Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) Max500


Max500
tag

Sziasztok!
Van egy pár széttörött műanyag menetem . Nekem az jár a fejemben hogy körbetekerem szigetelő szalaggal (?) majd kiöntöm epoxy-val. A lyukat meg... Meg nem tudom. Valami vékony pálcika és megpróbálom kötés előtt kihúzni vagy hagyom telibe és kifúrom.
Nem tudom egyáltalán kivitelezhető-e vagy van-e jobb ötlete valakinek? :F

Alá van írva!

(#69052) Inhouse válasza T J (#69048) üzenetére


Inhouse
őstag

Szerintem az automata zsalu a sima gravitáció miatt nagyjából záró, a ventilátor légáramlatára valamennyire felemelkedő lamellákat jelenti. Egy elég általános ventilátor.
30eFt-os nem ezt tudja.

Üdv Inhouse

(#69053) Inhouse válasza Tothg86 (#69050) üzenetére


Inhouse
őstag

Az elég durva napkollektor mellett...nekünk nincs ennyi nélküle nyáron. 2 felnőtt és 2 gyerek...
Ja, nem egészen, van egy kiszuperált 120 literes bojler tartály, amit a nap fűt fel és be van kötve a vízhálózatba. Nyáron elég sokszor ott tusolunk.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#69054) pjen válasza Inhouse (#69052) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van ilyen,ha bekapcsolom egy munka hengerben gáz melegszik ami kitol egy dugattyút ezzel kinyilnak a lamellák.Lekapcsolásnál a gáz kihül,dugattyú alaphelyzet.Egy rugó vissza húzza a zsalut

(#69055) Stylewars_kp válasza Dani_kp (#69038) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Cirmos szigszóval. Csudás lett töki! :C

(#69056) Dani_kp válasza Stylewars_kp (#69055) üzenetére


Dani_kp
őstag

Meg egy kis 50-es pvc csővel :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#69057) cinemazealot válasza Max500 (#69051) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem az elgondolásod nem rossz, csak "pálcika" helyett én magát a csavart tenném bele az éppen kötő epoxiba, így a menetfúrást is kipipálhatod. Miután megköt, a csavart kicsavarod, a protézist igény szerint megreszeled, majd az eszközt összeszereled.

(#69058) inf3rno válasza cinemazealot (#69057) üzenetére


inf3rno
nagyúr

És ez működik neked? Azért én nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ki lehet csavarni miután belekötött az epoxiba.

Buliban hasznos! =]

(#69059) cinemazealot válasza inf3rno (#69058) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én még nem próbáltam, csak egy elméletet írtam le. :D Viszont ha csak pálcikával próbálkozik, akkor meg a menetfúrással fog szívni.

Esetleg azt meg lehet még próbálni, hogy a csavart olvadt gyertyaviaszba mártjuk, hagyjuk lecsöpögni és lehűlni és azt öntjük körbe az epoxival. Kötés után aztán kicsit meghajszárítózzuk (vagy gyertya/öngyújtó/hőlégfúvó előtt) megömlesztjük a viaszt és máris ki lehet csavarni a csavart, a menet pedig megmarad. Persze ez is csak egy elméleti ötlet, ilyet sem próbáltam még, de kivitelezhetőnek érzem. :B

(#69060) Barret001 válasza inf3rno (#69058) üzenetére


Barret001
addikt

Be kell kennni valami olajos bevonattal,formaleválasztás miatt.Jó lesz az úgy.

(#69061) inf3rno válasza Barret001 (#69060) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na így már jobban hangzik. :-)

Buliban hasznos! =]

(#69062) Tothg86


Tothg86
tag

Napi gány :

Volt egy szetberhelt wifi antennám, és egy széthullott kapunyitó antenna. Nos, osszekombóztam őket. Nem tudom mennyire fogja bírni a wifi antenna a kinti időjárást, de most már a kocsmából is ki tudom nyitni a kaput :DD
Ződsárga nem volt, elnézést

(#69063) Essejó válasza inf3rno (#69061) üzenetére


Essejó
veterán

Szilikon spray.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69064) inf3rno válasza Essejó (#69063) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én wd40-re gondoltam, de az se rossz.

