Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) hobbyone válasza szipak (#34596) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Köszi, hogy leírtad a véleményedet. Korrekt.

Az MH1C-T nem szokták a V-be sorolni, inkább a meleg hangúnak titulálják, némi bass boost-al. A linkelt frekvenciagörbe is ilyennek mutatja.

Persze hiszek neked és azoknak akik a head-fi-ra írnak kissé csalódottan. Arra gondolok, hogy lehet valamelyes szórás a minőségében, vagy ennél a fülesnél ennyit számít a fülforma, behelyezés.

A head-fi-on böngészve találtam ezt a frekvenciatáblázatot.

Sony XBA-H3

£299.00 Incl. Vat preorder

Sony XBA-H1

£99.00 Incl. Vat preorder

[ Szerkesztve ]

(#34602) Markizmark válasza hobbyone (#34601) üzenetére


Markizmark
addikt

XBA-C10/B vajon milyen lehet? Hallotta már valaki?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34603) TheZukker válasza szipak (#34596) üzenetére


TheZukker
tag

Ez irtó hasznos volt. Eddig is éreztem, hogy nálam a sony kiesik, de most már látom, hogy erre a sorsa fog jutni a gr06 is.
VSD1-et még mindig nem birtokol senki mi? :F

(#34604) Markizmark


Markizmark
addikt

Az ajánlottak közt van még a Klipsch Image S4 Black is, ez hol van a Sony MH1C-hez és a Vsonic GR06-hoz képest? Ártól eltekintve.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34605) Ati1979 válasza raven12 (#34593) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok, megnézem így szerintem. :R

Én kicsit tartok CIEM-ektől. Inkább valami olyasmi kéne, ami hasonló hangminőségre képes és nem 1200 USD + vám + ÁFA + szállítás. (Azaz kb. 1200 EUR.)

(#34606) egonolsen


egonolsen
újonc

Még új vagyok itt!Mindenkit üdvözlök!Nagyon sokat olvastam vissza és persze teljesen elbizonytalanodtam!
Fülhallgatóban keresném azt a hangot amit a Shure srh 440-em produkál!Max 15 000-ig!A tanácsokat előre is köszönöm!

(#34607) hobbyone


hobbyone
aktív tag

vebbful

Az egy old school lista.

A legjobbakat ajánlottuk/ajánlottam ebben az árkategóriában. Azok közül kell választanod! Az Lg nem menő? Egy külsős cég gyártja LG logóval.

Ati1979

Ljokerl :R biztos tud neked segíteni.

(#34608) egonolsen


egonolsen
újonc

Részletesebben!Ami fontos:precíz ,részletező hangzás,jó térleképezés!Ami idegesít:sok,túlhajtott mély,sok kemény magas!Ami között vacilálok:Vsonic gr06,Soundmagic pl50.Esetleg valami más?

(#34609) Markizmark válasza hobbyone (#34607) üzenetére


Markizmark
addikt

Értem. A quadbeat 2 görbéje olyan, mint az egyesé?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34610) Ati1979 válasza hobbyone (#34607) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen pont az ő tesztjét olvasgatom. :))

Az rajzolódik ki, hogy a 4-500 dolláros kategória után kb. az 1200 USD következő lépcsőfok hangminőségben.

Pl. [link]

Szóval ez nem túl biztató. :(

(#34611) contaxg válasza Ati1979 (#34610) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem sokkal inkább egy piaci igényt tudnak le ezzel a készülékkel le mint egy valós technikai lépcsőfok meglépését. A tesztelő ha jól látom elsütött minden betanult hifista szöveget...PRAT, soundstage, stb és ha jól láttam iPhone és iPod volt a forrása? Mennyen má' valahova.... :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34612) Ati1979 válasza contaxg (#34611) üzenetére


Ati1979
veterán

"Testing Note:

Typical listening is done with a FIIO E7 USB dac. On-the-go listening is done using a Cowon J3 with and without a mini3 portable amp. A wide range of tracks in FLAC and mp3 (bitrates ranging from 128 to 320kbps) formats is used. Critical listening is done via an optical-fed iBasso D10 using only WMA and Flac lossless files." :Y

Innentől fogva fenntartásokkal kezelem a végeredményt! :D

Drágább fülesekhez nagyon kevés ez a rendszer. :N A DAC túl gyenge szvsz. (meg más is azért)

Feltételezem, a jobb fülesek a D10-en keresztül mentek.

