Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69251) batyuska100 válasza Nikaré (#69250) üzenetére


batyuska100
senior tag

De ha berohadnak a csavarok akkor wd40 is kell :)

(#69252) A Zéé


A Zéé
addikt

úgy adódott, hogy kelleni fog egy dugókulcs készlet, csak nem tudom eldönteni, hogy egy 1/4"+1/2" kombó, vagy egy szóló 3/8" szett lenne a jobb.
Előbbi mellett szólna, hogy a zűrös helyekre talán jobban odaférnék, viszont a dolgok nagy része jó eséllyel felesleges lenne. A másik sokkal jobb kihasználtságú lenne, össze lehetne szedni hozzá mindent, ami kell, viszont tartok tőle, hogy hely problémák adódhatnak.
C verzió, hogy veszek egy 1/4" készletet, meg egy nagyobb hajtókart és azt a pár nagyobb méretű dugókulcsot, ami kellene. Így viszont a cuccok felé csak ömlesztve lenne, amit nem szeretek.
Fixen kellene most 8-22-ig dugókulcs, könyök, bit befogó, és egy rövidebb hosszabbító.
Szerintetek mi lenne a jobb?

Just a simple Lineman...

(#69253) PROTRON válasza A Zéé (#69252) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerintem azt a szettet válaszd, amiben a legtöbb olyan dolog van amire szükséged van általános jelleggel. A pár fejecske meg az aktuális munkakörnyezethez passzoló extra ami kívül esik a mérettartományán, ahhoz pedig adapter, gyakorlatilag mindent mindennel összelehet kapcsolni manapság. Arra azért érdemes figyelni, hogy az erőkar és annak merevsége mindig elegendő legyen, nehogy ne tudd rendesen meghúzni amit meg kell (és itt most nem az asszonykára gondolok).
A maradék szerszámokhoz még mindig lehet eszkábálni valami kis műanyag dobozt. Vagy ami az eredeti szettből felesleges azt kivenni, hátha befér a helyére.
Persze ár-érték arányt is nézni kell.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#69254) Mauzes válasza macilaci78 (#69247) üzenetére


Mauzes
őstag

A lánc mennyi volt kb?

A szaküzlet az mit jelent pontosan szemes csavar kapcsán?

(#69255) macilaci78 válasza Mauzes (#69254) üzenetére


macilaci78
nagyúr

18-20k körüli összegre emlékszem, Eleven Motors-nál vettem, Oxford márka.
Szemes csavar a VG Trade-nél is van az Etele úton, de a Fehérvári elején is láttam megfelelő mépretűt a függőágy boltban... :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69256) Barret001


Barret001
addikt

Megveszi az ember az új hosszabbítót,és nem lehet használni! A SAJÁT dugóját sem tudtam visszadugni az aljzatba...De rajtam nem fogtak ki,megjavítottam! Most tökéletesen működik :)

(#69257) Inhouse válasza Barret001 (#69256) üzenetére


Inhouse
őstag

Gyerekzáras volt? Nem szabad erősen nyomni...csak finoman és közben mozgatni. De látom, már mindegy. :)

Üdv Inhouse

(#69258) Barret001 válasza Inhouse (#69257) üzenetére


Barret001
addikt

Meg lett javítva! Már jártam úgy is,hogy szétszakította a dugvillát...Elejéröl letépte a fém hüvelyt.Kihúzáskor elakadt,és benne is maradt.

(#69259) do3om válasza Barret001 (#69258) üzenetére


do3om
addikt

Nekem is ki kellet bérelni az ilyet. Annyira biztonságos hogy a dugvilla sem megy bele.
Szóval nem egyedi eset. Egy elosztó volt, 5ből 2 be nem ment be.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#69260) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hello!
Nemrég írtam ide hogy a gépház oldalán a plexit le akarom váltani valami olyanra ami szellőzik. Most a legújabb ötlet az a fém szúnyogháló, ezzel volt már dolgotok?

V6

(#69261) batyuska100 válasza M0ng00se (#69260) üzenetére


batyuska100
senior tag

Attól függ, hogy mekkora a kivágás a gép oldalán és, hogy milyen erős a szúnyogháló.

