Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) zoltanz válasza zoltanz (#13049) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sokan szidják az MP3 és társait sztem az én High-End Hifi-men az is észvesztően szól. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13052) WonderCSabo válasza zoltanz (#13049) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pff, nyilván egyszerűbb minden egyes filmhez letölteni a DVDt, kiszedni a hangot, és összenyomni a filmhez, mint felrakni egy playert...

A TrueHD u.a. kompatibilis visszafele, mint a DTS-HD. Az első mellé raknak (valójában egy embedded streammel) a másikban pedig a DTS magra építik a különbözeti MLP-t.

(#13053) zoltanz válasza WonderCSabo (#13052) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Viszont maga a DTS szabvány is összetettebb mint a sima DD 5.1.

Arra nem reagáltál, hogy mi szúrja el a DTS-HD Master Audio dekódolást a Blu-Ray lejátszók vagy a PC szofverek?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13054) WonderCSabo válasza zoltanz (#13053) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Viszont maga a DTS szabvány is összetettebb mint a sima DD 5.1.

Miért is?

Arra nem reagáltál, hogy mi szúrja el a DTS-HD Master Audio dekódolást a Blu-Ray lejátszók vagy a PC szofverek?

A DTS-HD MA dekódolásról egy szót se mondtam.

(#13055) #95590400 válasza WonderCSabo (#13037) üzenetére


#95590400
törölt tag

az jó, h most már tudod mi a hiba. én jobban örültem volna, ha anno tudtad volna, mikor kérdeztem. :DDD de végül megoldottam kis szerencsével.
ettől függetlenül leírtam, a gyakorlatban hogyan csináltam meg, h bár a haszontalan thumbnail előnézet nélkül, de legyen infósáv. te meg végül letisztáztad, mi a gond. bár ennek nagy részét kigúgliztam, h ezen két dolog állhat a crash mögött, de ez alapvetően amúgy sem oldotta meg a problémámat, így nem is erre koncentráltam.
viszont a megoldás él és működik, és most végül fény derült arra is, miért. én alapvetően beértem volna anno annyival, h bzmeg, tedd fel ezt a divx-es minimálizét, töröld ki a thumb. dll-t és nézegetheted az explorerben a hosszokat, felbontásokat, ha ez a perverziód :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13056) zoltanz válasza WonderCSabo (#13054) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ja az encoderek -n te release csapatokat érted, legtöbb helyen úgy hallottam a TrueHD -t preferálják inkább.

A DTS ugyanazt a csatorna-összeállítást használja, mint a Dolby Digital (bár a 6.1-es felállás is lehetséges), viszont jóval magasabb bitrátával dolgozik. A maximális bitráta 1536 Kb/s lehet, a DVD-ken helyhiány miatt ennek legjobb esetben is csak a felével fogunk találkozni ~768 Kb/s DD ezzel szemben 640 Kb/s lehet, de DVD-n csak 448 Kb/s.
A mintavételezés maximum 96 Khz lehet szemben a DD 48 KHz -vel.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13057) stevve válasza WonderCSabo (#13048) üzenetére


stevve
nagyúr

"Arról, meg, h. a DTS milyen szuper szabvány... A FLAC a filmeket 1600kbps körül tömöríti, veszteségmentesen, 5.1 csatornával. A DTS, a TrueHD és DTS-HD MA elég vacak szabvány, pazarolják a bitrátát ezerrel."

Tényleg csak széljegyzet a vacakságra. :)

A TrueHd-nak van az egyik legjobb algoritmusa hibajavításra, alacsony a késleltetése. a FLAC valóban jobban tömörít, de nem minden esetben. Például 24 biten már nem annyira. Van, hogy 10% alatti a különbség DTS-HD-hez képest.

A FLAC-ot HDMI és SPDIF nem visz át... bár már vannak olyan vevők elvétve, amelyek képesek fogadni (pl.: AAC), míg a másik kettő jöhet-mehet és még visszafelé is kompatibilis, ami a FLAC-ról szintén nem mondható el. A FLAC-ból dekódolt LPCM jóval nagyobb, mint egy DTS core.

Nem csak pénz/marketing miatt nem terjedt el a másik kettő azért. :)

(#13058) stevve válasza zoltanz (#13056) üzenetére


stevve
nagyúr

A DD és a DTS összehasonlítása nem teljesen releváns csak a számok alapján szerintem - főként akkor, ha a hangminőséget is bevesszük a játékba. Mindkettőnél van pro és kontra is. :)

erre vonatkozóan WonderCSabo-nak volt is egy nagyon jó írása. :K

(#13059) WonderCSabo válasza stevve (#13057) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A FLAC-ot HDMI és SPDIF nem visz át...

