Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) gelbelex válasza raven12 (#34080) üzenetére


gelbelex
őstag

Nálam ugyanez a helyzet. Macera, hangszínváltozás. Részben ezért is hajlok a portable fejesek felé.

sheraton: A találkozón sajnos (lenyűgöztek a fejesek, azokkal kezdtem) nem fordítottam elég figyelmet a csúcsfülesek illeszkedésére, valószínűleg (még) nagyobbat ütöttek volna
Btw. volt nálam gyógyszertári alkohol, kérdeztem is, mikor megérkeztem, nem volt érdeklődés... :U

[ Szerkesztve ]

(#34102) Ati1979 válasza filózoli (#34100) üzenetére


Ati1979
veterán

2-3 hónapig nem eszel és már a kezedben is lesz. ;]

Én is koplalok már egy ideje az ilyen cuccok miatt. :) Sajnos még nem látszik eléggé... :O

(#34101) gelbelex

Ha ezek a fejesek lenyűgöztek akkor készülj fel... (nem folytatom) :D

[ Szerkesztve ]

(#34103) raven12 válasza Ati1979 (#34099) üzenetére


raven12
senior tag

1. Ha neked Shure-nál körülményes a csere, akkor még nem volt BW-d XD
2. Hogy kivitelezed a mosást, szárazra törlést (többlamellás?), nem beszélve arról, hogy a fülhallgatóba nagyon nem kéne bejutnia a folyadéknak, és a szivacsokat így sem fogod tudni fertőtleníteni?
3. Erre pazarolni a drága vodkát? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34104) kemcso válasza #16820480 (#34098) üzenetére


kemcso
Ármester

De, jó a 70%-os alkohol fertőtlenítésre.
Egy kozmetikai vatta, rá az alkohol, letöröl. Az alkohol meg elpárolog, elvileg nyomot se hagy.
Szivacsossal kicsit macerás és nem olyan hatékony, de a szilikonra simán jó.

(#34105) Alg válasza raven12 (#34103) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk én mostanában úgyis mindent ugyanazzal a szivaccsal hallgatok (PL50 közepese, beszereztem múltkor pár darabot contaxg-től) - csak a CC51-re nem megy fel, és öcsém elhagyta a dupláját (néztem hogy rendelnék a 161 mellé, de nem volt külön csak csomagban a többivel, azt meg már drágállottam)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34106) Ati1979 válasza raven12 (#34103) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor nem is lesz, ha annál ilyen a csere.. :)

Nekem aztán tök mindegy igazából. Túlélem ha nincs semmi azt is. De hülye lennék erre vodkát pazarolni... :D

(#34107) contaxg válasza Alg (#34105) üzenetére


contaxg
veterán

Van nagyobb szivacs is, ami már lötyögne a PL50-en elég rendesen.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34108) Alg


Alg
veterán

Nem az a gond, a CC51 ilyen hülye kialakítású, nincs rajta perem szóval felcsúszna rajta minden. A saját szilikonjkán van a perem ami megfogja - ráadásul jó széles csöve is van

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34109) contaxg válasza Alg (#34108) üzenetére


contaxg
veterán

Mintha erről már beszéltünk volna... :B :R csak elfelejtettem.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34110) TheZukker válasza TheZukker (#34084) üzenetére


TheZukker
tag

Valakinek esetleg tapasztalata az eddig összedobott fülesekről?

(#34111) Ati1979 válasza TheZukker (#34110) üzenetére


Ati1979
veterán

Mármint azokról, amik a füles találkozón voltak? Vagy inkább arra gondolsz, hogy neked mi lenne a jó?

Vsonic gr 06 - 14k = Best Buy! :K

(#34112) TheZukker válasza Ati1979 (#34111) üzenetére


TheZukker
tag

Nekem mi lenne jó.:D Fülestalálkozós dolgokra szerintem nincs pénzem:D

A gr06-ról tudnál mesélni?

Kicsit sietős a dolog, és mivel -hacsak nincs jobb ajánlat máshol- ebayről rendelem, döntenem kéne, hogy minél hamarabb ideérjen. Bár félek, hogy így is kicsúszok.:D Sajnos lehetőségem nincs rá, hogy meghallgassam.

