Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) molnarpeter válasza Boogie33 (#16150) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

14 cm-es venti! :DD

(#16152) kisza25 válasza Ptech (#16115) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja usb3.0át akartam írni, de akkor ezek szerint mini HDMI, köszi az infót :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#16153) Boogie33 válasza molnarpeter (#16151) üzenetére


Boogie33
senior tag

Oké.De ez a ventis dolog annyira adja magát valami olyat szeretnék ami egyedi. :C :C :C

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#16154) fireproof válasza Boogie33 (#16153) üzenetére


fireproof
őstag

Mini lcd kijelző. :DDD Vagy usb-s hűtő ... :DDD :C

(#16155) geprombolo válasza Boogie33 (#16153) üzenetére


geprombolo
senior tag

Építs be egy ájfónt, vagy palmtopot, persze valamilyen módon kösd össze a géppel, hogy valami odavalót csináljon. Na jó, ez drága megoldás, de legalább egyedi :B
Vagy digitális képkeretet, vagy egy ekkorka kijelzőt, azt meg rá a VGA kimenetre. Egy tapis kijelzővel és képernyőmegosztással megoldható lenne, hogy játék közben a kicsi kijelzőről vezéreld mondjuk a zenét, ha nem jön be a játék muzsikája. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#16156) Ptech válasza frescho (#16149) üzenetére


Ptech
őstag

Majd úgyis csinálok róla logout postot ha már minden együtt lesz. :K

(#16157) molnarpeter válasza Boogie33 (#16153) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg furkáld ki simán az előlapot, hogy átmenjen a levegő rajta, a ventit (világítósat :)) ) pedig rögzítsd a vázhoz.

(#16158) lalimano válasza Boogie33 (#16150) üzenetére


lalimano
tag

Én is ezt a ventilátoros ötletet folytatnám: A venti elé betennék egy olyan turbinát, mint ami az Aerocool Aeroenginekben van (a venti által fújt levegő hajt meg egy másik lapátot).

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16159) molnarpeter válasza lalimano (#16158) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekm olyan van, de vmi anonim cr@p a ház, a venti el se' indul mindig :DDD

(#16160) lalimano válasza molnarpeter (#16159) üzenetére


lalimano
tag

Nekem AeroEngine II van, de a 14cm-es venti 12 voltot kap, és ha kicsit távolabb teszem a turbinát már nekem sem forog (de lehet, hogy van egy nyolcas a turbinád tengelyében és azért nem forog) tudnál valami infó oldalt, vagy képet linkelni arról a házról, mert nem találom sehol? :D

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16161) molnarpeter válasza lalimano (#16160) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A google-ben keress rá arra, hogy case. Előbb-utóbb csak meglesz :DDD Képeket most nem csinálok, nincs kéznél olyan, ami normális minőséget lenne képes prokuálni :B Amúgy egy $z@rul elhelyezett plexi az oldalán, elől egy turbinaszerű cucc ugye, belül szürke kívül fekete, az oldalán egy ventihely, teljesen kivágva, a plexi körül pedig pár szegecsszerű műa. cuccos. CM Scout kéne, vagy laptop. :D

[ Szerkesztve ]

(#16162) lalimano válasza molnarpeter (#16161) üzenetére


lalimano
tag

Nem találtam róla semmit, de végülis mindegy
Boogie23: Ez a videó hasznos lehet, bár szerintem ennél sokkal jobbat össze tudsz hozni (ledes venti+2 ledmodul innen+méhsejt)
Szerintem ha minden alkatrészt veszel, még akkor is olcsóbban kijössz mintha kijelzőt raksz be

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16163) scream24


scream24
senior tag

Magamnak készítettem ezt a kecód, de mire kész lett, sokkal jobb ötleteim lettek, igy belevágtam egy másikba. Gondoltam dobok ide pár képet mielött eladom. :)

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#16164) TROG AIR válasza Boogie33 (#16147) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Add el kétszer annyiért amennyiért vetted,és vegyél egy fain újat... :D

430 pozitív , 0 negatív....

