Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) CPT.Pirk válasza OddMan (#13300) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem szoktad olvasni a PH! főoldalát?

A 24p probléma: [link]
Valamint a Brazos platform, amit javasoltam HTPC alapnak: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13302) WonderCSabo válasza OddMan (#13300) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, ha pontosan 48.000Hz-en hajtod, akkor nálad is van kis akadás bizonyos időközönként. :)

[ Szerkesztve ]

(#13303) OddMan válasza CPT.Pirk (#13301) üzenetére


OddMan
őstag

Igazából úgy hajtom a vetítőmet, hogy 23.976fps-es filmeknél 47.952Hz-el hajtom PS-el, 24fps-es filmeknél 48Hz-el, 29.97fps-es filmeknél 59.94Hz-el, 25fps-es filmeknél pedig 50Hz-el.
Amúgy nagy szerencsém van, hogy ezt tudja a vetítőm, mert nagyon sok 720p vetítő egyáltalán nem hajlandó ilyen frissítési frekvenciákkal működni.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13304) WonderCSabo válasza OddMan (#13303) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem. Nos a Sandy Bridge sajnos a 23.976-ot is 24-nek veszi, így bizonyos időközönként dupláz egy framet, ami kis akadásokhoz vezet.

[ Szerkesztve ]

(#13305) OddMan válasza CPT.Pirk (#13301) üzenetére


OddMan
őstag

Elolvastam a "Nem tökéletes a HTPC-kbe a Sandy Bridge" cikket. Ezek szerint az nVidia és az AMD a 23.976fps-es filmeknél az 1080-as képmegjelenítőket 23.976Hz-en hajtja? :U
Azt jól gondolom, hogy a 23.976Hz-es megjelenítést az adott 1080-as képmegjelenítőnek is támogatnia kell? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13306) WonderCSabo válasza OddMan (#13305) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt jól gondolom, hogy a 23.976Hz-es megjelenítést az adott 1080-as képmegjelenítőnek is támogatnia kell?

Nem, hanem annak pontos többszörösein szoktak menni. Nem fontos, h. 1080 soros legyen.

[ Szerkesztve ]

(#13307) Valdez válasza OddMan (#13299) üzenetére


Valdez
őstag

az amd brazos platformot szerintem pont erre találták ki :K

(#13308) stevve válasza PuMbA (#13297) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha a kódolást vesszük, ez a különbség az egyik legköltségesebb a csatornák számának és a mintavételezés variálása mellett, hely szempontjából mindenképpen.

DE a 24 bit nem azért lesz jobb, mert 24 bit és nyilván nem is minden 24 bites felvétel fog jobban szólni egy 16 bitesnél. Ez teljesen szubjektív, illetve relatív. Erősen függ a kódolástól. Persze pusztán matematikai alapon minden esetben jobb. Remélem, a hifis topikban (minden tiszteletem mellett) nem állítottak semmi hihető, de alaptalan dolgot, mert mint írtam, ez relatív...

Kéne már erről egy tisztázó cikk, úgy érzem, mert sok már a misztikum a témában. :)

[ Szerkesztve ]

(#13309) stevve válasza stevve (#13308) üzenetére


stevve
nagyúr

Beleolvastam a topikba. Auratech előtt mindenképp megemelem a kalapom. Én nem vagyok audió terén guru, de ő aztán értő - minden irónia nélkül. :R

(#13310) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Én is végigolvastam a topikot, de azért az elvártam volna, h. vki leírja - nem triviális meghallani 24 bit és 16 bit között a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#13311) stevve válasza WonderCSabo (#13310) üzenetére


stevve
nagyúr

Akkor én leírom: nem triviális meghallani a különbséget (önmagában a 24 bit és 16 bit között). :D Viszont nagyon nehéz ez a téma, nem hiába művészet ez is.

[ Szerkesztve ]

(#13312) PuMbA


PuMbA
titán

Igen, sok zenénél elhanyagolható a különbség. Főleg komolyzenénél jön ki az előny.

(#13313) stevve válasza PuMbA (#13312) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, a komolyzene nem véletlenül mindennek az "alapja".

