Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) CPT.Pirk válasza Pityke78 (#12096) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyit teszek még hozzá Valdez posztjához, hogy olyan HDMI bemenetnek kell lennie az erősítőn, amiről le is tudja szedni a hangot, nem csak átengedni magán. A tied valszeg a jobbik fajtából való, ha TureHD-MasterAudio és DTS-HD is szerepel rajta, mert ezek a BD lejátszók miatt vannak, azok meg hdmi-n küldik a hangot.

A winben fel kell tenni a vidkarihoz a hdmi hangeszköz drivert, ezután a vidkarid lesz az alapértelmezett hangeszköz, nem csak filmek számára.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12102) nfsu17 válasza Joshi (#12100) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezt én is megnéztem kíváncsiságból, nekem 15-17 másodpercenként van benne egy hirtelen jött "völgy", azaz leesik a piros, ez egy ~30 fps-es film volt. De a videóban úgy nem látok semmi hibát. Viszont a 25 fps-es filmek szép sűrű EKG sinuszokat írnak le, azaz az nem egyenes. Ez a monitor képfrissítése és a filmsebesség nem egész számú többszöröse miatt ilyen? Ha egész=egyenes, ha nem egész=nem egyenes.
Csak kérdem, még nem tudom.
:R

(#12103) Joshi válasza nfsu17 (#12102) üzenetére


Joshi
titán

Itt van az én beállításom, valakinek nem jól működik az EVR Sync ez esetben az EVR CP-t kell használni de ilyenkor kis időközönként lesz egy megröccenés a 24.976 és a 24.000 különbségéből adódóan. Szerintem ÁdámGsi-nak is EVR CP-n van és ezért van az időközönkénti megröccenés.

(#12104) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni HD film lejátszása kapcsán.

Jelenleg a gépembe egy hd3450-es videókártya van, ami segíti a hd filmek lejátszását. Olvasgattam cikkeket és elgondolkodtam azon, hogy lehet érdemes lenne kicsit erősebb karit venni.

Ezeken gondolkodok:
gigabyte hd4550 (ddr3, 512mb) vagy gigabyte 8600gt (ddr3, 256mb).

Szerintetek érdemes lenne lecserélni valamelyikre a 3450-est, ha igen akkor melyiket tanácsolnátok.

Segítségetek előre is köszönöm! :R
Üdv

(#12105) CPT.Pirk válasza Tiby_83 (#12104) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az UVD egység verziószáma számít csak a HD lejátszásában, a kari 3D-s képességei nem. Azok csak akkor jönnek szóba, ha esetleg shadereket akarsz használni, de ahhoz a 4550 is kevés, oda inkább egy 46xy szériás kari kellene.

Viszont ha vársz egy kicsit, a 6xyz széria lassabb tagjai is megjelennek hamarosan, azokban van a legfejeltebb UVD motor, szerintem csak arra érdemes majd cserélned a 3450-et. A 8600GT-t minden képpen felejtsd el, nagyon régi.

Itt van egy tábláztat, hogy melyik radeonban milyen UVD van:[link]

Itt meg ugyanaz, GeForce terén: [link]

Egyéb részletek meg az első hsz.-ben lévő cikkben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12106) Moric válasza CPT.Pirk (#12105) üzenetére


Moric
aktív tag

Tesztelem még a szinkronizálást az MPC-HC-val.
Észere vettem, hogy Evr sync settings-nél bepipálom a legfelső opciót, akkor 24Hz frissítés esetén lassan lemarad a hang.
Hol tudom beállítani, hogy a hangot szinkronizálja a képhez?
Esetleg az alatta lévő mezőben lévő számmal tudom hangolni?

