Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20693) nfsu17 válasza tibbike01 (#20689) üzenetére


nfsu17
veterán

Szia!

8100 km van benne.
5W20-as a gyári olaj.

Szerintem szerethető karakterisztikájú motor, de szívó után kicsit fura érzés még mindig.
1500 ford./perc alá nem érdemes menni, pedig sok szívóval még simán lehet gurulni akkor is. Ez is bírja, de nekem fülre nem szimpi a hangja, mintha már "túl alacsony" lenne a fordulat. Vagy ez ilyen, és semmi gond ezzel, ezt még nem mondta meg senki.
2300-tól aztán megindul és jön az erő.
Városban nem érdemes 4-et kapcsolni (eddig mindegyik szívóm simán ment városban 4-esben), mert ha meg kell lódulni, akkor sok idő mire erőre kap. 3-asban kb 2000-et forog 50-nél, innen már jobban meglódul.
Elég hosszúak, dízelesen hosszúak a fokozatok...és a hangja is, ha áll...le is dízelezték egyszer. Menet közben aztán mintha másik autó lenne, kb semmi hangja 3000-ig. Onnantól sem üvölt, csak erősebb morgás jön be, nem "vonyító/üvöltő" szívó. Legalábbis az utastérben nincs hangja.
Sokszor 90-nél még agyalok, hogy tegyem-e a hatodikat...végülis bírja, de onnan nem jó érzés megindítani, mert annyira keveset forog, hogy szenvedős.
Sajnos én inkább alacsonyabban tartom a fordulatot, mint azt kellene, a benzinest jobban kellene pörgetni, de az nincs ínyemre.
160-ig gond nélkül, konstans gyorsul, 130-nál sem kell félni, hogy nem tudsz megindulni előzni.
Egy 150LE-s dízel még mindig erősebbnek érződik és biztos jobban is megindul, de a német autópályát leszámítva mindenre elég az ereje és egy előzés sem gond általában.

A fogyasztása olyan, mint az előbb írtam is, hogy a rekord ez a 6,69, a 2. rekord a 6,75.
8,1 a teljes átlag és kb 9,5 a legrosszabb. 10 fölé még nem ment. De ez engem annyira nem lep meg, nem szúrom ki a szemét. A 9,5 is télen jön össze, sok városi rövid távval, sok indítózással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.