Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) Ati1979 válasza #16820480 (#34197) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem nekem lesz csak nem most. :)

Majd ha normálisan keresek. (nem ebben az országban)

Sok sikert az úl munkához!

(#34198) filózoli

Nekem egy jobbfajta mobiltelefonba beépített fényképezőgép is elég lenne. :)) :B

(#34199) gelbelex
"Ha akarod, többen vannak körülötted"

Ezt nem teljesen értem. :B

(#34200) sheratan

Nekem kéne:
mytek 192 DSD, akkor egy ilyen, kellene még egy shure se846, és egy ilyen :)

Laptopból vagy egy x220, vagy egy vaio Z telóból meg ez az új nokia csodatelefon. :)

(#34202) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Annyit beszéltetek itt a vsonic gr06-ról, hogy feljebb ment az ára az amazonon...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34203) #16820480 válasza Ati1979 (#34201) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi :) Még nem tudom mi lesz az, de majd elválik hamarosan.

Hát, azt a 846-ot meg kellene hallgatni, nem tudom, hogy tényleg nyújt-e annyit, amennyivel többet kérnek érte. Egyszer csak megveszed, és akkor kipróbáljuk :))
A többi meg egyéni preferencia, persze jó lenne, de most érted, látatlanba nem fogok bevásárolni high-tech cuccokat, csak azért, mert drágák = biztos jók. Ezt a kínaiak csinálják körülöttem, most is jött egy arc ide üzleti útra, volt egy Nikon D300 nála, és kitobjektívvel használta automata módban, aztán csodálkozott, hogy szarok a képek, majd mikor átrakta manuális módba, akkor még szarabbak lettek, mert fogalma sem volt az alap beállításokról... :U Szóval először megtanulom értékelni és kezelni az ilyesmit, aztán majd jöhet a bevásárlás :P

(#34204) Ati1979 válasza Speeedfire (#34202) üzenetére


Ati1979
veterán

LOL! :DDD
Ki tudja kik olvassák ezt a fórumot. :U

#34203) sheratan

Nyilván én se. 846 előttem is nagy kérdés. Szerintem túl drága. De majd meglátjuk...

Az ATH az megéri az árát. (még a Mo-it is) a kis erősítő is elég király állítólag...
a mytek meg eszméletlen...

(#34205) #16820480 válasza Ati1979 (#34204) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jól van, mondom, majd miután megvetted meghallgatjuk :P
Van amúgy bennem egy kicsit olyan, hogy szeretek egyedi cuccokat használni, szóval ha már más is vesz ilyet a környezetemben, akkor esélyes, hogy megpróbálok keresni egy hasonlóan jó, de más márkát/típust.

(#34206) TheZukker válasza Ati1979 (#34196) üzenetére


TheZukker
tag

Írtam egy random számot. :D
Sejtettem, hogy nincs Kecskeméten. Sajnos...:(

(#34197) sheratan Mennék én, de sajnos tényleg nem így működik. :(

[ Szerkesztve ]

(#34207) ggeleven válasza TheZukker (#34206) üzenetére


ggeleven
őstag

Jöjjenek ők is, mi megfertőzzük őket (is) és akkor már tolják is a pénzt, hogy veheted a cuccokat! :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34208) Ati1979 válasza #16820480 (#34205) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez ilyen wish list. :)
Ennyi lóvém nincs.

Szóval lehet, hogy már nem itthon fogom megvenni..

A kis erősítő inkább sanszos szerintem... :)

(#34210) TheZukker válasza ggeleven (#34207) üzenetére


TheZukker
tag

Apát lehetne is.:D

(#34211) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Most vettem észre, hogy a Philips SHE3580 benne van ljkerl Earphone Buyer’s Guide-jában.

Már egy ideje kijött a Meelec M-Duo (dual dynamic).

Van egy olyan érzésem, hogy az IE80 nagy pozitív meglepetést fog okozni. Nem véletlen, hogy egy picit gelbelex is megingott saját IE8-a eredetiségének kérdésében. Akkoriban szerintem már 5x-6x ezerért már jó vétel volt az IE8. 4x ezerért vette, hmm.. Fake IE8 review

sheratan

Ha már Kínában jársz rendelhetnél ilyet Japánból. :P

[ Szerkesztve ]

(#34212) #16820480 válasza Ati1979 (#34208) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem baj, mjd akkor a nemzetközi fülestalálkozón meghallgatjuk :D Meg lehet bármit szervezni!

filózoli:Tudom, hogy kifutó, várom is, hogy frissítsék, bár igazából nem nagyon hiányzik nekem abból semmi. Talán a HDR mód poén, de amúgy a hajtogatós kijelző meg a több mpx, meg a hasonlók egyáltalán nem hoznak lázba.

