Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) Zoli133 válasza apuc (#34850) üzenetére


Zoli133
őstag

Szia,
fejhallgatós topikot erre találod.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34852) apuc válasza Zoli133 (#34851) üzenetére


apuc
őstag

köszi!!! :R

(#34853) bucsher válasza #16820480 (#34848) üzenetére


bucsher
őstag

X3 + GR07 -nek elég rettenetes a hangja 20-30 óra után. Úgyhogy kezdek reménykedni, hogy mégis létezik ez a bejáratás legenda :) Most a halknál nagyobb hangerőn már bántó a magas hangok nyerssége. Kellemetlenül sziszeg-csattog.

In the pipe - five by five!

(#34854) #16820480 válasza bucsher (#34853) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hmm, a 07-re írátk, hogy kicsit a magas tartomány éles, és csengésre hajlamos, de mondjuk szerintem attól is nagyban függ, hogy mihez szoktál előtte, mert a GR07 eléggé más karakter a kommerszebb fülesekhez képest.
De szerintem tényleg előbb adj neki olyan 50-60 órát legalább. A 06-nak az elején nagyon nem volt mélye, fanyalogtam is, aztán szépen megjött, meg azt is megszoktam, hogy melyik haranggal és hogy helyezzem a fülembe.

(#34855) Ati1979 válasza apuc (#34850) üzenetére


Ati1979
veterán

Már közbe megtaláltad. Inkább ezt vedd. Ez elég jó vétel a kategóriájában.

(#34856) apuc válasza Ati1979 (#34855) üzenetére


apuc
őstag

köszi. :R

(#34857) Ati1979 válasza apuc (#34856) üzenetére


Ati1979
veterán

Nincs mit! :)

(#34858) apuc válasza Ati1979 (#34857) üzenetére


apuc
őstag

Meg is rendeltem, ma megyek érte az E-Dig.-ban 5490-ért . :)

(#34859) nubreed


nubreed
veterán

Beszereztem egy Audio Technica ATH-CKS77S típusú fülhalgatót az Amazonról.
Eredetileg én nem akartam venni fülest, de olyan olcsó volt (Kb. 120-130$ helyett csak 70$), hogy magamnak is vettem egyet, de összesen kettőt rendeltünk haveromnak és nekem. Egyébként azért ezt a típust választottuk, mert olvastam róla egy két nagyon jó tesztet és ez alapján megtetszett, nem csalódtam.

Röviden megosztanám a kezdeti tapasztalatokat hátha valakit érdekel:

Eredetileg az ATH-CKS77BK-t rendeltem meg de ilyet nem tudtak küldeni, ezért kaptuk az S-es változatot, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy ennek sajnos csak 0,6m a kábele és ehhez van egy elég extrém, 3m hosszúságú plusz hosszabító kábel. A BK változatnak 1,2m -es a kábele.
De egyébként minden paraméterében megegyezik a BK-s és S-es változat.

A hangzásról:
Egy Sony MDR-EX85 -el tudom összehasonlítani és én azt hittem, sőt megvoltam róla győződve, hogy az EX85 egy igen jó fülhallgató, egy MDR-EX71 -el összehasonlítva valóban az (előtte ez volt nekem), sokkal jobb annál, de az Audio Technica CKS77 minden tekintetben lemossa a Sony EX85-öt. Alapvetően mondhatjuk azt, hogy basshead fülesről van szó (a csomagoláson is nagy betűkkel ki van emelve, hogy "Solid Bass"), de a gyakorlat azt mutatja, hogy nem abban az értelemben, hogy a mély tartomány az összes többi tartomány rovására menjen, nem "ül rá" a közép és magas tartományra egyáltalán, ami nagyon dícséretes!
Akkor nézzük a legfontosabbat, a hangminőséget: Nem meglepő, hogy mennyiségben és minőségben is nagyon ott van a mély tartomány, modern elektronikus zenékhez ahol fontosak a mélyek, a szub basszus tartományt is beleértve, tökéletes ez a fülhallgató. Abszolút hozza azt amit egy "Solid Bass" fantázia nevű fülestől elvárunk. De mint előbb mondtam már, a mély tartomány abszolút nem vesz el semmit a közép és magas tartományból, nem ül rájuk, nem tolakszik, úgy van ott a megfelelő mennyiségű és minőségű basszus, hogy közben a másik két tartományból is minden hang a helyén van, gyönyörűen és kristálytisztán kivehetően, még olyan részleteket is meghallok a kedvenc zenéimben, amit a Sony MDR-EX85 -nél nem hallottam. Úgy tűnik, tényleg nem csak marketing bullshit a két légkamrás gyártástechnológia, aminek köszönhető az, hogy a mély nem megy a többi tartomány rovására, mert ezt tapasztalom a gyakorlatban is hálistennek.
A hangminőség nálam: 9/10.

