Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68401) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Az elektromos bringához még mindig nem kel jogsi ugye? Az azóta sem változott? Én is töprengek egy megvételén, Értem én hogy szarnak pofon valahol az éterben, De rövid távokra tökéletes lenne. Na meg vannak akik házilag rakják össze, házilag mivel lehet kihozni a legtöbb távot belőle? Milyen aksival? Más: Valaki épített már itt stirling motort?

(#68402) Reggie0 válasza Marcsello31 (#68401) üzenetére


Reggie0
félisten

300W alatt es ha csak rasegiteses(azaz nem gazkaros, hanem pedalos es csak akkor hajt, ha te is hajtod a pedalt), akkor nem kell jogsi. Egyeb esetben segedmotoros kerekpar, amihez valamilyen (seged)motoros jogsi vagy B kell.

[ Szerkesztve ]

(#68403) Marcsello31 válasza Reggie0 (#68402) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Értem, Akkor ugyan úgy meglehetek büntetve, ha nem pedálozok és csak elektromosan hajtom a bicajt,"LOL Vagy csak látcólag hajtom a pedált vicceltem". Változtak a szabályok akkor, Volt valami benzines mini montor, régen azzal nyomták, nem jut az eszembe a neve hirtelen, de mindegy is ha nincs jogsid semmit nem vezethetsz. Köszi az infót! :). Akkor marad a lábasmegoldás, fekvőbicigli milyen?

(#68404) rakloo válasza Marcsello31 (#68401) üzenetére


rakloo
aktív tag

Figyelj , sofőrként elég sok mindent próbáltam ki és még soha nem féltem úgy sehol-semmiben , mint egy elektromos rolleren.
Bármelyik elektromos bringa tud 30-50 km-t röhögve és azért a komfort nem ugyan az.

Dongó motor volt a neve

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#68405) macilaci78 válasza rakloo (#68393) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt nem hagynám ennyiben. Szerintem megérne egy IP44-es műszerdobozt, vagy OBO-t. :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68406) rakloo válasza macilaci78 (#68405) üzenetére


rakloo
aktív tag

Igen, szeretnék oda egy normális dobozt. Viszont tervben van ,hogy varrok egy normális Caffe Racer ülést rá, ezért is fontos a normális doboz (mokány kinézet a végleges terv). Ez jelenleg a v1.1 ,ami elhord szórakozni és nem kell buszra szállni vagy hasonlók.

Szívesen írok róla egy hosszabb cikket, de szükségem lenne némi ösztönzésre :D

555-SHOE

(#68407) cinemazealot válasza rakloo (#68398) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nice! :K Aktuálpolitikai mellékzönge is pont a megfelelő stílusban került fel rá... ;)

(#68408) Samus válasza rakloo (#68406) üzenetére


Samus
addikt

Írj cikket róla! :D

Én is szívesen olvasnám.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#68409) hentes555


hentes555
senior tag

Szép délutánt mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy garázsban talált b*szott nagy hegesztő, kb. 40 kg-os cucc. Elvileg vagy 10 éve újra lett tekercselve elmondás szerint. Hegesztési tapasztalatom kb. semmi, de megpróbáltam tegnap használatba venni. A gépen semmiféle állítási lehetőség vagy ilyen célű kapcsoló nincs, csak egy be-ki kapcsoló gomb. Volt az egyik szekrényben egy Esab 2.0-s rutilos elektróda, gondoltam kipróbálom, egy tolikapát akartam összetákolni vele. A gondom annyi, hogy amikor egy 5 mm-es acélrudat akartam egy 1/2"-os vascsőhöz hegeszteni kb. 70°-os szögben egymáshoz képest, akkor a rúd vagy nem olvadt össze rendesen a csővel vagy egyszerűen elégette a rudat. Plusz volt olyan is, amikor szikragyújtásnál az elektróda odaragadt és levágta a biztosítékot a házban.

A kérdésem a következő: Én basztam el a dolgot, mert hülye vagyok hozzá és nem tudom a technikáját rendesen vagy ilyen géppel nem is nagyon lehet rendesen összehegeszteni a két említett anyagot?

