Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) Gameboy77 válasza etern (#500) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Vagy a valóság talaján kéne biztos fogást venni,és használni tovább ezeket az "vacakokat",ha már ennyi pénzt kifizettünk értük :DDD :DDD :DDD !

(#502) Muerte válasza Gameboy77 (#501) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az álmot a valóságtól csak cirka pár száz M választja el :DDD

(#503) Gameboy77 válasza Muerte (#502) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Áhh!Elhanyagolható.

(#504) etern válasza Gameboy77 (#501) üzenetére


etern
tag

Az ötlet nem rossz....
Pedig én már éreztem a millóikat a zsebben... :D

(#505) conqver


conqver
aktív tag

Sziasztok!
Muerte75 jóvoltából sikerült lecserélnem a 680M-et 780M re M17 R4-be!
780M gyakorlatilag asztali Geforce GTX 680 tulajdonságaival bír az órajeleket leszámítva!
Az alap BIOS-sal voltak némi problémák ezért, szinte azonnal csere johnksss&svI7 félére.....beköszöntött a szép új világ!
Gyári biossal kicsivel jobbat kaptam mint 680M...WTF?
Valószínűleg amikor átlépte a gyárilag belőtt TDP-értéket, jól láthatóan visszavett az órajelből!
A hőfokok sem voltak magasak max 65°C a gyárival!
A mod vBios előnye nem csak a rommá húzás hanem alulfeszelve 0.9V-tal is ugyanazt az eredményt hozta mint az alap 1.00V-tal!
Az 1.0V ne tévsszen meg senkit :N az első képen!

Fogyasztás
0.9V:Idle 40W~ Load 140-170W~
1.0V:Idle 50W~ Load 140W-195W~
ExOC 1.1V:Idle 60W~ Load 145W-255W~

Utolsónál látszik a legjobban, hogy a géphez kapott 240W-os táp elfogy, melegszik de vastagon!

3D11

Extreme OC 3D11

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#506) Muerte válasza conqver (#505) üzenetére


Muerte
Topikgazda

No comment :R Majd még CPUz memory fület dobjál már légyszi,megnézném a 2133-as ramod időzítéseit ;)

(#507) conqver válasza Muerte (#506) üzenetére


conqver
aktív tag

Shadow&Dust.....

(#508) Gameboy77 válasza conqver (#505) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Gratulálok az új szerzeményhez!Az oc teszt meglehetősen impresszív. :R
(Majd nagykoromban talán nekem is lesz ilyen,de addig is vihetem a táskádat? :DDD :DDD )

(#509) etern válasza conqver (#505) üzenetére


etern
tag

Háát koma ez igen!!! Most egy darabig nem lesz túlzottan hardveres problémád :D Nájsz!

(#510) Mayday001 válasza conqver (#505) üzenetére


Mayday001
csendes tag

Fontolora kell vegyem én is ezt a váltást :D Azért megnézném BF3- BF4-be mit tud majd a 680M-hez képest :U gonolom ilyen +10-15 fps...Grat amugy hozzá !

[ Szerkesztve ]

Visszaírni luxus?!

(#511) Muerte válasza conqver (#507) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tényleg szépen megy a szűkebb időzítéssel a ramod :) a gyári az 12-12-12-36 lenne szóval műxik a dolog.

(#512) KillHates válasza Muerte (#495) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vannak ötleteim, hogyan lehetne megoldani. Biztos, moduláris rendszert terveznék, mert a legtöbb gamer gépnek az a baja, hogy a GAMER funkcióját az esetek 20-30%-ában használja csak ki az ember... A többiben netezik, filmet néz. Arra meg elég egy sima IGP is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#513) KillHates válasza conqver (#505) üzenetére


KillHates
nagyúr

A VRM rendesen meg lett hűtve? :U Azt nem loggolja semmi sem és a miatt is lehet teljesítmény kiesés...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#514) Muerte válasza KillHates (#513) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A proci pontszáma csökken 3D 11-ben mikor megküldi rendesen a 780M-et,ez a jelenség egyértelműen a táp elfogyása,simán átlépi a 240W-os keretet.Nem tudom mennyi a tűréshatára a 240W-osnak.Az m18x-be méregették már hogy a 330W-os táp 440-450W-ig kitolja magát,de ott már kiold.

