Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) gelbelex válasza contaxg (#35848) üzenetére


gelbelex
őstag

Értem. Tehát 18e-ért most igen jó vétel.

(#35852) Ati1979 válasza gelbelex (#35851) üzenetére


Ati1979
veterán

Teljesen korrekt ajánlatnak tűnik! :)

(#35846) Madwe

Szerintem neked is éredemes lenne megfontolnod. Mikrofon is van rajta. Szerintem iphone-hoz kítűnő választás...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35853) Zoli133 válasza Ati1979 (#35850) üzenetére


Zoli133
őstag

De ettől függetlenül hallod, hogy jobban szól a 425/gr07 a gr06-nál, még ha benne is hagy, tehát nem teljesen felesleges többet költeni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35854) gelbelex válasza Ati1979 (#35852) üzenetére


gelbelex
őstag

Több, mint korrekt.
Egyébként elég komolyan akcióznak.

(#35855) Ati1979 válasza Zoli133 (#35853) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát igen, csak sokszor az a probléma, hogy a füles túl részletes a lejátszó meg képes követni.

A vége pedig mosott szar zene.
Pl. westone4r gyenge forrásról.

Valamivel jobb lesz persze. Ez tény.

(#35854) gelbelex

Na ezt akkor végig is nézem szépen. :)

[ Szerkesztve ]

(#35856) Zoli133 válasza Ati1979 (#35855) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem feltétlenül lesz rossz egy olcsó forrás drága füles kombinációja, ahogy a drága forrás olcsó füles sem lehet rossz. (Ott van schawo T70, galaxy S vs C4 példája, ahol ahordoz. drágább forrás pont nem illik hozzá )
Itt a konkrét párosítást kel nézni, meghallgatni, az árak/minőség mással önmagában nem sok információt.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35857) Ati1979 válasza Zoli133 (#35856) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok igazad van. Csak sokszor fenáll ennek a veszélye is sajnos.

Meg ugye mindenki mást hall...

(#35858) Zoli133 válasza Ati1979 (#35857) üzenetére


Zoli133
őstag

Persze, ezért kell lehetőleg több mindent kipróbálni, ezért tartjuk többek közt a találkozókat is. :)

AZ M5-t javaslom majd halhassátok meg sansa-ról is, szerintem kifejezetten barti ha nem AK-ról van hajtva. :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35859) Ati1979 válasza Zoli133 (#35858) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez a lényeg... :)

Ok, majd legközelebb. :)

(#35860) gelbelex válasza Zoli133 (#35858) üzenetére


gelbelex
őstag

A következő füles találkozó nekem a harmadik, és még mindig nagyon érdekes lenne, most már a források szempontjából is. :D
Úgy tűnik, nem árt a lejátszót és a fülest egymáshoz választani. Nekem a Fuze-zal a Shure-ok nem jöttek be. Ilyenkor jut eszembe schawo megállapítása.
Szóval szívesen újrahallgatnám a GR06-ot, a GR07-et, 425-öt (ha lehetne, az 535-öt is), esetleg a B2-t is az AK-ról, ha lehetne, az X3-ról, és a Fuze-ról... (Előre is köszönet a lehetőségért! :R )
Sajnos még mindig nem tudom, milyen lejátszó váltaná ki nálam a Fuze-t, egyáltalán lenne-e rá szükségem; ill. hogy GR07-re vagy Amperior-ra gyűjtsek. :F

[ Szerkesztve ]

(#35861) AGE-T válasza gelbelex (#35860) üzenetére


AGE-T
senior tag

Amperior azért földbe döngöl minden ilyen füldugaszt, ellenfél valahalo az 535, w4r körül kezdődik. Majd viszem a talira, szerintem nincs ellenfele ebben az árkategóriában.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#35862) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Lehet hogy volt már, de róluk tudunk valamit?

(#35863) Joao


Joao
tag

Az említett Phonak, vagy a Shure SE215 jobb vétel?
Rockot hallgatok, kényelem és izoláció fontos lenne.

(#35864) AGE-T válasza PR0JECTNR56 (#35862) üzenetére


AGE-T
senior tag

Jó a link?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#35865) PR0JECTNR56 válasza AGE-T (#35864) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nálam működik, de akkor beillesztem ide a képet:

(#35866) Kopa válasza PR0JECTNR56 (#35865) üzenetére


Kopa
csendes tag

Én csak azt tudom, hogy 2014 elején jön sok új vsonic cucc, köztük egyik ami gr07 utódja.

