Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) Barret001 válasza Inhouse (#69393) üzenetére


Barret001
addikt

Ilyen nekem is van,mai napig rendszeres használatban.Ez mindent kibír :)

(#69402) FoxiestFox válasza Barret001 (#69401) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De tényleg nem létezik semmi az ilyen, és az 50-80k-s Wellerek között? :D Nehezemre esik elhinni.
Mondjuk tényleg lehet, a rossz topikban vagyok, gányolni elvégre mindennel lehet. :DD

(#69404) tupacamaru válasza FoxiestFox (#69399) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem egy ilyen van, szerintem arra amire neked kell, arra tökéletes. Lehet hozzá venni különböző méretű hegyet is. Nyilván nem egy Weller, de lehet vele kis alkatrészeket is forrasztani….

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#69405) FoxiestFox válasza bitmad (#69403) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszik. Ezekkel már el tudok indulni. :K

(#69406) cinemazealot válasza NandoXXL (#69397) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ööööö.... what?! :F Itt mi történik éppen? PC-k között mit kell érteni bebikázás alatt? :D

(#69405) FoxiestFox
Köszi a kérdést, a többieknek meg a választ, erre már én is rá akartam kérdezni egy ideje. :R

(#69407) batyuska100


batyuska100
senior tag

8 centis venti helyére 12 centis betákolva. :DD

(#69408) Dani_kp válasza FoxiestFox (#69402) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekem ilyen van: [link]
Ugyan arra használtam amire te, teljesen megfelelő. Mostanában nincs időm, de pár hónapja meg akku pakkokat állítottam vele össze. Részemről ajánlott, vagy 10 éve meg van, még garancia idő alatt lett vele valami, de azóta hiba nélkül üzemel. Csak normális ónnal használd, mert én múltkor rendesen benyaltam valami hitvánnyal, mert a sima sodrott rézvezetéket, sem tudtam ónnal befuttattni. :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#69409) tupacamaru válasza batyuska100 (#69407) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ekkora folytással van egyáltalán értelme? Én ha topikhű akarnék lenni akkor kivágtam volna az egész rácsos részt. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#69410) batyuska100 válasza tupacamaru (#69409) üzenetére


batyuska100
senior tag

Így is tolja ki a meleg levegőt rendesen, majd kivágom egyszer, csak leégett a flexben a szénkefe :((( .

Valami öreg Scythe processzor hűtő venti, elég lassan megy de fúj rendesen. :)

(#69411) Reggie0 válasza Inhouse (#69398) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, nulla homerseklet szabalyozas, de nem fos :)

(#69412) salaud válasza FoxiestFox (#69391) üzenetére


salaud
aktív tag

Fahrenheit. Olcsó, működik, ami rá van írva, azt tudja. Nekem vagy 4 éve megy egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#69413) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kösz a további tippeket.

(#69414) macilaci78 válasza Inhouse (#69389) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Felejtsd el a szögvasat, használj olyan fiókcsúszót, ami L-alakban végződik és zárja közre a polcot, arra van. :K
Az oldalsó legurulás ellen használhatsz vékony plexi, vagy fém lemezt csíkra vágva: befogod a fiókcsúszó és a bútorlap közé. Ez lehet akár 4 mm-es bútorhátfal is. Az egyik oldalt, ahol pakolsz, alacsonyabb, a másik oldalt mondjuk arasznyi magas.
Ha több fióknak közös előlepot adsz, meg kell oldani, hogy oldalnézetből a téglalapból ne paralelogramma legyen. Valami oldalfalat be kell iktatni, ami merevíti.
Ilyen keskeny bútornál 1-2 helyen elég vízszintesen összekötni, de a hátfal legyen rendes bútorlap.

