Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#34550) üzenetére


Ati1979
veterán

Mostmár én sem. :)

Már az a beharangozott 999 USD -s ár is nagyon soknak tűnt. De aztán elszabadult a pokol ár tekintetében... :)

(#34552) Markizmark


Markizmark
addikt

Üdv!
Noob vagyok a dologban, ezért fordulnék hozzátok. Milyen fülest ajánlotok lossless formátumokhoz?
Note 2-vel szólaltatnám meg. Igazából minden zeneműfajnak jól kellene szólnia. Nem kell a legüberebb monitorozó füles, inkább a legjobb ár/érték arányú amivel már elég jól élvezhető a lossless világ.
Köszi a segítséget.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34553) ggeleven válasza Markizmark (#34552) üzenetére


ggeleven
őstag

Első körben vess egy pillantást a Vsonic GR06-ra! ;)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34554) Falconer válasza ggeleven (#34553) üzenetére


Falconer
aktív tag

Legyen GR07. Ha már lúd, legyen kövér :) Bár kötve hiszem, hogy az is hozná azt a szintet, amivel meg tudnád mondani, hogy éppen 320mp3 vagy flac.

(#34555) ggeleven válasza Falconer (#34554) üzenetére


ggeleven
őstag

Na igen, maximális keret nélkül én a minimumot mondtam! :)

És ha vesz 07-et, akkor hozza is el a találkozóra, ugye? :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34556) Markizmark válasza ggeleven (#34555) üzenetére


Markizmark
addikt

Elolvastam a 07-esről a cikket, hát lehet, hogy nem ezt keresem... bár az ára még úgyahogy nagyot nyelve izzadva beleférne.
06-nak még utánanézek.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34557) Markizmark válasza Markizmark (#34556) üzenetére


Markizmark
addikt

Azt még hozzá kell tennem, hogy fontos a mély, de a legjobb, ha minden tartomány kijön.
Amennyire olvasgatom, a 07 monitor füles, jó ez nekem? :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34558) ggeleven válasza Markizmark (#34557) üzenetére


ggeleven
őstag

Mennyit szánnál rá amúgy? Meg kell találnunk a határt, amit a telefonod még úgy ahogy kihajt és ne rontson (sokat) a minőségén.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34559) Markizmark válasza ggeleven (#34558) üzenetére


Markizmark
addikt

Legyen a max 20k. De ezt is már sírva adnám ki. Legjobb volna 20 alatt ... nem kell a legjobb, de ne a gyárit hallgassam már, ha egyszer wolfson dac van a note 2-ben. Valami értelmes in-ear füles kellene ami már kihozza belőle amit tud. Egyelőre jó lesz az ilyesmi, még kezdő vájt vagyok... vagy csak leszek.

GR07 kiesett.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34560) gelbelex válasza Markizmark (#34559) üzenetére


gelbelex
őstag

20k alatt a fórum ajánlása a GR06 lenne. Árához képest meglepően jó kis füles.
De... azzal, érzésem szerint, lehet, hogy nem hallod a flac és a 320k-s mp3 közti különbséget.
(Többiek majd cáfolnak, ha...)

(#34561) Zoli133 válasza gelbelex (#34560) üzenetére


Zoli133
őstag

Az én véleményem szerint az emberek kevesebb mint 5%-a hallja akármilyen rendszerről a flac és mp3 közti különbséget. (természetesen rendes minőségű mp3 esetén)

Aki meg kihallja az egy gyengébb láncon is szokta hallani, tehát a gr06 jó választás lenne szerintem is.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34562) Alg válasza gelbelex (#34560) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem semmivel sem hallaná a lossless vs 320 közti különbséget :U

Mee A151? Elvileg kicsit lentebb van hangolva a 161-nél, akkor viszont biztos van elég mély benne, és p változat is van, mikrofonnal, telefonáláshoz... (és olyat még nem hallottunk ;] )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34563) Markizmark válasza Zoli133 (#34561) üzenetére


Markizmark
addikt

Lehet azt hallani. Zenéltem sok évig, valami fülem maradt a tiszta jó zenéhez. Direkt hallgattam ugyan azokat a zenéket 320 mp3 és 3000es flac formátumban is, valami azért van köztük. Ez egy Samsung fülessel történt, kíváncsi lennék mit tud egy jobb drót.

A MEE A151 armaturás cucc, amiben inkább több a magas, nem?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34564) Alg válasza Markizmark (#34563) üzenetére


Alg
veterán

Az armatúra nem jelent egyet a "nincs mély sok a magas"-al. A 161-ben pl pont elég szerintem a mély, a 151-ben kicsit elvileg több is van (head-fi szerint).

