Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) Ati1979 válasza raven12 (#35800) üzenetére


Ati1979
veterán

Dede... :D

Mert g*cik vagyunk. ;]

OK! :)

(#35802) MPeter87 válasza Ati1979 (#35801) üzenetére


MPeter87
őstag

:DDD

(#35803) sszemtelen válasza Zoli133 (#35772) üzenetére


sszemtelen
őstag

Köszönöm! :)

(#35804) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, keresnék egy olyan fülest ami max 50 000ből kijön (kúszhat feljebb is akár ha indokolt, max nem rögtön veszem meg, de ez az az ár ami rögtön veszem kategória most), itthon is kapható(újfent, ha nem az se baj, csak akkor e miatt kell várjak rá, ha lehet lehessen valahonnan beszerezni itthon is), iPhone gombos (mind3 van rajta) és jónak számít ár-érték arányban. Volt már jópár füleshez szerencsém, volt ami tönkrement (a legutóbbi klipsch image s4im pl...) volt amit elloptak (sennheiser ie8, akkor még fele ennyi volt! pedig most is ilyet vennék dehát 100 000 az azért már túlzás...) A sennheisert eddig semmi se verte, persze olyan hangzást nem is várok el egy ma max fele annyiba kerülő fülestől, de valami kis jószág csak akad amiről nem tudok és ti esetleg bátran ajánlanátok, mert jelenleg a klipsch s4i II (és az x10i - ez megéri a felárat szeintetek? főleg lossless a zenetáram) az amit kinéztem, de nem tudom mennyivel lett jobb a kábelezése mint a réginek, az nagyon hamar tönkrement, pedig nem voltam én oly kegyetlen hozzá... x10i pedig még veszélyesebbnek néz ki ilyen téren... s5i esetleg? annak mennyire máés a SQja mint a 4-esnek? Zenéből én aztán mindenevő vagyok - legrosszabb ilyen szempontból :) - a komolyzenétől kezdve a metal core-on át a minimal technoig, mondjuk az az igazság menet közben mindig valami bszatós 4/4edet hallgatok manaoság, kell a lendület és a kávé egyre kevésbé hajt itt a nagy nyüzsgések közepette, de attól még szeretném hogy szóljon valahogy a drága a visszafogottabb, normális zenék alatt is.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35805) Alg válasza Madwe (#35804) üzenetére


Alg
veterán

50K+mikrofon+itthoni beszerzés...

Valami azt súgja ebből Shure lesz :U

Egyébként miről hallgatnád? Lehet felesleges ennyit adni érte, ebben a kategóriában már erősen számít a forrás is.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35806) Madwe válasza Alg (#35805) üzenetére


Madwe
nagyúr

Shure volt az első rendes iemem még talán 2005-7 tájékán, valahol most is megvan csak kontaktos szegény...

iPhone 5ről hallgatnám, tudom nem a legjobb forrás, kis erősítő se ártana mellé, de tapasztalataim szerint azért egy lossless anyaggal megfejelve ebből is ki tud jönni a különbség, legalábbis eddig mindben éreztem h jobb vagy rosszabb a hangzás, fülestől függően, persze lehet full pompájában nem futott egyik sem...

Shureból melyiket javasolnád amúgy? Érdekes módon eddig bármikor néztem füleseket, mindig úgy ítéltem meg hogy a shure nehezen beszerezhető itthon, lehet rossz helyen kerestem:D? Valamint ha jól sejtem ahoz h mikrofonos legyen a kábel kell venni egy olyat ami kb 10k körül van?

Köszi!

(#35807) fi:zi'k válasza Madwe (#35806) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

50E körül a 315 van, illetve 80E körül a 425.
A mikrofonos kábel 15E körül, de van a Logi UE900-hoz való, ami kompatibilis vele, 7E körül.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35808) Alg válasza Madwe (#35806) üzenetére


Alg
veterán

iPhone-hoz szerintem overkill az 50K kategória, én 20-25 fölé nem mennék vele...

