Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) WonderCSabo válasza c41r0^ (#13450) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos ez a bug nálam is jelentkezik. Én úgy vettem észre, hogyha a a teljes képernyős menüpontnál frekvenciaváltásnál az fps pontos egész számú többszöröse Hz van megadva, akkor szokott beszaggatni a lejátszás. A gráf egyenes, de a frissítése is szaggat... Azt vettem észre, h. a lejátszás addig nem szaggat, amíg le nem pausolom egyszer.

Viszont nagyon macera a Winben ezt változtatgatni állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#13452) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13451) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megnéztem még egyszer, most pause nélkül is csinálja. Írtam egy hszt az MPC-HC "hivatalos" topikjába, remélem a fejlesztők válaszolnak.

(#13453) tissotto válasza c41r0^ (#13450) üzenetére


tissotto
tag

Koszi szepen majd elolvasom! Ezzel a vga driveres freki allitassal csak az a baj, hogy nagyon korulmenyes, foleg miota rakotottem netre a htpc-t, szinte csak azt a gepet hasznalom:).

(#13454) stevve válasza zoltanz (#13449) üzenetére


stevve
nagyúr

főleg fülesnél kizárt - ott valami más van a háttérben

(#13455) zoltanz válasza stevve (#13454) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mert? :U Miben különböznek?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13456) stevve válasza zoltanz (#13455) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha egy teljesen digitális zenét hallasz, amiben nincs mikrofon vagy más analóg dolog, akkor elég kétséges, hogy lehet hallani a különbséget. Ha nem ilyen, akkor a zaj nyilván nagyobb, de még akkor is a felvétel beállításai kapcsán merülhet fel leginkább probléma, nem pusztán a 16 és a 24 bit különbségből. Persze van, aki meghallja más esetben is vagy már megszokta és azért vagy mert olyan egyedi a hallása, de hogy ez általános lenne és bármilyen rendszeren (filléres füles), nem valószínű.

(#13457) zoltanz


zoltanz
nagyúr

(A HIFI füles Technics RP-FT30 volt SB Audigy 4 hangkeltővel)
Nem filléres fülest írtam...
Volt a zenében mikrofon amúgy.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13458) stevve válasza zoltanz (#13457) üzenetére


stevve
nagyúr

Jó, akkor nem filléres... itt most nem a konkrét árra gondoltam. :)

A lényeg, hogy a 16 bit és a 24 bit között nem evidens meghallani a különbséget. Ha neked élből megy, az jó, de akkor a kevesek egyike vagy. Így már rendben? :)

Az, hogy 24 biten rögzítsünk-e, nem kérdés, de maga a 24 bit még nem jelent önmagában egyértelmű minőségbeli előnyt is - mint ahogyan túlságosan nagy különbséget sem feltétlenül.

(#13459) c41r0^ válasza WonderCSabo (#13452) üzenetére


c41r0^
őstag

az jó, hátha javítják és nem fog kelleni a Winben állítgatni...

ha jól tudom, ez a funkció pl. XBMC-ben automatikusan, és jól működik, az fps-hez igazítja a frekit automatikusan, és jól is, tehát gondolom nem lehetetlen a kivitelezés

tissotto - VGA beállításokról profilokat lehet elmenteni ATInál és nVIDIA-nál is, amiket akár billentyűkombinációkhoz is lehet rendelni, így annyira már nem macera a váltogatás

(#13460) zoltanz válasza stevve (#13458) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem ennek nézz utánna kicsit. :U Te tesztelted már amúgy?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13461) stevve válasza zoltanz (#13460) üzenetére


stevve
nagyúr

ööö... párszor igen, de minek is kellene utánanéznem? :B

az esetek nagyon nagy százalékában a vakteszt mindössze 50%-os. Nem csak nálam, szerte a neten ilyen eredményt találni. És ez még elég jó közelítés. De persze függ a mintától, a felvételtől és még egy sor más dologtól, ezért is csupán szubjektív kategória az egész.

Mondom, ha te bármilyen jól elkészített sample alapján hallod a különbséget, akkor szerencsés vagy.

[ Szerkesztve ]

(#13462) zoltanz válasza stevve (#13461) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én a te véleményedre vagyok kíváncsi. :U Az hogy nálad 50 % az nem kifogás teszteld addig amíg el nem döntöd.
Sztem a legrosszabb arány olyan 70-80% lehet a 24 bit javára, de az is csak a nagyon gyenge alapanyag miatt lehet.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13463) stevve válasza zoltanz (#13462) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem vitatkozom, mert nincs alap (írtam, hogy nem nálam 50%... amúgy ha ennyi, akkor ennyi, nem lehet addig tesztelni, amíg 100% nem lesz, az már nem teszt). :) Az én véleményem az, hogy nem egyértelmű a különbség, ergo nem egyértelmű, hogy van hallható különbség normál esetben.

[ Szerkesztve ]

(#13464) zoltanz válasza stevve (#13463) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Addig nem is, de addig míg valamelyiknél mondjuk 65% nem lesz.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13465) stevve válasza zoltanz (#13464) üzenetére


stevve
nagyúr

egy teszt lényege az eredmény és nem az eredmény javítása. Ha lefutott, elemzik, kijön egy érték és kész. Utána egyre kevésbé lesz hihető ugyanaz a teszt, max. talán kontrollra jó.