De nem akarlak rábeszélni semmire, csak egy lehetőséget vázoltam :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34565) ggeleven válasza Markizmark (#34563) üzenetére


ggeleven
őstag

Nem is az, hogy több a magas, hanem a kiegyensúlyozott hangzása miatt jobban ki lehet hallani. Cserébe viszont tisztább a hangja! :)
Sztem Te (is) hiányolnád a mélyet az olcsóbb armatúrásokból.

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34566) Bodor válasza Alg (#34562) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem semmivel sem hallaná a lossless vs 320 közti különbséget :U

Gyakorlati tapasztalat, vagy tesz alapján más a véleményem. A füles találkozón gelbelex-el direkt kipróbáltuk , hogy hallani-e a különbséget. Ugyanarról a forrásról, kétfajta fülessel ( Brainwavz M4 és B2 ) egyszerre hallgattunk meg ugyanazt a számot 320-as Mp3-ban és Flac-ban, és a Flac után kivéve a fülünkből a füleseket, egyszerre szólaltunk meg; "sokkal tisztább" , mondtuk. Lehet, hogy mindketten abba az 5%-ba tartozunk?

Emlékszel gelbelex ?

(#34567) Zoli133 válasza Bodor (#34566) üzenetére


Zoli133
őstag

Régen én is hittem, hogy hallom a különbséget, azután a falv-ből csináltam mp3-at LAME-el biztos minőség miatt. Majd foobaral vakteszten nagyon csúnyán elhasaltam.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34568) Bodor válasza Zoli133 (#34567) üzenetére


Bodor
veterán

Mi nem hittük, hogy hallottuk, hanem hallottuk... teljesen egyszerre.
Hozzá kell tenni, hogy az adott konfigurációban. ( Fuze rockbox, és FiiO E07K )

(#34569) Falconer válasza Markizmark (#34563) üzenetére


Falconer
aktív tag

Falconer challenge:
Te valasztasz egy szamot, egy note2/galaxys voodoo/cowond2 kaliberu lejatszot es barmilyen fulest 300usd alatt.
En konvertalom a flacot 320ba.
Ha megmondod 10bol 8szor h melyik a flac akkor kapsz otezret.
Ha nem, akkor en kapok.

Remelem jossz a fules talira :)

(#34570) Zoli133 válasza Bodor (#34568) üzenetére


Zoli133
őstag

Tapasztalataim szerint amíg nem vakteszt, hanem tudod mit hallgatsz, addig bőven hihetei az ember tisztábbnak.

Túl sok embert láttam már elbukni rendes vakteszten (nem csak mp3 vs flac témában), így már nem tartom igazán hatásosnak ha tudja az alany mit hallgat.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34571) #16820480 válasza Zoli133 (#34570) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én egyszer szívesen kipróbálnék egy vaktesztet. Nem azért, mert majd megmutatom, hogy én hallom a különbséget, hanem mert tényleg érdekel, hogy mit lehet hallani, ha lehet egyáltalán.

Lehet hülye kérdés, de mp3-ból amúgy miért a 320-as a legnagyobb?

(#34572) bucsher válasza MPeter87 (#34544) üzenetére


bucsher
őstag

Az enyém már túl van a vámkezelésen, lassan érkezik :DD

In the pipe - five by five!

(#34573) Ati1979 válasza Bodor (#34566) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

(#34574) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Ati1979

Ha fülesben is gondolkozol, nem csak fejesben, akkor a lejátszódhoz inkább passzolnának a már nem gyártott Hifiman Re262, 272 modellek, vagy Etymotic ER4, Stax IEM-ek ..

Vagy a CIEM vonal.

Remélem most már leesett, hogy a Shure nem a füleseinek köszönheti a hírnevét.

A termékeket az áruk alapján célszerű megítélni?

(#34575) Bodor válasza Zoli133 (#34570) üzenetére


Bodor
veterán

Abban igazad van, hogy számíthat a placebohatás.Vaktesztet nem csináltunk, de majd kipróbálom.

(#34576) Markizmark


Markizmark
addikt

Olyan füles nincs amit magyarban meg lehet venni?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34577) hobbyone válasza Markizmark (#34576) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Talán Sony MH1C. Ha beleolvasol a head-fi-os fórumába láthatod, hogy a kábele sokaknál negatív pont, és vannak akik csalódtak a hangjában.

