Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) Ati1979 válasza raven12 (#35499) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez igaz.

Azt hiszem nem fogalmaztam elég pontosan. Nyilván jobban szól egy drágább füles egy wolfson dac-os telefonnal is.
Én inkább itt arra gondoltam, hogy ehhez a kategóriához azért nem éri meg túlzottan drága fülest venni, mert messze nem hozza ki a füles tudását.

Én a se215, gr06 - tudását annyira magasra teszem, hogy annál jobbat csak jóval drágábban kap az ember.
Egyszerűen galaxy S + sansa fuze kategóriához elegek ezek a fülesek.
Ok, jóindulattal mehet hozzá még a gr07, b2 is. De ott már a forrás lesz a gyengébb.

Szóval én a gr07-hez már jobb forrást vennék.

(#35500) MarcGab

Mi (vagyis én biztos) nem vagyunk zenészek. Csak hobby szinten foglalkozunk fejesekkel / fülesekkel.
Ezért ez a teszt egy teljesen amatőr dolog.

[ Szerkesztve ]

(#35502) raven12 válasza MarcGab (#35500) üzenetére


raven12
senior tag

Nemigazán értem a kérdéseket :DDD

(#35503) matyi012345 válasza raven12 (#35502) üzenetére


matyi012345
őstag

Ehez csatlakozom :D

(#35504) Narakh


Narakh
senior tag

Bár a jogszabály értelmében elállás esetén a kiskernek kutya kötelessége sérült csomagolással is visszavenni a terméket, azért kíváncsi vagyok, mennyire kötnek belém holnap a fülessel. Valakinek van ilyen jellegű tapasztalata?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#35505) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok urak!
Szeretnék a Galaxy S4-hez mindennapi használathoz egy nagyon jó fülhallgatót,légy szives segítsetek már!
Már elég sok hozzászólást elolvastam,de nem jutok dűlőre sajnos olyan 15-20 ezer forintot költenék rá,legyen strapabíró,elektronikus zenéket hallgatok inkább olyan napi 5-6 órát.Köszönöm!

(#35506) contaxg válasza Narakh (#35504) üzenetére


contaxg
veterán

Kérdés, hogy mi a csere oka...ha a készülék volt hibás akkor sima ügy. A többinél cége válogatja. De azt általában sehol nem szeretik, ha kicsomiznak valami aztán jön a "jaj bocs még sem kell". Bár a netes kereskedésben ezt a békát le kell nyelni a kereskedőnek, mert a vevőnek nincs más módja a vásárlás előtt szemrevételezni a kívánt terméket és így valóban élhet az elállás jogával.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35507) Bodor válasza dodoroli (#35505) üzenetére


Bodor
veterán

VSONIC GR06 szerintem bőven jó a telefonhoz, elektronikus zenéhez, és még árban is megfelelő.
LINK

(#35508) Ati1979 válasza Bodor (#35507) üzenetére


Ati1979
veterán

+1 :K

(#35509) dodoroli válasza Bodor (#35507) üzenetére


dodoroli
tag

Köszönöm,de egy itthon beszerezhető darabot szeretnék!

(#35510) Bodor válasza dodoroli (#35509) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor esetleg 24K-ért ez, vagy olcsóbban ez.
Még szóba jöhet a Audio-Technica CKS55i is, és talán még vezérelni is tudod a hívásaidat.
Ezen a helyen egyébként meg is tudod hallgatni a füleseket, ami nem utolsó szempont !!

(#35511) Ati1979 válasza dodoroli (#35509) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez nem rossz szerintem. Vagy egy kicsit többért shure se215.
Vagy esetleg soundmagic e30.

(#35512) Bodor válasza Ati1979 (#35511) üzenetére


Bodor
veterán

Ugyanazt az Audio Technica ATH CKP500-at ajánlottam én is neki, csak olcsóbban... :P
Shure SE215-öt meg azért nem , mert igencsak felül van a 15-20K-s kereten.