(#34613) Alg


Alg
veterán

BW R3

Elég randa egy szülemény...(egymással szemben állnak benne a driverek :Y )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34614) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

SZiasztok!
Az EDigitalban melyik a legjobb füles maximum 5 ezer forintig?:)

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#34615) Ati1979 válasza Ricsko :D (#34614) üzenetére


Ati1979
veterán

[link]

Azt mondják ez is jó.

(#34613) Alg

Mi ez a borzalom? :Y

[ Szerkesztve ]

(#34616) Ricsko :D válasza Ati1979 (#34615) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Pont ugyan ez a kettön vacilálok én is :D Rock számokhoz kéne leginkább de az se baj ha van benne basszus... Ezek alapján melyik a jobb? :)

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#34617) ggeleven válasza Ricsko :D (#34616) üzenetére


ggeleven
őstag

A JVC-t kevesen hallottuk még itt (lehet tök jó amúgy), de a Sony egész jó ezért az árért, az biztos! :)
Akármelyik is lesz, elhozhatnád a füles talira! :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34618) PR0JECTNR56 válasza Alg (#34613) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nekem furcsamód tetszik, de inkább az új hibrid Sony sorozatra vagyok kíváncsi. :)

(#34619) kemcso válasza TheZukker (#34603) üzenetére


kemcso
Ármester

Hozzám úton van egy VSD1.

(#34620) Ati1979 válasza Ricsko :D (#34616) üzenetére


Ati1979
veterán

Lehet, hogy rock-ra jó(jobb) a jvc (is).

Én azt mondom vedd meg azt és hozd el jövő vasárnap a füles találkozóra. :)

A sony az alapból jó szerintem mindenre. Elég kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt.

(#34621) Bodz válasza kemcso (#34619) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az enyém meg ideért, csak még ki se bontottam. :)
Ha már elfelejtkeztem róla, akkor most kibontottam. S változat, remek, jót küldtek. Mehet az erősítőbe reggelig. :)

[ Szerkesztve ]

(#34622) kemcso válasza Bodz (#34621) üzenetére


kemcso
Ármester

Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a véleményed róla :)

(#34623) ggeleven válasza kemcso (#34622) üzenetére


ggeleven
őstag

Valaki hozzon nekünk egyet! :R :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34624) Ati1979 válasza hobbyone (#34601) üzenetére


Ati1979
veterán

Hú de kipróbálnám ezt a hybrid sony-t. Elég brutális lehet és az ára sem annyira vészes. :)
(ahhoz képest ...)

[ Szerkesztve ]

(#34625) Alg


Alg
veterán

Nah... A161p teszt a csőben, modira vár a kilövéssel :)

Nagyon kíváncsi vagyok a talira, mert nem sok helyen tudok rajta fogást találni.
Remélem el tudok menni, egyre jobban sűrűsödik az a hétvégém, már 20-21-re van programom, és lehet 22 délutánra is, este még szabad

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34626) Alg válasza Alg (#34625) üzenetére


Alg
veterán

...és rákérdeztem meelec-éknél FB-on, hogy mégis akkor ezt most hogyan kellene hordani, over the ear vagy hagyományosan? :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34627) Ati1979 válasza Alg (#34625) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát a múltok is olyan 6-7 óra körül fejeztük be, ha nem tévedek.

Szerintem nagyon sokáig nem maradunk. Legalábbis én nem tudok az biztos.

(#34628) Alg válasza Ati1979 (#34627) üzenetére


Alg
veterán

Még semmi sem biztos, igyekszem hétvégéig kideríteni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34629) Ati1979 válasza Alg (#34628) üzenetére


Ati1979
veterán

Amúgy 21-én meg füles találkozó lesz. :)

Ez egy ilyen hétvége lesz. :DD

(#34630) ggeleven válasza Ati1979 (#34629) üzenetére


ggeleven
őstag

Nem belevau, de fejest akartál írni, nem? ;]
Tedd le azt a sört! :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34631) Ati1979 válasza ggeleven (#34630) üzenetére


Ati1979
veterán

De azt. :)

Csessze meg, pedig nem is ittam semmit... :DDD

Ha sör lenne csak akkor tenném le ha kifogyott volna dobozból. Nem pazarlunk! :D

(#34632) Kube


Kube
senior tag

Üdvözlet!

