Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) gyenesmartin válasza Dani_kp (#69598) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A hétvégén csinálok majd akkor egy videót valahogy.
Egyébként ez volt az első ponthegesztőmnek a trafója, csak akkor még mikrokapcsolót használtam és azzal nem lehetett pontosan vezérelni.
Aztán írtam is egy cikket, hogy autó akksival is lehetne ponthegesztőt csinálni, azt elég sokan után is építették, de időközben tönkrement az akksi. A vezérlő már megvolt (ez az első prototípusom is egyben ezzel az arduinos ponthegesztővel), trafó szintén úgyhogy gondoltam összehozom, mert mé ne.
Ugyanolyan jól lehet ezzel is cellákat hegeszteni, mint az aksissal, csak ezt nem kell használat előtt még feltölteni.
A hegesztés úgy van megoldva, hogy 2 hegesztési időt lehet megadni. A kijelzőn mutatott értéket x10ms-al kell megszoroni és így jön ki a hegesztési idő. Tehát ha 1-et ír ki azt jelenti, hogy 1 fél periódus kerül rá a trafóra.

[ Szerkesztve ]

(#69602) Essejó válasza do3om (#69586) üzenetére


Essejó
veterán

Szerelvény boltok esetleg.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69603) inf3rno válasza Essejó (#69600) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valami ilyesmi lesz:

Szóval full egyedi méretek kellenek az elemekből ahhoz, hogy jól meg lehessen csinálni. A hátsó 100 széles 50-60 mély még elérhető lenne készen, de a többi 20 széles már elég macerás lenne. Magasságban 2.5 méterig ki lehet tolni és a polcok közötti hézagok is eltérőek lesznek. Kell egy nagy 60-70-es polc a konyhai gépeknek, két 30-40 körüli a magasabb üvegeknek, tárolóknak. a többségéhez viszont elég a 20-30 centi körüli polcmagasság. Szerintem az összes edényt és tárolót be fogja nyelni, ha 2.5m magas lesz, és a konyhába tudunk kisebb bútort és nagyobb asztalt venni, mert nem kell annyi mindent ott tárolni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69604) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Majd még számolgatok, hogy hogyan jön ki, mekkora "szelvények" kellenek, hosszban összesen mennyi. Maguk a polcok biztosan nem fémből lesznek rajta. Nem tudom a farostlemez mennyit bír, majd utána nézek. Ami biztos, hogy valami olcsó fa jellegű dolog lesz. Ahhoz van gépem, hogy méretre vágjam. Ha lenne fémhez is gépem, akkor simán összehajtanám és megfurkálnám magamnak a vázát is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69605) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na végre leesett, hogy miért nem találok megfelelő polcot. Ráközelítettem, és ezeknél, amiket árulnak a polc lapja tartja össze az egészet ahelyett, hogy keret lenne, amin a polc lapja nyugszik. Nekünk ilyen igazi topikhű polcaink vannak, és folytatni szeretnénk ezt a szép hagyományt. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69606) macilaci78 válasza inf3rno (#69605) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én innen vettem vázat a lebegő polchoz, a kamrában és az erkélyen a falfülben is jól szolgál.
Előbbi 55*107 cm, utóbbi 55*60 cm méretű polcokat kapott. 65 kg-ig tesztelve, de a gyártó 55 kg/polcig vállalja.
A karok hosszával állítod a polc mélységét.
A leghosszabb sín 224 cm, én térdmagaságtól engedtem fölig 275 cm a belmagasság, a legfelső polc és a plafon közt a tortahordó dobozok vannak.
Baromira élvezzük, hogy elöl nincs függőleges láb, a földön a polcok alatt műanyag rekeszek, karton ásványvizek, tejek, ilyemik vannak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69607) inf3rno válasza macilaci78 (#69606) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, hogy mit bírna a fal, két oldalról egysoros tégla az egész, szerintem felül sincs extra tartása. Igazából még ha bírná is, nekem jobban tetszik ez a hagyományos állványos kialakítás, bár kétségtelenül drágább, és több is vele a munka, és útban lehet az oszlop.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69608) cinemazealot válasza inf3rno (#69603) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én a salgopolc.com-tól (Budaörs) vásároltam több polcrendszert, egyikük céges szerverterembe, másikuk a kamránkba került. Harmadjára is fogok tőlük vásárolni, mert a pincében is rendet kell vágnom, akkora ott a kupi. :B

