Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) Reggie0 válasza lemmy71 (#69350) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, akkor megveheti a legdragabb ABUS-t is, mert kutyat tartani sokkal dragabb dolog :) (Es a szore meg allergen is)

(#69352) Barret001 válasza Reggie0 (#69351) üzenetére


Barret001
addikt

És a kutya ragadozó,bármikor megölhet! Életveszélyes!

(#69353) inf3rno válasza Essejó (#69345) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom egy komolyabb lakattal azért el lehet mókolni csapszegvágóval is. A kicsiket simán viszi pár másodperc alatt úgy hallottam.

Buliban hasznos! =]

(#69354) inf3rno válasza Barret001 (#69352) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont ez a lényege, hogy életveszélyes legyen. Ez az igazi jó lopás gátló...

Buliban hasznos! =]

(#69355) Essejó válasza inf3rno (#69353) üzenetére


Essejó
veterán

Léteznek biztonsági lakatok, porkohászatilag készült pajzzsal, ami a fexkorongot is megeszi. :DDD Csak némi készpénz kérdése a dolog. ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69356) inf3rno válasza Essejó (#69355) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, aztán oda lyukadunk ki, hogy a végén a biciklit vágják le, hogy elvihessék a lakatot. :D

Buliban hasznos! =]

(#69357) lemmy71 válasza inf3rno (#69356) üzenetére


lemmy71
őstag

Itt van egy két ötletes megoldás a bringa tolvajok ellen :DDD

(#69358) inf3rno válasza lemmy71 (#69357) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ez király. :D Én még olyanról is hallottam, hogy az ülés alá elrejtettek valami szuronyt vagy mit, aztán ha nem állítottak a dolgon, akkor karóba húzta azt, aki ráült. Állítólag a tolvaj megkapta az anális beültetést. :D Azt mondjuk nem tudom, hogy a tulaj, amikor részegen ment haza hogyan nem felejtette el kikapcsolni.

Buliban hasznos! =]

(#69359) F.E.K.. válasza lemmy71 (#69357) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Mondjuk erősen egyszer használatos, és a kerékpárod se igen lesz használható utána...

inf3rno
Régi autóban volt lopásgátló megoldás a sztori szerint:

Szivargyújtó betét, benne egy gázpisztoly lőszer. Gyújtáskulcs kivétel után a tulaj csak benyomta a helyére, indítás előtt meg kihúzta hogy ne érintkezzen...

(persze hogy ezt valaki valóban megcsinálta-e azt nem tudom, de nem tűnik megvalósíthatatlannak. No persze olyan szivargyújtó aljzat kell hozzá ami csak gyújtás után kap áramot, plusz kíváncsi vagyok mennyi idő alatt melegedne fel egy ilyen megoldás az elsütésig. Ha már elindult az autóval a tolvaj garantált a baleset, egy autó utasterében egy ilyen gázpatron elég hatásosnak tűnik számomra.)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69360) macilaci78 válasza F.E.K.. (#69359) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Autóba épített lopásgátlából ez az etalon szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69361) F.E.K.. válasza macilaci78 (#69360) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Régi, de jó :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69362) Inhouse


Inhouse
őstag

Már régebbi baleset, szerintem megemeltem az előlapnál fogva. A hűtős fiókok nem szeretik ezt. A ragasztás nem működött, kapott egy kötegelős varratot. :) Egész erős lett.
Az adapter lapos dugós volt, van átalakítóm, de úgy túl nagy. Egy rossz EU-s adapter dugóját gányoltam rá. Rá van forrasztva, a rés pedig melegragasztóval kitöltve.

Üdv Inhouse

(#69363) inf3rno válasza F.E.K.. (#69359) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát az a baj ezekkel a megoldásokkal, hogy a mostani jogrendben ha megsérül a tolvaj, akkor még téged vesznek elő...

