Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) szab.tam válasza CPT.Pirk (#12300) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx.
el is mentettem.... :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12302) versionen válasza Valdez (#12264) üzenetére


versionen
csendes tag

Fogalmad nincs a hálózati átviteli sebességről.
A megabites háló ha minden tökéletesen működik 10 mb/s sebességre képes, ami HD tartalmak továbbítására alkalmatlan.
Ami alkalmas az a gigabites hálózat, itt az átviteli sebesség 100 mb/s.
A wlan pedig felejthető úgy ahogy van, szemfényvesztés ha HD tartalom továbbításról beszélünk.
10 éve használok hálózatot, 3 hónapja raktam össze egy atom 525 processzoros fájl szervert és a hálót gigabitesre fejlesztettem.
A router cisco rvs4000.
A hálókártyák a gigabyte alaplapokra integrált gigabites realtek.
UTP5 kábelezés. Ha nagyon zajos a környezet UTP6 kábel szükséges.
Ez a rendszer már alakmas a full HD 1080p filmek lejátszására hálózaton keresztül.
MPC-HC és a Potplayer is kiválóan működik hálózati lejátszóként.

(#12303) Pityke78 válasza WonderCSabo (#12246) üzenetére


Pityke78
őstag

Felraktam újra a TMT-t, ráadásul már az 5-ös verziót, de ennél is gyorsítva és zizegve játssza le a filmet. MPC-HC-vel jól játsza le, egészen addig, míg el nem indítom a TMT, utána a MPC-HC-vel is gyorsítva, zizegve játssza a filmeket.

Ötlet?

(#12304) CPT.Pirk válasza versionen (#12302) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rosszul számolsz.

1 byte = 8 bit, ezért a 10Mbit/s -es régi lan képes 1.25MByte/s-re, a 100Mbit/s -es meg 12.5MByte/s-re. Gigabites lan pedig 125MB/s.

Valahol 40-50Mbit -nél van a FullHD filmek csúcsa jelenleg, ami 6,25Mbyte/s, azt pedig a 100MBit/s -es átlagos lan, Cat5-ös UTP-n simán kibírja.
A QoS szolgáltatás szokott lefoglalni windowsnál 20%-ot a sávszélességből, azaz még mindig marad 10Mbyte/s a 100MBit/s -es lannál a filmre.

Cat6-ra ritkán van szükség, összerkatunk egy IP kamerás rendszert egy vasszerkezeteket gyártó telephelyen, potom kb. 60 kamera, összesített adatforgalom valahol 20-40Mbit/s között mozog, sima Cat5-ös UTP tökéletesen megfelelt, pedig ott mindenfélével dolgoznak, ami zavart tud csinálni. Szal otthoni körülmények közé a Cat5e megfelelő, 1GBit/s -ig. Ha tényleg zavar van, akkor meg létezik FTP, STP verziója a sima UTP-k nek, amik árnyékoltak, mind 5,6,7-es szabványban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12305) Stukker1987 válasza Smogus (#12263) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nekem a következőképpen megy a dolog majdnem tökéletesen (a majdnem azért van mert nem tökéletesek a lejátszó beállításaim és a TV-n is buherálni kell még):

NAS UTP-n keresztül összekötve 54mbit-es routerrel---laptop wifin keresztül csatlakozik ugyanahhoz a hálózathoz---laptop HDMI-el összenyomva a TV-vel

eredmény: ha nem megy a nas ill laptop letöltés/feltöltés akkor reccenés nélkül megy akár az 1080p-s film lejátszása is

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12306) WonderCSabo válasza versionen (#12302) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Előbb tanuld meg miről beszélsz, aztán oktass ki másokat. :U

megabites háló

Az mi? :U Gondolom a 10 Mbit/s névleges maximális sebességű hálózatra gondolsz. Ennek maximális sebessége 10Mbit/s == 1.25MByte/s. Ez természetesen nem elég.

Ami alkalmas az a gigabites hálózat, itt az átviteli sebesség 100 mb/s.

Nem. Gigabit == 1000Mbit/s == 125Mbyte az már bőven elegendő.

UTP5 kábelezés. Ha nagyon zajos a környezet UTP6 kábel szükséges.

Otthonra felesleges, senki se vezeti 100 métere az UTP kábelt.

A wlan pedig felejthető úgy ahogy van, szemfényvesztés ha HD tartalom továbbításról beszélünk.

