Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) Muerte válasza etern (#700) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ráadásul egy 670MX megint csak nem BF4 multira való kategória :DDD ,de legalább az Asus hűtése példaértékű így nem azért nem lesz +40 FPS mert throttlingol hanem mert ennyi a vége a cuccnak :DDD

(#702) Attila xy


Attila xy
tag

Üdv!

Az érdekelne hogy milyen árban lehetne hozzájutni egy olyan hordozható eszközhöz amin gond nélkül futna a witcher 2 , és hasonló konfigurációt igénylő társai?

(#703) Mikulásbá válasza KillHates (#699) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na igen-ahogy más is az aláírásában hirdeti a laptopok speciális javítását....... :DD :U

Amúgy már nem sürgős eladni,meg van az utód.

(#704) Muerte válasza Attila xy (#702) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Itt az aprón nézz körül 250-350k-ig árkategóriában.Sok jó gép van,főleg Asusok ebben az ársávban, amikkel gond nélkül tudnád futtatni azt a játékot.

Mikulásbá: Meg ne sértődj már,csak vicc volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#705) Mikulásbá válasza Muerte (#704) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tudom(gondolom),én is csak vicceltem. :))

(#706) etern


etern
tag

Na újra lett pasztázva a gép, és máris 76 környékén megállt a hőmérséklet. Erre még lesz majd egy új thermalpad szett rátéve és bízom benne hogy 70 fölé se nagyon fog úgy menni:D A jelenlegi padek kb olyan 1-1.5 W/K -esek. minőségi gyári cucc!! :W
De ez a Dell pasztázás siralmas... Kb mint egy kaparóssorsjegy! :W és összegyógyult a hűtés a kártyával. Ezek után nem csodálom, hogy alapból szar a hűtése a gépnek. Mert a ventik egy normális kenéssel és padekkel simán bírnák a tempót....

(#707) KillHates válasza Mikulásbá (#703) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, ja! De én ebből élek... :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#708) Mikulásbá válasza KillHates (#707) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dícséretes-én nem vagyok kupec,ez a saját gépem,tehát nem kereskedem ilyesmivel.De ezt jól tudod.
Azért mertem ajánlani "magamat"-azaz a gépemet,mert ez ugye igazi gamer kategória.Ebben a szegmensben pedig komoly szerepe van!
Jó gép,hibátlan,csak én már cseréltem,nem használom.

(#709) Muerte válasza etern (#706) üzenetére


Muerte
Topikgazda

De mi a 76°C a vga vagy a proci? mert a vga-hoz mérten még mindig sok ebben a kategóriában alapórajelen.

(#710) conqver válasza Mikulásbá (#708) üzenetére


conqver
aktív tag

Milyen gèpet vettèl helyette?

Shadow&Dust.....

(#711) Mikulásbá válasza conqver (#710) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

G750JH

(#712) etern válasza Muerte (#709) üzenetére


etern
tag

Jaja vga! Lehet majd szólok Delléknek, hogy küldjenek új ventiket csővel :P De addig akkor nem padezgetek. Amúgy fórumokat nézve annyira nem kirívó ez a hőm. Mármint Haswellel sajnos. De neten is elég vegyes értékek vannak.

(#713) KillHates válasza Mikulásbá (#708) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj, csak a véred szívom! :P (mög osztán szakmaji totyikban, meg különben sem illik saját hirdetést linkelgetni :B )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#714) KillHates válasza conqver (#710) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már mindenkinek van rendes gémer notija, csak Te bohóckodsz azzal a netbúkkal :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#715) Mikulásbá válasza KillHates (#713) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hol linkeltem én itt?? :F( te most kötexel velem,wazze! :Y )

[ Szerkesztve ]

(#716) Muerte válasza etern (#712) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nincs semmi baja a hőcsőnek :N az új széria jobban melegszik,szokjál hozzá a gondolathoz ;] most nincs is ezzel gond,de elvileg lesz még nyár is és akkor cirka +10°C-al nyugodtan lehet majd számolni és 90 felé közelítve már...minden esetre nem lesz kellemes a hardvernek sem,meg neked sem majd... vegyél alá egy U3-at az kicsit kordában tartja talán.

(#717) etern válasza Muerte (#716) üzenetére


etern
tag

Az U3 már meg van, csak eddig a nélkül méregettem az értékeket. Majd lesem azzal is.
Gyárilag 76 c-nél throtlingol a kártya elvileg. De ha minden igaz ezt már az új biossal javították.
De hogy szar a Dell padezése és pasztázása azt tartom! :((( :D Na majd figyeld csak meg 70c alá lesz víve a hőmérséklet!! ( vagy nem :DDD )

(#718) Muerte


Muerte
Topikgazda

Megjött a postás :DD magonként 4,3GHz 24/7-re rulez :))

[ Szerkesztve ]

(#719) Muerte válasza etern (#717) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A képlet egyszerű: unlocked bios fel,fesz lehúz 0,9V-ra és tádáám :DDD Attól még az U3, a gap padozás és az IC Diamond ajánlott kategória továbbra is ;)

(#720) etern válasza Muerte (#719) üzenetére


etern
tag

Na ebből már az U3 meg van, a többi meg szépen jön sorba! :D

(#721) pocla


pocla
csendes tag

Msi gt70? Gtx780m már csak jó, köszi amúgy a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#722) conqver válasza conqver (#710) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszönöm :R
Tesztet dobnál ide a topicba?

