Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) stevve válasza c41r0^ (#12800) üzenetére


stevve
nagyúr

Amúgy a logout cikked nagyon jó lett, jó volt olvasni. :C A javításokért meg nem érdemes szabódni, így legalább megbeszéljük a témát.

"Plazmák általában a kritikus 1080-as szintet meglépik."

Igen, a plazma ebből a szempontból jobb választás tévének. Sokat javultak azok is mostanában. Én lehet, hogy azt is vennék, ha lenne rá lehetőségem. :)

"Különben még ha a belső filtereknél nem jelölöm be a matroskát, akkor a Haali media splitter aktív, mivel fel van telepítve. Ez jobb képminőséget biztosít még mindig, mint a legújabb MPC-HC saját kodekje?"

Ez attól függ... nem minden esetben.

[ Szerkesztve ]

(#12802) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12800) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A második sor 1:1 pulldown-t mutat, a felsőhöz képest csak azt szemlélteti, hogy az utánhúzás/válaszidő miatt az előző frame-ből még látszik valami LCD TV-n.

Lehet az x:x pulldown is, villogtatás nélkül.

A harmadik sor pedig azért lehetne minta a 2:2 pulldown-ra az én szemrevételezésem szerint, mert egységnyi frame idő alatt (míg a másik 2 feljebb lévő ugrik 1 egységet, azaz framet) ugyanazt a framet az kétszer jeleníti meg, azaz duplikálja, de a frame tartalma ugyanaz.

DE nem ugyanaz! :W Odébb van a pont!

ez nem igaz, amik támogatják az 5:5-öt, azok mennek 60 és 120-on is.

50Hz-et.

van értelme, hisz az előnye annyi a 48hzes 2:2-höz képest, hogy többször jelenik meg egységnyi idő alatt egyazon frame

Csak akkor, ha villogtatja a háttérvilágítást, vagy fekete képkockákat szúr be. Egyébként 41.7ms-ig végig ott marad a frame az LCD technológia miatt.

még1szer megkérdem: láttál már egy 100Hzes LCDTV képét interpolálással

Boltban, sokszor.

egy frame képfrissítési ciklus lepergése alatt átlagosan csak 300 sort képesek frissíteni a kijelzőn

Okés, de mennyi idő amíg lefrissíti az egészet?

Különben még ha a belső filtereknél nem jelölöm be a matroskát, akkor a Haali media splitter aktív, mivel fel van telepítve. Ez jobb képminőséget biztosít még mindig, mint a legújabb MPC-HC saját kodekje?

A splitter az splitter, nem kodek. A splitter annyit csinál, h. a konténerből "kiválasztja" (demuliplexeli) a streamet, és elküldi a felelős dekódernek (kodeknek). Tehát a képminőségben semmi szerepe sincs.

A Haali Splitter annyival jobb, mint az MPC sajátja, h. bizonyos esetekben csak ez látja helyesen, h. milyen streamek találhatók az mkv fáljban, illetve képes az mkv chapterek nevét kiolvasni, megjeleníteni.

(#12803) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12800) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A második sor 1:1 pulldown-t mutat, a felsőhöz képest csak azt szemlélteti, hogy az utánhúzás/válaszidő miatt az előző frame-ből még látszik valami LCD TV-n.

Lehet az x:x pulldown is, villogtatás nélkül.

A harmadik sor pedig azért lehetne minta a 2:2 pulldown-ra az én szemrevételezésem szerint, mert egységnyi frame idő alatt (míg a másik 2 feljebb lévő ugrik 1 egységet, azaz framet) ugyanazt a framet az kétszer jeleníti meg, azaz duplikálja, de a frame tartalma ugyanaz.

DE nem ugyanaz! :W Odébb van a pont!

ez nem igaz, amik támogatják az 5:5-öt, azok mennek 60 és 120-on is.

50Hz-et.

van értelme, hisz az előnye annyi a 48hzes 2:2-höz képest, hogy többször jelenik meg egységnyi idő alatt egyazon frame

Csak akkor, ha villogtatja a háttérvilágítást, vagy fekete képkockákat szúr be. Egyébként 41.7ms-ig végig ott marad a frame az LCD technológia miatt.

még1szer megkérdem: láttál már egy 100Hzes LCDTV képét interpolálással

Boltban, sokszor.

egy frame képfrissítési ciklus lepergése alatt átlagosan csak 300 sort képesek frissíteni a kijelzőn

Okés, de mennyi idő amíg lefrissíti az egészet?

Különben még ha a belső filtereknél nem jelölöm be a matroskát, akkor a Haali media splitter aktív, mivel fel van telepítve. Ez jobb képminőséget biztosít még mindig, mint a legújabb MPC-HC saját kodekje?

A splitter az splitter, nem kodek. A splitter annyit csinál, h. a konténerből "kiválasztja" (demultiplexeli) a streamet, és elküldi a felelős dekódernek (kodeknek). Tehát a képminőségben semmi szerepe sincs.

A Haali Splitter annyival jobb, mint az MPC sajátja, h. bizonyos esetekben csak ez látja helyesen, h. milyen streamek találhatók az mkv fáljban, illetve képes az mkv chapterek nevét kiolvasni, megjeleníteni.

(#12804) Joshi válasza c41r0^ (#12800) üzenetére


Joshi
titán

"Ha egy panel általában kimenetin 50Hz-en fut, akkor kizárt, h. 120Hz-en is tudjon. - ez nem igaz, amik támogatják az 5:5-öt, azok mennek 60 és 120-on is."

