Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) PuMbA válasza SunMount3r (#28000) üzenetére


PuMbA
titán

"Mármint a legtöbb TV lejátszója..."

Igaz, amúgy sem sok értelme van az egésznek. Amikor 1db mkv fájlban tárolhatsz mindent, minek 400 fájlba tárolni? A Blu-ray mappastruktúrának csak Blu-ray lemezen van értelme, máshol nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#28002) SunMount3r válasza PuMbA (#28001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Van az úgy, hogy néha régebbi/ritka anyagokat csak ilyen struktúrában találsz meg ("érintetlen minőségben"). És, ha van hozzá jó lejátszód is, akkor gyak. mást nem is kell csinálni vele mint a fő .m2ts-t megtartani, átnevezni, a többit meg törölni. :)

[ Szerkesztve ]

(#28003) Vityaa válasza SunMount3r (#28002) üzenetére


Vityaa
tag

Köszönöm. Próbálkozok.

(#28004) Joshi válasza SunMount3r (#27998) üzenetére


Joshi
titán

"A BDMW/Stream mappában a legnagyobb .m2ts kiterjesztésű file a film. Legalábbis így szokott lenni."
Általában így szokott lenni, de pl az AVATAR több darabból tevődik össze. Én úgy tudom ez is valamiféle másolásvédelem szerű akart lenni, mert sok lejátszó csak úgy kezelte az ilyen struktúrát, hogy váltáskor egy pillanatra megakadt a lejátszás. Egyébként az ISO a jó megoldás, normálisabb feltöltő ilyen formátumot használ.

[ Szerkesztve ]

(#28005) Balerik válasza Joshi (#28004) üzenetére


Balerik
aktív tag

A BDinfo megmutatja, hogy melyik ,,PlayList" kell kiválasztani, és utánaTsMuxer-el (ki vehetők a ,,felesleges) hangok és felíratok) össze kell fűzni és után már csak egy .m2ts, vagy használható ,,iso" marad. De csak ez akkor működik, ha a lemezen csak ,,egy" film van. Az Avatar-nak van olyan kiadása, hogy egy lemezen két (pontosan nem emlékszem de lehet, hogy három) film verzió van.

Elmúlik.

(#28006) Joshi válasza Balerik (#28005) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan 3 verzió van. De ezt nem tudod megoldani csak úgy, ha kiírod lemezre. De ahhoz meg asztali BD lejátszó kell. Egyébként nem csak olyan film létezik ilyen formában ami több verziót tartalmaz. Most nem keresgélem végig a filmjeim között, de van ilyen. :K

(#28007) Playerka


Playerka
csendes tag

Sziasztok!

Mi az a legjobb minőségű videó formátum, amelyet pendrájvról 4K-s TV-n le lehet játszani?

(#28008) Fandango válasza Playerka (#28007) üzenetére


Fandango
veterán

HEVC (h.265 codec / x265 encoder)

[ Szerkesztve ]

(#28009) PuMbA válasza Playerka (#28007) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy milyen méret. Azonos hossz esetén egy 20GB-os, de régebbi formátumban kódolt film jobb képminőségű, mint egy 3GB-os, de a mai legjobb elérhető formátumban kódolt ;]

[ Szerkesztve ]

(#28010) Playerka válasza Fandango (#28008) üzenetére


Playerka
csendes tag

Köszi. Megnéztem, tudja kezelni a TV-m is, de honnan lehet ilyen tartalmat letölteni?

(#28011) Playerka válasza PuMbA (#28009) üzenetére


Playerka
csendes tag

Köszönöm neked is.

(#28012) PuMbA válasza Playerka (#28010) üzenetére


PuMbA
titán

Warez nincs a fórumon :)

(#28013) Playerka válasza PuMbA (#28012) üzenetére


Playerka
csendes tag

:K

(#28014) dan83


dan83
tag

Sziasztok!
B8-at használok PC-vel összekötve. Elég sok 4k film sajnos akad, de valamelyiket szépen viszi a gépem. ( Fura módon amelyik 50-60GB-nál többet foglal, általában azokkal van a baj ) . VLC playert használok. Van esetleg egy codec ami hiányozna a gépemről, és azért a szaggatás? Elég erős vas van alatta, nem hinném hogy ott lenne a gond.
Akinek bármi tapasztala van ezzel kapcsolatban és sikerült megoldania, hálás lennék ha megosztaná :)
Köszönöm

(#28015) PuMbA válasza dan83 (#28014) üzenetére


PuMbA
titán

Téma összefoglalóban mindent megtalálsz az oldal tetején (PC-s weboldalon, mobiloson nem).

