Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) Bib válasza AllTheBest (#10700) üzenetére


Bib
őstag

Én már a Fh3-nál is ezt szajkóztam :)

(#10702) NoMagix válasza DjDanee87 (#10699) üzenetére


NoMagix
addikt

Xbox S a játékgépünk, (most lesz 2 éves) lehet azért fagy, de mondom az FH3 nem volt ilyen.
Olyan is előfordul mostanában, pl. áthaladok egy sebességmérőn, kiírja az eredményt éppen szintet lépnék, de az elért pontszám kint ragad és addig nem számol semmit amíg el nem tüntetem, olyankor vagy elindítok egy akármilyen futamot vagy átutazok a szigetre, az nem elég, hogy be és kilépek a bázisra!

[ Szerkesztve ]

(#10703) rdt89 válasza NoMagix (#10698) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem is akadozik, textúrák tűnek el, kifagy, és minden frissítésnél egyre rosszabb a helyzet és egyre gyakoribb, szintén Xbox-on tolom. Van, hogy játék közben megáll a kocsi 0-ra a semmibe és utána elkezd a textúra betölteni, vagy hirtelen "kilyukad" a pálya és nem tudod mi a helyzet vagy a fények szállnak el. :DD

(#10704) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, mi van nálatok, de ott valami komolyabb gond lesz. FH4 gyakorlatilag kész, de a heti eseményeket mindig letolom, azért az is hetente pár óra játék, mellette csinálom az FH3-at, de egyikkel sem tapasztaltam semmi ilyesmit. FH4-ben előfordulnak apró akadások, inkább csak egyszeri fps-dropok, de max egy másodperc, vagy annyi sem, amire megáll, és ez is ritkán van - valamelyik régi patch segített ezen amúgy, akkoriban volt egy időszak két patch között, amikor gyakoribbá vált. XOX-em van, játékok egy külső WD Passportra telepítve.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10705) NoMagix válasza parandroid (#10704) üzenetére


NoMagix
addikt

Most beugrott egy pillanatra, hogy nálam is van egy külső 500GB vinyó (SSHD), lehet az a probléma forrása?
December óta napi rendszerességgel játszom a forzákon, csak a 4-es ilyen vacak!
Ma is versenyeztem a FH2-vel, sikeresen elértem a 100. bajnokságomat, egyszer sem volt hiba benne!
Apropó 2-es forza, mennyivel "könnyebb" ott autózni, nem csúszkálnak úgy a kocsik és a féktávok is sokkal barátibbak, mint itt a 4-ben!

[ Szerkesztve ]

(#10706) parandroid válasza NoMagix (#10705) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet, hogy nem is a külső hdd, hanem a ház problémás. Ki tudja, milyen mókolt vezérlő van benne, és hogy az hogyan működik együtt a beleszerelt meghajtóval. Ezért szeretem én jobban a márkás egybe-megoldásokat.

FH4-ben egyébként a csúszkálást szerintem is durván túltolták, mihelyst esik az eső, vagy a hó, az autók nagy része iszonyatosan elkezd csúszni. Nyilván le kell ezt valahogy modellezni, de itt érzésem szerint erősen túllőttek a célon.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10707) CJ4567 válasza parandroid (#10706) üzenetére


CJ4567
veterán

Milyen autóval tapasztaltad ezeket? Mert az Extreme track toys (F40C, FXX, F50GT, Zonda R, stb) autókon olyan gumi van, ami szárazban jobban tapad, de esőben, hóban már használhatatlan. Hóra meg rally gumi kell (+AWD).

No Sana No Life

(#10708) parandroid válasza CJ4567 (#10707) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csúszkálást? Szinte mindegyikkel. Jön az ősz, meg pláne a tél, és teljesen használhatatlanok az autók, amiket addig használtam. Legalább egy új tuning kell rájuk évszakonta, de gyakran autót kell váltani. S1 városi terepjáró kategóriában pl egészen jól megvoltam a Porsche Cayanne-nel, de most az évszakos eseményen abszolút nem tudtam irányítani. Próbáltam másik tuningot jobb handlinggel, de nem sokat segített. Pedig korábban simán nyertem vele, de most semmilyen kanyart nem tudtam bevenni. BMW X6 ugyanez (valamiért mentem vele egy Marathont), pedig az alapból nagy kedvencem. Fogtam az Urust, az egészen jól viselkedett, megcsináltam azzal.

