Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73151) GoZoL válasza GoZoL (#73150) üzenetére


GoZoL
senior tag

Sikerült. Törlés a GoodID regisztráció mydronespace törlés. Majd visszatelepít és regisztráció sikerült.

(#73152) moklys1 válasza GoZoL (#73151) üzenetére


moklys1
aktív tag

Szuper, hogy sikerült megoldanod :)

(#73153) t0m4


t0m4
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnek kis segitseget/tippet kapni arra, hogy Budapest kornyeken merre vannak tuti kis helyek, ahol lehetne FPV dronozni ugy, hogy nem zavarunk senkit? Illetve kozossegek, akik ki szoktak jarni egyutt es lehet hozzajuk csapodni?

Egyelore en meg uj vagyok ebben a hobbiban es egy tinyhawk 3 van utban, de ha bejon ez es lesz ertelmes placc is, akkor valamivel komolyabb dronba is belevagnek.
(van mar olyan ~20-30+ ora sim tapasztalat)

Illetve hasonlo kerdes nem FPV dronra, van egy mini 3 prom, amit szeretnek is mar hasznalni igazan, jogilag megvan hozza mindenem (azert vettem, hogy kimozditson itthonrol, de enyhen elkeseritett a rengeteg korlatozas, pl varosligetbe nem is tudnam csak ugy hasznalni, hogy mondjuk max picit a fak fole menjek, 33 nappal elotte elkezdeni eseti legter igenylest, penzert... csak azert, hogy rekreacios celbol felengedjem fel orara).

Elore is koszi mindenkinek! :R

(#73154) Cray Tyler válasza t0m4 (#73153) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Én LHBP CTR alatt lakom, itt kín minden méter kb. Dji Fly-ban 3 override kell hogy egyáltalán megmozduljon a drón (A2 vagyok, pontosan tudom hogy mit csinálok). Azt szoktam még hogy elautózok valami közeli pusztába és ott küldöm neki.

Közösségek: faszbúkon UAS Hungary, Drone Hungary Társalgó.

(#73155) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Egy Dji mavic mini 2-nek letörték az akksi fedelét. Nem tudjátok esetleg hogy Magyarországon valahol be lehet szerezni?

Köszi a segítséget! :R

(#73156) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Rendelt már valaki a speedybee.com-ról?
Nem találok a honlapon semmit a szállításról, hogy vajon honnan küldik a rendelt holmit :(
Kínából, USA-ból, vagy megoldják az EU-s szállítást is vajon? :U
Annyit látok, hogy ha kosárba rakom a holmit, akkor mindent (címet) beállítva free shiping...

(#73157) twine válasza twine (#73156) üzenetére


twine
addikt

....legyen válasz is a kérdésre :DDD

"Thanks for your support.
We will ship the package from China if you purchase products on our SpeedyBee official website.
Free shipping on orders over $30.00.
Generally speaking, it takes 2-3 weeks. If you pay extra for Expedited Shipping ($29.99), it will take 1-2 weeks.
After you place an order, we will submit it to the shipping department on the same day or the next day to arrange delivery:)

We are sorry that our prices do not include tax or vat.
Under normal circumstances, if the package is checked by customs, you need to pay customs duties.

If you have any questions, please feel free to contact me.
Thanks for your support of our products.
Have a nice day~"

[ Szerkesztve ]

(#73158) Sirandrish válasza twine (#73157) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szóval 30dollárért 2-3hétből akár 1-2 is lehet..
Komoly :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73159) Dö-dö


Dö-dö
friss újonc

Sziasztok!
Mint látjátok friss újoncként kérek segítséget.
Lényegre törően: JJRC X23 maga a gép.5G-s WIFI, 8K-s kamera, SD kártya nincs. A 4G-s
telefonomra közel sem zajtalan, közel sem folyamatos videó érkezik.
A fotók is nagyon zajosak. Gép csere nélkül erre van megoldás? Köszönettel: Dö-dö

(#73160) Niczo


Niczo
senior tag

Forrasztó páka $9,99 ha csatlakozol [link] USB-ről működik, tehát a mező közepén is egy powerbankról.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#73161) Skynet258 válasza Dö-dö (#73159) üzenetére


