Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) Ati1979 válasza #16820480 (#34450) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen pont annyi lenne az is mint az AK. :))

A kettő kjön potom 600k-ból. :DD

(#34452) filózoli válasza Ati1979 (#34451) üzenetére


filózoli
senior tag

Én a helyedben bevállalnám az IE800-at. Az 200k-ból kijön, és az egyik legjobb füles a piacon. :)

(#34453) raven12 válasza filózoli (#34452) üzenetére


raven12
senior tag

még most szólok, hogy hagyjátok abba...

nem tudom, ilyenkor egyébként custom-ökre senki se gondol? ebben a kategoriában már inkább megszoknám, annyival kiforrottabbak és annyival nagyobb a választék...

(#34454) Falconer válasza filózoli (#34421) üzenetére


Falconer
aktív tag

Top of our list...
Milyen list? Nem sound quality az tuti. Forgalom az mar lehet.

(#34455) filózoli válasza Falconer (#34454) üzenetére


filózoli
senior tag

Hát pedig itt a legjobb fülesekről van szó... :)

Raven: Semmi gáz! Ati is azt nyilatkozta legutóbb, hogy az IE800 egész jó lehet... :)

[ Szerkesztve ]

(#34456) Ati1979 válasza filózoli (#34452) üzenetére


Ati1979
veterán

Inkább szerintem se kezdjük ezt el. :N
Ugyanaz lesz belőle mint tegnap.

Én már inkább nem mondok semmi olyanról véleményt amit nem hallottam.
(Sőt megkockáztatom, hogy ilyet még senki sem hallott a fórumról. )

[ Szerkesztve ]

(#34457) Zoli133


Zoli133
őstag

A fülhallgatós találkozóval kapcsolatban helyszín felmérésbe kezdtem. Gondoltam a találkozó topikján kívül ide is beírom.

Az átláthatóság érdekében itt egy újabb kitölthető form, most a végeredményt is megnézhetitek szavazás után.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34458) tick


tick
aktív tag

sziasztok,
tudom nem ez a megfelelő topic, de nem tudom hova fordulhatnék...
tudtok olyan kis kütyü/távirányító létezéséről, ami bluetoothon kapcsolódik a telefonhoz és a zenét lehet irányítani vele? (füles továbbra is a telefonra lenne kötve)
minden egyéb sallang (mikrofon, jack bemenet/kimenet) nélkül

[ Szerkesztve ]

Everything that has a beginning... has an end

(#34459) hobbyone


hobbyone
aktív tag

A VC1000 már március végén a piacon volt, tehát az sem ropogós. A Multi-IEM Review :R -ba viszont most került bele.

Ati1979 végre felrakott pár képet a lejátszójáról. :D

A Vsonic interjú első részének érdekességei:

- a Sennheisert tartották/tartják mintaképnek (gondolom nem a fülhallgatóikra értik, vagy mégis? Talán az IE széria.)

- a fülhallgatók hátránya, hogy a magas tartomány nem olyan kiterjedt, mint a fejeseknél

- a Vsonic az adott fülesre megszabott standard frekvencia görbénél csak 1dB-es (a legolcsóbbaknál 2dB-es) eltérést enged meg, szemben az általános 3dB-el.

A második rész a spanyolról magyarra fordítás miatt kissé kusza, de:

- kettő ill. három armatúra az ideális univerzális termékeknél, e fölött nehéz megakadályozni a frekvenciák átfedését, a kis hely miatt

[ Szerkesztve ]

(#34460) Alg válasza tick (#34458) üzenetére


Alg
veterán

Pl valami ilyesmire gondoltál?

Itthonról

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34461) Ati1979 válasza hobbyone (#34459) üzenetére


Ati1979
veterán

Én föltettem pár képet róla egy másik topicba, de kinevettek. :)
(nem valami jó képek voltak. :D )

Így nem erőltettem tovább a témát! :)

Amúgy a füles találkozók készült róla néhány kép. (jó minőségűek)

(#34462) ggeleven válasza Alg (#34460) üzenetére


ggeleven
őstag

Nekem van is ilyen kütyüm! :)
Sajnos néha szakad a kapcsolat, de hasznos!

