Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) B-L-A-C-K válasza CPT.Pirk (#13850) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi, akkor marad ez, mondjuk nem nézek gyakran 1080-ast, 720-est meg viszi minden... :R

(#13852) CPT.Pirk válasza B-L-A-C-K (#13851) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Viszont ha aksiról megy a gép, akkor maradj az MpcHC mellett, mert a vidkaris lejátszás kevésbé eszi az áramot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13853) B-L-A-C-K válasza CPT.Pirk (#13852) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen ezt gondoltam, lehet maradok akkor ennél, megszokás kérdése, ebbe lehet olyat ha görgetem az egeret tekerje a filmet mint az MP-be? Illetve normális skint honnan tudok leszedni mert nem találtam... :F

(#13854) CPT.Pirk válasza B-L-A-C-K (#13853) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Görgetést be lehet állítani, az egérgörgő alapértelmezésben a hangerőt állítja, de az opciók, azon belül meg a gyorsbillentyűk menüben tetszés szerint tudod állítani, hogy mit csináljon.

Skint nem tudok mondani, úgy is csak pár másodpercig látszik a frontend, gondolom teljes képernyőn nézed a filmeket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13855) B-L-A-C-K válasza CPT.Pirk (#13854) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na ezt nem tudtam, görgő miatt szerettem azt, de ha ebben is belehet lőni akkor ezt állandósítom. Köszömöném még1x a sog segítséget... ;)

(#13856) T 1000 válasza CPT.Pirk (#13850) üzenetére


T 1000
aktív tag

Köszi a segítséget, sajnos még mindíg nincsen hang a Hdmi kimeneten. Egy Gigabyte EP 35 DS3-as lapom van, Realtek hangkártyával. Bementem a hangkártya kezelőjében, ahol a digitális kimenetek között ott látom a HDMI-t is, ez inaktív. Létezik hogy itt lehet a gond, valahogy át kellene állítanom a hangot HDMI kimenetre?

(#13857) foreman7007


foreman7007
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, van-e még valaki aki szenved az "AMD HDMI Output Nincs csatlakoztatva" hibával (vagy ugyanez ATI és Realtek hdmi-vel)?
Csináltunk néhány kísérletet különböző konfigokkal, de nem akarom feleslegesen posztolni.
üdv

(#13858) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Töltök le egy videót 99% áll meg akartam nézni MPC-HC -vel nem lehet a SMplayer és a VLC Media Player -el simán működik. (persze néhol hiba lehet benne)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13859) B-L-A-C-K válasza zoltanz (#13858) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szedd le 100%-ig!

(#13860) zoltanz válasza B-L-A-C-K (#13859) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze, persze. Csak egy észrevétel. (sokszor csak a tömörítés adatai/minősége ellenőrzése miatt nézek meg egy videót, és így nem kell annyit várni ha nincs sample)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13861) B-L-A-C-K válasza zoltanz (#13860) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk ezt én is tapasztaltam, álltalában úgy szedek le valamit, hogy minimum egy képet látok róla, és utána eltudom dönteni kell e vagy nem...

(#13862) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy ha a filmben vízszintesen oldal irányú mozgás van, akkor kicsit akad a kép.
Elvileg nem kéne neki, mert 23Hz-re állítottam, ahogy azt elvileg kell is egy 23,976fps-es filmnél. 64bites MPC HC-t használok a film nézésére és kikapcsolt számítógépes üzemmóddal, bekapcsolt 100hz-el. (Philips 40pfl5605H)
Remélem csak valami beállítási gond lehet és nem a tv nem tudja lekezelni :S

(#13863) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok
ha HD filmet nézek egy LCD TV-re kihúzva extended display móddal kb 5-10 percenként a kép szétesík, és lilás pirosas massza lesz belőle pár másodpercig. MPC HC-t használok és HDMI kábellel van összekötve a géppel a TV.A CPU.ba integrált videókártyát használok( I3 540 3.07Ghz). MIért van ez?

