Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Santiagain válasza WonderCSabo (#12548) üzenetére


Santiagain
senior tag

Elég új a készülék. Még nem találtam ilyen opciót.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12552) Sea Edge válasza WonderCSabo (#12550) üzenetére


Sea Edge
tag

Amig rendesen megjeleniti a kepet nem kulonosebben erdekel, hogy mennyi hz-en futtatja a panelt.

(#12553) WonderCSabo válasza Sea Edge (#12552) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha nincs judder, akkor mindegy.

(#12554) csillagkomp


csillagkomp
tag

Én szívok.. i7-860, msi p55-gd65, hd5870 toxic 2gb, 8gb geil ewo two ram, dx11, hdmi-n egy full hd 42"lcd. 1080p akad.. akármit csinálok, dxva megy akkor is, kép néha szemcsés, pixeles, néha szarok a színek.. próbáltam már kódekeket, lejátszókat.. semmi, valami pedig szoftveresen kaka nálam, proci 12%-on terhelt kb, videókari 850/1250 tehát alapon, gpu loadnál néha tüske, órajelet meg tekergeti az alap 157/300 és 850/1250 közt.. nem tudom mi tévő legyek. Kérem, akinek van ötlete segítsen.

(#12555) DreiNN


DreiNN
tag

Hali!

Melyik ad jobb minőséget? Egy DVD-R ISO kiírása, vagy egy mkv?

DVD-R :Szélesség : 720képpont
Magasság : 576képpont
Képarány : 16/9
Képsebesség : 25.000fps

MKV: Bit rate : 2 268 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 528 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Original display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 25.000 fps
Original frame rate : 23.976 fps

Köszi!!!!!! :R

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#12556) csillagkomp


csillagkomp
tag

Javítanék, pcie latency timert átálítottam 32-re így már a hang ok. DXVA alatt a proci 1-4 százalékban terhelt, a videókari beáll 400mhz gpu/900 mhz ram frekire és itt konstans. Film: PlanetEarth.EP05.2006.1080p.HDDVD.x264.DUAL-Anonymous.mkv .29.970fps, 19,2Mbps. A hiba: teljes kamerás lassú oldalirányú mozgásoknál bele-bele röccenik egy pillanatra, illetve kb 6-8 másodpercenként szintén, de ez pár milisec lehet, viszont iszonyatosan zavar.

[ Szerkesztve ]

(#12557) Joshi válasza DreiNN (#12555) üzenetére


Joshi
titán

Ha két film bitrátája azonos de a film hossza különböző akkor a minőségük se lesz azonos és akkor még nem említettem a filmek tartalombeli különbségét. Meg kellene nézni a sample alapján hogy milyen az MKV, addig nem nagyon lehet véleményt mondani. A DVD minősége nagyjából adott, de az MKV már a kódolás minőségétől függ.

Ja és igen ahogy WonderCSabo is írja hogy az MKV nem feltétlenül jelent fix tömörítést, így még ez is befolyásolhatja a minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#12558) WonderCSabo válasza DreiNN (#12555) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Attól függ, az esetek nagyon nagy részében az mkvs release a jobb, ahogy valszeg itt is...

Azt ugye látod, h. az mkv-nak 4x akkor a felbontása? :U Mondjuk a bitráta elég kicsi, egy normáls filmhez talán túl kevés.

Mellesleg itt nem az mkv konténer a lényeg? Milyen tömörítésű a videó? H.264, MPEG-2, DivX?

csillagkomp: Első hsz?

(#12556) csillagkomp: Többi filmnél is rossz?

[ Szerkesztve ]

(#12559) csillagkomp válasza WonderCSabo (#12558) üzenetére


csillagkomp
tag

Nem mindegyiknél, de az előző hozászolásomnál láthatónál igen..

(#12560) DreiNN válasza WonderCSabo (#12558) üzenetére


DreiNN
tag

Látom igen, ezért is kérdeztem rá, gondolom a nagyobb felbontás nem minden esetben jelent jobb minőséget,tekintve azt, hogy 25fps-t már mozgóképként látunk,nem hogy 25ezret.
(remélem nem mondtam h*s*et)

De akkor maradok az mkv-nál

Köszönöm!