A WLAN n-es változatának maximális sebessége már elegendő lenne, itt nem erről van szó, hanem arról, h. a vezeték nélküli technológiáiból adódóan az átviteli sebesség időnként drasztikusan leesik.

CPT.Pirk: Persze, csak arra akartam utalni, h. egy lakásban nagyságrenddel kisebb távolságok vannak, felesleges oda ilyen kábelt venni.

A gigabites lan csak 100Mbps-el tud feltölteni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#12307) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12306) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 100 méter ráadásul nem is 100 méter, szabvány szerint 90 méter mehet a falban, tömör erű vezetékekkel, és a fali csatlakozó meg a gép között lehet 10 méter, sodrott erű, hajlékony UTP kábellel. Persze erről a kereskedők sem nagyon tudnak, nem is igen árulnak mást, csak tömör erű UTP-t.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12308) WonderCSabo válasza Pityke78 (#12303) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hogy érted, h. gyorsítva?

A ricegésre:

Megnéztem egy sima SD xvid sorozatot, az is riceg, csak a gagyi felbontás miatt nem látszik annyira. Szóval itt a panel lesz a gond. Ja és 60Hz-en is.

(#12309) CPT.Pirk : Az enkódolás/dekódolás probléma lesz, itt nem az van, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#12309) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12308) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyat már láttam, mikor az aktuális barátokközt epizódok olyan felvételét akarnám visszanézni, ami asztali mpeg4-es felvevővel készült, a kép gyorsabb, ugrál, zizeg, a hang codecjét meg nem ismeri. Persze ezek ts, m2ts fájlok, ezeket a vlc viszi gond nélkül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12310) adodaniel


adodaniel
őstag

Hali.

Nemrég vettem egy Toshiba Satellite L650-es notit (http://ce.computers.toshiba-europe.com/innovation/hu/product/Satellite-L650-148/1087987/toshibaShop/false/). Windows 7 Ultimate 64 bit-et tettem rá. Milyen lejátszót ajánlanátok, ami jó hd filmekhez (720p és 1080p) és sima xvidhez is? Valamint kell-e mellé valami kiegészítő program ill. codec? Hardveres gyorsítás működik rajta?

Köszi

(#12311) szab.tam válasza WonderCSabo (#12308) üzenetére


szab.tam
nagyúr

fűggőleges élricegés n+1.....

továbbra sem hinném, hogy a panel az ok. :N
az viszont igaz, hogy a jelenség felbontástól független. mert láttam már én is lejátszott divx-ben, sőt sima kábeles sd adásban is, de csak filek alatt. ezektől még mindig lehetne a panel miatt.

de!
újból mondanám:
az m1 dvb-t hd-n, nagy ritkán, élőben sugárzott fullhd sportközvetítéseknél, szikrája nincs a jelenségnek. -> tehát innentől a panel, mint egyedüli kiváltó ok kizárva.
megnézek majd más fullhd adást: (pl tűzvonlaban, vagy 1-2 saját készítésűt), mert azok felvételről mennek. szerintem a lejátszásnál keletkezik a bibi.
továbbra is határozottan állítom, hogy NEM a kijelző okozza.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12312) Pityke78 válasza WonderCSabo (#12308) üzenetére


Pityke78
őstag

Gyorsítva: Dupla sebességgel játssza le, 1 sec alatt 2 sec megy le és akadva.
A hang pedig szintén folyamatosan akad, hogyan mintha anno egy C64-es játékkazettát játszottam volna le egy magno deckben. Remélem sokunknak megvan az élmény. :)

(#12313) WonderCSabo válasza adodaniel (#12310) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz!

szab.tam: Talán azért, mert a DVB-T-n váltottsoros anyag jön. De akkor mi lenne az ok, ha minden lejátszott fájl, minden lejátszóval riceg, ha nem a panel?

[ Szerkesztve ]

(#12314) szab.tam válasza WonderCSabo (#12313) üzenetére


szab.tam
nagyúr

és a 1080i-nél nem ugyanúgy mozog a kapufa és a középvonal?
azért sem ok szerintem, mert volt, hogy megnéztem élőben, és utána a letöltött 20 gigás felvételt. nyári foci vb-n.
mindkettő 1080i volt. élőben nem ricegett, felvétel meg igen...
habár a felvétel fps-ére nem emlékszem, godolom eredeti, de azt feljebb kitárgyaltuk szerintem, hogy ez nem pulldown kérdés...

de van néhány 1080i zenei bd-m, este megnézem....

de az igazán érdekes az lene, ha a dvdb-t felvett anyagoknál is előjönne, csak az élőnél nem.

este kicsit belemászok, most dolgom van... :)
most már a végére akarok járni, hosszú idő óta húzom...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12315) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Van egy .m2ts bluray lemezről származó fájlom.
Van benne egy AVC level 4.1 videósáv, meg DTS audio, meg egy lpcm hang.