Buliban hasznos! =]

(#69364) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na én kipróbáltam a Lux excenter csiszolót. A por elszívása gyakorlatilag nulla, bár ez nem is meglepő, mert forog és a centrifugális erő kilövi oldalra a port. Talán olyan konstrukció lenne jó por szempontból, aminél a korong körül van az elszívó rész végig körbe, plusz egy csomó sörte azon túl, hogy ne tudja így kilőni. Ami még vicces volt, hogy van valami porgyűjtője, ami elvileg arra hivatott, hogy a beszívott minimális port megfogja. Na a gyakorlatban annak a résein fújta ki a port. Öröm volt nézni. :D Csiszolni amúgy csiszol, szóval kültérre jó, vagy ha valaki szeret takarítani, akkor esetleg beltérre is. A finom por, ami utána marad mondjuk kinyírja a hepa szűrőt a porszívón nagy valószínűséggel, úgyhogy csak óvatosan. Itt most meszes falat csiszoltam vele. Van egy szoba, ahol már volt műanyaggal festve (vagy azt hiszem diszperziós micsodának mondják, de a lényege kb. ez). Szóval ott majd kipróbálom a napokban, aztán meglátjuk, hogy az mennyire porzik. Maszk nem nagyon van járvány óta, bár nem is nagyon néztem mostanában, úgyhogy annyira nem akarok most porolni. Nem lesz szép, de a következő 5 évre elmegy. Hálószobák, ahol nem nagyon nézelődünk csak alszunk. Ablak és ajtó csiszolásra viszont jó lesz a gép.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69365) F.E.K.. válasza inf3rno (#69363) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ezzel szerintem nem csak a tolvaj sérülhet meg, ki tudja kinek/minek csapódna ha már mozgó autóban történik a dolog. De mint mondtam ezt csak "legenda" szintem hallottam, hogy valóban volt-e aki megcsinálta azt nem tudom. (Nem tűnik kivitelezhetetlennek mindenesetre amennyire látom.)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69366) inf3rno válasza F.E.K.. (#69365) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha rajtam múlna valami sokkolót építenék a kocsiba, aztán jelezne, ha lopják, és nyomhatnám a gombot. ;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#69367) atiska007


atiska007
senior tag

Hello szakik!

Ti hogy gányolnátok ki egy kétajtós amerikai hűtőt, amit konyhabútor vesz körbe, de annyira, hogy a tetejétől kb 2cm van a hűtő és a szekrény között (oldalt meg kb fél cm).
Valami békás megoldásra gondolnék, csak nem tudom létezik-e ilyen, hogy be is menjen a hűtő alá, de csak pár cm-t emeljen.
A probléma, hogy qrva nehéz lenne kézzel kihúzni, állat módjára meg nem tudom kirángatni, mert fa parketta van, amit végig tud karistolni egy rosszul kivitelezett mozdulat... :(

Viszont ki kell húznom, mert a szűrőt ki kell cserélni, mert hátul van, de azt is majd át kell variáljam, hogy egy szűrő csere miatt ne az egész sz@rt kelljen mozgatnom.

Mittudomain!

(#69368) fonok87 válasza atiska007 (#69367) üzenetére


fonok87
aktív tag

Rongyot a lába alá és úgy rángatni? Persze attól a hátsó láb még karcolja a parkettát, de ha visszamegy a helyére talán elfogadható kompromisszum. Esetleg gurtnit valahogy befűzni mögé, hogy könnyebb legyen kihúzni.

Szerk.: kevésbé egyszerű megoldás, konyhabútor lebont, szűrőcsere, konyhabútor visszaépít ;]

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#69369) F.E.K.. válasza inf3rno (#69366) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Akkor ezt csak úgy itt hagyom...

[link]

:))

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69370) inf3rno válasza F.E.K.. (#69369) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez rohadt nagy :C :C :C :R :R :R

Buliban hasznos! =]

(#69371) Met válasza atiska007 (#69367) üzenetére


Met
nagyúr

Nem kerekes?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69372) atiska007 válasza Met (#69371) üzenetére


atiska007
senior tag

az, de hátul nekem most úgy tűnik kiszedték a kereket, hogy beférjen.
Mert "jól" méretezték a bútort a szaGemberek :W

De hogy hogy varázsolták be anno, azt nem tudom.

Mittudomain!