(#35867) Ati1979 válasza AGE-T (#35861) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez kb. így van...

Fejesben azért ott a dt1350.

(#35863) Joao

Nem lehet tudni, de szerintem nagyon rendben van az phonak is...
A shure is ok. Nekem kicsit sok benne a mély. De ízlések és pofonok.

[ Szerkesztve ]

(#35868) raven12 válasza gelbelex (#35860) üzenetére


raven12
senior tag

Látod, én is ezért vettem GR07-et ahelyett, hogy lejátszót cseréltem volna. Fuze-al is jó páros. Illetve drágább lett volna az igazi feljebblépés lejátszóban, mert én meleg hangzást keresek, JOBB és drágább lejátszó, azok közül, amiket meghallgattam pedig nem volt. Ja, az X3, de azt nem éreztem igazi (elég nagy) feljebblépésnek a Fuze-tól.

(#35869) contaxg válasza gelbelex (#35851) üzenetére


contaxg
veterán

Valahogy úgy. :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35870) AGE-T válasza Ati1979 (#35867) üzenetére


AGE-T
senior tag

Dt1350 szerintem nem ellenfele az amperiornak. Sajnos csak egy újat tudtam belőle meghallgatni. Annak nagyon erős v karaktere volt. Baromi kényelmetlen, é a tere sem volt olyan tiszta, nyitott mint a senheiser fülesének. Maga 80e ft-os árával, akkor inkább t70p. De az meg már megint más karakterű füles. Nekem nagyon bejön ez a telített, feszes hangzás amit az amperior tud. Jó lenne valami hasonló fülhallgatóban is.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#35871) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Megfogadtam Rin Choi tanácsát és kipróbáltam az akusztikai szűrő hatását a Maxell CN-40-en. A Maxell kiegyensúlyozott hangú füles, ebből következőleg a szűrők felhasználásának (közép-magas frekvenciák megszelídítésére alkalmasak) van értelme. Ennél a fülesnél előfordulhat a sibilance jelenség, ami bizonyos magas frekvenciák túlzott kiemelését jelenti. A szűrő ezen jelenség kiküszöbölésére hivatott.

Egy normál Samsung headset vetőcsövéből kivett szövettel próbálkoztam. A M. vetőcsövének végén is van egy szűrő, de az ritka szövésű, nem képez igazi akadályt a vetőcsőből kiáramló hangok előtt. A S.-tól kölcsönvett anyag sűrűbb szövésű. Lásd felső kép: bal oldalt gyári állapot, jobb oldalt az S. szűrőjével.

A hatás tényleg hallható. Mintha a közép-mélynek (mid-bass) több súlya lenne. Első nap minden számnál pozitív változást éreztem, tegnap viszont már volt olyan szám (10-ből 1-2) ami kissé szokatlanul hatott, más volt, mint megszoktam. A második nap az is furcsa volt, hogy pár szám egyszerűen követelte, hogy hangosabban hallgassam a korábbinál.

A Samsung headset-et utcán szoktam használni az UE700-hoz kapott illesztékkel. Miután kivettem a szűrőt egy érdekes jelenségre lettem figyelmes: máskor mozgás hatására idővel mindig kilazult a fülemből, most viszont egyszer sem kellett utána igazítanom. A viszonylag sűrű szövésű szűrő elhagyásával csökkent a fülemben lévő nyomás, ami máskor kitolta a szűk kijáratú illesztéket. Hangügyileg a mély hangok csökkenése utalt az eltávolításra.

[ Szerkesztve ]

(#35872) gelbelex válasza AGE-T (#35861) üzenetére


gelbelex
őstag

Előre is köszönöm a(z ismételt) lehetőséget! :R
Nekem is az volt a legelső benyomásom (az AK-val...), hogy az Amperior a Westone 4R szintje.
Olyat szólt még a Wave II telefonomról is, hogy csak pislogtam. Azt nem tudom csak, mennyit "hagy benne" a Fuze.

Az Amperior feszessége találó kifejezés, nekem is ez tetszett benne és hiányzott még a t70p-ből is. Bakker, igyekeznem kéne, már nem gyártják. :W

Ati1979, #35867: A DT1350 jóval nagyobb impedanciájú, mint az Amperior (80 ohm vs 18 ohm).
A Fuze-zal elég halvány volt, nyilván nem hajtja ki eléggé.

raven12, #35868: Igen, az X3 még a 4R-ből sem hozott ki igazából többet, mint a Fuze.
Az SE425-ből lehet, hogy kihozott (pl. a nekem hiányzó magasakat), de nem hallottam együtt őket.