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#12561) csillagkomp válasza WonderCSabo (#12558) üzenetére


csillagkomp
tag

Első hsz megvolt, telepítettem is ennek megfelelően az mpchc-t, beállítottam a külső/belső szűrőket a leírtak szerint. Szépen be is vési alulra hogy lejátszás(DXVA) tehát elvileg működik a hardveres gyorsítás. Az energiatakarékos beállításokra gyanakszom a biosban..

(#12562) WonderCSabo válasza DreiNN (#12560) üzenetére


WonderCSabo
félisten

hogy 25fps-t már mozgóképként látunk,nem hogy 25ezret

:DDD Az 25 egész 0 azaz 25fps. Mellesleg elvileg folyamatosnak látjuk a 25fpst, de azért ez még a gyors mozgásokhoz bőven nem elég, de ez van.

csillagkomp: A hiba: teljes kamerás lassú oldalirányú mozgásoknál bele-bele röccenik egy pillanatra, illetve kb 6-8 másodpercenként szintén, de ez pár milisec lehet, viszont iszonyatosan zavar.

Nem a juddert látod? Mondjuk ez 30fps, de ha nem 60Hz-en vagy, akkor ott is előjön. A kis röccenés meg lehet v-sync hiba/szinkronizálás is.

[ Szerkesztve ]

(#12563) csillagkomp válasza WonderCSabo (#12562) üzenetére


csillagkomp
tag

HDTV támogatást belőttem a catalist centerben, 1080p30hz, 1080p60hz, 1080p50hz, ugyanaz a jelenség. Ha kikapcsolom az mpchc-ben a telsej képernyős módnál a képarány váltást és manuálisan lövöm a ccc-t 1080p30hz-re vagy 60hz-re, akkor is csinálja. Tökölök már 3 napja, de nem adom fel:) TV: LG 42lg6000 scarlet, 24p támogatás van, 100hz, fullHD.

(#12564) DreiNN válasza WonderCSabo (#12562) üzenetére


DreiNN
tag

Tudtam én hogy beégek :DDD Azért köszi,ezt is tudom :)

A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.

(#12565) WonderCSabo válasza csillagkomp (#12563) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ahhoz, h. tökéletes legyen a 30fps, 30 egész számú többszöröse Hz-en kell mennie az MPC-HCnek. Az MPC-HC teljes képernyős menöjében 30fps-hez be tudsz állítani ilyet?

MPC-HCban nyomj egy Ctrl+J-t, és a röccenés után csinálj screenshotot!

(#12566) Sea Edge válasza csillagkomp (#12563) üzenetére


Sea Edge
tag

TV-n kikapcsoltad a kepjavito cuccokat? Samsung LCD-n tovabba a bementekhez lehet allitani, hogy milyen tipusu a forras (pc,dvd,av,dma, ...).
Most visszaallitottam a TV-t a default 60Hz-re eddig nem tapasztaltam semmilyen szaggatast. Tudtok valami samplet, amivel lehetne tesztelni?

WonderCSabo: Az elobb neztem 60Hz-en 23.98-as filmet, nem volt semmilyen roccenes

[ Szerkesztve ]

(#12567) csillagkomp válasza WonderCSabo (#12565) üzenetére


csillagkomp
tag

Igen engedi a teljes képernyő menü a 30hz-t, 24hz nél működik is rendesen a dolog, most nézik épp a gyerekek a GRU-t 1080p, 24pben , megjelenítő 24hz-n, semmi akadás fut szépen minden, ha viszont bekapcsolom a videó átalakító menüjében a gpu vezérlésnél a gpu memória ürítés kivárását, akkor néha átmegy darabosba. Így próbaképp a gpu vezérlésnél mindent kilőttem.

(#12568) csillagkomp válasza Sea Edge (#12566) üzenetére


csillagkomp
tag

Kilőttem mindent.