Másik: Tudok valami védelmet belerakni, hogy ne a kapcsolószekrényben vágja le a biztosítékot, hanem úgy megoldani, hogy a gépen magán legyen ilyen célra valami védelem?

Szemléltető kép:

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#68410) pjen válasza hentes555 (#68409) üzenetére


pjen
félisten

Először 40 kg os trafó az nem olyan nagy.Aztán szerintem van ott állítási lehetőség,csak nem kapcsoló.A munka kábelt vagy a bemenetet kell másik csavarra kötni.Az ötös vasat azért égette el mert túl nagy volt az áram,vastagabb pálcával lehet jobban menne.Az,hogy lecsapja az órát egy dolog,ha elé teszel egy kisebb kismegszakítót valószínű kevés lesz az áram.Elsősorban gyakorolni kell esetleg 2,5-3,25 pálcával is próbálni.+ kimérni hol mit ad le.

(#68411) Samus válasza hentes555 (#68409) üzenetére


Samus
addikt

Ezek régi háztáji gépek, házilag tekercselt. Én láttam olyat, ami egy vesszőkosárban volt, hogy meg lehessen fogni (persze más burkolat nem volt). Igazi életveszély. Tedd el emléknek, és vegyél egy egyszerű inverteres gépet, ha csak néha kell.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#68412) pjen válasza Samus (#68411) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de egy használható inverteres 25k.Ha évente 1x2x használja jó lehet.Egy burkolatot nem olyan nagy kaland csinálni rá.

(#68413) Barret001 válasza hentes555 (#68409) üzenetére


Barret001
addikt

Majdnem ilyen van nekem is,csak kisebb.3 kivezetése van,azokon lehet variálni az ampert. És még mindig működik :) Ezek ritkán mennek tönkre,örökkévalóságnak épültek.

(#68414) hentes555 válasza pjen (#68412) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi a segítséget mindenkinek, erre nem is gondoltam hogy azokona csavarokon tudok változtatni az áramon, akkor makd kipróbálom. :)

Ha nem muszáj most nem vennék erre külön gépet, egyetemi budzséből annyira nem telik, ez tényleg csak 1-2x összetaknyolni valamit használnám. Majd készítek rá valami burkolatot meg kerekeket hogy mozgatni lehessen könnyebben.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#68415) pjen válasza Barret001 (#68413) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van inverterem,de vastagabb dolgoknál előveszem a 160 as hetrát.

(#68416) hentes555 válasza Barret001 (#68413) üzenetére


hentes555
senior tag

Kimentem, jobban megvizsgáltam és tényleg így van, van I, II, III fokozat, igaz most az I-esen van, hátha a többi gyengébbet jelent majd, nem ennél is erősebbet. :D

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#68417) pjen válasza hentes555 (#68416) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg a másik oldalt is,hátha vannak ott is fokozatok.

(#68418) Barret001 válasza hentes555 (#68416) üzenetére


Barret001
addikt

Azért 2-es lemezt már illik neki rendesen vinni! Alatta is lehet,csak óvatosan. ER21-ER23 elektródaméret az általános otthonra. Vastagabb elektródával sínvasat kell hegeszteni :D

(#68419) hentes555 válasza Barret001 (#68418) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor ha jól gondolom, inkább user error miatt nem jött össze a hegesztés, sem mint a gép alkalmatlansága miatt.
Ez még a jobbik eset, mert apám 20-on éve dolgozik hegesztővel, én meg szégyenszemre nem tanultam el tőle. De most kedvet kaptam, úgyhogy ha hazamegyek mondom is neki, hogy hozzon pár hulladék anyagot haza a gyárból, hadd tanuljam a technikát. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#68420) DJGABI válasza rakloo (#68393) üzenetére


DJGABI
addikt

uhh bakker, azok az akksi csatik... nagyon szakembör :C

(#68403) Marcsello31 itt vidéken tesznek rá, a jobb fajta benzinesek aláznak egy Babettát, és sisak, kresz ismeret minden nélkül nyomják

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68421) Barret001 válasza hentes555 (#68419) üzenetére


Barret001
addikt

Bizony tanulni kell! Elsőre nem fog menni.De tanulható :) Vékonyabb anyagokat csak szakaszosan szabad hegeszteni,mert különben el égnek.

