Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) mr_ricsi válasza wxppro (#16700) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ha valaminek, jelen esetben a kondinak, nagy az ellenállása, annál nagyobb az indukciója is"
Ez éppen fordítva igaz! A nagy külméretű kondiknak nagyobb az induktivitása, de kisebb az ESR-je.

"Ugye, ha valami pedig elkezd maga körül indukálni egy elektromágneses teret, az melegedéssel jár"
Miért járna? A mágneses tér felépül, majd amikor összeomlik, pontosan ugyanannyi energiát visszatáplál.
A melegedés amiatt van, mert nem ideálisak az alkatrészek, és van belső ellenállásuk.

"a kondi kiszárad, a kapacitása nagyon lecsökken"
Éppen hogy nem! A száradó elkóknak csak alig csökken a kapacitása. (De van olyan kinyilt elko-m, aminek például a névleges érték 2-szerese volt. amikor legutóbb mértem. Pedig évek óta áll nyitott állapotban.)

"általában előbb kiszárad egy kondi, minthogy a megnövekedett ESR miatt váljon használhatatlanná..."
Ez alkalmazástól függ, és kapcsolóüzemben pont nem igaz.
A készülékeket 2x-esen szokták túlméretezni Elko kapacitás szempontjából. Egy megnövekedett ESR-ű elkó már rég nem szűr eléggé, amikor a kapacitása még a névleges 80%-ánál van, tehát akár jó is lehetne.

"Lehet egy "sima" kondit is magasabb frekin járatni, csak az élettartama jócskán lecsökken."
Az élettartama nem freki, hanem hőmérsékletfüggő. A benne keletkező hő pedig a ki-be mozgatott töltésmennyiséggel és a belső ellenállással egyenesen arányos.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16702) lalimano válasza total90 (#16699) üzenetére


lalimano
tag

De azért a ház se olyan nagy :)

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16703) moha21 válasza wxppro (#16700) üzenetére


moha21
addikt

"(I)Amúgy meg, számítógép tápban nem muszáj ellenállásos okossággal kisütni a primer puffert. Elég, ha kihúzod a konnektorból, és úgy ráindítasz (atx csati zöld+gn), máris kisül biztonságosan.(/I)"

Érdekes anno AT táp fogyasztóval direkt kapcsoló benyomva, hálózatról lehúzva mégis töltve voltak a primer kondik. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16704) wxppro válasza moha21 (#16703) üzenetére


wxppro
aktív tag

Mert nem volt rajta fogyasztó... :)

(#16705) mr_ricsi válasza wxppro (#16704) üzenetére


mr_ricsi
veterán

És a ventillátor? Meg a tápelektronika? :U

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16706) wxppro válasza mr_ricsi (#16705) üzenetére


wxppro
aktív tag

Hát ez az. Nekem mindig kisül, ha lehúzott hálózattal ráindítok (megmozdulnak a ventik, felvillannak a LED-ek). Gondolom, az a kis delej nem a kábelekben ácsorog, hanem a kondikból jön...

(#16707) moha21 válasza wxppro (#16704) üzenetére


moha21
addikt

"Érdekes anno AT táp fogyasztóval direkt kapcsoló benyomva, hálózatról lehúzva mégis töltve voltak a primer kondik"

De most komolyan, szerinted feszültség alatt érdemes szerelgetni? Vagy talán, ha esetleg?
Inkább azt javaslom menjen mindenki biztosra.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16708) macko20 válasza moha21 (#16707) üzenetére


macko20
őstag

Na inkább neki állok az erősitönek a sok elmélet után

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16709) pointer4


pointer4
tag

Remélem nem volt még, nem az enyém, csak találtam:

Viszont nagyon tetszik :D

(#16710) wxppro válasza moha21 (#16707) üzenetére


wxppro
aktív tag

:R

(#16711) macko20


macko20
őstag

"Kezdőtől nem rossz....."

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16712) wxppro válasza pointer4 (#16709) üzenetére


wxppro
aktív tag

Durva. Egyszer faterom haverja még gyerekkoromban disznóvágáskor a sima húsdarálót fogta be a fúrógépbe... :DDD Úgy habzott a hús, mint a Rába a bőrgyáraknál...

(#16713) pc-user válasza pointer4 (#16709) üzenetére


pc-user
aktív tag

Leleményes megoldás :Y Hogy mi mindenre nem jó egy olló :DD

(#16714) varsam


varsam
őstag

üdv,
hogy tudnék otthon összehozni egy ps2-to-usb átalakítót? Van egy Logitech Media Keyboard-om ami PS2-es, viszont hackintosh nem igen szereti a PS2-t, ezért kellene.

