Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Adott egy DolbyVision és HDR képes televizíó - egy 128 GB-pendrive rajta egy UHD filmmel ami rendelkezik mindkét videosávval !

Namost, ha ezt az eszközt csatlakoztatom a tv-hez hogyan tudom kiválasztani (ha egyáltalán lehetséges)hogy melyik sávval (DV vagy HDR) induljon a mozi ? :F

Köszönöm a segítséget. :R

(#29002) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#29001) üzenetére


Joshi
titán

DV így nem fog menni, ahhoz kezelni kellene az ISO-t a tévének. Létezik 1-2 DV-s MP4, azt elvileg viszi az LG.

(#29003) SunMount3r válasza Joshi (#29002) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

TsMuxer, vagy a Toolnix nem segíthet? Szerk.: úgy látszik van rá mód, de nem épp egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#29004) Joshi válasza SunMount3r (#29003) üzenetére


Joshi
titán

Igen MP4-el már van néhány Dolby Visionos film, de azokat pl az Oppo nem viszi. Még robi-k mondta hogy azért mert nem szabványos megoldás. Mondjuk érdekes, mert 4-5 percig gond nélkül viszi, aztán kifagy. Olyan mintha puffer problémája lenne. Viszont állítólag ezeket az MP4 DV-s anyagokat az LG OLED-ek lejátsszák.

(#29005) Archttila válasza Archttila (#29000) üzenetére


Archttila
veterán

Csak nézzen rá valaki aki MPC-HC-t használ mert ha ott jó, akkor nálam van a bibi :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#29006) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#29004) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nem kell hogy "ISO"-ban legyen a film.
MKV-ban is benne van a két videósáv és azt kezeli a TV.
Nem ? :F

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29007) PuMbA válasza hjtz4t3wrseg (#29006) üzenetére


PuMbA
titán

Dolby Vision-nál nem kezeli a TV, csak mp4-ben vagy ISO-ban :)

[ Szerkesztve ]

(#29008) hjtz4t3wrseg válasza PuMbA (#29007) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

És ha kivennénk ebből a "m2ts"-t ?

[link]

(#29009) hjtz4t3wrseg válasza PuMbA (#29007) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Mp4-ben nincs DV-onos film ?

(#29010) Srob válasza SunMount3r (#29003) üzenetére


Srob
tag

Van egyszerűbb megoldás, hála Grencola munkájának ! Csak bemásoljuk az adott mappába az m2ts-t vagy mkv-t.A program indítása után csak a hangsáv számát kell beírni.[kép]

"curiosity killed the cat"

(#29011) SunMount3r válasza Srob (#29010) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez is átkonvertál AC3-ra. Már csak erre kellene kitalálni valamit, hogy megmaradjanak a HD hangok is.

(#29012) SunMount3r válasza SunMount3r (#29011) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A DVDfab-ról olvastam valamit, hogy esetleg az tud még ilyesmit... ?

(#29013) Srob válasza SunMount3r (#29011) üzenetére


Srob
tag

Már dolgoznak rajta :)!Ha csak a magyar hangsáv kell, ahhoz tökéletes, ami általában 5.1-es.

"curiosity killed the cat"

(#29014) Srob válasza SunMount3r (#29012) üzenetére


Srob
tag

Igen.[kép]De csak a fizetős verzióban van választási lehetőség az egyrétegű vagy a kétrétegű kódolásra.Sonysoknak pedig pont a Single stream kell!

[ Szerkesztve ]

"curiosity killed the cat"

(#29015) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#29006) üzenetére


Joshi
titán

Tudtommal MKV még nem támogatja a DV-t.

(#29016) Joshi válasza Srob (#29010) üzenetére


Joshi
titán

Az a baj ezekkel a megoldásokkal, hogy ezt csak olyan eszköz kezeli, ami teljes DV támogatást élvez(pl LG DV tévék). Konkrétan a Sony tévék belső lejátszója ezt nem viszi, az Oppo meg kifagy tőle. Azt nem tudom hogy más asztali DV képes lejátszó mit kezd ezzel az MP4-es verzióval. Akinek CFW Oppoja vagy CA CXUHD van annak úgy is kezeli az ISO és Mappa struktúrás megoldásokat, szóval konkrétan nekem semmi értelme ennek.

Az biztos hogy előbb-utóbb lesz valami megoldás ami szélesebb körben is működik.

[ Szerkesztve ]

(#29017) Srob válasza Joshi (#29016) üzenetére


Srob
tag

Itt egy Sony x700-al tesztelnek.Hamarosan lesz megoldás! A DVDFab sem véletlenül adott ki közel 10 frissítést június óta és a nagy része kapcsolódik a DV MP4-hez.