Izoláció: na az sajnos nem több mint átlagos, távol áll a tökéletestől, de azért még metrón utazva is lehet zenét hallgatni vele max hangerőre való tekerés nélkül. 6/10

Kábelzaj (microphonics): na az sajnos van, ez az egy dolog nem tetszik. Ha fúj a szél, vagy simán ahogy a ruhámhoz hozzáér és "csúszkál" rajta, sajnos ezt hallani. :( 5/10

A dizájn szubjektív, nekem tetszik, kicsit lehet bumszlinak tűnik a teljesen fülbe simuló fülbedugős fülesekhez képest de ez tényleg egyéni izlés kérdése. :) A dizájn nálam 8/10

Röviden ennyi.:)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34860) raven12 válasza bucsher (#34853) üzenetére


raven12
senior tag

http://www.head-fi.org/products/vsonic-gr07

"Can be sibilant (requires 100+ hours of burn in)"

Van remény :)

(#34861) bucsher válasza raven12 (#34860) üzenetére


bucsher
őstag

És ne felejtsük el, hogy az enyém MK2-es, amiben pont ezen javítottak valami ezüstözéssel.

In the pipe - five by five!

(#34862) ggeleven válasza nubreed (#34859) üzenetére


ggeleven
őstag

Köszönjük a remek összefoglalót! :R

A külalakja elég egyedi! Kényelmes hosszútávon is? :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34863) Ati1979 válasza nubreed (#34859) üzenetére


Ati1979
veterán

Köszi a beszámolót! :R

Esetleg nem jössz a vasárnapi füles találkozóra. Ath fülesünk még sajnos nincsen. :(

Van itt egy jó vétel.
Nem akarja valaki megvenni és elhozni a füles találkozóra? ;]

[ Szerkesztve ]

(#34864) nubreed válasza ggeleven (#34862) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, kényelmes, nekem nincs vele semmi problémám, habár egyelőre kb 1 óránál többet még nem volt egyszerre a fülemben, de ezen idő alatt észre se veszem hogy benne van, csak élvezem a zenét. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34865) nubreed válasza Ati1979 (#34863) üzenetére


nubreed
veterán

Sajnos most vasárnap nem jó nekem. :( De biztos lesz még ilyen találkozó, talán akkor. :)

szerk: Az összefoglalomból kimaradt, hogy a forrás, amiről hajtom a fülest egy Sony NWZ-A818 lejátszó. Nem egy mai darab, nincs manapság divatos nagy érintőképernyős kijelzője, de amíg ez működik nem válok meg tőle, mert hangminőségben fantasztikusan jó kis lejátszó.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34866) Ati1979 válasza nubreed (#34865) üzenetére


Ati1979
veterán

Semmi gond, majd máskor !

A series, az nem rossz. Az E series elődje. (ha jól tudom)

(#34867) bucsher válasza raven12 (#34860) üzenetére


bucsher
őstag

Továbbá "Using foam tips helps with this, deep insertion completely removes this issue"
Na akkor kicsit küzdök a behelyezéssel. :K

In the pipe - five by five!

(#34868) contaxg


contaxg
veterán

Hat ici-pici kis armatúra sugárzó egy fülhallgatóban. :Y

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#34869) #16820480


#16820480
törölt tag

Kicsit off téma itt, de gondolkoztam mostanában rajta, hogy milyen formátumban érdemes zenéket tárolni/hallgatni. Nyilván ha mindenem elérhető lenne abban, és bővelkednék tárhelyben is, akkor egyértelműen a lossless lenne a nyerő, de ivel ezek egyike sem áll fenn, igy a kérdések:
- érdemes-e mondjuk flac forrásból konvertálni házilag 320-as mp3-at, ha úgyse nagyon hallani ki a különbséget, hogy spóroljak a tárhellyel?
- érdemes-e inkább 256-os aac-t használni az mp3 helyett? van valami lényeges eltérés?
- érdemes-e egyáltalán bajlódni az egésszel, vagy inkább normális helyről beszerzett mp3 elég?
- hülye vagyok, minden 24/192-es formátumban kell :D

(#34870) raven12 válasza #16820480 (#34869) üzenetére


raven12
senior tag

céleszközzel hallgasd meg a flacot és saját magad által konvertált 320-as mp3-at. Ha hallod a különbséget, egyértelmű, hogy flac, ha nem, akkor meg vagy fontos neked, hogy flac-ban meglegyen, vagy nem.
Ilyen egyszerű :D
320-as mp3 alá nem mennék, 256-os aac-vel amúgy is alig spórolsz.
Ha normális forrásból szerzed az mp3-at, sok baj nem lehet vele amúgy, ha kétséges, akkor inkább a flac, és saját magad konvertáld.