(#16709) pointer4
Apám melóhelyen rozsdamentes drótból hajlított habverőt és az állványos fúrógépbe tették bele. Törni lehetett a habot, olyan kemény lett állítólag :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#16715) macko20


macko20
őstag

Volt egy olcso blankoló fogóm amit ma sikeresem eltörtem,aztán szét szedtem és a pengéket kioperáltam,de így a rúgó nagyra nyitotta ezért szigszalaggal összetekertem ,tökéletes lett:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16716) macko20


macko20
őstag

Usb hub ,nem müködik szétszedtem,és íme a vezetékek elengedtek, forrasztás után hibátlan

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16717) macko20


macko20
őstag

Gitár erősítő javítás,sajnos idegen tárgy /?/ került a két 6-os jack aljzatba és ott károk keletkeztek:

Kicseréltem a boltokban kaphatóra de nem tudja ugyanazt mint a gyári / mind 3 csatlakózó átkapcsoló is,a boltiban csak 2 kapcsoló van/ így még egy bontott táp főkapcsolót kellet hátra szerelni ,de ezután már a régi /gyári/ módon funkcionált.

Az elején az új jack aljzatra persze nem illik a gyári rögzítő műanyag csavar :

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16718) macko20


macko20
őstag

Igazi csemege ,a gyárból ,gondok akadtak az elko beforrasztásánál /1/,de megoldotta mivel a negatív láb ezért ráforrasztotta az usb testre ,de a kétoldalas panel másik oldalára át kellett vezetni ezért egy vékony réz szálat is beforrasztót /2 /,a gyárban valaki olvassa a fórumot.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16719) moha21 válasza macko20 (#16718) üzenetére


moha21
addikt

Hát ez gyönyörű. :C

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#16720) lalimano válasza macko20 (#16716) üzenetére


lalimano
tag

Ügyes :R Bár én is ilyen jól tudnék forrasztani :)

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16721) mr_ricsi válasza wxppro (#16706) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Nekem mindig kisül, ha lehúzott hálózattal ráindítok (megmozdulnak a ventik, felvillannak a LED-ek)."
Nálad sem sülnek ki teljesen. Bizonyos kondifesz alatt nem indul, vagy leáll az oszci, és ez a fesz táptól függően 200-240V is lehet.

Lehet, hogy te 100-240 V-on is működő tápokkal próbáltad, ahol csak 100V körül marad a kondiban, amit a vele párhuzamosan kötött 150-330k-s ellenállat 20-30 mp alatt teljesen kisüt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16722) maszi99


maszi99
őstag

:R Remélem jó házszámon kopogtatok S.O.S. !!!!!!!!!!!!!!!

Srácok nagy gondban vagyok, az alábbi kép mindent elárul, a cuccaimmal nincs semmi baj.
A régi (15éves) viskóm sokat megharcolt már, és nem szeretnék megválni tőle.
Amúgy nagyon tiszta, takaros viskó, és nekem nagyon bejön, meg aztán örökség is (emlék).
Nagyobb tiszteletet érnemelne, mint amit kapott néhány helyen (nem részletezném).
Sok mindenhez értek: autófényezés, lakatolás, szóval jelenleg technikus vagyok. :K
Nem ijedek meg egy kis (nagy) beavatkozástól, de ha már nekilátok, akkor a lehető legígényesebb maximumra törekszem, és praktikumra, ami lehet akár a legextrémebb megoldás is. :K
Pár ventit ide-oda a legnagyobb amatőr is be tud tenni, de én nem ezért fordulok hozzátok, hanem segítséget, ötleteket, linkeket, kérek, ami alapján meg tudom valósítani álmaim házát.
Tisztában vagyok, hogy egy komolyabb, szép, igényeseb kivitelű ház megépítése, pénzbe, és sok időbe kerűl.
Pénzem javarészt elment a fejlesztésre, és a maradékot nem szeretném új házra költeni, felesleges luxusnak tartom amúgy is (mert menő márka ... stb)!
Aki nem ismer annak elmindom: nagyon igényes vagyok, és szeretem a szemet gyönyörködtető dolgokat, de a praktikum a lényeg (ha ütős lesz a felújítás annak örűlnék a leginkább)!!! :))

Kérek mindenkit akiben jószándéku segíteni akarás van, ne féljen segíteni. :R
Minden segítséget szívesen veszek, és megköszönök: :R :R :R
Íme a képek:

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16723) macko20 válasza maszi99 (#16722) üzenetére


macko20
őstag

A teljes házat kivülröl fényképezd le ,oldalakkal úgy többet tudnék mondani ...
a belsjéböl elsőre egy 3,25 tartót távólitanék el,az alsót,
mivel jól melegit a VGA a proci mögötti két venti kellene kifujásra és a vga felett most nem látható lemezre befujásra egy 12< venti....
így elsőre...
ez még csak a hatékonysághoz kellene ez után jöhet a design

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16724) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

A monitorom új helye: [link]

(még nincs teljesen kész, lesz benne reflex üveg, meg felkerül a falra mint egy rendes képkeret)

...csak én vagyok helikopter?