Na nem, mintha erről a FLAC tehetne...

A FLAC-ból dekódolt LPCM jóval nagyobb, mint egy DTS core.

Egy DTS, plusz mellé a FLAC még mindig kevesebb helyet foglal mint egy DTS-HD. :DDD

LPCM egyébként elég sok koncertlemezen van, de nem is mondta, h. az olyan jó formátum.

zoltanz: Ja az encoderek -n te release csapatokat érted, legtöbb helyen úgy hallottam a TrueHD -t preferálják inkább.

Kik? Az összes Blu-ray szinte DTS-HD MA hangsávval jön ki.

Hmm, ez a szöveg kísértetiesen hasonlít a cikkemre.

stevve: Konkrétan az én szövegemet idézte, összevágva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13060) WonderCSabo válasza #95590400 (#13055) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én akkor is tudtam, és írtam is. :)

(#13061) zoltanz válasza WonderCSabo (#13059) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tudom, hogy a tied csodálkoztam is hogy elfelejtetted. :D A lényeg ez sztem az a fontos az időm meg véges sajna.

Akkor release csapatok a vérből szerzik a TrueHD hangsávokat? TV adásból vagy a kiadóktól bugázák?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13062) stevve válasza WonderCSabo (#13059) üzenetére


stevve
nagyúr

Tudom, azért is írtam, hogy széljegyzet, mert tudom, mire gondoltál, csak meg akartam előzni, hogy valaki rosszul értelmezze és azt hihesse, hogy a FLAC mennyivel jobb a többinél. :)

"stevve: Konkrétan az én szövegemet idézte, összevágva."
:))

Akkor már csak a tesztet kell elvégezni - megfelelő cuccal. Jók ezek mind, legalábbis egy átlag user, átlag felszereléssel nem fog ki egyiken se. :)

zoltanz:
TrueHD-val is azért van példa filmekre - olyankor azt (is) használják.

[ Szerkesztve ]

(#13063) nfsu17


nfsu17
veterán

Nincs valahol olyan topik, ahol encode kérdéseinket tehetnénk fel?
Nekem most konkrétan az a bajom, hogy staxrip-el konvertálok dunahd anyagot x264-be, stevve x264 leírása alapján, szép képet is ad 1280x720-ban, DE az épületek vonala, ablakok, stb "recések", mint mikor egy játékban nincs AA.

[ Szerkesztve ]

(#13064) WonderCSabo válasza zoltanz (#13061) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Onnan, h. egy pár Blu-rayt még azzal adnak ki.

Nem, én nem felejtettem el. Az összetettebb szó nem ezt jelenti, legalábbis nálam nem.

stevve: Az biztos, h. nem fog ki egyiken se, de ennyi erővel minek a lossless hangsáv, szóval azért ennyire ne menjünk le. :)

Egyébként azt a 1600Kbps FLACt egy 48/24 DTS-HDból konvertáltam. ;)

nfsu17: Gondolom azért, mert vacak deinterlacet használsz.

[ Szerkesztve ]

(#13065) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13064) üzenetére


nfsu17
veterán

Ennél pont nem használtam, mert nem kellett, de vele-nélküle sem volt jó.

(#13066) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13065) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hh. nem kellett? Akkor interlaced anyagot tömörítettél? (nem mintha az baj lenne)

(#13067) zoltanz válasza zoltanz (#13051) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért egy Flac -et ha tudom, hogy az, az MP3 -nál jobbnak hallom, de vakteszten elvéreznék sztem. :U Úgyhogy egy kis árnyalattal jobb mégha nem is vagyok benne tuti biztos.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13068) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13066) üzenetére


nfsu17
veterán

Ugye mondtam korábban, hogy Mindigtv-ről veszek fel. Ez már eleve AVC-ben van, de 1920x1080-ban. Ezt szoktam nagy ritkán lekicsinyíteni 1280x720-ba.
VLC-vel játszom le, ami nem deinterlace-el, szóval pl az összes vb-s focimeccs, meg sok műsor "csíkos". Viszont nagyon sok magyar film HD-ban VLC-vel lejátszva nem "csíkos".
Van ahol egyik reklám interlaced, van hogy rögtön a következő nem. :F
Ha megfeszülök sem tudom ennek az okát, de így adják, így veszem fel.

(#13069) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13068) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amit a TVben adnak, az tuti nem progresszív anyag. Nem a vevőprogi kódolja át on the fly?

zoltanz: Ezesetben a 48Hz és a 96Hz meg pláne nem számít, se az AC3 és a DTS közti bmilyen különbség. :) A lossless anyagokról már ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#13070) zoltanz válasza WonderCSabo (#13069) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem értem, mi nem számít? :U

Ja a "lossless" vs "lossless" között gondolod? Azért DVD-Audio -t SA-CD meg tudnék különböztetni egy sima CD-Audio tól.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13071) WonderCSabo válasza zoltanz (#13070) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A kettő közti hangzáskülönbség, ha a FLAC és MP3 közti különbséget se hallod ki.

