Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) zoltanz válasza WonderCSabo (#13250) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most 1510 kbps -os DTS ről beszélek persze, DTS Core akó jó, hogy DTS-HD.

48 KHZ Mintavételetzés gyakoriság, 24 bitmélység, 6 csatorna, bitrate 4660/1510 Kbps.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13252) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13244) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megnéztem így, és 20Hz felett volt egy picivel, szinte végig. Viszont amikor becsaptak egy ajtót, vagy egy fiókot, akkor jobb oldali határon is látszott a gráf. Ez mérési hiba lenne? :F

zoltanz: Most 1510 kbps -os DTS ről beszélek persze, DTS Core akó jó, hogy DTS-HD.

Akkor miről beszélünk? :U

bitrate 4660/1510

Avg Bitrate CBR core + VBR Lossless ext (kbps): 3899
Peak Bitrate CBR core + VBR Lossless ext (kbps): 4041

[ Szerkesztve ]

(#13253) zoltanz válasza WonderCSabo (#13252) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Arról 1510 kbps 24 bitmélységű 48 KHZ mintavételezés gyakoriságú 6 csatornás DTS Core zene jobb é egy AUDIO CD -nél minőségben?

Az utolsó két sort, hogy érted pontossan?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13254) WonderCSabo válasza zoltanz (#13253) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Annak a DTS-HDnak 3899kbps a bitrátája, szóval nem 4660.

Arról 1510 kbps 24 bitmélységű 48 KHZ mintavételezés gyakoriságú 6 csatornás DTS Core zene jobb é egy AUDIO CD -nél minőségben?

Nem hinném, itt ugye 3x annyi csatorna kell. :)

(#13255) zoltanz válasza WonderCSabo (#13254) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Annak a DTS-HDnak 3899kbps a bitrátája, szóval nem 4660."

Ez, hogyan van, hogy egy halandó is értse? A neten nem találtam semmit erről a számításról.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13256) WonderCSabo válasza zoltanz (#13255) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én tudom, h. 3899kbps bitrátája (encode logból), tehát a Médiainfód rosszul írja ki!

[ Szerkesztve ]

(#13257) PuMbA válasza zoltanz (#13245) üzenetére


PuMbA
titán

"Persze valamivel gyengébb bitráta miatt, de 24 bit miatt jobban szól (részletesebb, dinamikában jobb) csak hallgatás után lehet eldönteni milyen. "

Már lassan mindenki jobbnak hallja a 24bitet, csak a több tíz év tapasztalattal rendelkező hangmérnökök a 10 milliós cuccaikkal nem...Olvass már utána hogy a 24bit nem jelent részletesebb hangot [link].

[ Szerkesztve ]

(#13258) Valdez


Valdez
őstag

Azért látom, jól elvagytok :)

(#13259) zoltanz válasza PuMbA (#13257) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem kevés a 16 bitmélység, ennyi, azt elfogadom nem minden stílushoz.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13260) OddMan válasza zoltanz (#13238) üzenetére


OddMan
őstag

Például itt van egy, amúgy szinte az összes filmem angol hangsávja ilyen.

Audio #2
ID : 6
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 28mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 1 510 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 1.56 GiB (10%)
Language : English

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13261) PuMbA válasza zoltanz (#13259) üzenetére


PuMbA
titán

Szerinted igen, de egy több tíz éves tapasztalattal rendelkező hangmérnök szerint meg nem. Mivel nem tudod megmagyarázni, hogy miért jobb a 24bit ezért inkább annak a hangmérnöknek hiszek. Vagy te talán már 50 éve vagy profi hangmérnök? Csak szigorú tesztkörülmények között jobb a 24bit és a stílusnak semmi köze sincs ehhez. A dinamika tartományt sem értem, hogy miért rosszabb. A CD-nek 120dB ami bőven elég, még egy hangverseny dinamikája se haladja meg a 80dB-t. 24bitnek feleslegesen nagy a dinamikája, ha teljesen kihasználnák akkor megsüketülnél a ~140dB-től, mert a 120dB már a halláskárosodás küszöbe.

[ Szerkesztve ]

(#13262) zoltanz válasza PuMbA (#13261) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem, de ismerek nem egyet mo és egy párat Amerikában is pl, és bár nekem hivatalosan kicsit kevesebb a tapasztalatomi, de azért már én is hozzá tudok szagolni a dolgokhoz. CD dinamikája
CD dinamikája több mint 90dB, de a legalós jelszinten annyira szögletes a jelalak, hogy analóg zajt kevernek a felvételhez, hogy ez ne legyen zavaró!

