Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) csudri


csudri
őstag

Nagyon jó, hogy elindult itt a topikban a játszótér építés, mert nálam is tervben van a dolog. Jöhetnek a képpel dokumentált projektek! :)

(#68052) macilaci78 válasza csudri (#68051) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aki veszi a fáradtságot logout bejegzésre, annak szívesen segítek. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68053) Flowtation válasza macilaci78 (#68052) üzenetére


Flowtation
őstag

én gondoltam rá, de eddig 4 db fényképet bírtam csinálni, tegnap meg fűnyírás, áhh... :)
mondjuk nincs is sok meg, csak a 4 alap, a kereszttartók csapjai, meg egy gerenda.
#soseleszvége :))

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#68054) chopin42


chopin42
őstag

Tisztelt gánymesterek! (kérlek ne nevessetek, ha túl amatőr a kérdés).
Adott egy 10 emeletes panel, ami a 70-es évek vége felé épülhetett, szoci vasbeton az anyaga.
Régebben akcióba vettem egy Lidl-ös akkus ütvefúrót, eredetileg apróbb otthoni munkákra, bútorokhoz, jó áron volt, illetve tud ütni is.
Kérdésem: valaki próbált-e vasbetont fúrni ezzel? Én eddig ódzkodtam ettől (vezetékek, vasbeton, első lakás, még nem fúrtam betonba, stb...), de a feleségem nagyon szeretne néhány polcot a falakra. Megoldható ezzel? (ha igen, milyen fúrószár kell hozzá?)
Kb polconként 3-4 csavar, 2-3 polc, és egy időre letudom.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68055) daninet válasza qnadam (#68050) üzenetére


daninet
veterán

az jó. az elsőn szar a hangminőség

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#68056) qnadam válasza chopin42 (#68054) üzenetére


qnadam
veterán

vasbetonhoz fúrókalapács kell. ütvefúróval is lehet valami lyukat kapirgálni a falba, de neked is rossz, meg a szomszédaidnak is. ha ezt ráadul akkus géppel csinálod... de végülis egy próbát megérhet.
betonba való fúrószár kell hozzá :)

(#68055) daninet : én lehet megpróbálnék első nekifutásra egy alaplapi csati --> jack kábelt, hogy azzal javul-e a helyzet. ha igen, akkor lehet játszani a belső kábelezés feljavításával. de szerintem egyszerűbb és biztosabb a hátsót használni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#68057) macilaci78 válasza chopin42 (#68054) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én vezetékes ütvefúróval próbáltam betonba fúrni. Tégla lakás, függönytartó, illetve az erkényen van egy falfül és a polctartót, de a homlokzati oldalon is beton elem volt.
A függönytartóval kezdtem: két perc után is csak egy darab 1 cm mély lyukat sikerült fúrnom. Ráhagytam. Az erkélyen a jelölt helyen kezdtem, a festék, glett azonnal lepattant az alatta lévő kavicsról, ráhagytam ezt is.
Pár héttel később voltam otthon, Apámtól elkértem kölcsön a nagy fúrókalapácsot, négyélű fúrószár, mint a kés a vajat... Több idő volt a függönytartónál a létrát arrébb vinni, mint a lyukat fúrni.

Hagyd a bánatba, ne kínozd a szerszámot, inkább szerezz egy oda való fúrót. Közös képviselőt kérdezd meg, hátha van ilyen apparátusa.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68058) csabulaxi válasza chopin42 (#68054) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ez alatt hozzá se kezdj!

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#68059) ahenobarbus válasza lemmy71 (#67974) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

Ez a glettwasser az amit a barkácsáruházakban a rézforrasztáshoz árulnak, pl. ez [link]?

uff, ocs.

(#68060) pjen válasza ahenobarbus (#68059) üzenetére


pjen
félisten

Lehet.Viszont ha veszel egy flakon háztartási sóssavat és szerzel egy darab horgany lemezt a felodás után biztos azt kapsz.

(#68061) jmuranyi válasza chopin42 (#68054) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia! Még egy szavazat a fúrókalapácsra.
Óvatosan vele, könnyen át lehet nézni a szomszédhoz :D

Ja, és esetleg fúrás előtt fémdetektorral/vezetékkeresővel
megnézni, nincs-e valami árulás a falban.
(És, ha nem lesz gyakran használva,
érdemesebb kölcsönkérni/bérelni/ismerőst megkérni rá...)