Azt is csinálhatod, hogy kvázi egy rendes polcos szekrényt csinálsz, aminek a hátuljára csavarozol fiókcsúszót és oldalával befelé tolod. Mozoghat az egész együtt, saját görgőn gurul a padlón.
Méretben kb ugyanott vagy. 18 mm vastag anyagból a korpusz és a átfal, ilyen fiókcsúszót marással süllyeszteni a kihúzható polc hátába és az őt fixáló korpuszba, kb 6 mm-rel lesz keskenyebb a helyed. De mivel a polc önmagában is stabil bútor, ezért a korpuszt el is hagyhatod, a szomszéd szekrényelemhez fúrod a fiókcsúszót és nyersz 36 mm-t szélességben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69415) Inhouse válasza macilaci78 (#69414) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszi, hogy foglalkoztál vele. :)
Az L alakú fiókcsúszó nincs golyósban, csak az a sima fehér, nem? Végülis, annyival nem rosszabb...
A HDF hátfal csíkra én is gondoltam oldalhatárolónak. És arra is, hogy az egyik oldalon telibe lenne, mint a hátfalaknál, hogy merevítsen, meg nem eshet le arrafelé semmi. Ami hasonló volt nekünk a régi konyhabútorban, ott pl. nem volt külön se merevítés, se határoló, nem volt vele különösebb gond (csak műanyag flakonra).
A bútorlap hátfal dolgon én is gondolkodtam, lassan nem is a keskenység, hanem a mélység beszűkülése miatt lesz kicsi. Szabvány borosüvegből nem fér el kettő fektetve. :(
Emellett nem lesz szomszéd bútorelem. Alul a padlón áll, felül találkozik a felső sor konyhaszekrénnyel, hátul fal. Nem sima felső sor, ez fejmagasság feletti, ritkán használt dolgok tárolására. Oldalt semmi nem érintkezik vele, balról a hűtő fog mellette állni pár cm-re, jobbról pedig egy ajtó van, ami 99%-ban (időben) rá van nyitva.
Hopp, jut eszembe, biztosan nem fog elférni 2 üveg fektetve egymás mögött, mert a fal felől akarok szellőzést is hagyni a hűtőnek. Akkor ez így kb. 9 üveg lesz egymás felett...
Ja, nem is gondoltam rá, hogy az egész egyben kihúzható legyen, de a görgőn gurulós ötlet, megvezetve a fióksínnel nem is lenne rossz... Afranc, de mivel nincs szomszéd bútor, ez nem fog működni... :( Kár. Magában nem áll meg a 2 oldallap, oldallap nélkül meg nincs sín, úgy meg nincs ami megvezesse.
Kell egyáltalán a mai borokat, a csavaros kupakkal fektetni? Illetve a Tokaji aszú különítményt szépen el kell adogassam...ha még értékelhetőek ezek ennyi év után kamra körülmények között tárolva...fektetve voltak, de nyáron lehet, hogy 24 fok is van bent. Meg lehet látni valamiből, ha megromlott egy aszú?
További lehetőség, hogy máshol (is) helyezek el belőlük, lesz még egy földön álló hagyományosabb alakú szekrény a másik sarokban.

Üdv Inhouse

(#69416) Sándor -P20- válasza FoxiestFox (#69391) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ha van időd, és ki tudod vári, ajánlom az ali választékát [link] . Illetve hegesztő toll-ként [link] :D
Én egy ehhez ( [link] ) hasonló szettet rendeltem pár éve. Hasonló árban, csak több fajta hegyet adtak hozzá. Akkor még a digitálisan állítható pákák lényegesen drágábbak voltak.
Teljesen korrekten működik, nekem amire kell tökéletesen megfelel.
Azóta a pillanat pákáimat nem használtam. (Az öreg cseh pákát nem is tudom hol van... :( )
A wellerek a szekrény mélyén.
Ez sokkal kisebb, a készlet bent van egy kis műa dobozban, bedobom a táskába és GO.
Egyetlen dolgot lehet felróni neki, hogy a hegyek szeretnek elfogyni. (sajnos beteg weller hegyből is több van már mint használhatóból...)
Viszont az is van az alin occsóé... :DDD [link]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#69417) macilaci78 válasza Inhouse (#69415) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jó minőségű, szívesen fogyasztott borok vannak, akkor egy borhűtőnek csinálj helyet. Nálam a kamra nyáron szobahőmérsékletű, télen volt, hogy a földön a krumpli megfagyott, tönkre is ment az aszú.
Az sem segítene, hogy a szekrény mögött menne át a hűtő által termelt hő.
Ha meg egy szobaajtó nyílik rá a szekrényre, ne vacakolj: sima polcos szekrény a szobaajtó felőli nyíló, vagy toló ajtóval. A rövid oldalon meg 2-3 csavarral hozzá fogod a falhoz, el ne dőljön.
Egy-egy fiókcsúszó elbír 40-60 kilót is, nem kell polconként külön-külön.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69418) Inhouse válasza macilaci78 (#69417) üzenetére