(#69262) hódmaci válasza M0ng00se (#69260) üzenetére


hódmaci
senior tag

Milyen gépház?
Mit takar vagy véd a plexi?
Mekkora felület?
Mechanikai védelem?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#69263) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Diszperziós festékhez ti milyen hengert szoktatok használni? Valahogy mindig az ecsetnél kötöttem ki eddig, szerintem túl hosszú szálú, amit használtam, és az inkább meszes festékhez lenne jó, ahol nem gond, hogy sokat felvesz. :S

Buliban hasznos! =]

(#69264) A Zéé válasza inf3rno (#69263) üzenetére


A Zéé
addikt

nálunk a festők mindig sárga vagy piros csíkos hengert szoktak kérni falhoz. Ezen belül már általában egyénfüggő szokott lenni, de a többség a pirosat jobban szereti.

Just a simple Lineman...

(#69265) Inhouse válasza M0ng00se (#69260) üzenetére


Inhouse
őstag

2 hete raktam fel 7,5m2-t. Szerintem ilyen célra nem a legjobb. Nagyon szépen ki kellene feszítened, ahhoz, hogy ott jól mutasson. De talán nem is lehet annyira.

Üdv Inhouse

(#69266) Stylewars_kp válasza A Zéé (#69264) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

piros +1

(#69267) inf3rno válasza A Zéé (#69264) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Egyelőre ilyet vettem tegnap: [link]. Ha ez nem válik be, akkor kipróbálom a piros csíkosat következőnek. Elvileg hasonló, mert mindkettő rövid mikroszálas.

Buliban hasznos! =]

(#69268) Barret001 válasza inf3rno (#69267) üzenetére


Barret001
addikt

És milyen lehúzód van hozzá? Mert az nélkül használhatatlan a henger.

(#69269) inf3rno válasza Barret001 (#69268) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vettem valami olcsó műanyagot. Majd meglátjuk beválik e.

Buliban hasznos! =]

(#69270) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok.

Szereztem egy nagyon patent spoilert a kocsira. Igazából nem is spoiler, inkább kacsapicsára hasonlít, ami a csomagtartó fedél élére fekszik rá, és ívesebbé teszi azt. Szóval ezt a csodát akarom felragasztani majd valamikor a helyére. A kérdésem az lenne, hogy ezt az üvegszálas cuccot mivel érdemes ragasztani és kigittelni? Úgy akarom megcsinálni, hogy a spoilert ne lehessen látni, vagyis olyan hatása legyen, mintha a csomagtartó gyárilag lenne olyan, és le is akarom kocsiszínre fújni az egészet.

Ja igen, és még egy lényeges dolog: kb hat darab csavart is adnék neki, hogy csomagtartó nyitogatáskor ne repedjen majd meg a ragasztás mentén. A kérdés itt is, hogy milyen csavart ajánlotok, aminek a fejét nem lehet majd látni? Maga a spoiler kb 1mm vastagságú, és ezt kellene rácsavarozni a helyére úgy hogy azt ne lehessen majd látni.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#69271) Samus válasza Satyricon (#69270) üzenetére


Samus
addikt

1mm vastagságú? Nem írtad el véletlenül? Egy képet rakhatnál fel, hogy mi ez, hová és hogyan rögzítenéd.

Alapvetően autóra ragasztani szélvédőragasztóval szoktak ilyesmiket (kartusban kapható, bér nem épp olcsó).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#69272) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!
Velux tetőtéri ablak belső árnyékoló roló zsinórzata tönkre ment az évek során, jól látom hogy csak magát a zsinórt nem lehet külön rendelni? [link]

Give them hell Ukraine!

(#69273) Stylewars_kp válasza TaaT (#69272) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Szerintem bármelyik háztartási vagy szaki barkács boltban kapsz.

(#69274) Satyricon válasza Samus (#69271) üzenetére


Satyricon
addikt

Erről lenne szó: [link]

Csavart milyet ajánlasz? Létezik egyáltalán ilyen
csavar, amit írtam előzőleg?