Shadow&Dust.....

(#723) battlefield3 válasza solyom76 (#50) üzenetére


battlefield3
csendes tag

Szia! A tesztje alapján nem derül ki duplázható-e de mxm modulos tehát könnyen cserélhető erősebbre pl. GTX 780M-re sztem ez ma a legerősebb.

(#724) battlefield3


battlefield3
csendes tag

Sziasztok! Nemrég szereztem egy külföldi Sony Vaio F gamer notebookot,matt full hd-s (nem a 3D-s változat),blu-ray irós,2 GB videokari,i7 3.1 Ghz turbo procis,3D hang. 720p-ben a legujabb játékokkal sincs gond. Már van tesztje az Asus G750-nek!

(#725) battlefield3


battlefield3
csendes tag

Kép a gépről

(#726) Muerte válasza battlefield3 (#724) üzenetére


Muerte
Topikgazda

"Már van tesztje az Asus G750-nek!" ...nem mondod :DDD már eladó is van belőle itt az aprón,meg van saját topikja is néhány felhasználóval ;)

...amúgy grat a Sony-hoz,kicsit pontosabban milyen hardverek vannak benne?,mer' az hogy 2GB vga memória még kb.semmit sem jelent teljesítményben :DDD

(#727) battlefield3 válasza Muerte (#726) üzenetére


battlefield3
csendes tag

Szia! Igazad van,a G750-nek már van ismertsége,csak régóta kerestem róla tesztet és végre találtam egyet. A gépben jelenleg még az van aminek gyárilag lenni kell,i7 2670QM proci 2.2-3.1Ghz,750 Gb HDD,8Gb RAM(16-ig bővithető),GeForce GT540M 2Gb. Majd mehetne bele 512Gb SSD és esetleg GTX videokari ha bele lehet tenni sztem MXM-modulon van a VGA. Tuningra ezt tervezem majd..

(#728) KillHates válasza battlefield3 (#727) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos nem MXM-es a SONY-d :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#729) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Haver vett egy MSI GX70-et. A10 5750 és egy 8970M van benne.... már menet közben is gyanús volt, de a GPU-Z szerint is elég magas.... alap járaton 90°C felett a fok. Ez mitől lehet?

Ja és a GPU-Z nem ismeri fel a kártyát, csak Szabványosként.

MSI GT70 0ND

(#730) Kasya


Kasya
nagyúr

Amiota megujult az AMD oldala, kesz katyvasz...
Nem tudjatok esetleg honnan tudnam a legutolso stabil drivert lekapni 7970m-hoz? A DELL gyari, weboldalukon szereplovel villog a LoL.

Muerte: nem tudod esetleg melyik a legnagyobb proci és vid. kari (ATI, AMD) amit meg bele lehet tuszkolni az r4-be?

(#731) conqver válasza bRezo1 (#729) üzenetére


conqver
aktív tag

Nekem akkor csinálta ha nem volt fönt normálisan a VGA-driver!
Esetleg Dedikált-Integrált Vga- váltás gyorsbillentyűvel.......Mi a pontos típusa a gépnek?MSI GX 70 BE?
Gyári Op-rendszerrel vagy ő tolta föl saját magának?

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#732) Muerte válasza Kasya (#730) üzenetére


Muerte
Topikgazda

R4-be AMD-ből jelen pillanatban a 7970M,prociból pedig mehetne a 3920xm,3940xm is de mivel nem lehet belerakni tripple pipe CPU hűtőt én nem erőltetném... nem tudnád érdemben 4GHz felett járatni azzal a hűtéssel.A legjobb alternatíva R3,R4 esetében a 3840QM,az egy baromi jó,erős proci 45W TDP-vel.

...Az AMD oldala hát jah... Csinálok ide egy kis tutoriált mindjárt.Nekem az a bajom hogy a régebbi drivereket nem tudom letölteni,egyszerűen sehol nem találom a saját honlapjukon :W Az aktuális WHQL és a latest béta letöltése így néz ki: ( a második lépésnél egy fekete ablak fog lenyílni és azon belül jobb oldalon nyomj a "Drivers+Download Centerre)

(#733) Kasya válasza Muerte (#732) üzenetére


Kasya
nagyúr

Koszonom a segitseget :)

Az AMD oldalan megtalaltam es a kovetkezo problemaba utkoztem, ami miatt is kerdeztem. Ugyanis, ha letoltom a Vertification toolst, az telepites utan nem hajlando elinditani a driver letoltest.

A Beta letoltes marad egyeduli alternativa, maradok annal...

Vid. karibol Nvidia nem javasolt? Ar/ertek aranyban nezve az AMD jobbnak tunik, igaz.

(#734) Muerte válasza Kasya (#733) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem letölteni kell azt a kis fájlt hanem futtatni és majd utána fogja letölteni a WHQL-t ha jól emlékszem.