(#13314) OddMan válasza WonderCSabo (#13306) üzenetére


OddMan
őstag

Hát asszem még nem teljesen értem.
Szóval amit írtál az azt jelenti, hogyha egy film 23.976fps-es, akkor fizikailag a videokártyának 23.976Hz-el vagy ennek többszörösével kell hajtania a képmegjelenítőt? :U
Szóval arra akarok kilyukadni, hogyha egy tv-t mondjuk nem lehet 95.904Hz-el meghajtani csak 96Hz-el, akkor azon gondolom akadni fognak a 23.976fps-es filmek?
Például:

23.976fps -> 23.976Hz, 47.952Hz, 71.928Hz, 95.904Hz, 119.88Hz
24.000fps -> 24.000Hz, 48.000Hz, 72.000Hz, 96.000Hz, 120.00Hz

A másik amit még nem teljesen értek, hogyha mondjuk egy Intel HD Graphic-os notit összekötök HDMI-n egy képmegjelenítővel és a PS-el pontosan beállítom a vertikális frissítési frekvenciát az én esetemben 47.952Hz-re, akkor ettől függetlenül a 23.976fps-es film mégis 24fps-el fog menni? :U
Nem is értem mi köze van ehhez a videokártyának, a lejátszási sebességet nem a szoftveres lejátszónak esetemben a MPC-HC lejátszónak kellene vezérelnie? :U

Bocs ha hülyeségeket kérdezek, de nekem még egy kicsit ködös néhány dolog. :B

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13315) WonderCSabo válasza stevve (#13311) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyilván nem itt, és nem Tőled vártam ezt, de ha jól értem úgy is poén volt. :)

Szóval arra akarok kilyukadni, hogyha egy tv-t mondjuk nem lehet 95.904Hz-el meghajtani csak 96Hz-el, akkor azon gondolom akadni fognak a 23.976fps-es filmek?

Igen, ha csak nem interpolál.

beállítom a vertikális frissítési frekvenciát az én esetemben 47.952Hz-re, akkor ettől függetlenül a film mégis 24fps-el fog menni?

Aha.

Nem is értem mi köze van ehhez a videokártyának, a lejátszási sebességet nem a szoftveres lejátszónak esetemben a MPC-HC lejátszónak kellene vezérelnie?

DXVA esetében nem.

Semmi gond, azért vagyunk itt, h. kérdezzünk és válaszoljunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#13316) stevve válasza WonderCSabo (#13315) üzenetére


stevve
nagyúr

Csak félig volt poén. Ha csak azt nézzük, mi fér bele 24 bitbe (és nem csupán a bitmélység az egyetlen összetevő), máris arra hajlunk, hogy az jobb, de az akkor is "csak" mozgástér, amit ki is kell használni, tehát simán elképzelhető, hogy a 24 bit nem minden esetben lesz jobb. Mindazonáltal megéri 24 bitet használni, ha már van, hiszen megmarad az a bizonyos plusz tér.

Természetesen mást igényel egy szimfonikus zenekar és egy house zene... ez máris egy szempont.

(#13317) OddMan válasza WonderCSabo (#13315) üzenetére


OddMan
őstag

Tökéletes válaszok, most már világos, köszi!

Erről az interpolálásról esetleg tudsz linkelni valami oldalt? :U
Kíváncsi lennék, hogy működik ez a dolog a gyakorlatban.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13318) zoltanz válasza WonderCSabo (#13188) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"discpline.mka : az ebből kódolt DTS-HD MA, 1509kbps core-al, egy mka konténerbe rakva, h. le tudjátok játszani"

A sima DTS kiterjesztésű fájlokat is lejátasza a MPC-HC és az SMPlayer is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13319) WonderCSabo válasza OddMan (#13317) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Keress rá az interpolálásra Googleben. Alapvetően úgy működik, h. megnéz 2 framet, és megpróbálja kitalálni, h. mi lehetett közöttük. Erre baromi bonyolult algoritmusok vannak, amik ma már elég jó eredményt adnak. De vigyázni kell az interpolálással, mert képi hibákat eredményezhet, és elveszik a film look vele.

zoltanz: Ez szuper, de itt most egy DTS-HD MA fájlról van szó. ;) Nem a kiterjesztés számít, hanem a fájl tartalma.

