Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) hobbyone válasza Zoli133 (#34947) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Az MH1C tényleg érdekes darab. Mind ljokerl, mind Clieos, mind Rin-Choi elismeri. Igaz Rin Choi belefutott hibás darabokba első méréskor. Az ő véleményük sokat dob a latba.

Az MH1C fórumát olvasva azonban tényleg vegyes a kép. Itt a fórumon is van akinek tetszik, és van akinek nem. :K

Ettől még a Shure nem lesz jobb/rosszabb vétel.

(#34952) Ati1979 válasza hobbyone (#34948) üzenetére


Ati1979
veterán

"A gyári kábel itthon 15.000 forint." -

Voltam személyesem a márkakereskedésben és ott mondták, hogy nem ugyanazzal a kábellel szerelik a 215-öt és a 425-öt. (Kinézetre egyébként ugyanolyanok csak a csatlakozónál van ráírva más.)

A 215 kábelének az ára ha jól elmlékszem akkor 4-5k.

A 425-é a 15k.

Tehát a 215 kábelcseréje nem egy akkora horribilis összeg.

(#34953) bluemirage


bluemirage
őstag

Elolvastam a bevezetőt, visszaolvastam, próbáltam rákeresni a hangerőszabályzó szavakra... meg minden. Utána néztem néhány itt szóba került típusnak, de sok olyan van ami már nem kapható.

Tehát egy Sansa Clip+ lejátszó mellé kellene nem agybadugós füllhallgató.
A hallgatott zene inkább akusztikus, semmi esetre sem basszussal teli elektronikus zene. Tehát inkább Simon & Garfunkel, -nem röhög!- :U vagy MR2 akusztik vonala... stb...
Tehát a earbud és hangerőszabályzó a 2 fontos szempont. Mániám, hogy állandóan változtatom a hangerőt :B és a lejátszók gagyi gombjait nem erre találták ki.

Most egy Sony MDR-E819V van. Lehet drágább is... talán 5e-15 eFt közé befér valamilyen? :F
Nem szeretnék annyi költeni rá, mint a lejátszóra.... annyira nem vagyok audiofil'.

Meliora sunt bono inimica

(#34954) gelbelex válasza bluemirage (#34953) üzenetére


gelbelex
őstag

De még lehetsz (audiofül)... ;]
A Clip+ ui. sokkal jobban szól az áránál (mert occó kici műanyag), és jóval többe kerülő fülesekből is kihozza a bennüklévőt, vagy annak jó részét. (A hangjában azonos Fuze-omat próbáltam többmindennel, bele is szerettem egy Amperior nevű fejesbe. :B )
De ha költséghatékonyság, én a GR06-ot venném a Clip+ mellé (keress rá itt a topikban).

[ Szerkesztve ]

(#34955) #16820480 válasza gelbelex (#34954) üzenetére


#16820480
törölt tag

A GR06 pont nem hangerőszabályzós és pont nem earbud, a többi stimmel :D

Sajnos az igényeinek megfelelő cuccokból nincs is hatalmas választék, illetve kevés is a tapasztalat velük.

(#34956) raven12 válasza hobbyone (#34948) üzenetére


raven12
senior tag

Te se bírsz ám elfogadni másokat, headfire alapozod a véleményed, többször hibás információkat közölsz...
SZERINTEM jobb lenne, ha többször biggyesztenéd oda a SZERINTEM szócskát a mondandódba...
A Rin-choi mérések baromijók, mindent megtudsz belőle, csak azt nem, hogy milyen érzést kelt a hangja. Sokminden alakítja a hangkarakterisztikát, hangérzetet, nem csak a frekigörbék és torzítások...
A cserélhető kábel meg igenis jó VALAKINEK, ha hosszútávra tervez, legnagyobb eséllyel az hal meg, ha valami, egy drága cuccot ezért kidobni pedig elég fájdalmas. Mégiscsak egyszerűbb, mint forrasztgatni, a modolt kábelekről már ne is beszéljünk...