Buliban hasznos! =]

(#69065) inf3rno válasza Tothg86 (#69062) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tegyél még fölé egy kis tetőt, aztán jó lesz az úgy. :-)

Buliban hasznos! =]

(#69066) Stylewars_kp válasza Tothg86 (#69062) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Remélem gyorskötözővel raktad fel. Elmegy a fehér, de túl gyári. :DDD

(#69067) inf3rno válasza Stylewars_kp (#69066) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem már csak egy homokozós vödröt kéne ráhúzni, arra kell 1-2 lyuk a szellőzés végett, és meg is van az időjárás védelem. :N

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69068) Tothg86 válasza Stylewars_kp (#69066) üzenetére


Tothg86
tag

Mágneses gyárilag. Kicsit szégyelltem is magam :)

(#69069) Stylewars_kp válasza inf3rno (#69067) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Túl gyári még az is... Mosószeres flakont vágj ki úgy, hogy rajta a marad a címke. :C

(#69070) Stylewars_kp válasza Tothg86 (#69068) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mágnes...de gáz. :( legalább gyorskötöző. Vagy az új amit láttam ez a mezőgazdasági kötöző. [link]

(#69071) inf3rno válasza Stylewars_kp (#69069) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DD :DD :DD

Buliban hasznos! =]

(#69072) apezka


apezka
tag

De működött! :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#69073) Tothg86 válasza apezka (#69072) üzenetére


Tothg86
tag

Atyavilág. Cseréld le ződsárgára, és tiéd a heti gány különdíj.
Kellene is hetente választani egy nyertes pályaművet, nyereménye egy guriga ződsárga :DD

(#69074) NEMO1968 válasza apezka (#69072) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ezt a gaztettet èn màr règebben is elkövettem. :P :P :P
Igaz,nem ilyen közel a csatlakozòhoz :D :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#69075) macilaci78 válasza Tothg86 (#69062) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Beledobod az antennád egy OBO dobozba és lefested a kerítés színére. Időjárásálló lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69076) Tothg86 válasza macilaci78 (#69075) üzenetére


Tothg86
tag

Amúgy ha már nekifogtam, megérdemli. Meg is valósítom, köszi az ötletet!

(#69077) DeFranco válasza NEMO1968 (#69074) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk is előfordult ilyen megoldás, miután az usersben félrekrimpelték a crosslink kábelt :D

(#69078) Max500 válasza Barret001 (#69060) üzenetére


Max500
tag

Köszi az ötletet. Holnap vagy a jövő hétem kipróbálom.

Alá van írva!

(#69079) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Lidl-ös lézeres vízmértéke van-e valakinek? Ezt lehet használni csempe lerakásához is akár? Mármint, hogy a talajszintre is tud lézerrel világítani vagy csak a falra?

(#69080) Gyíkac válasza Atomantiii (#69079) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

ez a téma engem is érdekel, egy lézeres vízmérték mennyire használható ilyenekre. (ami elérhető áron van. :))

(#69081) Gyíkac válasza Atomantiii (#69079) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Hát utána néztem...
ez az amit kb most árulnak: https://www.youtube.com/watch?v=Ei4q96F2P9I
Ez elég macerásnak tűnik, legalábis a "vízszínt beállítása".

Ez az amit én ilyen célra vennék. (nem vagyok benne biztos de ez automatának néz ki..
https://www.youtube.com/watch?v=tpcIWx-P-ew

ez automatának tűnik

(#69082) DeFranco válasza Gyíkac (#69081) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mennyiből tartott volna két menetes csuklót beletervezni amit aztán egy tárcsával lehetne finoman, fokozatmentesen állítani ehelyett a kézzel ránatás helyett.

(#69083) Gyíkac válasza DeFranco (#69082) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

hm.... lehet tovább gondoltam.
Van otthon pont vagy 4 db faudi csuklóm.. (még nem tudom hogy mennyi kellene neki) :D csak egy tőke súly kell, + 1* jól beállítani, s mint a kameráknál a balanszer.. :) De amennyi időt rászánna az ember... bár mókának nem rossz

ez az elképzelés, nem is rossz, érdemes minden hülyesége ellenére végignézni, mert egy wincsit is kibeleznek.

https://www.youtube.com/watch?v=cjV-yDNdeOI

(#69084) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Ha valakinek szüksége lenne siemens főzőlaphoz alkatrészre:
Link