(#68422) macilaci78 válasza DJGABI (#68420) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy átlag babettőt siheder koromban Anyám 28"-os Kemping bringájával is aláztam.

hentes555: Apámnak is hasonló hegesztője van, 25 éve biztosan megvan már, de lehet, régebb óta, csak nem emlékszem rá. Egymás mellett van sorban vagy 8 db vasalózsinórhoz aljzat, attól függően, hova dugja a kábelt, állítja az ampert.
Akkora, mint keskeny mosógép. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68423) moleculez válasza macilaci78 (#68422) üzenetére


moleculez
veterán

A hegesztő az olyan, mint a pálinkafőző? Mindenki magának építette régen? :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#68424) #33253120 válasza moleculez (#68423) üzenetére


#33253120
törölt tag

Így van. Hamarabb volt a gyárból/tsz-ből alapanyag, mint pénz egy Hetrára. De ugyanez a mosógépmotoros fűnyírók babakocsialvázra szerelt története is. :)

(#68425) rakloo válasza DJGABI (#68420) üzenetére


rakloo
aktív tag

Ez volt itthon! :D

Apropó, ugyan ilyen hegesztőn tanultam pár héttel ezelőtt, működik.
Olyan ,hogy életveszélyes ... nem létezik, csak meggondolatlan felhasználó! :DDD

555-SHOE

(#68426) moleculez válasza #33253120 (#68424) üzenetére


moleculez
veterán

... + csapvízzel locsolni úri huncutság, furt kutat a kertnek!
Ehh, egy letűnt kor emléke, ahol abban mérték a férfi embert, mekkora a sufnija, mennyi mindenhez ért, nem abba mekkora a karja/hány követője van Instán.
Mikor tudást és tapasztalatot adtak át egymásnak a férfiak, nem kankót, meg trippert.
Egy jó tíz-húsz évvel lemaradtam erről, a végéből még kaptam, ellestem ezt-azt nagyfatertól, leginkább a hozzállást: amit nem tudsz, azt kérdezd meg, olyantól, aki tudja. Ha érted amit mond, csináld meg, ha nem akkor hülye vagy hozzá, hagyd a 'csába.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#68427) Barret001 válasza moleculez (#68426) üzenetére


Barret001
addikt

Ha így haladunk tovább,nemsoká a gyereket is szakemberrel kell csináltatni!
Szép új világ,éljenek a birkák...Okos,ügyes ember nem kell sehova,mert érdemben beleszólhat a "szakemberek" dolgába. Régen az ilyenek lemorzsolódtak,ma tenyésztik őket!

(#68428) NEMO1968 válasza rakloo (#68404) üzenetére


NEMO1968
őstag

Az az elektromos bringa,amelyik 30-50-et tud,már alaposan meg van piszkálva.
A pedeleceket úgy tervezik, hogy 25-ig folyamatosan csökkentik a rásegítést,akármilyen erősre is állítod,25 fölött pedig kikapcsol.
Egyedül a speed pedelec tud 40-50-et,de azokra kérik a sisakot és a jogsit.
A "gázkarosak" pedig gyárilag,gyári beállításokkal szintén nem mennek 23-24-nél többet, talán csak hátszélben.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#68429) NEMO1968 válasza Marcsello31 (#68401) üzenetére