[ Szerkesztve ]

(#34113) Ati1979 válasza TheZukker (#34112) üzenetére


Ati1979
veterán

Az árához képest brutális.
Az se 215-tel és a sh ie8-cal (70 ezres füles) van egy szinten.

Igazából nagyon kiegyensúlyozott darab. Jobban mint a fentebb említett kettő. Mély közép magas rendben van, semmilyen zenénél nem jön zavarba.

Ezt rendeld szerintem... :D

(#34114) raven12 válasza Ati1979 (#34113) üzenetére


raven12
senior tag

még jó, hogy 10 alatt akart maradni szegény. Mostantól ez lesz? Mindenkit rábeszéltek a gr06-ra? XD

[ Szerkesztve ]

(#34115) TheZukker válasza raven12 (#34114) üzenetére


TheZukker
tag

Ha annyival jobb, akkor max 5k-t kibírok.:D

(#34116) MPeter87 válasza Ati1979 (#34113) üzenetére


MPeter87
őstag

Szerintem a GR06 es az SE215 k.messze all egymastol hangzasban!
A Shure inkabb V karakter, a Vsonic viszont kozepkiemelos.

(#34117) Bodor válasza TheZukker (#34115) üzenetére


Bodor
veterán

+1 szavazat a GR06-ra, ár/érték arányban az egyik , ha nem a legjobb, (#34113) Ati1979 véleménye szerintem is helytálló.

(#34118) Alg


Alg
veterán

Jelentem megérkezett az ebédidőm alatt az A161P :C Tracking azért nem mutatja, mert levélpostai küldeményként jön, és arra a magyar posta nem trackel (legalábbis USA-ból érkezőkre)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34119) Luissimo válasza hobbyone (#34087) üzenetére


Luissimo
veterán

Aha
a linkedre kattintva nem nyit meg konkrétan semmit, ugyhogy nemtudom mire gondolsz :F

ha a kábelre tett dehonesztáló megjegyzésemet gondolod , akkor ezt továbbra is fenntartom.
LÁTSZATRA ugynézki, hogy nem bír ki egy évet, vékonyka, de viszont ezzel együtt kényelmes, puha, nem zörög bele a füledbe a zaja, hajlékony.
gondosan használva nemlesz gondja, a GR06 kábele mindenképpen tartósabbnak tűnik de sprődebbnek is cserébe...
A tartósságát majd megmondom egy év mulva.
De ha egy év előtt beszarik, akkor ugye garanciálisan becseréltetem, mert befog szarni valamelyik oldala is majd. garantálom. :DDD

VISZONT a magasai nem harsányak, nem sziszegők, nincs hájpolva, egyszerűen az ár vs érték aránya rendkivül jó a kütyünek, ennyi. :K

Sőt:
"For an Earphone the Comfort holds the most important position along with good Music quality.
Having a earphone with good music but uncomfortable to wear is most likely to be trashed. I have tried many ‘in-ear’ earphones (earbud type) before this (Creative, Sony, Philips, Sennheiser), but Sony MDR-EX50LP Earphones is the most comfortable from among all of them . it is due to the special angled shape of the earphone. It is very comfortable and at the same time highly stable and does not fall of unless you really want to remove it. You can wear ot for hours and even sleep while wearing it and you will not face any pain or fatigue.

Now coming to the Music Quality ,Sony lives up to its image of providing amazing sound Quality. Sony MDR-EX50LP Earphones lives up to that image. Music Quality is very good. The official website claims that it has a High-density acoustic resistor for deep bass. Well I would say that it has Bass but the treble is also Noticeable apart from the Bass.The mixture of Bass and treble gives a great overall music experience. The earphones are recommended for listening music and owing to its comfort it can be worn for large hours.