(#34871) #16820480 válasza raven12 (#34870) üzenetére


#16820480
törölt tag

Rendben, majd teszek egy próbát akkor :) Csak még forrást kellene venni hozzá, legalább egy normális DAC-ot.
Azért gondoltam az aac-re, mert gondolom más algoritmussal készül, nem tudom, hog van-e ilyen téren eltérés, hogy esetleg jobb az aac szabvány, mint az mp3 :F Gondolom sokat nem spórol a helyen a 256 aac a 320-as mp3-mal szemben, csak esetleg az algoritmus miatti eltérések miatt lehet talán más a minősége?

(#34872) hobbyone


hobbyone
aktív tag

nubreed

Ha megfogadod az ajánlásunkat, talán jobb fülest is vehettél volna. Így jár, aki különcködik.

bucsher

200-300 óra bejáratás kell neki.

"these MK2 need 200-300 hours break in for the bio-cellulose drivers they can be slightly edgy during the break in period" head-fi

[ Szerkesztve ]

(#34873) nubreed válasza #16820480 (#34869) üzenetére


nubreed
veterán

Talán összehasonlítási alapnak jó lesz:
Ezen a linken MP3-ban, WAV-ban vagy FLAC-ban tudod letölteni az összes fent lévő albumot. (Azt nem tudom szereted e az efféle zenéket, de próbának megteszi).
Itt biztos lehetsz benne, hogy a FLAC valóban flac illetve a wav valóban wav, stb és így össze tudod hasonlítani őket minőség szempontjából.

És nem, ez nem egy warez weboldal, a legtöbb itt lévő zene a Creative Common licensz alatt jelenik meg, illetve a zenék készítői hozzájárulnak az ezen az oldalon letölthető zenék szabad letöltéséhez.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34874) ggeleven válasza nubreed (#34873) üzenetére


ggeleven
őstag

Milyen zenék ezek amúgy?
Bár ha csak a különbséget akarjuk meghallgatni a formátumok között arra jók lehetnek. :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34875) tutis válasza Ricsko :D (#34832) üzenetére


tutis
őstag

piros-feketét vettem, szerintem kicsit csajos, de lehet csak azért érzem így mert a weboldalon egy csaj fülében van a képen ez a színű füles.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#34876) nubreed válasza hobbyone (#34872) üzenetére


nubreed
veterán

Miből gondolod, hogy ez nem jó vagy nem vagyok vele megelégedve? Pont ellenkezőleg... a kábelzaj meg egy dolog, ha nem fúj a szél erősen mint az elmúlt pár napban, akkor még az sem gáz.
Amúgymeg mint írtam, csak azért vettem meg mert olcsó volt és egyáltalán nem bántam meg, ennyit nagyon simán megért.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34877) raven12 válasza #16820480 (#34871) üzenetére


raven12
senior tag

stereophile cikk

Ez alapján az jön le, megéri.
A kérdés, hogy ha nem hallod a FLAC és MP3 között a különbséget, akkor MP3 és AAC között mennyivel lenne több esélyed különbséget felfedezni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34878) nubreed válasza ggeleven (#34874) üzenetére


nubreed
veterán

Mindenféle pszichedelikus zene: goa, psytrance, psychedelic chillout, psystep, de van techno is, ilyesmik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34879) hobbyone válasza nubreed (#34876) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Nekem az A818 utódja van, A828. :P A pár évvel fiatalabb budget Sony-nál (E455) jobb a hangja. Nagyobb a tere, igaz nem annyira tiszták a hangok. De a tér fontosabb.

Szerintem a vásárlásodban benne volt, hogy az EX85-nek és ATH-CKS77BK-nek hasonló a formavilága/felépítése (nagy átmérőjű driver), bár szerintem az AT külseje túlságosan bumfordi, eltúlzott.

Mivel semmit sem hallottam róla eleddig, a hangját nem tudom sehova sem besorolni. Ha nagyon jó lenne, akkor valószínűleg többet/több helyen írtak volna róla a head-fi-on.

Én szeretem a rövid kábeles füleseket. Télen pl. kabát felső zsebbe lehet tenni. Kisebb a kábeltörés esélye is. Te a 3m-es hosszabbítóval használod?