(#13072) #95590400 válasza WonderCSabo (#13060) üzenetére


#95590400
törölt tag

mea culpa, de hozzám csak ez jutott el:
[link]

(#13073) PuMbA válasza zoltanz (#13070) üzenetére


PuMbA
titán

"Azért DVD-Audio -t SA-CD meg tudnék különböztetni egy sima CD-Audio tól."

Ha ugyanaz a master akkor nem. Profi hangmérnökök a 10 milliós rendszereiken is csak találgatnak a CD vs SACD témában. Guglin rá tudsz keresni. Ez a 24bit/96kHz egy vakítás.

[ Szerkesztve ]

(#13074) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13069) üzenetére


nfsu17
veterán

"Elméletileg" a vevőprogi nem kódol semmit sehova. Hisz ha bekapcsolom a renderless módot, akkor elmegy a kép, cpu leesik 0%-ra, de ennek ellenére szépen rögzíti az anyagot.

(#13075) WonderCSabo válasza zoltanz (#13070) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért álljunk meg egy szóra.

FLAC és MP3 között nem hallod a különbséget, de lossless vs lossless között igen? :DDD

nfsu17: Értem. Ez rejtély.

avman: Jaa, anno még én sem tudtam ezt... Attem az előző hszeimre gondolsz. :)

PuMbA: +1.

[ Szerkesztve ]

(#13076) zoltanz válasza PuMbA (#13073) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az én hangfalam is millió felett volt mikor vásároltam. :K Meghallani nyugi ha nem is minden hangtartományban vagy csak a dinamikát hallod ki.

WonderCSabo

Szerintem ráállt a fülem csak azért, de már szokok le az MP3 -ról. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13077) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13075) üzenetére


nfsu17
veterán

Én se értem, de ez a gondomon nem segít. :F
Ha élőben is szeretnéd látni, akkor megint tudok küldeni sample-t.

(#13078) Valdez válasza zoltanz (#13061) üzenetére


Valdez
őstag

Van, amelyiken truehd van, van amelyik meg dts-hd. Ez olyan minthogy valamelyik vc1 valamelyik meg h264.

(#13079) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13077) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Küldd!

Valdez: Így van, csak a DTS-HD részesedése még durvább, mint a H.264é.

[ Szerkesztve ]

(#13080) Valdez válasza WonderCSabo (#13079) üzenetére


Valdez
őstag

Hát az tény, de azthiszem egyszer olyat is láttam, amin az eredeti hang fenn volt dtshd-ban is és truehd-ban is :D

(#13081) zoltanz válasza WonderCSabo (#13079) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A mai Blu-ray filmek nagy része DTS-HD MAval jön. Ezt az encoderek DTSé szokták konvertálni (csak kitömörítik a DTS coret)"

Az elöbb még aztírtad, hogy sima DTS. Vagy még mindig nem értem mit lehet az az encoderek. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13082) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azt olvastam valahol hogy a TrueHD csak HDMI -vel megy SPDIF -el nem, az igaz?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13083) WonderCSabo válasza zoltanz (#13082) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt olvastam valahol hogy a TrueHD csak HDMI -vel megy SPDIF -el nem, az igaz?

Ez a DTS-HDval is így van.

(#13081) zoltanz : Olvasd el még egyszer a cikkemet, és megérted.

(#13084) zoltanz válasza WonderCSabo (#13083) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tényleg jó írás, bocs, de most sem értem mi az az encoderek. :U De azt kétlem, hogy a Blu-ray lemezek egy sima DTS -el jönnek csak.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13085) WonderCSabo válasza zoltanz (#13084) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, az encodereken van a hangsúly itt. Az encoderekre azokat értettem, akik a Blu-ray lemezeket rippelik mkv-ba.

A DTS-HD MA a következőképpen épül, fel (le van írva a cikkben):

A hangsáv tartalmaz egy sima DTS "core"-t. Ez a régi lossy DTS, ami a DVDken is van. Emiatt kompatibilis visszafele. Ezen felül tartalmaz egy "residual stream"-et. Ez tartalmazza a lossless forrás és a DTS mag közti "különbséget", Meridian Lossless Packingben (MLP) tömörítve.

Ha egy régi dekódered van, az csak simán dekódolja a lossy DTS core részt, a többit pedig ignorálja. Ha egy lossless dekódered van, akkor együtt dekódolja a kettőt, és végül a lossless hangsávot kapod meg a kimeneten.

