Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) Ursache válasza Ursache (#250) üzenetére


Ursache
senior tag

Ez bizony 53 fps GRID 2-vel

baaahhh... most látom max feszt akarod látni, na akkor újra! :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#252) Muerte válasza Ursache (#251) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nincs alul kijelölve a VDDC-nél a max.érték...

(#253) Ursache válasza Muerte (#252) üzenetére


Ursache
senior tag

pótoltam :R ugyan úgy 53 fps, és 77 fok

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#254) Muerte válasza Ursache (#253) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nah erre voltam kíváncsi,mi is ezt használjuk :K Mint láthatod is a max.load fesz 0,987V a gyári 1,0xy helyett ;) A memóriát visszaveheted játékban alapra és még hűvősebb lesz pár fokkal :K

[ Szerkesztve ]

(#255) Ursache válasza Muerte (#254) üzenetére


Ursache
senior tag

Hoppá ;] Köszönöm a segítségedet :R Viszont az P8000 körüli érték elég durca! Rendben, memót visszaveszem, még régebben, amikor 660-at nyúztam, akkor én sem vettem észre nemhogy érdemi de semmilyen gyorsulást játékok alatt, ha húztam a vramot.

Jaj, inspectorban a shortcutok nagyon hasznosak! :C

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#256) pala13


pala13
csendes tag

Sziasztok,
van egy aranylag jo allapotu msi gx 620-m,amit el akarok adni.Segitsetek mar legyszi,kb mennyi lehet most a realis ara,mert nekem fogalmam sincs...
Köszi,elöre is!

(#257) Ursache válasza pala13 (#256) üzenetére


Ursache
senior tag

van beárazós totyik

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#258) pala13


pala13
csendes tag

Link?mert nem találom

(#259) Kasya válasza pala13 (#258) üzenetére


Kasya
nagyúr

Google :)

[ Szerkesztve ]

(#260) Muerte válasza pala13 (#258) üzenetére


Muerte
Topikgazda

(#261) Kasya válasza solyom76 (#50) üzenetére


Kasya
nagyúr

Epp ma jelent meg a tesztje.

[ Szerkesztve ]

(#262) Kasya válasza Kasya (#261) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ejj...nem valasz akart az lenni.

(#263) etern válasza Kasya (#261) üzenetére


etern
tag

Jó kis teszt, nekem bejön az új design is. De az ára az nagggyon nem semmi :Y

(#264) Muerte


Muerte
Topikgazda

Új széria megjelenésekor mindig irreálisan magas az ár,majd lentebb esik az jóval néhány hónap múlva.2010-ben egy akkor fullos új R2 ára alulról súrolta az 1,5 milliót :DDD
...hát nézem a tesztet,jó lenne egy napra egyet kicsit "letesztelni" ;] ami nekem nem tetszik az a billentyűzet,meg még pár dologra azért kíváncsi lennék ;]

(#265) Kasya válasza etern (#263) üzenetére


Kasya
nagyúr

Persze hogy az, mert nem "elmeroggyantan" kell gepet venni :)
Van egy bizonyos szint, kategoria, ami folott mar dupla felarat fizetsz minden "extraert".

A tesztelt konfigot ha csokkentjuk:

3,7ghz proci helyett 3,4ghz
16 giga ram helyett 8
64gb ssd-t kihagyjuk

2000 euronal tartunk. Ebből vegyunk le 20%-ot, amennyit a support es maris van egy "baratsagos" 1800 euronal tartunk. 540 ezer forint. Ha pedig a ram és ssd meg a jovoben kell, utolag meglehet venni es pikk pakk belehet szerelni.

Muerte75: ezzel nem vagy egyedul ;] Par dolog engem is izgat, hogy mennyire fejlodott az elodhoz kepest...

[ Szerkesztve ]

(#266) Muerte válasza Kasya (#265) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyértelmű :K Az árakat meg majd fél év múlva kell megnézni nem megjelenéskor...

Próba képpen beraktam azt a kalibrált színprofilt a 680M-emhez amit Rudiék csináltak a 770M-hez ;]
Kicsit pirosas volt az árnyalat,de a szinek nagyon ott voltak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#267) conqver válasza Kasya (#261) üzenetére


conqver
aktív tag

Elolvastam......De a kommenteket nem kellett volna!

Shadow&Dust.....