(#16725) wxppro válasza maszi99 (#16722) üzenetére


wxppro
aktív tag

Én most kezdtem el egy szintén öreg ház átalakítását, megosztom Veled az elképzeléseimet, hátha megtetszik valami.

Először is a szellőzésen javítottam, mégpedig úgy, hogy kapott a tetejére 3db 12cm-es ventilátor nyílást. A leghátsó az a táp fölé került, és a táp a hagyományoshoz képest fejtetőre állítva lesz betéve (vagyis elvileg a talpára, hiszen így kerül alulra benne a nyák), és a 12-es venti nem a gépből, hanem a szabadból szív levegőt, és ugyanúgy kitoja hátra. A középen lévő venti kifelé fújja a meleget a házból, ami ugye felfelé száll, az elől fent lévő is kifelé, csak az 14 cm-es. (nem volt itthon lapos 120-as venti, csak 140-es, így nem lóg bele az ötnegyedes tartóba). Mindegyik nyílás kívülről 120-as ventirácsot kap.
Vágtam egy 12-es nyílást a ház aljára is, a videókártya alá, így éppen az Accelero S1 rev2. passzív vga-hűtőre fújja a levegőt, amit alulról, szintén a szabadból szív.
Elöl is kivágtam egy nyílást egy 12-es ventinek, ami szintén a szabadból fúj be levegőt a HDD-n keresztül.
Hátul egy 80-as vagy 92-es ventinek való hely van, ezt nem tudom bővíteni, de egy revoltec 80-ról 120-ra bővítő betéttel szintén egy 120-as ventit kap, ami a gyakorlattal ellentétben nem ki, hanem befelé fújja a levegőt ismét csak a szabadból, és pont a procihűtőre tolja, ami egy Zalman CNPS 9500 (ha jól látom, Neked is az van), viszont leszereltem róla a saját ventijét, így passzívként üzemel, illetve a mögötte lévő 120-as szellőzteti. A bővítő betétnek hála, pár milliméterre kerül a hűtő mögé, tehát még hatásosabb is, mint a gyári 90-es Zalman.

Ezek az átalakítások már megvannak. Tervezem még, hogy az oldallapra is vágok egy 120-as ventinyílást, amivel az északi hidat és a memóriákat venném célba.

Szóval ennyi a szellőzés, 4db 120-as fúj be, 1db 120-as és 1db 140-es pedig ki, a tápventi meg ezektől függetlenül hűt.

Külcsín tervek: festés, még nem döntöttem el, milyen legyen, ugyanis a ház előlapja fából lesz, lakozott, 2cm vastag fenyő. Tetszenek a fából készült dolgok, de full fa házat nem akartam. Úgy lesz kialakítva elöl, hogy mindennek saját nyílása lesz vágva. Belekerül egy Aerocool coolwatch előlapi LCD-kijelzős ventivezérlő panel, amiben van 2xUSB, 2xaudio, és kártyaolvasó is, tehát ezeknek nem kell már külön kis lyukakat farigcsálni. Lesz egy fekete dvd-rw, alul egy 120-as nyílás ráccsal a venti miatt, a rács felett pedig be akarok építeni egy sztereó, analóg, mutatós VU-mérőt, kivezérlésjelzőt, amit a hangkártyára kötök. Saját világítása van, és jól néz ki. Szeretem az ilyen retró cuccokat.
Szerzek még egy jóképű power gombot. Reset gombot, power és hdd LED-et nem tervezem belerakni, nekem feleslegesek.

(#16726) maszi99 válasza macko20 (#16723) üzenetére


maszi99
őstag

Inkább a tipust mondom: Chieftek Dragon !

