Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) stratova


stratova
veterán

Üdv!

Kaptam egy MSI M673X notebookot, ami küllemre teljesen jó állapotú. Használtam is úgy fél évet, de a Geforce Go 7400 vélhetően megfeküdt benne (fokozatosan jelentkeztek képhibák majd már nem adott rendes képet először kijelzőn később DVI-n sem, majd semmit). Ha emberi árból megúsznám a szervizelését, akkor a benne lévő AMD Turion 64 X2 TL-52-es (1600 MHz) processzort erősebre cserélném, és megkísérelném kicsit alul feszelni, hogy nem fűtsön annyira azt olvastam lehetséges.
A kérdésem milyen Turion 64 X2 proci tudna megbírkózni az 1080p-vel? (ebbe a notiba G2 steppingig megy bele Tyler magos --> az elvi plafon Turion X2 TL-68 2400 MHz de pénztárca kímélőbb lehetne egy Turion 64 X2 TL60 2000 MHz).
Jó lenne valamilyen összefoglaló vagy ajánlás notebookokhoz is a témában (arra az esetre is ha esetleg a GPU nem képes besegíteni), mintegy az eddigi írás/írások kiegészítéseként. Netbookos kezdeményezést már láttam, de ott szinte minden esetben támaszkodnak a megoldások a GPU-ra.

[ Szerkesztve ]

(#12152) hattorihanzo válasza Fera_27 (#12148) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Nem Philips tv-d van? Annál volt ( azt hiszem a 7 és 9-es sorozat 3 vagy 4-es tagjainál ) ilyen jelenség HDMI-n, amit firmware frissítéssel javítottak.

Itt találsz firmeket

[ Szerkesztve ]

(#12153) WonderCSabo válasza Fera_27 (#12150) üzenetére


WonderCSabo
félisten

WASAPI be van kapcsolva?

Melyik audio renderert használod?

stratova: Nézd meg az első hsz procis részét, onnan simán ki lehet találni, h. a procid mire elég.

(#12154) stratova válasza WonderCSabo (#12153) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm, Mea Culpa :R
Átsiklottam felette pedig már olvastam a teljes összefoglalót.

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

(#12155) Fera_27 válasza hattorihanzo (#12152) üzenetére


Fera_27
tag

De, fején találtad a szöget, Philips mindkét tévé amin csinálja. Nem is tudtam hogy ilyen (súlyos) hiba van bennük, akkor hamarost firmaware frissítés lesz, pár nap, most a nagy Karácsonyozás közepette nincs ilyesmire időm :)
Egyébként honnan hallottál erről a Philipseket érintő problémáról?

(#12156) Fera_27 válasza WonderCSabo (#12153) üzenetére


Fera_27
tag

MI az a WASAPI? :F

Audio renderer? Hát az MPC mellett nincs fent más kodek, a gyári audio rendereket használom :)

(#12157) hattorihanzo válasza Fera_27 (#12155) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

innen vagy amit linkeltem, a firmwarek changlogjából, már nem emlékszem.

(#12158) tdd587 válasza WonderCSabo (#12108) üzenetére


tdd587
őstag

Ha az EVR mellett elmászik lassan a hang akkor ajánlom a ReClock használatát. Akkor nem fog. Elvileg csak annyit csinál, hogy időnként eldob egy keretet a hangból, így nem fog elmászni. Észrevenni nem lehet a dolgot. Egyszer már részletesen leírtam, hogy hogyan kell beállítani. Átmegy rajta a DTS-HD is meg minden.

Hülyét is kapnék, ha fél percenként beakadna a film... akkor inkább a 60Hz judderrel.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#12159) Kolondrum


Kolondrum
félisten

K-lite codec packom van és MPC mint vidi lejátszó. Alap beállításokon van minden gyönyörű a kép, van 5.1, de lehet e ezt még turbózni? Notin szintén ez van, semmi hiba, de ott a sztereo miatt csak sztereo van.