Szerk: bocs, lehet nem 1mm hanem kb 2, pont azon a ponton, ahol csavarral akarom felfogatni

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#69275) lemmy71 válasza A Zéé (#69264) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen azok a rövid mikroszálas schuller hengerek nagyon jók az átlagos diszperziós festékekhez. Én is azt használom, egy festés vagy max egy ház és kuka, ennyit bír mert utána nagyon összeseik rajta a mikroszál. Amúgy ezt annak idején a "sváb" egyszerhasználatosnak találta ki.

(#69276) lemmy71 válasza TaaT (#69272) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem 6 db roto -m van szintén belső árnyékolóval, most tíz évesek és szépen szakadnak el nekem is a zsinórok. Az obi -ban vettem méretben megfelelő reluxa zsinórt hozzá egy 50 méteres tekercsel, 15 - 20 perc alatt vidáman kilehet cserélni házilag, nekem nem kell hozzá csak egy philips csavarhúzó egy kés és egy öngyújtó :D

(#69277) Richard! válasza M0ng00se (#69260) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

Én ilyennel fogom hamarosan helyettesíteni azt a bizonyos oldalt. Jobban megköti a port, mint a szúnyogháló és csúnyább is. ;] :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#69278) #21346560 válasza lemmy71 (#69276) üzenetére


#21346560
törölt tag

"philips csavarhúzó", de felvitte a jóisten! ;]

[ Szerkesztve ]

(#69279) TaaT válasza lemmy71 (#69276) üzenetére


TaaT
veterán

Nagyon köszönöm a tanácsot, akkor el is megyek az Obiba :R

Stylewars_kp: Neked is köszönöm! :R

Give them hell Ukraine!

(#69280) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van valami praktikátok tűzrakó helyhez? A mostanit már szétégettük, még haver apja csinálta azt hiszem. Vasbeton valami köves alappal. Ezt szeretnénk visszabontani, és rátákolni az újat, aminél jó lenne, ha tartósabb lenne. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy tudtok valami adalékot, amitől tűzállóbb lesz az egész, mert most szétrepedt teljesen és hullik szét. A tüzet állat módjára rakjuk, de bulizni szoktunk oda járni, úgyhogy ezen sajnos nem lehet változtatni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69281) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Csak egy nyomorult lyukat akartam vágni a falba, a leendő páraelszívónak. Először a kis obi-s fúrómmal álltam neki, de alig vitte a betont, így kölcsön kértem egy rendes vésőgépet.

Na, itt hamar előjött a probléma, jelesül az, hogy a képen látható vasgerenda:

úgy látszik, hogy máshol is jelen van a házban, hogy száradna le az orra széle annak, aki odarakta. :DDD

Kénytelen voltam lejjebb vésni, talán még elfér. :DDD

(#69282) A Zéé válasza inf3rno (#69280) üzenetére


A Zéé
addikt

"A tüzet állat módjára rakjuk"
Ez megeszik idővel minden tüzelőberendezést, bármennyire is jól van megcsinálva.
Rakjátok a belsejét tűzgátló habarccsal, és béleljétek ki a tűzteret samottal, hátha úgy jobban bírja.

Just a simple Lineman...

(#69283) lemmy71 válasza #21346560 (#69278) üzenetére


lemmy71
őstag

Sajnos a szalonnázó bicskával nem férsz a csavarhoz :DDD

(#69284) AxBattler válasza NeoPampalini (#69281) üzenetére


AxBattler
félisten

Most meg az a baj, hogy NEM spóroltak az anyaggal? ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#69285) Inhouse válasza NeoPampalini (#69281) üzenetére


Inhouse
őstag

Az nem lesz gond, hogy a vasgerenda alól kilőttél minden alátámasztást?