[ Szerkesztve ]

(#28016) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok Amd Ryzen 5 mellé HDR filmekhez milyen Vga karit ajanlotok? Radeont vagy Nvidiat? Amd hez nem jobb a Radeon? Neha menni fog HD 3D anyag is. Egy Rx560 jo valasztas lehet? Vagy Rx570?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#28017) PuMbA válasza Valkűr (#28016) üzenetére


PuMbA
titán

Radeon, ha minimálisan pontosabb 24p filmlejátszás kell, NVIDIA, ha kell VP9 (YouTube) hardveres videó gyorsítás is. Összefoglalóban benne vannak a minimális követelmények. AMD oldalon RX460, de újonnan már nem kapható, szóval RX550, NVIDIA részről pedig ami oda van írva.

[ Szerkesztve ]

(#28018) SunMount3r válasza PuMbA (#28017) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az RX 5XX is tudja a VP9-et, nem? Vagy az csak valami hybrid megoldás?

(#28019) PuMbA válasza SunMount3r (#28018) üzenetére


PuMbA
titán

Csak a Ryzen-be integrált Vegák tudnak VP9-et :)

[ Szerkesztve ]

(#28020) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Óriási hír!

Mostantól teljesen ingyenes, azaz freeware a Mirillis Splash Pro

Minden korlátozást eltöröltek, minden funkció alapból elérhető. Ezzel együtt kijött a 2.3.0 verzió ami többek között javította a 4K HEVC Main10 lejátszást AMD VGA-kon. Ezt leellenőriztem és bizony hibátlanul megy: [kép]

Lehet tölteni a hivatalos weboldalról.

Mirillis ennyit írt még FB-on:

"Hi guys! This is a big day for us because we have decided to change the model of further Splash development. First of all, we want to thank everyone who supported Splash since 2010. If it weren't for you, this company wouldn't even exist.

We have the feeling that Splash is highly underrated thus we had to take drastic measures and make it freeware. All users who have a valid Splash license are entitled to free Action! license via the form on our website. If you like Splash then please recommend it to your friends.
Thank you!

Below is the list of changes in the new Splash 2.3.0:
- Added Dolby Digital Plus and Dolby TrueHD support
- Added video rotation using 'R' hotkey
- Added pinning control panel using 'E' hotkey (in windowed mode)
- Fixed HEVC and HEVC 10-bit decoding on AMD GPUs
- GUI improvements
"

Vagyis, akinek van Splash Pro fizetős licence, az kap egy Action licencet ajándékba.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#28021) Baliga Tamás válasza huskydog17 (#28020) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Én fel is pattintottam kíváncsiság képpen kávé közben a laptopra próbaképpen (sokáig használtam régen ezt a lejátszót) - de nincs a ver. szàm utàn hogy Pro lenne; ill. 4K alatt meg sem mukkan a kép - csak hang van..! :F

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#28022) Joshi válasza huskydog17 (#28020) üzenetére


Joshi
titán

Kíváncsiságból én is kipróbáltam, de nem minden 4K HDR filmet vitt, valamelyiknél kép sem volt vagy a hang volt torz. A First.Man-t pl vitte gond nélkül. Mitől olyan jó ez a lejátszó? :F

(#28023) Alien! válasza Joshi (#28022) üzenetére


Alien!
senior tag

szvsz már rég óta elég fejlett - talán pc-n a legjobb saját - GPU-s képjavítói vannak (felbontás/színjavítás illetve interpoláció) + gyors a GUI. Sok hiányosságát pótolták evvel a verzával, de még vannak hibái. Egy mai modernebb tévén viszont értelmét veszti.

[ Szerkesztve ]

(#28024) huskydog17 válasza Joshi (#28022) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

HDR támogatás majd a 3.0 verzióban lesz, ebben még nincs.

Azért jó, mert:
- modern, szép, átlátható GUI (emlékezzünk, hogy a VLC maga a káosz e téren)
- kiváló teljesítmény és reszponzivitás
- kiváló saját dekóder és leképző (itt nem léteznek mikroakadások, mint MPCHC alatt)
- ez az egyetlen olyan freeware, aminek saját integrált interpolációs technikája van
- további képjavító algoritmusok, melyeket pofon egyszerű kezelni és a mértéküket is finomhangolni lehet (nem csak be és kikapcsolni lehet, mint a MPCHC-nál)
- SmartSeek

Ezeken kívül még sok más pozitívuma van, nekem ezek a legfontosabbak

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#28025) Fandango válasza huskydog17 (#28024) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen mikroakadásokról beszélsz Mpc-hc alatt? 🤔