Itt egy ár- és elemlista a kapcsolható (nem csavaros) polcrendszerükhöz. Szűk helyszínre egyébként szerintem ideálisabb a kapcsolható, mert nem kell bemászni a sarkokba meghúzni a csavarokat. Eredetileg én is csavarost akartam a fenti helyekre, aztán rájöttem, hogy csak magamat sz0p@tnám fölöslegesen. Sajnos a Te terveid 20 cm mély polcokat jelöl, nekik viszont 25 cm-es a legkeskenyebb. Illetve azt még fontos tudni, hogy a polcok szélén lévő oszlopok aljára kerül egy kis talp, szoros egymásnak tolás esetén azokkal is számolni kell (nekem pl. a spejzban le kellett az egyikből faragnom, hogy pontosan a falhoz és egymáshoz tudjam őket tolni). Azért gondolkozz el rajta, hátha össze tudsz legózni valami alternatív megoldást. :K

(#69609) inf3rno válasza cinemazealot (#69608) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát a 20 adott, a 25 már túl sok lenne, pláne két oldalon. Olyan 60 centin fér el egy ember, van aki még többön, 50 már nagyon szűkös.

Buliban hasznos! =]

(#69610) Bile Demon válasza inf3rno (#69609) üzenetére


Bile Demon
őstag

Csináld L alakban,a bal oldali 60 x 20 nem kell és a jobb oldali meg legyen 150 x 30 vagy 35cm-es.

Bruhe

(#69611) Essejó válasza inf3rno (#69605) üzenetére


Essejó
veterán

És hol itt a gond? Megveszed egyben a szükséges oszlop mennyiséget, és flexel felvágod egy részét a neked kellö kereszt, és hossz tartókra, aztán csak csavarozol.

Ha nincs flexed az gond:

Ősi szittya mondás: ha nincs flexed, buzi vagy. :DDD;]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69612) inf3rno válasza Essejó (#69611) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs gond, csak nem értettem, hogy miért csak polcosat adnak és miért nincs polc nélküli váz. Aztán most kiderült. :D Az oszlop és a profil között mi a különbség? A profil gyengébb?

Buliban hasznos! =]

(#69613) Essejó válasza inf3rno (#69612) üzenetére


Essejó
veterán

Mert céges környezetben nem szempont, hogy fém váz deszka polccal. Már terhelhetőség és tűzvédelmi okból sem. Nem tudom mi a kettő közt a különbség. Viszon én kétféle hossz elemmel találkoztan eddig. Az egyik a szokásos egyenlő oldalú, a másik meg L alakú oldalú volt, ez utóbbi vékonyabb anyagból volt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69614) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#69601) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kamerázni nem tudtam, mert nincs annyi kezem, de így hegeszt.

(#69615) erzol válasza inf3rno (#69607) üzenetére


erzol
őstag

Kapja a terhelést és bírja..

(#69616) Barret001 válasza gyenesmartin (#69614) üzenetére


Barret001
addikt

És letépés után hogy néz ki? Az fontosabb :)

(#69617) Barret001 válasza erzol (#69615) üzenetére


Barret001
addikt

Húúúú de szép! :)

(#69618) gyenesmartin válasza Barret001 (#69616) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Így.

(#69619) batyuska100 válasza gyenesmartin (#69618) üzenetére


batyuska100
senior tag

Laptop pakkokban jobban tart, ott túl jól, itt legalább le lehet szedni normálisan.