Mindenki elfogult ebben a fórumban, Te is, meg kéne tanulni együtt élni ezzel. Ati-ék nyomják a GR06-ot, miközben VSD1-e ha jól tudom, senkinek sem volt, lehet, hogy jobb. LEHET. De ezt biztosan valszeg sosem fogjuk tudni. Ez van.
És természetesen ott van a preferenciaelv. Ami valakinek nem tetszik, lehet, hogy másnak igen. Tényleg "mindennél van jobb".
Fejhallgató fronton például vannak olyanok, akiknek az ATH-AD2000 olyannyira tetszik, hogy egyenesen a kedvencük, és többször drágább fejesek elé teszik, pedig a többség nem így vélekedik. Ez csak egy kiragadott példa, ami eszembe jut.

Egyébként minden szégyenérzet nélkül ki merem jelenteni, hogy a gyakorlati tapasztalatom a csekély és a nulla között van.

[ Szerkesztve ]

(#34957) kemcso válasza #16820480 (#34949) üzenetére


kemcso
Ármester

Köszönöm!

igazából a VSD1 még úton van, de már nézegetem merre lehetne továbblépni, ha nem lenne meg a tökéletes érzés :))

(#34958) hobbyone válasza Ati1979 (#34952) üzenetére


hobbyone
aktív tag

(#34959) gelbelex válasza #16820480 (#34955) üzenetére


gelbelex
őstag

Öőőő, tényleg. :B :B
Így már sokkal kevésbé számít a véleményem, de én még így is a GR06-ot venném. ;)

Bluemirage, elnézést kérek.

(#34960) #16820480 válasza kemcso (#34957) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a VSD1-ről nem továbblépés a GR06, de talán még a 215 sem igazán. Illetve nem számottevő. Attól függ milyen fajta hangzást keresel igazából. Ha már eljutottál oda, hogy akár több tízezret kiadsz egy fülesre, akkor tényleg leginkább az igényeid szabják meg, hogy melyik modell lesz a nyerő.

hobbyone: Kompatibilis vele, persze, mert az egész széria pont ilyen csatlakozót használ. Be lehetne linkelni a Logitech német oldalát, ahonnan 20€-ért lehet rendelni hozzá kábelt, rendes számlával. Ne is beszéljünk a rengeteg egyéb utángyártott típusról.

gelbelex: Egyébként én is tökéletesen igazat adnék neked, olyan zenékhez nagyon jó szerintem a GR06. Amúgy a hangerőszabályzó nem feltétlenül fog szerintem működni a kábelre szereltek közül, mert ezt szoftveresen kellene kezelje a lejátszó. Kipróbálhattuk volna a találkozón, mert nekem pont olyan kábelem van, de ez valahogy elfelejtődöt.

[ Szerkesztve ]

(#34961) Ati1979 válasza raven12 (#34956) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen mondhatni teljesen egyetértek ezzel a véleménnyel.

A legtöbben igen kevés fülest hallottunk és sokan tesztek alapján ajánlgatnak. Viszont itt van ez a nagyon jó kezdeményezés, a füles találkozó.

Próbálunk minél több fülest begyűjteni és letesztelni, és ezután amennyire csak lehet a gyakorlati tapasztalatokra építeni.
Aki el tud jönni azt szívesen látjuk, viszont ha gyakorlati tapasztalatok és több ember véleménye alapján elkészül a teszt akkor elsősorban arra fogunk támaszkodni. Legalábbis remélem. :)

Lehet így ajánlgatni meghallgatás nélkül, de az nem annyira hiteles. Legalábbis számomra nem. :N

"Fejhallgató fronton például vannak olyanok, akiknek az ATH-AD2000 olyannyira tetszik, hogy egyenesen a kedvencük, és többször drágább fejesek elé teszik, pedig a többség nem így vélekedik."

