Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) rup1u5 válasza Busterftw (#900) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Vámmal nem is éri meg. Én arra gondoltam, hogy megkérem az egyik amerikai kollégámat, hogy hozzon egyet a hóna alatt ha otthon jár.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#902) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket egy gamer laptoppal kapcsolatban. A laptop amiről szó van az az Asus G55. Ha valakinek van/volt, akkor tudna mondani véleményt?
Előre kösz! ;)

(#903) Pknerd12


Pknerd12
csendes tag

Valakinek valami ötlete arra az esetre, hogyha egyjáték alaphangon megy a notin 110 fps el de amint játszok 10 percet utána kritikusan lecsökken (10-30fps)
A melegedéstől lehet hogy ennyire belassul?

(#904) Muerte válasza Pknerd12 (#903) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha nem a ram fogy el,akkor egyértelmű throttling probléma.Futtasd a hwinfo sensorokat játék közben és meglátod mik voltak a max.hőfokok.

(#905) astroblackk


astroblackk
csendes tag

sziasztok

nekem egy lenovo y580 laptopom van

i5 3210M 2.5 / 3,1 GHz
NVIDIA GeForce GTX 660M
6 GB RAM 1600MHz
750GB HDD
FULL HD fényes led 15.6"
stb..

olyan problémám van vele hogy , tegyük fel elkezdek játszani CS:GO-val , oké minden rendben van fix 100fps eltelik 12-15 perc , már csak 70 fps , eltelik még 10 perc és már csak 30 fps-em van és akadozik a játék. Lehetséges hogy ez valami túlmelegedési probléma ? Külön laptop hűtőt nem akarok venni , amíg nem vagyok benne biztos hogy ez a probléma , de az tény hogy elég forró lesz a gép , és amint visszahűl újra belépek játékba és van fps. Ez minden gamer laptopnál így van vagy csak az enyémnél ? Nos az lenne a kérdés hogy mit kezdjek vele? Tanácsokat várok , és tapasztalatokat hogy érdemes-e venni külön egy laptophűtőt.
Előre is köszi.

(#906) solyom76 válasza astroblackk (#905) üzenetére


solyom76
senior tag

Lehet ,hogy valami elég komolyan melegszik és ettől lassul be..ne gondolkodj laptop hűtőn mert semmi értelme..
szerintem takarítsd ki ,pasztázd ujra és jó lesz...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#907) Busterftw válasza rup1u5 (#901) üzenetére


Busterftw
veterán

Abba a bizniszbe én is beszállnék :)

(#908) Muerte válasza astroblackk (#905) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

"Lehetséges hogy ez valami túlmelegedési probléma ? " ...Nem lehetséges,hanem a te esetedben 100% hogy túlmelegedés a probléma.Van saját topikja az y580-nak ott többet tudnak segíteni ez ügyben [link] néhányszor beleolvastam a topikjába,hát elég betegágy az a laptop...főleg az sli-s verzió,küszködnek vele rendesen.
Itt ajánlanak majd hűtőpadot alá: [link] keresd opeter-t ő vágja a témát.

"Ez minden gamer laptopnál így van vagy csak az enyémnél ?" :
Asus,Alienware,Clevo normális keretek között nem ismeri azt a szót hogy throttling,még erősen túlhajtva sem nemhogy alapon.

(#909) astroblackk válasza solyom76 (#906) üzenetére


astroblackk
csendes tag

az a baj hogy még van rá fél év garancia , nem nagyon akarok bele matatni , amúgy ez a melegedés dolog csak játék közben jelentkezik , pl most full hideg az egész gép.

(#910) astroblackk válasza Muerte (#908) üzenetére


astroblackk
csendes tag

hmmm köszi az infót.

(#911) Pknerd12 válasza Muerte (#904) üzenetére


Pknerd12
csendes tag

És ha a throttling probléma áll fent akkor mi a teendő?

(#912) Muerte válasza Pknerd12 (#911) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szétszedés,kitakarítás,újrapasztázás,esetleg egy cooler alá,de mivel az sem tudjuk milyen gépről van szó ezek sem biztos hogy meg fogják oldani a problémát.Rengeteg olyan széria van amiknek alul van méretzve a hűtése és nem játékra való,ha nincs már rá gari akkor lehet a hűtésen tuningolni kicsit.Hozzáértő embert kell keresni és az megcsinálja.

(#913) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok.
miért nem bírom működésre bírni a m17x r3-on a webkamerát?
sem a skype sem a dell webcam central nem látja...
probáltam a drivert újra rakni de semmi.. :F

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#914) Pknerd12 válasza Muerte (#912) üzenetére


Pknerd12
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat :R

(#915) Muerte


Muerte
Topikgazda

Ha valaki játszik,vagy majd akar játszani az AC4 Black Flag-gel van hozzá egy nagyon jó sweetFX profil ami nagyon megdobja a látványt és helyrerakja a szineket,gammát stb.-t. AC4 sweetFX
Van vagy 10-12 profil hozzá,de nekem ez tettszik a legjobban.Csináltam pár screenshot-ot,bár az AB nem valami jó képeket csinál,de azért látszik a lényeg. AC4 screenshots

(#916) etern válasza Muerte (#897) üzenetére


etern
tag

Húú na erre a pasztára én is kíváncsi vagyok. A videó alapján meg tisztes mennyiséget rendeltél. mármint van bőven a kis injekcióban :D Majd muti teszteket!!!