(#12569) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak hogy kicsit objektívebben tesztelgessünk, itt egy kis judder-test:
23.976 łł 24.000 łł 25.000 łł 29.970 łł 59.940
Értelem szerint az adott videó neve a vonatkozó fps érték, illetve annak egész számú többszörösére állított frissítési frekvenciával illik folyamatosan, ugrálás és szakadás nélkül végigfutkosnia a csíkokban.
Érdemes viszonylag közel hajolni, kiszemelni egyetlen csíkot, az elején szemmel, majd a felén túl nyakból rámozdulva követni, és nézni a pereménél.
Persze a 24fps sem lesz lágy, mint a vaj, mert csak 24fps, de így nagyon jól látszik a 2:3-as villogtatás és a 25fps@60Hz még durvább tud lenni.

Jó V-sync-el persze elviselhető, távolról nézve átlagos jelenetekben, de mégsem az igazi, ha nem passzol a többszörösbe.
És csak hogy tudjuk már, hogy mégis miről van szó, mikor azt mondjuk "Judder? Az mi? Nekem tökéletesen megy MINDEN 60Hz-en is!" :P ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12570) szaszapi


szaszapi
őstag

Hi!

Régebben írtatok itt az LPCm hangsávról de eléggé zavaros nekem.Mi kell a lejátszásához?SPDIf-en nem lehet kinyomni az tuti.HDMI-n keresztül LPCM-et tudó erősítő kell?Illetve analógon mi a helyzet?

(#12571) dezz válasza janos666 (#12569) üzenetére


dezz
nagyúr

Gyorsabb mozgásnál jobban lehetne látni! Meg tudnád oldani (minden 3., 4. vagy 5. kockát meghagyva), vagy nem te csináltad?

(#12572) WonderCSabo válasza Sea Edge (#12566) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A valóban 60Hz-en van, akkor nem röccenést látsz, hanem juddert. Ez főleg az oldalazó kameramozgásoknál jelentkező szaggatgatásban jelentkezik. Ha esetleg a TV interpolál még képkockákat a 60Hz-hez, akkor elég jól eltűnik a judder. De sztem nem, csak te nem látod, vagy nem tudod mi az.

szaszapi: Az LPCM az már dekódolva van, szóval az erősítőnek már csak egy DACot kell csinálni. Az erősítős topoikban többet tudnak erről.

janos666: Ez a teszt nem túl jó. Én szinte semmi különbséget nem látok 23.976 és 29.97 fps között 59.94Hz-en. A filmeknél pedig nagyon is látom a juddert.

dezz: Így van!

Frame rate : 23.976 fps
Original frame rate : 29.970 fps

Ehh, most látom mindegyik 29.970 fps-ből lett konvertálva... Ez így nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#12573) dezz válasza WonderCSabo (#12572) üzenetére


dezz
nagyúr

Jó az, nincs képtartalmi változás, csak a lejátszási fps van átállítva. Ebből a szempontból mindegy, mi volt az eredeti. Csak épp túl lassú a mozgás. Bár így is látni, gyorsabb mozgással látványosabb lenne. És ugye filmeknél is akkor zavaró. (De egyébként akkor is zavaró, ha valaki tudatosan nem látja.)

(#12574) WonderCSabo válasza dezz (#12573) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jó az, nincs képtartalmi változás, csak a lejátszási fps van átállítva.

:F

ha valaki tudatosan nem látja.

:F

(#12575) Sea Edge válasza janos666 (#12569) üzenetére


Sea Edge
tag

Az 59.940-es volt a legrosszabb az osszes kozul, mivel kb 2x gyorsabban mozogtak a csikok. Az elek menten hullamzik LCD-n, mivel feketebol feherbe es forditva kellene a kristalyoknak atvaltani, de ekkora sebesseg mellett erre nem kepesek.
Filmeknel ekkora kontrasztvaltozasok nem nagyon vannak mozgasnal.

(#12576) WonderCSabo válasza Sea Edge (#12575) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az elek menten hullamzik LCD-n, mivel feketebol feherbe es forditva kellene a kristalyoknak atvaltani, de ekkora sebesseg mellett erre nem kepesek.

De, azért ez messze nem olyan gyors.