- Pl. nekem nagyon bejön. ATH-AD2000x a pontos típus. Az AD2000 a korábbi model.
Amúgy ez az ath nyitott csúcsfejese. Tehát a felsőkategóriában versenyez és itthon 345k-ba kerül...

Kompatibilisnek kompatibilis, de gyárilag nem ezt adják a 215-höz. Lehet venni hozzá 200USD-ért is kábelt amúgy.

Hú ezt fel kell dolgoznom. 500k-s füles :Y

[ Szerkesztve ]

(#34962) raven12 válasza Ati1979 (#34961) üzenetére


raven12
senior tag

Nem tévesztettem el, az AD2000X az kiegyenlítettebb, az AD2000 más, kicsit különc.

Arra akartam rávilágítani egyébként, hogy az sem megoldás, ha mindenki szajkózza a magáét, de az sem lehetséges, hogy mindenki összhangban van, mert nem is tükrözné a valóságot.

[ Szerkesztve ]

(#34963) Ati1979 válasza raven12 (#34962) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja értem. Akkor erről a projektről lemaradtam. :) Szerintem itt egy a kérdés, valaki szereti-e az ath-s hangzást vagy nem. Ez elég megosztó szokott lenni.
Én csak az AD1000-et hallottam, úgyhogy erről a témáról nincs véleményem. :)

Kedvencem az 500k-s füleshez.
Kirstály díszítés: 75K :D

Szerintem ha meglesz a teszt, akkor majd beszúrjuk a linkjét az ajánlóba és az lesz a kiindulási alap.
A fejes topicban is van ilyen.

Ha valami kérdés van akkor azt meg úgyis felteszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#34964) Narakh


Narakh
senior tag

Nem szeretnék rámenősnek tűnni, csak úgy látom, a társalgás hevében már el is tűnt az előző hozzászólásom, úgyhogy szerényem megkérdeném újra: SoundMagic PL11, Brainwavz Alpha, Brainwavz Delta, Sony MDR-EX50 csapatból melyik állhat hangzása jellegében a legközelebb a Panasonic RP-HJE120-hoz illetve melyik volna legjobb ár-érték arányban? Jó volna az eddiginél eggyel izmosabb kategóriára váltani, de egyelőre azért nem kísérleteznék másfajta hangprofillal.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#34965) Ati1979 válasza Narakh (#34964) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem élő ember nem hallotta még együtt ezeket. Ezért nincs válasz.

Én a helydben megvenném a sony-t vagy egy ilyet. Ezek elég jó fülesek az árukért. Csodát azért ne várj ennyi pénzért.

(#34966) hobbyone


hobbyone
aktív tag

raven12

"Többször hibás információkat közölsz!"

Miről beszélsz? Én nem tennék ilyen kijelentéseket a helyedben!

Ati1979

Sok a fórumon a szűk látókörű ember, én csak megvilágítom a lehetséges alternatívákat.

Jössz ezzel az én már hallottam sablonszöveggel. Ja, mert te voltál az első fülhallgatós találkozón? És akkor mi van? Már csak az beszélhet, aki ott megjelent/megjelenik?

Kinek a véleménye hitelesebb:

- aki egy szórakozóhelyen 2 percig meghallgat egy fülest/füleseket egy 300 ezres lejátszóval

vagy

- valaki otthon, csendes környezetben többféle gumiharanggal és lejátszóval próbál ki fülest/füleseket, mellesleg már több tucatnyi fülessel volt tapasztalata + ért is műszakilag a dologhoz

Szálljatok le a magas lóról. Azért mert van egy-két magyar viszonylatban drága fülesetek, még ne gondoljátok azt, hogy hitelt érdemlőek a kijelentéseitek.

Volt már pár drágább-olcsóbb fülesem, tehát nem a levegőbe beszélek.

A topiknyitó frissítésében is igen serényen részt vettetek.

