Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) monti0222w


monti0222w
addikt

MrBrightSide: szerintem nem jársz rosszul vele, de mivel nem vagyunk egyformák szerintem hallgasd meg a többi tipust is pl: e30, pl30 stb. a boltott ha tudom linkelem.

(#35602) monti0222w


monti0222w
addikt

Füllhalgató bolt MrBrightSide: itt a link. :K

[ Szerkesztve ]

(#35603) PR0JECTNR56 válasza hobbyone (#35599) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Tényleg csak egy kis utánaolvasás kellene, de nem. Bár az eladók is megérik a pénzüket. :D

[ Szerkesztve ]

(#35604) kk831228 válasza hobbyone (#35599) üzenetére


kk831228
addikt

Azért ne tedd be, mert benne van az aláírásomban... :D Amúgy szerintem tényleg jó hangja van... :U Viszont ha az árát nézzük már nem annyira kedvező. (Bár hozzá teszem ez egy headset gombokkal...) Szertném összehasonlítani valami jobb cuccal. :)) Valaki írta hogy hogy mély túlsúllyos de szerintem egyáltalán nem az. Ha kevesebb lenne nem is lenne jó. Bár én szeretem a bass-t. :) Majd egy e10/e30, gr06 tesztet szeretnék. Nem nagyon hallgattam még füleseket csak fejhallgatót. Mostanában meg már inkább csak telóról nyomom. Azért kellene valamit tesztelni... :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35605) raven12


raven12
senior tag

Megjött a GR07. Basszus, 6 nap volt a szállítás, Szingapúr király hely :DD
Holnap átveszem és kezdődhet a nonstop 200 óra bejáratás. Addig bele se hallgatok! :D

(#35606) MPeter87 válasza raven12 (#35605) üzenetére


MPeter87
őstag

Én is várok még pár órát a véleménynyilvánítással. :D

(#35607) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

fülest akarok venni, egy akg K374-et. valakinek esetleg tapasztalata, véleménye róla?

(#35608) szipak válasza kk831228 (#35604) üzenetére


szipak
tag

jelen, én mondtam, hogy mély orientált az MH1C és ezt továbbra is fenn áll.
mi alapján mondom: valamikor nagyon régen volt egy AKG k324p-m, majd Bw M1-et használtam egy évig, utána jött egy GR06 kb egy év intenzív használata (de azóta is előveszem, mert még mindig tetszik), következő az MH1C volt több mint fél évig és most pár napja Vsonic VC-1000. MH1C mindegyikhez képest nagyobb mély kiemeléssel és mélységgel van megáldva (erősebb és tovább megy le), kicsit rá is telepszik az általános hangképre. ettől függetlenül szerethető, erre írják külföldön talán, hogy "sounds fun" (a zene élvezhető, utcára pl tökéletes, de kritikus, elmerülős hallgatáshoz semmiképp sem használható).

ajánlható? egyszerűbb egy pro/con listát írni
pro:
- lapos kábel, nem gubancolódik, 90°-os jack (ez mondjuk egyéni preferencia)
- headsetnek teljesen jó, CTIA szabvány, azaz iPhone és általában droid kompatibilis, mikronofja picit halk, de legalább jó szűri a nem túl hangos háttérzajt
- mély van benne bőséggel, aki ilyet keres (elektronika, nagyon röfögős gitárok, agresszív, de nem túl gyors lábdob), annak jó lehet
- maga a ház kicsit, kényelmes, jó minőségű harangokat adnak hozzá, átlagnál jobban szigetel
- néha lehet ebay-en és egyéb helyeken akár $25 -ért beszerezni

con:
- a kábel. nehéz, ha nem használ az ember csíptetőt (meg még azzal is néha), simán kihúzza a helyéről. meg Y, amit én nem szeretek (megint csak egyéni ízlés kérdése)
- szerintem a mély rámászik a középre, elnyomja azt. testes és telt, de szerintem pont emiatt lassú is (értsd: membrán tehetetlensége miatt lassú a csillapodása). magas szerintem egészen hamar elkezd intenzitásában csökkenni.
- hivatalos ára (sony online shop) $80

remélem hasznos valakinek.

