Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Érdekelne , hogy ha DP to HDMI átalakítót használok a hang átmegy -e a TV re ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30002) Sefter válasza viperabácsi (#30001) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, átmegy.

Psn ID: sefter_hun

(#30003) viperabácsi válasza Sefter (#30002) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszönöm !

Értelmes áron hol kapok DP1.4 -HDMI 2.0 kábelt ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#30004) Richie141


Richie141
tag

Helló!

Full HD LG tv-men, MPC és MadVR kombóval nézek HDR-es filmeket. Az mitől lehet, hogy néhány filmnél a kép jóval fakóbb, mint kellene? Tehát nem annyira, mintha nem lenne bekapcsolva a MadVR, de azért észrevehető, hogy színesebbnek kéne lennie. Többek között ilyen a Ford v Ferrari, vagy a Trónok harca első évada. A Volt egyszer egy... Hollywood esetében pedig nagyon sötét a kép. Eleinte még azt hittem direkt ilyen, de a filmek többsége teljesen rendben van. Előfordul ilyen másnál is? Mit lehet tenni vele?

(#30005) Joshi válasza Richie141 (#30004) üzenetére


Joshi
titán

"Mit lehet tenni vele?"
HDR-es filmet HDR-es tévén kell nézni, máskülönben visszakonvertálás van SDR-be. A Full HD tévéden HDR-t nézni önszivatás. Tölts 1080p verziókat.

[ Szerkesztve ]

(#30006) SunMount3r válasza Joshi (#30005) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+1, abszolút. Persze el lehetne várni pl. pont a MadVR-től, hogy helyes beállítások mellet jobb HDR->SDR konverziót végezzen, mint pl. bármilyen asztali média lejátszó és lehet ennek is meg vannak a maga beállítási trükkjei, amivel a maximum kihozható, de akkor végül csak megint magamat tudom idézni: Én azt javasolnám, hogy próbáld ki ha tudod, de tapasztalatom szerint a HDR->SDR konverzió nagyon el tudja rontani az igazi képminőséget. Erre nincs "szabvány", minden eszköz/lejátszó máshogy, a maga módján csinálja és így az eredmény sem kiszámítható. IMO: Jobb és biztosabb egy FDH Remux, mint akármilyen UHD / HDR-> FHD / SDR konverzió.

Persze az, hogy ilyen észrevehetően szürkébb és fakóbb spec épp arra utalna, hogy kb. semennyire sem működik éppen a konverzió, így ott valami más gond is lehet. Mert a színeknek és a telítettségnek azért kb. "hihetőnek" kellene lenniük. De hidd el inkább, hogy jobban jársz egy SDR / FHD Remux-al, vagy esetleg ha van rá (ritkábban, de mostanában már már elég szaporodó esetben) mód, akkor a natív SDR / 4K verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#30007) Joshi válasza SunMount3r (#30006) üzenetére


Joshi
titán

Nekem 65"-os OLED tévém van, de brutál jól néz ki rajta egy sima 1080p érintetlen BD remux is. Jó nyilván minél újabb és minél minőségibb egy tévé, annál jobban kihozható a maximum egy 1080p BD anyagból is. Nem tudom Richie141-nek milyen Full HD tévéje van.

(#30008) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#30005) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

És az "1080p UHD HDR" csodákkal mi a történet ? :F

(#30009) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#30008) üzenetére


Joshi
titán

Hivatalosan olyan nincs, a tévék elvileg nem támogatják. Ha a felbontás 1080p, akkor visszavált SDR-re.

(#30010) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#30009) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Aladdin.2019.CUSTOM.1080p.UHD.BluRay.HDR.DDP.7.1

Kiváncsiságból belenéztem és valóban kiírja a TV, hogy HDR

(#30011) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#30010) üzenetére


Joshi
titán

Igen, mert a lejátszód 2160p-re felkonvertálva küldi a videót a tévének. Próbáld meg úgy, hogy native 1080p-be küldöd a tévé felé. ;)

De az a legjobb, ha a tévé saját lejátszójával próbálod.

Egyébként nem értem miért erőltetitek ezeket a retek releaseket. :( Gondolom nincs sávszélességed letölteni a 15GB helyett az 50GB-ot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30012) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#30011) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Köze nincs hozzá a médialejátszónak !
A tévé saját lejátszójával teszteltem serviio-n keresztül.

