Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) rlazol válasza Gergely17 (#16400) üzenetére


rlazol
addikt

privi ment!
:R

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16402) Zohan válasza Gergely17 (#16400) üzenetére


Zohan
senior tag

akkor megyünk hozzád barkácsolni :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16403) Gergely17 válasza Zohan (#16402) üzenetére


Gergely17
csendes tag

bármikor :D fából vaskarika

(#16404) macko20 válasza Gergely17 (#16403) üzenetére


macko20
őstag

Kéne pár X hűtőlefogatót csinálni...oszlopos fúrógép?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16405) Gergely17 válasza macko20 (#16404) üzenetére


Gergely17
csendes tag

No problem :D Nekem is kell a Zalmanhoz de még nem csináltam meg a rajzot hozzá

[ Szerkesztve ]

(#16406) macko20 válasza Gergely17 (#16405) üzenetére


macko20
őstag

Megy privi..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16407) szab.tam


szab.tam
nagyúr

még nem fényképeztem le, de a fekvő házban lévő chpset hűtőbe felülről belenyomkodtam, félig lelógva az eredeti hűtőről, 2 másikat, fejjel lefelé, egymás mellé.
értehető legyen, így 2 chiphőtű talpát látom felülről.

erre meg ráraktam egy nagy bordást , ezt már pasztázva. közben a passzív vga hűtőjébe is belenyomkodtam 2-t, és azok talpának is nekifordítottam egy téglalap alapú, nagybordásat. és a 2 un. nagybordás meg öszeér. a cpu hűtővel is. tehát minden borda össze van kötve.

hihetetlen, de hatékonyan működik.... :DDD

most még megy a scyteh sflex házventi, így a + bordáknak köszönhetően, terheletlen állapotban vga kb. -10-15 fok , chipset -20 fok. :K

nah a tanácskérés:
most van egy hungarocell fedlapom,ami meg van lékelve, hogy a hő gravitációs úton el tudjon távozni, a megfelelő helyen, és a tápbeszívást pedig megtöri hangtompítás végett. baromi jól működik. (persze az 1. képen fejjel lefelé van):

de veszek majd egy zen-t, és az egész tetőnek egy rácsot, hálót szeretnék. a fém szúnyoghálónál ritkábbat, hogy a meleg levegő útját ne állja, de sűrűbbet, minhogy egy toll beleesen.
lyukméret 3-5 * 3-5 mm, rácsvastagság 1-2 mm. nem találok sehol. fekete műanyag, vagy fém kéne...

lelőhely 5let?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16408) rlazol válasza szab.tam (#16407) üzenetére


rlazol
addikt

méhsejtrács? Az aprók között szokott lenni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16409) szab.tam válasza rlazol (#16408) üzenetére


szab.tam
nagyúr

milyen kategóriában???
és az merev? mert ugyen nem hajolhat lefelé.... :F

nekem a 6szög eszembe sem jutott, négyzet, téglalaphálóra gondoltam elsőre. de igazából tök mind1...

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16410) szab.tam válasza rlazol (#16408) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez a házam

az is megoldás lenne, ha találnék valami fúrkáló, (maró?), embert aki ementálisat játszana némi kpért az eredeti fedlapomon... (csak hát ez többszáz lyuk lenne....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16411) Gergely17 válasza szab.tam (#16410) üzenetére


Gergely17
csendes tag

Nem kell furkálni semmit. A megoldás a perforált lemez. Ki kell vágni a gyári tetejét körbe és perforált lemezt rakni a helyére. ez elég vastag hogy ne hajoljon meg és bármilyen lyuk átmérőbe lehet kapni, ha azt akarsz még négyzethálós is van.

[ Szerkesztve ]

(#16412) szab.tam válasza Gergely17 (#16411) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát igen. én már ott elbuktam a (nem kevés ideje) tartó keresést, hogy ezt, a triviálisnak tűnő bűvszót, minthogy "perforált", kihagytam a guglizás során... :DDD

:R

a kép származási helyére már rátaláltam, (valami kecskeméri cég), de olyat, ahová pesten elmegyek, és adnak 1 nm ilyet, és még fekete is legyen, vagy méretre vágják, nem lesz 1xű...

szerk:
most már van gy másik kulcsszó is: expandált lemezek...

haladunk...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16413) szab.tam válasza Gergely17 (#16411) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ilyesmi jó is lenne, de odamennék, és valszeg kapnék fél nm-et.... :DDD
min. rendelés gondolom 6 kamion. (na jó, biztos csak 3...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16414) Pista0001 válasza szab.tam (#16413) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem jó esély van rá hogy 1 tábla a min. rendelés, az ugye 2 nm. Az elérhetőségeknél van 2 emberke (kelet-Mo, nyugat-Mo, Budapest fogalmam sincs hogy hova tartozik), ők biztos meg tudják mondani hogy ők tudnak-e kiszolgálni vagy hogy ki a kiskereskedelmi partnerük a lakóhelyed környékén.