TSmuxerrel szétszedem.
Kapok egy .264 fájlt, meg egy dts hangsávot.

Mkvmerge-be betöltöm a videósávot, felhívja a figyelmem az fps dologra. Itt van a gond, vagyis majdnem itt. VLC szerint a videó ~60fps, tsmuxer szerint 29,97. Ezt a 29,97 (30000/1001-et)-et megadom mkvmerge-be, majd betöltöm a hangot, majd start mux.
Hibát nem ír, elkészül a cucc.
Ez egy mkvmerge 3.0.0 volt.

MPC-HC-ban elindítva a filmet a hang döcög, akad, talán a kép is, de ez nem biztos.
KMPlayerben szintén.
VLC-ben elindul a film, nincs is baja még az elején, de a végére ez is meghülyül, akad a kép, akad a hang, élvezhetetlen.

Mit csinálok rosszul? :F

Most épp egy mkvmerge 4.3.0-val fogok kísérletet tenni, most arra várok. De ha ötlet van, várom szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#12316) WonderCSabo válasza nfsu17 (#12315) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mediainfo-val nézd meg az FPSt. Mellesleg mit csinál, ha nem adsz meg neki fpst? Én sosem adok meg neki.

[ Szerkesztve ]

(#12317) nfsu17 válasza WonderCSabo (#12316) üzenetére


nfsu17
veterán

A felugró ablak szerint akkor 25fps lesz az, amit ő beállít, de az ellenkezőjét még nem próbáltam ki, hogy nem adok meg semmit.

Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
File size : 9.59 GiB

Video
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 29.970 fps
Resolution : 8 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : MBAFF
Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177
Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361
Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177

A tsmuxer gui szerint ez 1920x1080i, nem lehet, hogy a VLC ezért látja 60fps-nek? Pl minden mindigtv-s videóm 50fps a VLC szerint, de amúgy meg 25.

--
Véget ért a mux, semmit nem nyertem ezzel az új mkvmerge-vel, ugyan azok a bajaim.

[ Szerkesztve ]

(#12318) WonderCSabo válasza nfsu17 (#12317) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha interlaced, akkor télleg 60fps lesz az.

Scan type : Interlaced

Ez nincs ott.

eac3to mit mond?

[ Szerkesztve ]

(#12319) nfsu17 válasza WonderCSabo (#12318) üzenetére


nfsu17
veterán

Scan type: MBAFF
Más nincs ott, pedig volt már olyan videóm, amin ott interlaced volt.

Ami érdekes, hogy az .m2ts-t mindennel szépen le tudom játszani.
MPC, KMplayer, VLC, szépen lejátsza mind, az összemuxolás nem akar sikerülni.

eac3to nekem csak úgy van gépen, hogy egy exe, és ha elindítom lefut egy dos ablak egy pillanat alatt, majd eltűnik. Valami gui kellene neki?

(#12320) szab.tam válasza nfsu17 (#12315) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lehet, hogy butaság, mait kérdezek, de mi a célja az mkv készítésnek.

mert:
1. ott a makemkv progi, ami 1 lépésben ezt megcsinálja.
2. egy haverom a samu ledtv-jébe integrált lejátszóval játszaná le a tőlem kapott m2ts-eket. de azt nem viszi. neki azért kell az mkv. a kiterjesztést egyszerűen átnevezte, és rögtön lejátsza.

tehát, mi a cél? (ok)

szerk:
tapasztalat, hogy sokszor problémát okoz a dvd-ről beillesztett hangsáv. ha az hosszabb, rövidebb, "túllóg", stb, meghülyíti a filmet a muxolás után: akad, nem lehet az idősáv vége felé belehúzni, stb. és mindig van egy időpont, ami után teljesen behülyül.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12321) nfsu17 válasza szab.tam (#12320) üzenetére


nfsu17
veterán

Van bent egy felesleges lpcm hangsáv, ezt akarom eltávolítani, helykímélés címén.
Később majd esetleg tévére fogom átteni ilyen-olyan adathordozón.
Effektíve más célom nincs vele, azt hittem demux-remux ennyire nem foghat ki rajtam, mikor ennél bonyibb dolgokat is már műveltem h264 anyagokkal. :U (gondolok itt vágás, újrakódolás..stb)