[ Szerkesztve ]

(#34967) Narakh válasza Ati1979 (#34965) üzenetére


Narakh
senior tag

A Pana volt életem eddigi legszebb hangú fülese, így azt hiszem, nem is igen tudom, milyen lehet a "csoda". :))

Ha nála többet produkál a felárért, elégedett leszek.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#34968) Ati1979 válasza hobbyone (#34966) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem itt senki nem ül magas lovon.

Én legalábbis biztos nem. Természetesen mindenki véleménye releváns a témában és nemcsak azé aki eljön vagy elment a korábbi találkozóra.

Úgy gondolom, ha többen meghallgatunk valamit ugyanarról a forrásról, és abból készül egy teszt az kiindulási alapnak jó lehet. Többet ér az innen onnan belinkelt tesztekél. Legalábbis szerintem.

Igen az első találkozón valóban rövidek voltak a meghallgatások, viszont most alaposabban szeretnénk tesztelni. Több ideig is leszünk ott és jobban fel is készülünk.

Senki sem vonja kétségbe azt, hogy te nem értesz hozzá. Nekünk pl. sokszor nem egyezik a véleményünk, de én utólag többször is igazat adtam neked.

A hozzáértés és tájékozottság szempontjából valóban irreleváns, az hogy valaki milyen árú fülest használ. A hangzás nem egy objektív kategória. Mindenkinek lehet véleménye. Szerintem nagy hülyeségeket nem írkál itt senki. Ha meg igen a többiek kijavítják...

Amúgy szerintem ha tudsz, gyere el te is vasárnap a találkozóra.
Szívesen látunk! :)

(#34967) Narakh

Szerintem próbáld be ennek a kettőnek valamelyikét. Általában mindenki elégedett ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#34969) raven12 válasza hobbyone (#34966) üzenetére


raven12
senior tag

És miből gondolod hogy a te kijelentéseid inkább hitelt érdemlőek, mint a miénk? Ki ül itt a magas lovon?

Félre ne érts, nem azt mondom, hogy kevésbé hitelt érdemlőek, ez a legkevésbé sem lenézés, de a "szálljatok le a magas lóról" mondat után egy ilyet leírni...

A túl sok könyvből okoskodás is veszélyes. Az általad általában szajkózott 10-15 fülesből kétlem, hogy 2-nél többet hallottál volna. Javíts ki, ha tévedek.

A téves információt pedig aktuálisan kábelárra értettem, és szerintem ez nem az első eset volt. Ha Ati-nak azt mondták a márkaszervizben, hogy 5k, akkor inkább annak hiszek.
De lehet, hogy eltúloztam a dolgot, akkor bocsánat, keverem a dolgot kicsit filózolival, aki általában a szokásosnál is hiteltelenebb forrásokból próbálta védeni az álláspontját.

(#34970) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Ati1979

"Lehet így ajánlgatni meghallgatás nélkül, de az nem annyira hiteles. Legalábbis számomra nem."

Egy magyar ember véleménye többet ér bárki másénál?

Ha a head-fi-on azt olvasom, hogy 10 embernek bejön egy füles, itt a magyar fórumon, pedig azt, hogy két embernek nem, akkor az a füles szar?

vagy

Ha a head-fi-on azt mondják egy fülesről többen is, hogy jó, de itthon még senki sem hallotta (pl.:Philips SHE3590), akkor azt nem lehet ajánlani? Megáll az eszem.

Miért ér többet egy magyar mobilarénás vélemény egy olasz head-fi-osénál?

Érted?

raven12

Az a kábel, amit belinkeltem, az az eredeti gyári Shure kábel. Az, hogy Ati1979-nek milyet ajánlanak, hogy kerül ide? Az UE kábel szintén nem Shure gyári kábel.

Érted?

Én az eredeti gyári kábel áráról beszéltem. Nem utángyártott, más gyártó kábeléről.