VC-1000 továbbra is bejáratás alatt van (majdhogynem állandóan szól rajta valami), ha megérkezik a RE-400 (reménykedek, hogy holnap) és az is kap elegendő bejáratást, lesz darabonkénti leírás, meg összehasonlítás is (csak azt tudjam majd eldönteni, hogy melyiket hallgassam éppen :DDD)

ezt csak óvatosan merem leírni, de ha sikerül valamikor időt szakítani rá, akkor írok egy hosszabb szösszenetet mindenféle zenehallgatással kapcsolatos dolgokról

szerk.: jó hogy eszembe jut nincs valakinek felesleges ear guide -ja? (fül mögötti elvezető cucc) megalkudnék rá, mert nekem kellene

[ Szerkesztve ]

(#35609) Narakh


Narakh
senior tag

Valaki kisfülűnél akad netán kihasználatlan nagy méretű Sony Hybrid fülbigyula, amitől megválna?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#35610) kk831228 válasza szipak (#35608) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor a gr06 lehet nem fog tetszeni... :U :B Na majd kiderül... :) Én nem hasonlítottam össze csak a sony telóhoz adott fülesekkel. Azok nagyon sz..-ok az mh1 -hez képest. Te többet teszteltél... :R Biztos igazad van... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35611) raven12 válasza szipak (#35608) üzenetére


raven12
senior tag

várjuk szeretettel, mindkettőről! Majdnem RE-400-at vettem B2 helyett :)

(#35612) maathe


maathe
senior tag

Januárban vettem egy SoundMagic E10-et mp4nation-ről és jelenleg így néz ki a csatlakozónál: [link]
Szerencsére még nem kontaktos, de semmiképp nem jó ez az állapot. Erre van valamiféle garancia? Ha igen, akkor van itt valaki aki intézett már ilyet ezzel az oldallal?

[ Szerkesztve ]

(#35613) Ati1979 válasza szipak (#35608) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi a beszámolót! :)

Esetleg számíthatunk rád a legközelebbi füles találkozón ezzel a két fülessel együtt? :B

Állítólag az re-400 is igen király. :K

(#35605) raven12

Nem hiszek neked. :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35614) bmakszim válasza raven12 (#35605) üzenetére


bmakszim
senior tag

Azért hallgass bele időnként, hogy megtapasztald mennyire van (vagy nincs) jelentősége a járatásnak!

(#35608) szipak: A RE0-mat imádom, úgyhogy várom a beszámolót a RE400-ról! :R

(#35615) contaxg válasza maathe (#35612) üzenetére


contaxg
veterán

Ha nem cserélnék ki biztos ami biztos, tennék rá egy zsugorcsövet, hogy a kábel ne tudjon megtörni.

monti0222w Ausztria?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35616) maathe válasza contaxg (#35615) üzenetére


maathe
senior tag

Ilyen ügyben hova írjak? Amúgy mindenképp megcsinálom valahogy, de akkor sem túl jó dolog :S

(#35617) contaxg válasza maathe (#35616) üzenetére


contaxg
veterán

Gondolom az mp4nation-nek :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35618) rothadt


rothadt
aktív tag

még nem vettem füllest, de olvasgattam a fórumot és az alapján kerestem rá az e30-ra, érdeklődnék, hogy azt hamisítják-e, azaz hallottatok-e ilyet, mert most találtam egyet 29dolcsiért, az eladó azt vállaszolta, hogy eredeti. szerintetek?

borzasztó az, amikor az ember minden elképzelhető, addig használt nevét leregisztrálták, csak azt nem ami indulatból jön...

(#35619) contaxg válasza rothadt (#35618) üzenetére


contaxg
veterán

Ha fent van az eladó a hivatalos értékesítők listáján akkor minden OK. Ha nem, akkor a hivatalos állásfoglalás a következő: Blacklisted Resellers

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35620) lesli.h válasza belashx (#35589) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Köszi a segítséget. :R

(#35621) lesli.h válasza MPeter87 (#35606) üzenetére


lesli.h
aktív tag

Ment a PÜ! :K

(#35622) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Tips for In-ear Hifiman Earphones RE-400/600


Forrás

[ Szerkesztve ]

(#35623) szipak


szipak
tag

RE-400 is megérkezett, néhány 10 perc hallgatás után azt kell hogy mondjam, hogy nagyon fasza. remélem bejáratás során a magasak még javulnak, de ettől függetlenül nagyon jó.

füles találkozóra legutóbb is akartam menni, csak éppen vidéken voltam, legközelebb pótlom.

ezek a felettem berakott bogyók érdekesek, hozzám az eredeti szett érkezett, azok sem rosszak.