[ Szerkesztve ]

(#12322) szab.tam válasza nfsu17 (#12321) üzenetére


szab.tam
nagyúr

akkor megint nem értem. kimenet m2ts muxing, pipa lpcm sáv elöl kivesz, és mux.... :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12323) nfsu17 válasza szab.tam (#12322) üzenetére


nfsu17
veterán

Oké, na, hát nem mindig egyszerű a leggyorsabb módot megtalálni. :D

Ettől függetlenül azért működhetne a dolog, hisz nem adok hozzá saját hangsávot, azt használom amivel készült a cucc, nem házi barkács custom akármi. Az én módszerem sem annyira bonyi, hogy ne működhetne. :U

(#12324) szab.tam válasza nfsu17 (#12323) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. de azért majd írd meg, hogy így jó lett-e a végeredmény?

de érdekes, hogy sokszor, ha az 1 lépéses mux hibával leáll, akkor szét kell szedni, és újból összerakni. és úgy végigfut, az eredmény is jó.

fura lelkiviláguk van ezeknek...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12325) nfsu17 válasza szab.tam (#12324) üzenetére


nfsu17
veterán

Így meg csúszik a hang, ha csak kiveszem a pipát. De tényleg nem offolom szét tovább, lehet, hogy nem is kínlódok vele tovább.

(#12326) szab.tam válasza nfsu17 (#12325) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ajánlom a lugger-t. hatásos, gyors. ha jó szögben tartod, utána nem fogsz szenvedni. megígérem.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12327) WonderCSabo válasza nfsu17 (#12319) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor az interlaced lesz, és 60fps, de lehet, h. 59.94.

eac3to parancssoros alkalamzás, tanuld meg kezelni.

szab.tam: sokszor problémát okoz a dvd-ről beillesztett hangsáv

Az más tészta, mert a DVD-hez 25fps, a HD-hoz meg 24fps van, ezért a túllógás.

(#12328) nfsu17 válasza WonderCSabo (#12327) üzenetére


nfsu17
veterán

Hidd el, hogy nem én bénázok (ha eddig azt hitted). Most csináltam magamnak egy 1080p cuccot, az amerikai kép+hang mellé betettem egy saját kezűleg slowdown-olt (23,976) magyar szinkront, meg angol+magyar feliratot. Ezt kimentettem ezzel az mkvmerge-vel és tökéletesen viszi minden lejátszó. Ez volt a bonyibb feladat, az egyszerűbb meg mégse jön össze. De kutya bánja, hagyom a fenébe.

(#12329) WonderCSabo válasza nfsu17 (#12328) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hittem, nyugi. :N Mindenesetre én még megnézném eac3toval.

[ Szerkesztve ]

(#12330) perszebal


perszebal
csendes tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Egy HP laptopom van, filmeket szeretnék nézni a tévémen.
DVD rippek avi formátumban amit le szeretnék játszani. A gépen tökéletesen megy, viszont amikor a tv-n szeretném lejátszani, úgy hogy egy hdmi kábellel van összekötve a tv és a laptop, na akkor a hang szórakozik. Hol ritkán, hol sűrűbben néma szakaszok vannak lejátszás közben. Ismétlem, a laptopon szaggatás nélkül megy, csak ha a tévére küldöm a jelet akkor szórakozik. Probálgattam audio beállításokat változtatni, de nem találtam meg a hiba forrását.Érdekes modon az első filmnél amit igy néztem nem volt ez a probléma.

Várom az ötleteket.

(#12331) dezz válasza szab.tam (#12314) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem az alacsony fps-ből eredő, mozgó, kontrasztos éleknél jelentkező vibrálást látjátok. Ez lényegében olyan, mintha 24/25 Hz-en villogna egy sáv, csak mindig pár pixellel arrébb, ahogy halad...

A nem mozifilm forrású, sportot, stb. tartalmazó interlace anyag 50/60 mozgásfázis/mp-es, így ott ez nem jelentkezik (pontosabban 50/60 Hz-es a villogás, amit közel sem annyira lehet észrevenni).