Figyelj oda, hogy mit írok! :((

Ati1979

A Shure nem gyárt külön SE215 kábelt, hidd el. Amit ajánlottak, valami utángyártott budget dolog volt. Nehéz megérteni?

[ Szerkesztve ]

(#34971) Ati1979 válasza raven12 (#34969) üzenetére


Ati1979
veterán

Tényleg azt mondták. Amúgy van benne logika.
25k-s fülesre nem raknak 15k-s kábelt. Ez egyértelmű.

Másrészről rányomják a füles típusának a megnevezését az ugyanolyannak kinéző kábelre. Ez sem véletlen...

(#34970) hobbyone

Eredeti shure kábelről beszéltek nekem. Rajta az se215-ös jelzéssel.
Gondolom nem hazudtak, csak nem kötik a jónép orrára. Akinek majd elcsesződik és tájékozatlan megveheti a 15k-sat.

Szerintem gyárt csak nem verik nagy dobra. Én láttam Zoli133 se215-én a kábelre írt típusszámot.
Bizonyítani nem tudom, de több mint valószínű hogy így van.

Amúgy igen értem. És jogos is a felvetés. Viszont valaki eljön pl egy ilyen találkozóra az személyesen is kipróbálhat több fülest is. Az jobb bármilyen tesztnél.

Aki nem jön el az meg keressen véleményeket a neten. Az ő kockázata.

[ Szerkesztve ]

(#34972) dudika10 válasza hobbyone (#34970) üzenetére


dudika10
veterán

Azt hiszem, hogy az információid a headfi-ről eléggé hiányosak pont úgy, ahogy az "eredeti gyári Shure kábelről" is. Inkább ezekről is gyűjts még információt. :U

Az "itthon senki sem hallott" kijelentésekkel meg nem ártana vigyázni néha.
Már többször kifejtettem, hogy miért nem írok minden egyes modellről...

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34973) hobbyone válasza Ati1979 (#34971) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Az igaz, hogy ha valaki több fülest hallott (pl. füles találkozón volt) jobban átlátja a dolgokat. De ettől még egy head-fi-os arc véleménye is vélemény, főleg, ha olyan fülesről van szó amit itthon senki sem hallott.

dudika10

Sokatmondó volt a hozzászólásod. Magyarul nem értem mire gondolsz.

raven12

Ha csak egy mic nélküli eredeti gyári kábel van, akkor miről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#34974) raven12 válasza hobbyone (#34970) üzenetére


raven12
senior tag

Ha azok az ajánlások már több évesek? Inkább hiszem el, hogy Ati-ék szerint szar az IE8, mint a többéves headfi review-oknak, ahol meg az árkategóriájában legjobbnak kiáltják ki. A head-fi amúgyis rengeteg álokoskodással van tele (ahogy lassan ez a fórum is, általam is :DDD ), jópár beépített emberrel meg sznobok ezreivel.

Shure márkaszervízben szerintem Shure kábelt ajánlottak neki :U

A túlzott makacsság nem egy áldásos tulajdonság, és többünkben is megvan, úgyhogy úgysem jutunk egyről a kettőre.

Részemről befejeztem, mert g*cire utálok másokat látatlanban meg amúgyis kielemezgetni, nem ezért születtem a férfi nembe :)

(#34975) Zoli133 válasza Ati1979 (#34971) üzenetére


Zoli133
őstag

Amennyit érdemben hozzá tudok tenni, hogy tényleg van egy megkülönböztető "se215" jelölés a jack csatlakozónál a kábelen, gondolom nem teljesen véletlen. De a héten valószínű lesz lehetőségem megnézni a többi shure kábelt is és összehasonlítom őket.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34976) Ati1979 válasza hobbyone (#34973) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez így van!
Külső szemlélőnek ez is egy vélemény meg az is. Csak sokszor ha olvasod a fóumot akkor így teszik fel a kérdést:

Ki az aki hallott már....?
Ki az aki hallotta már ezt a kettőt.....?