Így néz ki pl.egy M18xR2 +i7 3940XM fogyasztása egy vga-val:

Total system

GTX680M

Idle watts 60
over clocked watts 245

GTX780M

idle watts 70
over clocked watts 340

És akkor még hol a második vga :U :DDD Ha benchelni akar a user akkor biza az M17x-hez 330W-os mod,az M18x-hez pedig dual 330W-os PSU mod kell.

(#515) Szepi1979 válasza Muerte (#514) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Akkor a kb + 20% teljesítmény növekedéshez + 40% energia befektetés szükséges? Az a plusz 100w azért nem semmi.

“ nem kell mindig nyerni “

(#516) conqver válasza KillHates (#513) üzenetére


conqver
aktív tag

Gyanítom az is állhat a háttérben, mert azokat a memória modulokat ami a 780M NYÁK alján van nem hűti semmi!
Az egyik sorra rá van rakva az X-bracket egyik fele a másikra nem tudsz tenni a dupla memória hűtős fajtából mert összezár valamit az alaplapon!

.......többieknek Köszönöm!
BF3 alatt FHD+alap órajel+Ultra ×2Msaa 60Fps simán megvan a max 140Körül lehet.Lesz ma időm föltolom a BF4-et is!

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#517) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A lassan ócskavassá váló laptopomat szeretném lecserélni valami combosabb masinára,de csak noti jöhet szoba.Ufófejesre nem nagyon van most keret,ezért kinéztem egy másik céget konkrétan ezt a darabot:
[link]
Amit kérdezni akarok az,hogy 2x765m sli vagy1x780m,/sajnos a 780m sli kilőve az ára miatt/ és ehhez milyen porci kell és mennyi memória,plussz 250GBssd,de abból is van egy rakat és nem tudom mi mit jelent.
A gép leginkább csak játékra lenne használva,némi filmnézéssel keverve.
Tehát ha valaki vetne rá egy pillantást és elmondaná,hogy nekem ezekből mire van szükségem,hogy egy pár évig még ne keljen másban gondolkodnom azt nagyon megköszönném!
Az ár1800 max 2000 euro.
A választ elöre is köszönöm!

Üdv:Ákos!

[ Szerkesztve ]

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#518) Kasya válasza ako001 (#517) üzenetére


Kasya
nagyúr

1800-2000 euróért nem találtál Alienware gépet? 😲

(#519) ako001 válasza Kasya (#518) üzenetére


ako001
aktív tag

Mondtam nem nagyon értek a dologhoz,de náluk mostanság nem nagyon lehet konfigurálni,pl:
http://configure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=n00aw758&model_id=alienware-17&c=at&l=de&s=dhs&cs=atdhs1
Van 1 proci,16GB ram,+750vinyo,de mi van ha nekem ezek nem is kellenek?

[ Szerkesztve ]

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#520) Kasya válasza ako001 (#519) üzenetére


Kasya
nagyúr

Melyik országban szeretned venni? Milyen játékokat preferálsz? Mennyi filmet és jatekot szoktál a gépre feltennni?

(#521) ako001 válasza Kasya (#520) üzenetére


ako001
aktív tag

Ausztriában élek,itt minden drága,úgy gondoltam hogy a nemetektől rendelek,mert az csak 40km innen,ha vmi garis probléma lenne.A mostani gépemben egy 250GBs vinyo amire fel van pakolva egy rakat játék,a fiam miatt,nem engedi törölni öket :D +van2x1TB usb-n

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#522) bRezo1 válasza ako001 (#521) üzenetére


bRezo1
csendes tag

én is itt élek, Próbáld meg ezt a linket, Én is itt vettem a GT70-emet, Alapból német a cég, szóval a ".de" is mukod!