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13263) PuMbA válasza zoltanz (#13262) üzenetére


PuMbA
titán

Csináltál már egy 24bit/96kHz-es anyagot profin lekonvertálva 16/44-re egy vaktesztet a kettő különbségének megállapításához? Mert ha nem akkor hiába mondogatod, hogy jobb a 24bit. Senki sem biznyította még be az egész világon, hogy jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13264) WonderCSabo válasza zoltanz (#13259) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:C

PuMbA: Csináltál már egy 24bit/96kHz-es anyagot profin lekonvertálva 16/44-re egy vaktesztet a kettő különbségének megállapításához?

A 24/96->16/44 konvertálásból jöhetnek gondok, de a ->16/48 már nem gáz, eac3toval se.

(#13265) PuMbA válasza PuMbA (#13263) üzenetére


PuMbA
titán

Egyedül stúdiókban van értelme a 24bitnek a hang manipulálásánál, de lejátszáskor nincs.

"CD dinamikája több mint 90dB, de a legalós jelszinten annyira szögletes a jelalak, hogy analóg zajt kevernek a felvételhez, hogy ez ne legyen zavaró!"

Ezt tudom, de ez nem észrevehető. Ha elolvasol az általam belinkelt topikból 10 oldalt akkor ugyanezeket leírják szépen.

[ Szerkesztve ]

(#13266) zoltanz válasza PuMbA (#13265) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az LP -nek alacsonyabb a dinamikája. Viszont nem szabad elfelejteni, hogy az analóg zaj transzparens, alóla kihallatszik a hasznos jel, a digitális meg nem. Az LP dinamikája jobb sztem mint a CD -nek neked az tetszik akkor legyél boldog vele.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13267) PuMbA válasza zoltanz (#13266) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem is mondtam, hogy az LP nem jobb. :) Mivel az analóg, természetesen az a legjobb bizonyos szempontokból. Most a 16bit vs. 24bitről van szó és digitális hangtechnikáról.

[ Szerkesztve ]

(#13268) zoltanz válasza PuMbA (#13267) üzenetére


zoltanz
nagyúr

24 bitmélységnél már nem kell zajt hozzáadni ami elcseszi az egészet.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13269) PuMbA válasza zoltanz (#13268) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt is meg lehet magyarázni, ugyanis a zaj olyan halk, hogy nem hallod:

"The one true thing you have said is that 16bit is way noisier than 24bit. What you failed to mention is that it's 48dB noiser (without the use of noise shaped dither) and that the 48dB of noise starts at -96dB (or -120dB perceptually with noise shaped dither). You tell me who is going to notice noise 60dB below the quietest signal in the most dynamic commercial recording. In fact noise lower than -120dB is roughly the same level of noise caused by the electrons colliding inside a single 3k resistor. If you can do a DBT where you can hear the noise of a single resistor and differentiate it from all the other resistors and circuitry in your signal chain, I will personally write to the Guiness Book of Records on your behalf. Where did I get this figure of 120dB (150dB in some frequency bands) perceptual dynamic range from 16bit? I'm quoting from Bob Katz, now go and argue with him!!"

[ Szerkesztve ]

(#13270) zoltanz válasza PuMbA (#13269) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ebből mi a lényeg nem vagyok túl jó angolból? Nem az a baj, hogy hallod, vagy nem hallod, henem nem transzparens a digi zaj.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13271) PuMbA válasza zoltanz (#13270) üzenetére


PuMbA
titán

Lényeg: A 16bit sokkal zajosabb a 24bitnél, de ez a 48dB-es (dither nélküli) zaj dither esetén -120dB-nél kezdődik. Senki sem veszi észre egy a legdinamikusabb kiadványok közül való CD-nél sem, hogy a leghalkabb hang alatt 60dB-lel zaj van. Ja és írja, hogy ezeket a világ legelismertebb digitális hangtechnikusaitól tanulta: Bob Katz, Nika Aldrich.

[ Szerkesztve ]

(#13272) PuMbA válasza WonderCSabo (#13264) üzenetére


PuMbA
titán

"A 24/96->16/44 konvertálásból jöhetnek gondok, de a ->16/48 már nem gáz, eac3toval se."