(#12317) nfsu17: Úgy látszik, a VLC interlaced anyagnál a fields/sec-et írja ki.

Egyébként a VLC tudtommal nem támogat semmilyen hw-es dekódolást, és ami az interlaced anyagok lejátszásánál nagyon hasznos tud lenni, a hw-es deinterlacinget sem, ami az újabb videokártyáknál már igen fejlett, olyan végeredményt ad, mintha szinte mindig is 50p/60p-s lett volna a kép!

[ Szerkesztve ]

(#12332) laca000


laca000
őstag

Sziasztok!

A következő problémám lenne:

WIN7 van telepítve a gépre,amikor az MKV fájl mellett a feliratot át szeretném nevezni,pontosabban kivenni a ".srt" jelzést akkor ezt nem tudom megtenni mert azt írja ki a WIN,hogy "a fájl használhatatlanná válhat" és így is történik.
A feliratfájl NEM ÍRÁSVÉDETT így abszolút nem értem miért van ez a jelenség.
Total Commanderrel ha próbálkozom ugyanez van!
Tudna valaki valami megoldást?

Köszönöm!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#12333) laca000


laca000
őstag

Még valami,hátha tudtok segíteni:

Vettem egy Philips BDP 5100 blu ray lejátszót!
A kérdésem az lenne,hogy mit tegyek ahhoz,hogy minden MKV fájlt lejátszon,mert nem visz mindent-és nem tudom miért,valószinüleg az X264 miatt,vagy nem tudom-????????????
A legfrisebb firmware van fent,mi egyebet lehetne csinálni,hogy ez a problémám megoldódjon?

A feliratfájlt pedig csak úgy viszi ha már eleve benne van az MKV-ban illetve ha mellette van akkor is DE CSAK ha nincs utána az,hogy ".srt" vagy ".sub"

Isten bizony nem értem miért...

Ha valaki tud kérem segítsen!
Köszönöm!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#12334) CPT.Pirk válasza laca000 (#12332) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem az UAC szívat téged, nálam ki van nyomva, és nincs ilyen gondom. Nálam is rákérdez, de meg is csinálja. Vezérlőpultba írd be, hogy uac, ott megtalálod az állítását.

BD-n meg új firmware feltevését próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12335) PuMbA válasza dezz (#12331) üzenetére


PuMbA
titán

VLC 1.1.0 óta van "Yadif (2x)" deinterlace módszer és a képminősége nagyon jó. Látszólag ugyanolyan nekem, mint az NVIDIA 210 hardveres edge-guided temporal motion adaptive-ja. Egyetlen hátránya, hogy kell neki processzor, de annyira nem vészes.

(#12336) Valdez válasza laca000 (#12333) üzenetére


Valdez
őstag

Mit nem értesz ezen??? az srt a fájl kiterjesztése, miért akarod azt onnan letörölni :F A kiterjesztés alapján azonosítja be a rendszer a fájl típusát.

(#12337) bzoly válasza DigitXT (#50) üzenetére


bzoly
aktív tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.
Kaptam egy HTPC-t ajándékba, de nem bírkózik meg a 1080p-s filmekkel.
Milyen videókártya kellene egy P4 2,6 Ghz CPU mellé, hogy elbírja a HD filmeket?
3650-es elég lenne?

Köszi előre is a segítséget.
Zoli

(#12338) Valdez válasza bzoly (#12337) üzenetére


Valdez
őstag

htpc p4-el? "érdekes" kombináció. agp-s vagy pci-expresses az alaplap?
Ha agp-s akkor ezekkel az újabb agp-s kártyákkal elég sok gond szokott lenni driver ügyileg sajnos...

(#12339) bzoly válasza Valdez (#12338) üzenetére


bzoly
aktív tag

AGP-s.
Sajnos tudom, hogy karcsú a konfig. Akitől kaptam jót akart, de sajnos kevés a gép.
Nem akarom megbántani inkább tennék egy videókarit bele, ha úgy már elbírja...

(#12340) CPT.Pirk válasza Valdez (#12336) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olvasd el a 2. posztját is.