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16727) maszi99 válasza wxppro (#16725) üzenetére


maszi99
őstag

Képekkel is tudod a leírtakat illuszrtrálni? :))
Ventiket honnann érdemes beszerezni, és milyen márkát?
Rühellem a port, inkább elviselek kissé több hőt, csak ne kelljen annyit takarítani. :W
Pc-re szűrők, léteznek, mert mintha olvastam volna valahol régen, hogy hatékony?
Neon is érdekel, vagy valami világítós ragasztható csík (azt végképp nem tudom minek nevezik).
Ez a ventiszabályzó, hőfokellenörző, mérő (mik a legtutibbak manapság?
Igaz ez utóbbit nem tervezem, csak érdekel (ha nem túl drága) :U

Tudom, túl sok kérdés, de még lövésem sincs az egészről (viskó téren) :O
VGA-ban azért, már más a helyzet :K

Köszi a segítő szándékot, Szebb Jövőt: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16728) macko20 válasza maszi99 (#16727) üzenetére


macko20
őstag

A LED csíkra gondolsz,egy pár szűrö

és maszek szürö :

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16729) wxppro válasza mr_ricsi (#16721) üzenetére


wxppro
aktív tag

:R

(#16730) wxppro válasza maszi99 (#16727) üzenetére


wxppro
aktív tag

Pár kép, de még nagyon az elején tartok...

A ház maga most így néz ki, éppen az előlap méretre csiszolása folyik, ezután vágom ki a kütyük helyét, majd újra csiszolás, és lakkozás következik.

Ventivezérlő panelt az egyszerűbbtől (nincs kijelző, csak potik) a mindentudóig sokféle van, az egyszerűbbek 3.5-es helyre valók általában, a kijelzősöknek meg egy vagy két 5.25-ös helyre van szükségük. Itt a PH-n már 1-2 ezerért kapni kicsit, kijelző nélkülit, vagy komolyabbat 6k-tól, én 4-ért tudtam lőni egyet, mert hiányzott pár vezetéke. Az enyém a nagyobbak közül való, így néz ki:

És a kivezérlésjelzők, abból van egy néhány, ez a kettő az esélyes. A felső egy profibb, szembefordított cucc, de viszont nagyobb, az alsó pedig egy Pioneer, ami hagyományos, de viszont kisebb. Mindegyik elfér, de még nem döntöttem el, melyik a befutó:

Szóval eddig ez van, majd rakok képeket, ha történik valami érdekes... :D

(#16731) maszi99 válasza macko20 (#16728) üzenetére


maszi99
őstag

Mastek szűrő nagyon állat, miből van (anyaga) ?
Fillér a gyári is (7-8-száz), de ha sok kell, akkor már az se kevésbe jön ki :F !
Marad a maszek :K , igényes kereteket meg tudok én is gombokért!
Kösz a tippet, bejött, mellesleg mosható, vagy elég a sűritett levegő?
Nem ledcsíkra gindoltam, hanem egybe függő fényszálakra, mint ha egybe világító (fluoreszkéló cípőfűződ lenne).
Vagy képzeld el a neont fűző vastagságban, és ugyan olyan hajlíthatónak.
Gondolom kapisgálod, csak én nem zudom, mi a neve.

Köszi a további segítséget is: :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16732) wxppro válasza maszi99 (#16731) üzenetére


wxppro
aktív tag

Olyan nagyon vékony fénycső régi szkennerekben is van, én is abból guberáltam ki egyszer, csak aztán pakolgatás közben eltörtem... :W

(#16733) maszi99 válasza wxppro (#16730) üzenetére


maszi99
őstag

Szükségesek ennyi, és ekkora lyukak? :F
Szinte semmi nem marad a szerkezetből.
Értem én mit írtál le, de nem túl sok?
Amúgy igényes lessz amint látom, és ez nálam is fő szempont: :R :))
Venti szabályzó, hogyan működik, lövésem sincs, de az árábol ítélve túl drága, meg feles is, ezt hozzáteszem látatlanban mondom.
De ha elmagyarázod biztosan megértem, az életbe nem foglalkoztam ezekkel a dolgokkal.
Nálam mindig nyitott oldal volt a sláger, sűrű takarítással :K
Állítolag akik látták máshol ezeket a képeimet, azok azt mondják, hogy nem elég már nekem ahely a házban, meg kezd zsufi lenni benne.
Nem ártana neki egy kis cúg, jól kimatekozva, ezt kezdem belátni én is :R
Ha meg már vagdosok, akkor legyen egy kis modding benne, nem?
Kezd már összeállni a kép kinézetre, csak a szellőzést kel jól kiokoskodni előbb, mert késő bánat utána.