[ Szerkesztve ]

(#35513) Ati1979 válasza Bodor (#35512) üzenetére


Ati1979
veterán

:DD

Egyre jár az agyunk akkor. :) + 4k lehet, hogy belefér még neki. :)

(#35514) gelbelex válasza matyi012345 (#35381) üzenetére


gelbelex
őstag

Az IE8 (10Hz van ráírva ;] ) a Fuze@Rockbox-ról megszólaltatta a 30Hz-es szinuszt... Halkabban, mint a 80-at, de egész szépen. A 20Hz már csak béna vibrálás, nem hang. 25Hz-et nem próbáltam.
Persze zene szempontjából nincs jelentősége.

(#35515) gelbelex válasza Falconer (#35493) üzenetére


gelbelex
őstag

Nálam pedig a Fuze-zal (és az én zenéimmel) a 4R és a GR07 szépen szólt, a Shure 425-535 pedig leszerepelt (sokkal gyengébbek voltak, mint az előbbi kettő). Ez lehet a Fuze-végfok relatív gyengesége a Shure-ok forrásigényéhez (amit nem értek) képest; szemben a 4R és a GR07 rugalmasságával.
De miért szól 4R a Fuze-ról jól (jobban, mint a 425-535), ha az S1-ről nem? :F

Ergo a füleseket több különböző lejátszón (pl. mobil, Fuze, J3, X3, AK) is kellene tesztelni, és ez alapján a lejátszókhoz ajánlani, mert egy másik lejátszó megfordíthatja a füles-sorrendet. Én erre az ajánlóban is felhívnám a figyelmet, legalábbis a komolyabb kategóriában (GR06 fölött).

[ Szerkesztve ]

(#35516) Zoli133 válasza gelbelex (#35515) üzenetére


Zoli133
őstag

Ez az olcsó füleseknél is fontos, az M5, S6 kategóriát kinyírta az AK míg clip-ről kellemesek voltak szerintem.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35517) Ati1979 válasza gelbelex (#35515) üzenetére


Ati1979
veterán

Nehéz dolog ez. Szerintem általánosságban igaz, hogy drágább (több armatúrás) füleskhez azért kell a jobb lejátszó.

Az se535-nek 36 ohm az impedenciája. Az már a könnyen hajtható fejes kategória. Erősen profitál egy külső erősítőről is.
Az ak szépen kihajtotta amúgy.

Szerintem emlékszel amikor a fejes talin az ak-ra rádugtunk komolyabb fejhallgatókat. Audeze, ad2000x stb.

Szépen szóltak, de a lejátszó nem tudta kihajtani rendesan azokat. Miután rádugtuk csöves erősítőre megelevenedett az egész zenei produkció.

Ha jól emlékszem contaxg mondta, hogy ak120 jobban szólt a westone4r-rel, mint az LCD3-mal. :)

(#35518) bucsher válasza Ati1979 (#35511) üzenetére


bucsher
őstag

215öt szerintem ne.

In the pipe - five by five!

(#35519) bucsher válasza gelbelex (#35514) üzenetére


bucsher
őstag

az egy dolog, hogy kiadja-e a füles, aztán, hogy a lejátszóból egyáltalán kijön-e, végül pedig, hogy te meghallod-e. 10Hz az mindhárom kérdésben biztosan elbukik :)

In the pipe - five by five!

(#35520) Ati1979 válasza bucsher (#35518) üzenetére


Ati1979
veterán

Neked az nem tetszett? :)

(#35521) tutis


tutis
őstag

mp4stationról múlt hó 6-án rendeltem egy fülest, azóta nem érkezett meg.. Kezdjek hideg vizet inni rá? Vagy szokás ennyit késni a csomagnak?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35522) gelbelex válasza Ati1979 (#35517) üzenetére


gelbelex
őstag

A Fuze-ról nagyon szépen szól a GR07 (50 ohm, 105 dB/mW), a Westone 4R-t is (31 ohm, 118 dB/mW) egész jól megszólaltatja, nem értem, miért nem tudja legalább ennyire kihozni a Shure 535 (36 ohm, 119 dB/mW) vagy a 425 (22 ohm, 109 dB/mW) képességeit. :F

A Fuze-ról egyébként tűrhetően megszólalt még a Beyer DT1350 (80 ohm, 109 db/mW) fejes is, persze nyilván combosabb lejátszó kellene mellé.