[ Szerkesztve ]

(#34880) #16820480 válasza hobbyone (#34872) üzenetére


#16820480
törölt tag

200-300 óra? :Y Ez már majdnem olyan, hogy 2 év után jobb lesz a hangja :D

nubreed: Köszi, ránézek majd ha hazaértem :) Mondjuk a stilus kevesebbet nyom a latba, mert a jó zenét preferálom általában stilustól függetlenül :B

raven12: Hmm, igen, azt hiszem ebben van valami De akkor az álltalános felfogás szerint aki biztosan meg tudja mondani a különséget a flac és jó minőségű mp3 közt, az kb hazudik, akkor ezek szerint az mp3 és aac vonalon sincs új a nap alatt, és végeredményben ha nem több milliós hifi berendezésről beszélünk, akkor igazából a 320-as mp3 is megfelel a célnak, jól értem? És esetleg hogy biztosra menjek a minőség szempontjából érdemes magamnak konvertálni az mp3-at flac-ból/cd-ről, illetve olyan helyről beszerezni, ahol garantált a minősége.

(#34881) nubreed válasza hobbyone (#34879) üzenetére


nubreed
veterán

A Sony androidos media lejátszójába vajon érdemes lenne beruházni? Pl a Sony NWZZ1050BLK -ba?

Lehet, hogy a formavilág is közrejátszott, de mivel inkább az, hogy a fejhallgatóm is Audio Technika, megszerettem a hangzását nagyon, a "Sony hangzást" meg már ismertem, az évek alatt nagyon sok Sony fülesem/fejesem volt de más vizekre akartam evezni.
Jelenleg én is a dzseki belső zsebében hordom, ebben az utóbbi pár nap hűvösebb időben jól is jött így, a 3m-es kábelt eddig nem használtam, de ezután sem szeretném. Inkább elmegyek és veszek egy max fél -1 mes jack 3,5mm apa-anya hosszabbítót arra az esetre ha nadrág zsebbe kell majd hordani a cuccot. Ahhoz sajnos kevés a 0,6m -es kábel hossz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34882) raven12 válasza #16820480 (#34880) üzenetére


raven12
senior tag

de ha hallod a különbséget akkor jó az eszközöd és/vagy a hallásod, akkor érdemes. Én is FLAC-ozok, mert van helyem bőven, de nincsenek meg az eszközeim, hogy kihalljam a különbséget, bár nem próbáltam sokszor direktben összehallgatni, kideríteni, tényleg hallom/nem hallom-e.
Viszont képmutatásnak érezném kimondani, hogy FLAC alatt nincsen zene. Van az a szint, ami alatt szerintem csak a lelkiismeret megnyugtatására szolgál.

[ Szerkesztve ]

(#34883) #16820480 válasza raven12 (#34882) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez mondjuk igaz, elsősorban talán azért jó, mert igy megnyugszik az ember, ogy lossless az biztos nem rossz minőségű. Bár hallottam már abból is rosszul masterelt kpiát sajnos :/
Egyébként nekem azért sarkallatos kérsé, mert laptopon nem fér el akármennyi zene, bár vehetnék a mostaniba egy 1TB-os vinyót persze, de a következőbe (ami jó eséllyel ultrabook lesz) nem férne bele az ssd mellé, hdd-ről meg nem bootolok már rendszert :)

(#34884) Ati1979 válasza nubreed (#34881) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ha jó áron van. Nekem az utódja van az F series, és az elég jól szól.

Ez a Z series kb. ugyanazt tudja.

(#34885) bucsher válasza hobbyone (#34872) üzenetére


bucsher
őstag

200 óra akkor se lesz meg vasárnapig, ha addig folyamatosan megy :) meg szerintem az X3-ra is ráférne még egy kis bekopás.

In the pipe - five by five!

(#34886) nubreed válasza Ati1979 (#34884) üzenetére


nubreed
veterán

Hol érdemes jó áron vadászni rá?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34887) Ati1979 válasza nubreed (#34886) üzenetére


Ati1979
veterán

Ebay szerintem.

Vagy esetleg itthon is kaphatsz. Szét kell nézni a sony salonokban.