(#13864) balage25 válasza PTomi92 (#13863) üzenetére


balage25
senior tag

Sajnos az intelnél én is találoztam, ezzel a hibával. Igaz csak teszt fájl formájában(gma error.mkv).
dxva-val

dxva nélkül

Elég erős a proci, ilyenkor nyugodtan kapcsold ki a dxva-t.

[ Szerkesztve ]

(#13865) Ivory


Ivory
csendes tag

Hello!

Olyan kérdésem lenne hogy az olyan Blu-ray filmeket amik nincsenek átkonvertálva, rippelve, mókolva, azokat ugyan milyen gépen, hogyan, mivel lehet szaggatás mentesen lejátszani?

1440-es képernyőfelbontáson nincs baj, de ha maxra állítom 1920-ra akkor az imént leírt filmeket egyszerűen nem lehet lejátszani anélkül hogy ne szaggatnának. BS, VLC, media player... mind mind szaggat.

[ Szerkesztve ]

(#13866) zoltanz válasza Ivory (#13865) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Vezérlőpult - Képernyőbeállításoknál manipulálod a felbontást? :U
Kicsit részletesebben mert így nehéz válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13867) Ivory válasza zoltanz (#13866) üzenetére


Ivory
csendes tag

Igen.
Tehát úgy van hogy nekem van egy 19"-os monitorom 1440*900 a max felbontása.
Van egy másik 23"-os monitor a családban és azt rákötöm hogy nagyobb képernyőn tudjam nézni a filmet. ennek 1920*1080 a max felbontása és ebben az említett formátumú film bizony szaggat. 1 Gigás videó kártyám van hát nehogy már kevés legyen neki...

(#13868) Valdez válasza Ivory (#13867) üzenetére


Valdez
őstag

Milyen vga? Milyen proci? Milyen lejátszó?

(#13869) Ivory válasza Valdez (#13868) üzenetére


Ivory
csendes tag

Intel Q6600, 4giga ram, ATI 4670 1GB

BS, VLC, Media player...

(#13870) PTomi92 válasza balage25 (#13864) üzenetére


PTomi92
aktív tag

igen nekem is ugyanez a hiba.
gondolom itt kell átállítani, de hogyan?
[link]
Ez a DXVA mit tesz pontosan? érdemes mindig kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#13871) Valdez válasza Ivory (#13869) üzenetére


Valdez
őstag

mpchc alatt van dxva nálad?

(#13872) OddMan


OddMan
őstag

Catalyst-ba be lehet állítani 24Hz (24p) helyett 23.976Hz-et? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13873) WonderCSabo válasza OddMan (#13872) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 24p a 23.976Hz. Catalystban asszem 23Hz-nek hívják.

[ Szerkesztve ]

(#13874) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám az 1080p lejátszásával...

konfig:
P4 3,4 GHz HT
HD4650 AGP
2 GB DDR

a 720p simán megy alig 40 % prociterhelséggel, aztán gondoltam hogy kipróbálom a fullhd-t és meglepően tapasztaltam hogy szaggat :F néztem közben az erőforrás kihasználtásgot..hát a VGA olyan ~40% (Gpu-z) a procinak meg csak az egyik szála dolgozott igazán, az is úgy hogy hol 100% hol 10% (feladatkezelő), a film meg közben ilyen 1 mp / képkoka :F BS playert használok, az esetleg probléma lehet? eddig mindent szépen vitt..

Valami ötlet? :U

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#13875) huskydog17 válasza bugizozi (#13874) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

1. hsz.-t tessék megtekinteni!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13876) the dealer


the dealer
tag

Halihó!

Következő a problémám:
Vannak 20-40 gigás ISO fájljaim amik blu-ray filmeket tartalmaznak és ha bemountolom őket progival és el akarom őket indi'tani azt i'rja rájuk, hogy:
"Windows can not read from this disc. The disc might be corrupted, or it be could using a format that is not compatible with windows."

64 bites win xp-m van és már több programot is próbáltam amik képfájlokat kezelnek pl.:
daemon tools, dbdecrypter és volt még egy asszem vmi magic iso vagy mi és annak van egy alkalmazása.

Mi lehet a gond?
Előre is köszi a segi'tséget! :R

Real life is just a hobby.