...nV-ből életképes a 780M de a 3D funkció nem működik vele R3-R4-ben(a 120Hz az igen),ez mondjuk téged pont nem érint...Kb. 18%-kal erősebb mint egy 7970M a legutolsó mérések szerint 6750 Graphics score [link] vs ~8000 Graphics score,DE a számolás igényes játékokban a compute shader miatt erősebb az AMD és hát ugye decemberben debütál a Mantle driver amiről még fogalmunk sincs hogy konkrétan mennyi gyorsulást fog hozni.Először csak BF4-re fogják kiadni,de későbbiekben jó néhány játék használni fogja.Viszont Amd-nél meg nuku PhysX.

(#735) Kasya válasza Muerte (#734) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, de a letoltes utan nem inditja el. Manualisan inditva kompatibilitasi hibat ir. Mindegy is, maradok a betanal, csak az uj ota nekem hajlamos meghalni a D3 alatt a driver. Szo szerint eldobja magat. Maximum rakeresek a regebbi verzioju betara.

Nv vs. AMD...valamirol mindig lekell modnani :s Az AMD jobb alternativanak tunik szamomra minden szempontbol.

Köszönöm mégegyszer a segitséget!

(#736) Muerte válasza Kasya (#735) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szívesen.
Ha csak az ár/teljesítmény arányt nézzük akkor nem kérdés hogy az AMD a befutó.Nálam is eldobja néha magát a driver pl.ha játszok és közbe lerakom alt+tab-bal asztalra és nézek 2-3 youtube videót akkor szinte mindig tudom produkálni :DDD ez már csak ilyen... AMD= erős hardver+szar driver...tudni kell együtt élni vele sajnos :DDD (amíg meg nem unom ;] )

(#737) Kasya válasza Muerte (#736) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ejjejj...es a duplikalt kepernyo gondjat fel se hozom nekik ill. Win8 gondokat :(
Na mindegy, ha csak dolgozom, mindez nem zavar...csak amint lejart a muszak :U

(#738) Muerte válasza Kasya (#737) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tedd fel a 13.4-et az stabil volt teljesen,csak utána ugyebár jöttek még játékok ami miatt én váltottam [link]
béta driver után mindig célszerű ezt a kis progit használni uninstall-kor az esetleges anomáliák elkerülése érdekében... Display Driver Uninstaller

[ Szerkesztve ]

(#739) bRezo1 válasza conqver (#731) üzenetére


bRezo1
csendes tag

GX70-3BE. nem volt rajta gyári windóz, Windows 7-nél csináltál ezt. Win8-cal már tökéletesen müköd a dolog.

MSI GT70 0ND

(#740) etern


etern
tag

Szevasztok!
Na vettem én is egy ssd-t a notikába :D Egy probléma van vele. Nincs hozzá átalakítóm. Nem tudjátok hogy ennek a valószínű pár száz forintos cuccnak mi a neve meg merre lehet beszerezni? Mert az eredeti hdd-n ugye rajta van a cucc, csak a másik csatlakozóban nincs. Így meg nem tudom visszatenni a régi hdd-met :W

(#741) Muerte válasza etern (#740) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem ha felhívod a dell-t ők meg tudják mondani a part numbert és aztán meg go ebay vagy amazon.

(#742) etern válasza Muerte (#741) üzenetére


etern
tag

Na kis utánajárás következtében sikerült kiderítenem a part numbert akinek esetleg majd szükséges lesz ilyenre:
8F9T8 SATA,22P,INTERPOSER
Mondjuk normál árban ebayen még nem találtam de ha lesz akkor közlöm azt is hátha hasznos lesz :)

(#743) KillHates válasza etern (#742) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ilyen kell?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#744) etern válasza KillHates (#743) üzenetére


etern
tag

Ilyen kéne.
Néztem azt is amit linkeltél, de annak kicsit más a kialakítás és szerintem au oldalán kiálló pöckök miatt nem pattana be....

(#745) conqver válasza etern (#744) üzenetére


conqver
aktív tag

ITT szétnéztél?

Shadow&Dust.....

(#746) etern válasza conqver (#745) üzenetére


etern
tag

Igen sajna ez nem nyert kis hangszórót :N .
Beszéltem közben Dellékkel. Elivleg a disztribútorok tudnak rendelni, szóval most telespammelem a ládájukat ;]

(#747) conqver


conqver
aktív tag

Shadow&Dust.....

(#748) battlefield3


battlefield3
csendes tag

Sziasztok! Mi a véleményetek az Alienware legkisebb gamer gépéről az M11x ről?

(#749) KillHates válasza battlefield3 (#748) üzenetére


KillHates
nagyúr

Melyik generációs? (R1, R2 ? )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#750) battlefield3 válasza KillHates (#749) üzenetére


battlefield3
csendes tag

Az R2-es. Mi a véleményed róla,nem kicsi ez gamer gépnek? Szerintem egy gamer notebook legyen nagy,már csak a kijelző és a látvány miatt is.. 15.6-17.3 az általános gamer gépeknél. Ha jól tudom ez az egyetlen ilyen kis gamer notebook.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.