(#917) Muerte válasza etern (#916) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Úton van,jövő hét közepén meglesz.Én is kíváncsi vagyok rá hogy a kukába vágtam ki a pénzt vagy sem :D

(#918) solyom76


solyom76
senior tag

hello skacok nincs valakinél elfekvőben 17 r3-ba hdd beépítő keret?

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#919) solyom76


solyom76
senior tag

:U

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#920) Muerte


Muerte
Topikgazda

Pfff... Felraktam a S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat-ot... 2009-es játék,de kifullozva a grafika eszméletlen :Y tudtak ezek a ruszkik már akkor is valamit...beszarás mikor jön az atomvihar [link]

(#921) rup1u5 válasza Busterftw (#907) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Itt összeraktam kb ugyan azt mint a múltkor és 925-ből kijött. 770M, 128as SSD, os nélkül. Választható 780M és M290X is. Szerintem ennél jobbat nem találok.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#922) Pknerd12


Pknerd12
csendes tag

Üdv.
Azért irok megint mert surgosen kene segitseg abban, hogy a jatekokszempontjabol mennyire fontos a proci, (hp g6 - 2100sh,a8,7670 vs Lenovo g580 i3,gt635)

(#923) solyom76 válasza Pknerd12 (#922) üzenetére


solyom76
senior tag

Nem tudom milyen játékokkal ,játszol..de szerintem ezek a gépek alkalmatlanok játékra..
Mennyi pénzt szánsz gépre? Ha gondolod keresek neked..

[Például]

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#924) Pknerd12


Pknerd12
csendes tag

Ezek a gep(ek) csak atmenetileg lennenek, par honapig amig nemlesz ra tobb penzem.
Ezen csak skyrim low on ha elmenne meg LoL, Cs:s/go kene hogy menjen.

Egyenlore csak 120k, tudom hogy ebbol nemkapok olyat de ez csak atmeneti es a ket notit jo aron kapnam meg ezert keslrdem hogy melyik a jobb.

(#925) solyom76 válasza Pknerd12 (#924) üzenetére


solyom76
senior tag

Keress teszteket...fejből senki nem fogja tudni..
Mondjuk azért ha ennyire fontos akkor jöhetne egy pontos spec..
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#926) Pknerd12 válasza solyom76 (#925) üzenetére


Pknerd12
csendes tag

Rendebn utana nezelodok, koszonom :R

(#927) Busterftw válasza rup1u5 (#921) üzenetére


Busterftw
veterán

Beváltottam pár beígért szívességet melóhelyen, úgy néz tudok venni notebookot áfa(VAT) nélkül. Szerintem maradok ennél, vagy akkor megérné egy 17.3asba invesztálni? Csak jobb élmény azon játszani nem?

(#928) KillHates válasza Muerte (#920) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon jól néz ki, de aki felvette nem tudom miért rángatta az egeret mint egy parkinson-kóros :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#929) Pknerd12


Pknerd12
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy egy Lenovo g580 as notiba tudnék új vga t rakni?
És ha igen honnan nézzek hozzá?

(#930) Kasya válasza Pknerd12 (#929) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem tudsz...
Forras

(#931) Pknerd12 válasza Kasya (#930) üzenetére


Pknerd12
csendes tag

Köszi :W :W

(#932) mukkaa


mukkaa
csendes tag

Sziasztok
Milyen márkájú és típusú gamer notebookot érdemes megvenni ? Főként játékra kellene , szóval jó lenne ha nem melegedne túlságosan , mert előzőekben ez gondot jelentett. A keret úgy 200 000 Ft lenne , szóval elsősorban használt terméket vásárolnék, és próbálnék kifogni egy jót olcsón , ebay... stb.... Szóval légyszives ajánljatok , és véleményezzetek. Amúgy így külön kérdés , samsung gamer notikról mi a véleményetek ? ( http://www.argep.hu/product_2275338.html )
Köszönöm.
Üdv.
mukka.

(#933) Muerte válasza mukkaa (#932) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha 200K a keret,abból nem igazán lehet komoly gépet venni ami a mai játékokat kompromisszumok nélkül vinné.Én Asus G55,G75-ben,Sager/Clevo-ban gondolkodnék ha választanom kellene,de majd írnak a többiek is véleményt. Ami biztos hogy Acer,MSI,Samsung,Sony szerintem felejtős játékra,de ez csak az én egyéni véleményem,nem törvény :N Talán az MSI-nek van néhány jó szériája ami alkalmas,de nem gondolnám hogy a 200e ft-os ársávban.
Ha 300K-ig elmennél akkor már jó AW-t vehetnél.pl.M17xR3 amiben később tudod upgradelni a vga-t vagy a procit is akár,persze csak azon belül a legnagyobbra amit a chipset még támogat.