Pros
Music Quality is good .
Angled earbud structure for stable and comfortable wearing
Hybrid silicone rubber earbuds for secure fit and comfort
Y-type cord with cord slider
Convenient cord adjuster supplied

Cons
Large Treble (if you dont like treble)

[ Szerkesztve ]

(#34120) #16820480 válasza MPeter87 (#34116) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én nem mondanám kifejezettenV-nek a 215-öt, inkább csak mélykiemelős. Mondjuk valahogy úgy tudom megfogalmazni, hogy a GR06 az a középtartomány alját emeli kicsit ki inkább, a 215 meg az annál lejjebb levő részeket.

Luissimo: Jelentem a GR06 kábele egy év után is remek formában van. Csak tényleg kicsit merevebb, és ha feltekerve tárolja az ember, akkor egy idő után kicsit hozzávetemedik a kör alakhoz.

[ Szerkesztve ]

(#34121) Ati1979 válasza MPeter87 (#34116) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen jobb is, a GR06 hangzásvilága. ;)

Inkább itt füles minőségére gondoltam, nem pedig a hangkarakterisztikájára. :)

Most hívtak 41 700 valamennyi forintba kerül a fülesem egyik oldala. Király! :C

(#34122) raven12 válasza Ati1979 (#34121) üzenetére


raven12
senior tag

Na, azért én ennek annyira nem örülnék :DDD

(#34123) Ati1979 válasza raven12 (#34122) üzenetére


Ati1979
veterán

Tragikomédia akart lenni! :)

Végül drágább mint az anyagár. 88K- 16k (kábel).

Kb. 35-nek kellene lennie...

Le van sz*rva mostmár... :DD

[ Szerkesztve ]

(#34124) contaxg válasza Ati1979 (#34121) üzenetére


contaxg
veterán

:Y Nem tudom honnan kaptál árat, de érdemes lenne megkérdezni még a Friendly House-t, is mivel ők direkt kapcsolatban vannak a Shure európai központjával (ezért is tudnak jó árakat adni néhány Shure cuccra)

(#34125) raven12
Szerintem találnánk rá valakit aki behozná kabátzsebben.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34125) raven12 válasza Ati1979 (#34123) üzenetére


raven12
senior tag

amazonon 65 a teljes füles
amúgy nem b*sztatni akarlak vele :D

[ Szerkesztve ]

(#34126) Alg válasza Ati1979 (#34121) üzenetére


Alg
veterán

Azért vicces hogy annyiba van az egyik oldal burkolata, mint a teljes füles árának fele (kábellel, driverekkel...)

Ehyébként headfin nem kérdeztél rá nincs e valakinek egy driverhibás amiből bonthatnál házat?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34127) #16820480 válasza raven12 (#34125) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, 65-ből megveszi a fülest, eladja az egyik oldalt 41-ért, meg a kábelt 16-ért, és kb ingyen volt a javítás :)

(#34128) hobbyone válasza Luissimo (#34119) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Luissimo

Nekem bejön a link. Egyébként google-ba beírod: sony mdr ex 50 treble.

Számora furcsa, hogy ha a head-fi-on ha budget fülesekről van szó, akkor SHE3580, Sony MH1C, Lg Quadbeat, Monoprice 8320/9927, UE200. EX50 sehol.

(#34129) Ati1979 válasza contaxg (#34124) üzenetére


Ati1979
veterán

Mikrosound-tól. Ők a márka képviselet.
Igazából már leírtam ezt az egész témát veszteségként. Túl akarok lenni rajta.
Van egy bontott 425 a boltjukban annak akarnám az egyik oldalát. Most felhívtak, hogy rendelni kéne (3-4 hét) de én a főnökkel már pénteken megbeszéltem, hogy így lesz.

Remélem a jövő héten küldik. A fülestalálkozóra akarom vinni! :D Igaz, az egyik oldala nem lesz bejáratva...

(#34125) raven12

Tisztában vagyok vele, de már nem idegesítem magam rajta. Így is úgyis ki kell csengetni a tényen nem változtat. :)

(#34126) Alg

Tudom sajnos...

Nem tudok a head-fi-ről rendelni. Nincs se regem, se pay-pal-om, meg arra sincs semmi garancia, hogy jót küldenek...
Várni sem akarok 5-6k miatt egy 1 hónapot.