NEMO1968
őstag

Kicsit nagy még a katyvasz ezen a téren.
Mi célból,okból kellene az elektromos?
Betegség,ízület vagy csak a lustaság? :) :) :)
Ízület miatt jobb a gázkaros,de arra még maguk a rendőrök sem tudják,mi van.
Nem bicó,mert önállóan is megy a motorral,de nem is SMK,mert nincs típusvizsgája.
Nemrég beszéltem egy ismerős rendőrrel,nos,alaposan belekavartam a történetébe.
Nem mellékes, hogy a "gázkaros" bringákon is ugyanúgy rajta van a PAS,tehát bármikor tudsz vele pedelec módban is közlekedni.
Más kérdés, hogy nehéz,de erre vannak megoldások.
Ha biztosra akarsz menni, nézel egy pedelecet,azzal nem lesz gondod,ha nem speed pedelec.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#68430) emre


emre
veterán

elektromos kerékpárból ez a minimum ;]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#68431) NEMO1968 válasza emre (#68430) üzenetére


NEMO1968
őstag

Itt sem tudta szinte még szegény közeg sem eldönteni, mi is ez. :D :D
A címben elektromos motornak titulálták, és teljesítményre,illetve a lábbal hajthatóság hiánya miatt valóban az. :K :K
A srácnak ha volt jogsija,többé-kevésbé szabályosan ment vele ki az útra.
A "gázkaros" elektromos bringákra az volt a kérése a rendőrnek, hogy legalább akkor csináljak úgy, mintha pedáloznom kéne,mikor rendőrt látok :D :D .(akkor nyáron sokat fogok fogyni :DDD :DDD )
Valamint szereljem fel többé-kevésbé szabályosan bicónak. :) :)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#68432) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Még a vírushiszti ideje alatt eltörött (szakadt) az óraszíjam.
Nehezen tudok lemondani róla, főleg olyan környéken,ahol sok a hófehér kék szemű svéd cserediák. :D :D
Tudjátok,akik a " mondd már meg mennyi az idő, buszjegyre kéne " szövegű előzetes szóváltást követően mártják beléd a bökőt.
Melóhelyen a rongy között találtam valami ki tudja mi volt fénykorában gumírozott valamit, ez lett a vége. :) :)
Ennél rondábbat vártam :DDD :DDD :DDD :DDD .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#68433) Mok28 válasza Barret001 (#68388) üzenetére


Mok28
csendes tag

Rendben, köszi a tanácsot és a segítséget.

(#68434) Barret001 válasza emre (#68430) üzenetére


Barret001
addikt

Ez motorkerékpár.

(#68435) forest_ns


forest_ns
tag

Látott valaki Lidlben megmaradt kompresszort? Kb. két hete volt akcióban.

(#68436) do3om válasza forest_ns (#68435) üzenetére


do3om
addikt

Valami teszt volt hogy az aldis kétdugattyús sokkal jobb vétel!

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#68437) forest_ns válasza do3om (#68436) üzenetére


forest_ns
tag

Az is jó, de arról nem tudok, volt vagy lesz?

[ Szerkesztve ]

(#68438) do3om válasza forest_ns (#68437) üzenetére


do3om
addikt

Már volt de több hónapja, szóval ha netán ráér akkor lehet lassan figyelgetni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#68439) Samus


Samus
addikt

Popszegecs húzóból melyik típus jobb? A fogó formájú, vagy a kétkaros?

Illetve csatornák egymáshoz rögzítéséhez van jobb ötletetek? Forrasztani nem opció (nincs szerszám) , melléképület hátulján lesz, a szomszéd felől, esztétika nem lényeg.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#68440) pjen válasza Samus (#68439) üzenetére


pjen
félisten

Pop szegecs és sziló.Nekem fogó formájú van,de jó a kétkaros is.Inkább felhasználás függő.

[ Szerkesztve ]

(#68441) #33253120 válasza Samus (#68439) üzenetére


#33253120
törölt tag

A kétkaros kevésbé fáraszt, a fogós meg több helyre odafér. :)

