Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) ggeleven válasza szente (#34500) üzenetére


ggeleven
őstag

Az nem olyan rossz választás! Az előző (és eddig egyetlen) fülestalálkozón kipróbáltuk és egész jó teljesítményt hozott ezért az árért. :)
Mennyiért jutnál hozzá?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34502) unyadavid


unyadavid
senior tag

Helo, xears TD III Wood-om megadta magát a napokban, milyen fülest tudnátok helyette ajánlani?
Olyan 5-10-ezres kategória.

(#34503) szente válasza ggeleven (#34501) üzenetére


szente
addikt

4.000 Ft + posta egy bontatlan példányért.
Eddig Sony MH750-et használtam(P gyárija), az tetszett.
Csak az a kérdés, hogy ennyiért van-e jobb választás.

(#34504) ggeleven válasza szente (#34503) üzenetére


ggeleven
őstag

Egyedüli alternatíva a Meelec M9.
Ezt használtam 5 hónapig, de nehezen hasonlítom össze a kettőt, mivel a Sony-t nem hallgattam túl sokat. Más a hangjuk, az egyszer biztos. Az M9 jobban kiemeli a mélyet és kicsit keményebb (fémesebb, csengőbb?) hangja van, de én szerettem.
Keress rá itt a fórumon, hogy mik a tapasztalatok róla! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34505) szente válasza ggeleven (#34504) üzenetére


szente
addikt

Nos, te írtad korábban, hogy kicsit merev a kábele, és ahogy forgatod a fejed, kicsúszik a füledből. Ez szerintem nálam is fenn állna, a legkisebb gumiharangok jók nekem.
Mondjuk a Sony MH-EX300AP-vel nincs tapasztalatom, sose próbáltam fel.

(#34506) ggeleven válasza szente (#34505) üzenetére


ggeleven
őstag

Igen, emiatt váltam meg tőle! :)
A Sony kábele nekem kényelmesebb volt, viszont lehet, hogy sérülékenyebb.

A hangja rendben van amúgy! Ha eljössz 22.-én a fülestalálkozóra, akkor kipróbálhatod (már ha Ati elhozza megint :B ).

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34507) Alg


Alg
veterán

Alakul a vélemény a 161-el kapcsolatban... talán vasárnap lesz időm összeszedni, mondjuk a túranaplóval is eléggé el vagyok maradva...

Más: S6 memory wire-t valaki próbált már leoperálni? Ha jól látom a kábel mellé van téve egy darab drót, és az egyész egy zsugorcsőbe húzva. Marhára idegesít, nem tudom rendesen beállítani, jobb lenne csak sima kábellel.

Illetve ha van rá igény tudok vinni a találkozóra egy LG 4X HD telefonhoz kapott gyári zajkeltőt is, még bontatlan... (azért kíváncsiságból belehallgatok majd)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#34508) szente válasza ggeleven (#34506) üzenetére


szente
addikt

Sajnos pest messze van, szerintem marad a Sony.

(#34509) tutis


tutis
őstag

Kérdés: Telómba beledugtam egy nokia gyári headszettet..Szólt, telefonálni is lehetett vele, csak épp gerjedő hangot adott ki.. Ez mitől lehet?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34510) unyadavid


unyadavid
senior tag

Na erre senkinek nincs ötlete? -
Helo, xears TD III Wood-om megadta magát a napokban, milyen fülest tudnátok helyette ajánlani?
Olyan 5-10-ezres kategória.

(#34511) #16820480 válasza unyadavid (#34510) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ott van a topik összefoglalóban az 5-10 ezres kategória, azokat esetleg nézted?

(#34512) unyadavid válasza #16820480 (#34511) üzenetére


unyadavid
senior tag

És honnan érdemes olyanokat rendelni?

(#34513) ggeleven válasza unyadavid (#34512) üzenetére


ggeleven
őstag

Attól függ melyik típus!
Amúgy Mp4Nation, Lendmeurears,eBay és a gyártó saját oldala esetleg...

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34514) unyadavid válasza ggeleven (#34513) üzenetére


unyadavid
senior tag

okés köszönöm

(#34515) tutis


tutis
őstag

Na én belefáradtam a sok kutatásba, ezért rendeltem egy soundmagic MP21-et, 5200 Ft volt..Ha nem válik be legalább nem bukok sokat :D

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34516) brekkhun


brekkhun
tag

Sziasztok,

Közületek valakinek van tapasztalata, vagy kipróbálta már az A4Tech MK-690-S fülhallgatót?