De skillpont farmolásnál is meg lehet figyelni, ott az iskolapélda M6 kupé, és a reptéri gyorsulási pálya. Végigdriftelek az aszfalton, tavasszal-nyáron simán fordulok a bukótérben driftelve, ősszel még ok, de már csúszik ezerrel, télen meg a szántóföld feléig meg sem állok, akármerre fordítom az autót, csak csúszik előre 5-600 m-en keresztül, csőszevasz, fizika! Másik kedvenc farmolós helyem a szélerőművek körüli placc, ott is ugyanez van, látom, hogy jön az erdő valahol messze, de ha forgatom a kormányt, azzal csak azt választhatom ki, hogy az autó melyik fele legyen előre becsapódáskor. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10709) NoMagix válasza parandroid (#10706) üzenetére


NoMagix
addikt

Jó 5let, van egy másik külső házam, kipróbálom azzal is!

(#10710) Skeleton01 válasza NoMagix (#10702) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

A pontszám beragadás mostanában nálam is sokszor előjött, pedig pc-n tolom, reméljük javítják majd, stabilitásbeli problémát szerencsére nem tapasztaltam az utóbbi időben már.

Viszont, hogy nagyjából kimaxoltam a játékot, gondoltam beruházok a 3-ra is (jobb későn, mint soha alapon), verseny közben teljesen smooth az élmény, viszont a szabad vezetgetés közben, ha valamilyen eseményhez érek (új ugrató, sebességzóna, traffi, vagy csak még nem felfedezett útvonal), pár másodpercre mindig zavaróan belagol, bármit állítok a grafikán, lehet ez attól, hogy nem SSD-n van a játék? (Ellentétben a 4-gyel.)

[ Szerkesztve ]

(#10711) Doller


Doller
tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni!
Idén cafetériában kapok év végén kb 250000 Ft-ot (ha azon múlik, még egy 10est rádobok).
Ebből tudok olyan asztali gépet venni (monitor és op rendszer nélkül), amivel már lehet élvezni a Forza 7et?
Amennyiben igen, veszek hozzá egy Trustmaster T300-as kormányt.
Ha nem, akkor maradok egy sima laptopnál, játék nélkül.

Köszönöm előre!

(#10712) AllTheBest válasza Doller (#10711) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ha nem újonnan veszel mindent, akkor szerintem megoldható. 16gb ram szerintem kötelező hozzá, 1080 ultrához egy gtx 1060 szerintem elég, esetleg 1660ti, ezek nem túl drága kártyák, egy jobb i5 elég hozzá

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#10713) parandroid válasza Doller (#10711) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak a Forzára kell, vegyél inkább egy Xbox One X-et, a maradékhoz meg tegyél méghozzá egy picit, és egy 4k tv-t. Ha másra is kell a gép, akkor persze ez nem alternatíva, akkor nem szóltam.

Sőt, év végére szerintem a One X nagyon erősen megközelíti a 100k-s lélektani határt, nem kizárt, hogy be is esik alá, ha a tv-k is hasonló akciókat kapnak, vagy kisebb is elég, akkor lehet, hogy még az is kijön a keretből.

PC-ből milyet kapnál 100k-ért? Ez meg direkt ehhez a játékhoz van kitalálva...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10714) Doller válasza AllTheBest (#10712) üzenetére


Doller
tag

Az a baj, új kell mindenből. Az is valószínű, hogy csak komplett gépet lehet így megvenni.
Ez a sz.r ebben. Meg az, hogy többet nem tudtam beletenni. Plusz 100-zal könnyebb lenne.

(#10715) Doller válasza parandroid (#10713) üzenetére


Doller
tag

Nem a pénzt kapjuk meg sajna...
Elvileg egy listát, ahol tudunk vásárolni.
Ha a IT-s srác nem mond fel addig (amire kicsi az esély, hogy ne történjen meg ), akkor előfordulhat, hogy papíron lehet ügyeskedni, konzolt kihozni.

(#10716) NoMagix válasza Skeleton01 (#10710) üzenetére


NoMagix
addikt

Az a vicces, hogy a kettővel ezelőtti frissítésnél írták, hogy miket javítottak és raktak bele a játékba, majd a legvégén a szövegben említik, hogy xbox specifikus problémát nem javítottak!

