Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) WonderCSabo válasza Joshi (#12200) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 24fps @60Hz -en az oldalirányú enyhe szaggatás a pulldown természetes velejárója, nem lehet kiküszöbölni. Csak azt mondtam, h. ilyen esetben természetes, és nem hiba, ha így néz ki a gráf.

[ Szerkesztve ]

(#12202) Fera_27


Fera_27
tag

Sziasztok!

Mondom a fejleményeket :)
Mint kiderült, a hang csak akkor pattog, ha a tévét 1920*1080-on hajtom, mintha "nem bírná" a gépem ezt az igénybevételt, ami nem kissé lep meg. Ha más felbontásban, pl 1680*1050-en, akkor a hang kitisztul és nyoma sincs egy "pattanásnak" sem :D

Feltettem a legfrissebb Ubuntut a gépemre, az természetesen még 1080p-n sem produkál ilyet. ;)
Viszont most jön a csavar: Windows alatt sikerült az MPC-HC-vel megoldani az ATI kártyámon a hardveres dekódolást, és az lenne a kérésem, hogy ezt Ubuntun, Smplayerrel hogy lehetne megoldani, mivel sajnos olyasmi rémhíreket olvastam hogy csakis Nvidiás gyorsítást lehet kicsiholni belőle :F
Nagyon hálás lennék ha tudnátok ebben segíteni! :)

(#12203) Stukker1987 válasza WonderCSabo (#12201) üzenetére


Stukker1987
senior tag

nah most kijelenthető h 90%-ban megoldottam a problémát!

most kis 5 másodperces szaggatások vannak szabálytalan időközönként,de elmondható h egy film alatt max 2-3 esetben..ez már nem olyan rossz

normális beletekerésről ne is álmodjak amúgy?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12204) CPT.Pirk válasza Fera_27 (#12202) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jelenleg Ubuntun és Ubuntu alapú disztrókon ne is próbáld meg, én napokat tököltem vele, nem lehet jelenleg Radeonnal HD gyorsítást elérni azokon. Tegyél fel egy OpenSUSE-t, egyik felhasználó szerint ott csak egy csomag telepítése volt a dolog, és már megy is a gyorsítás.

Stukker1987: DXVA mellett 35% a procihasználat?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12205) WonderCSabo válasza Stukker1987 (#12203) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Semmilyen program nem fut a háttérben? Mi a gond a beletekeréssel?

(#12206) vassp


vassp
csendes tag

Sziasztok!
Amikor mkv full hd filmnél bekapcsolom a hardveres gyorsitást nagyon szemcsés lesz ez mitöl van?
Power dvd 10,smplayer,splash player.ezekkel probáltam és mindegyiken szemcsés.
elöre is köszönöm a válaszokat.

(#12207) Fera_27 válasza CPT.Pirk (#12204) üzenetére


Fera_27
tag

Hát ez bizony nagyon megnyugtató :Y

Akkor másképp kérdezek :) : hogyan érjem el hogy Windows 7 alatt ne számítson ez megterhelésnek? Nem hinném hogy ez ekkora kérés ettől a kártyától hogy 1920*1080-at adjon ki. A kártya nem lehet szar, hiszen Ubuntu alól tökéletes. Tudom ez nem elég konkrét, de nem tudom mit írjak le hozzá, a laptop egy HP EliteBook 8530p, és 64 bites oprendszer van rajta, valaki segítsen :))
Vagy szarjam le és procira hagyva nézzem az mkv-kat Ubuntun? T9600-os procinak illene bírnia.
Nagyon szeretem a MIcrosoftot...

(#12208) WonderCSabo válasza vassp (#12206) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hszt olvastad?

Fera_27: A hardveres gyorsítás Win7-en műxik a legjobban és legegyszerűbben. Ha ott nem jó, akkor user error lesz. Először nézd meg, h. WMP12-ben milyen.

(#12209) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

lenne egy alapkérdésem.

3d bluray media visszafelé kompatibilis-e?
lejátszató-e a 3d film 2d-ben is, ha ezt tudja csak a hardver? tv, stb...
vagy ahhoz csak a 2d kiadás jó?
az újakra gondolok, nem aszínes szemüvegesekre...

(igen, nem is elég...) :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12210) vassp válasza WonderCSabo (#12208) üzenetére


vassp
csendes tag

Igen olvastan,de semmi olyan nem találtam hogy hardveres gyorsitásnál szemcsés lenne!!!

(#12211) Fera_27 válasza WonderCSabo (#12208) üzenetére


Fera_27
tag

Félreértesz, nem a hardveres gyorsítással van a gond windows alatt.
Hanem egyszerűen ha a gépnek egyedül a tévét kell hajtania 1920*1080-on, akkor bármiben játszok le hangot, az időnként "pattan" egyet. Ezt szeretném leküzdeni...