(#16165) macko20 válasza scream24 (#16163) üzenetére


macko20
őstag

A festék boltban előre köszönnek ugye? Szép munka,bár Jacko az alaplap mögött,nem mindenkinek lesz látható.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16166) molnarpeter válasza scream24 (#16163) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szép, de az átlátszó alaplapok még nem igazán terjedtek el, így nem sok értelmét látom Jacko felfestésének :)

(#16167) Bakitm válasza scream24 (#16163) üzenetére


Bakitm
tag

Szép Grat :R Nekem már csak annyi lenne a kérdésem, hogy házilag milyen előkészítések kellenek egy ilyen ház festéséhezés milyen festékeket ajánlotok?

(#16168) Bedczooo válasza scream24 (#16163) üzenetére


Bedczooo
tag

Nem semmi, ez egy remekmű! :C
Szinte már művészi alkotás.
Már csak tele kellene pakolni, mai csúcs cuccokkal.
Mint egy Rolls-Royce, ha autóban mérnénk.
Vagy egy ültetett tuning verda.

Minden esetre mutatós, gratula! :K

(#16169) Boogie33 válasza TROG AIR (#16164) üzenetére


Boogie33
senior tag

Az a baj hogy elfogadható áron nincsenek jó házak (nincs bennük anyag) csak qurva drágán lehet faxa házakat venni. :W :W :W :W

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#16170) lalimano


lalimano
tag

Itt van pár kép a gányolásaimról az első egy kapcsolópanel, amit csak próbából csináltam eszközök híján késsel vágtam lyukat a kapcsolóknak, és a végén vízfestékkel festettem le :D (nyáron majd megcsinálom rendesen, akkor több időm lesz)

A másik egy fejhallgató, amit úgy hoztam össze, hogy egy magnóból kiszedett hangszórópárt jack dugóra kötöttem és beletettem egy már nem működő Apollo fejhallgató keretébe, (légkondikban használt fríz nevű anyaggal és természetesen jó sok cikkszalaggal rögzítve)

[ Szerkesztve ]

Keresek használt CCFL/UV/Neon csövet inverter nélkül

(#16171) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Helló!

Nemrég vettem használtam egy számítógépet. Sajnos a gépház eléggé leharcolt állapotban van. Szeretném kicsit feldobni a cuccot, és ki is találtam egy két dolgot, de nem tudom, hogy kezdjek neki, és hol keresgéljek alkatrészeket hozzá. Ezért írok ebbe a topikba.

Itt van a házról egy kép - [XDL - Happy 5B]

A tervem a következő. A ház elején lévő szürke keretet le szeretném fújni feketére. Az elülső fekete részt pedig kiszedném, ripityára törném, és kidobnám a kukába, majd fekete fémhálóval helyettesíteném, úgy hogy valami ilyet kapjak [CM C690]. Optikai meghajtóra nincs szükségem, tehát nem kellenek a rackek.

A kérdésem a következő lenne, hol kapok én ilyen fém hálót ami ilyen erős? Valamint festékből milyet kell vegyek? Sima fekete akril festék megfelel? Szerintetek milyen lenne a végeredmény? Van értelme belevágni?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#16172) molnarpeter válasza Pickle Rick (#16171) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rácsként szerintem ezt, festésnek pedig szinterezést csináltass a fém részeken, műa. passz. Én is szeretnék hasonlót csinálni, de szeptembertől kolesz --> lnotebook.

(#16173) Pickle Rick válasza molnarpeter (#16172) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Köszi, hát elég combos ára van. Meg nekem kisebb lyukú kéne. Na mind1... lemondok róla egy ideig, lehet veszek egy olcsóbb házat, ez meg megy a kukába. :DDD Köszi mindent. :R

[ Szerkesztve ]