Shure-t lehet itthon kapni, de ajánlani majd a kollégák ajánlanak, én nem vagyok oda értük, nem tetszett amit hallgattam...

Igen, kell hozzá külön mikrofonos kábel.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#35809) Zoli133 válasza Madwe (#35806) üzenetére


Zoli133
őstag

Esetleg se215 + mikrofon kábel az még kereten belül marad és szerintem hozza az ie8 szintjét. :B
(Meg ha tart még az akció hangbarlang.hu-n épp kedvezményesek a shure-ok)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35810) MarcGab


MarcGab
csendes tag

Sépnapot!
Ma kezembe akadt egy régi fülhallgató,ami meglepetésemre viszonylag jól muzsikál. sony MDR 818.
Van itt olyan aki találkozott ilyen fülessel,ha igen milyennek hallotta.

(#35811) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!
Még egy gyors kérdés!

Philips SHE6000/10, vagy MAxxel Metallics(303501.00.CN) ? :)

Köszönöm!

(#35812) Zoli133 válasza sszemtelen (#35811) üzenetére


Zoli133
őstag

Egyértelműen a maxell.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35813) scholl


scholl
tag

Hello!

Az M6 -os füleseknél mennyire számít, hogy "First generation" ? Konkrétan erre gondolok :
[1] A "nomál változat" : 2 Szóval az első füles rosszabb mert "first generation" vagy mi lehet a különbség?
Érdemesebb a 2.-at megvenni vagy nyugodtan megvehetem az elsőt? (Futáshoz kellene)
kösz előre is

[ Szerkesztve ]

(#35814) Ati1979 válasza Madwe (#35804) üzenetére


Ati1979
veterán

Én kicsit többért megnézném ezt westone4r akciót is. Igaz már felugrott 300-ról 350 dollárra. Ahhoz lehet venni mindenféle cserléhető kábelt is. (tudom, hogy kilóg a keretből de ez nagyon jó vétel...)

Ajánlom neked még az se315, 425-öt esetleg. Szintén cserélhető kábeles. (ezt már megtették előttem)

Az ie8 hangzást megkapod 14k-ból amúgy.... :))

Van már ilyen is. :)

Amúgy szerintem az iphone 5-höz telejesen fölösleges ilyen fülest venni. Inkább előbb lejátszóra költs szerintem...

Pont ez az összeg ami megadsz az az 1 armatúrás füleseknek a teteje. (általában) De azokból a legtöbb nem cserélhető kábeles. Ha igazán jót akarsz akkor többet kell rá költened sajnos.

A következő lépcső olyan 80-100k körül van. Azért már nagyon jókat kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#35815) MarcGab


MarcGab
csendes tag

Hanggenerátorral nézegettem,hallgattam néhány olcso fülest 40 hz tól 13khz ig visznek.Lehet az alsó és felső szintet a fülem sem érzékelné

(#35816) sszemtelen válasza Zoli133 (#35812) üzenetére


sszemtelen
őstag

Értem, köszönöm újra!

(#35817) MPeter87


MPeter87
őstag

Valaki tudja, hogy MP4Nation-éknél a support ticket reference number mit takar? :)
A hibabejelentés sorszáma lehet ez?
Sosem találkoztam még ilyennel...

(#35818) Zoli133 válasza MPeter87 (#35817) üzenetére


Zoli133
őstag

Gyanítom pont egy referencia számsort, amire később tudsz hivatkozni, ha van változás/fejlemény az ügyben.
Akár sorszámnak is tekinthető, d elegyen inkább hivatkozási szám, azonosító.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35819) MPeter87 válasza Zoli133 (#35818) üzenetére


MPeter87
őstag

A "gyanítom"-ig én is eljutottam... :))

(#35820) Zoli133

Én is így gondoltam, de nemrég intézett valaki gariztatást, gondoltam megkérdem.

Más: közben valahogy őstag lettem :D vagy csak most tűnt fel a dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35820) Zoli133 válasza MPeter87 (#35819) üzenetére


Zoli133
őstag

A neve alapján más nem nagyon lehet.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35821) ku-cu válasza Madwe (#35806) üzenetére


ku-cu
tag

Én ezen, ill a topikján tartanám a szemem. Simán lehet a Shure alternatívája hangban ( :B ), és elég jó minőségűnek tűnik.

