Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) #16820480 válasza raven12 (#34898) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk azt általában tudja az ember, hogy mondjuk melyik méret illeszkedik a füléhez, és ennek megfelelően azért nem olyan nagy feladat felpattintani egy olyat, ami jól illeszkedik. Kivéve a Shure szivacsokat. Azokat halál cserélgetni :)

(#34902) raven12 válasza #16820480 (#34901) üzenetére


raven12
senior tag

meg szerintem úgy a szivacsokat általában. És a B2-re is szorul minden.

(#34903) HSNet


HSNet
aktív tag

Gyors kérdés, utca/tömegközlekedés zenehallgatáshoz, Sony sbh20-on keresztül, illetve alkalmanként csöndes környezetben vezetékkel, mit javasolnátok 10kHUF körülig? Olcsóbb lehet, külvilágot ne zárja ki túl jól (a hátulról lopakodó Ikarus 280-at jó lenne még időben meghallani:) ). Hangzásilag inkább pontos legyen, mint erőteljes. Kiemelt basszus, és hasonló dolgok nem kellenek, ha el akarom rontani a hangzást, azt eq-val is megtehetem:D

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#34904) bucsher válasza Zoli133 (#34892) üzenetére


bucsher
őstag

köszi a tippet, a falba dugva megy a lejátszás töltés közben is. :R
akkor ma éjjel már haladok a bejáratással :)

HSNet: Vsonic GR06 14ezerért, de jövő hétre okosabbak leszünk :)

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#34905) bucsher válasza bucsher (#34904) üzenetére


bucsher
őstag

sőt, pc-ről töltve is megy, ha a lejátszón visszalépést nyomva lecsatlakoztatom.

In the pipe - five by five!

(#34906) nubreed válasza hobbyone (#34890) üzenetére


nubreed
veterán

Az iBasso DX50-be beleszerettem. :) rohadt jól néz ki. Neked van ilyen, vagy valakinek van? Mit lehet róla tudni, milyen hangminőségre, stb?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34907) raven12 válasza nubreed (#34906) üzenetére


raven12
senior tag

nincs még senkinek, head-fis appreciation thread-ben megtalálsz mindent, ami információ róla van. Csak 130 oldal :DDD
Első komment elég hasznos

[ Szerkesztve ]

(#34908) ggeleven válasza raven12 (#34907) üzenetére


ggeleven
őstag

Ez a felhozatal! :Y
Atyaég! :))

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34909) Ati1979 válasza ggeleven (#34908) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem rossz! :)

(#34910) gelbelex válasza ggeleven (#34908) üzenetére


gelbelex
őstag

Csak a DX100 hiányzik... ;]

[ Szerkesztve ]

(#34911) Ati1979 válasza gelbelex (#34910) üzenetére


Ati1979
veterán

Megmég egy pár.... :)

Nem értem mindenki a dx50-ért van oda. Valaki vehetne már dx100-at is! ;]

(#34912) HSNet válasza bucsher (#34904) üzenetére


HSNet
aktív tag

Köszi, visszaolvasva még pár 10 oldalt, és egy rakat tesztet, sikerült szűkíteni a kört.
Szempont,hogy lehetőleg középen csaljon (nem studio monitornak kell), magas/mély ne legyen túlhangsúlyozva.
Forrás átlagos lesz, semmi komoly cucc, telefon/macbook/erősítő dac-a mp3 (saját encode)/cd vegyesen. Főleg zene, de abból mindenféle. Néha esetleg film/játék, de az egyáltalán nem prioritás.
Ki mit javasol ezek közül?

Ha jól értem, akkor ezek az olcsónjók:
Maxell Metalics/Sony EX50

Esetleg kicsit drágábban, és csak a mélyet szidják (kérdés, ha volt valakinek, akkor mennyire mélyszegény?):
Denon AH-C260

Vagy még feljebb:
Xears XE200/Vsonic GR06

Egyben ha van javasolt/bevált beszerzési forrás, akkor azt se tartsátok magatokban.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#34913) Narakh


Narakh
senior tag

Ide is beírom:

Négy év hűséges szolgálat után kontaktos lett nagy megelégedéssel használt Panasonic RP-HJE120 fülesem, amit valószínűleg már nem érné meg megjavíttatni. Az ő utódját keresem az eggyel felsőbb, ötezres árfekvésben, főleg metálra. Ha hasonló jellegű a hangzása, az nem hátrány.