(#10717) AllTheBest válasza Doller (#10714) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Akkor úgy már necces sajnos, inkább érdemes akkor egy xbox one x-et venni ha van rá lehetőség, sajnos újonnan 250-ből nem hiszem, hogy ki lehetne egy olyan gépet hozni, ami mondjuk fhd-n maxon vinné a horizon 4-et. Mondjuk ha mindenből a legolcsóbbat próbálod megvenni, akkor még talán, de ki tudja, hogy milyen irányba mozdulnak majd el az alkatrészek árai az év évégre.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#10718) CJ4567 válasza AllTheBest (#10712) üzenetére


CJ4567
veterán

Forza Motorsport 7-et 1080p60 ultrában egy RX460/560-al is lehet futtatni.

Azt írta, hogy Forza 7-et, ezért gondolom, hogy Motorsport 7-ről beszél.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#10719) AllTheBest válasza CJ4567 (#10718) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ú azt nem vettem észre, valamiért az maradt meg a fejemben, hogy horizon 4 :D
Ahhoz viszont igen, elég tud lenni az 560 is akár, én anno 1050ti-vel toltam, meg 8gb rammal és i5 7600k-val, közel ultrán vitte szépen.

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#10720) CJ4567 válasza AllTheBest (#10719) üzenetére


CJ4567
veterán

Ami fontos, hogy 460/560-ból 4GB-os legyen, a 2GB-os szenvedni fog a Forzák alatt.

No Sana No Life

(#10721) Doller


Doller
tag

Akkor a Motorsport 7 akár esélyes is lehet?

(#10722) AllTheBest válasza Doller (#10721) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Szerintem igen, de szerintem ha év végén veszed az alkatrészeket, akkor addigra lesznek már a mostaniaknál jobb ajánlatok az biztos, az árak is mehetnek le, szóval még szerintem később térj vissza a dologra.
De azért itt egy alap konfig, ami most szerintem szépen elvinné:

CPU: Intel G4600 30k
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 54k
RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz 16,5k
Alaplap: Gigabyte H110M-S2H 15,7k
SSD: Western Digital WDS240G2G0A 240GB 11k
HDD: Western Digital 1TB WD10EZEX 12k
Tápegység: Cooler Master 500W Elite V3 12,3k
Gépház: ami tetszik.

Itt-ott lehetne 1-2ezret még faragni, de szerintem pl ramból nem érdemes 2k-val kevesebbért 2400mhz-s ramot venni.

Ez így kb 152k, ezen kb így kell futnia a motorsport 7-nek:[link]

Ha viszont tényleg el tudsz menni 250k-ig, akkor én +8gb ramot és egy komolyabb procit minimum hozzátennék egy 1060-nal együtt.

Pl egy Intel i5-7500 60,4k
GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB van már 86k-ért, ennek a hűtése is korrekt, halk kártya.

I5 7500, 16gb ram és a gtx 1060 kártyával ez 230k, marad 20k gépházra vagy valami jobb proci hűtőre, hogy szép halk legyen a gép.

De ezek az árak még sokat változhatnak :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#10723) CJ4567 válasza AllTheBest (#10722) üzenetére


CJ4567
veterán

Én 1050Ti helyett egy RX570-et vennék, kb. 10 ezerrel drágább, de sokkal erősebb.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#10724) AllTheBest válasza CJ4567 (#10723) üzenetére


AllTheBest
senior tag

1050ti-t a legolcsóbb opcióként írtam csak :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#10725) maximilian4


maximilian4
addikt

Kinek milyen beállítás vált be a legjobban az online versenyekhez?
Nálam minden ki van kapcsolva, kivéve az ABS-t, a váltás manuális. Még a visszaváltásokkal van gond. Főleg mondjuk egy 7, nagy ritkán 8 sebességes autónál. Néha nem a megfelelő fokozatba megy vissza, főleg ha hirtelen sokat kell visszakapcsolni.

Maxi

(#10726) CJ4567 válasza maximilian4 (#10725) üzenetére


CJ4567
veterán

Minden kikapcsolva, nyomvonal csak fékezéskor, manuális + kuplung pár autó miatt.

No Sana No Life

(#10727) NoMagix válasza maximilian4 (#10725) üzenetére


NoMagix
addikt

Én az automata váltót használom 95%-ban, eleget váltok a való életben, ha nagyon muszáj, akkor megbirkózom a manuálissal is.
Verhetetlen mód 65%-os, nyomvonal csak kanyaroknál, abs és kipörgésgátló bekapcsolva.

(#10728) DaveHutt válasza AllTheBest (#10722) üzenetére


DaveHutt
őstag

R5 2600 50k környékén i5 helyett, és mehet az RX570.