Azért várom a további tippjeid, számomra minden segítség jól jön.
Köszönöm, és Szebb Jövőt: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16734) maszi99 válasza wxppro (#16732) üzenetére


maszi99
őstag

Eszembe jutott: flexibilis fénycső (vezeték) a neve, és fluoreszkálósban is létezik !!!! :Y

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16735) wxppro válasza maszi99 (#16733) üzenetére


wxppro
aktív tag

Mostanában a hűtés és a zajcsökkentés lett a mániám... :D Nemrég próbálkoztam vízzel, illetve meg is csináltam egy komplett rendszert, de macerás volt, plusz hazavágtam egy alaplapot, mert eresztett egy cső. Reggelre telecsöpögött vízzel a vga meg az alaplap, én meg ráindítottam... :W Dühös lettem, eladtam bagóért az egészet, és új alapokra helyeztem a dolgokat.
Amiket célnak tűztem magam elé ezzel kapcsolatban: mindent friss, kívülről beszívott levegővel hűteni, és a zajcsökkentés érdekében csak 120-as vagy nagyobb ventik alkalmazása.
Kifejtem, hogy szerintem miért jó a 120-as venti. A jóval nagyobb keresztmetszet miatt kisebb fordulaton (<1000RPM) is mozgat meg annyi levegőt, mint egy 2000-rel pörgő 80-as. A zaj pedig a töredékére csökken, ha jó minőségű ventiket használ az ember. Nekem Noctua, Scythe, CoolerMaster és Thermaltake ventik vannak. (Meg egy Spire a tápban, de azt nem piszkáljuk, lásd lejebb... :) ) A modding látvány része kimerül abban, hogy ezek egy része kék LED-es, amelyek felül lesznek, meg elöl.
Ezen felül igyekszem passzív hűtéseket használni, a VGA-n és a procin is ilyen van. Tápból is csak 120-as ventis jöhetett szóba, de mivel a táp elég kényes a hőre, nem szívesen piszkálom meg a gyári ventit, és annak szabályozását, mert nagyon hamar haza lehet vágni egy tápot egy elszúrt ventilátor-cserével.
Ezután jön a finomhangolás, az említett venti-szabályzó kütyüvel. Persze, elég lenne egy sima 4 vagy 6 csatornás potméteres okosság, de azért én sem vetem meg a jól kinéző dolgokat, ha már lúd, legyen kövér alapon.
Mivel ilyen sok és nagy venti van a házban, nem feltétlenül szükséges, hogy mindegyik maximumon járjon. A ventivezérlővel be lehet lőni a fordulatszámukat, és egyből látom, hogy ez milyen hatással van a hűtött cuccra, mivel hőmérséklet kijelzése is van, amit a saját szenzoraival mér. 4 ilyen szenzort lehet bekötni, a cpu-ra, a vga-ra, hdd-re és egyet a házra, amit én az északi hídra tettem inkább, nekem az a legmelegebb pont a gépemben. Mindegyik méréshez külön hőmérséklet határt lehet megadni, ha az adott alkatrész azt elérte, riaszt a vezérlő, pirosan villog, és szirénázna is, csak én azt kikötöttem.
Van benne egy zajszintmérő is, ami kijelzi a gépházban uralkodó zaj nagyságát, az a képen a koncentrikus kis negyedívek halmaza a kijelző bal oldalán, minél kevesebb látszik, annál halkabb a gép.
Ezenkívül mutatja a pontos időt, van két USB-aljzat, két audio aljzat, és egy 20in1 kártyaolvasó.
A menedzselése szoftveresen, a saját programjával történik, ott lehet mindent állítgatni, még a kijelző színét is, ami lehet lila, kék vagy piros. A belső, alaplapi USB-re kell kötni, és egy molex csatiról kapja az áramot a ventilátorok hajtásához.
Az elmentett adatokat egy flash memória tárolja, amihez saját gombeleme van a kütyünek, olyan, mint amilyen az alaplapokon is van.
Szóval az árához képest nekem megérte, mondjuk szerencsém is volt a 4k-val, annyit kértek érte, és csak egy USB-kábel, meg 3 ventilátorkábel hiányzott hozzá, az meg mindig hentereg nálam itthon.
Hátránya, hogy sok a kanóc, (2 USB-kábel, egy audio, 1 molex, 4 ventilátor kábel és a 4 szenzor-vezeték), de ügyesen el lehet rendezni, ízlés dolga.
Meg esetleg valakinek még az lehet gond, hogy csak szoftveresen lehet rajta bármit állítani, nincsenek külső gombok rajta, de én egyszer belövöm, aztán nem piszkálom, szóval engem ez nem zavar. A gyártó oldaláról pedig bármikor elérhető a szoftver hozzá, ha esetleg új gépbe kerül, vagy új OS-t húznak a vasra.
Általában ilyeneket tudnak ezek, de a kisebbekben nincsenek USB-k, meg kártyaolvasó. Viszont van olyan is, ami képes leállítani teljesen a ventilátort, az enyém ezt nem tudja. Az enyém azt tudja, hogy felismeri a rákötött ventilátor legalacsonyabb fordulatszámát, és az alá nem engedi szabályozni, ugyanez fölfelé, plusz minden indításkor minden ventit maximumon indít el, és 3-4 mp múlva szabályozza le a beállított fordulatra.
Zalman ventiknél akad néha gondja, pl. a CNPS9500 ventijét csak harmadszori indításra tudta beazonosítani. Szabályozta rendesen, csak az 1200-at forgó ventire 5ezer+ fordulatokat jelzett... :D
Lényegében ennyi a kütyü, remélem nem volt túl fárasztó.