A Sony MDR-EX50 - a Panasonicéhoz hasonló ergonomikus forma elég csábító -, SoundMagic PL11, Brainwavz Alpha, valamint Brainwavz Delta mezőnyből melyiket szavaznátok meg? Tudom, utóbbi csak hó végén jön ki, de eddig jókat olvasni róla.

mp4nation-ös rendelésről és garanciáról mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#34914) Luissimo válasza Narakh (#34913) üzenetére


Luissimo
veterán

sonyt itthon 1 napon belül megkapod, garanciával.
nemcsak az ergonomiája jó (én minden fülesemet nagy gumibogyóval használom, ez az első kivétel, mert igy kicsivel is jól megáll a fülben ) hanem a rockzenére, metálra a hangja is. még a kis gumikkal is megvannak pontosan a basszusok ahogy kell.)

(#34915) nubreed válasza raven12 (#34907) üzenetére


nubreed
veterán

Totál ráizgultam... :D :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34916) Keresztapper válasza nubreed (#34881) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Én is az Audio-Technica mellett maradtam, pedig előtte volt Sennheiserem, Koss-om, Sony-m és még Xears-em is, de mikor az SJ55 helyett meglett fejesből az ATH-M50-em, akkor agybadugósból is kipróbáltam hogy mit tud a gyártó. Egyelőre "csak" a CKS55-re volt keretem, ami amiatt hogy előtte kb fél évig csak az M50-nel hallgattam zenét, elsőre nagyon nem tetszett, nagyon tompának és pontatlannak éreztem, de bejáratás után megtáltosodott és mára úgy vagyok vele, hogy lassan be kellene szereznem egy pót darabot, mert nagyon hiányozna, ha nem lenne.

Te melyik fejest használod?

http://palscoffeetech.com/

(#34917) contaxg válasza Keresztapper (#34916) üzenetére


contaxg
veterán

Akkor igyekezz mert nem fogsz kapni hamarosan...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34918) hobbyone válasza Keresztapper (#34916) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Sennheiser, Sony, Koss, Audio-Technica, AKG = nagy tömegben gyártott, nem különleges minőségű áru.

A Xears-ek között legalább van jó hangú is.

Ilyen füles-előélet után nem biztos, hogy meg tudod ítélni mi mennyire jó. Tudom, hogy nem ajnároztad, csak leírtad az érzéseidet.

Sokan nem gondolkodnak racionálisan, ez a márkahűség következménye: ATH-M50 (fejhallgató) > CKS55 (füles); Shure fanatikusok.

(#34919) raven12 válasza hobbyone (#34918) üzenetére


raven12
senior tag

bírom az ítélethirdetéseidet :D

(#34920) Ati1979 válasza hobbyone (#34918) üzenetére


Ati1979
veterán

Shure fanatikusok. :D

Gondolom ez nekem szólt. :))
(Azt már én is elismertem, hogy a shure enyhén túlárazott.)

(#34921) PR0JECTNR56 válasza Ati1979 (#34920) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Most már én is érzek némi zavart a Shure-erőben. ;]

(#34922) nubreed válasza Keresztapper (#34916) üzenetére


nubreed
veterán

ATH-A700

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34923) Ati1979 válasza PR0JECTNR56 (#34921) üzenetére


Ati1979
veterán

Nincs azzal gond összességében. :)

(#34924) Keresztapper válasza hobbyone (#34918) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Erre nem nagyon tudok mit mondani. Tudod, én is tudom, hogy mindennél van jobb, meg most már azt is, hogy ide nem nagyon kell jönni.

Félre ne érts, nem sértődtem meg.

(#34922) nubreed

Konfekció, ha érted, hogy értem... ;)

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#34925) nubreed válasza Keresztapper (#34924) üzenetére


nubreed
veterán

Nem igazán, de mindegy ne offoljuk szét a topicot.