(#13466) WonderCSabo válasza zoltanz (#13464) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez vakteszt. A 65% azt jelenti, h. betippelte az egészet. ;) Ha meg nem vakteszttel nézted, akkor semmit se ér a dolog.

(#13467) zoltanz válasza stevve (#13465) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egy ilyen teszt soha nem lefutott. Jó ha a számokról van szó legyen, akkor mi volt a leg elismertebb kutatási intézet eredménye? Pont 50% nem lehet sztem. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13468) stevve válasza zoltanz (#13467) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem intézetek tesztjeit, átlagos emberek fórumait, oldalait néztem. Viszont épp most fejezem be ebben a témában a bővebb bemutatást - elméletben, ami hamarosan talán ki is kerül logoutra. Remélem, hasznos lesz. :)

(#13469) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kütyüt (médialejátszó, bluray, bármi) keresek ami usb-n keresztül bármit lejátszik, és ismeri az összes ma létező formátumot. A filmjeim, köztük bluray-ek, 3D-k, vinyón vannak, ezért lenne fontos az usb csatlakozás.
Először egy Panasonic BDT300-al szemeztem/szemezek, csak azt nem tudom ,hogy ez usb-n viszi e a bluray formátumokat.
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

:R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13470) zoltanz válasza stevve (#13468) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Várjuk. :R
Akkor a leg elismertebb fórumon végzett mérés érted a kérdésemet nem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13471) stevve válasza zoltanz (#13470) üzenetére


stevve
nagyúr

azért annyira nem lesz nagy szám. Most eredményekről nem tudok linket, nem ma olvastam ezekről, viszont a Linn records jó kiindulási alap teszteléshez.

[ Szerkesztve ]

(#13472) WonderCSabo válasza adamssss (#13469) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem nagyon vannak olyan lejátszók, amik mappából vagy ISO fájlból hajlandóak egy Blu-ray struktúrát lejátszani.

(#13473) tissotto válasza c41r0^ (#13459) üzenetére


tissotto
tag

Ez egyremek otlet koszi! Errol az xbmc-rol soha nem hallottam meg, boldogul rendesen mkv-val es a hd hangokkal?

WonderCSabo: Erkezett mar valasz a forumon a buggal kapcsolatban?

(#13474) adamssss válasza WonderCSabo (#13472) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor inkább érdemes pc-ről?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13475) HerculeHasti


HerculeHasti
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

A tavalyi év során vettem egy Panasonic HD Ready TV-t.

Egészen pontosan: Panasonic TX-P42X10
http://www.edigital.hu/Plazma_televizio/Panasonic_TX-P42X10Y_plazma_televizio-p46312.html

Szeretnék HD minőségben nézni filmeket, ezért gondolkozom egy Asus médialejátszó vásárlásán:
http://www.edigital.hu/Multimedia_lejatszo/_Asus_OPlay_Air_HDP-R3_HD_media_lejatszo-p51843.html

Az lenne a kérdésem, hogy ha 1080p minőségű HD filmet szeretnék lejátszani külső vinyóról a média lejátszón keresztül, akkor a HD Ready TV-m képes lesz jó minőségben lejátszani a filmet? Mit fogok tapsztalni minőség kapcsán?

Mindenképpen érdekelne ez, mielőtt nagyobb összeget költenék a médialejátszóra...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#13476) kis_galez


kis_galez
csendes tag

Heló!
Arra szeretnék választ kapni, hogy hogyan tudnám HD filmek hangját az 5.1es hangfalaimon megszólaltatni, ha laptopról játszom le a filmet. Mert a képet HDMI kábellel a plazma tv-re tudom kötni, de azon sajnos nincs normális hang kimenet, csak scart. A hangfalak Pioneer erősítőjén is van HDMI bemenet, de sehogysem akarja felismerni a laptopot, se hangot nem ad ki, és a képet se továbbítja a tvre. Nincs valamilyen elosztó, ami a HDMI kábelről leválasztja a hangot? Vagy akkor vegyek egy külső multimédia lejátszót és arra másoljam a filmeket? Ha valaki tud valami megoldást, légyszíves írjon.
A laptop az Sony Vaio VGN-FW41E, az erősítő pedig Pioneer VSX-519V.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#13477) WonderCSabo válasza adamssss (#13474) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen.

tissotto: Igen. Annyi, hogy van egy workaround: Ha megnyitod a Beállítások ablakot, elmúlik a szaggatás.

HerculeHasti: Csak annyit, hogy 720p-re skálázza le, de ez minőségcsökkenéssel nem jár.

(#13478) Sanyabá válasza adamssss (#13469) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Próbálkozzál ezzel esetleg:[link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13479) adamssss válasza Sanyabá (#13478) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi, és neked is Wonder!
Melyik software-t ajánljátok? Én most a powerdvd ultra mark2-őt használom, ez elvileg tud mindent nem? :F Vagy van jobb is?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13480) WonderCSabo válasza adamssss (#13479) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Total Media Theatre.