(#34127) sheratan
Javításért semmit nem számláznak az a vicces. Ez a shure által megadott alkatrész ár.
A javítás az, hogy rácsavarod az újat menetre... :)

[ Szerkesztve ]

(#34130) raven12 válasza Ati1979 (#34129) üzenetére


raven12
senior tag

bizony az idő pénz, legalább hozod, összehallgathatjuk a B2-vel :D

Egyébként én is ki fogom cseréltetni a B2-met, valami nem százas vele, de a fülestalálkozóig nem szarakodok vele, mert tartok tőle, el fog tartani vagy másfél hónapig (meg akkor jelenik meg az új Dream Theater, B2-vel akarom hallgatni :D ).

[ Szerkesztve ]

(#34131) #16820480 válasza Ati1979 (#34129) üzenetére


#16820480
törölt tag

Javítás alatt nem arra gondoltam, hogy konkrétan dolgozni fognak vele, hanem a probléma elhárításra akarta mutalni.

Egyébként tényleg érdekes kérdés, hogy mi lesz a bejáratásával? Nem úgy van, hogy az armatúrás füleseknél nincs igazán szükség erre?

(#34132) contaxg válasza Ati1979 (#34129) üzenetére


contaxg
veterán

OK megértelek. A Microsund csak a szerviz és elvileg a Eurhythmics-től rendelik be az alkatrészt. Ők meg éppen onnan ahol az olcsóbb vagy éppen hamarabb jön be a motyó.

(#34131) sheratan
A PL50 alapján azt gondolom, hogy az armatúrásat is be kell járatni.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34133) Ati1979 válasza raven12 (#34130) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is így gondolom. Ok! :)
Most ezen rágódhatnék, hogy mennyi, de minek. Én csesztem el, és ezért fizetnem kell. Ilyen az élet...
Mással is előfordlt már szerintem...

Azért szerintem próbáld megnézeti mi a baj vele.

(#34131) sheratan

Nem tudom én erről még nem hallottam. Szerintem azt is be kell járatni. Majd úgyhagyom néhány éjszakára, hadd menjen. :)

(#34132) contaxg

Szerintem amúgy tuti nem akarnak nyerészekdni vele.

[ Szerkesztve ]

(#34134) Alg válasza Alg (#34118) üzenetére


Alg
veterán

Kibontottam, első benyomások (fülemben nem volt még)

Nagyon csecse kis dobozban jön, utoljára a svájci órámat kaptam hasonlóban - papír védőtok, benne szép nagy, kemény, két mágnessel záródó doboz. Dobozban igényes clamshell tok (tényleg jóféle), tokban a füles kábelének vége (a bogyók kilógnak), pótkábelek (TRRS adapter, line in/out elosztó), kis zacsiban bogyók (jó sok, talán 3 féle szimpla, egy dupla egy tripla, nem számoltam össze), fülkampó :DDD.

Tényleg elég vékonyka a kábele, még talán a CC51-nél is vékonyabb, főleg az elágazás után. Puha gumis borítású, egyáltalán nem merev - biztos kényelmes, de vigyázni kell rá.

Pirospont: a korábbi meelec modellek tervezési hibáját, a kicsit gagyi hatású kábelgyilkos csipeszt lecserélték, ez sokkal jobbnak tűnik. (aki nem látta a régit: gyakorlatilag vagy a csipeszt törted, vagy a kábelt hántottad le vele, ha le akartad szedni a fülesről.)

Ja igen: 45°-os csatlakozó, szerintem nekem ez a legjobb. (L törik mert a J3 végén van a jack, egyenes meg könnyebben kimozdulhat, és zsebben egyébként is szögben áll kicsit a technika)

A bogyók szépek, fekete-arany (ilyennek látszik a képeken) helyett inkább grafit - világosbarna.

Hirtelen ennyi, more to come.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34135) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Helló mindenkinek!

Egy olyan egyszerű kérdésem lenne, hogy az 5 ezres kategória környékén a Sony MDR-EX50 még mindig best-buy?

