Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) c0dered válasza MaCS_70 (#73849) üzenetére


c0dered
csendes tag

Bocs, de ha kérsz eseti légtérengedélyt, akkor miért ne tehetnéd meg, hogy a házadról készítesz képeket/videókat?

(#73852) MaCS_70 válasza c0dered (#73851) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bocs, de azért, mert hetekre előre nem lehet tervezni.

Már azt sem tudhatom előre, hogy egyáltalán itthon leszek-e.

Azt meg még kevésbé, hogy a kért napon eleve drónozásra alkalmas lesz-e az időjárás, illetve, hogy ha igen, akkor lesz-e miért fotózni. Mindezt általában még egy napra előre is nehéz megmondani (főleg a szél miatt), de hetekre előre megjósolhatatlan, hogy az adott napon fog-e sütni a nap, nem esik-e az eső, virágoznak-e a fák, vagy mondjuk nem jön-e meg az azévi egyetlen hóesés, amit érdemes lenne megörökíteni.

Arról nem is beszélve, hogy az olyasmiket lássam előre, hogy a szomszéd éppen nem megint az én telkemen rakja le a szemetét, de ez már nagyon egyéni probléma.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73853) Buda76 válasza Geller72 (#73843) üzenetére


Buda76
senior tag

sajnos a baj a goodid-vel van, ugyanis a verification SMS se jön meg.. :o

(#73854) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Sziasztok! Árnyékolás témában kérnék segítséget: mennyire befolyásolja a wifi adást egy erdő lombozata, ha pl. én egy tisztásról indítom a drónt, és berepülök az erdő fölé...és milyen távolságig...?

[ Szerkesztve ]

(#73855) BaLee válasza bakosgabor57 (#73854) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Pont szombaton próbáltam ki. Erdő mellett a töltésről indítottam a drónt, beküldtem erdő fölé és már ~500-600m távolság környékén kiírta, hogy gyenge a jel sőt el is vesztette és elindult hazafelé. Én nagyobb távolságra számítottam. Ja egy DJI Mini 3 Pro-ról van szó.

(#73856) Celtis válasza bakosgabor57 (#73854) üzenetére


Celtis
veterán

Nagyon tudja befolyásolni. Leglábbis én a Mavic Minivel ezt tapasztaltam.
De ugye a szabályok szerint folyamatos vizuális követés kell, tehát lomb takarásban nem repülhetsz, illetvbe a legtöbb erdő felett korlátozott a légtér és nem is repülhetsz egyáltalán, szóval elméleti a kérdéses.

(#73857) krokk válasza Celtis (#73856) üzenetére


krokk
senior tag

Na ezt akartam én is mondani, hogy ha nem látni akkor... ;]
Amúgy nekem még szerencsére nem volt ilyen gondom. de igazából mivel még kezdő vagyok ezért a távolságra nekem egy fix 500mes limit van belőve. Erdőben fák között /felett repültem már, de szerencsére ezek mind 100-200mes távolságon belül voltak és nem volt semmi gond a kapcsolattal.

De mi van ha haver fut a drón alatt egy kamerával és közvetíti felém a drón pozícióját? :D VLOS :DDD

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73858) SeniorTilla válasza krokk (#73857) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Simán. Úgy is lehet, hogy ha van két drónod, az egyikkel figyeled a másikat (DVLOS) Ez már kicsit hardcore megoldás, de hát ebben az országban hozzászoktunk az ilyesmihez ;]

Mondjuk nem vicc, szomszédom mesélte múlt héten, hogy a 3-as főút felett látott két rendőrségi drónt egymás után repülni. A szervek is így oldották meg biztos... a jó példa ragadós, a policáj amúgy is évek óta cukiságkampányt folytat, miért lenne kivétel a drónozás...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73859) MaCS_70 válasza krokk (#73857) üzenetére


MaCS_70
félisten

Arra azért kíváncsi lennék, hogy 500, de akár 250 méterről hogyan tartja az ember szemmel a drónt...

Nem mondom, hogy ez lehetetlen, de egy 40 fölötti átlagpolgár szemei erre már azért nem szoktak alkalmasak lenni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73860) krokk válasza MaCS_70 (#73859) üzenetére


krokk
senior tag

Én csak a lenti kommentre reagáltam az 500m nél távolabbi jelerősségre, hogy nekem alapban nem menne olyan távolra.
Általában 100mes körzetben vagyok többnyire. Általában elég sok tereptárgy van ami korlátozza a látást. De pár magasabb szikláról elég jó látható a drón.