[ Szerkesztve ]

MSI GT70 0ND

(#523) Kasya


Kasya
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy jo-e a topic es nektek mennyi tp-tek van ebben, de;

Dupla kepernyo - extend beallitassal van hasznalatban. A gondom, hogy idonkent (par orankent) frissit egyet a ket monitoron (Laptop + kulso). Ilyenkor egy masodpercre elmegy mindketto feketebe, majd visszajon. Es itt a problema. Ugyanis ilyenkor mindent letesz talcara, illetve a LoL hajlamos meghalni...nem jon vissza a kep tobbet, mast nem jelenit meg a talcan kivul es csak a gep restart segit...

Lehet valahol allitani esetleg a frissitesi idot? Vagy miert kell ez a gepnek? Win 7 es 8,1-en is elofordul.

(#524) Kasya


Kasya
nagyúr

(#525) Muerte válasza Kasya (#524) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Köszi,ránézek majd én is milyen ez a teszt :R

[ Szerkesztve ]

(#526) Kasya válasza Muerte (#525) üzenetére


Kasya
nagyúr

Erdemes leffutatni a Conventional es Accelerated modot is. A konvencios ugy vettem eszre, inkabb processor igenyesebb.

(#527) donkisc


donkisc
tag

Helló nekem egy alienware m17x r2 van és szeretnék egy gtx680m bele rakni a gyári hűtése az jó lenne hozzá vagy az m18x hűtőt kell átalakítani ??? hogy tudnám megoldani most 2 db hd5870 van benne azt szeretém lecserélni előre is köszi a választ :D

(#528) Muerte válasza donkisc (#527) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem is 680M van benne.Az M18x hűtője sajnos felejtős,nem fér be sehogyan sem csak ha a gép hátuljából kivágnál egy kis darabot...egyet én is lekukáztam ez miatt :DDD
Megy rendesen a gyári hűtőjével,de nagyon precízen ki kell mérni a gap padozást,az x-bracket 4 lábából le kell vágni 2mm-t tehát kompletten 3mm-es legyen az összes,aztán itt még nincs vége... az alaplap nem vezérli a ventifordulatot csak állandó 2500RPM-el megy ezért HWiNFO-val kell belőni a ventiszabályzást különben 1 óra játék után lekukázod a vga-t.A második venti kábelét nyugodtan kihúzhatod,ne menjen feleslegesen.A driver telepítésekor mod.inf file-t kell használni mert különben nem megy fel,kb.ennyi a történet.

(#529) Muerte válasza Muerte (#528) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A ventiprofilok nálam eléggé agresszívre vannak beállítva,de így 80°C-t soha nem fogsz látni.

CPU:

0--------2200
40------2200
50------2200
60------3000
72------3500
80------4200

GPU:

0--------2500
40------2500
50------2500
60------3700
68------4200
80------4200

[ Szerkesztve ]

(#530) donkisc


donkisc
tag

értem köszi a választ ! és akkor hangosabb lenne alap helyzetből a gép mint így hd5870 el ?? ja és ha érdekel valakit 2 db hd 5870 eladó lessz akkor vag cserélném 680m re ráfizetéssel

(#531) sagit


sagit
addikt

Üdv urak!

Karácsonyra kellene nekem valami gépecske. Lenne pár feltétel aminek teljesülnie kellene:

13,3"-14"-os kijelző, IPS panel és valami normális felbontás (1600*900 vagy 1920*1080)
HDD + SSD kombó megvalósítható legyen (2*2,5" vagy 1*2,5"+1/2*mSata az már mind1)
Odd nem kell
És 1200 euró a limit.

Játék komolyabban csak a LoL (igen tudom, az alá nem kel bika gép) de az új játékokat is ki akarom próbálni. A gép kb 70% net/multimédia és 30% játékra lenne használva ezért örülnék ha Intel IGP-vel elmenne 4-5 órát netezve/filmezve. ÉS a súlyát is jó lenne 2 Kg körül tartani

Ötletek?

Én ezt találtam: XMG P303

Salzburgban venném amúgy, németekhez is átmehetek, igazából ahol olcsóbb.