Skynet258
veterán

Azt akár el is engedheted, hogy a kamera natív 8K... ezek általában valamiről felskálázott képet adnak, 720p, max 1080p. Ha megnézed mondjuk egy 2.7k-s DJI kamera képét, ég és föld lesz a különbség. Szerintem ha minőségi képet szeretnél akkor inkább valami nevesebb gyártótól válassz. :K

https://geekpulse.hu

(#73162) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Március 5-én rendezünk egy whoop versenyt Budapesten a NewBeeDrone, BetaFPV, FPV Garage, Drone Hungary és DOE támogatásával. Ha lenne kedvetek csatlakozni nagyon örülnénk. :)Szeretnénk felépíteni egy rendszeres verseny sorozatot ahol a kezdők tanulhatnak, a haladók fejlődhetnek a pro arcok meg... hozzanak izgi döntőt majd. :D

Továbbá ha nem nagy kérés kövessetek be minket a YT-on mert ha sikerülne felfuttatnunk a csatornánkat több és több gyártói nyereményeket tudunk behúzni a versenyekre.

Szóval igen, lesznek nyereményeink is, nem csak a dobogós helyekért. Pl 0802 motorok, 1S repvezérlő, Meteor65 vázak, pólók stb.

Kedvcsináló videó linkkel a leírásban itt: [link]
YT csatornánk: [link]
Esemény link: [link]

Köszönjük!
Tiny Drones Hungary csapata :)

PS: Február 25-én Lengyelországba is ellátogatunk egy elég nagy helyi versenyre (40-50 pilóta), ahol reméljük lesz akár több dobogós magyar is lehet.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#73163) twine válasza SP!T (#73162) üzenetére


twine
addikt

Feliratkozás, és like-olás részemről pipa ;)
Sajnos én a magam részéről most az anyagiak miatt kicsit háttérbe szorítom a whoop-ot. :O

Beszippantott a digitás világ, és a nagyobb gépekbe raktam a kis pénzmorzsákat...
Uh. most jelenleg a két gyári DJI masinán kívül a "kis" 5"-os drágaságom épp így tölti napjait...:

Kis szeretgetés, kis molyolgatás, kis forrpad tisztogatás, kis forr.gyanta eltávolítás..kis tervezgetés....

Viszont szeretném kérdezni, itt a régi topictársak közül, rémlik mintha valaki vágatott volna carbont.

Nekem egy ugyanilyenre lenne szükségem:

Csak kb. 3-5mm-el szélesebb kiadásban.

Szerintetek van erre valahol Magyarországon lehetőségem? :B :F

(#73164) HornedReaper válasza twine (#73163) üzenetére


HornedReaper
senior tag

C.Carbon [link] vagy 3D nyomtatni erősebb anyagból (pl nylon)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#73165) twine válasza HornedReaper (#73164) üzenetére


twine
addikt

Fuuuu nagyon szuperek vagytok :R
Azért írtam többes számban, mert privátban is kaptam lehetőséget :R

Ha megengeditek, vázolom miről van szó, mert ez most nekem nagy öröm, és meglepetés(a lentebb vázolt megoldások miatt)...
van ugye ez a fenti 5"-os (Armattan Marmotte)vázam, amihez engem konkretan érzékeny szálak fűznek, mert nekem ez a váz volt A NAGY szerelmem(illetve először a Cameleon,de praktikussági szempontok miatt Marmotte lett) LifeTime gari meg minden...<3

Analóg cuccal vettem, de most hogy lett DJI szemüveg, meg O3air unit, azt hittem új vázat kell rendelnem Armattantól mert ugye van Marmotte HD verzió DJI Air Unitra tervezve...
Leveleztem Armattanékkal, kérdeztem O3-al 100% Kompatibilis e? Mire jött a válasz, hogy nem, kell hozzá ilyen meg olyan 3d printed cucc,,,majd egyszer terveznek O3-ra is vázat, de jelenleg nincs...

Na innen több éjszakán át tartó internetes keresés vette kezdetét, mivel eleve a kamera ketrec és felfogatás sem volt jó,,sem méretre, sem pedig képben, mert bele lógott a ketrec csúnyán a képbe... :W

Amikor már a munkahelyen akartam az esztergályosokkal cooperálni, épp abban a pillanatban találtam ezt a videót.... :C :C
Én meg csak pislogtam hogy miiiicsoda??? Csak cseréljem meg a két ketrecet? Jobbot balra, és fordítva?