(#13877) maxika2004


maxika2004
őstag

Üdv mindenkinek !

Feltettem a MpcHC -t az 1 hsz ben olvastak után....
de sajna a hang késik elég rendesen....
pc: 3.2 pentium, 1.5 ram
vga ati 9600
Mi lehet a bibi, vagy min kellene állitanom ?

(#13878) huskydog17 válasza the dealer (#13876) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Teljes Blu-Ray filmekhez a Total Media Theatre 3 nevezetű szoftver szükséges. Amúgy 64 bites WinXP nagyon nem ajánlott, az már gyakorlatilag felér egy mazochizmussal.

Töltsd ki az adatlapodat, hogy lássuk milyen konfigod van!

maxika2004: Radeon 9600-nál nincs DXVA, így ott csak és kizárólag a CPU fog számolni. Ha jól értem egy 3,2 GHz-es Pentium 4-esről van szó. Ha így van, akkor annak a procinak gond nélkül kellene vinnie a 720p filmeket, az 1080p-nél már ne várj tőle sokat.

Neked is azt tanácsolom, hogy töltsd ki az adatlapodat!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13879) maxika2004 válasza huskydog17 (#13878) üzenetére


maxika2004
őstag

Szia !

Igen a 720 p nél nincs is gond, de ahogy olvasgattam a leirásokban MpcHC -vel kisebb gépek is el viszik a 1080p-t nem ? nekem is megy rendesen, csak a hang csuszik.... kmplayerrel, meg a kép is akad rendesen, ezért gondoltam hogy valami beállitás lehet.. ac3 filter ? stb beállitás nem lehet rossz ? .... Mostanság probáltuk, több (3) hasonló gépen, amin kmplayerrel nagyon akadtak,
MpcHC -vel simán mentek, és ott a hang is jó volt !

(#13880) zoltanz válasza maxika2004 (#13879) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A jobb P4 -ek magukban megbírkoznak az 1080p -vel, de inkább javasolt valami DXVA támogató VGA e mellé.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13881) huskydog17 válasza maxika2004 (#13879) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ahogy zoltanz kolléga is mondta, 1080p filmekhez neked mindenképp szükséges volna egy DXVA-t támogató videokártya. A lejátszók közül pedig az MPCHC igényli a legkevesebb erőforrást, valószínűleg ezért akad a többinél. A beállításoknál az Overlay Mixer kimenet igényli a legkevesebb erőforrást, ekkor azonban se felirat, de shader támogatás nincs.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13882) Valdez válasza zoltanz (#13880) üzenetére


Valdez
őstag

Hm ebben kételkedem, biztos vagy benne?

(#13883) bugizozi válasza huskydog17 (#13875) üzenetére


bugizozi
őstag

Helló!

sry a kicsit láma hsz-ért. megcsináltam ami az 1. hsz-ban van, sejtettem hogy úgy működni fog. 10 % proci, 15 % gpu kihasználtság :) igazából a kérdésem arra irányult volna, hogy a BSplayer-rel miért nemjo :F illetve konrkétan azt nem értettem, hogy a procit miért nem használta ki jobban ha akadt a video?! de mind1, apróság, lényegtelen, ez legyen a legnagyobb problémám :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#13884) huskydog17 válasza bugizozi (#13883) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A BSPlayer teljesen más dekódert használ, mint a MPCHC, másrészt nem írtad, hogy milyen op.rendszerről van szó, mivel a DXVA WinXP és WinVista/7 alatt máshogy működik.

A megoldás azonban pofon egyszerű: MPCHC-t kell használni! ;)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13885) #95590400


#95590400
törölt tag

nem lejátszás, hanem enkód, de hátha.
cudával kapcsolatos. vannak valakinek közelebbi tapasztalatai? n210 (kukabájt, 128 up to 512, ebbe most mint aki halkan belelépett lett, mert nem olvastam el, csak annyit 512, jóvan, jólesz, csókolom), lejátszás coreavc cudával megy, de az enkódolás nem. mediacoder hibát dob, xilisoft és klónjainál nincs lehetőség bepipálni.
gpuz szerint nem cuda képes, a CUDA-Z-0.6.133-SVN szerint igen.
érzésem szerint a 128 megával lesz a gond, ennyit láthat. és ezért nem megy a cuda enkód, mert 256 a min, és hiába a turhacache, ha az épp nem foglal le ramot. más ötletem nincs. azon kívül, lehet, ez megint akkora parasztvakítás meg rulett mint a purevideo anno.
lenyeletném keresztbe ezt a zsugát azzal, aki kitalálta. de én voltam a hülye, azt hittem ezen a 128 megán már rég túlléptek a gyártók, és nem fake az 512. rohadt apróbetű.