Az emberek jobban adnak annak a véleményére aki hallotta az általuk keresett fülest.

Ha itthon meg senki sem hallotta akkor meg tiszta sor.

Amúgy sokszor ugyanerről a témáról megy a vita a fejes topikban is. Ott általában nagyon nekimennek annak aki úgy nyilvánít véleményt, hogy nem hallotta az adott fejest.

Dudika10 nagyon sok fülest hallott már. Erre gondolt...

(#34975) Zoli133

Akkor jól emlékeztem. :)

De azért ne vagdosd szét őket csak azért, hogy megtudd mi van benne... :))

Az meg egy másik dolog, hogy mennyivel jobb az egyik a másiknál. Az ár mindenesetre 3*-os.

(#34974) raven12

Teljesen egyértelmű, hogy gyári kábelről volt szó. Amúgy nem ajánlották csak véletlenül szóba került a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#34977) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Belinkelné nekem valaki annak az eredeti gyári kábelnek a linkjét a Shure oldalán, amit kifejezetten, csakis az SE215-ös modell számára gyártottak?

Idézem az SE EAC64 kódjelű kábel leírását:

Kompatibilis SE 215, SE 315, SE 425 és SE 535 fülhallgatókkal.

Szerintetek a Shure gyárt csakis az SE 215-höz külön kábelt? :W

Hol éltek?

Ati1979

Egy felirat mit bizonyít?

[ Szerkesztve ]

(#34978) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Shure SE cucchoz milyen fülbe bigyót érdemes venni?
a gyári sárga kezd már rongyolódni :(( valami hasonló belső merevítős érdekelne :K

ill. egy custom fülbebigyó mod mennyibe fájhat?

:R

(#34979) Ati1979 válasza Zoli133 (#34975) üzenetére


Ati1979
veterán

Zoli, dobsz fel ide egy fotót a feliratos részről? :)

(#34977) hobbyone

Szerintem igen. Spórolnak a kábelen , de nem kötik a nagyközönség orrára. Ilyen egyszerű. Nem fogják uazt a kábelt az se215-re rárakni, mint az se425-re.

[ Szerkesztve ]

(#34980) Ati1979 válasza hobbyone (#34977) üzenetére


Ati1979
veterán

Bizonyítani nem bizonyít semmit. Viszont az látszik, hogy különbözőképpen jelölik meg a drágább és az olcsóbb modell kábeleit.

Én ezt nem tudom bizonyítani és nem is akarom. Nekem ezt mondták és én ezt el is hiszem, mivel nem volt okuk hazudni, meg ha belegondolok teljesen logikus a dolog.

Én is így csinálnám a helyükbe.

Bizonyítani legfeljebb akkor tudnám ha szétvágnék egy se425-ös kábelt meg egy se215-öst.
De ez a projekt nekem nem ér meg 20k-t úgyhogy hagyjuk ennyibe.

Szóval szerintem függesszük fel ezt a vitát mert sehova sem vezet.

(#34981) hobbyone válasza Ati1979 (#34979) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Azt nem értem, hogy egy szervizbe miért ne lehetne utángyártott kábel.

Egyszerűen arról van szó, hogy az SE215 (budget Shure) tulajok lehet nem engedhetik meg a 15 ezres kábelt. Ezért van talonban pár utángyártott.

És a dolog megfordítva:

Az az 5 ezres olcsó kábel szerinted csak az SE215-el kompatibilis, a többi modellel nem? Az egy dolog, hogy mit mondanak. Ugyanúgy jó a többi drágább modellhez is, csak azoknak a tulaját illik lehúzni/ tulaja megengedheti. Vágod?

Ti milyen világban éltek, de komolyan?