És igen...működik... :K :DD

Aztán megtaláltam ezt...
Ez meg megint azért szuper mert aluminium, nem valami "hitvány" nyomtatvány...baromi kultúrált és stabil felfogatást tesz lehetővé...
Viszont horror a postaköltség....deeeee kedvenc fpv garázsunknak óóóriási respect(ismét), mert segítenek a beszerzésben... :R :R

És innentől már csak egy dolog választ el a vágyaimtól...
A kamera ketrec tetejére a gyárival majdnem megegyező, de picivel nagyobb furattávolsággal bíró carbon merevítő/gopro tartó ..ha egy ilyet sikerül gyártatni,, akkor már csak a vicc marad az "analog" marmotte vázam mellé...:

"Mi kell? O3 HD kompatibilis váz?
-Na fogd meg a söröm... :D

Uh. megindult a gép szétbontása, "masszírozása", várom a plusz kellékeket, és tervezem , hogyan lesz igazán szép és "tiszta" építés...(kábelharisnyázás, miegyéb :B :)) )

Új digitális szerelem születik a "régi" analog holmiból...Reményeim szerint a végén,
stabil gyönyörűség, és nem valami nyeklő-nyakló frankeinstein :DDD

Szóval nagyon köszönöm, holnap próbálom felvenni a kapcsolatot a kapott kontaktal.. :R

(#73166) twine válasza twine (#73165) üzenetére


twine
addikt

Kiugrok a bőrömből... :D
Carbon alkatrész gyártásnak semmi akadálya..este megrajzolom,és küldöm is a srácnak...
Nagyon normális arcnak tűnt...úgy látszik ez a projekt most csupa ilyen jóindulatú és kedves emberrel hozott össze. :R
A lényeg, hogy úgy néz ki a végén "full gyári" lesz a kis szeretett mArmotte vázam, és az egész projektet egy új váz töredékéből ki lehet hozni. :R :C

Pedig már elkezdtem szemezni egy új vázzal... :B De őszintén örülök, hogy maradhatok a jól bevált kis szerelmemnél. :)

(#73167) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok. Tanácsra lenne szükségem. Van egy jó állapotú MJX Bugs3 drónom, dobozzal, 4 szett tartalék propellerrel. Nem sokat használtam, de az idő nem kedvezett az akksiknak, ki vannak purcanva, max pár percet lehet velük repülni. Mennyi lehet ennek a reális ára? Köszönöm.

(#73168) DJGABI válasza Golota (#73167) üzenetére


DJGABI
addikt

3 éve a Bugs3 minit olyan 30 körül vitték el ha jól emlékszem. Akksi nem hinném hogy nagy tétel, de sokat dobna az eladási esélyeken szerintem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73169) vandor01 válasza Golota (#73167) üzenetére


vandor01
őstag

jo kerdes :)

eladni akarod? vagy arulni jo sokaig? :)

3 evvel ezelotti ar? azota mar kinaban is minden duplaba kerul!
raneztem a netre mar nem nagyon kapni de azert akad
net: [link]
FB [link]

meg kell talani azt aki megkivanja? :DD
a jo arazas persze segithet :)
ha gyorsba akarod eladni kb 2 het? akkor a felnek a fele?
talan 20e ft azt vevo majd keres hozza aksit vagy mar van neki?

de az is egy taktika ha van idod arulgatni hogy felrakod felarba?
kb 40e... azt ha nincs erdeklodo? vinni lefele....
de nincs garancia ra hogy el is adod akar 20e-ert..... :(
de jo arral jobb az esely :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73170) Golota válasza DJGABI (#73168) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszönöm. Az akksi 2-es csomagban van és 37 EUR. Ennyit most nem költenék rá, majd az új gazdája. :)

@vandor01 neked is. Szerintem felrakom 20K-ért. Nem akarom sokáig árulni, meg alkudozni em szeretek.

[ Szerkesztve ]

(#73171) vandor01 válasza Golota (#73170) üzenetére


vandor01
őstag

rakd fel az ingyenesekre....
jofogas
fb Multicopter / Drone - Adok-Veszek Hungary
https://www.kwadmarket.hu/
itt a hardverapron is van dron szekcio
https://hardverapro.hu/aprok/egyeb/szabadido_sport/dron/index.html

aztan hajra.....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#73172) c0dered


c0dered
csendes tag

Sziasztok!
Drónpilóta képzést keresek (magamnak), tudtok tanácsot adni?
Régebben RC repülőkkel meg helikkel foglalkoztam (mind RTF volt), hobbiszinten egész jól ment, de aztán találtam másik hobbit magamnak, meg úgy általában jött az élet, és időm meg nem lett több :(
Most viszont erősen gondolkodom karrierváltáson, és felmerült az ipari (és talán mezőgazdasági) drónok témája, első körben drónpilótaként, aztán meglátjuk :)

Szóval az érdekelne, hogy valakinek itt a fórumon van-e konkrét tapasztalata hazai tréningekkel kapcsolatban? Első körben a mydroneschool-t és az ABZdrone-t néztem.