Igaz, otthoni körülmények között ez nehézkes. Stúdiókban valahogy megoldják vagy 88kHz-zel dolgoznak inkább :)

[ Szerkesztve ]

(#13273) zoltanz válasza PuMbA (#13271) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért ha zajjal kellett elfedni a dolgot akkor mégis csak valamely esetben összecsenghet (egyes hangokkal pl.) a dolog itt ott nem? Különben tök felesleges lenne az égész és igen ezt is komoly szakemberek készítették. Józan paraszti ésszel gondulkodva.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13274) kis_galez


kis_galez
csendes tag

Heló!
Arra szeretnék választ kapni, hogy hogyan tudnám HD filmek hangját az 5.1es hangfalaimon megszólaltatni, ha laptopról játszom le a filmet. Mert a képet HDMI kábellel a plazma tv-re tudom kötni, de azon sajnos nincs normális hang kimenet, csak scart. A hangfalak Pioneer erősítőjén is van HDMI bemenet, de sehogysem akarja felismerni a laptopot, se hangot nem ad ki, és a képet se továbbítja a tvre. Nincs valamilyen elosztó, ami a HDMI kábelről leválasztja a hangot? Vagy akkor vegyek egy külső multimédia lejátszót és arra másoljam a filmeket? Ha valaki tud valami megoldást, légyszíves írjon.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#13275) CPT.Pirk válasza kis_galez (#13274) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Több infó kell, írd le a laptop és az erősítő típusát.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13276) WonderCSabo válasza zoltanz (#13266) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minek kevered ide az analóg felvételeket? :U

(#13277) zoltanz válasza WonderCSabo (#13276) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mert akkor dinamikában pariba lenne az LP -vel. Ez nekem sokat számít.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13278) WonderCSabo válasza zoltanz (#13277) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem olvasd el még egyszer az írást, amit PuMbA linkelt. :)

(#13279) kis_galez válasza CPT.Pirk (#13275) üzenetére


kis_galez
csendes tag

A laptop az Sony Vaio VGN-FW41E, van rajta HDMI kimenet, az erősítő pedig Pioneer VSX-519V, és van rajta HDMI bemenet.

(#13280) zoltanz válasza WonderCSabo (#13278) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elolvastam mégegyszer, ua mondom. ;)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13281) WonderCSabo válasza zoltanz (#13280) üzenetére


WonderCSabo
félisten

So, can you actually hear any benefits of the larger (48dB) dynamic range offered by 24bit? Unfortunately, no you can't. The entire dynamic range of some types of music is sometimes less than 12dB. The recordings with the largest dynamic range tend to be symphony orchestra recordings but even these virtually never have a dynamic range greater than about 60dB.

(#13282) PuMbA válasza zoltanz (#13273) üzenetére


PuMbA
titán

Részletesebben le tudod írni, hogy mire gondolsz? Nekem lehet, hogy itt ért véget a tudományom. :DDD

(#13283) zoltanz válasza PuMbA (#13282) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Annyira én sem vagyok szaki nem ez a szakirányom.
Annyi a lényege, valószínű azért raktak bele zajt mert mégis hallanád azt a dolgot. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13284) OddMan válasza Joshi (#12450) üzenetére


OddMan
őstag

Nem tudja valaki az Intel HD Graphic chip képes DXVA-n keresztül x264/h264 AVC, VC1, MPEG2 (1080p) kódolású filmeket hardveresen lejátszani? :U
Ez az Intel HD grafikai chip amúgy egy Intel Pentium U5400-as prociban van.
A proci eléggé gyengécske, viszont csak 18 Wattot fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13285) WonderCSabo válasza OddMan (#13284) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez olyan cucc, mint ami a core i procikban is van? Mert az tudja.

(#13286) CPT.Pirk válasza OddMan (#13284) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arrandale magos proci, olyan, ami az I3/i5 procikban is ban, csak itt gondolom jócskán butítva van.
Ez mellé tettek egy HD Graphicsot, ami más néven a GMA HD. Nem tudok olyanról itt, aki ilyennel használná, de a wikipedia [link] szerint teljes VC-1, AVC, MPEG-2 gyorsítás támogatása van, szóval szerintem nincs akadálya a dolognak.

Egyébként vicces, hogy a HD graphicsnak külön magyar nyelvű weboldala van [link] .hu-s címmel, és tele marketing rizsával. Elég jól megy az intelnek. ;]

Új lapost akarsz venni vagy a htpc-t építeni? Mostani konfigod kicsit erős egy htpc-be, nem gondolkodtál el az új Brazos paltformos AMD-s gépeken? Azok fogyasztása is maximum 18W, cserébe mindent tud élből HW-sen gyorsítania rendszer, nem csak filmeket.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13287) stevve válasza CPT.Pirk (#13286) üzenetére


stevve
nagyúr

Én használtam GMA HD-t már, viszont lényegesen erősebb CPU-val. Az eredmény régebbi driver-ekkel nem volt rossz, de azért nem tudom, hogy egy ilyen halvány CPU mennyire szeretne egy vaskosabb 1080p filmet. Az esély megvan rá... :)

(#13288) CPT.Pirk válasza stevve (#13287) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De akkor dxva-val ment nálad?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13289) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13286) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szóval ebben a prociban csak egy VPD egység van, nem egy egész GPU?

