Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) sztothj


sztothj
tag

Pici segítséget kérnék! Alaplapi HD4250-es kártya van a gépemben. 4 magos proci, 2 giga ram, win7. Régebben gépen néztem a HD filmeket (LCD-vel össze van kötve HDMI-vel), de mostanában WDTV LIVE-ot használok erre. De gondoltam egyett és elindítottam egy 1080p-s filmet a gépen és baromira szaggat, de a 720p-s nem. DXVA aktív, ha kikapcsolom a DXVA-t a lejátszás folyamatos, viszont a procit tekeri. Mi lehet a baj? Driver, dx9, MPHC frissítve.

[ Szerkesztve ]

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#13402) WonderCSabo válasza sztothj (#13401) üzenetére


WonderCSabo
félisten

DXVA mellett szaggat? VGA driver is up to date?

(#13403) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13400) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem értem.
mkv konténerben van egy xvid video stream. hang nincs, az nem is gond. de ez már 500kbps, ezt meddig kódoljam most le?

[ Szerkesztve ]

(#13404) sztothj válasza WonderCSabo (#13402) üzenetére


sztothj
tag

Igen, ez a furcsa...

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#13405) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13403) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez azért van, mert az egész sori 1000kbps, több benne a mozgás. Itt sok a stabil jelenet, azért kevesebb. Csak vágtam, nem kódoltam újra. CRF22vel kódolt le pls.

(#13406) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13405) üzenetére


nfsu17
veterán

Csináltam valamit, így néz ki, ha gondolod, nézd meg:
[link]

(#13407) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13406) üzenetére


WonderCSabo
félisten

The server returned with error Please stop flooding our download servers..

Feltöltöd mediafirre pls?

[ Szerkesztve ]

(#13408) Valdez válasza sztothj (#13401) üzenetére


Valdez
őstag

Mennyi memória van adva a hd4250-nek?

(#13409) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13407) üzenetére


nfsu17
veterán

(#13410) sztothj válasza Valdez (#13408) üzenetére


sztothj
tag

256megát foglal le, de szerintem nem lehet állítani a lapon, hogy mennyi legyen (Gigabyte GA-MA785GT-UD3H).

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#13411) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13409) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Neked is ugyanúgy sárgás lett. :F

sztothj: Az sajnos lehet, h. kevés lesz DXVAval.

[ Szerkesztve ]

(#13412) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13411) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem nem sárgás.
Mutatom:

Te forrásod:
[link]

Te készítményed:
[link]

Én csinálmányom:
[link]

(#13413) sztothj válasza WonderCSabo (#13411) üzenetére


sztothj
tag

Ezekszerint számít a videoram mennyisége is?

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#13414) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13412) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdekes, nálam a tied is sárgás. Ezek szerint akkor a lejátszással van baj. :Y

Pff... Igen a lejátszással van baj... DXVAvak sárgás, nem DXVAval nem sárgás. Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#13415) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13414) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem perpill úgy szét van esve az mpc-hc, hogy egy avit nem tudok megnézni vele. De tök mindegy, amúgy sem használom. :P

(#13416) Valdez válasza sztothj (#13413) üzenetére


Valdez
őstag

Igen, a biosban kellene lennie olyan opciónak, amivel a vga-hoz rendelt memóriát tudod szabályozni.

(#13417) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13415) üzenetére


WonderCSabo
félisten

WMP-vel is sárgás nekem DXVAval.

(#13418) sztothj válasza Valdez (#13416) üzenetére


sztothj
tag

Hát, jól el volt rejtve ez a beállítás. Átállítottam 512-re és máris tökéletes lett 1080p-vel is, így viszont a win7 döcög. Nincs mese memóriát kell bővítenem. Köszi a segítséget! :R

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#13419) yooccoo


yooccoo
aktív tag

tmpenc xpress-el hogy lehet megetetni mkv fájlt?

(#13420) Valdez válasza sztothj (#13418) üzenetére


Valdez
őstag

A memória most nem drága, pakoljad csak bele :)

(#13421) WonderCSabo válasza yooccoo (#13419) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kimuxolod a streamet vagy átrakod olyan konténerbe amit ismer?

(#13422) tissotto válasza WonderCSabo (#13346) üzenetére


tissotto
tag

A gepen hol? Az mpchc-ba fullscreen, vagy asztalon jobbklikk beallitasokba? A release teamektol fuggetlenul mindenhol jelentkezik ez a problema, kezdve az 50gigas retail filmektok a hdtv-s sorozatokig.

(#13423) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ki az az őrűlt aki DTS, 6 channels, 24 bits, 768kbps, 48kHz filmeket készít... (a forrás DTSHD-MA volt)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13424) Isi345


Isi345
csendes tag

Hali. Az mitol van hogy egy megjelenitovel plazma 24hz siman mennek a filmek dxva. 2 megjelenito, plazma 24hz és lcd 60hz már néha be be akad a film.