Filmeknel ekkora kontrasztvaltozasok nem nagyon vannak mozgasnal.

Közel ilyenek vannak, sokszor: világos égen húzódik át egy ház teteje, vagy egy ember, egy repülő, stb.

[ Szerkesztve ]

(#12577) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem én csináltam, és tényleg nem a legjobb, csak első találat google-el. :DDD
De valami azért csak látszik abból, hacsak nem valaki direkt nem akarja észrevenni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12578) WonderCSabo válasza janos666 (#12577) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Itt egy kicsit gyorsabb, bár ezen sincs sok különbség, az élek meg annyira ricegnek a kicsi fps miatt, h. azt is nehéz látni.

(#12579) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ezt a samplet most csináltam, ezen én nagyon látom a juddert 60Hz-en. 72Hz-en eltűnik.

(#12580) nfsu17 válasza WonderCSabo (#12579) üzenetére


nfsu17
veterán

A 2. jelenet nagyon durva. Nekem szó szerint megfájdul a fejem tőle.

(#12581) WonderCSabo válasza nfsu17 (#12580) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valszeg nem csak a juddertől, hanem az alacsony fps-től való villózástól, ami mindig jelentkezik. De azt is el tudom képzelni, h. a judder szaggatásától, anno a doomtól hánytak is a szaggatás miatt. Szerencsére, van 72Hz-es megjelenítőd, szóval a judder nincs. Vagy 72Hz-en fájt a fejed? :F

[ Szerkesztve ]

(#12582) nfsu17 válasza WonderCSabo (#12581) üzenetére


nfsu17
veterán

Tudod, hogy nem merem feltenni a moddolt drivert, így persze 60-ról beszélek.

(#12583) WonderCSabo válasza nfsu17 (#12582) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És még a fejed is fáj, és így sem próbálod meg? LOL. Mellesleg a moddolt driver semmi gondot nem okoz, ha nem támogatott a frekvencia a monitor nem engedi, ha csinálsz egy visszaállítási pontot akkor pedig igen egyszerűen visszatudod rakni az eredetit. De ez itt off.

(#12584) OddMan válasza WonderCSabo (#12583) üzenetére


OddMan
őstag

Az ATI 4XXX-es kártyákhoz is van ilyen moddolt driver, ami 72Hz-en vagy esetleg 48Hz-en tudja meghajtani a képmegjelenítőt? :U
Nekem a vetítőm tudja a 48Hz-et és 24fps-es filmeknél mindig így használom. Sajnos 50Hz vagy 60Hz-en nagyon látszik a szaggatás, amikor pásztázik a kamera. Most már nem is tudok úgy filmet nézni, hogy nincs összeszinkronizálva a film sebessége a kijelző frissítési frekvenciájával. Amúgy én eddig PowerStrip-el tudtam csak 48Hz-et beállítani, de szívesen megszabadulnék ettől a fizetős programtól, ha van más megoldás, pl. egy olyan driver ami képes 1280x720 48Hz-en meghajtani a vetítőmet.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12585) WonderCSabo válasza OddMan (#12584) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem a kártyától függ elsősorban, hanem a megjelenítőtől. Csak nagyon kevés monitor tudja a 72Hz-et natív felbontáson.

Jaa, h. 48Hz-en tudod Powerstrippel. Catalysttal nem tudod hozzáadni a felbontást?
Drivert lehet írni hozzá, ha tudja az adott frekvenciát, de az jóval bonyolultabb, mint Catalysttal megadni egy custom Hz-et.

janos666: mert nemigen naplózza el a hardware, hogy milyen input módban volt utoljára.