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34463) tick válasza Alg (#34460) üzenetére


tick
aktív tag

Igen, valami ilyesmire gondoltam egy egyszerűbb kiadásban :) kb. mint egy ipod shuffle: néhány gomb a zene/hangerő irányítására, semmi extra, pl övre vagy pulóver ujjra csíptetve
sajnos egyenlőre nem találtam ilyet

Everything that has a beginning... has an end

(#34464) bucsher válasza tick (#34463) üzenetére


bucsher
őstag

úgy hívják, hogy sansa clip+ és telefon nem is kell hozzá :P

In the pipe - five by five!

(#34465) Falconer válasza Alg (#34460) üzenetére


Falconer
aktív tag

(#34466) ggeleven


ggeleven
őstag

Brainwavz S1 Unboxing

Képek

A ház jól néz ki, de az a kábelezés és azok lila műanyagok... :F

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34467) #16820480 válasza hobbyone (#34459) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jól hangzik a teszt alapján, de továbbra is meglepő, hogy szerinte a kétszer anyiba kerülő GR01 hangzásához hasonlót kapunk házon belül.

(#34468) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Android telefonhoz keresek mikrofonos fülhallgatót. Nyak mögött elvezethető kábelű kellene lehetőleg, elektronikus zenei hallgatásra, mély hangok fontosak. Lényegében a gyári telefon fülest akarom lecserélni egy ugyanolyan kinézetűre, csak ugye jobb hangzásúra..Alacsony árkategóriában gondolkodom.. Tudtok ajánlani valamilyet? Előre is köszönöm.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34469) nubreed


nubreed
veterán

Audio Technika fülhallgatókhoz valahol be lehet szerezni kiegészítő fülhallgató párna/gumi szettet BP-en?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34470) ggeleven válasza tutis (#34468) üzenetére


ggeleven
őstag

Egy ilyenhez mit szólsz?

Meelec M6
vagy nem gyári csomagolásban: [link]

Szerk:
Ehh, nem találok belőle most mikrofonosat jó áron, de létezik belőle amúgy.

Más
Ha valaki szeretne kísérletezni, akkor előrendelheti a legújabb Brainwavz low-end fülest, mindössze 19,5$-ért!
Brainwavz Delta

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34471) Peace válasza Ati1979 (#34299) üzenetére


Peace
nagyúr

Fülest szeretnék. Már vagy 4-5 hónapja annak, hogy a lumia 710-hez kapott headset felmondta a szolgálatot, és nagyon idegesít az emberek hülyesége a BKV-n. :( A Sennheiser CX300-assal befürödtem már pár éve, mikor a 3.-at vittem vissza a MM-ba, akkor kértem egy 12k körüli AKG-t, de az is behalt, és a cég azt válaszolta garanciális ügyintézésnél, hogy nem garanciális a hiba. Szóval kidobtam egy nagy rakás pénzt, és nem vagyok hajlandó többet ennyit áldozni rá. 3-4k-t még költenék, bár ott is húznám a számat, ha behalna, és nem cserélnék.

(#34472) Ati1979 válasza Peace (#34471) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem ennyi pénzért ezt vedd.

Amúgy érdemes többet is áldozni fülesre, csak nem az említett két márka közül.
Mondjuk ha nem Sennheiser CX300-at vettél volna, hanem mondjuk vsonic gr06-ot akkor most nem panaszkodnál szerintem. :)

(#34473) bucsher válasza Ati1979 (#34472) üzenetére


bucsher
őstag

mondjuk a GR06 ritkábban jön szembe a MM-ben :(

In the pipe - five by five!