Ha ez valóban így van akkor már tényleg nem lehet egyetlen egy gyártónak sem hinni. :( Egyébként erről az infóról van hivatalos infód? Bocs hogy kételkedem de ezt még csak tőled hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#12805) c41r0^ válasza dezz (#12794) üzenetére


c41r0^
őstag

természetesen az egész kép, azaz mind az 1080 sor frissülne az elektronika szerint egy képfrissítési ciklusban, azonban ez gyakorlatilag nem jön össze az LCD panel pixeleinek válaszideje miatt, mert ahogy írod is, nem tud beállni ennyi idő alatt a pixel egy adott színre

ezért ez a "motion resolution" egy szubjektív, ámde látható és érzékelhető fogalom, amit úgy adnak meg, hogy egy frissítési ciklus alatt látszólag kb. hány sornyi pixel frissülhet

minél nagyobb ez az érték, a gyakorlatban annál élesebb és utánhúzásmentesebb a kép, gyors mozgást ábrázolva, ha eléri a kijelző sorfelbontását ez az érték, az a tökéletes

azt hittem, hogy ismeritek ezt a fogalmat, ezért nem írtam le konkrétan

a mai nap tényleg a magyarázkodás és pontosítás napja, nálam is...

(#12806) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12805) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a fogalom számomra még mindig nem tiszta. Azt mondod, h. egy frissítési ciklus alatt csak olyan 500 sornyi pixel frissül. Ha én pl. egy 50is adást nézek, akkor ez azt jelenti, h. a képpontjaim fele mindig az előző framet mutatja. Szted ez hihető?

[ Szerkesztve ]

(#12807) c41r0^ válasza Joshi (#12804) üzenetére


c41r0^
őstag

Gyártó nem ad erről hivatalos infót. Ezt abból vontam le, hogy ha adott TV tud 5:5 pulldown-t specifikáció szerint, akkor képesnek kell lennie a 120Hzre kimeneti oldalon, legalábbis az elektronikának (persze ettől még kerülhet bele 50/60Hzes megjelenítő panel). Máshogy nem lenne értelme. Akkor miért nem azt írják, hogy 2:2 pulldown és 48Hzen megy 24p forrás esetében. Mi a fenéért kerül bele egy 50Hzes LG TV-be a "Real Cinema" mód akkor, ami az 5:5 pulldownt jelenti (vagy csak 1:1 arányút? gyártó sara, nem derül ki...) vagy hasonlóan egy "Film Mode" a Samsungokba, melynek 2 állása is van, a 2-es javasolt 576i forrásokra. Ez pl. mit csinál, pulldownt? Szintén nem derül ki sehol. Akkor lehetne ezt bizonyítani, ha 50Hzes TV-kbe belenéznénk és megnéznénk a paneleket, hogy miket raktak bele, képesek-e azok a 120Hzre. De most őszintén, logikus az, hogy más elektronikát raknak EU-ban és USA-ban egyazon TV szériába? Nem, mind elektronikája tudja vszínűleg az 50-60-10-120Hz kimeneti frekit, legyen az 50 avgy 100 hzes tv, persze a panelek már nem biztos, hogy minden esetben 100/120hz-képesek.

de különben megint összekevertem az elektronika képességét és a panel képességét, természetesen az elektronikára értettem az "ami megy 5:5-ben, az képes a 120hz frissítésre" dolgot, mea culpa... ez egy ilyen nap...

2 év alatt volt/van 2db. 50 és 2 db.100Hz-es LCD TV-m, elsődlegesen monitorként használva, minden ilyesmi, amit írok ezekkel a homályos, a gyártók által meg nem magyarázott és specifikált dolgokkal kapcsolatban, az a tapasztalat alapján jött össze, és logikus következtetések (legalábbis számomra) és egybevágások általi kikövetkeztetések. Lehet, hogy orbitálisat tévedek sok mindenben, nincs kizárva. Csak sajnos ezeket senki nem tudja se külföldi, se itthoni szakmai fórumon bizonyítani. Én örülnék a legjobban, ha tiszta vizet öntenénk a pohárba. Mondjuk így visszaolvasva valóban úgy tűnik, hogy tényként írok dolgokat, holott nem azok, csak számomra azok, aztán lehet, hogy jó nagy ökörség mind...

[ Szerkesztve ]

(#12808) Joshi válasza c41r0^ (#12807) üzenetére


Joshi
titán

Akkor mondj egy olyan TV-t ami 50Hz-es de tudja az 5:5 Pulldown-t. :U

(#12809) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12803) üzenetére


c41r0^
őstag

mondom, hogy félreértelmeztem az ábrát, de nem is így csináltam volna meg... jogos, amit írsz ezzel kapcsolatban

ez nem igaz, amik támogatják az 5:5-öt, azok mennek 60 és 120-on is.
50Hz-et.
- a megjelenítő panel 24-25-30-50-60Hz-re képes, de az elektronika bírná a 120at is, így a korrekt, végig a megjelenítő panelről írtam, miközben az elektronikáról kellett volna

splitter definíciója - köszi az infót!

A ctrl+j infónak köszönhetően mostmár látom, hogy bekapcsolt és kikapcsolt Motion Plus mellett is ugyanott vannak a szinkron gondok, tehát valószínűsíthető, hogy a TV 120Hzen megy kikapcsolt Motion Plus és 5:5 pulldown mellett, valamint 120Hzen bekapcsolt Motion Plus esetében is. A neten keringő Samsung szerviz PDF-ek kódjaiból kiolvasva és a szervizmenüből megállapítva a CMO panelem 120Hz képfrissítésre képes. Tehát szerintetek ennek fényében logikus-e, hogy a TV mégis inkább 4:4 pulldownban és 96Hzen megy, tekintve hogy európai? Szerintem nem.

