Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) zoltanz válasza CPT.Pirk (#12650) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem már volt egyszer, hogy talált. :D

Meg lehetne oldani a kodek választás, úgy mint a böngészőknél pl.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12652) WonderCSabo válasza zoltanz (#12649) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kodek? A Blu-ray lejátszáshoz nem csak kodek kell, hanem egy komplett lejátszó. Védelem decrypter, menü parser, kép dekóder, mpls parser, m2ts splitter, egy valag kodek, UI támogatás ezekhez, BD-java...

(#12653) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok.

Van nalam egy asztaligep, a proci es a vincsik kivetelevel egyforma az enyemmel, valamikor en raktam ossze a tulajnak. Igy a hangchip is egyezik ALC 889A. Azota vett egy LCD TV-t, es a gep most nalam van mert ujra kellett telepiteni a W7 64 bites op.rendszert.
Az lenne a kerdesem hogy eleg a ket drivert feltenni:

es mukodni fog, vagy kell a CCC-ben levo ATI HD/DTS kb 1 Mb-os opciot is feltelepitenem.
Azert kerdem mert a CCC-t mar feltettem de nem tudok elmenni kiprobalni ott helyben ahol az LCD-TV van, tehat ugy kellene atadnom a tulajnak hogy az csak osszedugdossa a TV-vel es mukodjon. Siman leszedem a CCC-t ha kell es akkor kellene a sorrend telepitesi sorrend is. En igy gondolom:
1. Realtek.HD.Audio-2.56_VISTA_Win7_64bites.exe
2. ATI.HDMI.Audio.Device-2.55.exe
3. CCC 10.12 es Egyeniben engedelyezni az ATI HD/DTS opciot is, elvegre azon keresztul megy ki a HDMI, a karin van HDMI kimenet.
Jol gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#12654) WonderCSabo válasza Steelmanus (#12653) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ahhoz bizony olyan progi is kell, ami tudja a bistream passthorught HDMIn a HD szabványokhoz is.

(#12655) Santiagain válasza WonderCSabo (#12638) üzenetére


Santiagain
senior tag

Az a 20% csak az MPC-HCé, vagy az egész rendszeré? Ha az előbbi, akkor ok, ha az utóbbi, akkor sok.

Nem fordítva gondoltad? A taszk eszik 20%-ot. A rendszer többi eleme meg 2-7%-ot.

Jelenleg nincs semmi a gépemen, amivel vágni tudnék. Melyik az a program, amivel m2ts-t tudok úgy darabolni, hogy van képi felülete?

Nincs Blu-ray lejátszóm, vagy szoftveresre gondoltál? Kiírni pláne nem akarom, főleg úgy hogy nincs is mivel.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12656) Steelmanus válasza WonderCSabo (#12654) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az elobb rosszul irtam, az ATi ban HDMI/CP van.
Milyen programra gondolsz, lejatszora?
MPC-HC -t teszek fel neki.

[ Szerkesztve ]

(#12657) WonderCSabo válasza Steelmanus (#12656) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HC nem tudja kiküldeni dekódolatlanul a HD streameket.

Santiagain: Nem. Akkor az egész 27%. Ugye DXVAval volt ennyi (20% MPC-HCnek)

TSMuxerrel, vagy mkvmergeel szét tudod vágni.

[ Szerkesztve ]

(#12658) janos666 válasza Steelmanus (#12656) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

MPC-HC jó lesz, csak ne az internal filtereket használd (a source filterek maradhatnak, csak a dekódereit nyomd ki ; legalább is az audio cuccokat...), hanem tegyél fel egy FFDShow-ot, az tud bitstreamelni mindent (HD-t is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12659) WonderCSabo válasza janos666 (#12658) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Talán félreérhető voltam, külső filter kell hozzá, igen. Kösz a pontosítás. Magában nem tudja.

(#12660) prime77 válasza WonderCSabo (#12644) üzenetére


prime77
aktív tag

Köszi az infót Wonder.Mire rájöttem hogy ez a tmt3 a total media theater.:))
Nekem az 5-ös van meg.Igaz trial verzió,tehát próba.DE ot is ez van.Jobb egérgomb - audio - és az audio szürke.Nem lehet választani nyelvet mert ugye nem adták ki magyar szinkronnal.
Úgy lett rátéve.Biztosan ezért van ez a kis gebasz.