(#12160) CPT.Pirk válasza Kolondrum (#12159) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1.hsz-t olvasd el. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12161) Kolondrum válasza CPT.Pirk (#12160) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az nekem egyszerűen "sok" input! Akkor marad így ha jelenleg is szép! :P

(#12162) CPT.Pirk válasza Kolondrum (#12161) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Röviden összefoglalva, nem a képminőségről van szó (persze arról is lehetne, a GPU shaderei elég jó dolgokra képesek), hanem a szükséges erőforrásokról. Valamint a szükségesnél több lépést igényel az általad választott lejátszási mód.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12163) Kolondrum válasza CPT.Pirk (#12162) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aha vágom! Azért olvasgattam nem keveset és követtem a leírást egy pontig és lényegében semmi sem változott, maradt minden "fasza"! :R

(#12164) WonderCSabo válasza tdd587 (#12158) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Reclock nekem marhára nem vállt be, több bajt okozott, mint amennyi volt...

Mellesleg én marhára nem szeretném, h. a frankó 72Hz-es monitoromon konvertáljon 24-ről 25fps-re... Egyébként csak EVR Sync-el mászik a hang - amint mondtam, ne használjátok az EVR Syncet, mert rohadt bugos.

(#12165) WonderCSabo válasza Fera_27 (#12156) üzenetére


WonderCSabo
félisten

WASAPI.

(gyakorlatilag a win mixerét kikerülve éred el direkten a kártyát, és exkluzív jogot adsz a programnak a használatára - jobb hangminőség)

Akkor megy a WASAPI, ha MPC lejátszás közben más lejátszó nem megy hanggal, illetve az MPC hangerőbeállítása nem megy, csak a winé.

Audio renderer (MPC Audio renderer kell a WASAPIhoz):

WASAPI ki/bekapcsolása MPC-HCben:

Elindítasz egy hangot -> jobb gomb -> szűrők -> MPC Audio renderer -> Use WASAPI mellé be pipa.

A Windowsban is be kell állítani a WASAPIt:

Start menü -> hang -> használt hangcucc -> tulajdonságok -> speciális -> kizárülagos módnál mindkettő elé be a pipa.

A WASAPI szokott gondokat okozni, ezért ha a hang szarakszik, kapcsold ki. Legegyszerább módja, ha átrakod az MPC Audio rendererről default -ra a kimenetei beállításoknál.

(#12166) Fera_27


Fera_27
tag

Nos, az egyik Philipsre felkerült a legfrissebb firmware, de sajnos még mindig csinálja, talán nem olyan gyakran, de még mindig pattog néha a hang.
Mi a fenét csináljak vele? :\

(#12167) hattorihanzo válasza Fera_27 (#12166) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

szerviz?

(#12168) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Srácok segítsetek mert nincs ötletem a megoldásra. Nem tudok HD videókat lejátszani. Pontosabban szaggatnak a videók a hang pedig csúszik. Nem volt fenn codec pack sőt most az összes codece-t leszedtem és a MPC progival ugyanez a helyzet. Gépem nem hiszem, hogy kevés lenne mert már volt, hogy hibamentesen mentek a hd videók régebben.
Konfig: Amd 4200+ X2, Nvidia 7600GS , 1GB Ram.
Mit tegyek? Mit próbáljak ki?

(#12169) Fera_27 válasza hattorihanzo (#12167) üzenetére


Fera_27
tag

Kipróbáltam a Panasonic DVD lejátszónkkal is, szintén HDMI-n és azzal nem pattogott a hang, szóval szerintem inkább a gépem lesz itt a ludas.