(#16736) maszi99 válasza wxppro (#16735) üzenetére


maszi99
őstag

Köszönöm a részletes felvilágosítást, már tudom a lényegét a szabályzónak, csak a tipusokat nem ismerem, mi éri meg, mi tud ez, az.
A 20cm-es ventik nem jók? :F
2db vagy 4db 12cm-es venti helyett. :F
Ezt csak azért kérdem, mert én is tapasztaltam a nagyobb jobb hatékonyságot (levegő mennyiség, halk-ság) venti terén, csak az autófényezésben. :K
Ott pedig nem a hő, hanem a por gyors szűrése a lényeg, de az elv meg egyező. :C
Ha netalántán, bizonyos okok miatt, csak elöl és hátul tudok ventit elhelyezni, akkor a kereszt cúg, mem lenne elegendő 20cm-es ventik esetében (az arányokat nem tudom), mennyit előre, és mennyit hátra, meg melyik méretet hova ildomos.
Ezt azért kérdem, mert nekem is kezd némi terv kialakulni a viskómra.

Hálás vagyok a segítségért, és Szebb Jövőt: :R :R :R
.

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16737) lalimano válasza wxppro (#16730) üzenetére


lalimano
tag

Én is köszönöm a képeket. Jól haladsz :R Ahogy látom ventikkel nem fogsz spórolni.

(#16736) maszi99: fénytechnikára mwnnyire akarsz rámenni? Csak mert szívesen ajánlanék pár őrülten villogó ventit :DDD

Más: Remélem nem számít reklámnak: Itt találtam egy kis topicban
"Noris Color #110UV tipusu belyegzofestek... :) Normal fenyben lathatatlan... UVben viszont vilagit, mint a barom :D Jo buli... :) "
Ezt érdemes lenne kipróbálni. Valakinek esetleg volt már dolga ilyennel?

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16738) molnarpeter válasza maszi99 (#16736) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha van elég időd, akkor az alsótápos kialakítást is megpróbálhatnád :) Pár szegecset kell kifúrni, meg egy csöppet vagdalni, az illesztéshez pedig pl. ablakbeépítő gumi (jobb nevet nem tudok adni neki :DDD ) is mehet, viszont a táp alá kell egy porszűrő ;) Ventikből minél nagyobbak legyenek, de nem kell végtelenül sok.
Most akkor jól nézzen ki, vagy nagyon hatékonyabb legyen? :D

mp

(#16739) wxppro válasza maszi99 (#16736) üzenetére


wxppro
aktív tag

20cm vagy annál nagyobb venti csak az oldallapra lehet reális alternatíva, mert a számítógépházak átlag szélessége 20cm körül van, az enyémé speciel 19cm. Ha ebből még levesszük az oldallap plusz annak becsatlakozásának a vastagságát mindkét oldalon, máris 5-7 mm-rel kisebbek vagyunk nettóban.
Hátul a teljes szélesség kihasználása csak a tápnál lehetséges, a többi helyen ott az alaplap, meg a bövítő kártyák nyílásai.
Alul csak akkor lehet, ha mATX a lap, a ház pedig ATX, és nem lóg le az aljáig.
Fent már jobb a helyzet a táp és a felső 5.25-ös slot között szabad a vásár, elöl pedig akkor, ha a 3.5-es slotok nem érnek végig a ház aljáig, de ha nem is, vagy levágjuk, a magassággal akkor is gond lenne, max. 140-est tudok oda is elképzelni, vagy ha beljebb van a 3.5-ös slot, akkor esetleg lehet nagyobb, de 20-as semmiképp.

[ Szerkesztve ]

(#16740) mr_ricsi válasza wxppro (#16725) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A leghátsó az a táp fölé került, és a táp a hagyományoshoz képest fejtetőre állítva lesz betéve (vagyis elvileg a talpára, hiszen így kerül alulra benne a nyák), és a 12-es venti nem a gépből, hanem a szabadból szív levegőt, és ugyanúgy kitoja hátra."