Igazából egy Maxell Metallics fülest akartam venni, de nem volt készleten, szóval az A4Tech mellett döntöttem, és meglepően jól teljesített.

A saját kis Canton hangfalaimmal (illetve a nagyon rossz akusztikával megáldott szobámmal) összehasonlítva egészen jól adta vissza a mostani kedvenc albumaimat. (főleg jazz, hiphop, elektronikus)

Üdvözlettel: brekkhun

( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#34517) contaxg válasza brekkhun (#34516) üzenetére


contaxg
veterán

Maxell Metallics-ot láttam a Metróban 3000Ft-ért

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34518) ggeleven


ggeleven
őstag

Ha valaki nagyon olcsón szeretne (ki tudja milyen) mikrofonos fülest:
MEElectronics RX12P

Ezen a hétvégén ráadásul 25% kedvezmény van rá!
Ha kompatibilis lenne a telómmal, akkor vennék is egyet kipróbálni... :)

Forrás

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34519) crazygamer


crazygamer
tag

Ma vettem Maxell Metalics-ot, 3000-ért rendelték meg egy számtech boltban kedden.
Jó, tetszik, bár amennyire itt agyon volt dicsérve, azért ahhoz egy kicsit csalódás.
A4tech MK650-em van (amit tavaly nagyon leszóltak itt a fórumon). Szerintem teljesen ugyanaz a kategória, csak A4 tech kicsit olcsóbb.
A4tech-ben dominál a basszus, kevesebb a közép, szép tiszták a hangok. Basszusnál komoly tartalékok vannak, lehet tolni az equalizeren. 2 éve gyűröm, kábellel semmi gond, pedig nem mondhatnám, hogy vigyázok rá. Az aluház 1x elkezdett szétnyílni, de egy kis pillanatragasztó és azóta semmi gondja. Sajnos a fűlemből elég gyakran kipotyog, nem tökéletes a kialakítása.
Maxell: basszusa tiszta, szépen szól, de vigyázni kell az equalizerrel, rock beállításnál érdemes kicsit viszább venni a basszuson, hamar elkezd torzítani. Közép hangok nekem kicsit sok (de lehet azért mert a 2 év alatt megszoktam A4tech-et). Halkabb az A4tech-nél. Kábelezésnél tartok attól, hogy ahol bemegy a fülhallgatóba, ott gyenge megoldást választottak (nincs fém kivezetés, semmi, csak simán kijön a kábel a fülesből), viszont a jackdugónál a törésállóbb pipa alakú csatlakozó van.
Ha előre tudom,hogy egy kb azonos hangzású, tisztaságú a Maxell, mint az A4tech, akkor nem veszem meg. Mondjuk feleségem jól járt, megörökölte A4tech-et, enyém meg a Maxell (amíg bírja).
Csak azért döntöttem a Maxell mellett, mert új, szerintem szinte "ikerfülesek".

(#34520) margithid


margithid
veterán

Srácok, a gdr06 basszus tekintetében mennyire jó?

(#34521) tutis válasza ggeleven (#34518) üzenetére


tutis
őstag

Én rendelek egy ilyet, akinek kell, szóljon, oszlik a postaköltség.

Ennyi a kedvezmény rajta:
EP-RX12P-RD-MEE MEElectronics RX12P In-Ear Headphones with Inline Microphone - Red $14.99 1 $14.99
DSC-102214 25% off new RX12P [EP-RX12P-RD-MEE] -$3.75 1 -$3.75
DSC-102215 Free shipping on new RX12P [EP-RX12P-RD-MEE] -$2.95 1 -$2.95

1 db ennyibe kerül:
Subtotal:
$8.29
Shipping & Handling:
$8.95
Tax:
$0.00

Total:
$17.24

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34522) LZoli90


LZoli90
csendes tag

Üdv !
Kinéztem két fülhallgatót, de nem igazán találtam róla hasznos véleményt. Ebay-en van aki szidja, van aki korrektnek tartja, nem tudom mennyire hitelesek, van valakinek véleménye valamelyik fülesről ?

Sony MDR-E9LP és MDR-E820LP lenne a két kiválasztott. Nem tudom mi a különbség köztük, ugyanazokkal a specifikációkkal rendelkeznek.