Minő véletlen: a Shure honlapján nincs külön se215 kábel.

http://www.shure.com/americas/products/accessories/earphones-headphones/earphone-headphone-cables

Pont, hogy a vita elvezet valahova, de ezt bízzuk az olvasókra. :U

[ Szerkesztve ]

(#34982) Zoli133 válasza Ati1979 (#34979) üzenetére


Zoli133
őstag

Megpróbálok holnap több fény mellett fotót csinálni. A kábelek közti különbség meg eldönthető könnyen, meg kell hallgatni az adott füles a 215 illetve mondjuk a 425 kábelével is. A kábel befolyásolja a hangot. Hamar kiderül ha nem ugyan az.

(#34981) hobbyone: Attól még, hogy gyárilag mással adják nem feltétlenül kell valamit elérhetővé tenni külön is.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34983) Narakh válasza Ati1979 (#34968) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm a tanácsot.

A JVC-t több helyütt bassheadnek jelölik, míg a Sony V-hangképű, akárcsak a Pana, tehát valószínűleg közelebb állhat az elképzelésemhez. Árgépen viszont a JVC-t "tipikus V-hangképűnek" írják, ami összezavar.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#34984) Ati1979 válasza hobbyone (#34981) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem meg logikusabb, ha eleve gyárt a shure a tömeges eladásokat produkáló se215-höz valami olcsóbb gyengébb kábelt. (se425, se535-höz képest)

Miért hagyná, hogy valaki más csinálja meg helyette? Jó bolt az nagyon is.

Az meg súlyosan deficites lenne a cégnek, ha 25k-s fülesre rárakna egy 15k-s kábelt. A profit borzasztóan lecsökkenne az se215-ön. Mert azért nem a kábel a füles lényegi része.

Szóval nagyon is indokolható logika van a dolog mögött. Ha meg elromlik a kábel megveti a vevő kényszerből a 15k-sat. Mert nem is tudja, hogy van 5k-s.

Számomra ez teljesen logikus...
Kapitalizmusban élünk.

Ki mondta, hogy csak azzal komptibilis? Mindegyikkel az.
Tudjuk, hogy nincs rajta. Mert akkor azt vennék az elromlott se215-ös kábelek helyett. Nem a 15 ezreset.
Te mit tennél a cég helyében?

Árulnád az 5k-sat vagy inkább a 15k-sat? :) Én is biztos, hogy az utóbbit raknám ki a honlapra.

(#34982) Zoli133

Köszi! :R

Ja igen. Erre azt mondom, hogy én alkatrészként nem vehettem jobb v bal oldali részt az se425-höz. :)
Csak a szervíz javíthatja. (cserélheti) A javítás az, hogy lecsavarja a rosszat és helyére rakja a jót.
A szerelés díja: 0 Ft.

(#34983) Narakh

Nincs mit! :)

Nem tudok többet segíteni mert nem hallottam a jvc-t. Próba szerencse. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34985) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok tudtok nekem ajánlani 30 ezerig egy jó fülest? Zene terén a klasszikustól az elektronikusig minden szóba jönne, valmint nem lenne baj ha a mélyek jól szólnának. Telóról/mp3 lejátszóról használnám. Előre is köszi!

(#34986) contaxg válasza Beast007 (#34985) üzenetére


contaxg
veterán

Shure SE215

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34987) hobbyone válasza Narakh (#34983) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Narakh

A JVC-ben több a mély, mint a Sony, Pana modelljeiben. A basshead kifejezés arra utal, hogy a mély tartomány jelentősen ki van emelve. Ettől még lehet V alakú a görbéje.

A Phiips SHE 3590-es modell miért esett ki a rostán?

Beast007

Innen a V, és a Warm and smooth modellek valamelyike: http://theheadphonelist.com/articles/earphone-buyers-guide/

[ Szerkesztve ]

(#34988) bucsher válasza contaxg (#34986) üzenetére


bucsher
őstag

ez a hozzászólás szép lezárása volt a vitának :DDD :))

In the pipe - five by five!