(#73173) Vyndree válasza c0dered (#73172) üzenetére


Vyndree
őstag

DRÓNNAL PERMETEZNÉL?
Kollégáink segítenek eligazodni a legális drónos permetezés útvesztőjében. Nálunk minden kérdésedre azonnal választ kaphatsz. ►+36 70 450 5960◄ ►LEGTER@LEGTER.HU◄
[bővebben]

További képzések itt vagy itt esetleg itt

(#73174) c0dered válasza Vyndree (#73173) üzenetére


c0dered
csendes tag

Köszi! Ajánlod is őket?

(#73175) Cray Tyler válasza c0dered (#73174) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Részemről plusz egy ajánlás a legter.hu-nak. A2-t is ott tanultam, SORA képzésüket is megcsináltam, nagyon profik.

(#73176) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok! Valakinek tuti tippje, hogyan tudom a DJI Mavic Air I. drón távirányítójának sípolását totál lehalkítani, kikapcsolni? :Y :Y :R :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#73177) apollo12


apollo12
veterán

Hali egy kis segítséget szeretnék kérni, egy Yuneec Q500 4k drónt vásároltam használtan.
Problémám, több alkalommal a drón bekapcsolás után píros fény jelzést és hangot is ad miközben a táv kijelzőjén a repülési mód rublikában az írja " mag fail" és nem engedi elindítani a gépet. Egy kis pihentetés után meg jó a gép és egyszerre indul. Szoftveres vagy hardveres gond lehet ?

(#73178) cd334


cd334
tag

Whoop verseny jövő vasárnap, gyertek! Akinek nincs facebookja írjon és küldöm a részleteket!
https://facebook.com/events/s/tiny-drones-6-underground/1408976199911613/

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#73179) twine válasza HornedReaper (#73164) üzenetére


twine
addikt

Srácok, egy kicsit hagy jöjjek "dicsekedni"...
Először is Bódig Krisztián munkásságával.
Én megrajzoltam és leírtam neki mit szeretnék, neki nem volt kérdése, elsőre minden tiszta volt.
Utólag szinte szégyenlem magam, hogy nem ismertem a tudását, és magyaráztam, hogy nem muszáj ám a "pillangó" forma, jó nekem egy sima téglalap is, stb.
Másod sorban féltem a 36,5mm-re mért furattávolságtól, nem tudtam mennyire preciziós a gyártás...
Nos, el kell mondanom a számat tátottam miután kivettem a foxpost automatából a holmit.
Aztán hazaértem, és izgatottam jött a csavarozás, és minden él, minden furat, úgy volt a helyén mint a gyárban. Armattanék sem dolgoztak precízebben ;] :D
Nem kellet feszíteni, izzadni vele, vagy ferdén hajtani be a menetet,,,semmi ilyesmi...Becuppant a helyére, és behajtottam a csavarokat és pont. Épp mint a gyári alkatrészt.

Az Armattan Marmotte "DJI" vázat meg tényleg sikerült megspórolni.
Az analogra tervezett vázat sikerült végűl átépíteni. Pár éjszakámba belekerült, de végül azért szvsz. csinosabb is lett, tisztább építés, és ami a lényeg, belefért minden.
Kapott kis kábelharisnyákat, fordított "deszkát", hogy szebb legyen, stb.stb...

És végül pár kép....

Előtte nem volt olyan szép... :D

Köszi mindenkinek, aki ajánlotta "C.Carbon Krisztiánt" :R

(#73180) Skynet258 válasza twine (#73179) üzenetére


Skynet258
veterán

Nagyon pofás igényes kis cucc. :K

https://geekpulse.hu

(#73181) SpydeR3412 válasza Lacuss20 (#73176) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szia! Gondolom állítási lehetőség nincs rajta... Én az ilyen dolgokat szét szoktam szedni, aztán vagy offolom a csipogót/hangszórót, vagy csak betömöm a száját melegragasztóval (vastagságtól függően lehet állítani a hangerőt).