(#35523) gelbelex válasza bucsher (#35519) üzenetére


gelbelex
őstag

:K ( A 30 Hz-et hallottam, különben nem írnám. ;) )

Az SE215-öt én sem támogatnám, nekem az még az AK-ról sem tetszett. :(

[ Szerkesztve ]

(#35524) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Kíváncsi vagyok, hogy szólnak ezek az old school Philips Swarovski fülesek.

+1, 2

Az SWS4000/SWS4400 nem annyira giccses:

(#35525) Ati1979 válasza gelbelex (#35522) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor én sem tudok rá logikus magyarázatot. :F Nekem nagyon tetszett az 535 az ak-ról.

Nem annyira vészes a 215, de azért az armatúrásak jobbak sokkal. Legalábbis szerintem. Túl sok benne a basszus, meg nem is annyira precíz.

Persze ez tiszta sor, mert az armatúrásak 2-3-4* drágábbak.

(#35524) hobbyone

Borzalmasan nézenk ki sajnos. :N

[ Szerkesztve ]

(#35526) szipak


szipak
tag

még friss, ropogós, pár nap múlva beszámoló várható

(#35527) PR0JECTNR56 válasza szipak (#35526) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szuper, várjuk! :)

(#35528) rothadt


rothadt
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy a fórumot nagyjából átfutva alacsony árfekvésben, vegyes zenei palettával mennyire lehet jó választás az említett MEElectronics M6P, illetve van-e még valami amit érdemes megnéznem (füles), de egyelőre ez szimpatikus.
Láttam olyat említve, hogy várjon vki, amíg kedvező áron adják majd, ez mit jelent, mennyiért vannak ezek a fülesek jó áron?
Összességében kevés futásnak lenne kitéve, mp3 mobiltelefonról használva (HTC Desire500), ami gondolom itt kicsit lehet bicskanyitogató :D fontos lenne az irányító/mikrofon, ezért nem az M6 csak.
Jelenleg ebay ~35 dollár, saját oldalon 40 dollár az ára, ez mennyire lesz esetleg kedvezményes, ha lesz akció?
Korábban néztem a Sennheiser cx680-okat, ami hasonló árfekvésben ígér kiváló minőséget, szintén sporthoz, de úgy látom itt említésre sem méltó, ez miért van?

Köszönet...

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#35529) Ati1979 válasza szipak (#35526) üzenetére


Ati1979
veterán

:C

Várjuk! :)

[ Szerkesztve ]

(#35530) szipak válasza szipak (#35526) üzenetére


szipak
tag

kiváló szórakozást biztosít a füles, a jack dugónál van egy matrica:

a fordítás csupa móka és kacagás, ha valaki el tudja olvasni, ne tartsa magában az okosságokat ;) (magas szintű dedukciós képességeimmel a következő lehet amúgy: válassz megfelelő bogyót, 100 óra bejáratás ajánlot)

(#35531) bucsher válasza szipak (#35530) üzenetére


bucsher
őstag

kb. ugyanez van írva a GR07-re is (más a szórend!)

In the pipe - five by five!