(#35624) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Sziasztok!

Utóbbi 1,5 évben egy SONY MDR-EX50 típusú fülhallgatót használtam, ami végül kábeltörés miatt bemondta az unalmast. 4300 Ft-ért tudnék ugyan ilyet venni, de szánnék még rá kis pénzt, hogy esetlegesen jobbat vegyek, mert úgy konkrétan semmi bajom nem volt vele, szerintem egész szépen szólt, csak mégis azért na... :)

Amik szóba jöhetnek nálam, azok a következők:

AKG K321
Sennheiser CX 200 Street II
Skullcandy INK'D 2.0

Ezek közül melyik szól a legjobban? Elektronikus zenéket hallgatok, mint például Hands Up!, Hardstyle és Club/House. Természetesen fontos az is, hogy ne menjen hamar tönkre, szóval megbízható minőség legyen. Ha jól tudom, akkor ezek mindegyike 2 év garanciás

Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#35625) Zoli133 válasza Dzsuri89 (#35624) üzenetére


Zoli133
őstag

Ezek közül továbbra is a sony a legjobb hangú.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35626) Ati1979 válasza Dzsuri89 (#35624) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezek a füllhalgatók rosszabbak mint amit eddig te használtál.

Az lenne a legjobb, ha megadnál egy árkeretet és akkor tudnánk neked ajánlani valamit.

(#35623) szipak

Gratula! :)

Ok, akkor majd a következő találkozón teszteljük. :)

(#35627) Dzsuri89 válasza Ati1979 (#35626) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Az úgy korrekt. :D :D
Tegnap a Media Marktban az eladó csak a Sennheiser és AKG-t ajánlotta az árkeretemen belül. Nagyon max 9000 Ft-ot szánnék rá. :)

(#35628) Ati1979 válasza Dzsuri89 (#35627) üzenetére


Ati1979
veterán

Jó nagy szarokat ajánlott neked akkor.:)

Szerintem vegyél egy soundmagic e30-at. 10k körül van. Pont a 9k-t nehéz kicentizni. :D

(#35629) Dzsuri89 válasza Ati1979 (#35628) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Elég ocsmányul néz ki szerencsétlen. :D Ilyet biztos, hogy nem fogok venni. :/

(#35630) Ati1979 válasza Dzsuri89 (#35629) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát ez valóban nem divatkiegészítő hanem füles.

Ez esetleg?

(#35631) Dzsuri89 válasza Ati1979 (#35630) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Ez már fainul is néz ki, de hogy még erről se hallottam soha. :O 8470 Ft most akcióban.
Ezeket a márkákat te honnan szalajtod? :D Próbáltad amúgy őket?
Igazság szerint úgy lenne jó fülest venni, ha előtte ki lehetne próbálni. Fejhallgatók ezért jók, mert azok a Media Marktban is ki vannak rakva egytől-egyig.

(#35632) Alg válasza Ati1979 (#35630) üzenetére


Alg
veterán

Itt valamit összekevertek :DDD ;]

Egzotikus kialakítású, 2.1 hangsugárzó rendszer, vékony két utas hangsugár-zókkal, állítható mélyhang és hangerő-szabályzóval. Elsősorban audio alkalma-zásokhoz ajánlott. Teljesítmény; RMS 9Wx2 + 32W

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35633) Bodor válasza Dzsuri89 (#35631) üzenetére


Bodor
veterán

"Ezeket a márkákat te honnan szalajtod?"

Abban biztos lehetsz, hogy jó messze elkerüli a nagyáruházakat...
Kiszopja a kisujjából, persze arra ezentúl biztos ügyelni fog, hogy nehogy ronda legyen, mert hát ugye az a fontos... ehhh ...

Itt egy üzlet, ahol meg is lehet hallgatni a füleseket... !!