Egyébként attól, hogy a win szerint ez meg az történik, még illene egy kiterjesztést eltávolítania.
Úgy is le van butítva ez is Win7-ben, csak külön kérésre mutatja a kiterjesztéseket az intézőben, nehogy szegény usert összezavarja egy kiterjesztés.

bzoly: a 3650 -ben lévő UVD+ a filmek többségével megbirkózik, csak a driveres részére nincs garancia. Ergó ha veszel valamit, akkor olyan helyen vedd meg, ahol vissza tudod kérni az árát 3 napon belül, a működési hiba miatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12341) szab.tam válasza dezz (#12331) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lehet benne vaalmi.... :K

más:
"...hw-es deinterlacinget sem, ami az újabb videokártyáknál már igen fejlett,"

ezt külön állítani kell, (lehet), valahol, vagy ha megy a hw-es gyorsítás, és interl. film fut, akkor a hw-es deint. automatikus? (gtx480)

szerk
a power dvd-ben a videó / haladónál ezt piszkálgattam a deinterlaceing-et, de mindig csak rosszabb lett, így vissztettem alapba....
ha ott állítom, akkor az szoftveres piszka, vagy áttételesen hw-es? kicsit hülyén fogalmaztam, de talán érthető....

szek2:
hülye vagyok. ott írja a pipa: hw-es onnan kapcsolható....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12342) laca000 válasza Valdez (#12336) üzenetére


laca000
őstag

Azért akarom törölni,de akkor biztos nem voltam világos:

mert ha a film címe és a feliratfájl között különbség van a BD lejátszó nem ismeri fel a feliratot!

Ha ott van a ".sub" vagy ".srt" a feliratfájl után akkor az úgy nem jó neki!

Semmi köze ennek a kiterjesztéshez,nem a fájl struktúráját változtatom meg,hanem a nevét.

Előzőleg mikor ugyanez az operendszer volt fent és nem húztam újra a gépet simán ment és most nem értem miért nem...
Én nem értem,hogy te mit nem értesz ezen,valószínüleg nem találkoztál még ilyen problémával!?
Nem vagyok tök hülye sem analfabéta csak nem vagyok tisztában a WIN7 okozta fennakadásokkal.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#12343) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy új videokarit pont a HD filmek akadásmentes nézése miatt, de sajnos nem akar összejönni a dolog.
Elolvastam a remek összefoglalót:
http://logout.hu/cikk/hd_filmek_lejatszasa_a_videokartyaval/dxva.html

Mindent beállítottam amit tudtam. A lejátszó szűrő opcióban mégis azt írja ki, hogy "Not using Dxva".

Info:
Win Xp prof
proci 3 Ghz
Asrock p4i65g alaplap
ASUS AH3450 (HD3450)
A videokari drivert felraktam, mediaplayert leszedtem, ac3-at felraktam, dx10-et felraktam.
Mediaplayerben beállítottam a dolgokat.
Mindezek ellenére semmi eredmény.
Az xp miatt nem támogatja a Dxva-t?

Pls Help!

(#12344) gabor128 válasza gabor128 (#12343) üzenetére


gabor128
aktív tag

Vagy kodek baja lehet?

(A videokarit utólag tettem bele.)

(#12345) Valdez válasza laca000 (#12342) üzenetére


Valdez
őstag

Tényleg nem értem mi lehet a gond. Elvileg ha a videófájl mellett ott figyel a feliratfájl, akkor annak ugyanolyan nevűnek kell lennie mint a videónak, persze a megfelelő kiterjesztéssel. Olyanról még nem hallottam, hogy csak kiterjesztés nélküli feliratot tud beolvasni, bár biztos akkor ezekszerint ilyen is van.

(#12346) huskydog17 válasza gabor128 (#12343) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

DX10-et WinXP-re? Azt megnézném! :D

Amúgy VMR9 Renderless-re van állítva a kimenet a MPCHC-ben? Legfrissebb DX9 csomag telepítve van?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#12347) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mi a sorrend ezek közűl minőségben szerintetek? :U
Sztem:

2. 480p MPEG2, 480p x264/VC-1, 720p Xvid/Divx
1. 1080p Xvid/Divx, 720p x264/VC-1, 720p MPEG2

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12348) perszebal válasza perszebal (#12330) üzenetére


perszebal
csendes tag

Hahóóó! Nincs ötlete senkinek?

(#12349) CPT.Pirk válasza zoltanz (#12347) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem értem a kérdést. Egyik codec sem a hozzá illő felbontásnál szerepel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12350) zoltanz válasza CPT.Pirk (#12349) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért mert a többi sztem egyértelmű, ezek sanszosak. (léteznek ilyen anyagok azért kérdezem) Mondjuk BR -ből készűl.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.