Az egyik 12-es venti benyomja a levegőt, a táp 12cm-es ventije továbbítja, majd hátul távozik.2 db ventit használsz arra, hogy 30 cm-en keringesd a levegőt. Ebben semmi ésszerűség sincs.

Ráadásul a tápnak szabályozott a ventije, amit a felette lévő venti lefojt, ha az lassabban forog. És még zaj is keletkezik, ha eltérő lapátszámú és fordulatszámú ventik egymásra dolgoznak.

Szerintem a tápból ki kellene dobni a ventijét, és légmentesen zárt csatornán keresztül a házventit belevezetni. A vezérlést pedig kivinni a tápból. És talán még a ventilátort is megfordítanám.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16741) maszi99 válasza lalimano (#16737) üzenetére


maszi99
őstag

Szia!

Dobhatod a villogó ventiket (érdekel), ha nem silány minőség.
Jöhetnek a linkek :K
Köszönöm szépen: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16742) maszi99 válasza lalimano (#16737) üzenetére


maszi99
őstag

A táp nem fér a VGA alatt el, esetleg ugy ha teljesen passzentosan zárná a vga ventiket.
Másrészt, alá az SLI párja megy :K , ha jézuska környékén nem tudok valami unikum VGA-t beszerezni, reális áron. :O
Mellesleg ez a kari 3db VGA széles (nem vicc), és pár mm hijján 30cm hosszú :K
Az előzetes (#16722) hsz-nél jól látni a helyszűke problémát a vga-nál. :(((
Chieftec Dragon olvasmány több oldalon, méretei stb.
Minél nagyobb ventik, az lejött nálam is, ennek érdekében kicsit kell reszelni elöl-hátul.
Az elejébe alul 1db 20cm befér hajszál pontosan, a hátuljába 2x8cm venti hely látható, amit max 2x10cm-re növelhető, több hely nins sajna.
Az alját nem szokás pesztrálni (ventizni)? Szűrőkröl is több infó kell, A kinézetet mindig passzítani lehet a hatékonysághoz.

Pár kép a karirol:

Ez csak akkor ha minden kötél szakad, és nem találok semmi mást, 590 vagy next gen-t.

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16743) maszi99 válasza wxppro (#16739) üzenetére


maszi99
őstag

(#16742) hsz neked is szól: :K

Köszönöm, és Szebb Jövőt: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16744) Bakitm válasza maszi99 (#16742) üzenetére


Bakitm
tag

Az alsó táposat úgy értették szerintem, hogy fogod az alaplapot tartóstul feljebb helyezed és úgy be fér alulra a táp biztosan. Vagyis az alaplap teteje ha oda kerül ahol most a táp teteje van és a tápot teljesen alulra lerakod akkor el kell férnie mindennek, hiába csinálsz sli konfigot, az elvileg nem fog az alaplapon túl lógni lefelé.

(#16745) wxppro válasza mr_ricsi (#16740) üzenetére


wxppro
aktív tag

Akkor félreérthető voltam:

"...kapott a tetejére 3db 12cm-es ventilátor nyílást. A leghátsó az a táp fölé került..."

Azt nem írtam, hogy ventilátor is kerül a táp fölé még pluszban. Az csak egy nyílás lesz, ugyanolyan ráccsal, mint a másik kettő, és ezen a nyíláson kap levegőt a táp ventilátora, ami kb. 1 centivel van lejjebb, mint a ház teteje. Én is azon gondolkodtam, hogy tápból ventilátor ki, és a nyílásra teszem közvetlenül, de még a vékony kivitelű sem fér be sajnos...

lalimano, szívesen, majd ahogy készül, és lesz érdemleges változás, azt is fotózom. Ma délelőtt sikerült a fa előlapon kivágni a szükséges nyílásokat, már csak egy jó power-gomb kell, hogy azt is beokoskodjam.

maszi99, persze, hogy lehet ventit tenni az aljába. Én a VGA alá tettem, mondjuk nálam passzív a hűtése, ezért van is értelme. Másik szempontból meg mindig alul van a leghidegebb levegő, tehát jó ötlet onnan befújni, csak számításba kell venni, hogy esetleg magasabb talpakra lesz szükség, hogy ne túl szűk résen szívja a venti a levegőt, ha esetleg padlóra van téve a gép, vagy olyan asztalra, aminek mondjuk nem szellőzőrácsos a sz.ház tartója (nekem az).