[ Szerkesztve ]

(#35634) Ati1979 válasza Dzsuri89 (#35631) üzenetére


Ati1979
veterán

Az e30-at igen. A beyer meg ugyanarról a gyártósorról kerül le. :)

Hát ezeket nem tudom, hol lehet kipróbálni. :N

Hát igen csak amik oda ki van rakva az olyan is. Az üveg mögé van bezárva pár értelemesebb darab. (west-end)

8,5k? - az elég jó ár lenne érte. :)

(#35632) Alg

8,5k-ra gondolsz. :)

(#35633) Bodor
Ismersz, nálam tényleg csak az fontos, hogy hogy néz ki. Olyat meg nem vennék ami csak jól szól. :D Ezért ajánlom mindenkinek a beats-et. :DDD

(#35635) Dzsuri89 válasza Bodor (#35633) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Azért ha veszek valamit legyen már kinézete, nem? Szerintem te se vennél fel olyan kabátot, ami rohadt meleg, viszont gusztustalanul néz ki. Én szeretem ha valami ízléses és ugyan akkor minőségi. Nem sűrűn látni ilyen márkákat az üzletekben, azért kérdeztem.

A lekezelő stílust meglehetett volna tartani magadnak... :)

Majd elnézek oda valamikor, köszi a tippet!

(#35634) Ati1979
Itt kerül annyiba, csak ugye piros.

[ Szerkesztve ]

(#35636) Bodor válasza Dzsuri89 (#35635) üzenetére


Bodor
veterán

Szívesen! De tényleg!

[ Szerkesztve ]

(#35637) Ati1979 válasza Dzsuri89 (#35635) üzenetére


Ati1979
veterán

Nagyon jó ár érte. :)

Mi a baj a pirossal? :DD

(#35638) Dzsuri89 válasza Ati1979 (#35637) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Hát őőőőőő... :D Amúgy viccet félretéve, semmi. :) Kicsit hajaz külsőre a Sennheiserre szerintem. :)
Még megálmodom mi legyen, de az lenne a tuti, ha minden kiszemeltet meg tudnék fülelni és az alapján dönteni. Végül lehet maradok a Sony-nál, fél áron is van meg az tuti megfelel. :D

(#35636) Bodor
Nyugi, nincs harag. :) Tényleg köszi! :)

(#35639) Ati1979 válasza Dzsuri89 (#35638) üzenetére


Ati1979
veterán

Annyira azért nem szerintem. Bár sokfajta sh van.

Az a sony best buy az árkategóriájában...

Szóval nagyot nem buksz vele. :)

(#35640) raven12 válasza Ati1979 (#35630) üzenetére


raven12
senior tag

:DDD

(#35641) sarkanyolo2 válasza Lui82 (#35537) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

5k-ért honnan szerezted? 5k-ért FX-101-et adnak....

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#35642) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Közkivánatra

House of Marley EM-JE020 a'la Midnight Ravers Rasta a goldenears.net-en. Lehetett sejteni, hogy mélyben nem szenved hiányt.

Ati1979

Nem vagy frusztrált, hogy míg többeknek két jó fülese is van, neked még mindig csak egy 120 ezres Shure? ;]

Sony XBA-C10 vélemény az árgépen

Az eladók hozzáértését mutatja: "Ma már ilyen jó mélyeket ne várjak egy fülestöl, mert a Sony már nem gyárt ilyesmit, vagy maximum csak 50 ezer forint fölött" vs. Sony MH1C

[ Szerkesztve ]

(#35643) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Fischer Audio TBA-04 (triple balanced armature) $299.00

[ Szerkesztve ]

(#35644) Ati1979 válasza hobbyone (#35642) üzenetére


Ati1979
veterán

Két jó kinek? :)

Azért a hifiman 400 nem hiszem, hogy jobb lenne az Se425-nél. Nincs az 120, inkább olyan 80k körül mozog. :)

(#35645) Tibiajax válasza Tibiajax (#35607) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

sok választ nem kaptam, így írok én.
elmentem, meghallgattam párat és elhoztam végül a K374-et