(#68062) hegegabi80 válasza csudri (#68051) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na majd igyekszem én is dokumentálni a hinta projektet. Aztán jön majd a kis szerszámos tároló, majd az elhalasztott faterasz. Már csak szabadidőt kell hozzá keríteni. :DDD :O

(#68063) cinemazealot válasza chopin42 (#68054) üzenetére


cinemazealot
addikt

+1 a fúrókalapácsra

Vezetékes B&D ütvefúróval próbáltam 60-es években épült társasház vasbeton mennyezetébe karnist fúrni... soha a büdös életbe még egyszer! :N Vízhólyag, meg amit akarsz. Amióta megvettem a fúrókalapácsot (ha jól emlékszem, valami akcióban fogtam ki egy noname-et 30 eFt alatt), csak mosolygok, az árát meg már sokszorosan visszahozta. Súlya, hangja van, de másképp nem is megy a betonnal szemben. Arra kell csak odafigyelni, hogy az SDS-es fúrószár a masszívabb eresztésből származzon.

[ Szerkesztve ]

(#68064) ahenobarbus válasza pjen (#68060) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

kösz, megnézem majd mit ír a címke, mi a tartalma, ha van benne sósav lehet megpróbálkozok vele.

uff, ocs.

(#68065) Flowtation válasza hegegabi80 (#68062) üzenetére


Flowtation
őstag

ugyan, hiszen az idő (meg a pénz) a legkevesebb... :) :K :DDD

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#68066) Inhouse válasza ahenobarbus (#68059) üzenetére


Inhouse
őstag

Ugye nem vezetéket akarsz vele forrasztani?

Üdv Inhouse

(#68067) Essejó válasza jmuranyi (#68061) üzenetére


Essejó
veterán

Ja, vasbeton falban, amiben ott a vasháló. Szintén érdemes nem megtalálni, mert azt nem viszi a vidia.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68068) Essejó válasza Inhouse (#68066) üzenetére


Essejó
veterán

SzVSz, Litium akkut. Ez arra nem igazán való.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#68069) imibogyo válasza chopin42 (#68054) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor én leszek az ellenvélemény, mert szerintem sokkal több múlik a jó fúrószáron, mint a fúrógépen. Észszerű keretek között gondolom ezt természetesen, tehát hiába tud egy ilyen kis gép is "ütvefúrni" felejtsd el (nem hiába nem adják meg az ütés erejét J-ban, ezek inkább rezegnek, mint ütnek), viszont nagy fúrókalapács (3+ J) sem kell hozzá feltétlenül. Ha van egy köztes géped, mint nekem (1,7 J), és veszel egy tényleg jó minőségű szárat, akkor azért évente pár lyukat ezzel a kombóval is ki lehet fúrni vasbetonba...

Ha viszont most venned kell gépet (mert hogy én az akkust elfelejteném a helyedben ilyen munkákra, de nagyon :DDD ), akkor mindenképp a nagyobbat vedd, mert most kb. egy árban vannak a közepesekkel. Most láttam egy 3,7 J-os B&D fúrókalapácsot 24.000 Ft környékén, annyiért nem szabad kisebben gondolkodni.

(#68070) csudri válasza chopin42 (#68054) üzenetére


csudri
őstag

Panelhez furokalapacs. ;)
[kép]

(#68071) NEMO1968 válasza jmuranyi (#68061) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na és?!!
Átdugsz egy darab vasat, oszt Te polcot, a szomszéd meg képet,faliórát akaszt rá. :D :D :D :D
Lehet hogy meg is köszönné hogy megkímélted a fáradtságtól!! :D :D :D

