Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) WonderCSabo válasza Migee (#13950) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz -> [link]

(#13952) szonti válasza Migee (#13950) üzenetére


szonti
aktív tag

Itt van pár sample: [link]

(#13953) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Miért van az hogy WMV HD videók össze-vissza akadoznak még a 720P is.Miközben a 1080P MKV,m2ts nem akadozik.

(#13954) CPT.Pirk válasza ToBeY (#13953) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lejátszó, Codec, beállítások, oprendszer? Kellenek az infók, hogy tudjunk válaszolni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13955) ToBeY válasza CPT.Pirk (#13954) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lejátszó Bsplayer Codec:amit felrak magátók a bsplayer. Win7

(#13956) CPT.Pirk válasza ToBeY (#13955) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbálj ki egy másik lejátszót, mondjuk az Mpc-HC-t, annak saját, belső codecjei vannak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13957) ToBeY válasza CPT.Pirk (#13956) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem szívesen raknék fel másik lejátszót mert a bsplayert már megszoktam és annak is vannak beépített codecjei.Pl ffdshow,Halii,Ac3filter stb...
Amúgy windows media playerben is akadoznak a wmv hd filmek.

(#13958) CPT.Pirk válasza ToBeY (#13957) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próba erejére gondoltam az Mpc-HC-t.
Valahogyan ki kell derítenünk, hogy mi okozza. Küldj nekünk sample-t az akadozó filmekből.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13959) ToBeY válasza CPT.Pirk (#13958) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sample-t nem tudok felrakni,de a codec-hez ez van írva Codec: WMV3

(#13960) CPT.Pirk válasza ToBeY (#13959) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor inkább egy mediainfo kimenetet küldj róla, az részletes. Per pill nem tudom, mivel lehet kivágni egy részletet wmv-ből, gyakorlatilag még soha nem fordult elő, hogy egy filmet ilyen formátumban kellett leszednem.

Mi a neve a videónak? Leszedjük mi is, ez nem illegális.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13961) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Ti milyen progit használtok, vagy inkább úgy kérdezem, mit olvastatok erre-arra, hogy hangnyújtásra melyik progi a legjobb?
Pontosan 25 fps hangról kell 23,976-ot csinálni.

Most ezt 2 módszerrel el tudom végezni.

Az első módszer az eac3to -slowdown kapcsolója, ami jó, pontos eredményt hoz, egy 2 órás film is végig szinkronban marad, DE a hang nagyon lemélyül. Nem mondom, hogy minden filmnél rögtön észrevenni, de olyanoknál igen, aminél megvan a 25 fps "gyári" szinkron is.

A 2. módszer a Sound Forge.
Ezzel az a baj, hogy 100-200ms-al pontatlanabb, mint kellene lennie. Mint pl az első módszer. Tehát a nyújtást elvégzi, de nem olyan pontosan, így a szájszinkronon is már észrevenni a csúszást, hát még ajtócsapkodásnál. DE itt viszont alig észrevenni (az előzőhöz képest) a hangmélyülést, tehát ez sokkal jobban dolgozik ilyen szinten.

Igen, akkor a videót tegyem 25 fps-re és a szinkronhoz nem kell nyúlni. És akkor az angol hanggal mi lesz? Akkor az meg felgyorsul, magasabb lesz a 25 fps miatt.

Tudom, hogy erre nincs hibátlan megoldás, de ha a SF pontosan dolgozna, akkor az teljesen elfogadható eredményt adna.
A %-ot kell neki megadni, hogy mennyit nyújtson, de csak 2 tizedesjegyig lehet, azaz a 104,27% kevés, legalább még 2-3 tizedesjegy kellene, hogy a végeredmény ne csússzon.
Ha meg kiszámolom mi legyen az egész szink. hossza és azt írom be, akkor se pontos, nem az lesz a végeredmény, mint amit beírtam.

[ Szerkesztve ]

(#13962) Valdez válasza nfsu17 (#13961) üzenetére


Valdez
őstag

Én a tfm audio tool-t szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

(#13963) CPT.Pirk válasza nfsu17 (#13961) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Virtualdub progiban a hangnál az advanced filters résznél is lehet ilyet csinálni, én ott csináltam, azzal nem lett mélyülés, de nem is túl egyszerű megcsinálni vele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13964) bmwe30


bmwe30
tag

hello.
Mivel lehet lejátszani hd filmet szaggatás nélkül?
W7 van fent.

(#13965) CPT.Pirk válasza bmwe30 (#13964) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Adatlapodon a konfigodat töltsd ki. Egyébként olvasd el az első hozzászólásban lévő cikket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13966) Migee


Migee
tag

Sziasztok.

A Ducks Take off 1080p sample elképzelhető,h nem megy ilyen cuccal?

Elindul aztán kifagy.