Amit tudni kell, hogy egy 1990ft-os koss-nevű műanyag, éppen széteső csodát szerettem volna leváltani, a diszkontáron szervált ipodomhoz.
Hifiben otthon vagyok, de fej/fülhallgatókban abszolút tapasztalatlan.
Ami érdekes tanúság számomra a próbák alatt, hogy a kb10-12ezres határig mennyire szinte mindegy mit veszel, nem kapsz jó hangot. Valami mindig hiányozni fog, vagy mély, vagy magas lesz vagy kevés vagy sok, és plusz még kényelmetlenek is lehetnek könnyen.. nem mindegyik, de majd mindegyik. Indítottam egy urbanears nevezetű csodával, éppen azért, mert - miután ecseteltem igényimet és a kb-i max rászánt összeghatáromat- próbálták elejét venni a fiúk a felesleges köröknek és rögtön egy adott áron jó hanggal akartak indítani. Borzasztó kommersz, hülye dübörgős hangja volt, épp olyan volt, mint a kinézete.. Jött egy sennheiser, csak hogy halljak olyat is, szintén még 10k alatt, alig volt jobb, mint a koss..egyszerű kis műanyag, valamivel tisztáb hanggal.. Ugrottunk. ugrottam egy olyanra, ami már régebb óta szimpi volt, mint brand: Beyerdinamic, 101. Agybadugós, az első ilyen a fülemben. Nna, ez már alakult, jó kis hangja lett volna, végre hallgatható valamit éreztem, de a mélye kevés volt. Egy darabig hagytam, hadd szokjam, majd kivettem, újra beraktam és valószínűleg beljebb tolhattam, vagy nem tudom, de több mélyet hallottam, mint addig. Végre volt valami lent is, de nem volt még mindig elég sajnos.. sajnáltam, mert árban még elérhető volt, kényelmesebb volt az addigiaknál - bár még mindig nem volt az igazi, feszítette a füljáratomat, már méretű párna nem volt hozzá.
Kétségbeesés ült ki az arcomra, mert eljutottam mégis a 25ezres szintre, ahol ez a piszok akg tanyázott, de baromira nem akartam erre az egészre ennyit költeni.. Viszont egyszerűen nem akartam szrt venni. Ha már lett egy ilyen fasza kis zeneketyerém, legyen méltó megszólaltatója a fülemben.
Szóval K374, marcus miller panther, roxette call the wild megszólal, hülye vigyor az arcomon, ennyi volt..
többet nem is írok róla, nehogy reklámnak minősüljön, de igazából a történet villám-befejezést kapott vele. már csak az árát kellett valahogy összekaparnom a zsebemből, még szerencse, hogy volt egy kis protekcióm a fiúknál, másképp :D jajj....

az unalmasan szomorú tanúság ismét, ha jót akarsz, nem úszhatod meg olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#35646) Alg válasza Tibiajax (#35645) üzenetére


Alg
veterán

Ha visszaolvastál volna csak 1-2 oldalt (vagy topicösszefoglaló) nem vettél volna 25-ért egy olyat aminél jobbat tudunk ajánlani 10ért :(

25-ért külföldről rendelve olyat kapsz, hogy besz@rsz... De még talán itthonról is (SE215, bár nekem nem tetszett, de biztos nem lenne kevés a mély)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35647) Ati1979 válasza Tibiajax (#35645) üzenetére


Ati1979
veterán

Inkább ez ebből a tanulság, hogy érdemes a topicban feltenni azt a kérdést, hogy mennyiért mit ajánlotok.
Vettél egy rossz / ár érték arányú fülest.
Szerintem 10-15k körüli összegért jobb fülest kaptál volna.

Más részről a forrásról sem tudunk sokat. A 20-25k-s kategóriához már nem árt a jó lejátszó.

(#35648) kerekfej válasza Tibiajax (#35645) üzenetére


kerekfej
addikt

Erősen túlárazott terméket vettél. :(

(#35649) Beast007


Beast007
aktív tag

2 napja nyúzom a E10-et a sansával hát nem tudom de ha a mély ilyen marad akkor nem sokáig használom, messze van a dobozon feltüntetett "powerful" basstól... :((( ezt leszámítva viszont teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#35650) Emilchen válasza callmeakos (#35536) üzenetére


Emilchen
tag

Olvasva a pozitív véleményedet megvettem a Buxtont (első fülhallgatóm) és tényleg jó. Egyetlen problémám, hogy a legkisebb gumiharang lenne a jó, de sehogysem tudom rárakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.