(#12107) Chaser


Chaser
titán

Apróban árul egy tag egy t60-at, x1300 van benne. Szerinte dxva gyorsítós, tudtommal az csak dx10-es kártyákban van, persze nem feltétel dx10-es OS. Azt mondja BS playerrel is műxik, nekem eddig csak mpc-hc-val sikerült kihasználnom, talán mondtátok hogy W7 alatt nv és intel a vlc alatt is megy, de ati nem.
Ezt írja a speckóban:
ATI Avivo™ Video and Display Platform

* High performance programmable video processor
o Accelerated MPEG-2, MPEG-4, DivX, WMV9, VC-1, and H.264 decoding and transcoding
o DXVA support
o De-blocking and noise reduction filtering
o Motion compensation, IDCT, DCT and color space conversion
o Vector adaptive per-pixel de-interlacing
o 3:2 pulldown (frame rate conversion)
* Seamless integration of pixel shaders with video in real time
* HDR tone mapping acceleration
o Maps any input format to 10 bit per channel output
* Flexible display support
o Dual integrated dual-link DVI transmitters
* DVI 1.0 compliant / HDMI interoperable and HDCP ready3
o Dual integrated 10 bit per channel 400 MHz DACs
o 16 bit per channel floating point HDR and 10 bit per channel DVI output
o Programmable piecewise linear gamma correction, color correction, and color space conversion (10 bits per color)
o Complete, independent color controls and video overlays for each display
o High quality pre- and post-scaling engines, with underscan support for all outputs
o Content-adaptive de-flicker filtering for interlaced displays
o Xilleon™ TV encoder for high quality analog output
o YPrPb component output for direct drive of HDTV displays
o Spatial/temporal dithering enables 10-bit color quality on 8-bit and 6-bit displays
o Fast, glitch-free mode switching
o VGA mode support on all outputs
o Drive two displays simultaneously with independent resolutions and refresh rates
* Compatible with ATI TV/Video encoder products, including Theater 550

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12108) WonderCSabo válasza Moric (#12106) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam is ez volt. Megoldás nincs. Az EVR Sync fejlesztése abbamaradt, bugos, használhatatlan.

EVR CP-t kell használni, és az FPS-hez passzoló frekvenciát.

Mondjuk az a vicces, h. én 72Hz-en is látok ricegést, pedig a piros vonal tiszta egyenes...

Chaser: Nem hiszem, h. lenne benne.

(#12109) Moric válasza WonderCSabo (#12108) üzenetére


Moric
aktív tag

Az Evr cp-t nem tudom használni, nálam egy nagy rángatózás lesz az eredmény, ha bekacsolom.

Evr sync-nél kiveszem a pipát olyankor jó. Látszik, hogy néha szinkronizálja. A zöld vonal eléri a pirosat, utána szinkronba kerül a kép a hanggal. Ez olyan 30 másodpercenként megtörténik ezért nem feltűnő a csúszás.

Észre vettem, rá lehet venni a tv-m 23Hz-re is. Működik, az MPC-HC is 23.000Hz mutatja a képernyő frissítését. Arra gondoltam, esetleg bele lehetne túrni a meghajtó programba, hogy 23.976 legyen az a 23Hz.

(#12110) Tiby_83 válasza CPT.Pirk (#12105) üzenetére


Tiby_83
tag

Nagyon köszönöm a válaszod! :R
Akkor ahogy értem, nem lenne olyan egetrengető különbség a hd4550-en javára a hd filmeknél.

(#12111) WonderCSabo válasza Moric (#12109) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Evr sync-nél kiveszem a pipát olyankor jó.

Ez semmit se jelent, a 3 lehetőség közül mindig egy műxik.

Arra gondoltam, esetleg bele lehetne túrni a meghajtó programba, hogy 23.976 legyen az a 23Hz.

Az annyi, csak 23-nak írja ki.

(#12112) hati válasza Tiby_83 (#12104) üzenetére


hati
addikt

Most van vmi gondod a jelenlegi kártyáddal? Nekem egy HD 4550-es van, jó kari, de váltani nem hiszem, hogy megéri Neked.