Viszont akarok egy iBasso DX50 -et! :DDD

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34926) Ati1979 válasza nubreed (#34925) üzenetére


Ati1979
veterán

Látom már nagy benned a birtoklási vágy! :DD

A DX100-at nem csekkolod esetleg? :)

(#34927) nubreed válasza Ati1979 (#34926) üzenetére


nubreed
veterán

De csekkoltam azt is, végig néztem az iBasso összes termékét de az most nekem túl drága lenne. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34928) Ati1979 válasza nubreed (#34927) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen nem olcsó. :))

Pedig az az igazán jó. Van rajta android, a hangminőség terén meg elég magas szinten van. Sőt kapható a japán tuningolt változata is.

(#34929) nubreed válasza Ati1979 (#34928) üzenetére


nubreed
veterán

Az android ebben az esetben nem érdekel, nem akarok netezni, játszani, programokat letölteni rá, arra ott a telefon. :) A hangminőség igen, de tényleg nem occsó. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34930) Ati1979 válasza nubreed (#34929) üzenetére


Ati1979
veterán

Android ebben az estben a neutron player-t jelenti. :)
Bár nem tudom, hogy a gyári lejátszó mit tudhat.
Én se a játékra gondoltam természetesen. Azon a szar kijelzőn. (legalábbis a mai okostelefonok szintjéhez viszonyítva.)

Hát nem. :(

(#34931) Narakh válasza Luissimo (#34914) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm.

Az Alpháról mi a véleményed? Nem feltétlen ragaszkodom hozzá, csak mindenhol ódákat zengnek róla.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#34932) nubreed válasza Ati1979 (#34930) üzenetére


nubreed
veterán

Ja ok, értem így már. Megnéztem a neutront, jó cuccnak tűnik. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34933) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni új füles vásárlásához.

Amit hallgatok: death, grind, punk, crust stílúsú zenék.

Legyen benne kellő mély és magas

35k-ig elmennék az árát illetően.

Tudtok valamit ajánlani ilyen stílusú zenékhez?

Üdv

(#34934) Ati1979 válasza nubreed (#34932) üzenetére


Ati1979
veterán

Az is! :)

(#34933) ggg666

Vsonic gr07 jut így elsőre az eszembe.
Vasárnap a fülestalálkozó után bölcsebbek leszünk az ájálásokkal kapcsolatban. :)

[ Szerkesztve ]

(#34935) nubreed válasza Ati1979 (#34934) üzenetére


nubreed
veterán

Neked amúgy van ilyen, (dx100) vagy valahol próbáltad/meghallgattad?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34936) hobbyone válasza ggg666 (#34933) üzenetére


hobbyone
aktív tag

JVC HA-FXT90 / FXD80; T-PEOS H100, MEElectronics M-Duo. Ezek mind V hangúak.

Ati1979

GR07 Bass Edition :K

(#34937) Ati1979 válasza nubreed (#34935) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem sajnos. De nagyon sokáig ilyet akartam venni, és eléggé utánaolvastam ennek a lejátszónak. (Aztán végül más lett helyette. )
Kegyetlen jó cucc szerintem. :K

(#34936) hobbyone

Lehet, hogy az mégjobb választás. :)

(#34938) dudika10 válasza hobbyone (#34918) üzenetére


dudika10
veterán

Shuer fanatikusok:
Továbbra is kérdezem, hogy mi az a fülhallgató, amit már össze tudtál hasonlítani egy SE215-tel, és ami minden téren jobbnak, vagy legalábbis nem rosszabbnak bizonyult azonos áron / olcsóbban?
Mert amíg ilyen nincs, addig nem tudom, hogy mihez képest túlárazott.

Nem emlékszem: hallottál már SE215-öt?
Csak mert mostanában azt veszem észre, hogy nagy divat lett minden topikban észt ostani tapasztalat nélkül. :W

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34939) contaxg válasza dudika10 (#34938) üzenetére


contaxg
veterán

Új márka van születőben...."egotone" :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34940) ggg666 válasza hobbyone (#34936) üzenetére


ggg666
őstag

Köszönöm a válaszokat egyébként ehhez még nem volt szerencsétek:

Bose® IE2

(#34941) bucsher válasza ggg666 (#34940) üzenetére


bucsher
őstag

én is azt néztem ki marketingszöveg alapján, aztán arról beszéltek le, és végül GR07 lett

In the pipe - five by five!