Ha jó ár-érték arányú fülest akarsz külföldről 15.000-ig, akkor Vsonic VSD1, GR06; LG Quadbeat (a gyári fülgumikkal rossz a hangja).

A Quadbeat talán az, amelyik a kiegyenlített és a V hangzás között van, tehát ennek lehet legkevesebb a mélye.

[ Szerkesztve ]

(#34578) nubreed


nubreed
veterán

Üdv!

Hol lehetne beszerezi agybadughatós füleshez jól izoláló kiegészítő gumi/hab/harang gumi szettet?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34579) Markizmark válasza hobbyone (#34577) üzenetére


Markizmark
addikt

Vsonic GR06 és a VSD1 milyen? V?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34580) ggeleven válasza nubreed (#34578) üzenetére


ggeleven
őstag

Ebay a legegyszerűbb! Milyet szeretnél? Szivacs vagy foam vagy szilikon?

(#34579) vebbful
VSD1 - V
GR06 - kiegyensúlyozott, kicsi középkiemeléssel

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34581) Ati1979 válasza hobbyone (#34574) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi a tanácsot. :R

CIEM-et nem akarok szerintem.

Szvsz, az se425 elég jó füles, és csak enyhén van túlárazva. Azon, hogy valamennyire túlárazott azon nem vitatkozom.
Az se846 viszont extremálisan túlárazott. Szerintem. Még nem hallottam, ezért nyilvánítok csak félve vélményt.

Viszont ak120-hoz szerintem, technológialag magasabb rendű füles passzolna. 4 armatúrás stb.

Stax iem-eket megnézem majd, (meg a többit is persze) meg erre is kíváncsi vagyok.

(#34582) nubreed válasza ggeleven (#34580) üzenetére


nubreed
veterán

Szivacsot nem, vagy szilikon vagy foam. De foam is csak abban az esetben ha tartós. Pl nézegettem a Comply márkájú dolgokat, rohadtul túl van ez árazva, ahhoz képest, hogy egy nyamvadt hab/szilikon szett. Valami olcsóbb kéne de jó. A lényeg, hogy a lehető legjobban kizárja a külvilágot.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34583) Markizmark válasza ggeleven (#34580) üzenetére


Markizmark
addikt

Köszi. Már csak azt kéne tudni melyik fajta kellene nekem.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34584) hobbyone válasza nubreed (#34582) üzenetére


hobbyone
aktív tag

nubreed

Például innen: http://www.meelec.com/category_s/377.htm, vagy ebay-en rákeresel double flange, triple flange kifejezésekre.

Megvétel előtt érdemes tisztázni, hogy az adott füles vetőcsövére passzolnak-e?

Foam = szivacs

Ati1979

Univerzálisaknál 4 armatúrás már sok (lásd Vsonic interjú part 2), inkább CIEM.

[ Szerkesztve ]

(#34585) #89192704


#89192704
törölt tag

Sziasztok!

Sajnos az eddig használt fülhallgatóm megadta magát, (kis baleset miatt megtört a kábel és a jobb oldal már nem szól), így szűkségessé vált egy új beszerzése.

Mit ajánlanátok nekem a lenti paraméterek alaján?

Használat módjai:
- Headset-ként egy Samsung Galaxy S2-vel
- Zenehallgatás a fenti telefonnal, rock és metál stílusban
- Filmek, sorozatok Nexus 7-el (sokat utazok)

Elvárások:
- Strapabíró
- Egyenletes hangzás (minden tartomány normális megléte)
- környezeti zajok kizárása
- ne kelljen hetekig várni rá rendelés után, relatíve sürgős

Ár:
- 10 KHuf körül, de jó érvekkel meggyőzhető vagyok 20 KHuf-ig :)

Kialakítás:
- In-ear
- normál kábeles, nem nyakbavevős
- a telefonálás miatt a mikrofon szükséges, távirányító nem, de nem akadály (eddig nem éreztem szükségességét, teljes albumokat hallgatok, nem léptem a számokat)
- kinézetre nem kell semmi csicsa, hallgatni akarom nem nézni :DDD

Kérlek jelezzétek, ha valamit nem írtam/nem fogalmaztam tisztán.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#34586) ggeleven válasza nubreed (#34582) üzenetére


ggeleven
őstag

A Comply nem rossz,de az is szét fog hullani tartós használatnál, mint az olcsóbbak..
Itt is van több fajta: Ear Plug Superstore
Ezen kívül persze e-bay-ről a legegyszerűbb beszerezni.
Vetőcső kompatibilitás: pdf

vebbful
Szerintem inkább a V karakter. Ez jobban bejön a többségnek, pláne a "kezdőknek", mert populárisabb. A középkiemelést egyszer próbáld ki a saját zenéiddel, nem biztos, hogy tetszene, ki tudja....

hobbyone
Ezekre gondoltam, mikor megkülönböztettem őket:
szivacs:

foam:

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34587) hobbyone válasza Markizmark (#34583) üzenetére


hobbyone
aktív tag

"A Quadbeat talán az, amelyik a kiegyenlített és a V hangzás között van, tehát ennek lehet legkevesebb a mélye."