Fülhallgatót keresek 5k körül, akár feljebb is lehet menni egy picit. Fontos lenne, hogy azért bírja a strapát ne kelljen kábeltöréssel már az első hónapban visszavinni. Egy XpressMusic hajtaná meg, néha egy komolyabb hangkártya is. Stílus vegyes ( dnb dubstep rock punk funky ).

A tippeket előre is köszönöm.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#34633) #16820480 válasza Alg (#34626) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez engem is nagyon érdekelne, mert valahogy a formájából az jött le, hogy inkább hagyományos behelyezéssel, de láttam olyan promó képet tőlük, ahol over-the-ear volt. Viszont úgy túl hosszúnak tűnik a kábel tövénél az a műanyag.

(#34634) Alg válasza #16820480 (#34633) üzenetére


Alg
veterán

Én over the ear használom, mert a szögben álló vetőcső miatt így jobban illeszkedik, a mikrofont meg úgysem használom... mondjuk beletelt egy kis időbe, mire rájöttem hogy tegyem be, a törésgátló tényleg elég hülyén áll...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34635) hobbyone


hobbyone
aktív tag

vebbful

görbék: Quadbeat, Quadbeat Special Edition, Quadbeat 2

A Special Edition-nél látható egy ábra, mely az original verzióval veti össze: az SE verzióban több a mély. Az ebay-en úgy látom az SE verziót lehet kapni. Ennél a ház hátulján a logó piros.

A Quadbeat 2-ben pedig még az SE verziónál is több mély van, és a magasai kevésbé csúcsosak. Kissé kockázatos a Quadbeat 2 megvásárlása, mivel még írásos véleményt nem találni + 15$-al többe kerül.

egonolsen

Vsonic GR06, VSD1S, VC02; Sony XBA-C10

Utóbbi itthon is kapható.

Alg

Próbáltad az oldalakat felcserélve?

(#34636) Alg válasza hobbyone (#34635) üzenetére


Alg
veterán

Próbáltam, az volt az első ötlet nekem is - valahogy nem az igazi

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34637) hobbyone válasza Alg (#34636) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Nem értem, miért kellett a kábelvédős részt ferdére csinálni, így még jobban kilóg:

Ezen a képen persze úgy tűnik, mintha fül feletti vezetésnél ez pont jó lenne:

Egyébként hangra szuper lehet. :R A csaj sem véletlenül pucér.

A tactile feedback indicator tényleg hasznos?

[ Szerkesztve ]

(#34638) Markizmark válasza Alg (#34634) üzenetére


Markizmark
addikt

A161P mennyire jó cucc? Karakterisztikája milyen?

hobbyone, köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34639) Alg válasza hobbyone (#34637) üzenetére


Alg
veterán

Így ahogy a képen van lehetetlen betenni, teljesen más szögben áll a kábelvédő.

A tactile feedback indicator tényleg hasznos?
Mivel a jobb oldalon van a mikrofon, így igazából észre sem vettem hogy ezzel van megjelölve :DDD szóval szvsz tök felesleges, ha lenne p nélküli verzió akkor lenne jó

vebbful: egyenletesnek mondanám, kis magas, és talán egy nagyon-nagyon pici mély kiemeléssel

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34640) dragonfx


dragonfx
veterán

hi
edzéshez valami belépőszintü nem agybadugos fülest keresek.
csak erre kéne.
a lényeg jo hangosan szoljon és valamennyire kiszürje akülvilágot.tudom 1000ft.ért nem kell csodát várni de ha veszek mit nézzek meg a füllhallgatón?
a db nagysága az ami arra utal emnynire hangos?
a neodium mágnes meg azért felős basszusosabb legyen a nóta? :C :U
jol gon dolom vagy hogy van ez.
max 1500ért akarok nem tudok rá vigyázni.fogyoeszköz nálam.
tudom ebbe aszegmensbe sokféle fajta márka van ezért kéne valami feltétel ami alapján kiszürnéám hogy az olcsok közt mi az amelyik nem ultrafos.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34641) MPeter87 válasza dragonfx (#34640) üzenetére


MPeter87
őstag

Szerintem erdemes lenne kisit tobbet szannod ra, valamint agybadugodat nezni. Egyreszt az agybadugosak nehezebben esnek ki, kevesbe kell igazgatni oket es azaltal, hogy jol szigetelnek, kiszurik a kukso zajokat, nem kell full hangeron uvoltetni a zenet, kimelik a fuledet, nem vagjak olyan konnyen szet a hallasod.
Agybadugosbol vannak ful feletti kabelvezetesuek is, amiket eleg az edzes elejen bedugni es piszkalni sem kell. Egy sima earbud-ot szinte biztos, hogy percenkent igazgaznod kellene...