(#34474) Ati1979 válasza bucsher (#34473) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen sajnos ott általában olcsó kacatokat árulnak. :(

(#34475) dudika10 válasza Peace (#34471) üzenetére


dudika10
veterán

Már sokszor leírtam, de most újra:

A "behalás" az esetek nagyon nagy részében a vezeték elszakadása miatt következik be.
A gyártók igyekeznek olyan termékeket gyártani (az olcsó kategóriákban), amelyek nem örök életűek, hiszen ők abból élnek, hogy eladják a termékeiket (ráadásul a tartós, olcsó és praktikus háromszögből jó esetben is csak 2-t lehet kivitelezni egyszerre jelenleg), a felhasználók meg sokszor azt hiszik, hogy a fülhallgatónak kutya-kötelessége kibírni azt, hogy begyűrik a zsebükbe, majd onnan kirángatják a következő használat előtt.

A vezetékszakadásból származó hibák az MM-en és hasonló áruházakon kívül sehol nem esnek a garanciális probléma kategóriába, és ezen helyeken is csak azért cserélik őket, mert az éppen aktuális dolgozó nem foglalkozik azzal, hogy a hiba garanciális vagy nem (nem is ért hozzá), csak ne kelljen veszekedni az ügyféllel.

A problémát úgy lehet elkerülni, ha normális terméket vásárol az ember, de ez még nem elég, arra bizony vigyázni is kell.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34476) Kopa válasza TheZukker (#34404) üzenetére


Kopa
csendes tag

Nekem van vc02-öm jó kis füles cserélhető kábellel, a hangja szerintem gr07-re hajaz. High, mid elég jó benne, de basszus kevés mert elég kicsi benne a dinamikus driver. Meg kicsit zavaróan kicsi az egész füles. De amúgy ajánlóm, ha egy analitikus/neutrális fülest keresel.

(#34477) kdam


kdam
csendes tag

Sziasztok!

Régi fülesem (Canyon cnr-ep8g) elromlott, így keresgéltem, hogy mit vegyek helyette.
Maximum 5000 Ft-ot költenék rá. Szeretném ha legalább olyan jól szólna benne a mély mint a régiben (mivel nem nagyon hallgattam még jó minőségű fülesekkel zenét kivéve egy sennheiser cx200, ezért gondolom ez nem nagy kritérium).
Nézelődtem, ezeket találtam elsőre mi a véleményetek ezekről:
Pioneer SE-CL711
Maxell gunmetal
JVC HA-FX101

Esetleg ilyen árkategóriában milyen más in-ear fülest ajánlanátok?

Üdv,
kdam

(#34478) Ati1979 válasza kdam (#34477) üzenetére


Ati1979
veterán

(#34479) Luissimo válasza Ati1979 (#34478) üzenetére


Luissimo
veterán

a számból veted ki a szót :DD :)) :C

(#34480) Ati1979 válasza Luissimo (#34479) üzenetére


Ati1979
veterán

A sony cég már sokkal tartozik nekünk ezért. ;) :DDD

(#34481) kdam válasza Ati1979 (#34478) üzenetére


kdam
csendes tag

Köszi a tippet :)
Az lenne a kérdésem még, hogy milyen a mély hangzása? Ha mondjuk dubstep-et akarok hallgatni?

(#34482) Ati1979 válasza kdam (#34481) üzenetére


Ati1979
veterán

Kettővel feletted Luissimo használ ilyet. :)

Ő jobban tud válaszolni a kérdésedre. :))

(#34483) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Meelec m6 eladó valakinek? Vagy egyéb elternatíva sporthoz?

Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#34484) Peti329


Peti329
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja beruháztam egy Sony MDR-EX100-as 4pin-es /mikrofonos/ fülhallgatóra, viszont a vásárlás után tudtam meg, hogy a telefonom (Samsung Wave) un. iphone kiosztású foglalattal rendelkezik míg a füles "normál kiosztású" és a kettő így már csak akkor szól jól, hogyha folyamatosan nyomva van tartva a mikrofon gombja, egyébként meg mono a hangzás (laptopon/másik telefonon jól működik a füles minden része).
Az lenne a kérdésem, hogy esetleg tudtok-e valami átalakítót/adaptert ajánlani hozzá, amivel a mikrofonon is működik, meg a hangzás is helyreáll (standard 3pin-es jack elosztóm van, csak azzal ugye nem megy a mic).
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34485) MPeter87 válasza Peti329 (#34484) üzenetére


MPeter87
őstag

Meg PÜ. :)

(#34486) gelbelex válasza Peti329 (#34484) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem, az első Wave (L,R,Mic,Ground) éppen még nem iphone (L,R,Ground,Mic) kiosztású.