És ebben a konfigban gondoltam:

-i5-4200M (Ez elég a GPU-hoz?)
-765M (ez ugye nem is konfigurálható)
-2*4 GB 1600 Mhz DDR3 (jól gondolom hogy felesleges gyorsabb ram, mivel a dGPU-nak van saját ramja?)
-1 TB vinyó
-2*64 GB mSata SSD Raid0-ban
-13,3" FHD matt IPS (ez se konfigolható ugye, de elég jól hangzik)

Ez így 1076 €, valami alternatíva? Illetve vélemény erről a márkáról? Esetleg valakinek tapasztalata az említett géppel?

Esetleg megéri a 138 € felárat az i7-4702QM? Azért ez mert csak ennek a négymagosnak 37W a TDP-je, a többinek amivel kérhető már 10W-al több, és nem akarom hogy nagyon melegedjen a gép.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#532) Muerte válasza sagit (#531) üzenetére


Muerte
Topikgazda

15,6" már sok? [link] Alienware M14xR2 ?

[ Szerkesztve ]

(#533) sagit válasza Muerte (#532) üzenetére


sagit
addikt

Sok sajnos, sokat kell cipelnem a gépet. Szegény elitebookom már nem tudom hova upgradelni, elérte határait.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#534) Muerte válasza sagit (#533) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem rossz amit kinéztél egyébként,bár a Haswell TDP-től függetlenül is baromira melegszik.Tesztet néztél már róla? Ha ott is meggyőző akkor szerintem ebben a méretben ez a teljesítmény nagyon is jónak számít.

(#535) sagit válasza Muerte (#534) üzenetére


sagit
addikt

Igen néztem. Csak több néven is fent van a neten ez a gép, most ennek ki a gyártója vagy hogy van ez?

-Clevo W230ST
-XMG P303
-Sager NP7330

Amúgy teszt: [link]

A hűtésről:

Így fest:


Max loadon (furmark+prime95) ebben a tesztben a gép alja és teteje ( nem mindenhol) 54 C°-ig melegszik ami szerintem sok ölben tartva, és a tesztelt gépben is az említett 37W-os 4 magos van.

A hűtésen valószínűleg lehet javítani, jobb paszta, jobb hővezető padok, a GPU mellé a ramok fölé a hűtő lemezre ahogy nézem elférne pár öntapadós ramborda, talán a cpu fölé is el fog pár férni. És persze alulfeszelés. Na meg ha kétmagossal veszem, gondolom az nem melegszik ennyire.

Mondjuk idle csak 40-42 fokig melegszik a ház, az már jó nekem. ( 28 fokos szobában mérték)

Netezős üzemidő 3,5 óra, elég sovány a mostani 8+hoz képest de majd kibírom valahogy :DDD Viszont az Elitebookot meg csak eGPU-val tudom játékra használni, a gyenge proci meg a lassú Express Card slot miatt még úgy is korlátozottan.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#536) Muerte válasza sagit (#535) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha jól tudom a fő gyártó a Clevo és a többi cég dettó ugyanazt adja csak kicsit saját arculatukra formálva a dizájnt.Burkolaton belül elvileg koppra megegyeznek.Az lehet még kérdéses hogy az i5-ös Haswellel milyen hőfokokat produkálna.Ha nem nagy a difi,akkor egyértelműen az i7 és egy kis hűtéstuning a nyerő,bár ha nem sokat játszol nincs túl nagy jelentősége.

535.Hsz.: Hát ez a hűtés eléggé határeset azért.A 765M lehet hogy bekéri 75-90W-ot sztem.A teljesítménye abszolút meggyőző egy ekkora gépbe,talán még sok is.5870M CFX tudott ennyit 3D11 Graphics score-ban és az 2x75W volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#537) sagit válasza sagit (#535) üzenetére


sagit
addikt

Még 1 kép:

Illetve Raid0-ban nem rossz két mSata ssd benne :DDD

(2*Plextor M5M)

Topik hozzá sok méréssel,videóval: [link]

(#536) Muerte75: LoL-al sokat játszok, de annak már a mostani procim is elég :DDD
A kérdés az hogy az i7 megéri a plusz 138 jurót, és egyáltalán az i5 elég-e ez a vga alá ( gondolom simán)
Lehet azzal bepróbálom, (mármint a kétmagossal) és később ha kell lehet upgradelni ha kevés.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#538) Muerte válasza sagit (#537) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kövezz meg de nemtom mi az a LoL :B :DDD gondolom nem egy nagyon számításigényes játék lehet :U
Az a helyzet mint írtam hogy ide inkább a vga-t tartom ebben az esetben soknak.De ha jól emlékszem akkor azt írtad hogy ez a tényező meg adott ergó nincs választási lehetőség.Ebben az esetben én i5-el venném,mivel csökkene a hő és nőne vele az akkuidő is.

