Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) PROTRON válasza Reggie0 (#69198) üzenetére


PROTRON
addikt

Így van, de az egészet még megkavarja hogy milyen riasztó és kamera rendszer van.
De pl.: az én lakásbiztosítóm a készpénz témában még széf esetében is csak max 200k-ig vállalt volna térítést, rendes biztonsági ajtóval, minimum 60k-ba kerülő (megfelelő mabisz szintű) széfet használva, havi extra 1k huf fizetés esetén. Az ékszerek esetében az apróbetűben leírtak szerint nem is tesz különbséget.
Az egész készpénzes témával kapcsolatban az ügyintéző mondta is hogy a visszaélések miatt nem hajlandóak emelni az összeget.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#69202) Barret001 válasza do3om (#69200) üzenetére


Barret001
addikt

Akár ki is veheted.Működését nem befolyásolja különösebben.

(#69203) imibogyo válasza Reggie0 (#69196) üzenetére


imibogyo
veterán

Alacsonyabb védelmű? Ez az ajtólap teljesen körben és pár helyen keresztben is fémvázas, valamint a tokban is "zártszelvény" szálak vannak (ahogy az ablakokban is), ezen felül 5 ponton záródik a zárszerkezet teljes hosszban, megfúrás, kiütés és még ki tudja mi ellen védett cilinderrel működtetve. A falba 30-40 centiméterre nyúlnak be két oldalt és felül is a tokrögzítő tüskék és kiolvasztás ellen is védett egy bizonyos fokig a zárszerkezet (ez is végig fémben ül, fémhez van rögzítve). Ennél szerintem már csak egy biztonsági acélajtóval lennék jobban biztosított. Ezen felül van riasztó (egyedi és "gyári" is 2x122 dB szirénával) és kamerarendszer is van a házban/telken. A rendőrség épülete pedig 150 méterre van. Túlzás lenne azt állítani, hogy rettegek... :DDD

Ez az egyik oldal, a másik oldal pedig az hogy relatíve csóró vagyok, nincsenek túl nagy értékeim a házban, se ékszer, se kötvény, se semmi. Lényegében a számítógépemen és az egy darab LED-es TV-n kívül alig van nagyobb értékű dolgom, amikért megérné feltörni a házat. :N

(#69204) Mauzes válasza salaud (#69189) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, ez tetszik ez a Wisent készlet, valami ilyesmit keresek.

(#69205) batyuska100 válasza apezka (#69072) üzenetére


batyuska100
senior tag

Jött már hozzám így be net, csak akkor toldottam a kábelbe a hasonló módon :D

(#69206) Reggie0 válasza imibogyo (#69203) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor jo, csak azert kerdeztem, mert ebbol a dizajnbol van full muanyag, amit egy kempingegovel at lehet olvasztani mindenfele hang es erolkodes nelkul par perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#69207) imibogyo válasza Reggie0 (#69206) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem vagyok naiv, szerintem aki ért hozzá (LockPickingLawyer for President!!! :D ), az ezt is fel tudja törni maximum pár perc alatt. De a tudat... :B

(#69208) do3om válasza Barret001 (#69202) üzenetére


do3om
addikt

Kiiktattam.
3 kábel volt, 1-1 a kapcsolohoz bekötve, egy pedig a kettő között jött ki és ment a tekercsekhez valahova. Ezt csak szabadon hagytam leszigetelve. Ezek látszanak az elöző hszben.
Az eredmény hogy amint bedugnom azonnal indul a kapcsolóra nem reagál maxon hajtja azonnal.
Szóval valamit csak kell rakni helyette, ennyit látok rajta:
[kép]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#69209) Barret001 válasza do3om (#69208) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem van ilyen gépem! Kb 35-40 éves.Abban az időben ismeretlen fogalom volt a fordulatszám szabályzás. A kapcsolója szétszedhető.Valószínűleg javítható is.

(#69210) do3om válasza Barret001 (#69209) üzenetére


do3om
addikt

Apósomé. Így van még is kérdeztem, azt hittem az a szabályzó része.
Akkor ránézek.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#69211) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Ötletet kérek beépített elektromos sütővel kapcsolatban.
A lenyílnó ajtó duplan üvegezett és közötte látványos függőleges megfolyás látszik :W (gondolom pára kicsapódás miatt)

Szét lehet az ilyen szerkezetet szedni és normálisan összerakni??