(#35532) raven12 válasza gelbelex (#35522) üzenetére


raven12
senior tag

én is hallgattam Fuze-ról 4R-t, szerintem az (is) elég szarul szólt úgy :DDD Mi tagadás, nem vagyunk egyformák.
És nekem a 425 és 535 AK-ról is csalódás volt ár/érték ügyileg.

szipak: Komoly kis cucc, kevés itt az armatúrás Vsonic, lássuk, ugyanolyan király-e, mint a dynamic társai. :C

[ Szerkesztve ]

(#35533) Alg válasza szipak (#35530) üzenetére


Alg
veterán

Select the appropriate earmuffs to blind giant puppets? Ezkész... végem van :DDD :C

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35534) Ati1979 válasza raven12 (#35532) üzenetére


Ati1979
veterán

Ár / érték ügyileg vannak jobb vételek ez tény.
Az más kérdés, hogy a füles találkozón szereintem ezeknél nem sok jobb füles volt hallható. :)

(#35535) matyi012345 válasza szipak (#35526) üzenetére


matyi012345
őstag

Dual armatúrás vSonic az izgalmasan hangzik :)) :))

(#35536) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Tudom hogy itt általában csak a méregdrága import fülesekről megy a téma, de azért én leírom a véleményem az új fülesemmel kapcsolatban. Hátha valakinek hasznos lesz :)

Legújabb szerzeményem a Buxton BH 3010 Fundamental. Kicsit féltem tőle, lévén a büdös életben nem hallottam erről a márkáról, de úgy voltam vele hogy 3000 forint, van rá egy év gari, ha rossz akkor lesz tartalékfüles, és visszatérek a Sony MDR-EX10-LPhez. Ehhez képest olyat koppant az állam amikor megkaptam a dobozát, hogy na. Matt, dombornyomott doboz, mágnesesen rögzülő, kinyitható előlap. Benne fekete bársonyos borítású tartóplasztik, benne a füles, és mellé egy hordozótok (ezt a tartozékot minden füleshez ingyen adnám, és ezt szabályoznám :D ), és a szokásos 3 méretű gumiharang.

Az állam akkor koppant igazán, amikor megszólalt a fülhallgató. Hihetetlen jó minősége van ahhoz képest mennyibe kerül. Meglehetősen hangos (egyes zenéknél le is kellett vennem a hangerőt, mert már túlzóan hangos is volt), első blikkre a mélyekkel sem voltak gondok. Az igazi döbbenet akkor jött, amikor kiválasztottam a The Whip - Fire című számát. Kikerekedett a szemem, ledermedtem, és csak azt hajtogattam magamban: háromezer forint. Az általam annyira szeretett Sony MDR-EX10LPt körberöhögi, meggyalázza és elevenen eltemeti, annyira komoly. Szerintem ha dupla annyit kérnének ezért, lehet az se lenne sok, de így. Szerintem bestbuy :)

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#35537) Lui82 válasza callmeakos (#35536) üzenetére


Lui82
tag

Írhattad volna egy nappal hamarabb is , pont ma rendeltem 5k ért egy JVC HA-FX3X at, :K

Mondjuk ez is jónak ígérkezik!

[ Szerkesztve ]

(#35538) callmeakos válasza Lui82 (#35537) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

2 órája van nálam :D

All→M8

(#35539) Narakh válasza Narakh (#35504) üzenetére


Narakh
senior tag

Végül egy szó nélkül visszaadták a pénzem. :)

Most kicsit elment a kedvem a kísérletezgetéstől, így valószínűleg egy új HJE120-at veszek, de ha esetleg van olyan hely, ahol ki lehet próbálni vagy olyasvalaki, akiét meghallgathatnám, egy Maxell Metallicsra azért még kíváncsi volnék.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#35540) bucsher válasza callmeakos (#35536) üzenetére


bucsher
őstag

ettől a "zenétől" nekem is leesett az állam, de én azt hajtogattam magamban, hogy ezt valaki önszántából hallgatja :DDD

In the pipe - five by five!

(#35541) callmeakos válasza bucsher (#35540) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem hallgathat mindenki ESSEMet ;] :D

All→M8

(#35542) tutis válasza callmeakos (#35536) üzenetére


tutis
őstag

hol vásároltad?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#35543) callmeakos válasza tutis (#35542) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Edigital

All→M8

(#35544) szakibá... válasza Narakh (#35539) üzenetére


szakibá...
senior tag

Nem tudom, hogy a HJE120 milyen lehet, de a HJE125 borzalmas. A hangja két púpból áll, egy nagyobból a felső basszusnál és egy kisebből a magas tartomány alján. A Maxell sokkal jobb, bár az sem a kedvencem. Magánvélemény.