(#12661) WonderCSabo válasza prime77 (#12660) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem rosszul nyitod meg a a TMT3-al!

A BD mappáját tallózd be neki a merevlemez opcióval! Ne az m2tst nyisd meg!

[ Szerkesztve ]

(#12662) Steelmanus válasza WonderCSabo (#12657) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, epp most kuglizok a "bistream passthorught HDMI" kifejezesre.
Itt arra gondolsz hogy az MPC-HC mar eleve bekodolt filmeket kodol ki es ugy megy ki vagy pl egy esrosito fele AC3-al, mig a BD dekodolatlanul tovabbitodna es azzal nem tud mit kezdeni az MPC-HC, ezert kell egy masik program?
Csak kerdezem mert olvasom amit valaszolsz, csak kozben kuglizok is.
Erzesem szerint a tulajnak valaki megcsinalta ott ahol lakik mert meg valojaban magahoz a rendszerhez sem ert. Wincsirol jatszik le, azt ki is vettem addig amig telepitettem a rendszert,
1,5 Tb, valoszinuleg az lesz hogy felteszem a drivereket es ra telozok hogy ki allitotta be es milyen programmal, ill. adja nekem a telohoz azt aki beallitotta neki. Vele biztosan jobban megertem a dolgokat. A jelszo TMT3 ?

[ Szerkesztve ]

(#12663) zoltanz válasza WonderCSabo (#12652) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor Kodek pack ez már részletkérdés.

#12664

Tudom, de mi olcsó manapság? A házimozi meg a multimédia, hifi is úri passzió. (éleg hamar elavúlnak/értéktelenednek az eszközök)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12664) WonderCSabo válasza Steelmanus (#12662) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudtommal az MPC-HC csak SPDIF passthrought tud (AC3 vagy DTS) HDMIn sztem egyáltalán nem tud passthrought, csak dekódolja az anyagot és azt küldi ki.

zoltanz: Nem kodek pack, rengeteg cucc kell bele, ami nem olcsó. Az MS azt mondja, h. nem fizeti ki helyetted a Blu-ray lejátszás royaltyét, vedd meg te a fizetős programot. :)

[ Szerkesztve ]

(#12665) zoltanz válasza WonderCSabo (#12664) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Rendben is van, még, de hamarosan lehet érdemsebb lesz beépíteni az os árába.

Addig is valami felhaszálóbarát, megoldást találhatnának sztem MS -ék, elég nagyszámban veszik a Blu-ray lejátszókat (lassan utánnad vágják), HD TV bicnic is nagyon élénk, film lemez eladások is robbanás elött vannak.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12666) WonderCSabo válasza zoltanz (#12665) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne várj Windowsba épített Blu-ray lejátszót a következő Windows megjelenésééig. (mellesleg DVD támogatás is ezer év után jelent meg a WMPben)

(#12667) Santiagain válasza WonderCSabo (#12657) üzenetére


Santiagain
senior tag

TSMuxerrel, vagy mkvmergeel szét tudod vágni.

Nevem olyan kéne, amiben látom is a képet. Mint avihoz a VDub.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12668) WonderCSabo válasza Santiagain (#12667) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minek? Megnézed, h. hol kell vágni a playerben, megjegyzed az időt, és vágod a progival.

(#12669) zoltanz válasza WonderCSabo (#12666) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pedig volt valami porhintés, hogy a Win7 -re jön ki frissítés a Blu-ray íráshoz, hogy Intézőböl mehessen a dolog...

Nem tervezel/terveztek erről valami részletes elemzést amúgy? Blu-ray lejátszás hozzá való szoftverek garmadája, egyszerűen magyarázatokkal.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12670) WonderCSabo válasza zoltanz (#12669) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én biztos nem. Kb. ennyi van. TMT a ~legjobb. Ezek fizetősek, és nem is olcsók, ilyenekről nem is szívesen írok. Másrészt használatuk eléggé triviális, aki meg mélységekbe akar menni, úgyis kérdezni fog.