(#69373) macilaci78 válasza atiska007 (#69367) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha meg tudod dönteni hátra, akkor kerek ceruzát, vagy hosszú fatiplit teszel alá és azon kigörgeted.
Én vennék műanyag székalátétet, azon vonszolnám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69374) Essejó válasza atiska007 (#69367) üzenetére


Essejó
veterán

Valami ilyennel. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69375) Pete55555 válasza atiska007 (#69372) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Egy kisebb rongyszőnyeget próbálj alányomni úgy, hogy megdöntöd befelé - ha lehet. Ha nem lehet, akkor valahogy kijjebb kell rángatni, és utána dönteni befele.
Ezután már "csak" a szőnyeggel együtt ki kell húzni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#69376) moleculez válasza atiska007 (#69372) üzenetére


moleculez
veterán

Mi funérlemezt használtunk hasonló szituban. Alá amennyire lehet, aztán egy ember megfogja előre dönti (hogy a lemezen legyen a súlypont), és így lassan kijátszani.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69377) atiska007 válasza Essejó (#69374) üzenetére


atiska007
senior tag

No valami ilyesmit kerestem volna, ez talán megfelelő. :R

Köszi az előző hozzászólásokat, sajnos dönteni nem lehet, mert felette van a beépített szekrény, így sajna sem előre, sem hátra nem lehet dönteni. Ahogy írtam, kb pont akkora a bútor körbe, mint maga a hűtő, tehát épp befért :( És pont emiatt vagyok bajban.

De ez az emelő segíthet, csak ha alá nyúlok a hűtőnek (persze rongy a hűtő és az emelő közé), nem tudom a hűtő saját súlyától a külseje/alja nem-e roppanna meg.

Mittudomain!

(#69378) inf3rno válasza atiska007 (#69367) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én pont tegnap láttam valami bútor mozgató szettet 5 pénzért. Nem tűnt egy csoda megoldásnak, de lehet, hogy nálad működne valami ilyesmi. [link]

szerk:
Ahogy nézem más is linkelte már.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69379) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek abból mekkora baj lehet, ha lement a wc-n egy rongy? Jó esetben megtörli belülről a csöveket. :D

Buliban hasznos! =]

(#69380) shteer válasza inf3rno (#69379) üzenetére


shteer
titán

Ha nem dugulós a rendszer, akkor semmi, ha igen és ha nem megy utána még 20-30db akkor se :)

Utcánk lefelé lejt, a végén vagy egy átemelő - 3 éve lakunk itt és ezidő alatt 2 dugulás volt ami miatt az utolsó 4 háznál úszott az alagsor a mindenben - szerencsére 4 telekkel feljebb vagyunk, régen is rendszeres volt állítólag - mindig eldobható pelenkák okozták a bajt

..szerintem jónak tűnik

(#69381) Essejó válasza atiska007 (#69377) üzenetére


Essejó
veterán

Söt eMag-on olcsobb. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69382) inf3rno válasza shteer (#69380) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Én is így gondoltam. Dugulás talán 20 éve volt utoljára. Elvileg van valami vegyszer, ami képes feloldani a rongyot meg a pelenkát: [link]

Buliban hasznos! =]

(#69383) #21346560 válasza Inhouse (#69362) üzenetére


#21346560
törölt tag

Erről az enyém jut eszembe! :DDD

Bár a végeredmény azért elég "szép lett"!

(#69384) Nikaré válasza #21346560 (#69383) üzenetére


Nikaré
őstag

Nem jó!
Ződsárga" ragasztó kellett volna! :D

[ Szerkesztve ]

(#69385) Samus


Samus
addikt

Ez a konverter alkalmas lenne arra, hogy 3pin PC ventilátort szabályozzak vele PWM jellel? Az alaplapnak nem gond, hogy nincs sebesség visszajelzés?

Tudom, hogy a teljes sebesség nem érhető el vele a 10V miatt, de működne?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#69386) Reggie0 válasza Samus (#69385) üzenetére


Reggie0
félisten

Talan, kerdes, hogy annak a tranzisztornak/icnek mi a szerepe a 2 polusu sorkapocs mellett. Sajnos a szovegben nem utalnak ra. Az a tap, szoval ugy tunik ez a modul nem ad ki terhelheto analog jelet, igy nem mehet ra a venti.

[ Szerkesztve ]

(#69387) Samus válasza Reggie0 (#69386) üzenetére


Samus
addikt

Akkor mire való?