[ Szerkesztve ]

(#73182) Lacuss20 válasza SpydeR3412 (#73181) üzenetére


Lacuss20
senior tag

:R :RKellene legyen opció csak nem írták, hol mindössze annyit, hogy halkítani kell teljesen és az a "némítás" :D :R De kössz a tippet!

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#73183) evilskati válasza Vyndree (#73173) üzenetére


evilskati
aktív tag

Ha jól látom durván két millióra jön ki csak a képesítések megszerzése.

Van akinek esetleg megvan már a specific kategóriára az engedélye?
A Légteres kurzus kétségkívül elég jól néz ki a tematika alapján, de elég borsos.

Más országokban úgy tűnik még nem teljes a szabályzás vagy valamit máshogy értelmeznek, mert más árakon dolgoznak:
[link] [link] - Kérdés persze, hogy ezek mennyire "hivatalosak". A permetezés a SORA hatálya alá esik repülés szempontjából az én olvasatomban, ezek a kurzusok pedig csak az STS és PDRA-ra készítenek fel, szóval valószínűleg amúgy sem lennének jók.

Minden repülés előtt, helyszínenként külön engedélyt kell kérelmezni SORA-val permetezés esetén?

(#73184) c0dered válasza evilskati (#73183) üzenetére


c0dered
csendes tag

Igen, nem két fillér, az biztos.

Tud valaki fogódzkodót adni, drónpilótaként milyen spektrumon mozognak a fizetések?
Egyáltalán alkalmazni szokták őket, vagy számláznak? Utóbbi esetben milyen óradíjakkal?

Előre is köszönöm!

(#73185) evilskati válasza c0dered (#73184) üzenetére


evilskati
aktív tag

[Itt] van 1-2 írás ezzel kapcsolatban. Szerintem azok a cégek fognak első körben foglalkozni ezzel, akik eddig is a drónpiacon dolgoztak, nem tudom mennyire keresnek ők munkavállalót és hogy hány ilyen céget bír el Magyarország.

Ha eddig valaki nagyban permetezett eddig önjáró permetezővel, akkor esetleg megnézi, hogy megéri-e átállni drónra, de az megint cégen belülről indul, gondolom a saját munkavállalók továbbképzésével.

Maradnak a kisebbek, akik esetleg eddig a nagyoktól vették a permetezést, mint szolgáltatást. Ha őket meg akarod szerezni, mint vállalkozó, akkor olcsóbbnak kell lenned.

Én így látom, szerintem egyénileg nem éri meg belevágni.

(#73186) c0dered válasza evilskati (#73185) üzenetére


c0dered
csendes tag

Köszi! Tóth Gergő cikkét átolvastam, egész részletes.
Arról mit gondoltok, hogy az agrodrónozáson kívüli piac vajon mennyire telített?
Ott milyen óradíjak mennek?

(#73187) BBiro0724


BBiro0724
csendes tag

Sziasztok!

Egy DJI Tello drónhoz szeretnék gamesir t1d távirányítót vásárolni. Ha jól látom ez egy kifutott termék, szinte sehol nem látom készleten, használtan se hirdetésben. Egyedül a dron.video.hu oldalon találtam egyet. Megbízható hely, rendelt már onnan valaki?

(#73188) t0m4


t0m4
csendes tag

Sziasztok!

Kis jogi ertelmezes kene, ha valaki esetleg tudna segiteni benne. Elegge el vagyok veszve, hogy hol es mit lehet. Tiszta sor a terkep.legter.hu, mydronespace app, van A1/A3, regisztracio is.

Dronok: mini 3 pro, tinyhawk 2 freestyle.

Kerdes az, hogy ezeket csak varoson kivul tudom? Pl gellert hegyes reten, bikas parkban, varosligetben, hajogyari szigeten, stb ott nem?

Kollegaval szeretnenk kimenni valahova es gondban vagyunk azzal, hogy hol tudnank pontosan ugy, hogy ne kelljen orakat utazni. (tomeg kozlekedes illetve sharenow all rendelkezesre)

Olvastam eleg sok oldalt ezekrol, de csak jobban osszezavart, pl a tinyhawk 2 fs az jatek vagy nem? Kb 60g aksival egyutt, kamera ugyan van rajta, de meg a CSI sorozatok enhance metodikajaval se tuidnanak kivenni belole semmit, bar gondolom ez nem szamit.