Lehetséges hogy egy ATI HD 3650-nek ennyire szar lenne az audió tudása? Vagy mitől fordulhat elő ilyen? Megmondom őszintén, lövésem sincs :F Viszont elég zavaró tud lenni :(
Remélem valami tanáccsal legalább tudtuk szolgálni :))

(#12170) hattorihanzo válasza Fera_27 (#12169) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

hát akkor Csabo válaszában kell keresni az igazságot a beállításokkal lesz a gond, majd írd meg azért, hogy sikerült e

(#12171) CPT.Pirk válasza boygabi_ (#12168) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mekkora bitrátás filmek akadnak (és mekkora felbontásúak)? A 4200+ X2 nem egy erőmű, de nem is egy Intel atom proci...

MPC helyett próbáld ki az MPC-HC -t, sokkal fejlettebb, és nem zavarják meg az esetlegesen más progik miatt gépre került codecek sem.

Fera_27:
Másik oprendszer alatt is meg kellene nézni, mondjuk egy linux alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12172) OddMan


OddMan
őstag

Egy U165 lenovo netbook-ban lévő ATI HD4200-as VGA kártya képes 1536kbps DTS és 640kbps AC3 hangot kiküldeni HDMI-n az erősítő felé? :U
Azt tudom, hogy TrueHD és DTSHD-MA csak 5xxx-es kártryákkal megy, de én arra lennék kíváncsi, hogy a szabványos AC3 és DTS hangokat a HD4200-as képes-e a HDMI kimeneten keresztül továbbítani? :U :F
Köszi!

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12173) boygabi_ válasza CPT.Pirk (#12171) üzenetére


boygabi_
aktív tag

A bitrátát honnan tudom megnézni? Egyébként mindkettő film amit próbáltam darabonként 8 gigás és mkv. full hd felbontású.
Media Player homecinema a progi amivel nézem őket csak elírtam az előbb.
A vidikártyám sajna nem támogatja a DXVA-t. Viszont egész napos kodek cserélgetés után rájöttem, hogy a FullHD nem megy ennek a konfignak mert a 720p-nél semmi gond nincs. Azok nem szaggatnak és nem csúszik hang. Prociterhelés Full HD-nál 60% 720p esetén:25%. Lehet megpróbálok feltenni egy win7-et mert ahogy olvastam ott lehet működik a DXVA a 7-es Geforce kártyákkal is.

(#12174) CPT.Pirk válasza boygabi_ (#12173) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

MPC-HC is kiírja a bitrátát, ha a film közben jobb gombot nyomsz, és megnyomod a "tulajdonságok" gombot.

Amivel mindent megtudsz a filmről, az a mediainfo progi [link], plusz még be is épül az mpc-hc-ba, az említett tulajdonságok fülhöz.

60%-os proci terhelésnél nem tudom, miért szaggat nálad. Töredezettségmentesítés volt? Virker vagy valami ilyesmi nem szól közbe?
MpcHC mellé mi van most felrakva codecnak? Pl. olyannal próbálkozhatsz, hogy ffdshow-t felpakolod, és az x264-es résznél kikapcsolod az "in loop deblocking" dolgot.

Neked is érdemes lenne megnézni egy linux alatt a dolgokat, pl. egy Ubuntu simán fut cd-ről, telepítés nélkül, rögtön kiderülne, hogy valami szoftveres gond van-e.
A Win7-et igazából nem ajánlom 1G ram mellé, inkább 2G fölött érzi jól magát.

OddMan: nem próbáltam, de szerintem minden további nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12175) hattorihanzo válasza boygabi_ (#12173) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

próbáld ki a coreavc-t, régi gyengébb konfigomon azt használtam, be lehet adni mpc-hc-nek külső kodeknek.

(#12176) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Kellemes Karácsony Ünnepeket kívánok minden topiklakónak! :)

(#12177) atirag


atirag
őstag

Sziasztok.
Olvasgattam már sok helyen de maradéktalan választ nem leltem.Adott egy pc hd4550-es videokártyával és hdmi-n csatlakoztatva egy házimozi erősítőhöz.Előszőr az volt a probléma,hogy nem látott csak sztereo jelet,de letőltöttem a realtek hd audiot és lett.De dolby digital nem jön ki csak multichannel.Mitől lehet ez a probléma.A hangbeállításoknál 5.1.et állítok.