Egyébként valószínűleg a Rock It Sounds R-50M a "legaudiofilebb" hangú füles ebben a kategóriában. Viszont itt le kell mondanod a hangerő szabályozó gombokról. És itthon nem beszerezhető. Valamit valamiért.

(#35822) brumi1024 válasza ku-cu (#35821) üzenetére


brumi1024
veterán

Ebből létezik mikrofonos verzió? :Y Amúgy szombaton rendeltem egyet, elvileg elsőként a topicból, szóval ha tudsz várni hétfőig írok valami beszámolt róla.

(#35823) Ati1979 válasza ku-cu (#35821) üzenetére


Ati1979
veterán

Zajszűrős az elég rosszul hangzik. A túlárazott bose fülesekre asszociálok. :)
Ezen kívül nem lehet rossz darab.

Rock It Sounds R-50M - Ezt hamarosan meg fogjuk hallgatni, és le fogjuk tesztelni. :)

Remélhetőleg... :)

(#35824) Zoli133 válasza Ati1979 (#35823) üzenetére


Zoli133
őstag

HA jól sejtem passzív zaj szűrős, kvázi in-ear, csak a marketingesek nem tudnak pontosan fogalmazni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35825) Ati1979 válasza Zoli133 (#35824) üzenetére


Ati1979
veterán

Ha passzív zajszűrős akkor visszavonom.

Ha aktív akkor viszont kerülendő.

Pontos megfogalmazás: ''dinamikus driverei"

"Kézzel készült, 560.1-es driver a részletes hangreprodukcióért és a mély hangtérért "

Itt már csak egy van vagy én nem tudok magyarul? :) :F

Tényleg nem tudnak fogalmazni. De ez egy apple oldalon elmegy. Simán megeszik... :DDD

(#35826) naspolya


naspolya
csendes tag

Kössz a tippet: Maxell Metallics! :R

3000 ezerért ajándék! A Sennheiser pmx 100-amat váltotta ami most olyan a Maxellhez képest, mintha egy ágybetéten keresztül hallgatnám... Kinyílt a világ, megjelentek részletek, olyanok, amik eddig rejtve maradtak...

A gyári fülesekhez valóban nem lehet hasonlítani. A PS Vita fülhallgató is csak dübörög, cicereg, de közepe nincsen.

A Maxell a magasoknál kevés egy kicsit, de ott az EQ...

Valahol ott kezdődik a JÓ, amikor valami nem zenei hangeffekt megszólal a fül/fejhallgatóban, pl. csepereg az eső, kopognak az ajtón, mentőautó szirénázik, stb..., és önkéntelenül annak irányába kapom a fejem. A Maxell megviccelt már párszor...

Mégegyszer köszönöm!

(#35827) leximester


leximester
tag

Sziasztok!

Fülhallgató vásárlása előtt állok, így szükségem lenne segítségre.
Maximum 10ezer forint körül szeretnék rászánni.
"Agyba dugós" érdekel. Idáig egy Sennheiser Cx-300, és egy Akg K480NC-m volt, de mind2 kontaktos lett.
Leginkább egy Lumia 920-ról hallgatok zenét, vegyes műfajban. Jó lenne ha mikrofonos lenne a füles( nem mindenáron). Illetve sok garancia legyen:) Mit ajánlotok? Előre is köszönöm.

(#35828) #16820480 válasza fi:zi'k (#35807) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem biztos, hogy olyan jó az UE kábel, egyrészt a hangzás szerintem gyengébb vele, mintha kicsit tompább lenne. A másik meg, hogy főleg a bel oldalánál mintha nem érintkezne rendesen, pedig be van dugva, és ami fura, hogy head-fi fórumon láttam mást is erre panaszkodni.