(#34136) Speeedfire válasza Cartman023 (#34135) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahogy olvastam a topikot mostanában, igen. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34137) Cartman023 válasza Speeedfire (#34136) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Igen, elég jókat olvasni róla, szerintem így be is ruházok egyre.
Köszi a választ!

(#34138) ggeleven válasza Alg (#34134) üzenetére


ggeleven
őstag

Itt a második elégedett tulaj! :)
Reméljük este a hangját is tudod tesztelni!

A találkozóra tudsz jönni, ugye? :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34139) Alg válasza ggeleven (#34138) üzenetére


Alg
veterán

Nem tudom még, azt sem tudom most hétvégén merre leszek :DDD de igyekszem.
A hangjának adok pár napot azért

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34140) Alg válasza Alg (#34139) üzenetére


Alg
veterán

Egyedül maradtam az irodában...
Benyomtam, Celldweller - Tragedy, EQ->flat és elkezdtem vigyorogni :))

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34141) Ati1979 válasza Alg (#34118) üzenetére


Ati1979
veterán

Gratula, 22-én várunk az új füleseddel együtt! :)

(#34142) buci30


buci30
addikt

Én megtaláltam edzéshez teljesen tökéletes nekem ,basszus is jól kijön hangerő is rendbe és végre nem esik ki a fülemből futáskor se... hátha valakinek segítség:
füles:
Sony MDR-AS400EX

MP3:
Philips Raga csak ez után egyel lévő versio de azt nem találtam itt. Az 4GB és magyar menü.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#34143) filózoli


filózoli
senior tag

Mai poszt a head-fi-ről:

"I will post in a couple of days after more burning in. However I have at least 50 hours on both the 846 and IE800's and up to this point, the Senn's will be staying with me and the Shure's will be going back to the store.
The IE800's are so more pleasing to listen to. The 846's don't sound that much better than the half a dozen or so IEM's that I have bought and sold in the $500 range in the past.
I'll go back and A-B them in a couple more days.

Ken"

:DDD

Mit szólsz hozzá, kedves Ati?

(#34144) hobbyone válasza raven12 (#34130) üzenetére


hobbyone
aktív tag

raven12

Gondolom, ha megjön az új, akkor azt eladod, és veszel valami jobb minőségű fülest.

A head-fi B2 fóruma alapján nem csak a tiéd szorul cserére.

Egyébként mi a baja? Megrepedt a ház?

Ati1979

Csodálkozom, hogy a head-fi-on nem tolod. Hadilábon állsz az angollal?

[ Szerkesztve ]

(#34145) raven12 válasza hobbyone (#34144) üzenetére


raven12
senior tag

hogy a lóf*szba adnám már el? :D Szeretem.

A hangjával van baj, bizonyos hangoknál berecseg. Megkértem Bodort, ellenőrizze le, neki is van-e ilyen egy zeneszámmal, de nem hallott semmit. Több zenével is előfordult, FLAC-ok, több forrásról, úgyhogy a füles lesz a hiba.
Ami érdekes, hogy ez a recsegés nem elnyomja a zenét, hanem hozzátesz, és a hangerő változtatásával természetesen a recsegés hangereje is változik.

[ Szerkesztve ]

(#34146) hobbyone válasza raven12 (#34145) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Kíváncsi vagyok, majd amikor a második is befuccsol 1 hónap alatt, ugyanezt mondod-e?

Millió TWFK füles van a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#34147) raven12 válasza hobbyone (#34146) üzenetére


raven12
senior tag

az a probléma, hogy ez nem befuccsolt, hanem szerintem mindig is jelen volt. Már régen felfigyeltem rá, csak nem foglalkoztam vele, ráfogtam, hogy a Fuze a szar meg a hangfájl. Most először jártam utána normálisabban.

(#34148) Alg


Alg
veterán

jéé, a Fiio E10-nek van kis alapzaja :U

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34149) hobbyone válasza Ati1979 (#34121) üzenetére


hobbyone
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#34150) Bodz válasza Alg (#34134) üzenetére


Bodz
nagyúr

Tényleg haláli az a csipesz. Megpróbáltam az M9-ről leszedni, de hamar rájöttem, hogy sérülés lesz a vége, így hagytam is inkább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.