(#10729) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Saját hír, de érdekes lehet azért.

Forza Street - Mobil eszközökre tart a sorozat?

Live-Die-Respawn

(#10730) noblem1983


noblem1983
senior tag

A teljesíts egy gyorsasági eseményt nevű napi feladat mi lenne? A drag kép van odarakva de hiába megyek nem számolja

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#10731) Bib válasza noblem1983 (#10730) üzenetére


Bib
őstag

Ez engem is érdekelne, mert nálam is ez van.

(#10732) csab991 válasza Bib (#10731) üzenetére


csab991
senior tag

Mintha egyszer lett volna már valami gebasz félrefordítás vagy hasonló ilyen eventtel. Mindenesetre csináljátok meg a Horizon Fesztivál Sprint-et, nekem azután vette teljesítettnek.

[ Szerkesztve ]

(#10733) Bib válasza csab991 (#10732) üzenetére


Bib
őstag

Sikerült, köszi tényleg volt ilyen de én már elfelejtettem :)

(#10734) Doller válasza AllTheBest (#10722) üzenetére


Doller
tag

Köszönöm szépen! :)

(#10735) maximilian4


maximilian4
addikt

Valaki tud hoonicorn-hoz valami jó tuning finombeállítást, amivel versenyeken is lehet használni? Gyárilag 4 kerekes, de olyan vezetni mintha egy vad kétkerekűt vezetnék. Mondjuk nálam minden segítség ki van kapcsolva. De driftautóm már van elég, alapból nem annak szántam volna. De ezzel normálisan menni szinte lehetetlen.

Maxi

(#10736) DaveHutt válasza maximilian4 (#10735) üzenetére


DaveHutt
őstag

Sztem a Hoonicorn pont nem arra való, felesleges ezt erőltetned.

(#10737) maximilian4 válasza DaveHutt (#10736) üzenetére


maximilian4
addikt

Amúgy sikerült egy elég jó tuningot csinálni hozzá, jó lett, használható normális módon az autó, de azért van sokkal jobb négykerekűm s2-ben. Most a veneno a nagy kedvenc. Hihetetlen gyárilag is milyen úttartása van az autónak. Tapad is és kanyarodni is tud, ja és nagyon gyors. Imádom.
Most azon gondolkozom A kategóriás online országúti futamokra mi lenne a legjobb autó.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#10738) CJ4567 válasza maximilian4 (#10737) üzenetére


CJ4567
veterán

A kategóriában Bone Shaker az abszolút legjobb, majd utána a Daytona/Alfa TZ2/Alfa 33S.

No Sana No Life

(#10739) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Bocsánat a hülye a kérdésért, de az összefoglalóban nem találtam. Szeretném megvenni a forza horizon 4 standard edition-t PC-re. Sosem használtam még xbox live accountot így fogalmam nincs az egészről. Ezen az oldalon a vásárlásnal már rögtön a bankkártya adatot kéri, ha belépek, de nem vagyok biztos benne, hogy ilyenkor nem xbox-ra veszem-e meg a játékot, nyílván nem szeretnék potyára kidobni 20 k-t.

Kérdésem: hogy tudom megvenni PC-re a játékot? Illetve, ez működik cross-platform is ugye? Tehát ha haverom xbxoxon játszik én meg pc-n akkor az menni fog ugye?

Előre is kösz!

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#10740) parandroid válasza olloczky (#10739) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Létrehozol egy MS accountot, megveszed erre a játékot, és ha Play Anywhere a cucc (a Forza Horizon 4 ilyen), akkor teljesen mindegy, hogy PC-n, vagy Xboxon jelentkezel be, mindkettőn fogod tudni játszani. Mivel az accountodra menti az előmenetelt, még a mentéseidet is eléred mindkét platformon.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10741) olloczky válasza parandroid (#10740) üzenetére


olloczky
senior tag

Igen ez is felmerül bennem, csak kb lehetetlennek tartottam, hogy egy áráért mind2-n lehessen játszani. Köszi szépen!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#10742) parandroid válasza olloczky (#10741) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az hagyján, de ha előfizetsz a Game Pass szolgáltatásra, akkor tök ingyen játszhatsz ezzel, meg még egy rakás játékkal. Legalábbis Xbox-on. PC-n ugye csak azzal, ami play anywhere. Érdemes odafigyelni rá, 14 napig teljesen ingyenes, utána ha szerencséd van, bedob egy 200, vagy 300 Ft / első havi akciót, vagy 2500-ért 3 hónaposat, vagy 7500-ért fél éveset. Kicsit random a dolog, hogy kinek melyik akciót ajánlja fel, de utóbbit amikor én legutóbb néztem, egymásra is lehetett venni, tehát 15k-ból kijött egy éves előfizetés.