(#34888) raven12 válasza bucsher (#34885) üzenetére


raven12
senior tag

tehát akkor a találkozóig egyfolytában menjen x3-ról a gr07, ez ilyen egyszerű :DDD

(#34889) Ati1979 válasza contaxg (#34868) üzenetére


Ati1979
veterán

Pont ez nézegetem. :) (csak nézegetem egyenlőre. :) )

Kb. 1000 EUR az ára. (kicsit kevesebb)

(#34890) hobbyone válasza bucsher (#34885) üzenetére


hobbyone
aktív tag

bucsher

Lehet, hogy 100 óra is elég. :K

A telefonod nem jack dugós? Csak annak a fránya X3-nak van olyan dugasza a közelben? :Y

nubreed

Sony-n kívül is van élet:

friss lejátszó újdonságok: iBasso DX50, FiiO X3; vagy a klasszikus Sansa Clip+, Cowon lejátszók.

(#34891) bucsher válasza hobbyone (#34890) üzenetére


bucsher
őstag

jack dugó van, csak én akartam együtt megélni a cuccokkal a bejáratást :DDD
sajnos az x3 nem tud töltés közben lejátszani

In the pipe - five by five!

(#34892) Zoli133 válasza bucsher (#34891) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem tud töltés közben játszani??
A clip+ is tud, ha hálózatról van töltve, persze gépre kötve nem mert akkor a PC-re bízza a tárhelykezelést ő meg nem látja, de ez meglepő a x3-tól.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34893) nubreed válasza hobbyone (#34890) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, megnézem ezeket. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34894) raven12 válasza Zoli133 (#34892) üzenetére


raven12
senior tag

rockboxal tudtam zenélni pc-re kötött Fuze-ról, ha jól emlékszem, csak hogy dicsérjem a sansákat :D

(#34895) Land


Land
veterán

A Tallákozón jobbfajta harangokkal tesztelitek a füleseket? Nagyon nem mindegy a harang sem. Tegnap jöttem rá a GR06-ot tesztelgetve különböző harangokkal.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#34896) bucsher válasza Zoli133 (#34892) üzenetére


bucsher
őstag

X3 User Guide:
X3 can work while charging?
Yes, listening to music while charging is allowable. But it is suggested to charge it with power off
so as to avoid prolonged charging time and slight fever.

nem tudom mi az a slight fever, de igyekszem elkerülni :) meg hálózati töltőm nincs, gépre dugva meg nem sikerült elindítani a lejátszást, ezek szerint lehet, hogy csak onnan nem megy.

szerk: gondolom melegedésre gondoltak, azt sikerült hőemelkedésre fordítaniuk :DDD

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#34897) TheZukker


TheZukker
tag

A mostani Superlux HD660-omat nem járattam be külön, hanem csak hallgattam a zenéim. Először ez véletlen volt, és majdnem vissza is küldtem, mert a magasai megöltek. Aztán utána olvastam a bejáratásnak, de akkora már tisztult a hangja, úgy voltam vele, hogy nem hagyom a burn in-t. Nekem ez egy utazás volt, hogy folyamatában ismerhettem meg a fejhallgatóm.

A flac-mp3 kérdésre: az előző fejhallgatóm egy Seni hd202 volt + egy random mezei integrált hangkártya. Amikor először hallgattam azzal flacot, megnyílt előttem a világ. Kitágult a pupillám, és beleszerettem, pedig addig nem olvastam róla semmit, tehát még csak nem is placebo volt. Azóta csak flac zenét hallgattam. Most ahogy megjött a Clip+, töltenem kellet le mp3-at, mert kicsi a tárhely, és külön nem vettem még hozzá. Belehallgattam és azt kell mondanom, hogy van különbség. Nem tartom magam vájt fülűnek (nem is vagyok valószínűleg).

Mindekettő válasz üzenet lenne, de mivel majd megpusztulok olyan beteg vagyok, így maradt ez, bocs.

(#34898) raven12 válasza Land (#34895) üzenetére


raven12
senior tag

Én, minekután gnómok a füleim, biztosan viszek az enyémhez egy csomó dugót. A baj ott van, hogy azért belehallgatni a fülhallgatókba se lesz kevés idő, több forrásról, több zenével, na de még megkeresni a megfelelő gumiharangot (ha egyáltalán van megfelelő)... Kellenek kompromisszumok, ez nem ottalvós buli :D

(#34899) ggeleven válasza Land (#34895) üzenetére


ggeleven
őstag

Volt természetesen cserélgetés annak megfelelően, hogy kinek melyik szigetelt jobban! :)
Rossz haranggal bizony "nem jön" a mély és üres lesz az egész hangzás.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34900) gelbelex válasza raven12 (#34898) üzenetére


gelbelex
őstag

Okosan a kompromisszumokkal.
Én legutóbb buta kompromisszumokat kötöttem (fejesekkel kezdtem), és csak a Westone 4R-hez és a TripleFi-hez nem válogattam ki a megfelelő harangot. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.