(Killa Sample lazán megy)

Win7 OS

Gigabyte X58A UD7
I7 920

Gigabyte GTX 260 SOC

MPC-HC-vel próbáltam.A legutsó driver van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#13967) Osibaa válasza Migee (#13966) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ez az? :)

RUNTIME.........: 16s:666ms
SIZE............: 219 MB
FRAMERATE.......: 29.97 fps
BITRATE.........: 106 Mbps
RESOLUTION......: 1920x1080
SOURCE..........: RAW input from HD film camera

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#13968) Migee válasza Osibaa (#13967) üzenetére


Migee
tag

Szerintem igen

(#13969) Osibaa válasza Migee (#13968) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ez a 106 Mbps bitrátával 2x durvább, mint a killa sample. :)

Szerintem kapcsold ki a DXVA-s codecet és úgy próbáld lejátszani (i7 proci talán elviszi).

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#13970) PuMbA válasza Migee (#13966) üzenetére


PuMbA
titán

CoreAVC-vel (CUDA) mennie kell.

(#13971) nfsu17 válasza Valdez (#13962) üzenetére


nfsu17
veterán

Meglesem.
Köszi.

CPT.Pirk

Hát ez a VDub módszer már leírás alapján sem tetszik, mivel csak audió sávot nem tudok megnyittatni vele. Na mindegy.

----------

Ezek a mai LCD tévék, amik usb-ről is játszanak mkv-t, xvid-et, stb, és gyárilag 50Hz-et írnak rájuk, ezek usb-s lejátszás esetén tudják azt a funkciót, hogy a judder eltűnyjön, ami 60Hz-en jelentkezik monitor esetén?
Tehát ha 23,976-os mkv-t nézek pendrive-ról tévén, akkor nem lesz judder?

(#13972) CPT.Pirk válasza nfsu17 (#13971) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már miért csak audiót?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13973) nfsu17 válasza CPT.Pirk (#13972) üzenetére


nfsu17
veterán

Az audiót akarom csak megváltoztatni.

(#13974) Migee válasza PuMbA (#13970) üzenetére


Migee
tag

Nem indul el a cuda a film indításával,legalábbis nem rakja ki az ikont

[ Szerkesztve ]

(#13975) PuMbA válasza Migee (#13974) üzenetére


PuMbA
titán

Külső kodekek közé betetted a CoreAVC-t és bejelölted, hogy azt részesítse előnyben?

(#13976) Migee válasza PuMbA (#13975) üzenetére


Migee
tag

Igen,elvileg minden úgy van beállítva,ahogy kell.
De annyit most elértem,hogy nem EVR Sync,hanem EVR egyedire raktam,így dadogva megy.
Cuda ekkor sincs.Viszont DXVA csak így van.

[ Szerkesztve ]

(#13977) CPT.Pirk válasza nfsu17 (#13973) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ettől semmi sem tart vissza. Nem vagy köteles a képpel csinálni bármit is, ott van a direct stream copy opció.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13978) nfsu17 válasza CPT.Pirk (#13977) üzenetére


nfsu17
veterán

De ha nem töltök be videót, akkor nekem a stream fül nem aktív, nem tudok betölteni semmit. Csak akkor, ha van bent videó sáv.

(#13979) CPT.Pirk válasza nfsu17 (#13978) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor végleg nem értem, mi a gond. Csak audiót nyitod meg, azt szerkeszted, azzal mi a gond?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13980) nfsu17 válasza CPT.Pirk (#13979) üzenetére


nfsu17
veterán

Hogy kép nélkül nincs stream fül. :D
MKV-t, dvd-t nem tudok betölteni.

(#13981) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A Geforce VP1 szériás karival Cuda -n mennek az újabb h.264 kódolású filmek? :U Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13982) CPT.Pirk válasza nfsu17 (#13980) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az 1.hsz-ben linkeltem egy megoldást, hogyan lehet mkv-t, stb. betölteni a Virtualdubba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13983) nfsu17 válasza CPT.Pirk (#13982) üzenetére


nfsu17
veterán

látom, köszi :R

(#13984) WonderCSabo válasza zoltanz (#13981) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha van CUDA, akkor a VP1 egyáltalán nem számít. A CUDÁval mindenféle H.264-et le tudsz játszani, csak megfelelő mennyiségű CUDA mag kell a GPUba. (azt nem tudom, hogy mennyi kell, de sztem bmelyik CUDÁs kari megfelelő)

(#13985) tdd587


tdd587
őstag

Na most lett elegem ebből a kibasz*tt 23.976 fps-ből. Folyton akad ez a vacak, tök random, semmihez nem köthető, semmilyen eseményhez nem kapcsolódó, csak időnként elkezd rángatni és kész.