(#69620) gyenesmartin válasza batyuska100 (#69619) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Jó csak ez a lemez kb negyed olyan vastag, mint ami a laptopokban vagy akksis fúrókban is van.
Ilyen lemezzel raktam össze egy pakkot egy bosch psr 14.4-es fúrónak. Hiába két rétegben de még így is sikerült neki elégni a két cella között.
Jó fajta lemezt honnan lehetne venni egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#69621) batyuska100 válasza gyenesmartin (#69620) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én egy ismerőstől szoktam hozatni egy gyárból, nem tudom megmondani pontosan, hogy mennyire vastag, de laptopakksikban is ilyen van. Nálam nem a lemez vastagsága okozza a gondot, hanem túl gyenge a trafó a heggesztőben.

(#69622) gyenesmartin válasza batyuska100 (#69621) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem ez a trafó a Zsarnairól van. Megkerestem a legnagyobbat és azt vettem meg.
Eddig úgy tűnik beválik, de lehet ki kéne cserélni a 35mm2-es vezetékeket 50-esre, illetve az elektródákat is lerövidíteni.

(#69623) batyuska100 válasza gyenesmartin (#69622) üzenetére


batyuska100
senior tag

Az enyém egy üreg mikróból van, de szerintem le van égve vagy valami baja van, mert eléggé gyenge.

(#69624) Barret001 válasza gyenesmartin (#69618) üzenetére


Barret001
addikt

Tökéletes :)

(#69625) macilaci78 válasza inf3rno (#69607) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam 6 cm üreges tégla a válaszfal, amire a kamrapolcot rögzítettem.

Ami még a konzolos polc mellett szól, hogy nem 4 cm vastag a polc kávája. Ha jól rémlik, 15 cm a legrövidebb polc, ami a 20 centis laphoz is jó. És a 20 centi mély polc kb teli oldalfalú lesz, ha elöl-hátul lábakat kap.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69626) do3om válasza gyenesmartin (#69620) üzenetére


do3om
addikt

Nem értek hozzá de ez milyen lemez? Acél?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#69627) gyenesmartin válasza do3om (#69626) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szerintem igen, mert be tud rozsdásodni elég durván.

(#69628) batyuska100 válasza gyenesmartin (#69627) üzenetére


batyuska100
senior tag

Tapasztalatból mondod? :D

(#69629) gyenesmartin válasza batyuska100 (#69628) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Sajnos igen. Csak olyan helyen használom már ezt, ahol biztosan tudom, hogy beltérben lesz majd csak használva száraz környezetben.

(#69630) batyuska100 válasza gyenesmartin (#69629) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ha kifolyik az akku akkor is korrodálódhat.
Vigyázz a bontott akkukkal.

(#69631) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziaztok!

Jobb fórumot nem találtam, remélem tudtok nekem segíteni.
Adott egy gránit mosogató ( [link] ) amihez nem adtak semmilyen rögzítő kelléket,sem beszerelési utasítást, így gondolom ragasztással lehet beépíteni a pultba. Aki esetleg csinált már ilyet, meg tudná mondani milyen ragasztóval érdemes? esetleg másféle rögzítési technika létezik e?
Köszönöm :R

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#69632) gyenesmartin válasza batyuska100 (#69630) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem kell még ennek az akku közelsége sem.

(#69633) Inhouse válasza Inhouse (#69548) üzenetére


Inhouse
őstag

A kinti konyha OSB+lambéria szendvics eddig úgy néz ki, hogy működik.

[kép] [kép]

Üdv Inhouse

(#69634) do3om válasza gyenesmartin (#69627) üzenetére


do3om
addikt

Használunk acéllemezt, nem tudom hogy van a méret de talán 0,1 tizedenként de nem biztos, lehet van vékonyabb is.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#69635) inf3rno válasza Frontiner (#69631) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem tutira kell valami fürdőszobai tömítőanyag vagy ilyesmi köréje, ha mosogató.

Buliban hasznos! =]

(#69636) Frontiner válasza inf3rno (#69635) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Az rendben van köré kell tömítőanyag, de magát azt a 15 kg-os mosogatót valahogy a pultban kellene tartani, hogy ne mozogjon...