(#16746) lalimano válasza maszi99 (#16741) üzenetére


lalimano
tag

Ha minőség kell, akkor Enermax Apollish Vegas [12cm] [14cm] [14cm]
[video]
Revoltec LightFX [infó] [bolt]
Revoltec LightWriter [bolt] [infó]
Piros ledes venti (erről is jókat írnak)
A ház tetejére tehetsz egy Thermaltake laptopventit (erről is elég jó tapasztalatokat írnak) [link1] [link2]
Zalman procihűtő
Thermaltake procihűtő: BlueOrb video [infó], [video2]
Thermaltake cyclo
Még pár venti
Tápegységmodding (világítós venti a tápegységbe), Világytós billentyűzet,
Érintőképernyős ventiszabályzó
{modding cuccok teszveszen}
RGB ledek [led1] [led2] [ledszalagok] [ledmodul]
Kábelharisnyázás [harisnyázott kábelhosszabbító]

Személyszerinte én az Enermax Apollish Vegast venném (abból is 14cm-es kéket), mert a minőségét, légszállítását, halkságát is nagyon dícsérik. (Megjegyzés: Van Vegas nélküli verzió is, abban nem allítható a ledek villogása, hanem folyamatosan világít [Enermax Apollish])

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16747) maszi99 válasza Bakitm (#16744) üzenetére


maszi99
őstag

SLI esetén pont az alaplap széléig ér, az alja felé nézve a VGA.
Ha csak az deszkát nézzük az aljától 1,5cm-re van így is.
A táp 9cm vastag, tehát, ha az egészet (deszkát megemelem), és hogy minél több helyet nyerjek, az alját lyukasztom ki (van 2cm láb, amin áll).
Ha kíntről szív rögtön levegőt, szűrő elengedhetetlen, ami minimálisan folytja a táp hatásfokának.
Bár, ezt nem tudom bizonyítani.
Na már most, ha kiszámítva a táp vastagságát, és az deszka feljebb szabását számítva felűl marad nekem éppen 10cm hely mm pontosan, egy grammal sem több.
Összességében : :F :F :F
Mivel az oldalfalak belselyétől mérten 20cm széles 2db 10cm venti férne el egymás mellett.
Akkor meg minek a nagy meló, ha ugyan ekkora ventiket tudok betenni 2db 10cm-est a most látható helyekre, csak a táp alá, mert van deszka vastagság is van :F
Ennek nem látom értelmét, bár ha valaki elmagyarázza érthetően, akkor elfogadom.
Egyetlen eshetőséget még kihagytam, a gép végébe a tetejébe egy nagy venti, ami megváltoztathat némi szabályt. :F
Nem tudom, megér e ekkora erőfeszítést ez a változat :F
Az eleje az O.K. 1db 20cm venti alulra, és csókolom, (bár lehet a 20cm-ről lebeszélnek itt).
Szóval a hátúlján lehet még agyalni bőven, szűrők ventik elé mindenképp kerűlnek, csak nem tudom milyenek, sügér vagyok pc-hez való szűrők terén.
Az biztos, hogy a POR-nál semmit nem rühellek jobban!!!! :W :W :W
A ventik meg nyugodtan leketnek csili-vili világítók, de a márkákat sem ismerem sajna.
Remélem vannak márkás nagy tolóerővel rendelkezők is, amik halkak.

Köszönöm mindenkinek, Szebb Jövőt: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16748) wxppro válasza maszi99 (#16747) üzenetére


wxppro
aktív tag

Muszáj az SLI? Nekem is volt régebben, de aztán a nagy többséghez hasonlóan én is meggyőződtem róla, hogy inkább egy darab izmos. Ha vannak olyan vga-k, amik magukban mindent elvisznek, felesleges belőle kettő... :N

Alsótáposra alakítás meg nagy macera. Csúsztatni mindent felfelé, az alaplap tartója még hagyján, de ott van a hátsó I/O panel. Aztán meg lehet, hogy a táp ATX-kábelkötege nem ér el az alaplapi csatihoz, akkor azt toldani kell. A tápnak a hátfalon ki kell alakítani a nyilást, a szellőzés meg a tápkábel miatt. Szóval szerintem egyszerűbb alsótápos házat szerezni, mint csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#16749) kpal válasza lalimano (#16746) üzenetére


kpal
veterán

Érintősből ez is elég jó Aerocool Touch 2000

#16748) wxppro:az Sli létjogosultsága sok oldalról megközelíthető :U

[ Szerkesztve ]

(#16750) wxppro válasza kpal (#16749) üzenetére


wxppro
aktív tag

Tudom. Én ésszerűség és költség szempontjából közelítettem... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.