Az egyik bolti gép fagyogatott. Hiren és memtest, hibát jelez. Memória panel ki, másik slotba átrak, egyszer hiba nélkül ment, aztán nincs hiba, de megfagy... Másik memóriával ugyanez. Hmm..más lesz. A procihűtő lefogató egyik sarka kitört, ezzel már gyűlt meg a bajom máskor is. Akkor egy rézvezeték darabot olvasztottam a műanyagba, azóta is megy. Most lustább voltam, átfűztem egy kötegelőt rajta. Sajnos nem volt ződsárga, csak fekete.
[kép] [kép] [kép]

Üdv Inhouse

(#69286) do3om válasza inf3rno (#69280) üzenetére


do3om
addikt

Ahogy írták samot belső bélés, vagy nekünk egy acél gyűrű van berakva, nem passzosan hanem vagy 1,5cm szabad hely van körülötte.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#69287) NeoPampalini válasza Inhouse (#69285) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem valószínű, a sarokig még van vagy 60 centi, ott meg egy 20x20-as betonoszlop, a másik irányba meg legalább két méter, de esélyes, hogy a ház teljes hosszában van rakva ez is.
Meg ez az egész vasgerenda be van betonozva a teljes hosszában, nagyon brutál, felfelé még vagy 30 centi beton van legalább, alatta is vagy 8-10.

Egyébként ez a fal régen nem is volt "fal", nyitott, de fedett bejárati rész volt, és csak utólagosan építették be.

(#69288) Reggie0


Reggie0
félisten

Most talaltam ra, egy regebbi on-topic muvem(csak teszteles erejeig):

A hutest egy hibas kartyarol konkretan lefureszeltem.

[ Szerkesztve ]

(#69289) batyuska100 válasza Reggie0 (#69288) üzenetére


batyuska100
senior tag

Mennyire hűtötte?

(#69290) Stylewars_kp válasza inf3rno (#69280) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kazánlemezből gyűrű kell nektek. Azt égetheted. :DDD

(#69291) Reggie0 válasza batyuska100 (#69289) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, nem volt tul jo, de arra eleg volt, hogy le tudjam tesztelni mukodik-e.

(#69292) inf3rno válasza A Zéé (#69282) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Máshol azt írják, hogy lehet kapni bekeverve 25 kilós zsákokban tűzálló betont.

Buliban hasznos! =]

(#69293) inf3rno válasza Inhouse (#69285) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet alaplap és processzor hiba is ezek alapján.

Buliban hasznos! =]

(#69294) inf3rno válasza Stylewars_kp (#69290) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát lehet bevasaljuk a belsejét. Nem az enyém amúgy, hanem havernak próbálok segíteni. Később mondjuk én is építek az egyik telken valami tűzrakót.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69295) batyuska100 válasza Reggie0 (#69291) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szerintem hatékonyabb lett volna a műanyag takaróolemezt levenni és rárakni 2db házhűtő ventit, de ez se rossz megoldás :)

(#69296) Reggie0 válasza batyuska100 (#69295) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem a rackben a gepeim es halozati eszkozeim, szunetmentes van, nyomato a kamraban.

Szerintem rackben a rezgessel lenne egy kis feladat, az aljat, ahol ugyis a tartoelemek vannak es nem sik teljesen elsonek kiontenem betonnal. De leginkabb epitenek bele gepet, mert a vaz szerepet tokeletesen be tudja tolteni.

[ Szerkesztve ]

(#69297) batyuska100 válasza Reggie0 (#69296) üzenetére


batyuska100
senior tag

A széleihez rakj szivacsot, vagy a csavarok köré.

(#69298) Inhouse válasza inf3rno (#69293) üzenetére


Inhouse
őstag

Csak a procihűtés volt rossz. A "javítás" után működik stabilan.

Üdv Inhouse

(#69299) inf3rno válasza Inhouse (#69298) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A fagyás az talán oké, de a memória hibát nem okozhatta a proci hűtés szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#69300) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok! Ha egy torx csavarral van rögzítve valami a falhoz, majd a csavar fejbe bele van ütve egy pont méretes golyóscsapágy, akkor utólag hogyan tudom ezt leszerelni? Kerékpár rögzítők vannak így megoldva. Kérdeztem az Abus értékesítőjét, de szerinte a WBA 100 "egyszer használatos", azaz teljes megrongálás nélkül nem mozdítható, tehát költözéskor bukta. És ez egy 30 ezr Ft-os termék. Csak kíváncsiságból kérdezem, nem biztos, hogy ilyet veszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.