Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) callmeakos válasza ggeleven (#35020) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Semmi gond. :)
Én jónak mondanám ahhoz képest mennyibe kerül :K :K

All→M8

(#35052) Alexios


Alexios
veterán

Sziasztok!

6-7ezer környékén milyen in-ear fülest ajánlanátok? Eddig egy sennheiser cx400-ii volt, nekem tökéletesen megfelelt, viszont ennyi pénzt most nem szánnék egy fülesre. Zenében föleg elektronikus/rock-ot hallgatok, más igényem különösebben nincs vele(nem kell mikrofon, meg semmi.)

(#35053) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Olvasgattam, keresgéltem, de úgy döntöttem, inkább kérdezek, így hamarabb előbbre jutok.

10-20ezer között kellene nekem valamilyen in-ear fülhallgató. Mivel többnyire zajos buszon használnám, nem árt, ha strapabíró(főleg a kábel, összehajtogatva, kis zsebben pihenne ha épp nem kell), és minél jobban szigetelné a külső zajokat. Mivel engem nagyon idegesít, ha bemozdul, és egyik felén másképp szól, mint a másikon, jó ha kényelmes, és jól a fülben marad, kialakítás szempontjából pedig az aszimmetrikusra esküszöm.
Viszont ott a baj, hogy jó volna, ha minden tartományban a lehető legjobban szólna, mert elég tág zenei stílusom van. Rock/metal, dance, akusztikus, hiphop(pl.: Dead by April, Skillet, Linkin Park, de mondjuk egy ilyen mix, vagy a Two door Cinema Club stílusa vagy a Quimby sem áll messze tőlem.) Szóval jó lenne, ha a hangszerek jól elkülönülnének, és az érthető ének mellett a basszus is ott lenne, ahol kell.

Lehet sokat kérek ebben az összegben, de ha kompromisszumokkal is, de mit ajánlanátok leginkább?

Előre is köszi :R

UI.: Mikrofon nem kell, nem szeretek in-ear fülessel telefonálni, mert kb mintha dobozból beszélnék, és folyton hangos vagyok..:D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#35054) Alg válasza Barthezz2 (#35053) üzenetére


Alg
veterán

összehajtogatva, kis zsebben pihenne ha épp nem kell

Azt semmi nem fogja bírni hosszú távon... :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35055) Neró válasza Neró (#35044) üzenetére


Neró
őstag

TRRS átalakítót itthon hol lehet kapni, mert keresgéltem, de még a Google sem segített.

| www.diablohungary.hu

(#35056) Barthezz2 válasza Alg (#35054) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Izé, a kis zseb a táskámnak egy kis rekesze, annyira nem kicsi azért, és így szoktam hajtogatni:

Eddig egynek sem lett baja..

Everybody lies.

(#35057) ggeleven válasza Barthezz2 (#35053) üzenetére


ggeleven
őstag

Mivel hajtanád meg? Vess egy pillantást a Vsonic GR06 (középkiemelés), a VSD1S (V hangkép)-re!
Amúgy ez az egyik legnehezebb kategória, mert összegben itt válik szét a belépőkategória (~50$-ig) és kezdődik az eggyel komolyabb (100$ felett). Most telóról vagyok, de később tudok még mondani egy pár opciót! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#35058) hobbyone válasza Barthezz2 (#35053) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Ha a strapabíróság az elsődleges, nem pedig a hang, akkor ez a Philips 4200Ft-ért jó lehet ebay-ről. Ezért viszonylag olcsó: Bulk package without retail box (NO accessories included).
Amazonos vélemények valamennyire iránymutatók.

Neró

Érdeklődj mobilos boltokban, hátha. Esetleg olcsóbb headset-ek mellé lehet tartozék, irány a helyi műszaki áruház. Többet nem tudunk segíteni. Max. ha valakinek van talonban.

(#35059) Barthezz2 válasza ggeleven (#35057) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha minden jól megy a Xiaomi Mi2S-el majd. Köszi, megnézem ezeket :R

(#35058) hobbyone: A hangzás az első, nem a strapa, csak azért ne menjen szét fél év alatt.. Ha kell inkább vigyázok jobban rá, de szóljon jól:)

Everybody lies.