(#13425) WonderCSabo válasza zoltanz (#13423) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pff, értelmes. Még a DTS core maxa, az 1509kbps se elég a 24 bithez, nemhogy ennyi...

tissotto: Frissítési frekvenciát nem tudod, h. micsoda? Mellesleg az MPC-HC beállításaiban a Telejs képernyős résznél is lehet állítani.

Isi345: Az LCDn akad, vagy mindkettőn?

[ Szerkesztve ]

(#13426) Isi345 válasza WonderCSabo (#13425) üzenetére


Isi345
csendes tag

lcd nem probaltam. de ott gondolom nem menne jol mert 24p-s film 60hz az nem jon ossze. Plazmán akad, de csak akkor ha az lcd megy. ha kikapcsolom akkor már nem akad. Ha két megjelenito van akkor alapbol feljebb emeli a kártya a frekijét. Uj win7 64bit 955 be proci hd6870-es kari 6gb ram.

(#13427) WonderCSabo válasza Isi345 (#13426) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 60Hz-en judder jelenik meg, az nem olyan durva akadás, mint amit te látsz. Egyébként két külön filmet játszass le, vagy uat klónozod?

(#13428) Isi345 válasza WonderCSabo (#13427) üzenetére


Isi345
csendes tag

nem. ha filmet nézek amit mindig a plazmán, ha 24hz a film akkor a plazma is 24hz-re van beállitva. az lcd -n pedig netezek stb. és ilyenkor akad a film. ha kikapcsolom az lcd, 1x môg beakad, de az tudom hogy azért mert a kártya észreveszi hogy oda már nem kell kuldeni semmit és már csak a plazma van , na utána már nem akad. ha visszakapcsolom a plazma mellé az lcd-t utána megint itt ott elkezd akadni a film. már probaltam drivert ujrarakni is.

(#13429) zoltanz válasza WonderCSabo (#13348) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Az nem számít."

Láttam én már házilag készített DVD -n judder -t, mondjuk aszem nem minden lejátszónál jön elő. :F (ha kell megnézem pontossan)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13430) WonderCSabo válasza Isi345 (#13428) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajna én passzolom.

zoltanz: Az nem inkább hibás deinterlace volt?

(#13431) masteryoda


masteryoda
tag

Sziasztok!

Elég kezdő vagyok itt a témával kapcsolatban (eddig csak 720p HDRiP sorozatokat néztem laptopon) ezért lenne pár kérdésem.

Most tervezek venni egy középkategóriás LG 32LD320 HDReady 32" LCD TV-t, ezen szeretnék majd gyakrabban HDfilmezgetni.

Erre a képet laptopról küldeném, amiben
- PROCI: Intel Dual Core T4300 2.1Ghz
- RAM: 3GB DDR2
- VGA: nVidia GeForce G 103M, 512MB with CUDA
- OS: Win7 32bit

Ha jól olvastam a VGA HD-szempontból a CUDA miatt eléggé alkalmas, támogatja a DXVA-t is, MpcHC-ban nézve 720p filmet elég alacsony a processzorhasználat.

Érdeklődnék, hogy milyen plusz progi vagy beállítások szükségesek majd, ha a legjobb képminőséget szeretném majd kapni a tvn, ami ugye nem egy csúcskategóriás HDTV lesz.
Nem igazán értek a kontraszt, meg a színek variálásához, meg ilyesmihez...erről szeretnék valami infot, vagy cikket ha tudtok ajánlani...

Előre is köszönöm a segítséget...

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#13432) zoltanz válasza WonderCSabo (#13430) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az csíkoz nem?
Ez speciel diavetítés volt oldalazó kameramozgásnál. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13433) WonderCSabo válasza zoltanz (#13432) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, akkor az télleg el volt rontva. :) Nem csak csíkozhat, ghostolhat is.

masteryoda: A progit és beállításokat megtalálod az első hszben, a CUDAt meg elfelejtheted - nincs jelenleg szükség rá.

[ Szerkesztve ]

(#13434) zoltanz válasza WonderCSabo (#13433) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Nem csak csíkozhat, ghostolhat is."

Hál isten ahoz még nem volt szerencsém. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13435) yooccoo válasza WonderCSabo (#13421) üzenetére


yooccoo
aktív tag

akkor nem nagyon vagyok előrébb időben, mint ha cuda nélkül konvertálom authoring works-el

(#13436) tissotto válasza WonderCSabo (#13425) üzenetére


tissotto
tag

Vga-t belottem 24hz-re, nem volt sok idom tesztelni de mintha igy jobb lenne, viszont igy ugye rohadtul akad az eger. Mpchc-hoz nincs valamilyen leiras ami alapjan beudom loni a full screenes beallitasokat?