Ezt az MH1C, VSD1, Quadbeat tekintetében értettem. A GR06 mélyügyileg a Quadbeat alatti/körüli szinten lehet.

Frekvenciagörbék GR06 kivételével:

(#34588) nubreed válasza ggeleven (#34586) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm a linket, nézegetem... illetve szétnézek ebayen is.

Én is pont erre gondoltam a szivacs vs foam témában, ráadásul az angol nyelv szerint is a foam habot jelent, nem szivacsot. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34589) Ati1979 válasza hobbyone (#34584) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi, ennek utánaolvasok.
Hol találhatom meg ezt a vsonic (part2) interjút?

(#34590) Markizmark válasza hobbyone (#34587) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor ezek alapján a sony inkább mély kiemel a többi meg kb kiegyensúlyozott? Sony mh1c vagy a vsonic GR06 vagy VSD1 közül melyiket érdemes választan? (pop, swing, elektronikus; daft punkers, skrillex, pavor stellar például, ha ez segít)

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34591) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Ati1979

http://headphoniaks.com/blog/vsonic-visita-parte2/

vebbful

Én a Quadbeat-et sem zárnám ki. Így, hogy megjelent a Quadbeat 2 még tovább csökken az amúgy is jutányos ára. Mindössze rendelni kell hozzá harangokat, vagy ha van régebbről, azokat is felhasználhatod. Esetleg Quadbeat 2?

A Sony esetében ha nem gáz a kábel és a viszonylag sok mély, akkor az is jó lehet. A dobozban (13.000-ért) árult verziók szerintem stabilabb hangminőséggel rendelkeznek, mint a zacskóban árult verziók. Használtan van 6-ért itt. E mellé rendelhetsz egy Quadbeat-et is. :)

A Vsonic-okkal nem teszel rossz lóra. Igazából nem tudom, hogy a zenéidhez melyik illik jobban: a V hangzás, vagy a meleg, középkiemelt jelleg. :F

Néhány új Sony a láthatáron

http://www.inearmatters.net/2013/09/make-belive-again.html

[ Szerkesztve ]

(#34592) Ati1979 válasza hobbyone (#34591) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát sokat nem értek belőle sajnos, de azért kösz. :D

(#34593) raven12 válasza Ati1979 (#34592) üzenetére


raven12
senior tag

keress rá armature-re és google fordítóval fordítsd spanyolról a bekezdéseket.

Én értem, hogy nagyobb házban jobban szegregálódnak, de jobban számíthat, hogy mennyit hangolják, mint ez a rámászás. Biztos, ha mást választasz, más hangot kapsz, de nem feltétlen a nagyobb házú a szellősebb. Vannak szar CIEM-ek.
Mellesleg a Shure SE még így is nagyobb, mint egy Westone 4 tudtommal. Ezzel nem menteni akarom őket. Több okból is lehet szidni a CIEM-eket, meg kell fontolni, le tudsz-e mondani sok mindenről miatta. De általában szerintem is jobb a minőségük, még ha esetleg rosszul lett belőve, és újra kell hangoltatni is.

(#34594) gelbelex válasza Bodor (#34566) üzenetére


gelbelex
őstag

Emlékszem, de nem emlékszem nagy különbségre. Igazából akkor nyilvánítanék véleményt, ha újabb tesztet csinálnánk, mert én valamiért úgy emlékszem, hogy a DT831-gyel próbáltuk... :B :F
Hallottam különbséget, de a vakteszt lenne a meggyőző, számomra is.
Pláne, hogy a fülem (is) sajnos észrevehetően romlott magas hangokban, azaz nyilván a részletességben is, nem tudhatom, hogy én abba az 5%-ba tartozom-e.

Azt hozzá kell még tenni, hogy a hallgatott flac csak cd-ről rippelt (~1000 kbps) flac volt.