(#12212) WonderCSabo válasza vassp (#12210) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Törölj le minden kodekcsomagot a gépedről, és rakd fel az első hszben leírt lejátszót és állítsd be aszerint. Nézzük meg, így változik-e.

szab.tam: Sztem visszafele kompatibilis.

(#12213) Pityke78


Pityke78
őstag

Hi!

A gépemben van egy Radeon HD4850-es VGA kártya, aminek a DVI kimenetére tettem egy DVI-HDMI átalakítót, majd HDMI-HDMI kábellel küldtem ki a képet, illetve a hangot is a TV-nek.
Most kaptam egy DTS-HD, TrueHD képes házimozi erősítőt és az lenne a kérdésem, hogy ugyanilyen megoldással a DTS-HD, TrueHD hangok is ki fognak menni az erősítőnek a DVI-HDMI átalakítón keresztül?

Illetve a DTS-HD, TrueHD hangsávok lejátszásához a TMT3 kell?

Köszi

(#12214) CPT.Pirk válasza Pityke78 (#12213) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt tudom mondani a kérdésedre: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12215) vassp válasza WonderCSabo (#12212) üzenetére


vassp
csendes tag

egyedül a divx volt fent.leszedtem de igy is szemcsés!!!

(#12216) CPT.Pirk válasza vassp (#12215) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tegyél fel képeket a videóból, akkor könnyebben tudnánk mondani rá valamit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12217) Pityke78 válasza CPT.Pirk (#12214) üzenetére


Pityke78
őstag

Nálam a hang eddig kijött a VGA DVI kimenetén, mert eddig íyg néztem, hallgattam. Csak eddig a TV-n szólt, most pedig a TrueHD-s erősítőn szeretném.
Az a kérdés, hogy a TrueHD, illetve DTS-HD hangsávok is kimennek-e?

(#12218) vassp válasza CPT.Pirk (#12216) üzenetére


vassp
csendes tag

A képet kimentettem de kérhetnék segitséget hogy hogyan rakjam fel!!????köszönöm

(#12219) CPT.Pirk válasza vassp (#12218) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak tedd fel valami jó képmegosztó portálra, mondjuk akár egy picasa galéria, vagy imagerz: [link] és tedd be ide a linket.

Pityke78: szerintem ha a sima hang kimegy, akkor minden más is. De csak szerintem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12220) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, az mitől van, hogy a TotalMedia Theatre 3-nál (3.0.1.185) lejátszok bármilyen filmet (mkv, avi, m2ts) és csak zizegés jön ki rajt. Ha MPC_HC-vel játszom le az avi-t, mkv-t, akkor simán megy a hang. Viszont ha TotalMedia Theatre 3-al próbálkozok és utána MPC-HC, akkor már azon is csak zizegés lesz. Ez valami codec gond, vagy beállítási hiba a TotalMedia Theatre 3-nál?

Köszi

(#12221) vassp válasza CPT.Pirk (#12219) üzenetére


vassp
csendes tag

na sikerült köszönöm
http://www.kepfeltoltes.hu/view/101226/1080p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#12222) szab.tam válasza WonderCSabo (#12212) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én nem voltam benne annyira biztos. nem voltál túl meggyőző, így még most sem lettem az.... :N

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12223) szaya válasza Pityke78 (#12217) üzenetére


szaya
tag

Úgy tudom csak HD5xxx től van hd audio támogatás. :(

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#12224) lean válasza szab.tam (#12222) üzenetére


lean
aktív tag

Lejátszható 2D módban is.

szaya: Így igaz.Bitstreamet a HD5xxx (is) támogat, viszont sokcsatornás LPCM-et a 4xxx is tud.

no cross no crown

(#12225) Fandango válasza vassp (#12221) üzenetére


Fandango
veterán

Amint mar WonderCsabo forumtars tobbszor utalt ra, ne jpg-ben rakj fel kepet hanem png formatumba, es lehetoseg szerint vmi vilagosabb jelenetbol inkabb.
Ha rosszul mondom a profik majd kijavitanak

[ Szerkesztve ]

(#12226) vassp válasza CPT.Pirk (#12219) üzenetére


vassp
csendes tag

http://kepkezelo.com/viewer.php?file=24jn176b5u2svfhfabjf.png
remélem ebböl látszik igy most

(#12227) Valdez válasza vassp (#12226) üzenetére


Valdez
őstag

szerintem nincs gond a képpel.