(#35060) Bodz válasza #16820480 (#35050) üzenetére


Bodz
nagyúr

Már a fejhallgatós topikban is eszembe jutott, hogy valahogy meg kellene különböztetni ezeket a V füleseket. Mert ugye van ami nagyon durván V, van ami csak közepesen, ilyen pl. a VSD1S, meg stb. Bár ez meg relatív, attól függ, hogy ki mit hallott eddig. Nem is tudom, hogy mi lenne erre a megfelelő jelölés.

[ Szerkesztve ]

(#35061) contaxg válasza Bodz (#35060) üzenetére


contaxg
veterán

A minap meghallgattam a Westone 4R-t az AK120-as lejátszóval és megdöbbentőne jól szólt. :Y Igazi instant get feeling volt. :C

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35062) #16820480 válasza Barthezz2 (#35053) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem Vsonic GR06, ez elég strapabíró, viszont az én fülemben nem szigetel olyan jól sajna, bár sokféle harangot adnak hozzá, valamelyikkel csak jó lehet. Illetve neccesen még egy Hifiman Re400, ennek kicsit kiegyenlitettebb a hangja.

Bodz: Az új topik összefoglalóban benne lesz :K

(#35063) ggeleven válasza contaxg (#35061) üzenetére


ggeleven
őstag

Mi meg most hallgatjuk! :P ;]

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#35064) #16820480 válasza ggeleven (#35063) üzenetére


#16820480
törölt tag

Liveblog-ot!! :D

(#35065) ggeleven válasza #16820480 (#35064) üzenetére


ggeleven
őstag

Nem érünk mi arra rá! :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#35066) Barthezz2 válasza #16820480 (#35062) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Amúgy kényelmes ez a GR06? Sosem volt még ilyen fül mögött átvezetős fülhallgatóm. Az Re400 jobbnak tűnik, de valóban necces már az ára..

De akkor ha már azt mondjátok, necces ez a 10-20 közti ársáv. Akkor esetleg 20-30 közt az Re400 mellett még mi jöhet szóba? Hátha rászánom magam ekkora összegre..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#35067) hobbyone válasza Barthezz2 (#35066) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Nem tudom ki mondta, hogy necces, de 10-20 között már jó füleseket lehet kapni.

Beyerdynamic DTX 71 IE (meleg, visszafogott méllyel), DTX 101 IE (V, viszonylag sok méllyel)
Sony XBA-C10 (kiegyenlített)
Sony MH1C (meleg)
LG Quadbeat külföldről rendelve (kiegyenlített, V), 5600 Ft ebay-ről
MEElectronics A161P akciósan, Vsonic GR06,VSD1/VSD1S/VC02 termékek külföldről rendelve

- V alakú: a mély és a magas hangok kiemeltek, a közép süllyesztett

- Meleg/középkiemeléses: a közép és/vagy a mély tartomány kiemelt, a magas tartomány süllyesztett

- Kiegyenlített/lapos: semleges karakterisztika, nincs jelentős kiemelés

A Sony XBA-C10, MEElectronics A161P armatúrás.

Agytágító 23#-tól: http://logout.hu/bejegyzes/ggeleven/az_ujragondolt_fules_topicnyito/friss.html

Te mit néztél ki egyébként? Írtad, hogy már keresgéltél.

[ Szerkesztve ]

(#35068) Barthezz2 válasza hobbyone (#35067) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Bocs, nem is necces, hanem ggeleven írta, hogy itt a legnehezebb, mert itt válik ketté a nem túl jó, és a jobb fülesek kategória:)

Konkrétan úgy semmit, csak olvastam a topiknyitót, rákerestem az ott ajánlott fülesekre, bele-beleolvastam a topikba, de igazából nem jutottam előbbre, melyik is lenne jó nekem:)

Illetve előtte Edigital-on nézelődtem, és az általam ismertebb márkákból ott a Sennheiser CX-275s, OCX 880(ez 20 felett), meg az AKG K374(ez is 20 felett), ami így első blikkre, de mivel a topiknyitóban ott van, hogy ezek olcsó kategóriában nem feltétlen jók, ezért nem is említettem..

Köszi a tippeket, megnézem ezeket is :R

Everybody lies.

(#35069) ggeleven válasza ggeleven (#35065) üzenetére


ggeleven
őstag

Végighallgattuk a palettát... :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#35070) hobbyone válasza ggeleven (#35069) üzenetére


hobbyone
aktív tag

And the winner is:

Sennheiser IE80 :C

(#35071) mhorvat válasza mhorvat (#35046) üzenetére


mhorvat
senior tag

Erre esetleg valaki? :(

(#35072) #16820480 válasza Barthezz2 (#35066) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem kenyelmes, en mar tobbet nem is vennek lelogatos kabellel. Bar a Re400-at is lehet ful felett viselni.