(#69212) imibogyo válasza Nikaré (#69211) üzenetére


imibogyo
veterán

A belső üveg legtöbbször kiszedhető és vissza is tehető roncsolás nélkül. Legalábbis nekünk a mostani a harmadik beépíthető elektromos sütőnk és mindegyiken ki lehetett szedni. :K

(#69213) Reggie0 válasza imibogyo (#69207) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de profi lockpickes kevesebb van, mint betoro. A muanyagot en is kinyitom 3 perc alatt, a zarat azert mar nem :) Igazabol csak a biztositas miatt emlitettem, mert az azert valamennyire enyhiti a karokat, ha nem bujik ki alola a biztosito.

(#69214) Essejó


Essejó
veterán

Idén megint sok a légy, két hete össze is raktam a szokásos légyfogóm és kint müködik a kertben. Azóta észrevehetöen csökkent a számuk, a lakásban is csak elvétve találkozunk velük.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69215) DJGABI válasza Essejó (#69214) üzenetére


DJGABI
addikt

azz igen. mi van benn hogy ennyire mennek rá? darazsakra is működik? amúgy természetnek ez nem tesz be? nálunk mondjuk költött rozsdafarkú, bízok benne hogy ők összeszedik a repülő dögöket, a kert inkább ilyen apró, muslinca szerű dögökkel van tele.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69216) AxBattler válasza Essejó (#69214) üzenetére


AxBattler
félisten

Cukor, vagy csirkeaprólék van a lében? :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#69217) Gézengúz válasza AxBattler (#69216) üzenetére


Gézengúz
addikt

(#69218) Inhouse válasza Essejó (#69214) üzenetére


Inhouse
őstag

A kis csövön csak lefelé van luk, vagy átmenő?
A gyári csapda is büdös volt?
Jó a cucc! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#69219) Essejó


Essejó
veterán

Mindenkinek egyben válaszolnék mert kb ugyanaz a kérdés. :)
A készítés előtti napon rántott Hekket ettünk, mindegyik hasüregében volt egy félujjnyi valami húsdarab amit én kiszedtem. Kinézetre olyan volt mint az úszóhólyag, csak tömör volt.
Na az ment az üvegbe rá meg fél liter langyos víz. Kellett egy pár nap mire beindult, bár az első legyek tán a negyedik napon jelentek meg, most meg percenként meggy bele 3-4, néha több.
Egy méteren belüli távolság esetén érezhető, hogy nem Rózsa illata van. :D
A meleg takonnyal beragasztott csődarab csak alulról van kifúrva. kb 8-as fúróval.
Lehet venni a gyári Red Top légyfogóhoz való gyári Pongo csaliport is, ami szárított és porrá őrölt rothadó hal, kétezer valahány száz forintért. És igen a gyárinak is ütős szaga volt.
Nekem ez a házi kivitel is hatásos, és olcsó.

Elméletileg darázzsal is működhet, bár akkor tuti valami édes csali kell bele.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69220) AxBattler válasza Gézengúz (#69217) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor jól emlékeztem. :D :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#69221) Grave_444 válasza Essejó (#69219) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekünk a Balaton-parti nyaralónk tele van ilyen házi készítésű palackokkal, félig tele szoktak lenni nyár közepére. Légy és darázs egyaránt beleszáll. Mondjuk papám szerintem csak simán kilyukasztotta őket, viszont így is hatásos, ami beleszáll az ott is marad. :DDD

(#69222) Nikaré válasza imibogyo (#69212) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszi az ötletelést, felbátorodtam és
komplettem kivettem az ajtót, az üveg csak enyhén kihajtható. Alul csavarral rögzített, felül ragasztott, ezért korlatozottan hozzáférhető a a kettő közötti rész.
Amúgy más bajok is vannak. Rozsdásodik a hátsó részén alsó ivnél. :U
Ariston

(#69223) Inhouse válasza Essejó (#69219) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszi! Már csak az elhelyezést kell kitalálni, hogy minket ne zavarjon, ők meg odataláljanak és működjön egy védelmi terület... :)

Üdv Inhouse

(#69224) Inhouse válasza Nikaré (#69222) üzenetére


Inhouse
őstag

Ariston mosógépet vett egy barátom, aki ezzel márkával fűtéstechnikában dolgozik és meg van vele elégedve. A mosógép viszont az első hónapban rozsdásodni kezdett...

Üdv Inhouse

(#69225) Essejó válasza Inhouse (#69223) üzenetére


Essejó
veterán

5-6 méterre a háztól 2 méter magasra, napos de nem túl szeles helyre felakasztod.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#69226) Stylewars_kp válasza Essejó (#69225) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekünk régen a szőlőkben volt ilyen. Forró szögvassal a palack felső 3/4-re 4 lyukat. Sört raktunk bele meg még ruszlit.