(#34213) filózoli válasza hobbyone (#34211) üzenetére


filózoli
senior tag

"Van egy olyan érzésem, hogy az IE80 nagy pozitív meglepetést fog okozni. Nem véletlen, hogy egy picit gelbelex is megingott saját IE8-a eredetiségének kérdésében. Akkoriban szerintem már 5x-6x ezerért is jó vétel volt az IE8. A 4x ezer, hm.."

Hm... :) Annyi bizonyos, hogy a saját - meglehetősen pozitív - véleményemtől függetlenül eddig akárki hallgatta, mindenki el volt ragadtatva az IE80-tól. Főleg a hatalmas soundstage tetszett az emböröknek, de hangsúlyozták a hang tisztaságát és részletgazdagságát is. :)

Sheratan: nálam az AF fejlettsége meg az ISO performance számít főleg, de persze nem megvetendő a 70D ultragyors követő AF-je sem videózásnál. :)

[ Szerkesztve ]

(#34214) #16820480 válasza hobbyone (#34211) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vehetnék éppen, csak nem látom sehol Kínában, szóval külföldről kellene rendelni ott is valószínűleg, csak nem tudo japánul, így ez kicsit nehézkes azért.

filózoli: Videózni egyátalán nem szoktam, így ha nem lenne ilyen funkció, az sem zavarna :D Az AF meg az ISO persze jól jön. Igazából én a WB beállítások miatt akarnék feljebb váltani, emrt az 550D nem tud teljesen manuális WB-t.

(#34219) lacko6 válasza hobbyone (#34211) üzenetére


lacko6
senior tag

Lehet benevezek ZH-DX200-CT-erre 14000ft lenne.Remélem van bass benne.

Kössz az infót. :R

(#34220) Ati1979 válasza hobbyone (#34211) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja hogy nem biztos, hogy eredeti. Meghallgatjuk az ie80-at. Maradjunk ebben. :)

(#34212) sheratan

Ha majd megyek jó messzire megyek, de egyenlőre még maradok... :)

(#34225) #16820480 válasza Ati1979 (#34220) üzenetére


#16820480
törölt tag

Új Zéland? :)

cattus: És ezt a füles topikból kellett megtudjam :N Köszi az infót!

(#34226) Ati1979 válasza #16820480 (#34225) üzenetére


Ati1979
veterán

Oda szervezzük a következőt! :)

Kanada inkább. :)

Új Zéland = plan C esetleg.

(#34234) #16820480 válasza matyi012345 (#34230) üzenetére


#16820480
törölt tag

OFF kiszedve.

Zenével kicsit más, mert amíg nem hallgattam meg jobb cuccokat, addig azt hittem, hogy felesleges költsek rá, mert úgyse hallanám a különbséget, csak rengeteg pénz, stb. De valójában hallható, még ha nem is tudom igazán jól megfogalmazni, hogy mi a különbség, de hallható a minőségi javulás egy olcsóbb forrás és egy drágább közt. Mondjuk lehet, hogy nem lenne rossz valami önképzést ebben a témában, hogy egyáltalán hogy működnek ezek a hangrendszerek, milyen technológia miért jó és mit tud. Eddig majdnem teljesen kiesett ez a látókörömből, de "sajnos" azt hiszem felakadtam a horogra... :D

[ Módosította: crey ]

(#34235) matyi012345 válasza #16820480 (#34234) üzenetére


matyi012345
őstag

Hát igazából ez engem is érdekelne, szóval ezzel ketten vagyunk, csak attól tartok hogy ha kicsit is mélyebbre ásnám magam ebben az egész hangtechnikai dologban akkor hamar eljutnék olyan matematikai képletekhez meg egyéb dolgokhoz amiket még csak megszagolni sem tudnék :B :( . Így aztán nincs sok értelme...Addig marad a tesztek, grafikonok böngészése, fórumozás, meg ha van lehetőség akkor hallgatózás. A másik bajom meg az, hogy nem tudok erre egyelőre sok pénzt áldozni. Egyelőre egy Shure SRH240-nek is örülnék valószínűleg, bár azon gondolkozom hogy kitoljam-e a keretet a 440-ig. De ezek a Shureok még mindig az alsó kategória alját képviselik, tisztában vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#34236) gelbelex válasza hobbyone (#34211) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem inogtam meg, továbbra is tartom, amit a #33978-ban írtam. Két kiegészítés:
2009 tavaszán vettem, a címke szerint az audio partner importálta, és ez (első hozzászólás) alapján nem fake.
A fentiek alapján racionális okot a megingásra az adna, ha egy másik IE8 v. IE80 kategóriával jobban szólna érdemi összehasonlításban, de még akkor is lehetséges, az enyém valahogy elromlott, rossz, selejtes.