(#34942) hobbyone válasza dudika10 (#34938) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Miért kéne feltétlenül ajánlani az SE215-öt, aminek 27.000 Ft az ára?

- 10-15 ezerért hasonló hangminőségű fülesek lehet kapni: LG Quadbeat, Sony MH1C, Vsonic GR06 / VSD1(S) /VC02
- azt hiszem az előbb felsoroltak közül egyiknek sem mállik szét a háza a fülzsírtól (vs. "strapabíró ház")
- a cserélhető kábel egy marketingfogás / professzionális használat esetén indokolt / + a cserkábel ára horribilis + Vsonic VC02 ($43) szintén cserélhető kábeles, ha erre izgul valaki
- előny: kapható Magyarországon, míg a konkurensek nem

Az SE215 talán azért ajánlható, mert a Shure életérzésért viszonylag olcsón/legolcsóbban adja. A többi modell a horribilis ára miatt említést sem érdemel.

+ Ott van Ati1979 esete: vetőcső miatti oldalcsere 40 ezerért (egyébként visszakaptad/megtartottad a törött oldalt?)

Összegzés: akik Shure fülhallgatót vesznek, nem gondolkodnak racionálisan, vagy nincs kellő tapasztalatuk fülhallgatók terén. Igazából a márkaérzést vásárolják meg, nem a legjobb fülhallgatót.

Ezeket már leírtam párszor. Lehet, hogy kitiltásra megy a játék? :Y

Ez a hallottad már egyáltalán duma uncsi. Tudok angolul, és tudok olvasni is. Más emberek tapasztalataiból tanulok.

[ Szerkesztve ]

(#34943) dudika10 válasza hobbyone (#34942) üzenetére


dudika10
veterán

1. 24k elleneben is megkapd (melynek osszegasonlitasa az afa es vammentes arakkal nem igazan fair, de pesze magyar ember erre nem gondolhat...)

2. annak fenyeben, hogy tapasztalatod nincs, erre feleslegea erdemben reagalnom. Leirhatom a tapasztalatom, miszerint az altalad ajanlottak fele nem egy kategoria a shureral, Te meg leirod, hogy marpedig Te azt olvastad.
Annyit viszont hozzatennek azert, hogy en meg azt olvastam, hogy a beatsek is szuperek (meg olvastam azt is, hogy nem annyira jok, de ez mit sem szamit, ha tapasztalatbol tudom, hogy borzalmas az osszes).

3. egyetlen se215 nem volt nalammeg azert, mert barmi baja lett volna.
A fulzsirt meg illik eltavolitani, mert az osszes fulhallgatot eltomiti markatol fuggetlenul...

4. a cserekabel ara sem olyan horribilis, 2-3 kabel kijon az altalad konkurenskent emlitett fulhallgatokbol, tajekozodj.

5. a hallottad-e mar duma csak azoknak uncsi, akik nem hallottak meg eleget, es nem tudjak, hogy amit a headfin olvasnak, az sok esetben mekkora marhasag.

6. nem tudom miert eleterzes egy olyan gyarto termeket viselni a fulemben, ami az utcan ezer emberbol 2 ismer.

Szum: szoval tovabbra se hallott dolgokrol beszelgetunk, csak erre voltam kivancsi.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34944) kemcso


kemcso
Ármester

Ha már itt shure-nemshure háború van, akkor lenne egy olyan kérdésem, hogy mi a különbség a GR06 vs VSD1 vs VSD1S hangja között?
Melyik miben jobb/roszabb? És a Shure215 miben más/jobb hangban?

A VSD1(S) az esetlegesen vámmal+áfával is max 15e-ért itt van.