(#34989) Ati1979 válasza bucsher (#34988) üzenetére


Ati1979
veterán

:DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#34990) Luissimo válasza Ati1979 (#34989) üzenetére


Luissimo
veterán

:Y :Y :Y :Y :F

(#34991) Narakh válasza hobbyone (#34987) üzenetére


Narakh
senior tag

A Phillips valahogy fel sem vetődött. Számomra elég noname helyeken lehet csak hozzájutni, ami gariügyintézés szempontjából igen lutri tud lenni.
Tudom, mp4nation-ös megoldás ezzel az erővel problémásabb, de annál az opciónál ezt eleve bekalkulálom, meg valahogy nem is tudom...ez már az én hülyeségem.

Saját tapasztalat esetleg a fülessel? A Sonyról most olvasok olyanokat, hogy kicsit sok benne a treble, pedig már majdnem döntöttem.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#34992) pkaresz válasza #16820480 (#34871) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia.
Bocs az off ért!
Úgy látom Te Nexus 4 el zenehallgatsz? Jól látom?
Milyen sorrendbe raknád zenelejátszás terén?

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#34993) MPeter87 válasza Beast007 (#34985) üzenetére


MPeter87
őstag

Vsonic GR07 innen: [link]
Ennyiert nagyon jo aron van es sokkal jobb az elobb ajanlott SE215-nel. :)
Ha kulfoldi rendeles is szoba johet, ez pont belefer a keretbe es nagyon jo vetel ennyiert. :K

(#34994) Ati1979 válasza Luissimo (#34990) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem érted? :)

Arról vitáztunk, hogy ugyanolyan kábellel szerelik-e az se215-öt mint az se425-öt. :))

(#34995) ggeleven


ggeleven
őstag

Uhh, mi folyt ma itt? :DDD
Kár, hogy kimaradtam a nagy munkában a beszélgetésből, de most már nem kezdek újabb off özöntt indítani... ;]

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34996) Ati1979 válasza ggeleven (#34995) üzenetére


Ati1979
veterán

Véget ért a móka mára... :DDD

(#34997) Alg válasza Beast007 (#34985) üzenetére


Alg
veterán

Meelec A161p - ha már telefonról is hajtod, legyen rajta mikrofon ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34998) #16820480 válasza Beast007 (#34985) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hiszem sikerült három tök eltérő karakterű fülest ajánlania a többieknak, mindenkinek a sajátját nagyából :))
Ha esetleg el tudsz jönni a hétvégi füles találkozóra, akkor ott ezeket elvileg mind meg tudod hallgatni, és úgy könnyebb lesz a döntés.

pkaresz: Igen, mostanában főleg N4-ről, amíg meg nem lesz a Fiio X3 meg a füles hozzá. Annyira nem vagyok elégedett az N4 hangjával, bár tiszta, de lapos, dinamikátlan, és kicsit nehezen hajtja meg a füleseket (16ohm-os headsettel még oké, a 24ohm-os GR06-on már feljebb kell tekerni. Amivel tudom hasonlítani az most egy i5, ennek dinamikusabb hangja van, de ha 3 hangszernél többől áll egy zene, akkor torzít(!) és teljes káosz a hangzás. Eredetileg a Meizu M8 tetszett még telefonok közt, aztán az M9 és MX már kevésbé szólt jól, de az N4-nél jobbak voltak, de egyik sem veszi fel a versenyt a régi Meizu M6 mp3 lejátszóval, vagy mondjuk egy Sansa Fuse vagy Clip hangjával.

(#34999) pkaresz válasza #16820480 (#34998) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönöm szépen.
Szép napot!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#35000) detroitrw válasza detroitrw (#34978) üzenetére


detroitrw
addikt

emiatt a madzagos téma miatt átsiklottatok a problémám felett :((( :B

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.