Az encoderek nem csinálnak mást, mint kiemelik a core streamet, és belemuxolják az mkvba - általában.

(#13086) Joshi válasza WonderCSabo (#13085) üzenetére


Joshi
titán

Mivel egyre többet kerül szóba az audio is így megkérdeznélek hogy szerinted jó vétel lenne ez a szett. Panellakásba lenne és túl nagy teljesítményre nincs szükség, ennek van egy olyan változata is amihez van hangfalkábel is de az 105k.

(#13087) WonderCSabo válasza Joshi (#13086) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fogalmam sincs, én nem értek a házimozi hanghoz. Még 5.1 rendszerem se volt sosem. Kérdezz rá az erősítő topikban.

(#13088) Joshi válasza WonderCSabo (#13087) üzenetére


Joshi
titán

Én árérzékeny vásárló vagyok :D , de a 30k-s Genius vagy Logitech cuccokat inkább kerülném. :B Azért köszi.

(#13089) Joshi válasza WonderCSabo (#13087) üzenetére


Joshi
titán

Ja még annyit azért elárulhatnál hogy a DTS HD az = a DTS HD MA-val?

(#13090) WonderCSabo válasza Joshi (#13089) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, arra szokták érteni.

(#13091) Valdez


Valdez
őstag

vagy lehet még dts-hd hr is, ami high resolution audiot jelent, és szerintem valamennyire tömörített is.

(#13092) WonderCSabo válasza Valdez (#13091) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért a HD MA nem tömörített? Dehogynem az.

Mindkettő lossless, csak a HD HR-nek a frekvencia és channel korlátja kisebb. De a Blu-rayeken mindkettő korlátja u.a.

(#13093) Valdez válasza WonderCSabo (#13092) üzenetére


Valdez
őstag

Ja losslessre gondoltam, amikor tömörítettet írtam sorry :D de azt nem tudtam, hogy a hr is lossless.

(#13094) nfsu17 válasza WonderCSabo (#13066) üzenetére


nfsu17
veterán

Itt a source.
Itt az encode, amit össze tudok hozni.
És itt az említett "nem szép" eredmény képen. Nem értem mik azok a vonaltöredezések. :F

[ Szerkesztve ]

(#13095) Joshi válasza WonderCSabo (#13090) üzenetére


Joshi
titán

Köszi, egyébként ezt ajánlották az erősítős topikba.

(#13096) WonderCSabo válasza nfsu17 (#13094) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lecsekkoltam. A source is, az encode is u.a. recés.

Illetve a lejátszás is szörnyű volt a source esetében, szaggatgatás, szétesés, beakadás, gyorsulgatás volt WMP12-vel és MPC-HC vel is (utóbbi csak az MS DTV-DVD dekóderrel ment)

(#13097) zoltanz válasza WonderCSabo (#13092) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez így ebben a formában sem igaz, egyezményesen a CD-Audio -t tekintik "lossless" nek. A Wikipedia szerint is csak a Master Audio hozza az a szintet. :K
Blu-ray -ken akkor ilyen fos a DTS-HD hangja?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13098) WonderCSabo válasza zoltanz (#13097) üzenetére


WonderCSabo
félisten

WTF????

Az lossless ami dekódoláskor bitre pontosan megegyezik a forrással. A Dolby TrueHD, a DTS-HD MA ilyen. Abban viszont igazad van, h. a DTS-HD HR nem lossless, csak közel áll hozzá.

Blu-ray -ken akkor ilyen fos a DTS-HD hangja?

:F

[ Szerkesztve ]

(#13099) zoltanz válasza WonderCSabo (#13098) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ennyi erővel egy MP3 is lossless lehetne, mert ha tömörítem egy Flac kodekkel, és ezután vissza, ua kapom. :U Egy felvétel soha nem = a forrással ez már csak ilyen játék. Egy tömörítő algoritmus lehet lossless nem egy anyag.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13100) WonderCSabo válasza zoltanz (#13099) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pff...

Ennyi erővel egy MP3 is lossless lehetne, mert ha tömörítem egy Flac kodekkel, és ezután vissza, ua kapom.

Csak sajnos ez nem igaz.

A Blu-rayeket a Masterről kódolják, lossless algoritmussal, ha Neked így tetszik. Mi kell még több?

Egy felvétel soha nem = a forrással ez már csak ilyen játék.

:F Nyilván amikor felveszik az anyagot, nem veszik fel az igazi madárcsicsergést. :) Nyilván amikor digitalizálják az anyagot, az analóg forrásból is vesztenek vmennyit. De ha innentől fogva vesszük a forrást, és kódoljuk bmelyik lossless kodekkel, akkor a forráshoz képest lossless anyagot kapunk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.