És a másik kérdés, hogy mivel lehetne a legegyszerűbben megoldani a DC vezérlést? Hőfok alapján kell, tehát thermoszernzoros is (ha PWM jel alapján megy a vezérlés, akkor nem kell, mert az az alaplap megoldja).

Találtam is szenzorost, de azok is PWM jelet állítanak elő, tehát 4 pines ventihez valók.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#69388) TaaT válasza Samus (#69387) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom ilyen kell-e neked, nálam kallódik egy ilyen itthon amire nincs szükségem. [link]

Give them hell Ukraine!

(#69389) Inhouse


Inhouse
őstag

Anno kérdeztem tőletek, miként lehetne elkerülni egy keskeny kihúzhatós fiókban a fektetett borok elgurulását. A PVC csőből hasított ötlet azóta is tetszik és lassan le kell adjam a lapszabászatnak a terveket. Ez a része szerintem jó lesz, megoldom.
Viszont most van egy kis gondom. A nagyja adatok rajta vannak a képen. Szóval tényleg keskeny fiók-polc lenne. A mélysége viszont 660mm. Tehát elég sok flakon és üveg el fog férni benne, ami azért már súly.

Az egyik kérdés az lenne, hogy mivel a magasságot elég jól ki akarom használni, ezért nem akarok oldalfalat bútorlapból a fiókok lapoknak (amin a flakonok, üvegek állnak). Felcsavarozhatnám a fióksínt a bútorlap oldalára közvetlenül (kicsit magasabb, mint 18mm, de nem ez a baj), de akkor a csavar feletti lapmaradék elég komoly erőnek lenne kitéve...meg pont a terhelés irányában nem lenne tartása a lapnak. Vagy ha az összes csavarhelyet kihasználom a fióksínen, akkor elegendő lenne? Alternatív megoldásként azt találtam ki, hogy egy 20*20-as szögvas (zölddel) futna végig a lap sarka alatt és ezen keresztül lenne felcsavarozva a sín. Ez kellő merevséget adna, és a csavar sem szakadhatna ki, hiszen a szögvas alulról végig megtámasztja. Jó ez így? (fehérre festeném, olyan lesz a bútor is)

A másik aggodalmam az, hogy hány ponton kellene ezt a 2db függőleges 2005mm-es lapot összekötni, hogy ne nyomja szét a sok fiók? Vagy a fióksín is összetartja? Szereti az ilyen terhelést? Gond ez egyáltalán? A kereszt merevítőlapok szintén a helyből vesznek el, ezért nem raknám tele. A kérdőjelesek kellenek, vagy elég a többi, alul, felül és középen?

Ez egy elölnézet, a kékek a csavarok, a piros a golyós fióksín.

Az alsó polcok oldalán nem jelöltem, hogyan lesz megoldva az, hogy ne boruljanak ki a flakonok. Az igazság az, hogy volt egy kisebb ilyesmi a régi szekrényünkben és ott sem volt semmi. A kihúzáskor és betoláskor nem volt vele gond, max, ha az egyikkel kiborítottuk a másikat berakáskor. Amúgy is műanyag flakonok, nem törnek, szóval lehet, hogy így marad. Esetleg később pótolom, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#69390) Submarine válasza Inhouse (#69362) üzenetére


Submarine
senior tag

Na ezaz.
Kiváncsi lennék hány millió darab van kidobva a szemétbe, mert nem micorusb-s, meg mostmár type-c -s. De amúgy egy éjszaka alatt akármit feltöltenének.
Vagy visszavitték Afrikába, leégetni róla a műanyagot.

(#69391) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nem nagyon találtam megfelelő topikot, de kellene nekem egy ajánlás forrasztópákára.
Alapvető, egyszerű feladatokra keresnék egy tartósabb darabot.
Kondik cseréje, kapcsolók forrasztása, gyakran pici helyeken, cserélhető fej, ilyesmi.
Nem high tech drága állomás kellene, csak valami korrekt, de amatőr szintű cucc.
Tudtok ilyet?