(#13320) zoltanz válasza WonderCSabo (#13319) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt is lejátsza nem? Attól, hogy a formátuma DTS még DTS-HD Master Audio.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13321) OddMan válasza WonderCSabo (#13319) üzenetére


OddMan
őstag

Picit visszább azt olvastam, hogy az MPC-HC lejátszó tud olyat, mint a reclock, hogy felgyorsítja a képet és a hangot pl.: 23.976fps-ről 24fps-re? :U
Ez jól jön, ha a kijelzőnk csak 24Hz, 48Hz, 72Hz-et tud, mert így folyamatos lesz rajta a 23.976fps-es film.
Ha ez tényleg működik, akkor ennek a használatához az "EVR Sync"-et kell kiválasztani és az "EVR Sync Settings"-nél lehet beállítani a gyorsítás mértékét? :U
Amúgy tisztában vagyok azzal, hogy túl sokat nem lehet gyorsítani egy filmen, mert akkor a hangok nevetségesen magasak lesznek, de a 23.976fps-ről 24fps-re gyorsítás még szvsz bőven belefér.

Lenne még egy problémám a mostani 64bit-es Win7 HTPC gépemmel.
Ha elindítok egy filmet MPC-HC lejátszóban és kilépek belőle, majd utána azonnal ráklikkelek egy másik filmre, akkor az MPC-HC ablaka kb. csak 20 másodperc múlva jelenik meg újra és kezdi el lejátszani a filmet. Ha ilyenkor belépek a taskmanager-be akkor látom, hogy fut az mpc-hc.exe, de ettől függetlenül a lejátszó ablaka nem jelenik meg csak kb. 20 másodperc múlva.
A legújabb 64bit-es ffdshow-t és a legújabb MPC-HC lejátszót használom és ezeket mindig az www.xvidvideo.ru oldalról szoktam leszedni.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13322) WonderCSabo válasza zoltanz (#13320) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem játssza le. Nincs benne DTS-HD MA source filter. Szted miért raktam bele egy mkv konténerbe? :U

OddMan: Picit visszább azt olvastam, hogy az MPC-HC lejátszó tud olyat, mint a reclock, hogy felgyorsítja a képet és a hangot pl.: 23.976fps-ről 24fps-re?

Nem, nem egészen, de vmi ilyesmi. Azzal az opcióval is lesz kicsi akadás, de sokkal kevesebb. EVR Sync renderer, csak az a gond, hogy nagyon bugos.

Ha ez tényleg működik, akkor ennek a használatához az "EVR Sync"-et kell kiválasztani és az "EVR Sync Settings"-nél lehet beállítani a gyorsítás mértékét?

Nem, nem a gyorsítás mértékét kell beállítani, más értékeket. A frekvencia eltolást és a vezérlési határokat hagyd alapon, a cél szink. eltolást meg állítsd be a display refresh cycle -3 ms -re.

[ Szerkesztve ]

(#13323) zoltanz válasza WonderCSabo (#13322) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A SMPlayer is hiányos ilyen téren? Köszi. A DTS Core gondulom rendben lejátsza? (Ezek után már az sem biztos)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13324) PuMbA válasza zoltanz (#13323) üzenetére


PuMbA
titán

SMPlayer nem játszik le DTS-HD MA-t, csak Core-t. Windowson vagy Linuxon használod?

[ Szerkesztve ]

(#13325) zoltanz válasza PuMbA (#13324) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nincs megfelelő hangkeltőm a DTS-HD Master Audio lejátszásához (még). Ezért nem tudom letesztelni.
Az SMPlayer valamit lejátszik gondolom a DTS Core -t (azt nem tudom, hogy rendben -e pl 24 bit, valamint a MPC-HC -t sem tudom ezen a téren.) :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13326) WonderCSabo válasza zoltanz (#13323) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az MPC-HC a sima DTS fájlt le tudja játszani konténer nélkül is, 24 biteset is. A DTS-HD MA fájlt csak konténerben tudja lejátszani, mert nincs hozzá source filter. Külső kodek nélkül csak a coret játssza le belőle, 24 biteset is.

(#13327) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel érdemes most x.264-el készült mkv-t újrakódolni friss x.264-be?
A gond az, hogy korábban említettem egy videót, amit az összes pc-s lejátszó hiba nélkül visz, de az asztali mpeg4 lejátszókból legfeljebb csak a prémium kategóriások viszik. Mediainfoból sem derül ki semmi, szal kellene egy átkódolás, hátha az megoldaná.

Két hang sáv van a filmben, meg egy felirat, azokat első körben érintetlenül hagynám.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13328) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13327) üzenetére


WonderCSabo
félisten

x264, nincs pont ( . ). StaxRip a barátod, amit említettem, h. írok róla egy leírást.