(#12671) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Meg lehet oldani valahogy, hogy nem akarok térhangzást, viszont tömörített hangot sem, ezért TrueHD vagy DTS HD jelet szoftveresen valamely lejátszóval megoldani? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12672) WonderCSabo válasza zoltanz (#12671) üzenetére


WonderCSabo
félisten

DTS-HD-hoz fizetős lejátszót kell venned (pl. TMT). A TMT3 kodekjeit lehet használni más lejátszóban is. A TrueHD kodek van az ffmpegben (és ezáltal az MPC-HCban és az FFDShowban is)

viszont tömörített hangot sem

Gondolom veszteséges-re gondoltál. :)

[ Szerkesztve ]

(#12673) Valdez válasza WonderCSabo (#12666) üzenetére


Valdez
őstag

Az ilyen dolgokkal már csínján bánik az ms, mert egyből perlik őket.

(#12674) WonderCSabo válasza Valdez (#12673) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez sajnos/ részben szerencsére így van. Tuti lesz beépített Blu-ray lejátszó, csak kérdés mikor...

(#12675) krisztianAMG válasza WonderCSabo (#12646) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Tudom,h én telepítettem,nem vagyok annyira technikai analfabéta :D
Maradi vagyok, még mindíg XP-t használok,és XP-re már nem érhető el a 12-es. ;)
MPC HC-val minden filmnél (felosztja néhány különböző méretű téglalapra,zöld lesz az egész ,csak az alakok körvnalai látszódnak,próbáltam feltölteni képet,de mikor alakítom átt jpg-be feketére változik az egész),KM Playerral csak 2 filmnél (az egyik amit küldtem neked).

(#12676) WonderCSabo válasza krisztianAMG (#12675) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HCval DXVAval játszod le, vagy sem?

(#12677) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Lenne egy problémám, remélem tudtok segíteni.

Media Player Classic Home Cinema v1.4.2499-t(64bit) használok HD filmnézéshez. Külső szűrőnek Ac3filter van beállítva. Megy is DXVA rendesen.

Vettem egy hangfalszettet. (Logitech X-210 2.1)

MIvel csak 2.1-es ezért beállítottam az ac3filterben hogy a kimenet sima sztereo legyen, az 5.1 helyett.

A hangfal nagyon jól szól, csak az a gond hogy a szinkron(legyen az eredeti vagy a másik hangsávon a magyar) sokszor halkabb mint a film többi része.
Tehát mondjuk van egy jelenet és a hanghatások(pl akciójelenet, vagy zene) hangosabbak mint a szinkron. Ez ellen lehet valamit tenni? A lejátszóban kell beállítani valamit, vagy a hangfallal van a gond?

Köszi választ előre is.

Live-Die-Respawn

(#12678) WonderCSabo válasza oriic (#12677) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A hangsáv ilyen, ezen nem lehet segíteni.

(#12679) zoltanz válasza oriic (#12677) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet. Majd megézem az MPC-HC ban, hogyan van, másnem egy második lejátszót el kell indítani, sajnos előfordúl ilyen. De csak akkor ha a tényleg 5.1 a nyersanyag. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12680) oriic válasza WonderCSabo (#12678) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De minden HD filmnél?

Live-Die-Respawn

(#12681) WonderCSabo válasza oriic (#12680) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Soknál. Mellesleg ezeket a szinkron sávokat a releaserek rakják bele sokszor DVD forrásból, amit el lehet szúrni.

(#12682) Valdez válasza oriic (#12677) üzenetére


Valdez
őstag

Van normalizálási lehetőség is, de nem ajánlanám.

(#12683) zoltanz válasza WonderCSabo (#12672) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, megnéztem az SMPlayer is elboldgúl az ffvc1 -es TreHD hanggal sztereo -ban persze.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12684) Sea Edge válasza oriic (#12677) üzenetére


Sea Edge
tag

Szerintem csak rosszul keveri le 2.1-re. Mintha kihagyna a centert?

(#12685) Valdez válasza Sea Edge (#12684) üzenetére


Valdez
őstag

hát igen, a belső szűrőknél a hangoknál legyen stereo és LFE beállítva.