(#28026) huskydog17 válasza Fandango (#28025) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

EVR Custom Renderer utálja a 60fps videókat (natívan és interpolálva is), tonna számra vannak akadások, olyan, mintha droppolná a frameket a DXVA ellenére, pedig a stat szerint minden rendben, ergo a stat is megbízhatatlan, mert egyértelműen látni a sok akadást. Sima EVR alatt jobb, de ott ugye nincs shader támogatás.
DmitriRender mellett pedig borzalmas a Custom Renderer, oda csak sima EVR jó. Szerencsére a PotPlayer is sokkal fejlettebb e téren.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#28027) Joshi válasza huskydog17 (#28024) üzenetére


Joshi
titán

Viszont 4K HDR támogatás nélkül ajánlani az UHD filmek lejátszása topikban kicsit erős. Mondjuk én PC-ről nem nézek filmet, csak bele szoktam nézni adott esetben.

(#28028) huskydog17 válasza Joshi (#28027) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

UHD != HDR

HDR nélkül is van élet, ahogy UHD nélkül is, HDR nélkül is lehet 4K filmeket nézni. Sajnos a topic címe valamiért át lett nevezve, számomra érthetetlen okoknál fogva. Korábban sima HD és FullHD témát is ki lehetett itt vesézni. Sajnos nem találom a sima HD/FullHD topicot.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#28029) SunMount3r válasza huskydog17 (#28028) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A legtöbb UHD-s anyag eleve HDR is, ezt csak HDR->SDR konverzióval lenne értelme még nézni, ha HDR-t nem is, de legalább a konverziót tudja a lejátszó. Ez viszont közel sem ugyan azt a képet foga eredményezni, mint egy eleve SDR-ben gyárilag maszterizált anyag esetén (pl. az 1080p SDR verziók), mert ilyenkor a lejátszó "találja ki" a sjaát szakállára, hogy hogyan és mivé fogja konvertálni. 4K HDR videót ezek nélkül nézve fakó színeket, szürkés képet és kontrasztot eredményez.

(#28030) Baliga Tamás válasza huskydog17 (#28028) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Jó kis lejátszó ez FHD-ig; az is volt régen is szerintem - de 4k HDR lejátszásra még alkalmatlan; ezáltal még nem ajánlott itt..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#28031) Slavia


Slavia
aktív tag

(#28032) Kelvin válasza Baliga Tamás (#28030) üzenetére


Kelvin
őstag

Megnéztem, de szerintem egy Mpc-hc + madvr combo jobb.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#28033) Baliga Tamás válasza Kelvin (#28032) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szerintem is..!;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#28034) ervin1979


ervin1979
tag

Sziasztok, LG c8 vásárlás után már a pct direktben kötöm össze HDMI 2.0 Kácsa kábellel a tvt. A tvből visszaviszem a régi Onkyo 608asba hdmi arc csatin a hangot, de csak pcmi hangot ad az erősìtő. Régi tvt az erősítőn keresztül kötöttem össze a pcvel HDMIn, Úgy simán ment a DTS hang. Pc nincs csak 1 HDMI kimenet, meg 2 display portál. Sajna optikai kimenet sincs a pcn. Javaslat?

(#28035) SunMount3r válasza ervin1979 (#28034) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt már a TV beállításaiban kellene megnézni, hogy simán átengedésre/passthrough-ra/adatfolyamra stb. legyen állítva az ARC hang kimenete. Már, ha tud ilyet. Sok TV kapcsán olvastam mostanában, hogy a DTS-t már nem támogatják, de a DD-t azért még tudni szokták (ez nem licenc köteles). A másik hogy a TV optikai kimenetével próbálkozol, lehet ott "valamiért" még menni fog. De ha alapból nem tudja, akkor nincs mit tenni.

(#28036) SunMount3r válasza SunMount3r (#28035) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#28034) ervin1979

A másik ami eszembe jutott az a HDMI extractor/splitter. Van ez, ami tuti jól működik, itthon is kapni, de elég drága. De pl. ez "papíron" ugyan azt tudja, de jóval olcsóbban. A lényeg, hogy neked olyan splitter kell, ami audio extractor-ként működik, tehát az egyik kimeneten csak a hangot engedi tovább.

[ Szerkesztve ]

(#28037) Srob válasza ervin1979 (#28034) üzenetére


Srob
tag

Ez is jó lehet és a hdmi felszabadul az erősítőnek.

"curiosity killed the cat"

(#28038) PuMbA válasza ervin1979 (#28034) üzenetére


PuMbA
titán

És mi a baj PCM-mel? Az egy kicsomagolt DTS :) Ha nem hallasz semmi furcsát, akkor minden jó.