(#12810) c41r0^ válasza Joshi (#12808) üzenetére


c41r0^
őstag

volt is ilyenem, 2009-es LG 32LH4000, 24p Real Cinema (24p 5:5 pull down)

ezért érdekelt már anno is a téma

ha az elektronika bírná a 120Hz-et - és gondolom bírná, ezért írják az 5:5-öt és nem a 2:2-t, mint mondjuk a Philips az 50Hzes TV-inél - de a panel, ami belekerül, az csak max. 50/60 kimeneti frekis, akkor ennek mi értelme...

hacsak nem az, hogy nem kell 2 elektronikát gyártani (2:2 és 5:5 kompatibilist is), hanem beleteszik ezekbe is az 5:5-öst és még jól is mutat a specifikációknál... jól megkavarja azokat, akiket meg érdekelne...

de akkor is zavaró, mert ha belegondolunk, hogy a háttérben 24p esetén minden frame-et 5ször jelenítene meg az elektronika, de csak 2szer teszi ezt (48Hzen) a panel, akkor melyik 2-t az 5ből? persze mind1, mert képileg ugyanaz minden ilyen 5öd vagy 2ed frame, csak a ritmus hogy jön ki? de mindegy is, már én is beláttam egy korábbi hozzászólásnak köszönhetően, hogy ez csak akkor számítana, ha a háttérvilágítás villogna vagy fekete frame-eket is szúrna be a TV, egyébként meg hatásban elvileg tökmind1, hogy milyen 1:1 arányú a pulldown...

nem tudom, de ez már messze is vezet, és nem is ebbe a topicba illő téma sztem...

(#12811) dezz válasza c41r0^ (#12805) üzenetére


dezz
nagyúr

"természetesen az egész kép, azaz mind az 1080 sor frissülne az elektronika szerint egy képfrissítési ciklusban, azonban ez gyakorlatilag nem jön össze az LCD panel pixeleinek válaszideje miatt, mert ahogy írod is, nem tud beállni ennyi idő alatt a pixel egy adott színre"

A mai LCD-ken a változások 95%-a lezajlik néhány ms alatt! A többit már leírtam abban a hsz-ben, amire válaszoltál. A villogtatással (ami tehát kiküszöböli az egy pillanatnyi mozgásfázis relatíve hosszú idejű látványát és az átváltás szemünk előtti lezajlását) szerintem LCD-n is hozható az 1080-as érték.

(#12812) janos666 válasza WonderCSabo (#12806) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha én pl. egy 50is adást nézek, akkor ez azt jelenti, h. a képpontjaim fele mindig az előző framet mutatja. Szted ez hihető?

Számomra olyannyira hihető, hogy pontosan megfogalmaztad az interlace lényegét. :DD
1080i50-nél (ha nincs előtte "software-esen" deinterlacelve 25 vagy esetleg 50 progesszív képkockára) minden 1/50-ed másodpercben frissül minden második sor (persze felváltva).
Így kapsz szigorúan véve 25 progresszív képkockát, de lazábban fogva mégis 50 képkockányi mozgásinformációt (persze ha olyan az anyag is, hogy minden field frissítéshez az adott 1/50-ed másodpercről rögzített sorok tartoznak).

* Amúgy nem olvastam vissza, csak kiragadtam a mondatod, de ezt most nem tudtam kihagyni. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12813) Brian_GT válasza stevve (#12784) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nah azért nem nyugodtam és este meglestem legalább a proci kérdést... film alatt megnéztem a procimérőt ami van a win7ben... 11-12% között mozog miközben megy a film... szóval ez szerintem akkor használja a cudát, mert ha nem használná gondolom több lenne...4magos a procim de biztos akkor is több lenne, mint 12%.

Szóval ha minden igaz ez letudva :) Hangról holnap mondok véleményt éles teszt után.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#12814) Santiagain válasza WonderCSabo (#12795) üzenetére


Santiagain
senior tag

Idézet a Pana G20-as plazma speckójából, a hivatalos oldalról.

"Kontrasztarány (sötét környezetben) Infinite Black (5.000.000:1 tényleges)
Mozgóképfelbontás: 1080 sor
Intelligens képkocka létrehozás 600 Hz almező meghajtás Intelligent Frame Creation Pro technológiával"

Szerk.: a régebbi plazma panelek is csak 6-800 sort tudtak.

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12815) lean válasza WonderCSabo (#12788) üzenetére


lean
aktív tag

Csak ez film csinálja, minden egyéb, (beleértve BD-t is) normálisan fut. Nem megy semmi egyéb a háttérben. Csak arra tudok gondolni, hogy elcsesztek valamit rippelésnél.Kérdés, hogy tudom helyrehozni? :F ami továbbra is problémás a tapasztalataim szerint az mkv konténerbe rakott HD hang, ettől már csak a PCM gázabb szintén mkv konténerben...

no cross no crown

(#12816) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12807) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A gyártók csak ködösítenek, marketing bullshit kifejezésekkel árasztják el a piacot, te meg találhatod ki, mit jelent... Mindenesetre nem hiszem, h. a panelek ekkora intervallumban képesek a frekvenciát változtatni, de végül is elképzelhető. Egy 50Hz-es TV azonban biztos nem tud 120Hz-et, max 100-at. Az 5:5 pulldownt ráírhatják, az LCD technológia miatt úgyis 41.7msig marad rajta a kép - hacsak nem villogtatják a háttérvilágítást, vagy nem szúrnak be fekete frameket.

a megjelenítő panel 24-25-30-50-60Hz-re képes, de az elektronika bírná a 120at is, így a korrekt, végig a megjelenítő panelről írtam, miközben az elektronikáról kellett volna

30Hz-ra és az alatta biztos nem képes - legalábbis kimeneti oldalon biztos nem.