Eddig mindig E818-asom volt, az utolsó nemrég adta fel a küzdelmet. Nagyon szerettem, nagyon kellemes hangja volt, ezért ragaszkodom a Sonyhoz. A 818-ast már nem gyártják, ez a két hagyományos modell van, mivel nekem nem kényelmesek az agybadugósok. Kb. 2000 Ft-ot szánnék rá, több nincs jelenleg. Tudom, hogy ezért az összegért ne várjak csodát, de mégis szeretnék valami használható, lehetőleg strapabíró darabot. Rockot hallgatok, ha ez segít valamit. Nem kell semmi extra, csak szóljon, de azt minél jobban. Legszívesebben EX-10-et vennék, de nekem kényelmetlenek a fülbedugósok.

Eddig mindig Sonym volt, a többi márkát még nem próbáltam (gondolok itt Pioneerra, Panasonicra, Philipsre).

Főleg az E9LP érdekelne, de ha van más hasonló árú modellel tapasztalat, szívesen fogadom.

Előre is köszi !

(#34523) hobbyone válasza crazygamer (#34519) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Ha már A4tech, akkor ígéretesebbnek tűnik az MK630. Ehhez dupla harangot adnak (1 pár ?), és a drivere nem 10 (MK650), hanem 15mm-es.

Kinézetre érdekes a hazai kínálatban megjelent Maxell Beans.

(#34524) monti0222w válasza tutis (#34521) üzenetére


monti0222w
addikt

Tudsz valamit a fülesről vagy csak úgy vakon ugrasz bele, ha tudsz akkor összehasonlításban a Sound magic E10-hez képest milyen? Ha van olyan a hangzása vagy jóbb akkor valószinű benne lennék! :K

(#34525) tutis válasza monti0222w (#34524) üzenetére


tutis
őstag

vakon ugrok bele, ennyi pénzért szerintem ajándék. :)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34526) monti0222w válasza tutis (#34525) üzenetére


monti0222w
addikt

Maga a márkáról tudsz valamit, mert én semmit. Hogy érsdzsd is a lényeget volt egy Soundmagic fülesem, de kint felejtettem Grazban ahol dolgoztam és kellene egy másik, ami ugyanolyan jó hangzásban! Keresem az utodját de ha nem találok akkor fizukor veszek egy ugyanolyat! :K

(#34527) matyi012345 válasza ggeleven (#34470) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem semmi, olcsó lett a Delta eléggé. Kíváncsi vagyok mit tudhat ennyi pénzért.

(#34528) margithid válasza margithid (#34520) üzenetére


margithid
veterán

Esetleg ezzel összevetve melyikben lehet jobb a basszus és a mély? [link]
A JBL-rő essetleg tapasztalat?

(#34529) bucsher válasza margithid (#34528) üzenetére


bucsher
őstag

nekem j01 van ami fele ennyibe kerül, jó nagy szar, de jó sok mély van benne.

In the pipe - five by five!

(#34530) margithid válasza bucsher (#34529) üzenetére


margithid
veterán

Hm, nem túl bíztató, igaz ez azért duplaannyi, úgyhogy lehet ez más:)
Lehet akkor marad gdr06..

(#34531)



addikt

Sziasztok!

5-10ezer forint között, mi mostanában a best buy füles? Agybadugós, asszimetrikus kategóriában érdekelne.
Az elmúlt közel 10 évben cx300-at hallgattam és amire kell, arra ez tökéletesen megfelel, szóval ilyesmit keresek.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#34532) tutis válasza ggeleven (#34518) üzenetére


tutis
őstag

megvettem, köszi a linket..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34533) ggeleven válasza tutis (#34532) üzenetére


ggeleven
őstag

Igazán nincs mit! :)
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ennyi pénzből mit tudnak kihozni!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34534) ggeleven


ggeleven
őstag

Egész jókat ír a srác a legújabb low-end Brainwavz-ról, a Delta-ról! :)
[link]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34535) margithid


margithid
veterán

A vsonic gr02 és 06 között mi az alapvető különbség?
Méllyek tekintetében jobb a 02?

(#34536) margithid válasza margithid (#34535) üzenetére


margithid
veterán

Egyébként a jbl honlapjáról lehet rendelni itthonra?
Ingyen szállítást ír és 60$ lenne a füles, mig itthon meg 19k...