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#68072) chopin42


chopin42
őstag

Kösz mindenkinek a válaszokat!
A helyzet a következő: volt már itt pár dolog fúrva, villanyszerelők által, meg apám is fúrt fel karnist még régebben. Szerszámok: Apám egy ilyennel, a villanyszerelők nem tudom milyet, de nem kalapácsot, mégis mindenféle különösebb erőlködés nélkül fúrtak, a klímások is csak a külső fallal szenvedtek, a belső falhoz sima ütvefúrót használtak, egy lyuk kb 10 másodperc volt (apám cuccával a karnis hosszú tiplis lyukai lyukanként 25 másodpercig tartottak, egy kézzel).
Szóval ez alapján ebben a panelban nem az a tipikus szétverhetetlen fal van, mert egyik-másik lyukba úgy ment bele a fúró, hogy csak lestem (a villanyosok fúrtak fel a konyhába polcot, ott a fúró így becsusszant, néztünk mindannyian :Y ).
Illetve találtam a lidl-ös cuccról ezt. Valamint nálunk a vasbeton inkább ilyen szórványosan szögekkel és vasdarabokkal teleszórt cucc, a válaszfalaknál legalábbis.
Ezek alapján is minimum a fúrókalapács, a jobb fajtából?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68073) qnadam válasza chopin42 (#68072) üzenetére


qnadam
veterán

ha már veszel, akkor inkább kalapács legyen, pénzben nem akkora különbség. onnantól viszont a kisebb vezetékesek is kb rendben szoktak lenni, ha nem ötvenes lukat akarsz a falba helyezni :)
a lyukat a betonban alapvetően az ütés hozza létre, a forgás inkább csak a por kihozására szolgál. a fúrókalapács nagyobbat is üt, és függetlenül a forgástól, plusz nem kell izomból nyomni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#68074) chopin42 válasza qnadam (#68073) üzenetére


chopin42
őstag

Már megvettem a cuccot régebben, arra irányult az eredeti kérdés.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68075) Bile Demon válasza chopin42 (#68074) üzenetére


Bile Demon
őstag

Szerintem próbáld ki, kíváncsi vagyok az eredményre.

Tippre: lassan fog haladni, de azért menni fog, viszont keményebb kavicsnál megakad, elhúzza és nagyobb lesz a furat a kelleténél. Szóval csak akkor próbáld, ha nem gond, hogy újat kell majd fúrni mellé/helyette, mert nem áll meg benne a tipli.

Bruhe

(#68076) Dani_kp válasza chopin42 (#68072) üzenetére


Dani_kp
őstag

Lehet akkor, hogy inkább tégla az a "panel" ház.
Jó kis gépet vettél, de ne úgy használd, mint azaz idióta a videóban. Nézni is rossz, hogy ráfekszik, mintha attól jobban haladna bele.

szerk.: lidl-ben 05.07-től van/volt akcióba szerényebb teljesítményű fúrókalapács: [link]
Alap gép, de neked bőven jó lesz erre a feladatra, meg arra az évi néhány alkalomra. Nézz szét valamelyik üzletükben, hátha kapsz még valahol.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#68077) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek létezik olyan, hogy a modellgipszen nem tapad meg a mész? Valaki azt mondta tavaly, hogy glettelésre használjak gipszet, aztán minden gipsz egyforma alapon vettem modellgipszet, mert azt láttam meg először. Olyan sárgás színű lett tőle a fal, de nem igazán érdekelt akkor, mert úgyis rá megy a mész, most viszont nem igazán akarja befogni, olyan, mintha leperegne róla. Van erre valami megoldás azon kívül, hogy visszabontom az egészet?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68078) chopin42 válasza Dani_kp (#68076) üzenetére


chopin42
őstag

+mindenki
Köszi szépen, szerintem veszek egy bitang jó fúrószárat, aztán megpróbálom egy félreeső helyen. Ha nem viszi, nem szedi szét láthatóan a falat, ha megy, akkor meg menni fog máshol is (remélhetőleg) :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#68079) Inhouse válasza inf3rno (#68077) üzenetére


Inhouse
őstag

Hogy gletteltél a modellgipsszel? :F Az pár perc alatt köt, nem lehet eldolgozni...

Üdv Inhouse

(#68080) Inhouse válasza chopin42 (#68078) üzenetére


Inhouse
őstag

Az a baj a próbálkozásokkal, hogy nem viszi, de azért próbálja az ember. Erőlködés közben meg mozgatja, eltér a tengelyirány. Így lesz egy rövid, de túlméretes kúpos luk.
Mindenhol ezt látom, minden legyen vezeték nélküli...a net, de menjen róla a videó, meg minden, meg gyors is legyen, meg stabil, meg 5 falon át. Meg minden akkus legyen, tele vannak a multik...akkus körfűrész, meg dekopír, meg vésőgép, meg...ááááá... Ami nem megy, az nem megy.