(#16415) szab.tam válasza Pista0001 (#16414) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ilyen helyen én ezt nem fogom megvenni. :N
majd 2x1 m-es darabbal fogok hazabohóckodni...

lehet, hogy utánajárós, de kivárom, amíg kapok 2 kis darabot, amire szükségem van.
valakinél hulladékban, 5 perc alatt méréssel együtt levágja, adok 2k-t, mindenki örül...

kb. így képzelem el. valami régi, fészuterén, műhely, szaki őskövület, 30 ves füles gyökértáska, vastag szemüveg, kék munkásköpeny, szalvétában tízórai. :DDD

nem ügyfélszolgálatos kisasszony, mennyiségi megrendelés, és tsai... :N

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16416) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kezdek baromi ideges lenni. itt ülök órák óta a gép előtt, és nem tudom elintézni, hogy elmenjek valahová, ahol levágnak nekem egy pontosan 354x420mm-es akármilyen fekete fém, vagy műanyag rácsszerű valamit, amit a gép tetejére raknék...

utaljak előre, de ráhagyással vágják le, és majd holnap. meg ilyenek. ez kész... :(( :(((

és mivel vágjam le méretre? - kérdem én - flex-szel... (4 db, van a konyhámban, vazz....)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16417) Gergely17 válasza szab.tam (#16416) üzenetére


Gergely17
csendes tag

Fordulj olyanhoz aki meg tud ilyesmit szerezni mint pl én. Szerintem még bauhausba is lehet kapni és nem hiszem hogy drága. Bauhausba minden van a hajóépítő anyagoktól kezdve a kávéskanálig. Ha kell én még be is hegesztem neked a helyére úgy mintha gyári lenne . ha szépen megkérdsz még le is festem:D

[ Szerkesztve ]

(#16418) szab.tam válasza Gergely17 (#16417) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az agyam nem nullára, hanem -10-re lezsibadt a mai naptól....
úgyhogy semmi kódolást légyszi. :DDD

ja:
erre gondoltál?

ha igen, én csak pesten tudok eltömegközlekedni...
már egy mosogatóráccsal is kiegyezem, csak túl nagy lyukú... :DDD

hirdetést is feladtam....

nagyon komoly csőlátásom alakult ki a mai nap folyamán, fejfájással, autista tünetekkel megspékeve... de ha beledöglök, akkor is meglesz holnap estére a gép, tetővel, zen táppal, venti nélkül. hogy ott rothadjon meg.... :DDD

de köszönettel veszek minden 5letet, segítséget. :K :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16419) Gergely17 válasza szab.tam (#16418) üzenetére


Gergely17
csendes tag

Lehet hogy ekkora van is a melóhelyemen és rozsdamentesből holnapra megnézem és ha van akkor hozok neked.

(#16420) szab.tam válasza Gergely17 (#16419) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R :R :R

pü megy...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16421) molnarpeter válasza szab.tam (#16420) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#16422) szab.tam válasza molnarpeter (#16421) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszönöm. ezt megtaláltam, segítőkész, de nekem kicsit körülményes, és nincs pontosan méretre vágva. nekem meg nincs flexem a konyhában, mint írtam is...... :N

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16423) molnarpeter válasza szab.tam (#16422) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egy ötlet: rácsos papírkosár :) Bár az anyaga elég tré, kinézetre tűrhető.

(#16424) szab.tam válasza molnarpeter (#16423) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gondoltam már erre is, meg a rácsos szemétkosárra is de vagy túl nagy a lyukazata, vagy nagyon hülye színűek kaphatóak, vagy mivel egy oldalát kéne kivágnom az adott mérethez, akkor nem volt elég nagy, ha elég nagy lenne, akkor igen drága lett volna. henger alakú sem lehet, feketét még csak nem is találtam...

és valszeg Gergely17 kolléga tud segíteni... :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16425) szab.tam válasza szab.tam (#16424) üzenetére


szab.tam
nagyúr

segített.... :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16426) molnarpeter válasza szab.tam (#16425) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A PH! közössége, hát igen.

(#16427) szab.tam válasza molnarpeter (#16426) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16428) Gergely17


Gergely17
csendes tag

Tudtok nekem ajánlani halk és megbízható víz szivattyút? terveztem egy fasza vízhűtést és kellene egy rendes szivattyú ami nem tojik be 10000 óra után? de ne 20 ezrekért:D

(#16429) pee13 válasza Gergely17 (#16428) üzenetére


pee13
senior tag

Laing DDC.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#16430) Zohan


Zohan
senior tag

Nah CM 690 modding :D

ez az enyém..
videó alatt olvasható sok házi modding nincs rajta csak a szokásos festést neon gányolás.. :D képek holnap

és hamarosan jön a pink cm 690es ami a csajomé lesz :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16431) jericho69


jericho69
tag

Hello!