Egyébként kizárólag uhd-bluray-t fogyasztok és külső médialejátszóval ! :K

pl: Waterworld.1995.MULTI.COMPLETE.UHD.BLURAY (kb 82 GB )

(#30013) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#30012) üzenetére


Joshi
titán

Értem én, de pont azért írtam hogy a tévé saját lejátszójával próbáld pendriveról, mert úgy biztosan csak az 1080p-t érzékeli. Mindenképpen fel lesz konvertálva 2160p-re ez nem kérdés, de elvileg nem lesz HDR-ed csak SDR-be fogja játszani. Próbáld ki az Aladdinnal.

Én most nem tölteném le csak ezért. Sorry. Egyébként neked is Sony tévéd van, szóval mindkettőnknél ugyan az lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#30014) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#30013) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Elolvastad a (#30010) es böfögésemet ?

Értelmezd ;] :(((
pont azt írom,próbáltam az aladdint saját lejátszójával a tv-nek és HDR !!! NEM sdr !!!
próbáld ki ! :K

[ Szerkesztve ]

(#30015) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#30014) üzenetére


Joshi
titán

Nem próbáltam miért is próbáltam volna? :F :Y Nekem 4k felbontású a tévém, amit meg te próbálsz az egy visszakonvertált fos. Mi értelme van egy 1080p HDR release-nek? 4K HDR tévén semmi értelme, az 1080p tévék meg nem kezelik a HDR-t. Most akkor mi van?

A HDR-nek elvileg nem feltétele a 4K felbontás, ahogy a Dolby Visionnak se feltétele a HDMI 2.0xxxx, elvileg a DV átmenne a HDMI 1.4-em is.

Szóval most miért írtál? Mit is akarsz tulajdonképpen? :F :O

Onnan indult ki a dolog, hogy egy 1080p tévén nem jól jelennek meg a HDR-es tartalmak. Erre írtam azt az illetőnek, hogy inkább 1080p BD remuxot nézzen 4k HDR helyett. És ez evidens.

[ Szerkesztve ]

(#30016) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#30015) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

semmit ! aludj jól ! :(

(#30017) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#30016) üzenetére


Joshi
titán

Te is. :DDD

(#30018) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#30017) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

:R

(#30019) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#30017) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Egyébként Neked jött új frissítés a tv-dre ? ( android9)

(#30020) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#30019) üzenetére


Joshi
titán

Nem, de nekem nem is valószínű hogy jönni fog. Állítólag a legutolsó Android verzió a jelenlegi 8-as. :((( Neked ZF9 van?

(#30021) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#30020) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Igen !
nemrég jött meg rá [link]

(#30022) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#30021) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nem nagy érvágás, mert én csak a HDMI bemenetet, illetve rendszerint csak a csatornaváltás illetve a hangerő gombot használom. :D

(#30023) SunMount3r válasza Joshi (#30011) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bocs, de ugyan nekem ugyan nincs HDR tévém, de ez elég nagy marhaságnak tűnik. Miért ne lenne HDR 1080p-s bemenet esetén? Gondolj csak a PC-s, vagy konzolos játékokra, FHD / HDR-nek biztos mennie kell együtt, nem kell hozzá feltétlen 2160p-s bemeneti felbontás.

(#30024) djnice válasza Joshi (#30015) üzenetére


djnice
veterán

Kb annyi értelme van, hogy a legtöbb 4K-s film eleve fekonvertált 1080p, tehát elvileg nem vesztesz vele semmit (tudom, chroma felbontásban igen ha 4:4:4 volt a master, de az nehezen észrevehető). Az említett Aladdin is ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30025) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! 5700 XT kártyára váltottam nvidia-ról. Minden fain, kivéve a teljes képernyős lejátszást a tvmen. Ablakos módban minden jó, de teljes képernyőn egy túlszaturált, sötét képet kapok. Mi lehet a gond? A beállítások ugyanazok, mint az előző kártyánál. MPC-HC+MadVR

F1

(#30026) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok,

MPC-HC-ét használok madVR-rel, a témaösszefoglalóban leírtaknak megfelelően beállítva. (NVIDIA 960-as kártyával)

Ilyenkor sajnos nem tudok hangosítani vagy halkítani szoftveresen, sem a lejátszó sem a Windows-os vezérlővel, csak a TV távirányító nyomkodásával. Találkoztatok már ilyen problémával? Esetleg tudnátok valami megoldást javasolni?

Illetve még egy kérdés. Kissé laikus vagyok a témában. Amennyiben nem töltök le HDR filmet, akkor bármilyen más formátum gond nélkül lejátszható a PC-ről a 4k-ás tévére? Mert ha a fenti problémát nem tudom orvosolni, van olyan zavaró, hogy akkor inkább megválnék a madVR-től. :F

Esetleg van olyan másik video lejtászó, amit javasoltok? (pl. 5KPlayer?)