(#69085) qnadam válasza Gyíkac (#69083) üzenetére


qnadam
veterán

az elképzelés előnye, hogy olcsó. legfőbb hátránya, hogy ebben a formában semmire nem jó :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69086) moleculez


moleculez
veterán

Na, szóval valahol fentebb dobtam fel a WC ülőke rögzítés problematikáját, az alábbi szettet vettem, holnap jön, kíváncsi vagyok milyet (nem) megy.
[kép]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69087) cinemazealot válasza Gyíkac (#69081) üzenetére


cinemazealot
addikt

A vízszintet nem a júzernek kellene beállítania, hanem a vízmértéknek kell megmondania, hol van a vízszintes/függőleges. Az első videón linkelt cucc csak arra jó, hogy csíkot rajzolj a falra. A második már szintezésre is használható (ha egyébként a saját ingája képes vízbe állni és nincs benne semmilyen ofszet).

(#69088) pjen válasza cinemazealot (#69087) üzenetére


pjen
félisten

Az nagyon jó ha mindenhol egyformán meg tudod húzni a "vooblist" falon.Vanmihez mérni az aljzatot.Onnan már egy hosszú vízmértékkel könnyű tovább lépni.

(#69089) inf3rno válasza moleculez (#69086) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyesmi van nekem is. Az a fő baja, hogy nem középen van a rögzítő pont aztán simán elmozog jobbra balra az ülőke. Ha meg középen lenne, akkor nem lehetne játszani a lyuk távolsággal és jó eséllyel nem lenne jó. Az egész egy szívás. Aztán lehet, hogy neked működni fog, nekem nem adtak hozzá ilyen gumis micsodát, visszavinni meg már nem akartam, inkább összegányoltam bicikli belsőből kivágott gumival meg vettem hozzá csavart, ami oda fogja. Igazán jó talán az lenne, ha valami fém rudat, zárt szelvényt, ilyesmit lehetne rögzíteni a két pont közé fixen és arra fogatnánk fel az ülőkét valahogy. Ha lenne hegesztőm simán megcsinálnám.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69090) 8 válasza apezka (#69072) üzenetére


8
senior tag

:DDD hasonlót én is csináltam már muszájból

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#69091) cinemazealot válasza apezka (#69072) üzenetére


cinemazealot
addikt

Sógor néhány évvel ezelőtti produktumát talán már mutattam Nektek: :D

(#69092) lemmy71 válasza cinemazealot (#69091) üzenetére


lemmy71
őstag

Oldható kötés, ebbe mi a gány :U

(#69093) AxBattler válasza lemmy71 (#69092) üzenetére


AxBattler
félisten

UTP-ben ez egy kicccsit... szokatlan megoldás. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#69094) cinemazealot válasza lemmy71 (#69092) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ja, igaz. Bocs az OFF-ért. ;]

(#69095) inf3rno válasza cinemazealot (#69091) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mintha erre találták volna ki, nagyon esztétikus. Külön tetszik, hogy az egyik oldalon kihúzta a szálakat, a másik oldalon meg már megunta, és bennük hagyta a csavart.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69096) Tothg86 válasza cinemazealot (#69091) üzenetére


Tothg86
tag

(#69097) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, bérelt családi házban nem működik a csengő. Ilyen régebbi telefonos rendszer, ami elektromosan nyitható bejárati kapura van kötve. Nem tudom, milyen típus, a mostani tulaj sem tud róla semmit (így vette).

Kit lehet ilyenkor kihívni megszerelni? Az istennek nem találom, ki foglalkozik ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#69098) Gézengúz válasza Mauzes (#69097) üzenetére


Gézengúz
addikt

Venni olcsón egy vezetéknélkülit?

(#69099) pjen válasza Mauzes (#69097) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem túl modern a rendszer a Tesla beltéri szinte mindegyikkel működik és pár ezer forint.

(#69100) Samus


Samus
addikt

Van egy kínai vezeték nélküli csengőm, ami tök jól működött egész két héttel ezelőttig. Először azt hittem, lemerült az elem a kültériben (a beltéri hálózati táplálású), de csere után sem működött. A beltérin van hangerő és dallamválasztás, meg se nyikkant. Szétkaptam. Egy pici üvegbiztosíték ment ki benne (kb. 5mm átmérőjű, és 15mm hosszú, értékét nem láttam, mert fixen van forrasztva a hüvely, amiben van). Megpatkoltam egy 1mm vastag vezetékkel, és működik.

Kérdés, mekkora biztosítékot rakjak bele, és mi a bánattól mehetett ki a régi?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.