(#12228) CPT.Pirk válasza vassp (#12226) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezen a képen ami van, az a Grain Effekt, ha jól tudom, a digitális kamerák miatt van, ha kevés a fény, ilyen a kép. Ezek mellett extrém esetben szándékosan növelik ezt a hatást, máskor meg valamilyen szűrési móddal kiszedik a graint, aminek a mellékhatása a részletek elmosódása. Szóval se vele, se nélküle nem az igazi.

Én sem szeretem, van olyan filmem, aminek a HD verzióját töröltem, mert nézhetetlenül szemcsés volt. Sajnos sokat nem lehet tenni, esetleg talán egy denoise shadert tegyél rá az MpcHC-ben, vagy szedd le a filmnek a dvd-s verzióját.

Egyébként mi ez, Zöld Zóna?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12229) vassp válasza CPT.Pirk (#12228) üzenetére


vassp
csendes tag

ezt vettem énis észre hogy csak sötét jeleneteknél van ez.
denoise shadert ezt hol találom?

igen az a zöld zona

(#12230) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12228) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Grain effekt? :DDD Az nem effekt... Mellesleg a képen nem csak grain van, hanem a rossz tömörítés miatt fel is erősödött.

vassp: Azért van a sötét jeleneteknél, mert a kevés fény miatt zajosabb lesz a kép, úgy mint amikor fényképezel. Jobb gomb -> árnyalók.

(#12231) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12230) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó, nem effekt, már kicsúsztam a mod időből.

Valami nagyon kihozta a graint, főleg a korábban linkelt képen látni, nem is szóltam hozzá, mert nem tudtam eldönteni, hogy mitől annyira ronda a kép.

vassp: jó film!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12232) vassp válasza CPT.Pirk (#12231) üzenetére


vassp
csendes tag

megvan!de hiába állitom szar a minösége.
és a ccc-ben ott lehet vmit állitani?

(#12233) WonderCSabo válasza vassp (#12232) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem. A film ilyen, ez van. A hiba nem az ön készülékében van.

(#12234) vassp válasza WonderCSabo (#12233) üzenetére


vassp
csendes tag

köszönöm a segitséget. ;)

(#12235) szab.tam válasza lean (#12224) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12236) Stukker1987 válasza CPT.Pirk (#12204) üzenetére


Stukker1987
senior tag

35% amikor elindítom, ez kb 20% esik vissza normál filmezés mellett kis internetezéssel!

A beletekerésnél az nyilvánvaló h nem fog odaugrani ahová szeretném,de szaggat v 10-20mp-ig! Valamikor a kép késik van amikor a hang..
Aztán megjavul

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12237) WonderCSabo válasza Stukker1987 (#12236) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt nézd meg, h. maga az MPC-HC exéje mennyit fogyaszt.

(#12238) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ja, ha már itt vagyok, még 1...

24 vs 60 jelenséget ismerem, nem erről van szó. driverből tv-re tudok mindent küldeni, 24, 25, 30, 50, 60, ami kell.

van egy másik jelenség, ami szintén vízszintes, lassú kameramozgásnál jön elő. nem az egész kép ugrál, döcög, mint a fent említett, agyoncsámcogott pulldown--nál, hanem a függőleges élek "ricegnek". én ajtófélfa-effektusnak hívom. ott, a bútorok, sziklák és pl. a házak függő éleinél a legláthatóbb...

erre lenne hivatott a 100-200 hz trumotion és társai? vagy ez más? (lg lf2510-em van, azon ilyen ugyi nincs még..)

csak ezt azért nem értem, mert pl ha fullhd sportközvetítést letöltve mpchc-n menézem, akkor ugye ott is van a jelenség.
de ha a nagy ritkán, m1 hd dvb-t-n nézek ilyet, ott teljesen ricegésmentesek a függőleges élek. -> tehát nem a tv okozza önmagában, hanem a pc-ből jön így ki...

ja, és mind1, hogy mkv mpchc, vagy bluray pdvd7-8, total media 3.

5let? :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12239) WonderCSabo válasza szab.tam (#12238) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az éleknél a ricegés nálam is van, sajnos. Ennek nem sok köze van a frekvenciához.

100-200 hz trumotion és társai

Ezek markegint bullshit dumák, sokszor nem is lehet tudni, mit takarnak. Mindenesetre a ricegést nem fogják megoldani.

(#12240) szab.tam válasza WonderCSabo (#12239) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. de akkor mitől van? hiszen a bluray-ben is csak egy stream van. és a dvb-t fociközvetítés is az volt a nyáron. és az egyik riceg, a másik meg nem....

még az lenne érdekes, hogy meg kéne nézni: a tv integrált lejátszójában is csinálja-e mkv-nál, vagy persze m2ts-nél, ha megeszi. (csak ugye az én tv-mben nincs ilyen, bios-hoz meg nem nyúlok 1 kísérlet miatt, ha egyáltalán az segítene...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12241) Valdez


Valdez
őstag

Milyen "élricegésről" van szó?