Ez a Buxton nem azonos a Canyon EP8-cal? A vezetéktől eltekintve.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#35545) rothadt válasza rothadt (#35528) üzenetére


rothadt
aktív tag

annyira nem vagyok idegbeteg, de van kedve valakinek válaszolni? megköszönöm:
Üdv mindenkinek!
Érdeklődnék, hogy a fórumot nagyjából átfutva alacsony árfekvésben, vegyes zenei
palettával mennyire lehet jó választás az említett MEElectronics M6P, illetve van-e
még valami amit érdemes megnéznem (füles), de egyelőre ez szimpatikus.
Láttam olyat említve, hogy várjon vki, amíg kedvező áron adják majd, ez mit jelent,
mennyiért vannak ezek a fülesek jó áron?
Összességében kevés futásnak lenne kitéve, mp3 mobiltelefonról használva (HTC
Desire500), ami gondolom itt kicsit lehet bicskanyitogató fontos lenne az
irányító/mikrofon, ezért nem az M6 csak.
Jelenleg ebay ~35 dollár, saját oldalon 40 dollár az ára, ez mennyire lesz esetleg
kedvezményes, ha lesz akció?
Korábban néztem a Sennheiser cx680-okat, ami hasonló árfekvésben ígér kiváló
minőséget, szintén sporthoz, de úgy látom itt említésre sem méltó, ez miért van?
Köszönet...

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#35546) callmeakos válasza szakibá... (#35544) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A feje 1:1ben olyan. úgytűnik....

All→M8

(#35547) MarcGab


MarcGab
csendes tag

Joestet!
A sok teszt a draga fulesek mellett csak megtalalhatok az olcso es magis szepen szolo fulesek!Batrake a szerencse. :K

(#35548) bucsher


bucsher
őstag

Na csak rádugtam a GR07-et a DacMagic100 + Rotel RA05SE -re. Hú anyám, jó ez a füles. Elbír az X3-nál komolyabb forrásokat is :K

In the pipe - five by five!

(#35549) Narakh válasza szakibá... (#35544) üzenetére


Narakh
senior tag

A HJE125 elsőre jelentősen csúnyábban szólt, mint a HJE120 - ami nem tudom, hogy a kontakthibája miatt most úgy szól-e, ahogy kéne neki -, de úgy emlékszem, utóbbi hangja is finomodott bejáratás során, így erről érdemben nem tudok nyilatkozni. Mindenesetre az egy elég kellemes füles, az árához képest mindenképp.

A Maxell meg lehet jobb, ha nem tudom kipróbálni. Látod, a HJE125 is kényelmetlen lett a fülembe, pedig az aztán majdnem szög ugyanaz formára, mint az előd (ami meg rohadt kényelmes). :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#35550) szipak válasza szipak (#35526) üzenetére


szipak
tag

az elmúlt 10 órából kb nyolcat ment a vc1000, most már a mély tartomány is megjelent a hangképében (ahonnan lehet tudni: itt keményebben üt, itt meg változatos mélységek vannak. az elején ilyesmi még nem volt)
további túl nagy változásra nem számítok, a magas tartomány a klasszikus driveres fülesekhez képes ég és föld, aminek fémesnek kell lennie az fémes, ami pendül, az pendül. klasszikus zene szépen szól, tér is van, ha megfelelően rögzített/kevert anyagot hallgat az ember, viszont a hibákat nem tolerálja. de ez erről szól :)

szerk.: korábban valaki írhattam olyat, hogy az MH1C az V, vagy U alakú. ezt visszavonnám, mély orientált, magas alig van benne. de ez lehet, hogy csak a zacskós kiszerelés miatt van, boltit még nem hallottam

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.