Szifon kiosztásból lehet, hogy jobb volna valami Klipsch S4i, vagy Beyer DTX101, vagy valami UE, ami belefér a keretbe. Egyébként 50 ezerért én sem vennék szifonhoz fülest, kb tényleg 20-25 az a kategória, amit még ki tud hajtani.

(#35829) Ati1979 válasza leximester (#35827) üzenetére


Ati1979
veterán

Soundmagic e30, mikrofonos: beyer dtx71ie

+ ajánlott egy lejátszócsere.

(#35830) bucsher válasza Madwe (#35804) üzenetére


bucsher
őstag

Az IE8 tetszett? A GR07 csak 30ezer és sokkal (összehasonlíthatatlanul) jobb.

In the pipe - five by five!

(#35831) Ati1979 válasza bucsher (#35830) üzenetére


Ati1979
veterán

+1
Ez egyértelmű.
A sennheiser felett eljárt az idő.

Csak neki mikrofonos, cserélhető kábeles darab kell.

[ Szerkesztve ]

(#35832) bucsher válasza Ati1979 (#35831) üzenetére


bucsher
őstag

Igen, igaz, de úgy éreztem, ideje lenne felnyitni a szemét :B
"A sennheisert eddig semmi se verte, persze olyan hangzást nem is várok el egy ma max fele annyiba kerülő fülestől"
Ez meg ugye harmadannyi se, ha 100e-hez viszonyítunk.
Szóval a következő füles találkozó erősen ajánlott.

In the pipe - five by five!

(#35833) Ati1979 válasza bucsher (#35832) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen. :)
5 éve jó volt az a seni. Ma már nem az...

Egy 100k-s füles mint pl egy se535, oda vissza megforgatja bármelyik sh-t. Kivéve persze az ie800-at.

Nem rosszak ezek a fülestalik. Sokat lehet tanulni (+ tapasztalni is) belőlük.

(#35834) Zoli133 válasza Ati1979 (#35833) üzenetére


Zoli133
őstag

Persze ie800-at nem halottunk ezért ez inkább feltételezés. ;]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35835) Madwe válasza bucsher (#35830) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt örömmel hallom :) Igazából az a szint nekem már tökéletes utcára, sőt... Akkor már csak azt kell kitaláljam mi legyen végül, távirányítós gombok mindenképp kelllenek rá, a shure-oknak utánajártam, nem rossz, de a +15 a kábelért enyhe eltántorító erő... Egyelőre azért az játszik, ku-cu ajánlásánát is lecsekkolom, nemsokára döntök mi legyen :))

Köszönöm az eddigi segítségeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#35836) Ati1979 válasza Zoli133 (#35834) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem hallottuk, de azért az általános vélemény az, hogy jobb. :) Amúgy van aki már halotta, és Pesten van olyan hely ahol meg lehet hallgatni.

(#35835) Madwe

Szerintem hülyeség ez a távirányító. Inkább költsd azt a plussz összeget a hangminőségre. :)

Meg távirányító tönkre is mehet azt ne felejtsd el...

(#35837) contaxg válasza Ati1979 (#35833) üzenetére


contaxg
veterán

Phonak Audéo PFE 012 Perfect Bass review: the PFE 012s sound almost as good as the Sennheiser IE 8earphones, at almost half the price.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35838) gelbelex válasza Madwe (#35835) üzenetére


gelbelex
őstag

Szerintem sem kell utcára a GR07-nél jobb. Valóban, ár/értékben az IE8 sírva bújik el.

A távirányítás a zenelejátszó program irányításához kell, ugye?
Nincs erre valami távirányítós hosszabbítókábel?

(#35839) Madwe válasza Ati1979 (#35836) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ebből én sajnos nem tudok engedni, mert megőrülök ha nincs rajta, számléptetés, halkítás-hangosítás, telefonálás, ezek miatt elővenni a telefont mikor nem muszáj... főleg mikor biciklivel megyek (ez a leggyakoribb), vagy épp snowboardozok, akkor meg méginkább jól jön, de a tömött buszon se utolsó szerintem... Az 1 gombos Rock it-tal talán ki tudnék békülni, mert a fő funkció mégiscsak a telefonálás, számok hangerejét ritkán változtatom, de annál kevesebb gombbal nem elégszem meg :)

(#35840) gelbelex válasza contaxg (#35837) üzenetére


gelbelex
őstag

A GR06-GR07 ár/érték-aránya pedig még jobb, igaz, basszusban alulmaradnak az IE8-cal szemben. A GR07 csak abban, minden másban jobb.