(#34538) Falconer válasza margithid (#34536) üzenetére


Falconer
aktív tag

Én fejhallgatót hallottam JBL-ből, ha abból indulok ki akkor kerüld el őket nagy ívben. Túlárazott marketingelt márka, hang nélkül. Igazából semmilyen füles fórumon szóba sem jön, mint ajánlott vétel.
(Javítsatok ki, ha nem így van. De én nagyon meglepődnék az tuti.)

(#34539) ggeleven válasza margithid (#34535) üzenetére


ggeleven
őstag

Nekem van GR02-őm, GR06-at pedig hallottam és teszteltük a többiekkel.

Alapvető különbség? A GR06 egy magasabb kategória és ezt hallani is lehet! A találkozón a sokszorosába kerülő fülesekhez hasonlítottuk a teljesítményét, még ha azt nem is érte el. Ebbe az árba nyilván nem fért bele csúcstechnológia (vagy legalábbis jobb), csak emiatt maradt le. Ezért az árért többünk véleménye alapján is best buy!

A GR02-ben több a mély amúgy és én szeretem is, a GR06 viszont annyival többet ad minden más téren, hogy fel sem tűnik, hogy hiányozna.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34540) #16820480 válasza margithid (#34535) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 02-ben nagyon sok a mély. Ütősnek ütős, basshead fülesnek szerintem jó, de kicsit rámászik a többi tartományra, illetve azért hallatszik erősen a hangján, hogy belépő szintű cucc. A 06 azért sokkal kifinomultabb.

(#34541) Ati1979


Ati1979
veterán

Megvannak ezek húzatva. [link] :( :Y

Ez még a legolcsóbb ár, van 400 dollárral dárgábban is...

[ Szerkesztve ]

(#34542) ---Lasali--- válasza Ati1979 (#34541) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azigen, úgy érzem kicsit túl van árazva a termék. :D Amúgy erről milyen fámák szólnak, mit tud ez? Miért van ennyi elektronika benne?

[ Szerkesztve ]

(#34543) ggeleven válasza Ati1979 (#34541) üzenetére


ggeleven
őstag

Nagyon nem tetszik, h az árak manipulásával hozzák létre a következő high-end kategóriát...Ez így irreális szerintem, függetlenül attól, h hogyan szólhat! :((

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34544) MPeter87 válasza Ati1979 (#34541) üzenetére


MPeter87
őstag

Meg kéne hallgatni! :D

A GR07 pedig nagyon remélem, hogy csütörtökön a kezemben lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#34545) raven12 válasza ggeleven (#34543) üzenetére


raven12
senior tag

Csak annyiért árulják, amennyiért megveszik :D Ha nem fogják venni, fognak árat csökkenteni.
Engem is zavar kicsit egyébként, hogy egy 6driveres custom olcsóbb, és valószínűleg jobb is.

(#34546) Sopi


Sopi
senior tag

Sziasztok!

Eladó egy FiiO E6 fejhallgató erősítő (új, gyári, bontatlan). Gondoltam itt az igazi célközönsége a terméknek :).

Üdv,
Sopi

(#34547) Ati1979 válasza ---Lasali--- (#34542) üzenetére


Ati1979
veterán

Én sem tudom, hogy szólhat, de ahogy olvastam elég jól. 4 driver van benne amúgy, a magas meg egy kihúzható kis pöcökkel 3 pozícióba állítható.

(#34543) ggeleven

Igen ez egy abnormális ár... Tuti nem ér annyit.
Arra apellálnak, hogy lesz olyan aki megveszi.

(#34544) MPeter87

Meg meg.. :)

Engem amúgy ez érdekelne, de nem ennyiért. Most próbálgatom az ak-t az se425-tel, és azt a fülest kevésnek érzem hozzá. Próbálja visszadni a részleteket, de nem annyira jön össze neki. Képtelen tisztán visszadni a hangokat, amellett a durva részletesség mellett amit az ak120 tud.

Ezért is néztem meg, hogy árulják-e már ezt. De kár volt megnéznem. :(((

(#34548) MPeter87 válasza Ati1979 (#34547) üzenetére


MPeter87
őstag

Azt hiszem, a lejátszód is meg kellene hallgatni! :DD

(#34549) Ati1979 válasza MPeter87 (#34548) üzenetére


Ati1979
veterán

Azt össze lehet hozni. :)

Nem úgy mint az se846 kipróbálását. Ez az ár totál kész. :N

(#34550) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#34541) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az SE-535-re sincs pénzem, úgyhogy ennek a megvételén már abszolút nem izgulok. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.