Üdv Inhouse

(#68081) moleculez


moleculez
veterán

Szóval, adott a kert felé néző hátsó ajtó, amit szokás szerint összekókányoltak a szakik. (Szegényeknek idő hiányában nem sok opciójuk volt, de korhadt fába kis facsavarral beletolni...)igazi topikhű megoldás lett na'. Lásd mellékelt ábrák. Szóval mivel fogassam oda a zsanérokat, ha nem áll módomban keretet cserélni/javítani? [kép] [kép]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#68082) Pete55555 válasza chopin42 (#68078) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Egy ilyesmi fúrókalapács már jó lesz a betonhoz bőven. Apámnak hasonló Bosch van, csak ipari, kék. Tökéletesen fúrja a betont, panelt. Kis Hitachi 550W-os ütvefúrómmal próbáltam panelben, nagy kínlódva fúrtam vagy 2 centit...Na a Bosch-al szinte élmény volt...

...Szeretem leracsniztatni...

(#68083) Ribi válasza moleculez (#68081) üzenetére


Ribi
nagyúr

Háát, ha szét van rohadva az egész akkor nem lesz egyszerű. Falba fúrni meg csesző nagy csavar kell, hogy a fa részben csak úgy "lebegő" része ne hajoljon le.

(#68084) moleculez válasza Ribi (#68083) üzenetére


moleculez
veterán

Ráadásul tiplit sem tudok mögé rakni :(( Faragasztóval teleönteni a lyukat? Valami topikhű megoldás lesz, ezt már látom :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#68085) pjen válasza Inhouse (#68066) üzenetére


pjen
félisten

A 60 as évek elején egy tavasz Tv ben az egyenirányító csövet szelénre cseréltem.Egy tüzi pákával(bádogos)és letvasszerrel forrasztottam be.Még 10 év mulva is működött.

(#68086) daninet válasza qnadam (#68056) üzenetére


daninet
veterán

nem tudom a hátsót használni a hangszóróim abba csatlakoznak. néha fülhallgatót be kellene dugni de olyan mint egy konzervdoboz szólna és nem túlzok

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#68087) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok! Barkácsolnék házilag LED reflektorokat, viszont kellene hozzá alumínium hűtőborda és 12Vos venti, mindkettő elég szép mennyiségben fellelhető kikukázott gépekből. Kérdés, hogy hol lehetne ezekhez olcsón hozzájutni? Ismerős, barát sajnos nincs akinek még meglenne a gépe, ami volt, azt meg kidobta. Helyi MÉH telepeken, vagy hol próbáljam meg? Több kellene, és szeretném olcsón megúszni ,mert elég drága lenne újból annyit venni. Segítségeket előre is nagyon szépen köszönöm!!

(#68088) lemmy71 válasza ahenobarbus (#68059) üzenetére


lemmy71
őstag

Valószínűleg az, de jó drága, annyi pénzből minimum 2 litert tudsz készíteni magadnak :K

(#68060) pjen
É a múltkor csináltam egy kicsit horganyzott anyagból de nem lett igazán jó, ezek a mai tüzihorganyzott lemezek nem jók ilyen célra. A régi leszürkült bádog locsolókanna a megfelelő anyag, lettwasser vagy glettwasser (ki hogy mondja :DDD ) készítésére.

(#68089) Samus válasza ZTE_luky (#68087) üzenetére


Samus
addikt

PC bontó, vagy vásárban a lomisoknál. Régi S478 vagy a rézmagos S775 gyári hűtője tuti erre a célra.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#68090) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos nálam már kezdenek kirajzolódni a hinta részletei.
Ahogy kutakodtam a neten találtam külön hintához és toronyhoz való földhorgonyt.
A betonozást elvetem, a lábak alá teszek a maradék térkőből, aztán ilyen horgonnyal fogom rögzíteni. Szerintem ez a legegyszerűbb, és viszonylag még stabil is. Ráadásul ahol a hinta van, elég kötött a talaj, így talán nem lesz gond a tartással.
A korábbi hinta lábait beástam, és hiába lett kezelve részben elkorhadt 3-4 év alatt.