(#13437) WonderCSabo válasza yooccoo (#13435) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A demuxolás egy perc.

tissotto: Ne a teljes Wint rakd be 24Hz-re csak az MPC-HC teljes képernyős módban:

Mindenhova rakd oda az odapasszoló frekvenciát.

(#13438) tissotto válasza WonderCSabo (#13437) üzenetére


tissotto
tag

Igy valami nem stimmel, mindenhova beirtam 1920*1080-at es amit jobb oldalt javasol frekik, ezekszerint nem igy kell? Bocsi a full retardert es koszi az eddigi valaszokat is:D

(#13439) WonderCSabo válasza tissotto (#13438) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igy valami nem stimmel, mindenhova beirtam 1920*1080-at es amit jobb oldalt javasol frekik, ezekszerint nem igy kell?

De igen, jól csináltad. Amíg filmet nézel, addig szar lesz az egér mozgása, de kit érdekel? Full képernyős film alatt úgyse a kurzort nézet, mert el is rejtődök. Aztán full képernyőből kilépés után visszaáll a normál frekire.

Fontos megjegyzés: a frekvencia váltás csak akkor megy, ha duplakattal váltasz full képernyőre...

Bocsi a full retardert es koszi az eddigi valaszokat is

[link] :DD

[ Szerkesztve ]

(#13440) tissotto válasza WonderCSabo (#13439) üzenetére


tissotto
tag

De ha mpch-ba allitom be a frekiket akkor szaggat a film, ha fingdozba a vga beallitasoknal akkor jo :F :W

(#13441) WonderCSabo válasza tissotto (#13440) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, jól állítottad be a frekiket? Mit jelent az, h. szaggat?

Miközben szaggat, nyomj egy Ctrl+J-t, és mentsd le a screenshotot.

(#13442) tissotto válasza WonderCSabo (#13441) üzenetére


tissotto
tag

Azt, hogy nezhetetlen a film, frekiknek ugyanazt adtam meg mint amit javasol, itt a kep.

[ Szerkesztve ]

(#13443) WonderCSabo válasza tissotto (#13442) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A gráf szerint tökéletes a lejátszás. Legújabb bétát próbáltad? Első hsz szerint van beállítva az MPC-HC?

(#13444) tissotto válasza WonderCSabo (#13443) üzenetére


tissotto
tag

Elso hsz szerint van belove csak ffdshow van a true-hd es dts-hd miatt, az mpchc max 1 honapos lehet de akkor majd este frissitem mindkettot, koszi!

(#13445) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam simán hallani ha váltom a kimeneti bitmélységet a MPC-HC -ban 16 -ról 24 bitre. :K (forrás egy 24 bites DTS persze 1510 kbps, 5.1 -es, 48 KHZ mintavételezéssel)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13446) WonderCSabo válasza zoltanz (#13445) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt vakteszttel kéne próbálni. Lehet, hogy csinálok egyet.

(#13447) zoltanz válasza WonderCSabo (#13446) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Vaktesztel is menne sztem az emberek 99 % -nak. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13448) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Kizárt, ehhez azért jó hangcucc kell.

(#13449) zoltanz válasza WonderCSabo (#13448) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elég egy pár ezer forintos HIFI füles már azon is nagyon hallani.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13450) c41r0^ válasza WonderCSabo (#13441) üzenetére


c41r0^
őstag

Én pont ezt írtam anno, mikor itt szenvedtem a topicban a 24p pontos lejátszása miatt, hogy ha MPC-HC legújabb (vagy akármelyik) beta-val az általad is belinkelt menüpontban kényszeríti ki az ember az adott képfrissítési frekiket, akkor olyan akadozó képet kap, mintha a gép lenne leterhelve, holott a grafikon/gráf szerint minden rendben van.

Nekem is csak akkor működik tökéletesen, ha Win-ben váltok frissítési frekit, filmnézés előtt.

Amúgy miért ajánljátok még mindig a 24Hzet a 24p filmekhez, mikor kiderült, hogy a 23Hz képfrissítés kell a 24p (23.976fps-es filmek)-hez? Szóval tissotto, 23Hz-et állítsd be a VGA driverben, ha nincs jelen ez a freki, akkor a jó beállításokról ide kattintva olvashatsz "Miért is fontos a filmeknél a 60 Hz-en kívüli képfrissítési frekvencia? Mit és hogyan állítsak be ehhez?" rész lehet a legfontosabb neked.

szerk.: a képen látom, hogy megvan neked is a 23Hz, tehát jól állítottad be, csak ne az MPC-HC-ban tedd meg, hanem filmnézés előtt a Win-ben, bár ahogy látom, erre is rájöttél

A régebbi cikkemet frissítettem az új tapasztalatoknak megfelelően, gondoltam ide is beírom, hátha segít másoknak is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.