Amúgy szerencsére elég jó a szemem :) De a szürkéskék égen a szürke drónt... :DDD

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#73861) vandor01 válasza MaCS_70 (#73859) üzenetére


vandor01
őstag

Felteszem a szemüvegem azt addig látok amit a receiver bírja na meg az aksi :DD :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73862) SeniorTilla válasza MaCS_70 (#73859) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Melyiket: a Mini4 pro-t, a Mavic 3-at vagy az FPV-t? Esetleg az AVATA-t, aminek semmi fénye nincs?

Nagyon nem mindegy. Ez teljesen szubjektív dolog, és semennyire nem ellenőrizhető, mármint a VLOS. A Mavic pl. lekapcsolja a fényeit, ha sötétben, szürkületben megy a videorögzítés. Na akkor lássa rendesen valaki (aki nem denevér) :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73863) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Ha már a VLOS-nál tartunk, az AVATA2 GOGGLES3 kép-a-képben megoldása nem rossz. Kis képben láthatod a drónt előtted. Ezzel ki van pipálva a VLOS.

Viszont ahogy néztem, nincsenek fényei

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73868) c0dered


c0dered
csendes tag

Én úgy emlékszem, a VLOSnak mindenféle segédeszköz nélkül kell meglennie.

(#73869) Schaf válasza c0dered (#73868) üzenetére


Schaf
tag

Pomtosan igy van.

Tilla bár sok mindenhez hozzászól, de érteni nem ért hozzá, de nyilván mindenkinek van annyi esze, hogy nem egy fórumon próbál érdemi információhoz jutni a témában. :)

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73870) cd334 válasza Schaf (#73869) üzenetére


cd334
tag

Kedves Schaf!

Mivel te, úgy tűnik, hogy mindent tudsz, akkor áruld el kérlek, hogy lakott területen belül, mondjuk Budapest XX. kerületében mi kell egy 40g whoop reptetéshez(FPV) a saját kertemben. Mindig csak a lakott területen kívült szajkózod.
Mert itt van a kutya elásva.

Hogy lehetek jogkövető tisztes állampolgér?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73871) SeniorTilla válasza c0dered (#73868) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vicceltem srácok. Mondjuk ahhoz is intelligencia kell, hogy ezt valaki észrevegye. Ez schafnak ment. Sajnos schaf, neked nincs. Itt osztod az észt és lehülyézel, cigányozol mindenkit ahelyett, hogy a tükörbe néznél. Egy borzasztóan nárcisztikus, szociális intelligenciával nem rendelkező eset vagy, aki azt hiszi magáról, hogy ő szarta a spanyol viaszt. Te vagy az egyetlen normális, mindenki más hülye. Kik szokták ezt gondolni?

Ideböfögsz időnként valamit amire senki nem kíváncsi. Leülsz este, megiszod a kadarkádat, és borgőzösen széttrollkodod a topicot. Abbahagyhatnád már, mert ezzel csak magadból csinálsz hülyét.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#73872) Schaf válasza cd334 (#73870) üzenetére


Schaf
tag

Ha mindent nem is tudok, az itteni hozzászólóktól fényévekre van a tudásom a témában, ez jól látható...

Már párszor már leírtam mi kell keresd vissza.

Természetesen kell eseti légtér, annak minden nyűgjével együtt. A reptér miatt pedig örülj ha egyáltalán lehetőséged van repkedni. Van EU ország ahol eleve NINCS.

Neked nem jogod, hanem lehetőséged a drónt reptetni, ott ahol azt a jogszabály engedi.

bent a lakasban azt csinálsz vele amit akarsz. :)

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#73875) vandor01 válasza cd334 (#73870) üzenetére


vandor01
őstag

a problema ott van hogy.... :W
az EU-s iranyelvek nem szabalyozzak reszeletesen egysegesen szigoruan a 120m alatti legter kezeleset azaz ezt a tagorszagok szabalyozhatjak szigorithatjak ha akarjak?
van ahol lemondanak a 120 meter alatti szigoru szabalyozasrol!
azaz alapveto szabalyok betartasa mellett lehet hasznalni
mashol meg a fu felett 5cm-el lebego kameras whoopra kell legterengedely es AP-os bejelentkezes is....
aki nem csinalja az meg az utolso retek bunozo aki raadasul kinabol rendel, szenhidrogenes autoval jar, van par db szendioxidot termelo kolke, sot a valodi hust preferalja a bogarak tetvek es gilisztak megevese helyett.....
raadasul ezeket megszegyenitik a forumokon es meg le is cigozzak!
viszont van aki mind ezt betartja es betetartatna torvenyileg?
de nem is csodalkozom agyaba szalllt a sok bogar vitamin meg a kezeletlen libodojabol adodo frusztracioja azt embertarsait nyomoritja meg nyomoraval ha neki szar? legyen az masnak is :DDD :DDD :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.