(#34487) Peti329 válasza gelbelex (#34486) üzenetére


Peti329
csendes tag

Akkor félreértettem a másik témában a leírást :U .
Szóval akkor még régi kiosztású a jack és újat kellene belőle varázsolni. Akkor erre keresnék 4pin-es megoldást, ha van. Köszkösz

(#34488) tutis válasza ggeleven (#34470) üzenetére


tutis
őstag

Én még őt nézegettem, ez milyennek számít?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34489) tutis válasza tutis (#34488) üzenetére


tutis
őstag

Illetve még őt néztem, nem tudom milyennek számít..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34490) ggeleven válasza tutis (#34489) üzenetére


ggeleven
őstag

Ezt a Creative cuccot nem ismerem/ismerjük, de M9-em volt! :)
Szerettem a hangját, de nekem kemény volt a kábele (de pont emiatt nehezen is fog megtörni).
A kábelt végül is el tudod vezetni nyak mögött, de nem aszimmetrikus kábelezésű.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34491) Alg válasza Peti329 (#34487) üzenetére


Alg
veterán

TRRS adapter kell neked (ha jól értem a telefon a hagyományos és a füles az iphone kiosztású) - valahol van nekem egy elfekvőben a fiók mélyén...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34492) Peti329 válasza Alg (#34491) üzenetére


Peti329
csendes tag

Igen, jól érted, a telefon a hagyományos 4pines, a füles meg az újabb, iphone-os 4 pines. Ilyesmi a probléma:
kép
kép2
Viszont ahogy nézem itthon nem nagyon árulnak ilyeneket... Nagyon mély az a fiók? :)

[ Szerkesztve ]

(#34493) Alg válasza Peti329 (#34492) üzenetére


Alg
veterán

Ha hazaértem előtúrom :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34494) MPeter87 válasza Alg (#34491) üzenetére


MPeter87
őstag

Teljesen mindegy melyik iranyba kell forditani. :))
Csak a mic es fold bekotest csereli meg.

(#34495) TheProb


TheProb
veterán

Ultimate Ears 500-el valakinek tapasztalata?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#34496) Ati1979 válasza TheProb (#34495) üzenetére


Ati1979
veterán

Csak ue700-zal.

Kicsi könnyű és nagyon jól szól. :)

(#34497) ggeleven


ggeleven
őstag

Brainwavz R3 adatlap a gyártó blogján:
[link]

Kicsit fura, de nem rossz ez! Meghallgatnám szívesen, hogy milyen is egy dual dynamic-os füles... :))

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34498) Peace válasza Ati1979 (#34472) üzenetére


Peace
nagyúr

Értem.

Azért vettem a cx300-at, mert mindenki agyonajnározta, utánaolvastam. Mondjuk a lumia 710 esetében is be**optam, mert azt is mindenki úgy dicsérte, mint állat, aztán vásárlás után derült ki, hogy mi minden van, ami nagyon nem jön be. :(

bucsher: nem MM-be nézelődtem. Céltudatosan mentem a cx300-ért, miután elolvastam a véleményeket és teszteket, és árgép szerint még így is a MM-al jártam a legjobban ár szempontjából. De ez jó régen volt.

(#34499) MPeter87 válasza ggeleven (#34497) üzenetére


MPeter87
őstag

De ki volt az a marha, aki ezt a csatlakozot valasztotta hozza, illetve ki hagyta jova??? :D :W

(#34500) szente


szente
addikt

Hali!

Milyen mikrofonos fülhallgatót tudtok ajánlani 4.000 Ft körül?
Leginkább Hip-Hop-ot hallgatok, néha egy kis elektronikus zene.
Sony MH-EX300AP jó választás lehet? Ilyet adnak gyárilag az Xperia Z-hez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.