(#35073) matyi012345 válasza mhorvat (#35071) üzenetére


matyi012345
őstag

Az E30 árában egy jó füles, pont ma hallgattuk meg többen is a talin, M5 csúnyán leszerepelt mellette. Várd meg amíg meglesz az összesítés, ggeleven vezette fel excel táblába az adatokat, szerintem még ma fent lesz, vagy max holnap. M5-t véletlenül se rendeld meg az E30 után.

(#35074) Luissimo válasza ggeleven (#35069) üzenetére


Luissimo
veterán

sajnálom, hogy nemtudtam ottlenni, igymost mind az öthat füles itten pihen tovább a fiokomban.
de ami késik az múlik jeligére, majd bépótoljuk (rofl)
deazért az eredmény mikéntjének hogyanja az érdekel ám, mint itt sokunkat :D :DDD

(#35075) ggeleven válasza Luissimo (#35074) üzenetére


ggeleven
őstag

Na majd legközelebb eljössz! :)
Készül a dolog, készül! Itt kivonat lesz, de tervezek Logout-ra egy hosszabb hangvételű írást! ;)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#35076) Narakh


Narakh
senior tag

LG Quadbeatje van esetleg valakinek?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#35077) Ati1979 válasza mhorvat (#35071) üzenetére


Ati1979
veterán

Az m5 a lehető legrosszabb választás. Zavaróan éles, és kb. a hallgathatatlan kategóriába tartozik. Bármi jobb nála gyakorlatilag...

(#35078) raven12 válasza Ati1979 (#35077) üzenetére


raven12
senior tag

bizony, a közepe szerintem is borzasztóan természetellenes, tehát mind a vokál, mind a hangszerek hallgathatatlanok.

(#35079) #16820480


#16820480
törölt tag

Akkor ezek szerint az M5 bejáratás után sem javult... Vagy azóta nem is hallgattad ggeleven? :D

Az összefoglalót pedig tessék írni, akié a feladat, mert kíváncsian várjk szerintem sokan :R

(#35080) pkaresz válasza #16820480 (#35079) üzenetére


pkaresz
senior tag

:K

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#35081) trident1


trident1
tag

MP4nation-ről rendeltem egy fülest.Szept 18.a óta DESPATCHED TO ATC státuszban van.
Ez mit jelent?

(#35082) #16820480 válasza trident1 (#35081) üzenetére


#16820480
törölt tag

Airmail Transit Center
Vagyis úgy néz ki, hogy gépre adták, csak a tracking a magyar postán nem működik olyan jól, de valószinűleg már az országban van. Bár az is igaz, hogy Kinában 19-21ig három napos ünnep volt, igy lehet, hogy még ténylegesen csak tegnap vagy ma került feldolgozásra ott. Ami azért necces, mert jelenleg éppen tájfun tombol abban a térségben, igy ha az ünnep előtt nem került repülőre, akkor lehet, hogy még pár napig ott fog vesztegelni valahol.

[ Szerkesztve ]

(#35083) trident1 válasza #16820480 (#35082) üzenetére


trident1
tag

A magyar posta csomagkövetője azt irja hogy szept 18.-án célországba küldve.Mit ülnek ennyit rajta?

(#35084) #16820480 válasza trident1 (#35083) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem feltétlenül ülnek rajta, csak innentől valószinűleg a következő információd az lesz róla, hogy csenget a postás (hacsak nem akad fenn a vámon, de erre fülesnél azért nem olyan nagy az esély).

(#35085) ggeleven válasza #16820480 (#35079) üzenetére


ggeleven
őstag

De hallgattam! :D
Kicsit más véleményen vagyok, mint a srácok. Két nagyon fontos dolog miatt más a véleményem: mobilról hallgattam és pár hétig! A szarabb lejátszó nem hozta ki a gyengeségeit, mobilról nem volt rossz! De kicsit jobbról bizony már nem ízlett az én fülemnek sem...Valamint jóval több és több fajta zenével hallgattam, így teljesebb a kép.