(#12113) ÁdámGsi válasza Joshi (#12100) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Hello nagyon köszönöm hogy segitesz!Megnéztem a vonalat és nem egyenes soha se és a másik sem sajnos!A tv sztem tudja leirom milyen hátha könnyeb samsung le 46c652 full hd lcd tv!És abból is gondolom hogy birnia kéne mert szoktam a tvn is nézni usb ről mkv fájlokat és lejátsza maga a tv is csak hát sajnos nincs még külső merevlemezem hogy használhassam nagyobb filmekre is csak sorozatokat nézek úgy!Ja és még azt elfelejtettem mondani hogy a cpu kihasználtság meg a memória használat sem ér el az 50 %ot win7em van!Esetleg abban tudnál segiteni hogy tudom belőni ezt a synces dolgot ?

(#12114) ÁdámGsi


ÁdámGsi
csendes tag

Kifényképeztem hátha ez segit valamit!De én néztem azt a két képet amit belinkeltél hogy ilyennek kéne lennie hát nem semmi az biztos hogy milyen szép, el sem hinném ha megtudnám oldani olyanra!:D

[ Szerkesztve ]

(#12115) WonderCSabo válasza ÁdámGsi (#12114) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. 60Hz-en ne ahsználj EVR Syncet, felesleges, cask rosszabb lesz.
2. Állítsd át a színteret 0-255-re.

A VOnal nem is lesz egyenes, csak 24 egész szűmú többszöröse frekvencián...

[ Szerkesztve ]

(#12116) ÁdámGsi válasza WonderCSabo (#12115) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Visszaállitottam mindent és igy ilyen lett!De szaggat időközönként!Köszi hogy segitesz...

[ Szerkesztve ]

(#12117) CPT.Pirk válasza Tiby_83 (#12110) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, az általános dolgokat, és a 40Mbit/s alatti videókat a te karid is dekódolja. UVD2, 2.2 pár Bluray specifikus dolgot hozott be, meg kicsit nagyobb kompatibilitást, de ha eddig is dxva-val mentek a filmjeid, akkor nem nagyon érdekes a dolog.

Az UVD3-as 6xyz széria lesz az érdekes, pl. már 3D-s tartalmakat is tud dekódolni, meg jóval a FullHD felbontás felett is.

Ha olcsón megvan, cserélhetsz a 4550-re, de nem lesz igazából komoly előrelépés, inkább várd meg az UVD3-as kártyákat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12118) attesz_32


attesz_32
tag

Sziasztok!
Ahogy olvasgatom a videókártya a lelke a hd filmeknek? Már a processzor annyira nem is számít? Most rendeltem meg a gépet, és már egy videókártyát nem bírtam beleszorítani. Úgyhogy egyenlőre marad az integrált videókártya egyenlőre és majd később tolok bele egy értelmes videókártyát

(#12119) CPT.Pirk válasza attesz_32 (#12118) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mai alaplapokon lévő integrált kariknak nem probléma a HD dekódolás, az miatt nem kell külön karit venni. Részletek az 1.hsz-ben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12120) Tiby_83 válasza CPT.Pirk (#12117) üzenetére


Tiby_83
tag

Értem most már, világos. Elolvastam a cikket, amit tanácsoltál, meg az ott belinkelt oldalakat. És utána ismét elolvastam a válaszod. :) Leesett, hogy mi az az UVD és a DXVA.

Gyorsba utánanéztem az enyémnek, szerintem UVD+ -os, az biztos megfelel a 2-es verziónak. A 2.2-ben tényleg nem történt nagy változás, de a 3-as verzióra kíváncsi lennék, jól hangzik ez a 3D-s dolog benne.

Köszöntem a segítséged, maradok a 3450-nél. (7k lenne a 4550-en)
:R

[ Szerkesztve ]

(#12121) attesz_32 válasza CPT.Pirk (#12119) üzenetére


attesz_32
tag

de ebbe csak a hd3000-es van, és az még nem tudja a dxva-t

(#12122) CPT.Pirk válasza attesz_32 (#12121) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak simán HD3000? Mi az alaplap típusa?