(#13290) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13289) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, a prociban egyik sincs, ez nem AMD. Mellé van építve a tokon belül a GMA-HD, és a wiki szerint az tudja a HW-s gyorsítást a filmekre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13291) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13290) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgy értettem, csak pongyolán fogalmaztam.

Azok fogyasztása is maximum 18W, cserébe mindent tud élből HW-sen gyorsítania rendszer, nem csak filmeket.

Ezt a űgy értettem, h. ezzel asszondod, h. ez a cucc csak filmeket tud. :F

(#13292) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13291) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nagyrészt úgy is értettem, a 3D-s webes tartalmak, stb. gyorsítására az Intel megoldása nem igazán jó, nem megoldott / megoldható. Abu egy-két hozzászólását érdemes elolvasni a témában: [link] [link] [link]
És egy részlet a Sandy Bridge elemzésből:
Az IGP egyébként a DirectX 10.1-es és az OpenGL 3.0-s API-kat támogatja, ám nem kezeli az OpenCL és a DirectCompute legújabb verzióit. Az Intel szerint az OpenCL 1.0 megoldható, de egyelőre nem látják értelmét a támogatásnak, mivel kevés elérhető program épít a felületre. Szintén hiányzik a WebGL natív támogatásához szükséges OpenGL ES 2.0 kezelése, ami elméleti szinten ugyancsak megoldható egy szoftveres frissítéssel, de a vállalat inkább kivár.

Lényegében annyi a lényeg, hogy az Intel nem szeretné, hogy az IGP-re tolódjon át a számítás, mert ők inkább jó procit csinálnak, egy átlagos IGP-vel. AMD meg az Ati felvásárlásával egy rakás tapasztalathoz jutott hozzá, így nekik meg az IGP előtérbe kerülése lenne a jobb. Jelenleg szerintem a webes dolgok is inkább az AMD megoldásának kedveznek, ill. fognak kedvezni.
Szintén Abutól olvastam, hogy Sandy Bridge IGP-je most kapott meg egy valamilyen Z kezelési eljárást, amit a radeon 9700 mutatott be, már jó pár éve, és már nem is használják, mert van újabb verziója.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13293) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13292) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gondolom z-bufferre gondolsz.

(#13294) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13293) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, valami azzal kapcsolatos cucc, de nem vagyok otthon a 3D-s dolgokban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13295) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13294) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondjuk sztem Abu túlságosan optimista, a WebGL még nagyon messze van attól h. elterjedjen. Jelenleg egy nagyon dummy alkalmazás és rengeteg erőforrást kíván.

(#13296) stevve válasza CPT.Pirk (#13288) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze. :K A GMA HD már egész ügyes, az új verzió pedig még jobb... a 24p probléma ellenére is. Arra mondjuk nem emlékszem pontosan, mennyire terhelte így a processzort, de magasabb volt, mint az én diszkrét ATI-m.

(#13297) PuMbA válasza zoltanz (#13283) üzenetére


PuMbA
titán

A HiFi topik alapján visszavonok mindent, van különbség a 16bit és a 24bit között, neked volt igazad. :)

[ Szerkesztve ]

(#13298) WonderCSabo válasza PuMbA (#13297) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, mi ez a nagy felvilágosodás? :)

(#13299) OddMan válasza CPT.Pirk (#13286) üzenetére


OddMan
őstag

Igazából egy kicsi 10"-13" közötti netbookot szeretnék venni, amin tudok 1080p x264/h264 avc, vc1, mpeg2 (1080p mkv, m2ts) filmeket nézni. Valamint szeretnék rajta internetezni, torrentezni és flac, mp3 zenéket hallgatni.
Az erősítőm HDMI-s így a csatlakozás könnyen megoldható lesz.
Sajnos egyelőre nem merek venni semmit, mert félek attól, hogy kiadok egy csomó pénzt aztán meg mégsem fognak menni a HD filmek. Amúgy van egy eléggé bika PC-m amin jelenleg nézem a filmeket, csak szerintem torrentezésre meg filmnézésre eléggé nagy villanypazarlás egy asztali PC-t használni. Meg hát azért is jó lenne egy netbook, mert azt ha kell, a honom alá csapom és vihetem magammal.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13300) OddMan válasza stevve (#13296) üzenetére


OddMan
őstag

Az intel nem tudja kezelni a 24p-t? :U
Ha ez így van, akkor az intel felejtős. A mostani (1280x720) vetítőmet PowerStrip-el tökéletesen meg lehet hajtani 48Hz-en és mindig így nézem a 24p filmeket.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.