[ Szerkesztve ]

(#69227) Nikaré válasza Inhouse (#69224) üzenetére


Nikaré
őstag

Sok évvel ez előtt volt Ariston mosógépünk, 5 évig bírta.

(#69228) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Légy csapdába én ezt rendeltem még tavaj: [link] Most kemény 1150Ft alatt van a 25 tasak ára. Bekeverve nem olyan büdös, de ha már van benne jópár ezer dög, annak már van rendesen szaga.... ;]
Ezt a cuccost adják ehez a csapdához is: [link]
Rendeltem ebből az állítólag mérgező cuccból is: [link] De ezt még nem próbáltam.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#69229) Inhouse válasza Sándor -P20- (#69228) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezzel az a baj, hogy már csak a jövő szezonra lehet vele számolni. :)
De azért köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#69230) mtomi95


mtomi95
senior tag

Üdv!

Adott egy 24” monitor ami fehér. Az állvány az színhű is maradt, de a káva az szépen besárgult az évek alatt...
Olvastam pár festési meg fodrászatban kapható csodaszerről, de ennél valami kényelmesebb megoldás kellene.
Lehet e kapni valami olyat, mint amit pl a fa asztalra lehet ragasztani és ugye ezzel megváltozik az asztal színe, mintája hasonló. Szóval valami ilyet ami esetleg fekete vagy ragad e ez műanyagra?
Festés és az ilyen kémiai dolgok nem igazán jöhetnek szóba, gyerek és 4. emelet, stb...

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#69231) Nikaré válasza mtomi95 (#69230) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Esetleg öntapadós fólia?

(#69232) Reggie0 válasza mtomi95 (#69230) üzenetére


Reggie0
félisten

En gyerekkent 7. emeleten nyakot marattam, szoval ez a ketto meg nem zarja ki, hogy peroxidozz :)

(#69233) creation


creation
senior tag

Nálunk a darázsra bevállt módszer az ásványvizes palacz tetejét a tölcsér kezdeténél levágva, majd saját magába vissza fordítva felkötővel rögzítve sörrel feltöltve használni. darázs be megy, aztán ki már nem. De ez a legyes is jó holmi...

Szúnyogra nincs valami ilyen? Oda marad a megsütős lámpa meg a ventilátoros szárítós módszer?

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#69234) oszy válasza imibogyo (#69108) üzenetére


oszy
veterán

A legjobb, a terem(terasz) őr! ;)
Én gratulálni tudok csak! :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#69235) Barret001 válasza mtomi95 (#69230) üzenetére


Barret001
addikt

Topikhű megoldás:fehér szigetelő szalag :) Nem zőccsárga.

(#69236) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, bérelt házban az udvaron található garázsnak nincs ajtaja. Ebben a garázsban kerékpár tárolásra szeretnék valami megoldást, amihez oda lehet lakatolni. A cél az lenne, hogy bóklászó tolvaj ne tudja hirtelen se a bicajt elvinni, se a rögzítő elemet leszerelni (nyaralás alatt mondjuk nem hagynánk ott kerékpárt).

Ami így elsőre eszembe jutott, hogy egy vastagabb vascsövet kellene kétoldalról felfúrni a falra, de valami olyan csavarozással, amihez nincs mindenkinek szerszáma. Hiszen ha akár csak egy sima torx, akkor másnap éjszaka visszajöhet bárki, aztán lecsavarozza. Viszont:
- eddig még nem találtam erre alkalmas csövet, pedig valami kő egyszerű dologra gondolok, kb mint ez
- nem tudom, milyen rögzítést kellene alkalmazni, ami biztonságosabb, mint egy sima csavar, de azért nem horror ár. Találtam egyedi fejes biztonsági csavarokat, de kb többe kerül, mint a kerékpárom

A fentiekre is szívesen vennék tanácsokat, de az is érdekel, hogy ti egyáltalán milyen egyéb megoldást csinálnátok meg erre a problémakörre.

(#69237) Nikaré válasza Mauzes (#69236) üzenetére


Nikaré
őstag

Szia!
Betonozott a padló?
Lehetne oda lefúrni/rögzíteni egy "szemet" .
A csavar meghúzása után elköszörülni a fejét. Pl.

(#69238) A Zéé válasza Mauzes (#69236) üzenetére


A Zéé
addikt

sima hatlapfejű csavar, vagy anya, és ahogy a kolléga mondta is, leköszörülni a sarkait.
Vagy ennek a kifinomultabb verziója az alufelni kerékőr anya, csak akkor M12 vagy M14 menetes szár, vagy tőcsavar kell.

Just a simple Lineman...