[ Szerkesztve ]

(#35873) Ati1979 válasza AGE-T (#35870) üzenetére


Ati1979
veterán

Azt hiszem, meg kellene hallgatnom a kettőt egymás mellett. Árban egy kategória, tehát ellenfelének szánták.
Nekem ez a fülre ülő kialakítás nem annyira jön be amúgy sem. (A t70p elveri az biztos.)

Így most nem tudok róla véleményt nyilvánítani. Nekem a beyer-es hangzás valamivel jobban bejön mint a sennheiseres.

Én minden tekintetben jobb fejesnek tartom a t70p az amperiornál. A nagyobb membrán miatt nem is egy ligában játszanak. Talán az egyik legjobb hordozható fejes szerintem.

(#35872) gelbelex

Az érzékenység is számít. A dt1350-et hordozható fejesnek szánták. Könnyű hajtani...

[ Szerkesztve ]

(#35874) leximester válasza Ati1979 (#35829) üzenetére


leximester
tag

Köszönöm a választ. Az említett típusok jobbak/rosszabbak pl egy Xears XE200pro hoz képest?

(#35875) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Egyre csak dicsérik ezt a Maxell-t, valaki, aki már használt ilyet, le tudná írni hogy mennyire szigetel jól (ki, és be irányba is), valamint ha javítható szivacsokkal(gumiharangokkal) akkor milyen kell rá? (igen, ennyire nem értek hozzá.. :( :D)

Köszönöm!

(#35876) contaxg válasza AGE-T (#35870) üzenetére


contaxg
veterán

Ha igaz akkor a szeptemberi fejestalin sikerült a fejemre tenni az Amperiort és szerintem lineárisabb a frekimenete a DT1350-nek. Az Amperiorban volt egy egészséges hatásvadász karakter amitől mindig szebb, nagyobb, göbölyűbb, lágyabb volt minden (Seni életérzés). Ehhez képest a DT valóban színtelen és fakóbb. De én az esetek 90%-ában komolyzenét hallgatok vele és baromi jó amikor iszonyat halkan és színezetlenül szól a nagyzenekar a fejedben és közben minden tök csöndben van körülötted. Nekem brutál kényelmes. Érdemes, szétnyitni a fejpántot és azzal ügyeskedni a felhelyezéskor.

A meghajtása nem gond. Egy Nokia C3-00 simán elbír vele.

Abban sem vagyok biztos, hogy a Weston-nal sok klasszikus darabot szeretnék hallgatni.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35877) AGE-T válasza Ati1979 (#35873) üzenetére


AGE-T
senior tag

Erről már beszélgettünk, és végső soron úgy is az dönt, hogy kinek milyen hangzás jön be. Nekem a beyer t70p hangja nem elég gyors, elhaló basszusa van. Ami zavar egy gyors elektronikus zenénél. Egy akusztikusnál már lehet sokal jobban ajánlott a beyer. Hordozhatóság ügyileg ennyi erővel a T1 et is hordhatnád:)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#35878) DEJVID


DEJVID
őstag

Nagyon meghallgatnék egy gr06-ot. Valaki tudna benne segíteni? :)

(#35879) AGE-T válasza contaxg (#35876) üzenetére


AGE-T
senior tag

A hd25 mark 2 volt nálam, abból is az adidas edition. De nem áll túl messze az amperior hanképe.
Kényelem szempontból a tök fejem is ludas lehet, de ennyire satu érzést még a vitatott hd25 től sem kaptam soha. Klasszikussal nem hallgattam a beyert, lehet oda alkalmasabb, de elektronikushoz azt éreztem, hogy a mély és magas tartomány dominál. Mély tartományt nem érezetm elég dinamikusnak, lehet azért amit említesz is. Közép kissé elnyomott, magas pedig, ha jól emlékszem helyén volt. De nem éreztem azt a feszességet, amit a seni tud.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#35880) Ati1979 válasza leximester (#35874) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem ismerem az említett fülest. De ezek jók az biztos. :)

(#35877) AGE-T

így van. Elektronikus zenéhez van jobb válaszás is. Bár én ilyet nem nagyon hallgatok. :) Amúgy szerintem a t70/70p elég jó all rounder.

Igen végül is azt is lehetne. :) A t70 / t70p még szerintem az éppen, hogy elmegy kategóira ebből a szempontból.