(#268) vis.p


vis.p
aktív tag

(#269) conqver válasza vis.p (#268) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszönet P. :C

Shadow&Dust.....

(#270) Muerte válasza vis.p (#268) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Alapon nem is rossz :K

(#271) vis.p válasza Muerte (#270) üzenetére


vis.p
aktív tag

Állítólag ennyit lehet kihozni, de kép nélkül nehéz elhinni. :)

(#272) Muerte


Muerte
Topikgazda

Mikor megjelent a 780M csináltunk conqver-rel 3DMark11 tesztet a 680M-el szemben,most hogy vannak már ahoz is újabb driverek megint csináltam egyet :)

780M alap 825/2500MHz vs 680M 825/2400MHz 780M Graphics score 7426 , 680M Graphics score 7020
Ezt akárhogy is nézem még véletlen sem 20% difi clock to clock,mert még 10% sincs...

[ Szerkesztve ]

(#273) Kasya válasza Muerte (#272) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ez meglepo eredmeny (bar technikai oldalrol nezve kozel se olyan meglepo)....felek, az ATI se fog akkora novekedest hozni majd, mint amekkorat varnek.

[ Szerkesztve ]

(#274) Muerte


Muerte
Topikgazda

Komoly előrelépést csak a next gen. hozhat szerintem.A 8970M-et nem figyelgettem mostanában hogy hol tart,de kezét-lábát eltörném a fejlesztőknek amiért már azokba is erőltetik a boost "okosságot"...

780M vs 680M

pro:

- +1 smx blokk

kontra:

-nagyobb fesz ergó nagyobb hő
-instabilabb
-nem tuningolható közel sem annyira mint a 680M
-ár :U

(#275) Kasya válasza Muerte (#274) üzenetére


Kasya
nagyúr

Elvileg 18% a kulonseg. Ezek az eredmenyek azonban nagyban fuggnek az "alaptol". A jatek eredmenyeket megtekintve nem lathato kulonosebb erdemi novekedes.

(#276) Kasya


Kasya
nagyúr

Keszulok aug 20-ra.

Na jo, faradt vagyok...unatkoztam :)

(#277) Muerte válasza Kasya (#276) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:DDD

...Jó lett a vbios? most akkor megint nem tudod húzni vagy mi lett a vége?

(#278) nakos válasza Kasya (#265) üzenetére


nakos
senior tag

egyetertek! 500ezer korul mar siman l lehet hozni, es annyit meg is er, kulonoskepp ha korulnezunk hogy 300-400ezer arkategoriaban mennyivel gyengebb gepek vannak a boltokban - mind kulsore es belsore.

(#279) #24334592


#24334592
törölt tag

szuper, h vegre van ilyen topik! :C

nalam eddig: MSI GX 700 (r.i.p. a matuzsalemnek :D )
es egy Toshiba Qosmio x775 fordult meg, ez utobbi gtx560nal. Anno irtam is egy kisebb beszamolot rola, akinek van kedve hozza ITT elolvashatja.

A qosmiot vegul eladtam nemreg, mert visszavaltok asztalira (veget ert a mobil eletmod, johetnek megint az asztaliak)

[ Szerkesztve ]

(#280) Kasya válasza Muerte (#277) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom kerdesed, jo lett. Viszont ez nem egy oc-zett bios, csak engedi hasznalni a grafikai kartya valtast uefi modban is. Ettol fuggetlenul lehet huzni programokkal, csak az instabilitisa nem enged sokat.

Viszont nem hasznalom, mert nem tudtam uefi-be telepiteni a windowst...lefagy a bootolas utan a betolto kepernyonel es nem jutok el az installacioig. Munka miatt most nem engedhettem meg magamnak, hogy ezzel szorakozzak :( Majd talan jovo hetvegen visszaterek ra...

Szerk: amibol kiindult az egesz; megjott a Samsung 840 pro 256gb-os cucc. Amit tudni lehet rola:
-ACHI-ba kotve nincs mSATA catch
-RAID-ba minimalis lassulas (40-50MB/s) iras/olvasassal uzemel, de van catch a hdd-hez.
Na most itt mar csak a szamokon valo ugralasrol beszelunk, mert franc se veszi eszre a kulonbseget, de most epp ACHI-ba hasznalom. HDD-re a letoltesek mennek, mSATA-ra meg a felho szinkronizaciok.