[ Szerkesztve ]

(#13886) vv5204


vv5204
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mire jó az "MPC audio renderer"?
A Vista Codec Package-ben láttam ezt az opciót, érdemes lehet bekapcsolni?
A laptopom digitális kábellel kapcsolódik az 5.1-hez, az oprendszer Vista.

(#13887) CPT.Pirk válasza vv5204 (#13886) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen codec packok használatát nem javasoljuk senkinek. :N

Az amit kérdezel, az pl. az Media Player Classic HomeCinema saját hangkezelője. Ha van most hangod a digit kimeneten át, akkor ne nyúlj hozzá a beállításokhoz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13888) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kipróbáltam 1700 MHZ Celeron M 266 MHZ RAM .al épp elboldogúl egy 720p -s VC-1 es kódolású videóval,

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13889) vv5204 válasza CPT.Pirk (#13887) üzenetére


vv5204
senior tag

Köszi.
Nincs problémám a codec csomaggal már régóta fent van, csak nem
nézegettem szét az opciók között, mert sosem volt probléma vele,
de most kíváncsi lettem. :)

Még egy kérdés. S/PDIF-en keresztül kapcsolódom egész pontosan, ehhez
van olyan opció a codec beállításnál, hogy pass-through illetve AC3Filter.
Mit jelentenek ezek?

(#13890) CPT.Pirk válasza vv5204 (#13889) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az eddig leírtak alapján a Vista codec pack az elég kusza egyveleg.

A pass-trough azt jelenti, hogy változtatás nélkül küldi ki a film hangját spdifen át, ez egyébként normálisan az AC3filterben egy opció. Szal hogy mit akar vele kavarni a vcp, az jó kérdés.

Ha rám hallgatsz, nézd meg az 1.hsz-ben lévő cikkünket, és még ha esetleg a vidkarid nem is felel meg az ott leírt lejátszási módnak, töröld a vcp-t, és állítsd be az MpcHC-t az ott látott módon. Egy rakás későbbi szopástól tudod megkímélni magad vele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13891) OddMan


OddMan
őstag

Azt hogyan lehet beállítani, hogy a Monitor legyen az 1-es és a Harman_AVR a 2-es számú megjelenítő? :U
A catalystban beállítottam néhány dolgot az 1-es képernyőre, ami aztán az erősítő bekapcsolása után 2-es lesz viszont a beállításaim az 1-es képernyőn maradnak. :W

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13892) vv5204 válasza CPT.Pirk (#13890) üzenetére


vv5204
senior tag

THX! ;)

(#13893) dreamtheatre


dreamtheatre
csendes tag

Az mitől lehet, hogyha .mkv kiterjesztésű HD-ben megszerzett sorozatokat/filmeket nézek, akkor sokkal halkabbak, mint a sima xvid verziók? BSPlayert használok egyébként.

(#13894) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom használja-e egyáltalán itt valaki az MCP-ben a color management-et, de azért berakom ide is: MPC-HC 2922 MSVC2010 x86 CMS Test v4

Próbáltam javítgatni a minőségen, és bedobtam pár új opciót a Color Management fül alá.
Az alapverzió hibája miatt csak Vista+