(#34595) Bodor válasza gelbelex (#34594) üzenetére


Bodor
veterán

Nagy különbség nem volt, csak annyi, hogy tisztábban szólt. Nem DT831ről hallgattuk, hanem a FiiO E07K-ról egyszerre két fülessel, mert annak két kimenete van, és azért volt érdekes, mert nem beszéltünk össze, nem volt mód egymás befolyásolására sem, az egyszerre hallgatás miatt. Mint ahogy írtam is, kivéve a fülünkből a füleseket, egyszerre szólaltunk meg; "sokkal tisztább" ! Egyébként tényleg egy vakteszt lenne az igazi.
A legtöbb flac csak cd-ről rippelt szerintem...

(#34596) szipak válasza Markizmark (#34590) üzenetére


szipak
tag

gr06-ról és mh1c-ről tudok nyilatkozni, van mind a kettő a tulajdonomban.

mindkettő jól szól, de én mindkettőben találtam hibát hangzásilag. ez persze személyes véleményem.

a gr06 hangszeres zenéhez van kitalálva, árához képest kiemelkedő hangja van. a középtartománya van megemelve, így gitárok, hegedűk, pergődob, trombiták és egyéb nagyjából 3 - 7 kHz tartományban dolgozó hangszerek (és énekhangok) vannak előtérben, szépen visszaadva. némelyik magas fúvós hangja viszont túlságosan kihangosodik, ami egy idő után zavaró lehet. mély az egész szépen lemegy, de nem kiemelt. a térbeli megjelenítés szerintem átlag feletti. ha testes, erős basszus kell, nem biztos, hogy ez a te fülesed.

az mh1c egyértelműen V, talán inkább U alakú frekvenciagörbét nyújt, a mély sokkalta erőteljesebb, mélyebbre is megy, nagyobbat is üt. elektronikusra sokkal inkább ajánlott, mint a gr06. itt nincs semmi középemelés, ezért a fentebb említett hangszerek inkább a háttérbe kerülnek, mint előtérbe. inkább a basszusgitár, lábdob, oldaltam, nagyon lehangolt - effektelt gitárok jönnek előre, meg nyilván a mindenféle elektronikus kütyükből kipréselt mélyek. szerintem a tere kisebb, mint a gr06-nak, a hangszerek sem válnak szét annyira, de ez megint csak személyes elképzelésem.

ami még számíthat: mh1c behelyezésre nagyon érzékeny, ellenben ha sikerült eltalálni és ott is marad, akkor nagyon jól szigetel. a kábele viszont rettenetesen idegesítő számomra, ellenben a gr06 fül mögötti elvezetésével, ami nekem nagyon bejött. gr06 kábele nagyon strapabíró, emlékeim szerint több mint egy éve nyúzom, napi sok órát használtam, semmi baja. ja, gr06 háza picit nagyobb az átlagnál, nem megfelelő haranggal problémás lehet, még az állítható vetőcső ellenére is.

remélem hasznos volt, sok sikert a választáshoz :)

szerk: hangminőség: nem mindegy, hogy mivel, mit és hogyan rippelnek/kódolnak. sacd egy kicsit komolyabb minőségben rögzít, habár nem terjedt el, de volt szerencsém hallani rendszert, aminek sacd is, meg sima cd is volt bemenetére kötve, lényeges különbségek vannak. meg alapvetően a stúdiómunka is tud igénytelen lenni, onnantól kezdve teljesen mindegy, hogy hogy tömörítenek, sehogy sem fog jól szólni.

[ Szerkesztve ]

(#34597) PR0JECTNR56 válasza hobbyone (#34591) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nagyon szép a H3, kíváncsian várom, hogy teljesít.

(#34598) Markizmark válasza szipak (#34596) üzenetére


Markizmark
addikt

Köszönöm szépen. Az lesz, hogy bemegyek egy sony centerbe és kipróbálok egy mh1c - t vagy ami még ott jónak tűnik. Kábele mennyire viszi a zajt?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34599) ggeleven válasza szipak (#34596) üzenetére


ggeleven
őstag

Nagyon jó kis összefoglaló! :R

Nem érsz rá 22.-én véletlenül? :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34600) szipak válasza Markizmark (#34598) üzenetére


szipak
tag

ha nem használod a csíptetőt, nagyon. és nem csak a zaj a problémás, hanem a súlya is, simán kiküzdi a füledből.

ggeleven: nem tudom biztosra mondani, megpróbálok megjelenni. ha sikerül, lesz nálam gr06, mh1c, clip+, meg mindenféle magas minőségű zene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.