(#68091) salaud válasza chopin42 (#68072) üzenetére


salaud
aktív tag

Pár éve kellett nekem is panelbetont fúrni, bementem a Tesco-ba és megvettem a TescoValue saját termék legolcsóbb fúrókalapácsot, emlékeim szerint valami ~12000 Ft volt. Úgy viszi a panelbetont (is) mint a vajat. Szerintem vedd meg a legolcsóbb ilyet, tartsd karban (értsd: zsírozd bőven belül és pucold el használat után) és megoldott lesz a panelfúrás az elkövetkező 30 évben.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#68092) Inhouse válasza pjen (#68085) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem sodrott vezetéke volt, ugye? A sodrott vezeték elemi szálai a hajszálcsövesség miatt beszívják a folyadékot. A sav meg ilyen helyzetben nem szerencsés. Járművek akkuinál a pára és a savgőz, kiszáradt savpor maradéka elég ahhoz, hogy megegye a rézvezetéket...hát még a vasat. :)

moleculez !
Lehet kapni fába való fém hernyót, belül M5, M6, vagy M8 menettel. Ehhez még bővítened is kell a lyukon előtte.
Vagy kivésed egy darabon és fa pótlást csinálsz...

Üdv Inhouse

(#68093) inf3rno válasza Inhouse (#68079) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, legalább az is lejött, hogy miért szenvedtem vele annyit. :D Egyszerre kis adagot kevertem be, és nagyon siettem, mert gyorsan megkötött. Igy sem lett valami szép, de a végére kentem rá egy hígabbat, az nagyjából elsimította amit kell. Amúgy kerti wc, szóval nem kell csúcs szupernek lennie, de azért jó lenne, ha legalább ki tudnám meszelni, ha már rászántam az időt a glettelésre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68094) inf3rno válasza moleculez (#68084) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobb híján. :D Én arra gondoltam, hogyha már ragasztod, akkor érdemes behajtani a csavart mielőtt megköt és kiékelni az ajtót alulról nyitott állapotban, hogy legalább addig ne húzza. Talán úgy jobban fog tartani. Meg nyilván hosszabb csavarok kellenek, de gondolom ez evidens.

Apropó, én is pótolni akarok egy összegányolt ajtóban fát. Tudtok valami jó ragasztót ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#68095) Inhouse válasza inf3rno (#68094) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem semmi a modellgipsszel való glettelés, ott aztán lehetett iparkodás! :)
Bármelyik faragasztó jó lehet, bekened, összeszorítod, úgy hagyod amíg megköt. Natúr fának kell lennie (festett, olajos, zsíros, koszos nem jó), és össze kell simuljon a két darabnak.

Üdv Inhouse

(#68096) moleculez válasza Inhouse (#68095) üzenetére


moleculez
veterán

Mi az a fém hernyó :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#68097) Dani_kp válasza hegegabi80 (#68090) üzenetére


Dani_kp
őstag

Látom pár napja a hinta és az otthoni játszóterek a téma.
Ha nem gond, bedobom én is amit tavaly készítettem. Még csak hintaállvány van, de 1-2 játék elkészítés is be van tervezve idén.
[kép] [kép]
Annyi változott, hogy a középső "gerenda" meg lett erősítve mind a két oldalán 1-1 5x15-ös pallóval és 5xM12 csavarral lettek összerögzítve.
A hintaállvány lábai alá csak 1-1 30x30-as járólapot akarok rakni pontalapnak, vagy ha találok ilyen méretben csak vastagabb betontömböt, akkor azt leásni és oszloptartóba belerögzíteni. De nem akarom túlbonyolítani.

Illetve még a hinta alatt, majd geotextil + folyami kavics lesz, majd tervek szerint lerakva.

https://ingatlan.com/33821564

(#68098) inf3rno válasza Inhouse (#68095) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Hát ja nem volt egyszerű. Majd körülnézek, hátha valami sima gipszet rá tudok tolni egy vékony rétegben, aztán arra már csak lehet meszelni..

Buliban hasznos! =]

(#68099) Samus válasza inf3rno (#68098) üzenetére


Samus
addikt

Legközelebb használj normális glettet, és nem lesz problémád...ezt pedig mélyalapozóval kend le (követve az ajánlott higítást), és le tudod festeni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#68100) inf3rno válasza Samus (#68099) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Még gondolkodok rajta, mert elég vizes a fal, a mélyalapozó pedig lezárná, és nem tudna párologni.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.