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13895) Balage@88


Balage@88
csendes tag

Sziasztok, kb másfél hete vettem egy Panasonic TX-L37U2 LCD TV-t, ami a számítógéppel van összekötve HDMI kábellel. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a filmlejátszás bizonyos időnként akad egyet. Pedig sok lejátszóprogrammal kipróbáltam MPC-HC, VLC, K-lite (MPC-HC-kal), stb. Legjobban ez a MPC-HC-nál és a K-litenál jelentkezik a legjobban. Kipróbáltam úgyis, ahogy az első hsz-ban van leírva lépésről lépésre de semmi. A ctrl+j kombinációval simán látszik a megakadás, hogy a piros vonal kiugrik egyet, mintha verne az ember szíve egyet. Ezek az akadások teljesen véletlenszerűen jönnek elő 10-20 másodpercenként, de lehet 1-2 perc is, de inkább az előbbi eset. Ha viszont a csúszkát néhány másodperccel visszatolom és újra lejátszódik az a rész ahol akadt, akkor már nem akad azon a részen :F . Ez a jelenség EVR sync estében jelentkezik. Az EVR CP estében meg a zöld vonal közelít a piroshoz és ha eléri akkor akad egyet és feljebb megy és kezdődik az egész előlről, plusz az EVR sync esete is tapasztalható. Pedig tényleg végigcsináltam mindent, minden lépést. A grafkus kártyám egyébként egy nVidia GeForce 9600 GT pure video HD támogatással, a processzor pedig egy Core2 Duo E8400. A TV-re a videojel 1920x1080p-ben van kiküldve 24Hz-en (pl MKV esetében), a 16:9 túlpásztázás ki van kapcsolva a TV-ben. Ezenkívül már a gépet is újraraktam, de semmi változás és még a monitoron is jelen van a beakadás. Úgyhogy mindegy, hogy a TV vagy monitor, ugyanúgy jelentkezik az akadás Talán a TV-n kicsit észrevehetőbb a nagyobb méret miatt.
Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lenni, mert majdnem másfél hete szenvedek ezzel és szerintem ez így nem normális, és nem csak az MKV esetében, hanem DVD vagy divx esetében is jelentkezik.
Előre is köszönöm a segítésget.

[ Szerkesztve ]

(#13896) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Unokatesóm megkért, hogy a gépébe szerezzek VGA kártyát ami lehetővé tenné HD videok lejátszását, mert a procija önmagában erre nem képes.
Ahogy olvasgattam a fórumban, 1080p filmek lejátszásához inkább ajánlottátok a nvidia kártyákat mint atikat, mert azok a kevésbé szabványos mkv-kat is lejátsszák a CUDA támogatás miatt.

Kérdésem, h ez tényleg így van?
Amit néztem kártyákat: HD4350, Nvidia gt210. Az Nvidia vmivel újabb technológia sztem.

(#13897) CPT.Pirk válasza szonti (#13896) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Cuda már nem érdekes a HD témában, nincs rá szükség. A két kártya nagyjából egyforma tudást képvisel HD téren, a GF annyiban jobb, hogy divx/xvid videóknál is tud gyorsítani, valamint a 3D-s bluray videóknál is megy a hw-s lejátszás.
A szabványos videók kérdése meg hát, a mai driverekkel valszeg egyik karinak sem lesz gond, de olyan helyről kell szedni, ahol normális anyagok vannak.

Egyébiránt 1. hsz, és wikipédia.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13898) PuMbA válasza szonti (#13896) üzenetére


PuMbA
titán

Egyértelműen a G210 a nyerő az alsó kategóriában. 40nm, 6W fogyasztás és passzív hűtés.

(#13899) szonti válasza PuMbA (#13898) üzenetére


szonti
aktív tag

Passzív hűtés miatt is inkább a gt210-re gondoltam, de attól félek, h amibe gépbe kerülne a házban semmilyen hűtés nincsen, csak a proci meg a táp ventije pörög. Így nem fog megsülni a kártya? HDMI-vel lenne tvre kötve gondolom hangot is kiadja, esetleg egy későbbi 5.1 v komolyabb hangrendszernek megfelelő hangot ad ki HDMI-n keresztül?

(#13900) PuMbA válasza szonti (#13899) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem sincs semmilyen hűtés a házban, de 44 fok fölé sose megy. Egy jó házban simán 40 alatt van, 6W sok hőt nem termel. HDMI-n kimegy minden ami kell (a 4350, ha jól tudom még kevesebbet is tud e tekintetben).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.