Inhouse
őstag

Kaptam őket anno, nem vagyok aszús, de drága, ezért őrizzük. A baráti körben sem igazán issza senki. Van a hűtőbe bortartó betét, de mindig tele van... :)
Amúgy olcsó borok kerülnek bele, az asszony félédes vöröset BVK-zik és meg félédes fehéret iszok magában, BB hosszú hétvége, van még pár száraz a baráti körnek és ennyi.
Oldalról inkább "szívná" a levegőt, felül lesz bőven helye kiáramlani.
Az ajtó kinyitásával valóban hozzáférnék simán oldalról...hmmm....köszi... :)
Vegyesek ezek a fióksínek, vannak 15kg-osok, meg 40-esek, meg 50-esk is a drágábban.

Üdv Inhouse

(#69419) macilaci78 válasza Inhouse (#69418) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én cipősszekrényt csináltattam: minden polc kihúzható, így több fér. 5 centinként van a fiókcsúszó, át tudom helyezni. 28 pár fiókycsúszót vettem arra a 10-12 polcra, még úgyis drága lett volna, ha loptam volna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69420) wody21


wody21
tag

Sok-sok év kihagyás után ismét rám jött a PC-n történő játszhatnék, így előkapartam a régi eGPU szisztemámat, és összegányoltam a következőt:

- Sípoló Gigabyte Superb 460W PSU, mindenféle adapterekkel csatlakoztatva a PE4C v3.0 kütyüben elhelyezett Gigabyte GTX780 OC, ez kommunikál a HP Elitebook 8570P (i7 3740QM, 16GB DDR3, Samsung 860 EVO 240GB, illetve caddyben Crucial MX500 240GB) ExpressCard slot-ján keresztül, és ad végül képet fityegő DUAL-DVI kábelen egy Benq G2420HDBL-nek.
- A nappaliba megfelelő íróasztal híján kénytelen voltam behozni a kinti teraszon használt, összecsukható kisasztalt, amiről lazán lelóg a 900mm széles, XXL gaming mousepad, rajta az élesben még egyszer sem bevetett Logitech G102IC, illetve egy közel 20 éves Logitech vezetéknélküli billentyűzet, amiben természetesen mindkét AAA-s elem évek óta nullára merült már, így kénytelen voltam feláldozni egy megnyirbált USB kábelre forrasztott LM2596S step down mütyűrt, hogy az biztosítsa a billentyűzetnek szükséges 3V körüli feszkót.
- Internet természetesen csak kábelen keresztül, nehogy felmenjen a ping-em!
- A "gaming" forgószék egyik, törött karfájának gányolása még nincs kész, arról majd később mutatok képet.

Kábeldzsungelről, tákolt, ideiglenes setupról egy két fotó:
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

CoD Warzone igen szelíden, de eldöcög.

[ Szerkesztve ]

(#69421) Barret001 válasza wody21 (#69420) üzenetére


Barret001
addikt

Ugyan ilyen billentyűzetem van,egérrel,usb-krumplival :) Hibátlanok! Kopp-kopp.