[ Szerkesztve ]

(#281) Kasya válasza #24334592 (#279) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem meg 2006-ban volt egy Clevo M575A - NVidia 7800 GTX alom.

Imadtam... 2 dolgot tanultam meg. Nem szabad aluminium/fem burkolatu fedele laptopot venni - ugyanis haverom dobalgatta a telefonjat unalombol es a gep tetejen landolt, ami picit, de behorpadt :W Nem voltam ideges ... :DDD .
A masik pedig, hogy milyen fontos a hutes... 2 ev utan leegett a video kari. A csere meg 2008-ben is 80 ezer lett volna. Ebbol kovetkezett, hogy a melegtol elgyengult a muanyag zsaner es a kbe csukast se birta, majd elrepedt a "csuklo".
Ez a matuzsalem nekem 2 ev 2 honap alatt cirka 2 teljes evet ment kikapcsolas nelkul. Kikapcsolt allapotban disc man-kent is hasznalhato volt (ugyanis olyat is tudott), ami utazaskor jol jott. A vonaton azert neha megneztek ;]

Viszont akkoriban felszereltseg tekinteteben olyan jo aron tudtam hozzajutni, amit a konkurensek nem ajanlottak.

[ Szerkesztve ]

(#282) Muerte válasza Kasya (#281) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Első laptopom ez volt: Acer Travelmate 4270 :DDD ATI x1600 256MB Hypermemory,Core2duo T2300 (2x1,66GHz), 1GB ddr2 ram :Y :DDD

Érdekesség hogy a mai napig megy hibátlanul egy haveromnál ami egy kisebb csodának számít.Olyan elégtelen a hűtése hogy konkrétan tűz forró terheléskor a tapipad melletti rész ahol a proci van és az egész alja olyan szinten túlhevül hogy 1 óra játék után erős égett bakelitszagot érezni a levegőben :DDD évek alatt az xp matrica sötétbarnára pörkölődött az alján :D

(#283) conqver


conqver
aktív tag

Jó Reggelt......
Ebben a tikkasztó melegben csak meglett alapfeszen a 8065P 3D11-ben :DDD

Shadow&Dust.....

(#284) Muerte válasza conqver (#283) üzenetére


Muerte
Topikgazda

UFFF nice :R
1,05V-on 1100MHz-en azzal a procival,meg a fasza ramoddal 9k+ volna :K

(#285) bRezo1


bRezo1
csendes tag

vajon műanyagossal lehetne-e olyat csináltatni a saját fedlapból, mint ami az új M17-nek van? hűtés miatt :D

MSI GT70 0ND

(#286) Ursache válasza conqver (#283) üzenetére


Ursache
senior tag

Hogy a feneben csak 67 fok?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#287) conqver válasza Ursache (#286) üzenetére


conqver
aktív tag

Ennyivel jobb a hűtése a Clevo-nál!
A P170HMx-ben nem állt meg nekem a 680M 73°C-alatt és akkor még csak tavasz volt.
A szobában 29°C van a hőmérő szerint.

Shadow&Dust.....

(#288) conqver


conqver
aktív tag

Hangya Pöcsnyivel több 8105P 3D11 ;]
Ez már kicsit sok volt a memóriáknak :K

Shadow&Dust.....

(#289) Kasya válasza conqver (#288) üzenetére


Kasya
nagyúr

A ramok nem egeszen vilagosak nekem...az alap gyari nem 1600 MHz-sek? neked megis 1000-es van benne?

:R Szep eredmeny :)

Muerte: Ehhez mar volt szerencsem regebben egy rovid idore. Szep teljesitmeny, ha meg mindig gond nelkul uzemel. Par ev es irhatsz egy logout cikket rola, mint ez :)

[ Szerkesztve ]

(#290) #24334592 válasza Kasya (#281) üzenetére


#24334592
törölt tag

a gx700 detto melegedos volt, mondjuka zsaner nem ezert fordult ki a tengelyebol egyszer, hanem mert beallt es 30k penzert (2009) csereltek a kerettel egyutt...Aztan iden halalozott el az alaplap az online jatekok kivalo procimelegito hatasa miatt (napi 10-12oraban tolta fater). Elt 6 evet.

a haverom lehet szajbasexualtam volna egy ilyen telefonos muvelet utan :W

(#282) Muerte75 : a melegitos hatasa miatt tenyleg egy csoda. Amugy nem az, ezek jol osszerakott cuccok, sokaig birjak. Lasd fentebb, az a gx700 amit kapott az elettol es megis fater megfozte hisz maskepp nem halt volna meg soha!