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#16174) Beretvás


Beretvás
addikt

Látom itt ujra megy az élet. Csak én nem tudok mit alkotni.. :F

(#16175) geprombolo válasza molnarpeter (#16166) üzenetére


geprombolo
senior tag

Gondolj bele, milyen jó buli mindenkinek elmesélni, hogy az alaplap alatt ott táncol Jacko! :DDD "Muti meg, na, kérleeek! -Á, nem gondolod, hogy szétszedem miatta a gépet!" Tökjó csajozós gép, nem? "Mit kapsz le magadról, ha lekapom az alaplapot?" :C
Nekem tetszik, kívül-belül. És biztos vagyok benne, hogy a festékboltban előre köszönnek scream24 kollégának. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#16176) scream24 válasza macko20 (#16165) üzenetére


scream24
senior tag

Köszi, :R de azért ne túlozzunk, csináltam már ennél sokkal jobbat is, bár sajna a képek nem adják vissza, hogy is néz ki élöben. Tudom, hogy Jacko-bá nem fog látszani, pont amikor a házat csináltam, jött egy kis maszek, amire Őt kellett festeni, igy itt ki tudtam próbálni, ezért is csak egy szinű és nincs árnyékolva stb... :)

molnarpeter: most már ismered a történetét. :)

Bakitm: Jó kézügyesség, rengeteg türelem, minimum egy dekor pisztoly, némi fényező alapismeret, nem árt ,ha tudjuk, hogy miből lehet barnát keverni stb...
Semmi képen nem ajánlom a vizes akril festékeket, nem lehet velük szépen dolgozni.
Bázis festék kell neked! ;) És persze lakk.....

Bedczooo Köszönöm. :R

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#16177) scream24 válasza geprombolo (#16175) üzenetére


scream24
senior tag

Már nem csajozok, az asszony letépné a zacskómat. :DDD
Látnád a klotyódeszkát. Ha le van csukva szép tenger, delfinek, meg ilyesmi, ha felnyitod
egy nagy koponya.. .. Van egy ismerösöm akinek a kedvese nálunk nem megy el wc-re. Már megérte. :)

Természetesen köszönöm a dicséretet! :R

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#16178) Pista0001 válasza scream24 (#16177) üzenetére


Pista0001
addikt

Na erről a klotyóról kérnék képet!! :Y

(#16179) Gyula84 válasza scream24 (#16163) üzenetére


Gyula84
veterán

Szép munka lett gratulálok hozá :R

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#16180) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Hello

Elképzelhető hogy rossz helyre írok bocsánat.

Van egy Cooler Master Elite 335-ös házam.

Akinek ugyan ilyen háza van attol szeretném megkérdezni hogy hogyan oldotta meg a házbana kábelek elvezetését?

Privátban is írhatnak nekem az is jó.

Ha valaki tudnak képet mutatni az lenne a legjobb.

Kicsit káosz van a házamban.

Előre is köszi.

(#16181) molnarpeter válasza theboobaq (#16180) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha mutatsz képet, segíthetek az alapján :)

(#16182) theboobaq válasza molnarpeter (#16181) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Majd rakok fel. Nem baj ha holnap?
Bocsi erre gondolhattam volna elöbb is. :(

(#16183) triklin


triklin
tag

Sziasztok
Másik topicban tárgyaltuk, hogyan lehetne egy régi réz hűtőt letakarítani (oxidot).
(Kaptam azt a tanácsot, hogy sidol nevezetű vegyszerrel próbáljam, de az macerásabb.)

Kérdésem:
Valaki próbálta már ecet+sós víz oldatában áztatni? :D Muter szerint a legjobb, de nem merem kipróbálni, máson meg nem tudok kísérletezni sajna :DDD
Esetleg más ötlet/tipp/tanács? :D

Köszönöm, sziasztok

(#16184) scream24 válasza Pista0001 (#16178) üzenetére


scream24
senior tag

Itt a képeken még nem volt teljesen kész, de azért már látszik a lényeg. Az a fekete bigyó a mobilom lencséjének a hozadéka. :DDD

kép
kép
kép

triklin: Szerintem nyugodtan beleküldheted ecetbe, semmi baja nem lesz.
Maximum kizöldül. :DDD A zöld meg jó. Legalábbis egyre nagyobb divat a zöld tető. :)

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#16185) theboobaq válasza molnarpeter (#16181) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Bocsi hogy megkésve de itt van egy kép a házról:

Annyi lenne még a lényeg hogy a gyári hűtő helyére menne egy CM TX3-as.