(#69422) AxBattler válasza wody21 (#69420) üzenetére


AxBattler
félisten

Először megörültem, hogy vasalódeszkára pakoltad a perifériákat, aztán látom, hogy csak egy kültéri asztal... :(

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#69423) inf3rno válasza Inhouse (#69389) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ugyanazt az elvet követném, mint amikor a kocsi kerekét kiékeled, hogy ne guruljon el. Alulról szépen fel lehet szögelni a fiók lapján keresztül háromszögeket. Nem egy nagy kunszt. Persze ha jól kell kinéznie, akkor lehet, hogy jobb a te megoldásod. :D

Buliban hasznos! =]

(#69424) inf3rno válasza FoxiestFox (#69391) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Solomon SL-10/20/30 ESD néven futnak a legolcsóbb ESD védett márkásak, amiket 1-2 éve találtam. Azóta is halogatom a forrasztást. Olyan 25-30 körül szerintem el kell költeni rá, ha jót akarsz. Ha nem kell ESD védelem, akkor lehet jóval olcsóbbakat is kapni innen-onnan. Én nem forrasztanék finom elektronikát ESD védelem nélkül, de az én vagyok. Sokan váltig állítják, hogy tök felesleges. Amúgy van rá külön topik: [link] Azt hiszem a legolcsóbb korrekt valami T12 néven volt. Itt el is magyarázza a csajszi hogyan kell összeraknod: [link] Igazából én csak a csaj miatt néztem meg, nem akarok ilyet venni. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69425) --HARDCORE-- válasza cinemazealot (#69406) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ha jól látom a bal oldali gépben a táp nem képes meghajtani a bele tett VGA-t, és így a jobb oldali gép tápja szolgálja azt ki. Trükkös. :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#69426) FoxiestFox válasza inf3rno (#69424) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi a még több tippet.
Egyelőre egy ilyen meglepően olcsó, fentebb javasolt Fahrenheit modellt rendeltem, remélhetőleg a céljaimra meg fog felelni.

(#69427) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Satunál van valami extra követelmény, vagy mindegy mit választok? Nem igazán értem, hogy egy darab vas egyik helyen miért 10k, máshol meg 150k... [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69428) Met válasza inf3rno (#69427) üzenetére


Met
nagyúr

Nézd meg a termék méreteket.
A másik meg hogy törtem el 10k-s satut, csak üresen simán húztam rajta egyet mert rossz irányba állt a tekerője, el is tört a menetes szár a végén.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69429) fonok87 válasza inf3rno (#69427) üzenetére


fonok87
aktív tag

Egyrészt ahogy a kolléga előttem írta, nézd meg a méreteit, mert kis képen a pici és a batárnagy satu ugyanúgy is nézhet ki :) Másrészt acél és acél között hatalmas különbségek tudnak lenni, ez a különbség pedig pénzbe kerül. A lidliben 7k-ért volt nemrég ilyen kis/közepes méretű, ha szerencséd van, még találsz. Eddig csak jó tapasztalatom van lidlis-aldis cuccokkal.

szerk.: pl. legutóbb fúróállványt vettem 5-7k körül, kicsit jobb mint az obis 10k-s, nem lötyög annyira és vastagabb anyagból van.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#69430) inf3rno válasza fonok87 (#69429) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Akkor körülnézek lidli, aldi környékén, hátha belefutok.

Buliban hasznos! =]

(#69431) Met válasza inf3rno (#69430) üzenetére


Met
nagyúr

Menj be, körülötte nem hiszem hogy lesz ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69432) inf3rno válasza Met (#69431) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sosem lehet tudni. :P

Buliban hasznos! =]

(#69433) Richard! válasza Met (#69431) üzenetére


Richard!
addikt

degecz :DDD :DDD :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#69434) fonok87 válasza inf3rno (#69430) üzenetére


fonok87
aktív tag

Lidliben volt most múlt heti akcióban, pl. Albertfalván tegnap még láttam egy rakatot.

(#69431) Met: :DDD :C

Truss me, I'm an engineer.