Ezt jó tudni. :)

esetleg csökkentett módban kell letörölnöd a drivert

Csökkentett módban nem jelenik meg a monitor az eszközkezelőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#12586) janos666 válasza nfsu17 (#12582) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezzel nem lehet kinyírni. A legrosszabb, ami történhet (nem fog, csak ha mégis most volt napfogyatkozás, meg közel a világváge is, stb :D), hogy elfeketedik a kijelző, mikor 72Hz-re váltasz, és kiír valamit, hogy "unsupported timing, please set a reported one" és hasonló bla-bla, és esetleg csökkentett módban kell letörölnöd a drivert.
Ha pedig pont akkor menne benne tönkre valami, ami egyébként is tönkre akart, csak így hozta a "szerencse", akkor sem garanciavesztés, mert nemigen naplózza el a hardware, hogy milyen input módban volt utoljára.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12587) dezz válasza WonderCSabo (#12574) üzenetére


dezz
nagyúr

Az 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., ... képkocka mindegyiknél egyforma, csak az eltérő fps beállítás miatt más-más fps-sel jelennek meg. És éppen ez a cél.

Attól, hogy tudatosan nem tűnik fel valakinek valami, még zavarhatja a látókérgét, ami pl. abban nyilvánulhat meg a számára, hogy nem olyan kellemes néznie.

(#12575) Sea Edge: Milyen hullámzásról beszélsz? Nálam nincs ilyen (NEC EA231WMi).

[ Szerkesztve ]

(#12588) WonderCSabo válasza dezz (#12587) üzenetére


WonderCSabo
félisten

H. lehet vmit tudatosan nem látni? Mármint ilyet. :F

Az 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., ... képkocka mindegyiknél egyforma, csak az eltérő fps beállítás miatt más-más fps-sel jelennek meg. És éppen ez a cél.

Ilyen logikával nem gyorsabbnak kéne lennie egyiknek, minta másiknak?

Hullámzást én sem látok, nagyon picit villognak az élek, de arról már kiokosítottál. :)

[ Szerkesztve ]

(#12589) OddMan válasza WonderCSabo (#12585) üzenetére


OddMan
őstag

A catalyst szerintem semmilyen speciálisabb felbontást nem tud beállítani.
Ezért szeretném megtudni, hogy honnan lehet letölteni módosított drivert vagy catalyst-et ami így már képes lenne custom felbontás beállítására.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12590) Joshi válasza WonderCSabo (#12579) üzenetére


Joshi
titán

Ezt a videót már-már fájó nézni 60Hz-en, én komolyan mondom sokszor attól rökönyödöm meg hogy egyeseknek fel sem tűnnek a szaggatások. :W

Nekem ennél sokkal enyhébb szaggatás is az idegeimre megy. :O A tököm ki van, én nem így képzeltem el a HD világot. :O :O :O És még a filmgyártók vagy kiadók háborodnak fel a warez miatt, az agyam eldobom. :((

[ Szerkesztve ]

(#12591) WonderCSabo válasza OddMan (#12589) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Módosított drivert nem hiszem, h. találsz, max készíteni tudsz. Vagy készíttetni.

Joshi: Engem annyira zavart már a judder, h. monitor keresésnél a 72Hz volt a prioritás.
Vegyél egy 24 egész szánú többszöröse Hz-et tudó megjelenítőt. :)

És még a filmgyártók vagy kiadók háborodnak fel a warez miatt, az agyam eldobom.

Ez h. a francba jön ide? A warez is ugyanúgy szaggat... Mellesleg már ezerszer megbeszéltük a probléma eredeteit. (mozis szabvány vs TVs szabvány)

[ Szerkesztve ]

(#12592) Joshi válasza WonderCSabo (#12591) üzenetére


Joshi
titán

Vagy inkább egy filmstúdiót ami a felhasználók érdekeit nézi nem? Ja meg a hardver gyártókat mert hát rajtuk is nagyon sok múlik. Én még mindig nem értem hogy miért ragaszkodnak a 24 képkockához, ez egy átb@szás nem más. :(((

"Ez h. a francba jön ide? A warez is ugyanúgy szaggat... Mellesleg már ezerszer megbeszéltük a probléma eredeteit. (mozis szabvány vs TVs szabvány)"
Nem tudsz elvonatkoztatni. :D
De segítek, ha sík hülye vagy a témához és mondjuk HTPC-t raksz v. rakatsz össze akkor is szembesülsz a problémával holott egy valag pénzt fizettél érte. Sajnos az asztali lejátszókat nem ismerem így nincs is tapasztalatom, de mivel elég bonyolult folyamatok vannak gyanítom hogy ott is meg vannak ezek a problémák.