A ctrl+j infónak köszönhetően mostmár látom, hogy bekapcsolt és kikapcsolt Motion Plus mellett is ugyanott vannak a szinkron gondok

:U Az MPC-HC-nek fogalma sincs, h. a TV mit csinál a jellel. Ő csak annyit tud, h. 24Hz-es jelet küld ki, azt csókolom. Ha a TV 60Hz-en jelenítené meg a VGA kimeneti 24Hz-es jelet, akkor is u.a. gráfot látnád.

CMO panelem 120Hz képfrissítésre képes. Tehát szerintetek ennek fényében logikus-e, hogy a TV mégis inkább 4:4 pulldownban és 96Hzen megy, tekintve hogy európai? Szerintem nem.

Valszeg 120Hz-en fut 24p módban 5:5 pulldown-al. Azt nem tudom, h. az említett folyamatosságá tévő eljárásokat használja-e.

ha az elektronika bírná a 120Hz-et - és gondolom bírná, ezért írják az 5:5-öt és nem a 2:2-t, mint mondjuk a Philips az 50Hzes TV-inél - de a panel, ami belekerül, az csak max. 50/60 kimeneti frekis, akkor ennek mi értelme...

Nyilván, ha 120Hz-et írnak rá, akkor a panel is tudja a produkálni a 120Hz-es képfrissítést.

de akkor is zavaró, mert ha belegondolunk, hogy a háttérben 24p esetén minden frame-et 5ször jelenítene meg az elektronika, de csak 2szer teszi ezt (48Hzen) a panel, akkor melyik 2-t az 5ből?

nyilván 48Hz-en sima 2:2 pulldown van, interpolálás nincs.

janos666: Mivel progresszív megjelenítőről van szó, a panel már egy deinterlacelt képet kap teljes 1080@50p-re. :U Ez nem CRT TV.

Santiagain : a fogalom továbbra is tisztázatlan maradt.

lean: Sztem akkor hagyjad, szerezd be egy megbízhatóbb forrásból.

(#12817) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem olvasgatni a topicot az elejétől (az 5. v 6. post tetszett - válasz, zárható, nem lesz hosszúéletű)... mondom remek, akkor ugrom is inkább a végére, és onnan kezdek visszafelé olvasni. Pfff 12-13EZER hozzászólás? :D
Nem nagyon dobta fel a pacskert a topic.

Viszont sajnos nem tudom, mi mennyire up to date... ráadásul a legtöbb esetben nem 4-5éves konfigokról esik szó.

A kérdésem az lenne, hogy mik lennének a legideálisabb programok, kodekek az alábbi gép esetén 1080p lejátszására? Ne akadjon, ne szaggasson! Ha jól vettem észre, a legtöbb postban a minimum követelménynek kb pont ezt írjátok.

C2D E6400 @ 2,13GHz, 2×1024@1100Mhz DDR2, X1950Pro 256MB, WD merevlemezek, Gigabyte P35DS3R és Creative Audigy SE 7.1 OEM hangkártya
Szeretném, ha rendesen szétosztaná a hangot is (csak 5.1-re kell). Mert elég sok lejátszóval találkoztam, amik nagyon bután kezelik az audio részét a dolognak. :S
Halk, vagy hangosabb jeleneteknél mérsékli, vagy minden hangszórón ugyanaz szól, vagy csak az elsők szólnak, vagy szól az 5.1, de akkor hátul baromira halk.
(Esetleg ha tudnátok ajánlani valami nagyon tuti DVD lejátszó progit is, ami ezeknek megfelel és esetleg nem egyezne a HD-re ajánlottal, azt is nagyon köszönném)

Illetve létezik-e már olyan szoftver, ami DVD-t (eredeti) felkonvertál 720-ra vagy 1080-ra? 22-es Monitoron néznénk (ami ugyan nem 1080, de közelebb áll ahhoz, mint a 480hoz) és így elég gyenge.

Köszönöm előre is
Üdv
Smooth

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#12818) WonderCSabo válasza _Smooth (#12817) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na és a legelső hszt elolvastad?

Illetve létezik-e már olyan szoftver, ami DVD-t (eredeti) felkonvertál 720-ra vagy 1080-ra? 22-es Monitoron néznénk (ami ugyan nem 1080, de közelebb áll ahhoz, mint a 480hoz) és így elég gyenge.

Létezik, de sz*rból nem lehet várat építeni. Ki kell választani a lehető legjobb átméretező algoritmus amit elbír a proci, és picit messzebb ülni a monitortól.

Santiagain: megnéztem több pana lcd teljes specifikációját is, nem ejtettek szót a mostion resolutionróól.

[ Szerkesztve ]

(#12819) _Smooth válasza WonderCSabo (#12818) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi!

Olvastam, de elolvasom megint, mert nekem ilyesmi nem rémlik.