(#35879) AGE-T

A beyereknél, van egy enyhe középhiány. Szerintem általánosságban is igaz rájuk. Bár lehet, hogy most itt megköveznek ezért. :B

(#35881) AGE-T válasza Ati1979 (#35880) üzenetére


AGE-T
senior tag

Kicsit azt érzem, hogy az sennheiser itt valamiért csak rossz lehet. Nem kapok százaléket a senitől ne tessék félre érteni, de azért nem olyan rosszak.
Elektronikusra milyen jobb fejest tudsz? Mellesleg gyártók részéről az elektronikus vonal kissé mellőzöttnek tűnik, pedig oda is kell részletezés, magas tartomány, tér, és kellemes gyors basszus. Ezt így egyben még egy fej/fülhallgató ál sem láttam, hallottam.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#35882) leximester válasza Ati1979 (#35880) üzenetére


leximester
tag

Az általad említettek élettartamra mit mutatnak, Számomra ez is fontos lenne hogy 1 év múlva ne kelljen újat venni. Illetve láttam itt a fórumban jókat írtok a Vsonic gr06-ról, és árban is beleférne még a keretbe éppenhogy. Megérné inkább egy ilyet venni?( jól szól+ bírja a napi használatot, leginkább utazok?).

(#35883) hobbyone válasza leximester (#35882) üzenetére


hobbyone
aktív tag

A Maxell Metallics-ot szokták ajánlani 5 alatti kategóriában. Ami nekem van az egy másik, már nem gyártott, ezért nehezen beszerezhető Maxell gyártmány, a CN40. Ez utóbbit nem ajánlanám utcai használatra, mert félig nyitott, ezért az átlagnál rosszabbul szigetel.

(#35884) leximester válasza hobbyone (#35883) üzenetére


leximester
tag

Szerintem valamit elnéztél :) 10-15 körül keresek fülest.

(#35885) Ati1979 válasza AGE-T (#35881) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem a hd600 vagyis az 580, ugyanaz a kettő gyakorlatilag, tetszett.

Igen az a baj, hogy nem egyforma zenét hallgatunk. Én általában könnyű zenét, meg komolyzenét szoktam mostanában hallgatni. Arra nem annyira való a seni.

Viszont a rock-hoz elektronikushoz inkább.

A másik, az hogy én inkább a közép magas kiemelést szeretem. Szóval inkább a világos fejeseket. Kiv: audeze.

Ami viszont mindkettőnknek bejött (ha jól emlékszem neked is) a ath w5000.

Én amiben hiszek, hogy mindenre jó lehet az a w3000anv. Az 5000 az nem jó elektronikusra. Szerintem a 3000 olyan fejes ami neked is tetszene.

Ja megvan szerintem mi lenne jó neked: [link], vagy ennek a kistestvére. Az "csak" 1000 dollár.

Szóval én lehet, hogy ezen a vonalon indulnék el a helyedben.

(#35882) leximester
Veheted a gr06-ot ha belefér a keretbe! :) Nagyon jó füles...

Ha cserélhető kábeles kell akkor meg sajnos többet kell valamennyivel fizetned.

[ Szerkesztve ]

(#35886) gelbelex válasza contaxg (#35876) üzenetére


gelbelex
őstag

A hangkép hasonló, de az Amperior egy klasszissal még jobb az általad hallgatott HD25-1 II-nél, és sokkal kiegyenlítettebb. Vsz. nem egy liga.

Ati: Érdekes. Noha nekem (néha túl) visszafogottak a Beyerek, a HD580/600 nekem sokkal rosszabb volt, mint a DT880.

[ Szerkesztve ]

(#35887) raven12 válasza gelbelex (#35886) üzenetére


raven12
senior tag

mit értesz visszafogott alatt? :)

(#35888) #16820480 válasza leximester (#35882) üzenetére


#16820480
törölt tag

A GR06 egy elég jó füles, nekem másfél éve van meg, napi használattal semmi baja, még a festék sem kopik :) Oké, arra azért figyelni kell, hogy ne nagyon gyűrögesd a kábelt, hogy ne törjön meg, de ez minden fülesnél igaz. Ennek meg jó vastag kábele van, nem fog könnyen törni.

(#35889) ALI_G


ALI_G
veterán

hi,

ajándékba keresek 10.000 Ft körül in-ear fülhallgatót:
vegyes használatra, rádió, mp3, pop zene, normál kialakítás,
mikrofon és távirányító nem kell.
Fehér szín nagy előny :)

1.hsz-ben a legtöbb fekete vagy ezüst színű, de gondolom van egy-kettő amiből van választás.
:R

(#35890) matyi012345 válasza ALI_G (#35889) üzenetére


matyi012345
őstag

Soundmagic E30 ennyiért a legjobb választás. :) Normál kialakítás alatt mit értesz? ez fül mögött elvezetős, ami fél perc alatt megszokható és megszerethető.