(#34945) Ati1979 válasza hobbyone (#34942) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem a 27 ezer forintos ár nem vészes annyira, az se215-ért. (ezt te is írtad)
Enyhén túlárazott hacsak a hangzást nézzük. Mentségére szóljon, hogy a gr06-hoz képest gyakorlatilag minden túlárazott. :)
De masszívan összerakott minőségi darab, cserélhető kábellel. Van akinek ez fontos van akinek nem.
Én például szívesen adok plusz pénzt a cserélhető kábelért.

Igen visszakptam. :K
Tényleg horribilis az ár, de szerintem ez más gyártóknál (vagyis a többségüknél) is így van szerintem.

Szerintem amúgy még a 425 is megfontolandó vétel. Lehet, van jobb vétel, de összeségben azért rendben van.

Biztos, hogy nem kitiltásra megy a játék. Legalábbis részemről nem.

(#34946) PR0JECTNR56 válasza hobbyone (#34942) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Összegzés: akik Shure fülhallgatót vesznek, nem gondolkodnak racionálisan, vagy nincs kellő tapasztalatuk fülhallgatók terén. Igazából a márkaérzést vásárolják meg, nem a legjobb fülhallgatót.

lolwut.
Én személy szerint a kényelem/cserélhető kábel/izoláció/leírások alapján (majd később egy előzetes meghallgatással) szimpatikus hangkép és több egyéb gyártó modelljének a végigrostálása vezetett az SE215-höz. Akkor ezek szerint nem gondolkodok racionálisan. :(
A márkaérzéssel kapcsolatban, ne fojtsd vissza, tudom mire gondolsz. A Shure az új Beats! ;]

(#34947) Zoli133 válasza hobbyone (#34942) üzenetére


Zoli133
őstag

Az említett MH1C-t halottam, a se215-höz illetve a gr06-hoz képest is a borzalmasan gyenge kifejezést tudom rá használni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34948) hobbyone válasza dudika10 (#34943) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Végig azon lovagolsz, hogy nem hallottam ezeket. Te persze igen. A te véleményed is csak egy a sok közül, amiket figyelembe lehet venni.

Te a saját véleményedre alapozva állítod a Shure-ról, hogy fasza termék, én viszont sok ember véleményéből alakítom ki a magamét.

Nekem is volt cserélhető kábeles fülesem. Vásárlás előtt nagy jelentőséget tulajdonítottam neki. Később rájöttem, hogy átverés, egy geg. Egy átlag felhasználó minek fizessen ezért?

Úgy érzem képes vagyok sok véleményből leszűrni a lényeget/szelektálni, ehhez csak intelligencia kell.

A gyári kábel itthon 15.000 forint. Az utángyártott, más gyártók kábelei kétes minőségűek.

"nem tudom miert eleterzes egy olyan gyarto termeket viselni a fulemben, ami az utcan ezer emberbol 2 ismer." :C

[ Szerkesztve ]

(#34949) #16820480 válasza kemcso (#34944) üzenetére


#16820480
törölt tag

A GR06 középkiemeléses inkább, a VSD1(S) meg a leírások alapján kicsit V vagy mélykiemeléses. Utóbbit nem tudom, de a 06 az nem annyira szigetel jól, illetve nálam kicsit hajlamos megcsavarodni/vetemedni a kábele. Nem tört meg, csak furán áll, önmagára hurkolódik.
A 215 az szintén inkább mélykiemeléses, technikailag egy kicsit jobb a GR06-nál, de más a hangjuk. Mivel cserélhető kábeles, ezért megoldható a mikrofonos kiszerelés is (nekem ez van, az UE900 20€-s kábelével), illetve vehetsz más jellegű kábelt is, ha olyan jön be.

(#34950) dudika10 válasza hobbyone (#34948) üzenetére


dudika10
veterán

Tudom, hogy az én véleményem is csak egy a sok közül (de legalább saját).
Pont ezért nem írom le naponta kétszer, hogy az általad mostanában ajánlgatott Sonyk kivétel nélkül túlárazottak. Pedig szerintem azok.

De amíg nem tapasztalatot osztunk meg itt egymással, hanem mások véleményét ütközteted az én tapasztalataimmal, addig csak azt tudom mondani amit előbb is: állítólag a beats is szuper (csak le kell szűrni a lényeget, aki szidja, az biztos irigységből tesz így).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.