"curiosity killed the cat"

(#29018) Joshi válasza Srob (#29017) üzenetére


Joshi
titán

Az Oppo kb 5 percig viszi gond nélkül ezeket az MP4 DV anyagokat aztán kakukk. Itt robi-k azt írja, hogy az összes UHD lejátszóban ugyan az a MediaTek SoC (MT8581) van. Persze ezzel nem azt akarom cáfolni hogy soha nem lesz teljes értékű MP4 vagy MKV DV-s anyag, csak ez nem olyan egyszerű ahogy egyesek gondolják.

(#29019) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello, kicsit OFF, de abban a Topic-ban gyak megállt az idő, ez lenne a kérdésem, hátha itt több többen fordulnak meg akik csinálták már.

Közben találtam ezt: [link] De elég szűkösek a beállítási lehetőségek, legalábbis én úgy gondolom lehetnének még azért, hogy a legjobb minőséget érjem el.

[ Szerkesztve ]

(#29020) kokoaliga


kokoaliga
tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem.
Iphone XR telefonommal 4K-ba készítettem videót és képeket.
Sajnos azt az eredményt kaptam,hogy a Pc-n nem teljes méretben kapom meg a felvételeket.
Amennyiben HD-ben veszem fel(mindegy,hogy állítva van a telefon vagy fekteve)teljesen kitölti.
Mit lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

Koko

(#29021) PuMbA válasza kokoaliga (#29020) üzenetére


PuMbA
titán

4K-ban milyen felbontású lesz a videó?

(#29022) kokoaliga válasza PuMbA (#29021) üzenetére


kokoaliga
tag

A telefont 4K-ra állítottam és most nézem a tulajdonságoknál,hogy a videó
Képkocka szélesség:720
Képkocka magasság:1280
Ez nem 4K ugye?
Már az sem érdekel,hogy 226 millió K vagy sem,csak kitöltené a képernyőmet :)

Fényképeknél is ez a helyzet sajnos.
Méretek:1536x2048

Gondolom ezzel már semmit nem lehet csinálni

[ Szerkesztve ]

Koko

(#29023) PuMbA válasza kokoaliga (#29022) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ez tényleg nem 4K, mert a 4K az 3840x2160 :) Nem lehet, hogy véletlenül az előlapi kamera felbontását állítottad? Fényképeknél is tudsz nagyobb felbontás beállítani biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#29024) kokoaliga válasza PuMbA (#29023) üzenetére


kokoaliga
tag

Tuti,hogy a hátlapit állítja.
Más állításra nincs lehetőség.
Sajnos újra ki kell utazzak Görögbe :)

Koko

(#29025) PuMbA válasza kokoaliga (#29024) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor vidd be egy Apple boltba, hogy állítsák be a 4K videót és a legnagyobb fényképezési felbontást is :)

[ Szerkesztve ]

(#29026) Bossp válasza kokoaliga (#29024) üzenetére


Bossp
addikt

Próbáld meg elfektetni a telefont mikor videozol :DDD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#29027) Fandango válasza SunMount3r (#29019) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt nézd meg: Handbrake

(#29028) SunMount3r válasza Fandango (#29027) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy/azzal akarom csinálni ahogy/amivel a "profik". Mutatok egyet:

Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Format profile : OpenDML
File size : 2.60 GiB
Duration : 3 h 1 min
Overall bit rate : 2 058 kb/s
Writing application : Lavf58.20.100
Writing library : VirtualDub build 35491/release

Tehát VirtualDub-al csinálják és a Lavfilters-t használják (valahogy) hozzá. A VirtualDub már fenn van és Lav-ot is telepítettem (elvileg), csakúgy, mint a sima Xvid codec-et. De VD-ben sehogy sem tudom. hogy kell a Lav-ot kiválasztani, ott nincs ilyen opció, csak a sima Xvid. A hanggal is van problémám, se az mp3-ba, se az AC3-ba konvertálás nem működik, nincs hang, pedig a stream elvileg ott van a videóban. :F

(#29029) Fandango válasza SunMount3r (#29028) üzenetére


Fandango
veterán

Az nem LAV Filters lesz, hanem ffmpeg, arra épül az LAV Filters is. Itt a név megtévesztő.

"libavformat (Lavf),[6] an audio/video container mux and demux library"

[ Szerkesztve ]

(#29030) SunMount3r válasza Fandango (#29029) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, akkor csak az a kérdés, hogy hogy "rakom be" az ffmpeg-et a VirtualDub alá, hogy annak a kodek-jeit is tudjam választani. :F

(#29031) kokoaliga válasza Bossp (#29026) üzenetére


kokoaliga
tag

hahahaha

[ Szerkesztve ]

Koko

(#29032) Fandango válasza SunMount3r (#29030) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt nem tudom, mert sose használtam, de szerintem ennek automatikusnak kellene lennie, legyen telepítve az ffmpeg megfelelő verziója, ezt általában jelzik, hogy honnan kell letölteni, mert több féle is van belőle. A program automatikusan használja konvertálásnál ha telepítve van. Vagy eleve tartalmazz a telepítő, és felrakja magának a program.