(#13481) zoltanz válasza WonderCSabo (#13472) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez érdekes talán ha megjelennek a háttértárral felszerelt és talán Blu-ray írós "lejátszók" akkor talán lesz ilyen funkció.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13482) WonderCSabo válasza zoltanz (#13481) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem hiszem, hiszen ezek mind decryptolt warez cuccok, nem fogja ismerni a lejátszó.

(#13483) zoltanz válasza WonderCSabo (#13482) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekünk van ilyen csak DVD/DivX lejátszósban az 90 % ig minden felismert eddig még a házi kódolású anyagot is. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13484) WonderCSabo válasza zoltanz (#13483) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért egy Blu-ray struktúra az más. Sztem olyan lejátszó sincs, ami DVDt tud lejátszani mappából vagy ISObol...

(#13485) zoltanz válasza WonderCSabo (#13484) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Még nincs tudtommal, de nem tartom kizártnak, hogy csinálnak, de könyvtárból gond nélkűl viszi (persze nem az egész DVD struktúrát, csak egyesével ami rajta van). :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13486) WonderCSabo válasza zoltanz (#13485) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyesével nem az igazi, sőt. Blu-rayen meg nem is megy úgy. Nem hiszem, hogy lesz ilyen.

(#13487) zoltanz válasza WonderCSabo (#13486) üzenetére


zoltanz
nagyúr

PC -n miért nem megy? pl m2ts sávokat lejátsza az ember.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13488) WonderCSabo válasza zoltanz (#13487) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. Most nem PCről van szó.
2. Le tudod játsszani az m2ts sávokat, de:
- nem tudsz sávot váltani
- ha sok kis m2ts-re van szétvágva a film, keresgélheted a darabokat...

(#13489) WonderCSabo válasza c41r0^ (#13450) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A "hivatalos" fórumban csak egy srác válaszolt, a devek ott voltak, de rám se fütyültek... Most megpróbálom az IRCn, hátha.

(#13490) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy HDMI (nem 1.3 -ast még nem ismeri) jel fogadására képes erősítőm a DAC -ja tudja a 24 bitet el tudok ilyen jelfolyamot küldeni ezen a kábelen mondjuk 7.1 DTS-HD MA -t?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13491) zoltanz válasza zoltanz (#13490) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Esetleg ha ezt 2.0 LPCM -re alakítom és azt küldöm át?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13492) WonderCSabo válasza zoltanz (#13491) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha nem 1.3-as, akkor 8 csatornás max 192kHz/24-bit-es LPCM-et át tudod küldeni.

Más: az MPC-HC frekvenciaváltás-beszaggatás bugról beszéltem a fejlesztőkkel. Nyitottam egy bugot. Kiderült, hogy ha MPC-HCban megnyitsz bmilyen ablakot (Beállításo, Megnyitás, stb) a szaggatás elmúlik. Ha az Aerot kikapcsolod, akkor is (Videó átalakító beállítások -> Megjelenítés -> Asztali összeállítás kikapcsolása)

[ Szerkesztve ]

(#13493) zoltanz válasza WonderCSabo (#13492) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, értem már. Az jó mert 50 körűl láttam ilyen Pio erölködőt. :K (akkor ha az ember DTS-HD MA -t akkar jobban megéri ez plusz egy Asus Xonar HDAV.)
Ami meg támogatja, az 1.3 -at és el is boldogúl a DTS-HD MA -val is rendesen, az olyan háromszor ennyi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13494) WonderCSabo válasza zoltanz (#13493) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak ne feledd, ehhez olyan szoftver kell, ami tudja is dekódolni a DTS-HD MA egészét, nem csak a coret, aztán kiküldeni LPCM-ben HDMIn.

[ Szerkesztve ]

(#13495) zoltanz válasza WonderCSabo (#13494) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Úgy gondoltam átkódolom én ÉPCM -be egy célszoftverrel majd egy lejátszóval kitolom HDMI -re.

Másik esetben Xonar HDAV -khez úgytudom teljes ArcSoft TotalMedia Theatre jár amúgy.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13496) WonderCSabo válasza zoltanz (#13495) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem túl sok veszőttség átkódolni előtte. Sok idővel és hellyel jár.

(#13497) zoltanz válasza WonderCSabo (#13496) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem olyan körűlményes sztem, még mindig olcsóbb mint megvenni az 150 -ért az erősítőt. Aztán ha lemegy az ára akkor már nem kell szórakozni ezzel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13498) WonderCSabo válasza zoltanz (#13497) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Félreértesz... Miért nem lejátszáskor dekódolod LPCMbe?

(#13499) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani valami programot amivel egyszerűen lehet hangsávot időzíteni? Kicsit idegesítő, hogy amit letöltök 10 ből 9 szinkronos filmen csúszik a hang.

(#13500) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mivel lehet lejátszáskor átkódolni?
Most azon filózok , hogy tudom ellenőrizni hogy a videóból kiszedett hangsáv PAL = 25fps vagy NTSC = 23,976fps?
Valamint milyen progival tudok x db mono WAV -ból egyet többcsatornást csinálni vagy sztereót?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.