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#69637) inf3rno válasza Frontiner (#69636) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha tényleg ennyire nehéz, akkor jó eséllyel a tömítés sem engedi már elcsúszni, ha olyan. Pl sírköveknél is szilikonnal ragasztanak, igaz nem a fürdőszobai olcsó szilikonnal, amit a legtöbb helyen kapni, hanem valami jóval drágább speckó szerrel. Talán ez lehet az? [link] Ha mindenképp külön ragasztót akarsz, akkor fára és gránitra nekem ez volt a google első találat: [link]. Én mondjuk csak ötletelek, nem értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69638) dugo_ válasza Frontiner (#69631) üzenetére


dugo_
veterán

Nálunk mezei szilóval nyomta ki az asztalos, nem sajnálva az anyagot. Panasz nincs rá, szóval remélem nem a topikba illő gányolás lesz belőle hosszútávon. ;]

(#69639) Frontiner válasza inf3rno (#69637) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Köszi,beszerzek vmi hasonlót,aztán meglátjuk.
@ dugo_ Köszi neked is!

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#69640) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ez tök király ez az asztal: [link] Kártyához sem lenne utolsó.

Buliban hasznos! =]

(#69641) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mi történik, ha normál fúróval kezdek el betont fúrni? Egyszerűen csak nem megy, vagy tönkre is mehet tőle a fúró? A pincébe kellene összesen egy lyuk, hogy egy polcot rögzítsek, aztán nem szívesen veszek csak ezért egy ütvefúrót vagy fúrókalapácsot. Mármint én vennék, de pénzem az nincs most rá. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#69642) cinemazealot válasza inf3rno (#69641) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerencsés esetben ki tudod fúrni a lyukat. Kevésbé szerencsés esetben hamar elnyalódik a fúrószár feje, ami aztán csak forog-forog, de nem megy beljebb. Még kevésbé szerencsés esetben, ha túl sokáig gyötröd a rendszert az egyébként nem racsnis (ütő) fúrógéppel, leéghet a géped. Utóbbi esetekben sok káromkodás hagyhatja el a szádat, amit a környezeted nem jól visel. Amikor pedig már Neked is és a környezetednek is ki vannak az idegei, azon gondolkozol, volt-e értelme egyáltalán elkezdeni ezt a lyukfúrást, ahelyett, hogy áthívtad volna a szomszédot, aki az erre való célszerszámmal fél perc alatt megoldja a problémát. :D

(#69643) bitmad válasza inf3rno (#69640) üzenetére


bitmad
aktív tag

Ez az asztal annyival jobb, hogy csak tekerni kell: [link]
Ez meg teljesen automatikus: [link]

[ Szerkesztve ]

(#69644) pjen válasza inf3rno (#69641) üzenetére


pjen
félisten

Végül is vésővel és kalapáccsal is lehet lyukat ütni a betonba.

(#69645) mephi666 válasza bitmad (#69643) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezeket láttam én is, k*rvajók :) de leginkább az áruk kellene

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#69646) inf3rno válasza bitmad (#69643) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Király, kösz!

Buliban hasznos! =]

(#69647) inf3rno válasza cinemazealot (#69642) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szóval nem. :D

Buliban hasznos! =]

(#69648) Barret001


Barret001
addikt

Találtam az elektronikai hulladékban egy hiányos egeret. Az oldala,és az elemfedele hiányzott.Az utóbbi nem fontos.Az előbbit viszont pótolni kellett!
Hogy ne pacsáljak el sok melegtakonyt,papírral lefedtem a hiányzó burkolat helyét.Utána melegtakonyból húztam rá egy réteget.Ez már majdnem 3D nyomtatás :)

(#69649) Barret001 válasza inf3rno (#69647) üzenetére


Barret001
addikt

Szóval nem.Még a téglát is esetlegesen viszi.Viszont keményfém lapkással lehet! (kőzetfúró) Ütvefúrás drámaian javítja a fúrás hatásfokát :)

(#69650) batyuska100 válasza Barret001 (#69648) üzenetére


batyuska100
senior tag

A ződsárga az elemtartófedél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.