(#69392) Samus válasza TaaT (#69388) üzenetére


Samus
addikt

És ez konkrétan mit csinál? Thermosztát? Azzal sajnos nem tudok mit kezdeni. 3 PC ventit (házhűtő) szeretnék hőmérsékletfüggően működtetni. A lapon 2 PWM (+1 a CPU-nak) és egy DC csati van, de az full speed, nem vezérelhető, cserébe 1A terhelhetőségű.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#69393) Inhouse válasza FoxiestFox (#69391) üzenetére


Inhouse
őstag

Cseh pillanatpáka, az eredeti, az esetek 90%-ában megfelelő a célra. A hegye cserélhető, vágsz másik rézdrótot. :) + egy ónszippantó.
Van Wellerem tűheggyel, de nagyon ritkán kell. Illetve most már van meleglevegős pákám, egy belépőszintű, az SMD technika eddig elment mellettem, de néha kellene.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#69394) TaaT válasza Samus (#69392) üzenetére


TaaT
veterán

Itt az oldala a terméknek [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#69395) FoxiestFox válasza Inhouse (#69393) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez fos. :D Ilyenem van.
Ennél kéne egy-két szinttel feljebb valami.

(#69396) Inhouse válasza Inhouse (#69389) üzenetére


Inhouse
őstag

Ja, hopp...szóval 2 fiók lenne, a teljes magasság a 2005mm a lábbal együtt, ami 100mm. Szóval 2005-100=1905 a bútor teljes magassága. Ennek a fele lenne egy "fiók", ami nagyjából 1900/2=950mm magasak lesznek kb. az előlapok (180mm szélesek). Egy ilyen fiók kapna 2 vagy 3 golyós fióksín párt, ami elvileg 40kg teherbírású. Maga a szekrény része az alján és a tetején, illetve a két fiók között lenne összefogatva egy bútorlap "polccal". Elvileg ez elég, hogy a helyén maradjon a 2 oldallap, nem?
Nem hibáztatok senkit, ha ez alapján nem látja át...pedig igyekeztem megértetni magam. :(

Üdv Inhouse

(#69397) NandoXXL


NandoXXL
senior tag


Be bikázás🍻

(#69398) Inhouse válasza FoxiestFox (#69395) üzenetére


Inhouse
őstag

Az eredeti Lidokov pisztolypáka biztosan nem fos. Elég régóta létezik és igencsak sokat bizonyított, nem csak nálam. Vannak sajnos hasonló kinézetűek, amik valóban rosszak. Ha rákeresel a cseh pisztolypákára, akkor is felad sok mindent. Azért linkeltem az eredetit, hogy erről van szó. Van feketében, fehérben kékben...elnyűhetetlen és több, mint 30 éve bevált nálam. Egyedül az izzó problémás, és sok használattól a pákahegy rögzítő menet kapott 3->4-esre bővítést.
Kapcsoló és alap elektronika forrasztásra (furatgalván alkatrészek), akár kondenzátor cserékre tökéletes. Ha nem jó, akkor ott más baj van. Illetve ez valóban nem kicsi, de azért ez jellemzően nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#69399) FoxiestFox válasza Inhouse (#69398) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Oké, nem fos, de nem arra való, amire én használnám, apró kondik, ellenállások, chipek 1-2 lábára rákötések, stb
Ezek is tök jók vastag kábelvégeket és nagy áramköri elemeket leolvasztani a pcb-ről, de nekem mikroelektronikai célra kellene valami.
Bazi vastag hegy, egy kiló kézben tartása forrasztás közben nem pálya.
Pálya volt 30 éve, most nem az. :N

[ Szerkesztve ]

(#69400) Inhouse válasza FoxiestFox (#69399) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem tudom, mekkora az az apró. Az összes furatos cuccot kiforrasztom vele, amit akarok. Az SMD, az apró, oda nem jó (ez sem teljesen igaz). :)
A legkisebb forrpont távolság 2,54mm, oda simán jó.
Legutóbb amire a Wellert elővettem a tűheggyel, az egy VS1053-as chip lábára való aprócska huzal ráforrasztása volt, nagyító alatt. De oda még az is bumszli volt.
Akkor vegyél valamilyen hőfokszabályzós Weller szerűt, vagy akár eredetit használtan. Ha ennyire nem a másikkal.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.