(#35841) contaxg válasza gelbelex (#35840) üzenetére


contaxg
veterán

A GR07 180 dollár Kínából, a Phonak meg 18eFt IX. kerületből

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35842) Ati1979 válasza contaxg (#35837) üzenetére


Ati1979
veterán

Mint a gr06. :)
Ma már nehéz olyan fülest találni, ami ár/érték arányban az ie8 alatt van. Kivéve persze a beats-et. :)

A gr06 viszont 14k és kb. hozza az ie8 szintjét.
Mindenesetre ezt a fülest is érdemes lenne tesztelni.

Na mindegy majd ajánljuk valakinek, aztán meg rábeszéljük, hogy jöjjön el a füles talira. ;]

(#35839) Madwe

Értem, viszont szerintem dedikált lejátszóban is gondolkodnod kellene.
Igazából ilyen füleseket már nem éri meg megvenni, ha nem áll rendelkezésedre a megfelelő forrás.

[ Szerkesztve ]

(#35843) Madwe válasza gelbelex (#35838) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ilyenekről tudok mint pl ez: [link] ami ráadásul egy kis amp is ami nem árt, de ebben az esetben meg a kábelrengeteg az ami kicsit negatív... Vagy reménykedhetek benne hogy bejelentik az iWatchot, amit eddig pont telibe ***rtam de ebből a szempontból pont jól jöhet, mondjuk attól még a mikrofon kérdése megmaradna...

(#35844) Ati1979 válasza Madwe (#35843) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem ez elég bóvli.
Teljesen jó egybeépített lejátszók vannak már, úgyhogy szerintem értelmetlen portable rig-et építeni...
Csak a baj van vele.

(#35845) gelbelex válasza contaxg (#35841) üzenetére


gelbelex
őstag

Csak 18eFt? Nem majdnem fele az IE8 árának? :F

(#35846) Madwe válasza Ati1979 (#35842) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tudom, de az utcán nem akarok 2 eszközt magammal hordani, elég 1 is, + beérkező hívást pl biciklin akkor kezelni se tudnám hanem félre kéne álljak. Otthon ott van a jó kis erősítőm, ott kijönne fullosan az erejük, de azért egy rendes lossless anyag még egy iPhoneon is jól tud szólni rendesen egy normális fülessel, persze a dedikáltal jobban kijönne, de a kényelem oltárán ennyit feláldozok, illetve 50e alatt költök rá szívesen akkor is ha nem élvezem ki teljesen a tudását menet közben...

(#35847) gelbelex válasza Madwe (#35843) üzenetére


gelbelex
őstag

Hm. Nem vagyok otthon almavilágban, de azt képzeltem, van ott minden, valaki csak gyárt vezérlős-mikrofonos kábelhosszabbítót... :F

(#35848) contaxg válasza gelbelex (#35845) üzenetére


contaxg
veterán

A normál ára kb 100Euro/95font...valamiért itt és most nagyon olcsó.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35849) #16820480 válasza Madwe (#35846) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebben az esetben viszont nem szükséges elmenni 50 ezerig, ennek durván a feléből elégséges fülest lehet venni az iphone-hoz. Otthoni erősitőhöz meg (később) vehetsz valami jó kis fejhallgatót.

(#35850) Ati1979 válasza Madwe (#35846) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok értem. :)

Amúgy a gr06-hoz még épphogy elmegy az iphone, de a gr07- kategóriájához meg már kevés szerintem.

Nem mondom, hogy egy pl. se425 rosszul szól egy iphone-nal, de azért rengeteget benne hagy az a lejátszó abban fülesben.

(#35849) sheratan

+1

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.