(#12242) Pityke78


Pityke78
őstag

Skacok, erre valaki?

"Srácok, az mitől van, hogy a TotalMedia Theatre 3-nál (3.0.1.185) lejátszok bármilyen filmet (mkv, avi, m2ts) és hang helyett csak zizegés jön ki rajt. Ha MPC_HC-vel játszom le az avi-t, mkv-t, akkor simán megy a hang. Viszont ha TotalMedia Theatre 3-al próbálkozok és utána MPC-HC, akkor már azon is csak zizegés lesz. Ez valami codec gond, vagy beállítási hiba a TotalMedia Theatre 3-nál?"

(#12243) tdd587 válasza WonderCSabo (#12164) üzenetére


tdd587
őstag

Nekem meg nem. Nálam tökéletes. Akkor ne ajánljuk, mert te nem tudtad beállítani? Na mindegy... hadd röcögjön, hiszen ha pár percenként megakad, az még belefér?

Kipróbálom a többi EVR variánst, hogy melyikkel nem mászik el a hang, de csodálkoznék, ha nem mászna el SPDIF alatt. Ezek szerint ennyit változtak a dolgok tavasz óta... mióta megy a reclock rá sem néztem arra fülre, ahol ezeket lehet pöcögetni, mert minek. Szóval melyik most a tuti render?

A 72Hz vs. 25 fps-t meg nem értem, a ReClock ennyire nem is tud belenyúlni a hangba alapértelmezésben (+- 1%-ot enged, ha jól emlékszem). Csak a 23.976-ot csiholja ki 24Hz-re, de azt is észrevétlenül.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#12244) WonderCSabo válasza tdd587 (#12243) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nekem nem akad be 72Hz-en a 23.976 fps, reclock nélkül.

Nem mászik el a hang EVR CP-n, és nem használok SPDIFet.

Mellesleg én simán felraktam Win7 x64-re, és a konfigja mindig hibát dob, amikor menteni akarom a beállításokat... És miért nem írjátok akkor le, h. hogyan kell beállítani? Már többen is írtak a Reclockról, de sosem írták le, h. mit is állítsunk be rajta...

Egyébként a Reclockot az MPC-HC fejlesztői és az EVR Sync készítője se ajánlja. De felőlem használjátok csak, ha nektek jó, bár nem tudom, minek, ha tökéletes a framerate és a frekvencia passzolása.

Valdez: Itt is írtam. Ha gyorsabban mozog bmi a képen, ricegnek az élek a kontrasztok mentén. Nyugi tdd587 ennek semm köze a frekvenciához.

[ Szerkesztve ]

(#12245) hati válasza WonderCSabo (#12244) üzenetére


hati
addikt

A reclocknál csak annyit szoktam állítani, hogy 1% helyett 5%-ot változtasson ha kell. Ez a 24fps->25-re gyorsítását jeleni, mert nekem csak 50-Hz-et tud a megjelenítőm. Semmi mást nem csinálok vele.

(#12246) WonderCSabo válasza Pityke78 (#12242) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, első menetben rakja újra a TMT-t.

(#12247) WonderCSabo válasza hati (#12245) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pont ezt montam a kollégának, h. nekem nem kell 25fps-re konvertálgatni trükközéssel, mert van 72Hz-es megjelenítőm.

(#12248) hati válasza WonderCSabo (#12247) üzenetére


hati
addikt

Ilyen esetben a reclock abban segít, hogy pontosan egyezzen a megjelenítő hz-e a szükségessel, mert általában a 72hz, az nem pont annyi. Illetve nem csak 24p-es film van, hanem 23.xxx is. Amúgy, ha meg nincs gond a lejátszással, akkor felesleges. :)

(#12249) Valdez válasza WonderCSabo (#12244) üzenetére


Valdez
őstag

Hm, tudnád részletesebben körülírni a problémát? Nekem 71,928-on semmi ilyesmi nincs. Vagy nem vettem észre.

(#12250) Santiagain


Santiagain
senior tag

Ide is beírom, mert azt vettem észre, hogy jobban pörög ez a topik, mint a prohardveres.

m2ts lejátszásánál, az MPC-HC (legújabb van fönt) néha "fals" képkockákat villant föl lejátszás közben. Nem tudom jobban körülírni a problémát, de baromi idegesítő. Több filmnél is tapasztaltam. (Eddig csak HDPre-seknél). Ez valami beállítási hiba lehet?

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.