(#34642) adequate_cou


adequate_cou
senior tag

Sziasztok!

Ezek között vacillálok:

Canyon CNR-EP8L

Maxell HP-CN 25 Metallics

Melyik ajánlanátok?

A lényeg a tartósság, nem vagyok audiofil. Ha ezekkel probléma, van, megtörik, kontakthiba, akkor Edigital szerintetek cseréli garanciaidőn belül?

(#34643) TheZukker válasza kemcso (#34619) üzenetére


TheZukker
tag

illetve (#34621) Bodz : én is kíváncsi vagyok mit gondoltok róla. :R

(#34644) Markizmark válasza Alg (#34639) üzenetére


Markizmark
addikt

Hang minősége gondolom elég jó... Térhatása milyen? Mennyire 'vagy ott' a koncerten?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#34645) alpihun


alpihun
senior tag

Vennék eBayen Kínából egy olcsó és alap agybadugóst. Tehát ingyenes szállítás és max. 15 dollár.

A mostani egy nem-agybadugós tartozék a telefonom (Nokia Asha 302) mellé. Az egyetlen baja az, hogy kényelmetlen és folyton esik ki a fülemből, főleg futás közben.
A hangzása az viszont perfekt volt az én botfüleimnek, mondjon ki mit akar.
Ezért is nem szeretnék többet szánni rá, bár ha már veszek, nem egydolcsis-micimackóst akarok.

Ne legyen az, hogy nem írtam, de nem hiszem, hogy ebben az árban is vannak különbségek: alternatívtól (Coldplay) heavy metalig (Metallica) kb. mindent hallgatok.

A legtöbbet eBay linkekkel tudnátok segíteni, mivel ebben új vagyok, tulajdonképpen ez lesz az első (próba)vásárlásom.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#34646) hobbyone válasza alpihun (#34645) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Samsung HS3300 Tajvanból

Ha eredeti, akkor ilyen a frekvenciagörbéje: http://rinchoi.blogspot.hu/2013/07/samsung-hs330.html = basshead

(#34647) szakibá... válasza adequate_cou (#34642) üzenetére


szakibá...
senior tag

Inkább a Maxell.
Az E-digitalnál a garanciális ügyintézés olyan, hogy először a boltban a pofa megvizsgálja, hogy a vezeték nem törött-e, mert ha látszik a törés vagy sérülés, az nem garanciális hiba. Aztán elküdi "szervízbe", ahol ülnek rajta egy hónapot. Mivel úgysem tudnák megjavítani, akkor megadják a csereengedélyt, vagy visszaadják az árát. Rosszabb esetben le kell vásárolni.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#34648) Alg válasza szakibá... (#34647) üzenetére


Alg
veterán

Rosszabb esetben le kell vásárolni.

Ez az, amit törvény szerint nem kötelezhetnek. Vagy csere, vagy szerződés semmis, és akkor pénzvissza.

vebbful: átlagosnak mondanám, nem annyira levegős mint a PL50, de most kipróbáltam kíváncsiságból a telefonomhoz kapott headsetet, na az kb. mintha a budiból szólt volna. A jó közép/magas tartomány sokat segít a térérzeten.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34649) dudika10 válasza adequate_cou (#34642) üzenetére


dudika10
veterán

A kábelszakadás sehol nem garanciális probléma elméletileg, tehát ha bárhol elzavarnak vele, nekik lesz igazuk.
Ha ilyen igényed van, akkor legnagyobb eséllyel MM-ben és hasonló nagy áruházakban próbálkozz a vásárlással, mert ott a garanciális ügyeket intéző hölgyike szó nélkül cserélni fogja (mert nem ért hozzá és nem is érdekli), csak ne kelljen vitatkoznia senkivel. De garancia erre sincs természetesen.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34650) alpihun válasza hobbyone (#34646) üzenetére


alpihun
senior tag

Azok az ábrák semmit sem mondanak számomra. :) De ha szerinted jót mutatnak, akkor hiszek neked.
Viszont ahogy a kialakítását nézem nem az a cső-izé, hanem olyan gömbölyű, érted na. Nem fog ez pont úgy hullani a fülemből mint az earbuds?

Ja és ha ez S4-re lett tervezve, nem fog torzítani Nokiával? Mert a mostani csak a telefonjával élvezhető. Ez lenne a következő szempont.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.