Előre is köszönöm a segítséget

(#30027) Máté94 válasza angelus8925 (#30026) üzenetére


Máté94
addikt

A TV hangerejét csakis a TV-ről tudod irányítani HDMI kimenettel. Ez nem madVR érdekesség.

(#30028) SunMount3r válasza angelus8925 (#30026) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Esetedben, ha azt akarod amire gondolok, akkor valamilyen átkódolást kellene beállítani az MPCHC-ban. Amin most küldöd ki a hangot az tiszta passthrough mód, tehát egy-az egyben megy át a hang érintetlenül és onnantól (ahogy írták) csak a TV tud szabályozni rajta.
DD-re átkódolás, vagy még biztosabban 2.0-ás PCM-re átkódolás lenne a megoldás és így "előzetesen" tudnád az MPCHC-ből is szabályozni.

(#30027) Máté94 : A HDMI kimenettől szerintem teljesen független a dolog. Itt a passthrough / vs. előzetes dekódoláson lenne a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#30029) xtend


xtend
senior tag

Sziasztok. Hátha erre itt jobban tudjátok a választ: [link]
A mini pc pedig: J4105, 8gb ddr4, Intel uhd 600, hdmi2.0 kimenet, hdcp.
Köszi

(#30030) SunMount3r válasza xtend (#30029) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom az első linken miért írták az UHD 600-at, de Windows alatt tuti nem megy vele, ahhoz 7.th Gen-es i3-as IGP kell minimum. LibreElec alatt vannak próbálkozások és TALÁN lehet, hogy egyszer ott menni fog a HDR a Gemini-s IGP-kkel, de egyelőre semmi sem biztos.

Fura, hogy ilyen bakit tolt az MS (vagy az Intel, mind 1)...

[ Szerkesztve ]

(#30031) xtend válasza SunMount3r (#30030) üzenetére


xtend
senior tag

Tehát akkor uhd 620 és feljebb plusz intel i3 vagy jobb? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#30032) SunMount3r válasza xtend (#30031) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Legalább 7.th Gen i3 és attól fölfelé a legjobb így megjegyezni. A 7.th Gen idején még "sima" HD 620-nak hívták, de az is jó már. Szóval az a tuti, amit másodjára linkeltél az Intel-től. A Pentium-ok és a Celeron-ok biztos nem tudják jelenleg (illetve lehet, hogy amúgy tudnák, akár Windows alatt is, de az Intel úgy döntött ezekhez nem lesz HDR képes driver.)

[ Szerkesztve ]

(#30033) xtend válasza SunMount3r (#30032) üzenetére


xtend
senior tag

Köszi. Akkor remélem a linux alatt v LE alatt megoldják mert a fentebb említett vas tudná. Ahogy nézegettem amiben lenne uhd 620 az mind nuc ami kb 400€ kezdődik és se memória se hdd. Marad az a mini pc amit kinéztem hátha megoldódik a dolog.

(#30034) djnice válasza xtend (#30033) üzenetére


djnice
veterán

Sokkal egyszerűbb venni 10-ért egy S905X3-mat ha csak a médialejátszás a cél.

(#30035) xtend válasza djnice (#30034) üzenetére


xtend
senior tag

Ez így igaz :K Van itthon 3 aktív box, szóval vágom a témát. Csak az asztali gépemet a gyerek bitorolja, a laptopomat a nejem. Nekem már csak a telefon maradt, arról ssh-zni a szerveremre,stb nem a legjobb. Ezért akarok 1 mini pc-t, rákötni a tv-re, vezetéknélküli bill+egér, win10+Ubuntu rajta aztán hajrá. Ha pedig tudná a hdr-t is mint a tv box akkor az meg egy plusz, mivel így a mini pc mindent egybe kiszolgálna

(#30036) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!

Azt látom, hogy a Kaby Lake-generációnál nagyon ráfeküdtek a HEVC-támogatásra, de ha a MadVR a videokártyát fogja inkább, akkor van értelme a prociváltásnak emiatt, mert az ember 4K-s tartalmakat néz? :U

Másik kérdés: a Ryzeneknél honnan lehet tudni, hogy melyik generáció kezeli jól a HEVC-et?

(#30037) Joshi


Joshi
titán

Szerintem ide is illik robi-k hozzászólása a Dolby Vision témában.