[ Szerkesztve ]

(#34237) #16820480 válasza matyi012345 (#34235) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az az igazság, hogy a fizika sem mágia, és el lehet teljesen érthetően magyarázni, cas kmegfelelő ember kell hozzá. Mondjuk nem tudom, hogy hangtechnikában mi lenne ilyen jellegű olvasmány, mert az az igazság, hogy a külföldi fórumokat azért nem igazán komálom (beleértve a headfi-t is), mert túl nagy a "zaj", a angolul akárki írhat, és írnak is. Elég megnézni kb bármilyen cikk/hír angol komment szekcióját :D Szóval valami olyan kellene, ami kicsit minőségibb leírás. Mert így kicsit hülyén érzem magam, hogy még az olyan dolgok sem mondanak szinte semmit, amikor látom egy füles lebontását, hogy mi micsoda rajta és mit csinál.

Egyébként én azt nem vágom a fejesekkel kapcsolatban például, hogy akkora hatalmas driverrel elég tekintélyes súlyuk van, hogy nem kényelmetlen az mondjuk egy-két album végighallgatásakor?

(#34238) dudika10 válasza gelbelex (#34236) üzenetére


dudika10
veterán

Audio partneres matricával hamis nem igazán kerülhetett boltba.
A hamisítványok rendszerint 5.000 forintos kategória hangját épphogycsak elérik. Hallottam már párat.

Nem most fedeztétek fel a spanyol viaszt, ennyit tud, az IE80 sem képvisel sokkal magasabb színvonalat.
Persze aki a 3.000 forintos kategóriáról ugrik, annak hatalmas ugrás...

(#34237) sheratan: A legtöbb fejes 1/4 kiló körül van, és a fejeden keresztbe támaszkodik. Egyáltalán nem nagy súly. De például egy Roccat Kave (meg általában az 5.1-es csodák) nehéz (meg szar).
A kényelmetlenséget általában a párna nem megfelelő mérete, formája, anyaga vagy a nagy szorítóerő szokta okozni. De van jópár olyan fejhallgató, amiről elfeledkezel, ha rajtad van. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34239) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Kérdésem volva: egyik barátom akar venni egy AKG K374-et és megkért, hogy valahol nézzek utána, hogy az AKG K374 mennyire jó a mélyekben, szubbasszus tartományokban pl hozza e szépen tisztán amit kell? Főleg olyan elektronikus zenékhez kellene neki, amikben fontosak a basszusok, pl dubstep, dub, breakbeat, ilyesmik de nem akar ugyanakkor túlságosan bass heavy fülest.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34240) gelbelex válasza dudika10 (#34238) üzenetére


gelbelex
őstag

Egyrészt köszönöm az információt, másrészt (tudva, hogy elfoglalt vagy, ritkán nézel a topikra)... ennyi tapasztalat birtokában hagytad itt a jónépet ennyit vitatkozni...??? :Y (No offense ;) )

Egy PX200 fejesről váltottam, ahhoz is jelentős különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#34241) hobbyone válasza nubreed (#34239) üzenetére


hobbyone
aktív tag

nubreed

Itt a fórumozók között nincs olyan, aki hallotta volna ezt a modellt. A head-fi.org-on lehet olvasni véleményeket.

Ha jó ár-érték arányú fülest akar a haverod, akkor Vsonic VSD1, LG Quadbeat (a gyári fülgumikal rossz a hangja), Sony MH1C (kábelével szinte senki sem elégedett).

Az első kettő külföldről rendelhető, utóbbi Mo-on is kapható.

A Quadbeat talán az, amelyik a kiegyenlített és a V hangzás között van, tehát ennek lehet legkevesebb a mélye. Bár egyik sem basshead.

Ajánlott olvasmány: http://theheadphonelist.com/articles/earphone-buyers-guide/

gelbelex

A negyvenezres ár akkor is furcsa + matricát is lehet hamisítani, átteni
Amit belinkeltem fake review-t, abból az jön le, hogy vannak jó hamisítványok is. De ok, befejeztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#34242) #16820480 válasza dudika10 (#34238) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem is kifejezetten a súly, hanem az, ahogy a halántékomat nyomja a fejhallgató, az szokott zavarni. Mondjuk amiket a múltkor próbáltam, azok egész jónak tűntek, de hát maximum 5 percig voltak a fejemen.
De akkor azt mondod, hogy a normálisan kialakított fejesekkel nem kellene ilyen problémám legyen?

(#34246) gelbelex válasza hobbyone (#34241) üzenetére


gelbelex
őstag

Igen, lehetséges matricát is hamisítani, kérdés, van-e értelme a magyar importőr matricáját is ráhamisítani egy termékre, azaz magyar illetékességű bűncselekményt elkövetni. Ha hamisítottat importál valaki, nem a legtisztább rákenni az egészet a messzeföldi szállítóra..?
2009-ben vettem, azt tippelem, akkor még nem volt másféle hamisítvány, csak az, amit én linkeltem.
Ezzel együtt is bármi lehet, majd eccer összevetem másik IE8-cal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.