[ Szerkesztve ]

(#13329) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13328) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És írsz? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13330) zoltanz válasza WonderCSabo (#13326) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem. :R

Az SMPlayer is gondolom, hogy hasonló akkor.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13331) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Notikhoz még nincs ASUS Xonar HDAV hez hasonló cucc? :U (vagy USB s vagy hasonló verzió9

#13332

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13332) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13329) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Írom, már egy ideje.

zoltanz: Gondolom igen.

(#13333) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13332) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a program azon szenya programok egyike, amikben a hátralévő idő állandóan növekszik. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13334) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13333) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt az x264 írja ki, nem a GUI. ;) Mellesleg érdemes először próbakódolást csinálni, a film egy kivágott részével. A preview menüpont alatt lehet vágni. A vágás kezdete [ a vágás vége ]

[ Szerkesztve ]

(#13335) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13332) üzenetére


nfsu17
veterán

Írsz a StaxRip-ről?
De jó, én is azt használom, ez a kedvencem.
Mondjuk amire nekem szükségem van, azt mindent megtalálok benne, de elolvasnám, hátha lenne benne nekem is új info.

(#13336) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13335) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem sokat írok, de ha Te használod, tudsz tippeket adni, mit h. írjak bele?

Te hogyan használod?

(#13337) tissotto


tissotto
tag

Sziasztok olyan gondom lenne, hogy filmeknel foleg oldalra mozgasoknal nem folyamatos a kep, nem szaggat csak nem tunik termeszetesnek, a lenyeg, hogy nem az igazi. A tv egy samsung UE55B7020. Full screenes adatok nincsenek beallitva mpchc-ba lehet ez a baj? A masik kerdesem lehet kicsit offos de hatha tudtok segiteni. A gepemet ati5670-el kotom ossze a tv-vel de valamiert a kep nem tolti ki teljesen a kepernyot, kb. 3-4centi hianyzik a szelektol. Ha ps3-at vagy xboxot kotok ra ott nincs ilyen gond, ez mitol lehet?
Segitseget elore is koszonom!

(#13338) zoltanz válasza tissotto (#13337) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pont most volt róla szó nemrég.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13339) WonderCSabo válasza tissotto (#13337) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első gond a judder. Azt úgy tudod megoldani, h. 24p-ben futtatod a TVdet, ha tudja.

A másik gond pedig a rossz felbontás, állítsd be.

[ Szerkesztve ]

(#13340) tissotto


tissotto
tag

A felbontas termeszetesen 1920*1080, 24p-t tudja a gep de beallitasok kozt nem talalom, az nem lehetseges, hogy alapbol ugy futtatja?

(#13341) WonderCSabo válasza tissotto (#13340) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem, mert akkor nem látnád a juddert. A frekvenciának 24Hz-nek kell lennie.

(#13342) tissotto


tissotto
tag

Megneztem a tv kezikonyvet de nem irnak benne semmit 24p-rol, samsung oldalan pedig mar nincs fenn, ennyit a termektamogatasukrol :(

(#13343) WonderCSabo válasza tissotto (#13342) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez alapján tud vmiféle 24p-t. A frissítési frekvencia lehetőségek között nézd, meg, h. van-e 24Hz.

(#13344) tissotto válasza WonderCSabo (#13343) üzenetére


tissotto
tag

Igen biztosan tud 24p-t mert dobozara is ravolt irva, de sehol nem talaltam beallitasokban raadasul driver update utan az egyik menu is eltunt:D

(#13345) CPT.Pirk válasza tissotto (#13344) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem meg olyan hdReady TV-m volt korábban, amire nagy betűkkel írták rá, hogy tudja az 1366*768-at, erre persze csak 1280*720-ban lehetett küldeni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13346) WonderCSabo válasza tissotto (#13344) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt nem is a TV beállításaiban kell keresni, elvileg magától arra áll rá, ha 24p jelet küldesz neki. A gépen nézd meg, h. van-e 24Hz frissítés...

(#13347) zoltanz válasza tissotto (#13337) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Műsoros filmeket nézel vagy ilyen sufni rip -eket?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13348) WonderCSabo válasza zoltanz (#13347) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az nem számít.

(#13349) zoltanz válasza WonderCSabo (#13348) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az emberi hülyeség határtalan én el tudom képzelni, hogy elszúrt valamit aki csinálta a rip-et.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13350) Valdez válasza CPT.Pirk (#13345) üzenetére


Valdez
őstag

Ennél már csak az a jobb, amikor a plazmákra ráírják, hogy hd ready 1024x768-as felbontásra :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.