(#12178) CPT.Pirk válasza atirag (#12177) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen lejátszó, hogyan beállítva?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12179) atirag válasza CPT.Pirk (#12178) üzenetére


atirag
őstag

Hát közben csinálgattam mpchc-val és ac3filterrel.Így müködik kicsit furcsán de már dolby digital vagy dts hang jön ki.Másik lejátszóval csak multichannel.Viszont a tv-re ilyenkor nem jön hang.Csak ha multichannel jön ki.Amit végülis értek de ezt nem lehet állítani,hogy a tv-re sztereot küldjön.

(#12180) boygabi_ válasza CPT.Pirk (#12174) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Megnéztem a bitrátát: 9500. Kikapcsoltam mindent, vírusírtót, antispyware-t, torrentet és úgy is csúnyán szaggat. Feltettem az Ubuntut Smplayer lejátszóval és ott is szaggat! Egyébként a MPCHC mellé most csak az ffdshow van fenn, de ha nem rakok fel semmi kodeket akkor is mennie kellene nem?
Melyek azok az alapvető kodekek amelyeknek fenn kell lenniük?

(#12181) hattorihanzo válasza boygabi_ (#12180) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Az ffdshow a leginkább gépigényes, de ha figyelnél, már próbáltam segíteni. Tehát még1x: próbáld ki a COREAVC-t, add meg prefernek az ffd-t pedig tiltsd le, vagy valahogy így.

(#12182) hattorihanzo válasza boygabi_ (#12180) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

És állítsd overlay mixerre az mpchc a kimenet ablakban.

+ ha minden igaz, kell hozzá haali mediasplitter is, régen használtam, apránként jutnak eszembe

[ Szerkesztve ]

(#12183) boygabi_ válasza hattorihanzo (#12182) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Közben csináltam azt is amit te írtál és kezd nézhető lenni a film. A haali mediasplitter a coreavc-vel együtt feltelepül. Lehet az ffdshow-t le is szedem nehogy bezavarjon a lejátszásba. Köszi mindkettőtöknek, szerintem most már csak finomhangolni kell a dolgokat.

(#12184) hattorihanzo válasza boygabi_ (#12183) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

elég letiltani szerintem, és a belső szűrőknél is vedd ki a pipát a mpchc saját 264-es szűrői elől

(#12185) CPT.Pirk válasza atirag (#12179) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hogy néz ki a rendszer? A hdmi megy az erősítőbe a gépről, és az erősítőből megy tovább a TV-be? Ebben az esetben miért kellene a TV-nek továbbküldeni a hangot?

AC3Filtert még nem próbáltam ilyen célra a hdmi-nél, mi történik, ha a be és a kimenet fülön is "AS IS" opció van beállítva, és be van pipálva az ac3, dts, és mpeg passtrough?

boygabi_: Ubuntu alatt mekkora volt a proci kihasználtság? Ha ott sem éri el a 100%-ot, akkor valami egyéb oka lesz a szaggatásnak szerintem.
MpcHC mellett igazából semmi codec nem kell, akkor a belső codecjét használja. Talán a bios táján lesz valami gond, levett ram sebesség, stb. Esetleg dobj rá egy kis tuningot a masinára, vagy ruházz be egy alapszintű vidkarira, ami tud dxva-t.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12186) WonderCSabo válasza hattorihanzo (#12182) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Overlay mixer? Ugye csak viccelsz? Ezeréves, és annyit is tud...

(#12187) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Probléma: van egy notim 5470-el és P6100/4gb rammal...

1080p-s mkv-t simán lejátsza a saját kijelzőjén, viszont ha a HDMI-n keresztül rákötöm a FullHD Tv-re akkor elkezd szaggatni,de veszettül!

codecekkel már játszottam, de ugyanaz maradt!