[ Szerkesztve ]

(#16186) molnarpeter válasza theboobaq (#16185) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Első sorban a vinyó- és ODDtartó keretek mögé próbáld betuszkolni őket :) Amúgy milyen tápod van?

[ Szerkesztve ]

(#16187) theboobaq válasza molnarpeter (#16186) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Egy Chieftech tépom van. Pontosabban egy ilyen : [link]

Ebből pedig az 500 Wattos kivitel.

(#16188) Pista0001 válasza scream24 (#16184) üzenetére


Pista0001
addikt

Nagyon jól néz ki! Szerintem azt a vécét én se merném használni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16189) macko20 válasza scream24 (#16184) üzenetére


macko20
őstag

Jaj a vendégségben vc-re járóknak,nincs vmi ötleted a papír zsebkendőre mert nálunk az fogy vendégség idején.....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#16190) Byga007 válasza theboobaq (#16185) üzenetére


Byga007
aktív tag

Egy off kérdés az alaplapodról melyik msi lapod van?

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#16191) Pista0001 válasza Byga007 (#16190) üzenetére


Pista0001
addikt

870A/S-G54. Hogy A vagy S azt nem tudom a képről megállapítani, a különbség az hogy az A-n van USB 3.0 is.

(#16192) Laci4 válasza scream24 (#16184) üzenetére


Laci4
senior tag

Pista0001
"Nagyon jól néz ki! Szerintem azt a vécét én se merném használni"

Pedig ötletes.. így biztos nem trónol senki a rötyin.. bemegy, felhajtja a cuccost, és már be is rottyant! ;)
Tényleg jópofa!

Am: az a felni se kutya! :C :Y :R
Nem kimondottan az én stílusom, de tény hogy nagyon jól néz ki, és minőségi munkának látszik! Gratula hozzá! :C

Kocsira felszerelt képed nincs róla?

(#16193) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

Üdv Mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni plexi ügyben!
Az apróban, vagy valahol (sajna nem mentettem el az oldalt) olvastam, hogy valamelyik fórumtársunktól lehetne plexit vásárolni. Ha valamelyikőtök tudja, hogy ki ő, megköszönnék egy link.et! :R

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#16194) scream24 válasza macko20 (#16189) üzenetére


scream24
senior tag

Hmm milyen vendégeid vannak, s valyon mit csinálnak a papírzsepivel. :DDD

Laci4: Szeretem az egyedi dolgokat. :) Milyen felni amugy?

OldJohnny66: Scream24 bácsi tud szerezni. :DDD De nem holmi, plexit az a hozzánemértők fegyvere. Hanem tömör polikarbonátot, 10-szer olyan erős, és 10-15 évig tuti nem mattul le. Pontos méretet irj pü-be, és persze, hogy milyen vastag legyen, és, hogy mit ér meg neked. :) Ha jól emlékszem 3-6 mm szól a paletta.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#16195) theboobaq válasza Byga007 (#16190) üzenetére


theboobaq
aktív tag

MSI 870A-G54 [link]

Igen USB 3.0 és Sata 3 is van rajta.

Ilyet tervezel venni?

(#16196) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Ide kellett még 2 vincseszternek helyet csinálni úgy, hogy semminek (kábel, levegő, csavarhúzó, ...) ne legyen útba:

(#16197) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

És a végeredmény:

(#16198) rlazol válasza Szirtimorc (#16197) üzenetére


rlazol
addikt

eddig oké, hogy néz ki bekötve? :)

_________

én is gányoltam mostanában: ideiglenes állapot

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16199) rlazol válasza OldJohnny66 (#16193) üzenetére


rlazol
addikt

keresd jaja1981 kollégát!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#16200) mmcc02 válasza Szirtimorc (#16197) üzenetére


mmcc02
tag

Ez tetszik! :) Helyhiány esetén is megoldható ;) DE ez nem állja el a levegő útját?

#16198 rlazol: kérjük a folytatást! :K

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.