Egyúttal kérdezném, hogy mi a különbség a sima stereo és a dolby stereo között, valamint mi a dinamikus ért. tart. vez?

[ Szerkesztve ]

(#12686) CPT.Pirk válasza Valdez (#12685) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Dolby Stereo egy 1976-os dolog, 3 első, és 1 hátsó hangszóróval.

Sima Stereo meg 2 első hangszóró.

[link] -itt részletesen írják, hogy mi mi.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12687) Valdez válasza CPT.Pirk (#12686) üzenetére


Valdez
őstag

köszi :R

(#12688) oriic válasza WonderCSabo (#12681) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Értem, köszi a válaszokat.

Live-Die-Respawn

(#12689) WonderCSabo válasza Valdez (#12685) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minek nyomatsz ki float-ot? :F

(#12690) Valdez válasza WonderCSabo (#12689) üzenetére


Valdez
őstag

Nem mindegy? :)

(#12691) CPT.Pirk válasza Valdez (#12690) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam az Audigy-n a 16-os mód hozta a legjobb hangzást. Igen nagy eltérés volt a beállítások között.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12692) WonderCSabo válasza Valdez (#12690) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem... Feleslegesen dolgoztatod a procidat, biztos vagyok benne, h. 16 és 24 bit között se hallod a különbséget.

CPT.Pirk: Ha az egy régebbi modell, akkor nem csoda. :) Ja látom Audigy 1. Nekem Audigy SEm van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12693) Valdez


Valdez
őstag

Hát én annak idején végigpróbálgattam de semmi különbséget nem hallottam, de akkor végigpróbálom ismét :D

(#12694) Northman


Northman
csendes tag

Nekem lenne olyan kérdésem volt egy Inteles gépem ( G41 lap Pentium D 2*2,8 Ghz, ram stb...VGA HD 5550 ) és pocsékul játszotta le a DXVA-val az mkv-t akármit csináltam....
De ! lecseréltem a lapot egy AMD-s lapra (740 Chipset, Athlon II X4-re a VGA maradt ugyan az de a DXVA-al tökéletesen játsza az mkv-t a videókártya szoftverek ugyan azok....ez valami ati specialitás? :F

(#12695) WonderCSabo válasza Northman (#12694) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, ez user error. :) u.a. MKVt játszod most le vele, ami anno nem ment?

Mellesleg itt nem az mkv, a konténerformátum a lényeg, hanem a videósáv.

[ Szerkesztve ]

(#12696) Northman válasza WonderCSabo (#12695) üzenetére


Northman
csendes tag

A régi géppel zajos volt a kép és mintha a felbontása valami 2 bit lenne akármilyen filmet néztem akárhogy állítottam az mpc-hc, powerdvd10-t, viszont a hd2400-val meg jó volt ugyanazzal a konfiggal, csak cseréltem a kártyát, és a többit meg már tudod...

(#12697) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12692) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Creative Live-om volt, mikor utoljára néztem azt. Az Audigy hangzása sokkal erőteljesebb, mint a Live hangzása.

SE-t nem állt szándékomban venni, nekem szükség volt a HW-s EAX-re a játékok miatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12698) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12697) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek a karik már nagyon durván elavultak, erre utaltam a smileyval. :)

(#12699) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12698) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az audigy utáni Creative széria nem tetszik, meg kis hekkel még az audigy is megy 5.1-ben Win7 alatt EAX-el.
Most valami xonar-t kellene venni, már elvileg mennek Linux alatt. Viszont 5.1-ben nem tud többet az Audigyimnél, az EAX2 felettieket csak átalakítja EAX2-re, a zenei hangzásban nagy különbségek nem lehetnek, 7.1 és társait nem fogom használni, úgyhogy marad ez. Meg mellé a lassan elkészülő csöves 5.1, így meglesz a full analóg rendszer, ahogy én szeretném...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12700) janos666 válasza CPT.Pirk (#12699) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, X-fi engem sem hozott lázba, pedig az Audigy 4 a legrégebb eszköz a gépemben. Még a gépházamnál is öregebb, pedig már az is őskövület, agyon van flexelgetve meg fúrogatva hogy "tartsa a lépést" (de akkoriban csak beletettem azt a szar 4870x2-t is :DDD).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.