(#68442) moleculez


moleculez
veterán

Kis kerti medencén gondolkodom, nem merevfalú, csak ilyen kb 3m x 0.8m a gyerekeknek. A vízforgatós megoldásokkal meg tudom azt csinálni, hogy csövön engedem le csatornába, nem csak így szabadon kifolyik a vakvilágba? Kicsi a kert, keskeny, elárasztanám a másik két szomszédot is :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#68443) lemmy71 válasza Samus (#68439) üzenetére


lemmy71
őstag

Attól füg milyen szegecset használsz, ha hagyományos alut akkor a fogó is jó, de savállónál amit mér izomból kell meghuzni ott a kétkaros játszik :K
A [STANLEY] otthoni munkára és egy két kisebb acél szegecsre kitűnő választás, az ilyen egy két ezer forintos céllövöldés hulladékokat kerüld :D

(#68444) emre válasza Barret001 (#68434) üzenetére


emre
veterán

két kereke van és nem börrög, tehát bicikli :P

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#68445) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok.

Remélem tudtok segíteni.

Rozsdagátló bevonatot szeretnék csavarokra tenni. Van valami eljárás, amit szoktak használni. Régebben néztem videot is róla, de nem mutatták, mit mivel kevernek. Azt tudom, hogy autó akksi kell hozzá

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#68446) Inhouse válasza moleculez (#68442) üzenetére


Inhouse
őstag

Sajnos ezekre is igaz, hogy ahogy telik az idő, egyre több mindent kispórolnak belőlük. Annó sok évvel ezelőtt, amikor kezdtük, akkor még anyagból voltak. Azt az akkori kutyánk kilyukasztotta a leeresztéskor, 1 percre nem néztünk oda. A második már magától kilyukadt a felfújható perem és a medencefal találkozásánál, gyakorlatilag nem javítható problémamentesen. Most vettünk egy csővázast, így a felfújható peremmel elvileg nem lesz legalább gond. Az Auchanban volt 24990-ért a 305cm-es, ugyanez felfújhatóban manapság már 19990. Annó még 8990-ért vettük, illetve tavaly vettünk egy tartalékot egy kiárusításban ennyiért. :) Az anyagspórolás a szivattyú/csövek vonalon is tetten érhető, egyre kisebb szűrők és egyre gyengébb szivattyúk. A csövek egy szezon alatt repednek, megeszi a nap. Az újat le fogom védeni alus ragasztószalaggal.
A leeresztés nem egyszerű, a szívó rész nem ér le az aljáig, illetve az említett teljesítmény miatt sem gyors. Nekem van egy 110-es cső, ráccsal mellette és megy az árokba. Először vödörrel mertük ki, aztán lenyomtuk a szélét, a végén az aljáról borogattuk (megemeltük a szélét). Ne, ez a csővázasnál nem lesz járható. :)
Gondolkozunk egy homokszűrős vízforgatón, de a fene tudja, megér-e annyit külön...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#68447) pjen válasza Satyricon (#68445) üzenetére


pjen
félisten

Rézzel aránylag egyszerű bevonni vasat.Veszel növényvédő boltban kristályos rézgálicot,feloldod vizben.Az aksi egyik kivezetését natúr bele lógatod,a másikra rákötöd a csavart és úgy lógatod az elektrolitba.Ha a csavart egy puha grafit ceruzával begrafitozod jobb lesz az eredmény.Mindezt egy üveg vagy műanyag edényben.

(#68448) Barret001 válasza emre (#68444) üzenetére


Barret001
addikt

Tehát 100 lóerő is lehet,pedál sem kell rá ugye? :D

(#68449) Barret001 válasza moleculez (#68442) üzenetére


Barret001
addikt

A vízforgatók általában igen alacsony emelőmagasságúak.A kicsik kb 1,5M-t tudnak.Ha ez az emelési magasság elég a lefolyóig,akkor mehet oda. :D Ha nem,akkor más megoldás kell.

(#68450) Barret001 válasza Inhouse (#68446) üzenetére


Barret001
addikt

Szomszéd medencéje kilyukadt,nekem kellett megjavítani! Próbálták ragasztóval,de nem fogta meg.Ráadásul hőlégfúvóval még nagyobb lyukat csináltak. Én megoldottam profin :D Két oldalra alulemez, össze popszegecselve.Gond nem volt vele ezután! Szerencsére a medence feneke volt.Bár oldalt is működik,csak ott látható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.