Részemről visszaálltam a 24.000Hz + EVR sync + ReClock combóhoz, az tökéletesen megy (audio frame droppok mellet, de azt legalább nem veszem észre). Írjátok meg, ha én vagyok hülye, és van egy tökéletes megoldás a problémára, de annyira elegem van már ebből a 24p szívásból, meg hogy így szaggat, meg úgy röcög. 2011-ben nem hiszem el, hogy ezt a szart nem lehet megcsinálni user 1.0 üzemmódban. Legalább másfél éve ezzel szórakozom és csak a szart lapátolom jobbról balra, aztán meg vissza.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#13986) OddMan válasza tdd587 (#13985) üzenetére


OddMan
őstag

Biztos, hogy 23.976Hz-el hatja a megjelenítődet a VGA kártya és nem 24.000Hz-el? :U Mert ilyenkor szokott akadni.
Azt kellene megpróbálnod, hogy elindítasz egy filmet és utána nyomsz egy Ctrl+J bill kombót MPC-HC lejátszóban. Kapsz egy csomó adatot és ebből az első sor tartalmát írd be ide a fórumba. Ha tudsz képernyőképet csinálni az is jó. Hátha ezekből az adatokból kihámozható a probléma.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13987) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Én is áttértem a bluray-re. Tegnap vettem két filmet és ezeket szeretném átrakni vinyóra. A dvdfab8 progit ajánlották, ez jól is működött az Avatarnál, szépen összeszedte a fájlokat és egy fájlba rakta át a vinyóra.
A Gladiátornál viszont ez nem működik. Kb 30 jelenetre vágja a filmet és így nem lehet lejátszani normálisan. (bár itt egy bluray-en két film volt)
A kérdésem az lenne hogy mi a legegyszerűbb módja a bluray-ről a vinyóra való átöltésnek?
Utána hogy távolítsan el a felesleges hangsávokat, illetve hogy tudom tömöríteni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13988) tdd587 válasza OddMan (#13986) üzenetére


tdd587
őstag

Igen. Másfél év alatt volt időm megismerkedni a Ctrl+J kombóval is, meg az értelmezésével is.

A problémát egyébként már számtalanszor kibeszéltük a szokásos eredménnyel: hát pedig működnie kellene.

A legszebb görbéket természetesen úgy kapom, hogy EVR CP + 23.976Hz. De aztán szépen megy a zöld a piros felé és amikor eléri (másfél percenként) megröccen egyszer. Na ezt köszönöm nem kérem.

Kevésbé szép a görbe, ha EVR Sync + 23.976Hz. Ez szinte végig jó, de 10-20-40 percenként teljesen random módon összezavarodik és 10-15 másodpercig durván akad a film, aztán áll vissza normálisra.

Az egyetlen általam ismert módszer, ami nem téveszt, nem zavarodik bele, nem röccen meg (kivéve a film indításánál 5-10 másodpercig) az az EVR Sync + 24.000Hz + ReClock.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#13989) CPT.Pirk válasza tdd587 (#13988) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neked még egész kis problémáid vannak, nekem teljesen random mennek a görbék, akármelyik kimenetet, akármilyen filmel próbálom. ;]

Bár legalább rendszeres röccenéseket nem látok, ami rendszertelen, azt meg ha van is, szerintem nem veszem észre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13990) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nekem meg semmi problémám sincs. ;]

(#13991) Valdez


Valdez
őstag

Laptopon, amióta új driver van, akadnak a videók. (gt240 + 266.58).

Akármilyen, akár hd, akár sima divx, gyakran rájön az akadás és nem nagyon hagyja abba. Ha lepauzálom és ablakba rakom és egérrel mozgatom az ablakot, akkor is akad. Dxva esetén is.

Ötletek?

(#13992) Valdez válasza Valdez (#13991) üzenetére


Valdez
őstag

Az mpchc akármelyik sharpen filtere a bűnös, pl a sharpen comlex 2-vel 70%-os lesz a gpu használat egy 720p-s videónál, ami ugye messze van a 100-tól de mégis akad. Azelőtt nem volt ilyen probléma.

(#13993) Migee válasza tdd587 (#13988) üzenetére


Migee
tag

29.970 FPS-re mi a legideálisabb?

Eddig 60 hz-en hajtottam.

(#13994) WonderCSabo válasza Migee (#13993) üzenetére


WonderCSabo
félisten

59.94 Hz.

(#13995) Migee válasza WonderCSabo (#13994) üzenetére


Migee
tag

59 -re állítsam vagy 60-ra?

(#13996) Valdez válasza Migee (#13995) üzenetére


Valdez
őstag

semmi

[ Szerkesztve ]

(#13997) WonderCSabo válasza Migee (#13995) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha 29.97 fps-ő filmet nézel, akkor 59Hz-re. De ellenőrizd le MPC-HC Ctrl+J-s statisztikájában, hogy jó-e a beállítás.

(#13998) Isi345 válasza tdd587 (#13985) üzenetére


Isi345
csendes tag

a - 24.000Hz + EVR sync + ReClock- na, ezt hogy kell beállitani. Szivesen kiprobálnám én is így, hátha nekem sem akadozna tobbet.

(#13999) OddMan válasza Isi345 (#13998) üzenetére


OddMan
őstag

A ReClock-nak létezik 64bit-es változata? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#14000) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Részlet a Win7 csodálatos szervízcsomagjából, a hdmi-s népnek fontos lehet:

"az SP1 néhány funkciójavítást is tartalmaz. Ezek közé tartozik a HDMI-hangeszközök megbízhatóbb kezelése" [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.