Tiby_83: nálad az UVD+ -os kártya. Ha jól olvasom, annyiban tud többet az alap UVD-től, hogy magasabb felbontásokban is támogatva van a hdcp másolásvédelem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12123) attesz_32 válasza CPT.Pirk (#12122) üzenetére


attesz_32
tag

Gigabyte GA-MA78LMT-US2H sAM3

(#12124) ÁdámGsi válasza ÁdámGsi (#12116) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Most átállitottam 1920*1080 True Color 32 bitre az üzemmódot és igy nem akad meg viszont auzt nemtudom hogy most ez igy rosszabb e vagy ki tudok bbelőle még hozni többet ?

[ Szerkesztve ]

(#12125) ÁdámGsi válasza ÁdámGsi (#12124) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

60 ról 59 hertzre

(#12126) WonderCSabo válasza ÁdámGsi (#12116) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha szaggat az baj. Pontosan hogyan?

(#12124) ÁdámGsi : Miért, eddig min volt?

A színteret állítsd át...

Tök mindegy, h. 59 vagy 60Hz...

És cropoljuk már azokat a screenshotokat, léci.

És szerkeszd a hszt-, ha 5 percen belül módosítod.

[ Szerkesztve ]

(#12127) CPT.Pirk válasza attesz_32 (#12123) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, tényleg, abból a 760G-s chipsetből kispórolták az UVD-t.
Igazából akkor érdemes HD miatt vidkarit venned, ha fontos a fogyasztás, mert amit a vidkari megold kb. 5W-al, azt a proci jóval többel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12128) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12127) üzenetére


WonderCSabo
félisten

5W? Az tuti nem lesz annyi. :K

(#12129) attesz_32 válasza CPT.Pirk (#12127) üzenetére


attesz_32
tag

De akkor elviekben a proci megtudja oldani? AMD athlon2 x2 250 3.0 Ghz- es procit vettem hozzá

(#12130) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12128) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van a kártya alap fogyasztása, amit 2D álló kép mellett csinál. Most ha bekapcsol az UVD, nem lehet sokkal több a fogyasztása mint +5W, shaderek nélkül a GPU nagy része továbbra sem csinál semmit. Persze h. mennyi az alap fogyasztás, azt nem tudom, ezért nem is írtam.

attesz_32: Igen. Amúgy a proci téma is ott van az 1.hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12131) ÁdámGsi válasza WonderCSabo (#12126) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Ne haragudj a beirtam és a kép lemaradt és az volt a szerkesztés és utána láttam hogy nem irtam oda miről mire állitottam!Bocs a képkért is!Hát úgy szaggat hogy megy tökéletesen a film sztem hibátlanul a kép is gyönyörű hang tökéletes és 15 -20 mp közönként egy pillanatra egy szaggatás és megy tovább de igyhogy áttetem 59 re teljesen folyamatos!Lehet hogy ez vol a baja?

(#12132) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12130) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A kártya alap fogyasztása a CPUs dekódolás mellett is van, szóval az lejön. ;) Erre utaltam.

ÁdámGsi: Ez most EVR CP, vagy EVR Sync renderer?

Ha az előbbi, akkor baj van, ha az utóbbi, akkor válts EVR CP-re.

(#12133) attesz_32 válasza CPT.Pirk (#12130) üzenetére


attesz_32
tag

igen igen ott van, csak mivel eléggé süket vagyok ezekhez, így nem nagyon tudom, hogy a procit hova soroljam a 3 szint közül

(#12134) WonderCSabo válasza attesz_32 (#12133) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen proci?

Miért nem töltöd ki a az adatlapodon a cuccaidat, h. ne keljen mindig leírni?

[ Szerkesztve ]

(#12135) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12134) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

írta, hogy 3GHz-es X2.

attesz_32: ok. Jó lesz az a proci, elég elég erős.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12136) ÁdámGsi válasza WonderCSabo (#12132) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Most kipróbáltam az evr syncet meg a sima evrt és az evr egyedi beállitásokat és sztem nem változik semmi mióta átraktam 59 re mindegyiken fut szaggatás nélül!Melyiken hagyjam bocs a pü ért félrenyomtam!