Tudom én, hogy szarból nem lehet várat, de basszus a HD filmek 98%-a is felkonvertált. (Mert nem hinném, hogy pl a '39-es Óz-t újraforgatták volna egy 1080p kamerával).
Tudom, hogy azokat hónapokig szerkesztgették és nem realtime-ban skálázzák. De pl ezek a HDMI-vel rendelkező asztali DVD-k is egész ügyesen operálnak. Messze nem tökéletes, de sokkal szebb a kép, mint ha csak simán 480 menne fel.

Köszi mégegyszer :)
Üdv

Na megnéztem az első postot, és igazad van, nem olvastam... az elsőben észre sem vettem a linket... teljesen elkerülte a figyelmemet

Köszi!

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#12820) WonderCSabo válasza _Smooth (#12819) üzenetére


WonderCSabo
félisten

basszus a HD filmek 98%-a is felkonvertált. (Mert nem hinném, hogy pl a '39-es Óz-t újraforgatták volna egy 1080p kamerával)

Nem. Ezeknek a filmeknek a nagyrészét filmszalagra rögzítették, aminek a szemcsefelbontása sokkal magasabb, mint a HD felbontás. Így csak újra kell digitalizálni a szalagot HD felbontásban, és valódi HD felbontást kapsz digitalizálva is.

A jelenlegi filmeket is szalagra veszik főleg, de kezd elterjedni a digitális filmezés, a mai digitális kamerák pedig mind FullHD vagy nagyobb felbontást tudnak.

A Blu-ray filmek 99.99%a nem felkonvertált.

Mondtam, használj olyan programot, ami elfogadható minőséget produkáló resizer algoritmussal dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#12821) _Smooth válasza WonderCSabo (#12820) üzenetére


_Smooth
senior tag

Mondjuk ebbe bele sem gondoltam. Azt tudom, hogy a 35mm (pláne közép és nagyformátumú negákról) - a film minőségétől függően - akár 20-30MP-t is ki lehet nyerni, de valahogy fel sem merült bennem, hogy ez a video szalagoknál is lehetséges lenne.

Közben elolvastam a cikket (ami nagyon tetszett, talán cserélek is majd idővel VGA-t), de a végén nem realtime konvertálásról volt szó.

Honnan tudom, mely programok használnak ilyen algoritmust?

Köszi

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#12822) WonderCSabo válasza _Smooth (#12821) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 35mm-ről beszélek...

MPC-HC-ban alapból van lehetőség a bicubicra, az már elég jó képet ad. Ennél jobbat csak a madVR Renderer algoritmusai adnak, de azok már nagyon CPU igényesek.

[ Szerkesztve ]

(#12823) _Smooth válasza WonderCSabo (#12822) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Akkor kipróbálom mind2-t és remélem a legjobbat. :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#12824) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12816) üzenetére


c41r0^
őstag

30Hz-ra és az alatta biztos nem képes - legalábbis kimeneti oldalon biztos nem. - valóban nem, csak bemeneti oldalon, mert az elektronika felszorozza az 50 alattiakat, megint elírtam...

ctrl+j infónak köszönhetően mostmár látom, hogy bekapcsolt és kikapcsolt Motion Plus mellett is ugyanott vannak a szinkron gondok

Az MPC-HC-nek fogalma sincs, h. a TV mit csinál a jellel. Ő csak annyit tud, h. 24Hz-es jelet küld ki, azt csókolom. Ha a TV 60Hz-en jelenítené meg a VGA kimeneti 24Hz-es jelet, akkor is u.a. gráfot látnád. - itt arra értettem, amit írtam, hogy bekapcsolt Motion Plus mellett is ugyanott vannak a kijelzőn látható kép-akadások, mint nélküle, pont ott, ahol a szinkronjelet szimbolizáló grafikon elválik egymástól, tehát ebből azt vontam le, hogy ha Motion Plus nélkül 5:5-ben megy a panel 120Hzen, akkor Motion Plus-szal is ugyanígy kell mennie, azaz 120Hzen, mivel a képen a látható röccenés mindig ugyanott van független attól, hogy maga a TV (a kijelző) hogyan van beállítva

részben erre szerettem volna rájönni, mint írtam korábban, hogy bekapcsolt interpolálás mellett vajon csak 100Hzes-e a panel, de ebből azt következtetem ki, hogy marad 120Hz a kimeneti freki ebben az esetben is, hisz ha 100Hzes lenne, akkor a képen akkor is látnom kéne röccenést, mikor az MPC-HC-nál a grafikonon nincs tüske

nyilván 48Hz-en sima 2:2 pulldown van, interpolálás nincs. - de akkor mikor van 5:5 pulldown egy 50/60hz-es kimeneti frekivel bíró TV-n? még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy az 50hzes 5:5-ös TV-k csak marketing bullshit lenne... az még elképzelhető, hogy 2:2 pulldown van, a panel 48Hzen megy, de ezen felül még valahogyan villogtatja is a háttérfényt az ilyen TV és erre írják rá, hogy akkor ez ugyan 50hzes de 5:5 pulldownt tud... de a 48hz-hez akkor sem jön ki a ritmus, mert nem osztható 5-tel maradék nélkül, csak a 120

vagy az 5:5 pulldown 50Hzes TVk esetében orbitális hazugság a gyártóktól

egyébként értem, mit írsz, hogy az LCD technológia miatt 1 frame minden pulldown esetében úgyis 41,6ms-ig van a képernyőn, de akkor miért nem 1:1 pulldown-nal dolgozik 24p bemenet esetén az elektronika, és a panel meg majd frissül 120-szor? Ha láthatólag semmi előnye nincs az 5:5 pulldownnak, akkor ha ez úgy lenne, amit mondasz, miért nem elég az 1:1 pulldownt használni minden 24p forrás esetén?