Van egy Logitech G25-ös kormány szettem, aminek szeretném ha kicsit erősebb, keményebb lenne a váltója. Találtam is youtube-n egy videót, amin bemutatják, hogy is lehet ezt elérni. Ha jól értelmeztem akkor nincs más dolgom, mint egy "távtartót" helyezni a rugó mellé ami jobban összenyomja azt és ezáltal keményebben fog üresbe ugrani a váltó, illetve nagyobb erőt kell kifejteni sebességbe helyezéshez? :F

(#16432) macko20 válasza jericho69 (#16431) üzenetére


macko20
őstag

Igen .

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16433) molnarpeter válasza Zohan (#16430) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A pink ütni fog, képet :D

(#16434) artiny


artiny
őstag

PC házat lehet valamilyen szinten hangszigetelni? :U
A graf.kartyam eleg hangos ventije (glaciatoros asus gts250) 35%-ra lehet szabalyozni,de még igy is eleg hangos....lehet valamennyire hangszigetelni a hazat?

kep1
kep2
kep3

[ Szerkesztve ]

(#16435) wxppro válasza artiny (#16434) üzenetére


wxppro
aktív tag

Én egyszer ilyen cuccal szigeteltem egy CM 331-et belülről.
Ez rezgésgátló csík, szárazépítészetben (gipszkartonozás) használják. Lehet kapni különböző szélességekben (30-tól 120mm-ig ha jól tudom), és öntapadós.
Az a gáz vele, hogy ha valahova egyszer odaragad, akkor ott is marad, csak lekaparni lehet. Van fehérben is, meg ez a sötétszürke.

Ja, a linkelt képeid nem nagyon jönnek be...

[ Szerkesztve ]

(#16436) wxppro válasza jericho69 (#16431) üzenetére


wxppro
aktív tag

Elvileg igen, vagy szerzel ugyanilyen átmérőjű, csak vastagabb huzalból tekert rugót.

(#16437) Probber válasza artiny (#16434) üzenetére


Probber
őstag

Jobban jársz (és mi is :D ), ha inkább ráeszkábálsz valamiféle csöndes hűtőt arra a videokártyára, ezzel még a hőmérsékletét is csökkented (és mi is láthatunk egy újabb gányolást! :D ).

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#16438) wxppro válasza Probber (#16437) üzenetére


wxppro
aktív tag

Ja, mondjuk mint én. Accelero S1 rev2. két darab rá-gyorskötözött 120-as ventivel... :)

(#16439) artiny válasza wxppro (#16435) üzenetére


artiny
őstag

Ismerem ezt a cuccot :DD mink is ilyennel probaltuk szigetelni a régi ablakot,hogy a szél ne járjon be és tényleg ha ez valhova odaragad azt már csak a motorfűrész veszi le.(ezért inkább ezt hagynám,mert ha egyszer eladnám a gépet ....senki nem venné meg)

(#16440) wxppro válasza artiny (#16439) üzenetére


wxppro
aktív tag

Én odaadtam azt a régi házamat a fiamnak, Ő egész szépen ki tudta pucolni belőle ezt a ragacsot... :DDD

(#16441) mar1boroman


mar1boroman
tag

Sziasztok!
Haverom is elkövette ezt hogy beszigetelte a házát ilyennel, csak ő kívüről... :D
Itt egy cikk hogyan csináltam tovább. :)
Üdv

(#16442) Zohan


Zohan
senior tag

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉsssss megszületett....

Szerintem Magyarország Első
Logitech G15 Black Pearl Gameing Keyboardja..

Holnap napfénynél jönnek majd jobb minőségű képek is...

Lássátok:

origi állapot:

Szerintem elég vadállat igy feketén... :D

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16443) artiny válasza Zohan (#16442) üzenetére


artiny
őstag

Láájk ;)

(Mivel festetted le?)

[ Szerkesztve ]

(#16444) Zohan válasza artiny (#16443) üzenetére


Zohan
senior tag

flakonos akril festékkel 3 réteben...

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16445) molnarpeter válasza Zohan (#16442) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jobb mint az eredeti, de tényleg! :) Ha lekopik, ajánlom a PlastiDip-et, ő egy gumiszerű réteget hoz létre.

(#16446) Zohan válasza molnarpeter (#16445) üzenetére


Zohan
senior tag

nem fo ez lekopni jódarabi az biztos... 3 atom vasta réte van rajta XD

és a plastidip konkrétan nem gumi réteget oz létre anem az egy folyékon gumi

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16447) Adonimus válasza Zohan (#16442) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Hát ha azt nézzük, hogy kb. 5 órás munka... megérte? :DD

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#16448) wxppro válasza Zohan (#16446) üzenetére


wxppro
aktív tag

De ha a folyékony gumit felhordod, megköt és mégiscsak egy gumiréteget hoz létre, nem...? :)

(#16449) Zohan válasza Adonimus (#16447) üzenetére


Zohan
senior tag

me erte mert csunya volt mar le volt kopva.. esnem volt annyi csak 2 ora de csak mert sokat kelett varnia szaradasokra...

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#16450) wxppro válasza Zohan (#16449) üzenetére


wxppro
aktív tag

Használj ilyenre montana festéket, amit a graffitisek is használnak. 20 perc múlva újra fújható, én is azzal festettem régebben komplett házakat... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.