Arra figyelj, hogy az előfizetés automatikus megújítását mondd le, mert ha lejár, és nem figyeltél rá, akkor automatikusan levonja havonta a normál árat, ami 3000 Ft/hó.

Elvileg itt vannak, hogy mik a Game Passban play anywhere címek: [link]. Ha a teljes listát dobja be, akkor baloldalt rá tudsz szűrni ezekre.

Horizon 4 esetén persze megfontolandó, hogy ez csak a standard kiadás a game passban, a 21k-s ultimate-ben meg már minden benne van: a kiegészítők, a car pass, és a vip pass is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#10743) jpeetr


jpeetr
aktív tag

Sziasztok!

FH4-ben melyikek a legjobb autók pvp-re? A, S1, S2 érdekelne. Országúti és terep is.

(#10744) olloczky válasza parandroid (#10742) üzenetére


olloczky
senior tag

Hú köszi, hogy mondod ezt a 14 nap ingyen próbaidőszakot igénybe is veszem. És ebben az időszakban ugyanúgy hozzáférek a standard kiadás minden funkciójához? És vihetem tovább a mentésemet ha megveszem?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#10745) Csapoati válasza olloczky (#10741) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Csak a lemezes változat olyan, hogy Xbox One only. :)

Az előbb feltett kérdéseidre is igen a válasz. :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10746) olloczky válasza Csapoati (#10745) üzenetére


olloczky
senior tag

Köszönöm a segítségetek! :R

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#10747) Sebastiano99


Sebastiano99
lelkes újonc

Sziasztok!

Segítséget kérnék Tőletek, mert látom, hogy vannak, akik igazán értenek nem csak a játékhoz, hanem a gép hardveres részéhez is.

Nemrég vásároltam a fiamnak a Forza Horizon 4 játékot. Egy 250 GB-os SSD-re feltelepítettem az eredeti Win10 Pro-t, a frissítés megtörtént és utána már csak a videokártya driverét frissítettük. Ezen kívül csak a FH4 került fel, több órás várakozás után.
Eleinte ment is a játék, de talán 1-2 óra után kilépett az asztalra. Nem jelentett gondot, de amikor néhány perc után ismét megcsinálta, már idegesítő volt. Újratelepítettük a Win10-et és a játékot, de hasonló volt a helyzet. Valamelyik nap 1-2 óra után lépett ki, másnap pedig néhány perc volt csak a játék. Próbálkoztunk a wsreset-tel is.

A fórumot szinte teljesen végigolvastam a FH3-tól kezdve és hasonló tapasztalatokat írtatok többen is ott.

Alaplap: Gigabyte GA-F2A55M-S1
Processzor: QuadCore AMD Athlon X4 740, 3500 MHz
Memória: 2 x 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
Videokártya: 4 GB Radeon(TM) RX 460 Graphics (DDR5)

Nagyon megköszönöm, ha tudtok válaszolni, mert sajnálom a fiamat, hogy így szenved vele.

Köszönöm előre is!

(#10748) csab991 válasza jpeetr (#10743) üzenetére


csab991
senior tag

[link] A kolléga hozzászólása elég jól összefoglalja. Én még ajánlom a 2019-es Carrera S-t S1 útra, meg a 2016 911 GT3 RS PO-t S2 száraz útra, V12 swappel.

[ Szerkesztve ]

(#10749) orc88 válasza jpeetr (#10743) üzenetére


orc88
őstag

Én ezeket használom:
A: Bone Shaker (utcai) VW Golf GTi '83 (terep) Ford Raptor 17 (terep/cross country)
S1: Huracán / Porsche Carrera(utcai) Ford GT 05 (havas utcai) Subaru WRX 05 (terep) Toyota Baja / Jeep Trailcat (cross country)
S2: TVR Speed 12 (utcai/dirt) Centenario / Zonda C / FXX K (utcai)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10750) Csapoati válasza Sebastiano99 (#10747) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A memóriára gyanakodnék. Állítsatok be több virtuális memóriát, esetleg ha van rá lehetőség, próbáljátok ki +2-4-8 giga RAM-mal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.