[ Szerkesztve ]

(#28039) SunMount3r válasza PuMbA (#28038) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A "sima" ARC-on "elvileg" csak sztereó PCM megy át. (Én így tudom).

(#28040) PuMbA válasza SunMount3r (#28039) üzenetére


PuMbA
titán

" Note that only HDMI can transmit a 5.1 PCM signal. Digital optical is only capable of transmitting a 2.1 or 2.0 PCM signal."

Nincs sok információ róla, de ezt találtam RTINGS-en. Végülis az erősítőnek ki kell írnia, hogy 5.1-et kap-e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#28041) SunMount3r válasza PuMbA (#28040) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

[link]-> Mivel a PCM "uncompressed" ezért ugye többcsatornásban nem megy. Tehát "elméletileg" csak ugyan azt tudja, mint az SPDIF.

De olvastam most olyanokat is, hogy még az nagyon TV típus függő, hogy a DD-t és a DTS-t átengedi e egyáltalán, mert sokszor csak 2.0-ás PCM-re korlátozzák.

(#28042) PuMbA válasza SunMount3r (#28041) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ki kell próbálni :)

(#28043) Winne


Winne
nagyúr

Urak abban tudtok nekem segíteni, hogy mivel tudok igazítani egy külső hangsávot, hogy a helyére kerüljön? Külön betöltöm a mpchc-ban, de a kép és a hang között majdnem 22 másodperc van, a beépített cucc, amivel csúsztatni tudom meg jóval kisebb léptékekben halad, minthogy könnyen megtaláljam egyáltalán, hogy hol tart az egyik a másikhoz képest. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#28044) ervin1979 válasza SunMount3r (#28041) üzenetére


ervin1979
tag

Sikerült a TV beállításaiban beállítani. Most már HDMI ARC-on keresztül az avr dts hangot kap, legalább is ezt írja ki és úgy is hangzik :). KÖszi a sok segítséget. Iszonyatosan jó hdr-ben az uhd filmek.

Most már előjött egy hdr effect level picture mód, itt mit érdemes beállítani(light/medium/strong)?

(#28045) PuMbA válasza Winne (#28043) üzenetére


PuMbA
titán

Mármint mi a kérdés? MKVToolnix-szal bele tudod rakni a hangsávot a film mellé és akkora eltolást adsz meg, amennyit akarsz, bár ekkora eltérés esetén nem biztos, hogy teljesen végig is passzolna a hang :)

(#28044) ervin1979: Hol jött az a beállítás elő? Milyen TV-n? Szerintem valamelyik képrontó bekapcsolva maradt, mert ilyenről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#28046) Winne válasza PuMbA (#28045) üzenetére


Winne
nagyúr

Az lenne a kérdés, hogy van-e program, amivel össze tudom őket úgy passzítani, hogy ne találomra muxoljam össze, aztán ha nem jó, újra és mindig csak utólag derüljön ki, hogy jó lett-e vagy sem. Nem csináltam még ilyet, ezért nem tudom hogy szokták ezt csinálni. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#28047) PuMbA válasza Winne (#28046) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs, MPC-HC-ba kell beállítanod és aztán azzal az értékkel muxolod :) Eredeti pontossággal amúgy sem fog sikerülni, mert nagyon nehéz megmondani, hogy mikor van teljesen szinkronban a hang.

[ Szerkesztve ]

(#28048) dan83


dan83
tag

lehet hülye kérdés, de gondolom az nem probléma ha nekem a hdmi-arc csatiba van bekötve a tvm? ( optikán megy az audió )

(#28049) kalimist


kalimist
aktív tag

Egy ideje gond van az nvidia driverekkel mert nem a megfelelő metaadatot küldik a kijelzőnek. A MaxCLL/MaxFALL értékek mindig 1000/20 a min/max luminance pedig mindig 1000/0.0030. Ezért természetesen a kép sem mefelelő. Az utolsó megfelelően működő driver a 398.11

398.11 (piros), 418.81 (sárga)

[ Szerkesztve ]

(#28050) SunMount3r válasza kalimist (#28049) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát az bizony már elég régi. Itt is van egy táblázat, de akkor ezek szerint ők a teljes HDR metaadatot nem nézték.

Mióta ez a téma előkerült sorra buktak ki a lejátszók, úgy látszik sajnos a HTPC sem kivétel. Az Nvidia meg tudjuk mennyit foglalkozik a HTPC-s igényekkel...

Azért az AMD-re is kíváncsi lennék...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.