(#12137) WonderCSabo válasza ÁdámGsi (#12136) üzenetére


WonderCSabo
félisten

EVR CP-n hagyjad. És rakd inkább 60HZ-re.

[ Szerkesztve ]

(#12138) ÁdámGsi válasza WonderCSabo (#12137) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Visszatettem 60 ra és igy nagyon szép lenne de 8 mp enként van egy pillanatra egy akadás!Ezt nem lehet valahogyan kiküszöbölni ??

(#12139) WonderCSabo válasza ÁdámGsi (#12138) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez hiba. Tuti nem EVR Sync-en van?

(#12140) ÁdámGsi válasza WonderCSabo (#12139) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Ezt ugye a kimenetnél kell állitani?Ott van elvileg 3 evr es lehetőség EVR EVR egyedi beáll alatta madWR és azalatt EVR sync. és én az EVR egyedi beállitásokra nyomtam mert nem látok olyat hogy EVR cp amit mondtál de lehet hülye vagyok és alapból rossz helyen keresem!

(#12141) WonderCSabo válasza ÁdámGsi (#12140) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyedi beállítások == Custom preset -> CP

(#12142) ÁdámGsi válasza WonderCSabo (#12141) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Igen sejtettem hogy az lesz és arra is raktam és akkor ez hiba amint mondtad!De ez miből adódhat vagy mit próbáljak meg?ne haragudj hogy itt kérdezgetek csak marhára idegesit ez hogy nem jó!És nagyon THX!

(#12143) WonderCSabo válasza ÁdámGsi (#12142) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minden cucc frissítve van? (dx, VGA driver) WMP12 is csinálja?

(#12144) attesz_32 válasza CPT.Pirk (#12135) üzenetére


attesz_32
tag

Köszönöm szépen a segítségeteket

(#12145) ÁdámGsi válasza WonderCSabo (#12143) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Igen sztem minden frissitve van próbáltam rakni directx et de fentvan már azt irja a legfrissebb wmp12 nemtalálom sehol a vga driver sztem fent van de megpróbáltam feltenni újra az övét a 64 biteset az azt irja hogy nem felel mega minimális rendszerkövetelményeknek és kilép!Pedig 64 bites winem van fent!

(#12146) ÁdámGsi válasza ÁdámGsi (#12145) üzenetére


ÁdámGsi
csendes tag

Feltettem az legújabb nvidia drivert is de még mindig az a 8mp enkénti akadás van!

[ Szerkesztve ]

(#12147) WonderCSabo válasza ÁdámGsi (#12146) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Windows Media Player

(#12148) Fera_27


Fera_27
tag

Sziasztok!

Arra a problémára mit tudtok mondani hogy a HP EliteBook 8530p-mel néztem HD filmet tévén keresztül, ATI HD 3650 a grafikuskártya, és a HDMI kimeneten ment mind a kép mind a hang, és időnként "pattant" egyet a hang, olyan 3-4 percenként :\
Nem hiszem hogy túlterhelt lenne a gép, nem lenne neki szabad, a procihasználat kb. 3-4%, a grafkártya számol mindent DXDA-ban :\ Ha jól tévedek, hardveres ütközés sincs.

Remélem tudtok segíteni! :)

(#12149) Joshi válasza Fera_27 (#12148) üzenetére


Joshi
titán

Volt olyan amikor jó volt vagy mindig ezt csinálta? Audio drivert frissítettél? Milyen lejátszót használsz? Codec pack vagy valami van fent? ;)

(#12150) Fera_27 válasza Joshi (#12149) üzenetére


Fera_27
tag

Nekem úgy tűnik, mindig ezt csinálta, bár azt nem tudom hogy filmeknél időnként csak nem tűnik fel, vagy nem merül fel a probléma :\

Minden driver a legfrissebb, Media Player Classic - Home Cinemát használok, semmilyen kodek pack nincs fent.

Esetleg valami mintavételi állítás vagy ilyesmi nem segíthetne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.