(#69239) Mauzes válasza Nikaré (#69237) üzenetére


Mauzes
őstag

Betonos, de csempével burkolt, szóval nem biztos, hogy azt bántanám. Ja és ugye bérelt ház, tehát az alap gondolatom az volt, hogy kiköltözésnél leszerelem, ezért a köszörült csavar is kérdőjeles. Ezen még agyalok.

Amúgy linkelnétek egy ilyen szemet, hogy hogyan kell elképzelni? Kérdéses, hogy mennyire tudnék oda jól lakatolni az Abus Bordo lakatommal. Meg hát ha vékony, akkor elflexelni a szárát 10 mp, nem?

(#69240) A Zéé válasza Mauzes (#69239) üzenetére


A Zéé
addikt

ABUS, nekem noname

Just a simple Lineman...

(#69241) Samus válasza Mauzes (#69239) üzenetére


Samus
addikt

Tegyél betondűbelt a falba, azzal fogasd oda a vascsövet (én egy szimpla belső menetes függesztőszemet tennék a dűbel végére (ha találsz akkorát, amin átfér a lakat), és odapöttyinteném pár ponton hegesztővel). A betondűbelt ugyan később nem tudod kiszedni (tőben le kell flexelni, utána kis glett, és volt, nincs).

Ha flexelni kell 10 másodpercig, az már probléma lopásnál, mert a flex baromi hangos, emiatt feltűnő és extra kockázat. Valami átmeneti ajtót mindenképp tennék, hogy ne lehessen belátni, eggyel kevesebb ok, ha nem látni kívülről feltűnő dolgot.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#69242) Mauzes válasza A Zéé (#69240) üzenetére


Mauzes
őstag

Na pont ez a baj, hogy nem kerékpár kerekét szeretném lakatolni, hanem a vázat. Emiatt ezt is a falra kellene tenni, végül is lehetséges.

Samus: a betondübel lényege, hogy erősebb, mint egy normál csavar dübele? Tehát jobb-e, mintha sima csavar fejét leheggeszteném?

[ Szerkesztve ]

(#69243) Samus válasza Mauzes (#69242) üzenetére


Samus
addikt

A betondűbel lényege, hogy a kilógó menetes szárat húzod a rá tekert csavarral, ez belül egy fém hasított perselyt feszít. Mikor megszorult, megnézed, mennyi menet kell a szemnek, a többit levágod, majd felcsavarod a szemet. Amit el lehet vágni, az maga a szem, mert mögötte egy csavar van, a menetes szár nem látszik. Tekerni nem tudod, mert meg van feszítve a csavarral, a menetes szemet meg belül meghegesztetted, tehát az sem fog mozdulni. Megfúrni sem lehet, mert takarni fogja a lakatod a furatot. Remélem el tudod képzelni, mire gondoltam. Tehát dűbel a falba beüt (gyárilag van alátét és csavar a menetes száron), meghúzod, amíg tudod, ki fog lógni x mm. A szemnek kell y mm, ennyit hagysz rajta. Szemet felcsavarod, középen meghegeszted, és kész.

Ha erre teszel egy lezárt dobozt, miután rázártad a géped, akkor egyszerűbb az Abus lakatod levágni, vagy ketté a vázat.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#69244) ahenobarbus válasza Mauzes (#69242) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

Anno mikor a motornak akartam kültéren egy lakatolási lehetőséget, ilyesmiben gondolkoztam.

A lényeg, hogy a lánc legyen elég combos hogyha belefűzted a csőbe/négyszögprofilba, már ne lehessen a csavar fejéhez hozzáférni tőle. Így ha költözni kell, simán lekaphatod ha nincs ott a lánc.

uff, ocs.

(#69245) Ribi válasza Barret001 (#69199) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egyik bosch gépben is kiment egy hasonló "kocka", azon volt rajz, az egy LC szűrő volt, talán még MOV is volt benne.

(#69246) BPeter01 válasza Mauzes (#69242) üzenetére


BPeter01
tag

Vegyél egy régi wartburgot és ott láncolod hozzá, ahol akarod!
:)

Üdv: BPeter

(#69247) macilaci78 válasza Mauzes (#69242) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én egy 150 centis láncot vettem motoros boltban. Kell neki egy kb 4 cm belső átmérőjű szemes csavar, amit szaküzletben megkapsz és mehet a földre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69248) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Ezt csak úgy itthagyom:

[ Szerkesztve ]

(#69249) batyuska100 válasza Stylewars_kp (#69248) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szigetelő szalag meg gyorskötöző nincs rajta.
Ez nem ér :D

(#69250) Nikaré válasza batyuska100 (#69249) üzenetére


Nikaré
őstag

Purhabbal szintezés is kimaradt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.