(#35891) leximester válasza #16820480 (#35888) üzenetére


leximester
tag

Köszönöm akkor nagy valószínűséggel ez lesz. Magyarba beszerezhető-e( gari miatt) , vagy ebay?

(#35892) Ati1979 válasza gelbelex (#35886) üzenetére


Ati1979
veterán

Próbálom védeni a sennheisert: :DD

Nemcsak neked. Igazából ha partiba állítod az ugyan olyan árú beyerekkel eléggé alulmaradnak. A dt széria elég jó.

Sőt a 60-70k-s dt-k rávernek egy kört az SH HD600, 650-esre. :) Ezek 100k körül vannak. Szóval nem versenyképes a márka. Kb. mint a füleseknél...

A Nyíregyi fejes talin volt vagy 30 fejes, és ebből 0 db sennheisert lehetett megcsodálni. Nem tudom, hogy jelent-e ez valamit. ;]

Az amperior az az egy ami versenyképes. Kb. Megmég pár hordozható darab.

A hd800 lehet hogy jó meg persze orpeus is. Azokat még nem hallottam...

(#35893) ALI_G válasza matyi012345 (#35890) üzenetére


ALI_G
veterán

A normál kialakítás a fül előtt vezeti el a kábelt :) Hölgy lenne a szerencsés nyertes.

(#35894) Zoli133 válasza Ati1979 (#35892) üzenetére


Zoli133
őstag

HD600 egy kört a 60-70 körüli Beyerekre? :Y
70 körül akarnék nyitott fejest tuti használt HD600-at vennék, én kifejezetten imádom a hangját. (Egyik fórumtársat idézve, az egyik legigazmondóbb fejes)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35895) Ati1979 válasza Zoli133 (#35894) üzenetére


Ati1979
veterán

Nekem még a hd600 is túlzottan színezett. :) A beyer hanghoz vagyok szocializálva.

Használtam más tészta.
Használtam az új 70k-s beyer sem 70k. ;)

Most őszintén ezen az áron ez a termék versenyképes szerinted? :D Kb. annyira mint az ie8 70k-ért.

Komolyan elgurult a gyógyszer a sennheisernél szerintem...

Fogadjunk 120k-ért nem vennél újan hd600-at. :)

[ Szerkesztve ]

(#35896) raven12 válasza Ati1979 (#35895) üzenetére


raven12
senior tag

:DD ez milyen hater szöveg már? Következő találkozón kizárunk a Sennheiser fülesek teszteléséből, mert elfogult vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35897) Zoli133 válasza Ati1979 (#35895) üzenetére


Zoli133
őstag

Mindenképp meggondolnám az új árán is.

Egyébként mi lenne ha fognánk az egy ideje húzódó fejeses offolást és áttérnénk a megfelelő topikba? :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35898) gelbelex válasza raven12 (#35887) üzenetére


gelbelex
őstag

A legjobban az Amperior-t70p összehasonlítása (AK120-ról) mutatná be. Az Amperior élőbbnek, feszesebbnek hallatszott, pedig elég kiegyensúlyozott az is.

Zoli133, #35897: Ők ezen már túl vannak, őket jobban untatnánk... :B

[ Szerkesztve ]

(#35899) raven12 válasza gelbelex (#35898) üzenetére


raven12
senior tag

Akkor jól gondoltam, csak említetted a DT sorozatot, ami meg szvsz ölég testes hanggal rendelkezik, főleg a DT990Pro :D
Az a T70p nekem mind Fuze-ról, mind asztali cuccról borzalmasnak hatott. Annyira vékony, basszustalan hangja volt... De nem szidom, ez egyéni ízlés dolga :D

(#35900) leximester


leximester
tag

Tudom nehéz ügy vagyok:D Esetleg tapasztalat a Shure SE215-l kapcsolatban? Igaz ez már 20 ezren felül van, viszont a 2 éves magyar garancia vonzó. Szóval Vsonic Gr06( ebayről, kínából rendelném szóval a gari az nem igazán játszik) vagy Shure SE215(2 év magyar gari)? Esetleg van ami jobb ebben az árkategóriában? Feljebb már tényleg nem megyek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.