Viszont nagyon kellene egy másik M5 kontrollnak, hogy tényleg ilyen-e a hangja vagy az enyémmel van-e gebasz...de ez még a jövő zenéje, majd valakivel összehozok egy ilyen összehasonlítást! :)

Készül minden, csak dolgozni is kell közben... :D

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#35086) #16820480 válasza ggeleven (#35085) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk én csak keveset hallottam, de az alapján nem igazán tetszett. Viszont a saját M4-emet is leginkább csak telefonálásra használom, mert zenére gyengének találom a hangját. Igazából nekem a Bw márka kicsit furán jön le, sokat ajánlják, de saját tapasztalatom szerint nem a legjobb sajnos.

(#35087) contaxg válasza ggeleven (#35085) üzenetére


contaxg
veterán

Miről hallgattátok a fülhallgatókat?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35088) Ati1979 válasza contaxg (#35087) üzenetére


Ati1979
veterán

Az ak120-ról. Zoli133 meg a clip-ről. De ezt külön jeleztük a táblázatban.

Az értékelő táblázat szerintem ma kész lesz. Remélem. :)

Ja köszi az e30-at. :R Szerintem szuper füles. Nálam maradt, majd visszajuttatom valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#35089) Alexios válasza Alexios (#35052) üzenetére


Alexios
veterán

erre esetleg valaki? :)

(#35090) contaxg válasza Ati1979 (#35088) üzenetére


contaxg
veterán

Izgultam, hogy mennyire lesz partiban a többivel. :B

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35091) Ati1979 válasza contaxg (#35090) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem a drágább pl50-nél jobb. Sőt megkockáztatom, hogy ez egyik legjobb ár / érték arányú és árkategóriájában a legkiegyensúlyozottabb füles.

Pont jó a basszusa. :) Se több se kevesebb nem kell...

(#35092) kemcso válasza trident1 (#35083) üzenetére


kemcso
Ármester

Szintén mp4nation:
2013.09.14 Célországba elküldve
2013.09.18 Célországba megérkezett
2013.09.18 Küldemény vám elé állítva
2013.09.19 Bejövő küldemény vámkezelve

Minden kb 1 nappal később jelent meg a nyomkövetésen és nem volt közte hétvége.

(#35093) Falconer válasza contaxg (#35087) üzenetére


Falconer
aktív tag

En vegigtoltam a voodoos galaxy s1-en is oket. Hozza a clip es a hasonlo kaliberu lejatszok szintjet. Westone 4R-hez teljesen hasznalhatatlanok :)

(#35094) kk831228


kk831228
addikt

Várom én is a tali véleményeket... :K :)) :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35095) contaxg válasza Ati1979 (#35091) üzenetére


contaxg
veterán

A PL50 számomra egy igen nehezen értelmezhető :DDD darab.

(#35094) kk831228
Westone 4R ;) A Shure-ok gondolom csókolómmal köszöntek neki

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35096) Ati1979 válasza contaxg (#35095) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát az inkább hagyjuk kategória.

Kb. :DDD
Se425 egyértelműen igen. :)

Az se535-nél is jóval részletesebb, meg nagyobb tere. Viszont ez nem jön ki minden lejátszón.
Az 535 meg valahogy jobban egyben van.

Szvsz. kevésbé jó és részletes lejátszóhoz jobb lehet az se535, jobb lejátszóhoz pedig inkább westone4R passzol.

Amúgy technikailag sokkal sokkal jobb a westone, ez nem kérdés.

Az AK120-al eszméletlen mire képes... :))
Lehet kéne venni, egy ilyet hozzá. Igazából csak sokkal drágábban lehet W4r-nél jobbat kapni...

[ Szerkesztve ]

(#35097) bucsher válasza contaxg (#35095) üzenetére


bucsher
őstag

a 425 feltétlenül :)
utána a 215re már nem voltam kiváncsi, az 535öt meg nem tudtam megvárni (de annyira arra sem).

In the pipe - five by five!

(#35098) Ati1979 válasza bucsher (#35097) üzenetére


Ati1979
veterán

Oké, de azért tegyük azt is hozzá, hogy 200 USD-vel drágább a westone. ;)

Azért ez nem elhanyagolható annyira. :)

(#35099) contaxg válasza Ati1979 (#35098) üzenetére


contaxg
veterán

A kérdés fordítva igazán érdekes! Megéri-e megvenni a Shure-t, ha +200 dollárért kapok egy Westone 4R-t.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35100) Falconer válasza contaxg (#35099) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ha van ak120-ra is penzed akkor lehet h nem.
Ha nincsen akkor felejtsd el a w4et, mert olcsobb lejatszon hasznalhatatlanul szarul szol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.