(#291) Muerte válasza #24334592 (#290) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyébként tényleg azokban a régi gépekben még szinte érződött hogy van benne "anyag",az az acer az akkori csúcskategóriát képezte (árban is) de felszereltségben is.A bluetooth-tól kezdve a firewire-ig azon minden volt és összességében egy nagyon masszív elpusztíthatatlan hatást keltett.Azon nyomtam az első játékaimat.NFS Carbon 1024x768-ba :DDD COD1,CODUO,COD2,Medal of Honor :D Jó visszaemlékezni rá,azok még játékok voltak,nem úgy mint a mai grafikai csodák zéró játékélménnyel...

(#292) Muerte


Muerte
Topikgazda

780M SLI Gameplays Gulf of Oman még ezt is megeszi ultrán,47FPS-re is beesett egyszer,vagy procilimit van :U

...harmatos 8970M vs 780M teszt [link]

(#293) conqver válasza Kasya (#289) üzenetére


conqver
aktív tag

Szevasz!
Nem gyári memóriák vannak benne!

Shadow&Dust.....

(#294) #24334592 válasza Muerte (#291) üzenetére


#24334592
törölt tag

osztom!

eladtam a toshiba-t, visszavaltok asztalira. De valami szolidabbra, mert nincs ertelme szazezrekert jo gepet osszerakni... ugyanis a CS 1.6, Source elfut ma mar barmin....A mai grafikai csodak egy nevetseges alultaplalt, kreativitast mellozo ipari hulladek kategoriaba mennek...

(#295) bRezo1


bRezo1
csendes tag

olyan kérdésem van, hogy van olyan kiadású GTX vga, amiben nincs benne a CUDA? Akármelyik video convertálót próbáltam, mindegyikben szürke az az opció...

MSI GT70. GTX675mx kártyáról van szó, a GPUZ-n nincs ott a pipa... valahol ki-be lehet kapcsolgatni ezt?

MSI GT70 0ND

(#296) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy ez gamer gépnek számít de de gondolom megkérdezek róla 1-2 dolgot.
Asus k56cb számítógépem van ezzel a specifikációval:
Cpu: Intel core i7 2ghz-3,2 tubó
Ram: 8gb kingston
gpu: Nvidia geforce 740m 2gb

Lefuttatam rajta a heavan beack mark 4.0-át és elég rossz pontokat kapok a gépem.

690 pontot kapott összesen és az átlag fps szám: 26 fps
maximum: 59 fps
minimum: 15fps
Ez szerintem nem jó egy ilyen masinától, fx8 bulldozer 780 pontot ért el és neki átlag 32 miért van ez?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#297) Muerte válasza Adoka120 (#296) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ne a Heaven-nel tesztelj... Csinálj egy 3DMark 11-et performance módban és linkeld be ide légyszives az eredményt.Abból sokkal többet meg tudunk állapítani majd.

(#298) Adoka120 válasza Muerte (#297) üzenetére


Adoka120
tag

Hol tudom letölteni?
Letöltöttem a basic editiont de nem jó :/

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#299) Adoka120 válasza Muerte (#297) üzenetére


Adoka120
tag

Készlet performance módba le futtattam és ilyen eredmény született:

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#300) ftamas88


ftamas88
csendes tag

A napokban tervezek vásárolni egy új szériás M18X Alienware laptopot.
Van valakinek tapasztalata vele? Mennyire stabil, alkatrészek, stb..

Az alábbi konfiggal rendelem:

i7 4700, 2 x GT 765M, 16 GB, 18.4 PLS FullHD

===HomeLab=== Location: London/UK Network/ISP: - ISP1: HyperOptic 1000/1000mbps (main) - ISP2: ClearFibre|Telcom 250/250mbps (backup) Unifi UDM-PRO (router/firewall) ===System=== Operating System Windows 11 Pro 64-bit CPU Intel Core i5 11600K @ 5.00GHz RAM 32.0GB GSKill DDR4 3600 MHz Motherboar

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.