[ Szerkesztve ]

(#29033) Bossp válasza kokoaliga (#29031) üzenetére


Bossp
addikt

Egyebkent az 720p akar hogy is nezzuk. User error lesz probakd allitgatni. Vagy mikorbletoltod telorol itunes pl atkonvertalja ha ugy van beallitva.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#29034) SunMount3r válasza Fandango (#29032) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az FFmpeg-et nem lehet csak úgy "telepíteni", nincs installációs változata. Két módusulata van egyik zip-es, a másik a Static.

A Static "telepítéséről" csak ezt találtam:[link]

Meg is csináltam, de semmi. A VirtualDub alatt nem látszanak a kodec-jei. :F

[ Szerkesztve ]

(#29035) Valkűr válasza PuMbA (#29023) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát az leginkabb csak UHD, mert a nativ 4K az DCI 4096 × 2160 felbontás, de zömében az otthoni termékeknél 4K-nak az UHD tartalmat használjuk ami valóban 3840 × 2160.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29036) Fandango válasza SunMount3r (#29034) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos nem tudok többet segíteni, én Handbraket használtam egy párszor csak.
Eddig amihez kellett ffmpeg annál emlékeim szerint vagy megtalálta a program magától, hogy van a gépen, vagy meg kellett mutatni neki a könyvtárat.

(#29037) Fandango


Fandango
veterán

Egyszer csak elkészül már a madVR Envy

Logó már van

Meg egy teaser kép a felületről

(#29038) Exodius válasza Fandango (#29037) üzenetére


Exodius
őstag

Ez mi lesz? :Y

(#29039) hjtz4t3wrseg válasza Exodius (#29038) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Téged ez nem érdekel ! ;]

(#29040) Exodius válasza hjtz4t3wrseg (#29039) üzenetére


Exodius
őstag

Miért ne érdekelne? :U ;]

(#29041) hjtz4t3wrseg válasza Exodius (#29040) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nem neked való !

(#29042) Exodius válasza hjtz4t3wrseg (#29041) üzenetére


Exodius
őstag

Te biztosan tudod mi kell nekem. :)

(#29043) SunMount3r válasza Exodius (#29042) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hardveres MadVR, tehát nem kell már izom videokártya hozzá (helyette ott lesz a MadVR Box :D ). Régóta készül már, de még senki se látta, nem tudjuk mit tud majd pontosan és azt se, hogy mennyibe fog kerülni.

(#29044) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok!

DVDFab Player 5 Ultrával ki lehet váltani az MPC-HC + madVR-os gyötrődést ? :D Megfelel erre a célra UHD HDR-hez ?

Köszi :R

(#29045) Exodius válasza BeLucZ (#29044) üzenetére


Exodius
őstag

Mit tartasz gyötrődésnek? :)

(#29046) BeLucZ válasza Exodius (#29045) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nagyon bonyolultnak tűnik nekem a beállítása és nem vagyok benne biztos hogy jó eredményt fogok kapni.

Isten igazából a TV belső lejátszóját használnám, mert ott úgy tudom menne minden flottul, a hdr is, csak tudtommal a 2018-19-es Samsung TVk-ben nincs DTS audió dekóder így cseszhetem az egészet, mert az uhd remuxos mkv filmekben már a dts hang alap. Samsung 55RU7402 Tv-ről van szó amúgy. Írtó béna amúgy a belső lejátszója, hangsávot sem lehet vele váltani :D Csak feliratot lehet...

(#29047) PuMbA válasza BeLucZ (#29046) üzenetére


PuMbA
titán

Elolvastad a téma összefoglalót? :) Plex vagy Serviio-val van DTS, mert átkonvertálják a TV által emészthető formátumba.

[ Szerkesztve ]

(#29048) BeLucZ válasza PuMbA (#29047) üzenetére


BeLucZ
addikt

és ha nem akarok média servert ? van egy külső vinyóm és arra akarok rápakolni uhd remux filmet/filmeket, 1000-es diginetem van, akkor is lehet telepíteni olyan appot ami lejátsza flottul a tvn a médiát ? plex meg a másik rárakható akkor is a tv szoftverére ? vagy akkor milyen appot telepítsek a tizen oprendszerre a tvre hogy menjen a dts hang is és a hdr is rendesen ki legyen pörgetve ?

[ Szerkesztve ]

(#29049) PuMbA válasza BeLucZ (#29048) üzenetére


PuMbA
titán

"és ha nem akarok média servert ?"

Mert miért nem akarsz? Inkább dugdosgatod a vinyót meg másolgatsz rá? :) Plex esetén a TV-re is felrakod a Plex alkalmazást, Serviio esetén sima hálózati megosztásként kell látnod a TV-n a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#29050) BeLucZ válasza PuMbA (#29049) üzenetére


BeLucZ
addikt

aha :D ragaszkodom egyelőre ehhez a kőkorszaki megoldáshoz de ezek szerint akkor a plex lesz a nyerő :P

köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.