[ Szerkesztve ]

(#12593) WonderCSabo válasza Joshi (#12592) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én még mindig nem értem hogy miért ragaszkodnak a 24 képkockához

Mert iszonyat drága az üres celluloid, azért. És még mindig a filmek 99%-a celluloidra van rögzítve, de ez nemsokára megváltozhat. De a 24fps akkor se fog szvsz. :) Ugyanis most már az hozzátartozik a film lookhoz is, és már nagyon régóta szabvány.

Nem tudsz elvonatkoztatni. :D

?

(#12594) dezz válasza WonderCSabo (#12588) üzenetére


dezz
nagyúr

"Ilyen logikával nem gyorsabbnak kéne lennie egyiknek, minta másiknak?"

De. Más és más a helyváltoztatási sebesség. Pl. a ~60 fps-esnél 2x gyorsabban mennek a csíkok, mint a 30-asnál.

(#12589) OddMan: De, tud. Advanced View-ban van egy olyan, hogy Digital Panel (xxx) -> HDTV Support -> "Add 1080p24 format to the Display Manager (HD)". (48 Hz sajnos nincs, de talán ez is jó lesz.)

(#12595) WonderCSabo válasza dezz (#12594) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor nem szóltam. Nálam az NTSCsnél (59.94fps) megőrül az MPC-HC, és totál szaggat... :) Pontosabban csak EVR CPvel szaggat össze vissza.

Joshi: Celluloid - a film amire veszik a cuccot. Nincs jobb, sőt így is rohadtul film grainesedik. Hidd el, ha olyan egyszerű lenne egy ekkora ipart váltani, és kis pénzből megtették volna.

[ Szerkesztve ]

(#12596) Joshi válasza WonderCSabo (#12593) üzenetére


Joshi
titán

Én ezt nem fogadom el, főleg úgy hogy óriási pénzek vannak a mozi iparban. Nem ismerem a celluloidot, sőt mi a tököm az a celluloid? Miért nincs más ami jobb, olcsóbb mittudomén? Nincs meg a megfelelő technikai háttér a fejlesztésekre? Ne vicceljünk már. Ez egy átbaszás, de nevezhetjük piacnak is nem több.

(#12597) Johnny Cage válasza WonderCSabo (#12486) üzenetére


Johnny Cage
addikt

ebben a topikban várnak 1-2 transzparens rippel a hónod alatt, offtopic-ban.. :))

(#12598) janos666 válasza WonderCSabo (#12579) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Fasza! Ez tényleg szédítő. :DD

Bár nem tudtam eldönteni, hogy ott valami encode vagy recode hiba is közrejátszik-e (HDTV-Rip volt, így még egy 1080p24->1080i50->1080p24 is elképzelhető), de én a Solaris elején figyeltem eddig meg a legjobban (a film elején a légzsilip kékrácsos üvegfala mentén/körlü oldalazó/forgó kameramozgás nagyon durva volt).

(#12585) WonderCSabo
De a VGA driver igen, és ha az kilövöd, akkor a Standard VGA adapter tuti nem lő be 72Hz-et. :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12599) Joshi válasza WonderCSabo (#12595) üzenetére


Joshi
titán

"Celluloid - a film amire veszik a cuccot."
Oké ennyire azért tisztában vagyok a dolgokkal :D , de én már nem hiszek az emberi fajnak legalább is első hallásra. :DDD

(#12600) janos666 válasza Joshi (#12592) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nagyobb probléma az, hogy 60Hz-re fixálják a legtöbb LCD panelt, vagy épp a 48vs96Hz-en fukarkodnak, és ezen kéne változtatni, nem a filmipart kéne ilyesmikkel zargatni.
Sok gyártó mint ha csak szándékosan nem akarná, hogy olyan egyszerűen nézhess 1080p24-et a megjelenítődön, és esetleg a prémium áras modellek hajlandók normálisan megjeleníteni az ilyesmit. (Persze van kivétel, de az is inkább csak a közelmúltból.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.