[ Szerkesztve ]

(#12825) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12816) üzenetére


c41r0^
őstag

Mivel progresszív megjelenítőről van szó, a panel már egy deinterlacelt képet kap teljes 1080@50p-re. Ez nem CRT TV. - igen, ennek most olvastam utána, tényleg így van, az LCD TV panel már deinterlace-elt képet jelenít meg, hiába interlaced a forrás.

Viszont akkor lehet, hogy kikövetkeztettem Samsung TV-kben a "Film mode"-ot és hogy miért van belőle 2 állás. Ez lesz a deinterlace eljárást szabályozó kapcsoló, 576i50 esetén 1-es módban gondolom p25-öt, 2-esben p50-et csinál. Ugyanis minden tesztben SD adáshoz a Film Mode 2-es állást javasolják, mert pl. a képernyőn futó betűket jobban korrigálja (most nem interpolálásról beszélek, ez különálló dolog tőle), azonban sehol sem írják, hogy ez felel a deinterlace-ért. Lehetséges ez a következtetés? Egyébként ezt még alátámasztaná, hogy a Film mód csak interlace forrás esetén aktiválódik a TV menüjében.

(#12826) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12824) üzenetére


WonderCSabo
félisten

ha Motion Plus nélkül 5:5-ben megy a panel 120Hzen, akkor Motion Plus-szal is ugyanígy kell mennie, azaz 120Hzen, mivel a képen a látható röccenés mindig ugyanott van független attól, hogy maga a TV (a kijelző) hogyan van beállítva

Ez nem feltétlenül igaz, ha 4:4 pulldownt használ 96Hz-en, akkor is ugyanott van a röccenés.

de akkor mikor van 5:5 pulldown egy 50/60hz-es kimeneti frekivel bíró TV-n?

Ha 50/60Hz a kimeneti freki, akkor 5:5 pulldown nem érhető el. De ha nincs interpolálás, akkor a 2:2 pulldown u.a. néz ki, mint az 5:5 pulldown - a frame 41.7msig marad a képen.

de akkor miért nem 1:1 pulldown-nal dolgozik 24p bemenet esetén az elektronika

A bemeneti jel pontosan 1:1 pulldown, hiszen ~24Hz.

Azért hívják 2:2 vagy 4:4 vagy 5:5 pulldownnak, mert a panel valójában 48Hz-en vagy 96Hz-en vagy 120Hz-en fut - 24Hz-en nem képes. Viszont amint mondtad, a kép 41.7msig marad a képen, szóval a végső eredmény 1:1 pulldownnak látszik.

Ez lesz a deinterlace eljárást szabályozó kapcsoló, 576i50 esetén 1-es módban gondolom p25-öt, 2-esben p50-et csinál.

nem p50, hanem 50p. Biztos nem csinál belőle 25p-t - ekkor elveszne a mozgásfázisok fele, akadozna a kép, vibrálnának az élek. Ez egy mozifilmnél megengedhető, TV adásnál nem (pl. sportközvetítések).

Mellesleg sztem ez a film mode nem erre vonatkozik, de pont erről beszéltünk az előbb - a gyártók csak ködösítenek ezekkel az idióta elnevezéseikkel.

(#12827) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ti nagy TV szakértők vagytok, az milyen jelenség, mikor konstans sebességgel zoomol a fix helyen lévő kamera, nincs oldalazó mozgás, mondjuk pont "kifelé zoomol", és akkor a kép a TV-n meg pict megugrik időnként, mikor állandó sebességgel kellene távolodnia...
Sima 60Hz-es LcdTV-mről van szó.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12828) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12827) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen forrásból milyen módon jeleníted meg a képet a TVn?

Küldtem PM-et.

(#12829) Santiagain válasza WonderCSabo (#12818) üzenetére


Santiagain
senior tag

Nem véletlen, hogy nem találtál az LCD-knél mozgóképfelbontást, ugyanis azt, ami "gyenge", nem reklámozzák. A Pana LCD-i még a többi gyártóéhoz képest is rosszak.

Talán ebből a definícióból lejön a lényeg:
"The HDTVs most suitable for watching football are those that can handle fast on-screen sporting action without excessive motion blur. Here at HDTVTest, something we routinely measure on each HDTV we review is motion resolution, which refers to how well the TV maintains its on-screen resolution during movement. The higher the motion resolution, the less the motion blurring you’ll see on the HDTV."

forrás: www.hdtvtest.co.uk

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12830) WonderCSabo válasza Santiagain (#12829) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a "definíció" bullshit.

(#12831) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12828) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem nem jött meg a Pm.

Az Ultramarines-t néztem meg, DVDrip, xvid volt. Csak rá van dugva a TV a gépre, és natúr módon megy, a TV-ben nincs semmi, mozgás kompenzáció-s stb. beállítás, csak zajszűrők, meg színre ható dolgok.