(#69435) lemmy71 válasza inf3rno (#69432) üzenetére


lemmy71
őstag

Néz körül itt ezek még békebeli satuk, az a lidl -s játék kategória :K Egy 100mm satu bőven kiszolgál téged, nekem egy 100 -as és egy 120 -as van a műhelyben, ütöm vágom őket már vagy 30 éve :DDD

(#69436) AxBattler válasza lemmy71 (#69435) üzenetére


AxBattler
félisten

Azigen! Kár, hogy nem vhol Pöst közelében vannak...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#69437) inf3rno válasza lemmy71 (#69435) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is úgy gondolom, hogy jobb a használt magasabb minőségű, mert gyakorlatilag örökös és persze jóval olcsóbb... Egyelőre nem most kell, van egy projekt amihez majd kelleni fog később, úgyhogy ráérek nézelődni. Amúgy most jött a hatalmas ötlet, hogyha elmegyünk az ország másik végébe nyaralni, akkor érdemes megnézni a hirdetéseket is, hátha találok pont ott valami jót. Nyíregyháza tervben volt idénre, de a vírus miatt nem lett belőle semmi. Majd talán jövőre. Szoktam látni amúgy más hirdetéseket is arról a környékről.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69438) batyuska100


batyuska100
senior tag

Házi készítésű 3.5 > 2.5 ssd tartó front usb-vel. :D

(#69439) inf3rno válasza batyuska100 (#69438) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az szép. :D

Buliban hasznos! =]

(#69440) batyuska100 válasza inf3rno (#69439) üzenetére


batyuska100
senior tag

Hja, ameddig nem szakad be az usb.. :U :)

(#69441) inf3rno válasza batyuska100 (#69440) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor jön a ződcsíkosszalag azt kész. :D

Buliban hasznos! =]

(#69442) Vertigo18 válasza inf3rno (#69441) üzenetére


Vertigo18
addikt

Topikhű megoldás lenne! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#69443) batyuska100 válasza inf3rno (#69441) üzenetére


batyuska100
senior tag

Nemrég szedtem ki majdnem egy tekercsnyit a gépből :))

(#69444) AxBattler válasza batyuska100 (#69440) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak melegtakony mennyiség kérdése... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#69445) batyuska100 válasza AxBattler (#69444) üzenetére


batyuska100
senior tag

Van benne rendesen, gyurmaragasztó is. :C

(#69446) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

gondolkozom, hogy magam csinálok konyhabútort vagy veszek inkább "készen" az ikeában.

Csak összehasonlításképp átlagos 18 mm bútorlapból fehér korpusz anyagáron mennyibe kerülne? Előlappal együtt 20-25 között láttam egy átlagos 60x60-s szekrényt és kétlem, hogy ezt meg tudom verni...de most az előlapot engedjuk el, mert az nagyon asszony függő :D

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#69447) NeoPampalini válasza McSzaby (#69446) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Cége válogatja, egy tábla kb. 12-17e között van, amiket láttam. Plusz szabás díja, élzárás, szerelvények, láb, stb., de szerintem még így is jobban kijössz, ha magad csinálod.

(#69448) McSzaby válasza NeoPampalini (#69447) üzenetére


McSzaby
őstag

Akkor úgy kérdem, hogy egy tabla hány korpuszt ad ki? 2.5? (60x60/60x55-s méretben) Nem igazán ismerem a lapszabászati alapokat és ahogy olvastam élzáráshoz lemarják a szélet egyenesre így azért hagynak rá.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#69449) inf3rno válasza McSzaby (#69446) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem csináld magad, ha vannak gépeid hozzá. Már eleve az más, hogy ránézel, és tudod, hogy nem valami tömeggyártott szar, hanem te gányoltad össze. :D Lol. :D Néhol kikandikál a ragasztószalag, stb. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69450) NeoPampalini válasza McSzaby (#69448) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nekem egy beépíthető sütő szekrénye (Ma: 76, Szé: 60, Mé: 55), meg egy hosszabb mosogató szekrény (Ma: 76, Szé: 120, Mé: 55, de ebben van egy plusz fal a sarok miatt) kijött egy táblából, meg maradt még anyag egy keskeny (kb. 20 centi széles) fiókos cucchoz is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.