Mi lehet a gond?

Köszi

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12188) WonderCSabo válasza Stukker1987 (#12187) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hszt olvastad?

(#12189) Stukker1987 válasza WonderCSabo (#12188) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Persze :K

Sőt a hozzászólásokból is próbáltam ihletet meríteni!

Az AC filter is okozhatja,mert azt nem állítottam..?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12190) WonderCSabo válasza Stukker1987 (#12189) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem.

(#12191) hattorihanzo válasza WonderCSabo (#12186) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Nem, nem viccelek, a srácnak nem w7 van fenn, hanem valami régi, gondolom xp és még a gépe sem egy erőgép, de ha te nem viccelsz, akkor szerinted mi a megoldás? Nekem a régi gyengébb gépemen xp alatt így mentek akadás nélkül a full hd mkv-k .

boygabi
Használj nyugodtan overlayt, semmivel nem lesz rosszabb, és a legkevésbé gépigényes.

(#12192) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Leírás alapján használja a dxva-t és mégis szaggat...
Ráad proci használat sehol sincs (35%)...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12193) Joshi válasza Stukker1987 (#12192) üzenetére


Joshi
titán

Az MPCHC-ban nyomj lejátszás közben Ctrl+J kombit, a piros vonalnak egyenesnek kell lennie. Ha csipkézett akkor majd visszatérünk a dologra. ;)

(#12194) WonderCSabo válasza Joshi (#12193) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem... Csak akkor egyenes a piros vonal, ha a film FPS-hez passzoló frissítési frekvenciát használ. Vagy arra gondolsz, h. a juddert látja? Nem hiszem, a legtöbb ember észre se veszi.

hattorihanzo: Overlay mixeren eleve a DXVA nem is működik... Mi lehet erőforráskímélőbb a DXVAbál? :U

[ Szerkesztve ]

(#12195) hattorihanzo válasza WonderCSabo (#12194) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Te is csak olvasás nélkül osztod itt az észt, akinek meg segítségre lenne szüksége azzal nem foglalkozol.
Világosan leírta, hogy az ő kártyája NEM DXVA KÉPES és a konfig is gyenge. Ezért ajánlottam neki a coreavc+haali+overlay kombót.

(#12196) WonderCSabo válasza hattorihanzo (#12195) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Te ne oktass ki engem a segítségnyújtásról!

Egyébként valóban elsiklottam felette, ezért elnézést kérek.

(#12197) hattorihanzo válasza WonderCSabo (#12196) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

Még a végén te sértődsz meg. Inkább nem megyek bele most egy vitába.

(#12198) Joshi válasza WonderCSabo (#12194) üzenetére


Joshi
titán

Annak a piros vonalnak nyíl egyenesnek kell lennie mese nincs, ha nem az akkor nem jó a szinkronizáció amit ugye ki is tárgyaltunk párszor. Az olyan eseteket tekintve ami nálad is és sokunknál előfordult hogy hiába egyenes a vonal akkor is szaggat az valami szoftveres bug amit simán az MPCHC-ra írnék.

Ugye nincs hirig srácok. ;)Elvégre karácsony van.

[ Szerkesztve ]

(#12199) WonderCSabo válasza hattorihanzo (#12197) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elég sokat segítettem már ahhoz, h. megsértődhessek. ;)

(#12198) Joshi : Nem, ez nem így van. Ha pl. 60hz-en játszol le 24p videót, akkor ezt kapod:

Ez nem szaggatás, ez a pulldown.

(#12200) Joshi válasza WonderCSabo (#12199) üzenetére


Joshi
titán

Igen de én ilyenkor érzek oldalirányban enyhe szaggatást, gondolom az LG PullDown-ja nem az igazi :( Szerencsére ezt nekem orvosolta az MPCHC EVR Sync-je, én bízom benne hogy egyszer lesz egy olyan lejátszó ami hibátlan lesz minden téren. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.