Ultramarines.2010.DVDRip.XviD.AC3-WBZ

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12832) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12826) üzenetére


c41r0^
őstag

Ez nem feltétlenül igaz, ha 4:4 pulldownt használ 96Hz-en, akkor is ugyanott van a röccenés. - ok, csak nem lenne logikus, miért váltana át más módba, ha az elektronika is meg a panel is képes a nagyobb frissítésre... az EU-ba szánt tv átváltana 96Hzre, az USA-ba szánt meg marad 120-on? olyat is hallottam már, hogy az NTSC régióba szánt "100hz-es" LCD TV-k 120 Hzesek, az EU-ba szánt TV-k meg 100Hzesek... de még mindig nem támasztja alá semmi, hogy ez igaz lenne, szóval emiatt a ködösítés miatt ilyen urban legendek keringenek, ez zavar

Ha 50/60Hz a kimeneti freki, akkor 5:5 pulldown nem érhető el. De ha nincs interpolálás, akkor a 2:2 pulldown u.a. néz ki, mint az 5:5 pulldown - a frame 41.7msig marad a képen. - legelőször én is így gondoltam, míg meg nem jelentek az 50Hzes, 5:5ös TV-k, és ez kavart be, azóta próbálom megfejteni... aztán lehet, hogy csak gyártói átverés az egész és mint írtam, csak azért írják 5:5-nek, mert az elektronika, ami benne van, az képes lenne erre, de a gyakorlatban már csak 2:2-t csinál...

Szerinted a film mode mire vonatkozik? Gondolom nem szeretsz találgatásokba belemenni, ezért nem írod le, de érdekelne a véleményed.

Te szépen logikusan kikövetkezteted a fellelhető infók alapján, hogy mi hogyan lehet (ahogyan ezt én is tettem kb. 1 éve) és sziklaszilárdan tartod a véleményed, engem pedig megkavarnak és elbizonytalanítanak a gyártók hülye infói, kételkedni kezdek és elkezdek találgatni, ez a különbség köztünk. Az igazságot meg csak a gyártók és mérnökeik tudják, csak nem adják ki, én meg feleslegesen tépelődök ezen a témán úgy érzem, szóval én befejeztem, köszönöm a plussz infókat, amiket így tanultam tőled és köszönöm a jó kis pozitív értelemben vett észérvek ütköztetését :R

Gyakorlati kérdés
ha a friss VGA driverrel sem elérhető a 23Hz (23.976Hz) képfrissítés (10.4 van fenn, de ma este felteszem a 10.12-t), akkor miért van a tegnapi SB IGP PH!-s hírben, hogy az AMD és nVIDIA diszkrét megoldások már rég tudják a funkciót, holott én eddig a HD4770-el soha nem tudtam 23Hzet kiválasztani sehol sem, még PowerStrippel sem lehetett megoldani

az MPC-HC-ban sincs 23 Hz az fps-függő automata frekiváltásnál, tegnap este megnéztem, viszont ha vele váltatom át 24Hzre a képfrissítést (nem pedig a filmezés előtt a CCC-ben), akkor aztán végképp akadozik a mozgókép

Alternatív vsynccel is próbáltam EVR egyedi módban, illetve emellett és plusszban page de-tearinggel is, az eredmény ugyanaz volt.

Megpróbálom a szinkront megjavítani, egyelőre kizárólag az EVR Sync funkcióval úgy, hogy 24Hz-hez próbálom igazítani a videót, ehhez milyen beállítások szükségesek az "EVR Sync Beállítások" menüjében? (frekvencia hangolás, cél szink. eltolás, vezérlési) vagy ezek mindig egyénileg próbálgatás alapján mennek?

(#12833) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12831) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És ha máson nézel nincs akadás? Pontosabban hogya írnád le a jelenséget?

Elküldtem újra, de szarakodott, ezért 3.szorra sikerült, sorry.

(#12834) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12832) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem a film mode arra vonatkozik, h. "filmszerűvé" alakítva játssza le a képet, de ez csak egy wild guess.

holott én eddig a HD4770-el soha nem tudtam 23Hzet kiválasztani sehol sem, még PowerStrippel sem lehetett megoldani

Mert elvileg tudják, és csomóan használják is a fórumon. Úgy látszik vmiért nálad nem akar működni. Powerstrippel egyébként hh nem tudod beállítani? Ha advanced timing optionsben átállítod, mit mond rá?

Megpróbálom a szinkront megjavítani, egyelőre kizárólag az EVR Sync funkcióval úgy

Kimenetben EVR Sync renderert válassz. Az EVR Sync lapon első menetben hagyj mindent alapon.

[ Szerkesztve ]

(#12835) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12833) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Más filmnél is észrevettem már ilyesmit, mikor a kamera zoomolt. Gondolom a zoom sebessége és a filmszallag sebességének egymásra hatása okoz ilyet.

Nem tudom pontosabban leírni, mikor a fixen álló kamera zoomol, akkor a kép lejátszása nem folyamatos az egész zoomolás alatt, hanem meg-meg ugrik kicsit.

pm megjött, köszi!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12836) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12835) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az akármég a judder is lehet. :( Vagy a kevés fps hatása.

[ Szerkesztve ]

(#12837) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12836) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majd teszek fel sample-t.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12838) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12834) üzenetére


c41r0^
őstag

az EVR Sync renderer az egyértelmű, csak valamikor lenulláztam a beállítások értékeit és a progarmot tegnap frissítve ezt megőrizte

ezek a defaultok? (céges gépről printscreenelve)

(#12839) zoltanz válasza _Smooth (#12817) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Eseteleg próbáld lejebb venni a monitor felbontását és nem kell méretezni a szofvernek. :U (esetleg CPU időt is megtakarítasz)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12840) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12836) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, 23.976-os a film, a TV meg 60Hz-es, ez lesz a gond. Főleg akkor van gond, mikor oldalazik a kamera, vagy a függőleges tengely mentén mozog, az még rosszabb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12841) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12838) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, de mivel minden szürke, nem az EVR Sync renderer az aktív. A Kimenet fülön kiválasztottad Sync renderert, és újraindítottad az MPC-HCt?