[ Szerkesztve ]

(#934) mukkaa válasza Muerte (#933) üzenetére


mukkaa
csendes tag

http://www.ebay.de/itm/Clevo-Roccat-W170HR-17-3-2-20-GHz-i7-8-GB-RAM-320-GB-HDD-mit-OVP-vom-Handler-/141192878208?pt=DE_Technik_Computer_Peripherieger%C3%A4te_Notebooks&hash=item20dfc05880

véleményed erről ? elbír a mai játékokkal ?

(#935) rup1u5 válasza Muerte (#933) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A 15.6" Vortex IV LE-ben cserelheto a VGA?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#936) Muerte válasza mukkaa (#934) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én nem látok semmiféle leírást hogy mi van benne,csak ami a címben van az meg édeskevés....

rup1u5: Nem tudom,nem találtam hirtelen az alaplapról képet,a márkát meg nem ismerem.

(#937) rup1u5 válasza Muerte (#936) üzenetére


rup1u5
nagyúr

En sem talaltam semmit rola. Tetszik nekem de az lenne az igazan jo ha kesobb cserelhetnem a VGA-t.
Nezem az osszehasonlitasban, hogy mi a kulonbseg a sima Vortex IV es a Vortex IV LE kozott de ha jol latom akkor csak az optikai hangimenet hianyaval kevesebb az LE.
Meretre pont jo lenne, 15.6-nal nagyobbat nem akarok, SSD-t meg vennek bele kulon mert ugy olcsobb. Ki is jonne a keretbol.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#938) mukkaa válasza Muerte (#936) üzenetére


mukkaa
csendes tag

Modellbezeichnung: Clevo Roccat W170HR
Prozessorgeschwindigkeit: 2,20 GHz
Prozessorentyp: Intel Core i7-2670QM
Arbeitsspeicher: 8 GB (4 GB + 4 GB) RAM
Festplattenkapazität: 320 GB (Western Digital WD3200BEVT-2)
Laufwerk: Optiarc DVD RW AD-7700S
Displaygröße: 17,3 Zoll / matt
Displayauflösung: 1920 x 1080 Pixel
Grafikkarte mit Speicherangabe: Nvidia Geforce GT 555M
Tastaturlayout: QWERTZ
Betriebssystem: Windows 7 Home Premium vorinstalliert, Lizenzkey auf der Verpackung vorhanden.

(#939) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok...Adott egy ali m17x r3 3d...Win7 64 bit újra telepítés után..A meglévő driverek sorrend szerint telepitve..
kék halál Driver irql not less or equal
Üzenet jön van mikor a driver szó nélkül..
Mi lehet a gond? Nem cseréltem benne semmit..csak újra akartam rakni..
Köszi.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#940) Mikulásbá válasza solyom76 (#939) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Eseménynaplóban a kritikus hibáknál mi van?

(#941) Muerte válasza mukkaa (#938) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A lap alján van hogy hogyan tudja futtattni a játékokat,neked kell eldöntened hogy megfelel-e vagy sem az igényeidnek. GT555M A mai játékokra FHD felbontásban alkalmatlan az nem kérdéses,kicsit régebbieket még kompromisszumokkal szűrők nélkül elviszi.

(#942) solyom76 válasza Mikulásbá (#940) üzenetére


solyom76
senior tag

O köszi de megoldottam...addig csinálta amíg nem raktam fel valami raid-os valamit..
most már jó..
thx. :R

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#943) Mikulásbá válasza solyom76 (#942) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nincs mit!(szó szerint) :U

(#944) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

Gamer notit keresek úgy 250ezer körül, eddig egy refurbished Asus g55vw-t néztem ki 230-ért 1 év garival. Ennél van jobb alternatíva ebben az árkategóriában? Esetleg külföldről érdemesebb lenne behozatni egyet? Úgy 1 hónapon belül lenne rá szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#945) Mikulásbá válasza chewycl (#944) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én 17"-ost vennék.

(#946) solyom76 válasza chewycl (#944) üzenetére


solyom76
senior tag

Hát igen ha játékra kell akkor 17-es..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#947) chewycl válasza solyom76 (#946) üzenetére


chewycl
tag

Igazából nem játszok annyira sokat, 1-2 dota 2 meccs naponta meg néha RPG-k. Azért néztem ezt az asus-t mert elég jó a hűtése és nem szeretem amikor zúg mellettem a noti mint a traktor meg leégeti a kezem. :)

(#948) Mikulásbá válasza chewycl (#947) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amit kinéztél,abból van 17-es is!

(#949) chewycl válasza Mikulásbá (#948) üzenetére


chewycl
tag

Pont ma raktak fel a Ph-ra 280-ért egy garanciás 17-eset de boltokba már nem látok ilyet hogy lehetne kapni csak az újabb verziót. :(

(#950) Mikulásbá válasza chewycl (#949) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt meg is veheted,ismerjük az eladót.
Én pár napja adtam el a VX-et 300-ért.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.