(#30038) Kaisho


Kaisho
kezdő

Sziasutok!

Szeretnék összerakni egy pc-t vagy venni ilyen asus mini pc-t filmezéshez.
A kérdésem az lenne hogy a videókártya át tudja küldeni a dolby atmost vagy a dts-x et?
Vagy ezekhez kell még egyébb is?
A videókártya amin gondolkodom az egy gt1030 lenne vagy az asus-ban egy integrált lene.
Úgy tudom mind a 2 hdmi 2.0 van.

(#30039) Exodius válasza Exodius (#30036) üzenetére


Exodius
őstag

Erre valaki? :U

(#30040) PuMbA válasza Exodius (#30036) üzenetére


PuMbA
titán

Mi köze van a CPU-nak a HEVC-hez?

Kaisho: Inkább RX550 2GB, mert pontosabban tartja a filmes frissítési frekvenciákat, 23Hz és hasonlók :) Ha mégis NVIDIA mellett döntenél, akkor csak GDDR5-ös 1030.

[ Szerkesztve ]

(#30041) Exodius válasza PuMbA (#30040) üzenetére


Exodius
őstag

Öhm....what? :D

Kaby Lake features a new graphics architecture to improve performance in 3D graphics and 4K video playback. It adds native HDCP 2.2 support, along with fixed function decode of H.264, HEVC Main and Main10/10-bit, and VP9 10-bit and 8-bit video. Hardware encode is supported for H.264, HEVC Main10/10-bit, and VP9 8-bit video. VP9 10-bit encode is not supported in hardware. Both OpenGL 4.6 and OpenCL 2.1 are now supported.

Emiatt kérdezem. :)

[ Szerkesztve ]

(#30042) PuMbA válasza Exodius (#30041) üzenetére


PuMbA
titán

PC-hez ok a Kaby Lake, de nincs elég ereje, hogy 4K 60fps-t HDR-ről SDR-re konvertáljon, csak 4K 24fps-t a HD620 és HD630. A HDMI2.0 hiánya miatt TV-hez már nem jó :)

Összes integrált GPU-s Ryzen támogatja a HEVC-t.

[ Szerkesztve ]

(#30043) Kaisho válasza PuMbA (#30040) üzenetére


Kaisho
kezdő

Köszönöm!

Rx550-ben is gondolkodtam. Akkor ez a kártya át tudja küldeni a hangformátumokat is?
Vagy kell a gépbe egy jobb hangkártya ami tudja dekódolni?

(#30044) PuMbA válasza Kaisho (#30043) üzenetére


PuMbA
titán

Át, ha támogatja a fogadó oldal :)

[ Szerkesztve ]

(#30045) Kaisho válasza PuMbA (#30044) üzenetére


Kaisho
kezdő

Köszönöm a segítséget!

(#30046) Exodius válasza PuMbA (#30042) üzenetére


Exodius
őstag

Én úgy is PC-t használok, ott meg van egy 4 GB-os RX 560-om meg egy i3-4330-as Haswell-em. Hogyha ki akarnám maxolni a PC-s filmnézésemet, akkor mi kellene? Még ha madVr-t használok is.
Márpedig ha madVR, akkor a videokártya melózik inkább, szóval gondolom ott mindegy, hogy a proci tudja-e a HEVC-et vagy sem.
Vagy tévedek? :U

(#30047) Máté94 válasza Exodius (#30046) üzenetére


Máté94
addikt

Ha nem iGPU-vel hajtod, akkor mindegy.

(#30048) solfilo válasza Exodius (#30046) üzenetére


solfilo
veterán

PuMbA arra céloz, hogy ha van hardveres gyorsítás egy GPU-ban, akkor nem a procirész izzad, tehát nem a procinak, hanem az IGP-jének kell támogatnia a HEVC dekódolást.

Esetedben nem a proci IGP-jét használod, az RX 560 meg viszi a HEVC-et, szóval nincs teendőd, de le is tudod tesztelni, szedj le egy UHD sample-t, s nézed meg, hogy megy. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#30049) PuMbA válasza Exodius (#30046) üzenetére


PuMbA
titán

Azért kérdeztem, hogy mi köze a CPU-nak a HEVC-hez :) Ha van RX560-ad, akkor semmi, mert nem az integrált videókártya dolgozik a CPU-ban. Már ki vagy maxolva.

[ Szerkesztve ]

(#30050) Exodius válasza PuMbA (#30049) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor megértettük egymást. Bocs, ha nem fejeztem ki magam érthetően. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.