Az előzőre: én is örülök, h. kialakult ez megbeszélés, főleg mert egy ideig nem nagyon volt ilyen egyáltalán a topikban. Remélem azért nem látsz annyira inkompetensnek, mint egy régebbi hszedben. ;)

CPT.Pirk: Akkor nincs mit tenni. Mellesleg, ha 25fps lenne, akkor is érzékelnéd ezt, lehet picit kevésbé.

zoltanz: Az általában rosszabb eredményt szokott adni.

[ Szerkesztve ]

(#12842) oktatóx


oktatóx
csendes tag

Nagyon jó ez az oldal, azért írok ide, hogy megjegyezzem magamnak! :)

Dőre aki magát okosabbnak hívén, packázni merészel az Elektrubadúrral...

(#12843) zoltanz válasza WonderCSabo (#12841) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tudom hallotam én is ezt a vélekedést(nem hivatalosan), hogy TFT-n a natív felbontását érdemes haszálni, de én az ég világon semmit nem vettem észre ha más felbontáson volt. :)

c41r0^

Aláírás király :C

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12844) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12834) üzenetére


c41r0^
őstag

Mert elvileg tudják, és csomóan használják is a fórumon. Úgy látszik vmiért nálad nem akar működni. Powerstrippel egyébként hh nem tudod beállítani? Ha advanced timing optionsben átállítod, mit mond rá?

Nekem az is elég lenne, ha a CCC-ben megjelenne a 23Hz, nem lehet valahogy "kiforce"-olni a 23Hz-et valami trükkel? Hogyhogy csak nálam nem megy? Win7 Ultimate x64 és XP SP3 x86 is van, 10.4-es DD és CCC-vel, legfrissebb DirectX-ekkel, egyikben sincs 23Hz opció. XP-t persze hanyagolnám az EVR hiánya és a nem mindig működő DXVA miatt is...

A VGA kb. 3e ft-os DVI-HDMI (sztem 1.2 szabványú) kábellel van összekötve a TV HDMI3 (PC-hez dekikált, DVI-HDMI jelölésű) bemenetére, és Powerstrip advanced timing optionsnál az volt, ha jól emlékszem, hogy beállítottam volna 23.976-ot, és ennek többszöröseit (47.952), de nem volt jó, már nem tudom, mit produkált.

Aztán kipróbáltam a standard 24-50-60 Hzeket, arra emlékszem, hogy az történt, mintha a gyakorlatban feleződne a képfrissítés ahhoz képset, amit oda írok.

kb. fél éve volt, lehet, hogy újra megnézem és felfrissítem az infót

(#12845) Johnny Cage válasza WonderCSabo (#12834) üzenetére


Johnny Cage
addikt

nálam megjelenik CCC-ben a 23Hz, de hiába választom ki, 24-re ugrik vissza. mondjuk judder-t nem tapasztaltam, tehát elvileg megy rendesen a 24p, viszont az élek látványosan ricegnek.

(#12846) WonderCSabo válasza Johnny Cage (#12845) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Meg tudod nézni MPC-HCvel, Ctrl+J-ve. Ha végig vízszintes egyenes a piros vonal (nézd 3-4 percig), akkor télleg 23.976Hz. Ha időnként tüskézik, akkor nem. (vagy vmi más dolog miatt is gond lehet, persze). Az élek a kevés fps miatt ricegnek, meg azért, mert a teljes 41.7msig ott van a szemed előtt a frame.

(#12847) oktatóx


oktatóx
csendes tag

Nagyon jó ez az oldal, azért írok ide, hogy megjegyezzem magamnak! :)

Dőre aki magát okosabbnak hívén, packázni merészel az Elektrubadúrral...

(#12848) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12841) üzenetére


c41r0^
őstag

Igen, de mivel minden szürke, nem az EVR Sync renderer az aktív. A Kimenet fülön kiválasztottad Sync renderert, és újraindítottad az MPC-HCt? mint írtam, ezt a céges gépről printscreeneltem most, itt XP van és VMR9-renderless van beállítva, ezért látszik inaktívnak az EVR Sync panel, amit printscreeneltem... mint írtam, természetes, hogy otthon EVR Sync-et fogok beállítani, már írtam tegnap is, hogy próbálgattam ezt a módot, egyelőre félelmetes aszinkront tapasztalva (mert minden érték 0-n volt, mert valamikor régen átírtam, mikor nézegettem, csak tudnám minek, de mostmár meg tudom nézni a printscreen alapján a default értékeket és erre írom majd vissza otthon is első lépésben).

Remélem azért nem látsz annyira inkompetensnek, mint egy régebbi hszedben. úgy fogalmaztál egy hszben, mintha kifordítottad volna a szavaimat és szándékosan értelmezted volna félre az egyik hsz-em (tegnap amúgy is elég rossz passzban voltam, hibát hibára halmoztam, lehet, h. csak azt is én értelmeztem félre), ezért írtam csak hogy úgy tűnik az interpolálással és pulldownnal nem vagy tisztában, de mostmár látom, hogy igen

(#12849) WonderCSabo válasza oktatóx (#12847) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt még hányszor írod be? :U Rakd be a könyvjelzők közé, és a böngésződ is megjegyzi...

c41r0^: Nem, nem kifordítottam a szavaid.

jaa, nem tudtam, h. ez nem otthoni gépről készült shot. :)

[ Szerkesztve ]

(#12850) kbalazsa válasza oktatóx (#12847) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ezt már itt elsütötted egyszer :)

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.