Szerk.: 13"-ban komoly ez a teljesítmény :K

[ Szerkesztve ]

(#539) sagit válasza Muerte (#536) üzenetére


sagit
addikt

A gpu nem is olyan meleg szerintem:

(az oc 900 mhz-es gpu-t jelent ha jól olvastam)

És itt nem volt még hűtésmodding gondolom, meg fűtős 47W-os proci van mellette.

(#538) Muerte75: LoL = Legaue of Legends (még a 4500MHD-n is eldöcög 25-30 FPS-el very low-on 1280*800-ba, de azért a fix 60/90 fps-t el tudnám viselni FHD-ba Very High-on)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#540) Muerte válasza sagit (#539) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na jól bekavarodtam.... ezek nem FPS számok hanem hőfokok :W nem tudtam miért vagyok ennyire elképedve először :DDD

[ Szerkesztve ]

(#541) sagit válasza Muerte (#540) üzenetére


sagit
addikt

Jaja, ez gpu hőfok, 900 mhz-es oc-vel meg 47W-os procival.

FPS értékek: [link]

De pl:

Stock configuration: i7-4800 QM
CPU @ 3.5GHz (quad) stock voltage
GPU @ 900MHz core, 2000MHz vRAM

Overclock Configuration:
CPU @ 3.2GHz (quad) -100mV (0.9V)
GPU @ 1020MHz core, 2600MHz vRAM

Mondjuk tuningolni én nem nagyon akarok.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#542) Muerte válasza sagit (#541) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát az a gép minden tekintetben rendben van ez tény :K Őszintén én eddig 13"-ban még nem is láttam ilyen kis méregzsákot.Jobban megnézve a képeket az borda és a venti tényleg tekintélyt parancsoló ekkora gépben.Dupla heatpipe már nem fért volna be,ebből ennyit lehetett kihozni,de bőven jók az értékek.Az hogy a burkolat kicsit átmelegszik nem lehet elkerülni sehogyan sem,de nem lesz az olyan vészes szerintem.
...tuningban elfogyott a táp hogy a procit vissza kellet venni meg alulfeszelni?

[ Szerkesztve ]

(#543) conqver válasza sagit (#541) üzenetére


conqver
aktív tag

EZ is jó alternatíva lehet neked!

Shadow&Dust.....

(#544) zolizozo80 válasza ako001 (#521) üzenetére


zolizozo80
tag

Ha esetleg vkit érdekel!

Asus G75VW eladó!

(#545) conqver


conqver
aktív tag

GTX 780M ASUS Módra!

Shadow&Dust.....

(#546) Gameboy77 válasza conqver (#545) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Ezek a gyökerek nem tudom miért nem szabvány vga-t tesznek bele,ez rányomja a bélyegét az egész gamer sorozatra.

(#547) donkisc


donkisc
tag

Érdekel valakit 2db hd5870 2x1gb ddr5 shader 5.0 m17x r2 ből ???? ha esetleg valaki tud gtx680 vevő lennék rá

(#548) etern válasza conqver (#545) üzenetére


etern
tag

Ez vicc... Ha már a csatlakozó szabvány igazán lehetne a vga is! Erősen kétlem hogy a mérnökök nagyon beleadtak volna mindent hogy ez a vga odaalázzon a normál 780m-nek...:D

(#549) KillHates válasza Gameboy77 (#546) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most mi a gond ezzel?
Ha valaki bepattintja mondjuk egy AW gépbe, hát legfeljebb kilóg egy kicsit oldalt... :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#550) donkisc


donkisc
tag

http://www.youtube.com/watch?v=pz4a1RukOzA ezt nézétek meg biztos király kis vízhűtés laptopba m18x

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.