Nagyon halas lennek, ha valaki fel tudna homalyositani errol, mert mar nagyon szeretnenk reptetni valahol, senkit nem zavarva..

Elore is koszi!

(#73189) Peaceliker válasza t0m4 (#73188) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az, hogy mi szabályos és mi nem zavar mást, az azért nem egy metszéspont lesz. :)
Egy az, hogy emberek közelében tuti zavarni fog embereket. Azért lássuk be nem halk gép a th. Plusz egy parkban engem is zavarna, ha nem tudsz messze lenni emberektől. Azt nézném mikor vágod fejbe a kölykeimet :DDD
Illetve tegyük fel, hogy legális... Akkor is minden egyes esetben amikor kimész 2-3 ügyeletes serifnek kell majd ezt bizonygatni egy kevesebb vita közben. ;] nekem ez tuti nem kéne :))

Arra meg bocsi, hogy nem tudok válaszolni, hogy amúgy szabadna-e vagy sem. De asszem kamerással amúgy sem, onnantól nem játék. Én mindig város szélére mentem ki fenti dolgok miatt. :R

"Oh my Goa'uld!"

(#73190) t0m4 válasza Peaceliker (#73189) üzenetére


t0m4
csendes tag

Persze ertelek, de azert ezek a parkok nem kicsik :) Nem vitatkozni akarok, csak picit tulzonak erzem a reakciot. Nem egy reckless ember vagyok, ezert se mentunk ki meg helyekre es hetek ota azt nezzuk hol tudnank elni az elvezetnek. Nyilvan, ahol gyerekek vannak nem tennek semmi hasonlot. Amugy meg irodaban reptettuk a th-kat es eleg halk volt, mini 3 pro-t is hasznaltam az irodaban felvenni egy bejarast csak ugy magam kedveert, na az eleg hangos volt.

Viszont, ha mar irtad a varos szelet, tudsz esetleg ajanlani valami varoson kivuli helyet/retet, ami tuti lehet ilyen szempontbol es megkozelites se kivanja meg, hogy repules kepessegevel rendelkezzek?

(#73191) Peaceliker válasza t0m4 (#73190) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jajj no offence, nem úgy szántam :R
Közben eszembe jutott népliget. Volt ott valami épület (bocsi, vidéki vagyok :DDD) amögött. Ember nem volt a környéken. És ha már ember nincs, akkor nem is érdekes, hogy szabályos-e :))
2,5" tp-vel repültünk egy jót anno.
Szóval azt esetleg meg lehet nézni.

"Oh my Goa'uld!"

(#73192) t0m4 válasza Peaceliker (#73191) üzenetére


t0m4
csendes tag

Ah, felteteleztem, hogy szinten Budapest :) moi bad.
Megnezem, amit javasoltal, bar elegge fosok attol, hogy betalal a yard es jol megbuntetnek. Lehet mindenfele detektalo szerkezetrol hallani, amik pontosan be tudnak merni. Nem is szivesen jatszanek ezzel. Nezegetunk helyeket a terkep.legter.hu-n, de pest kornyeke is tele van kisebb repterekkel es ilyen nagyobb kopar reszt, ami megkozelitheto nem is talaltunk meg nagyon.

Ha valaki kornyekbeli olvassa ezt esetleg es van tippje, szivesen fogadnam! :)

(#73193) Peaceliker válasza t0m4 (#73192) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szabályosan sztem esélytelen... Előre x nap engedély x pénzért. Nem úgy megy?

Rendőrség szarik az ilyenre, ha nem hívják rád őket. Katonaság meg nem hiszem, hogy 40g os gépekre fog vadászni. De ez csak az én gondolatom :))

"Oh my Goa'uld!"

(#73194) t0m4 válasza Peaceliker (#73193) üzenetére


t0m4
csendes tag

Igen, az eseti legteret 30-35 nappal elotte kell elkezdeni intezni... Nem tudom, ez akkora vicc... Melle mindenfele tervet meg mindent is meg kell adni, holott azert a 3-5perc/aksikent, hogy powerloopoljak baromira nem eri meg. Plusz ki tudja milyen ido lesz majd egy honap mulva. Kiabrandito, hogy szinte semmi kozosseg nincs Mo-on erre. Vagy csak rossz helyen keresgelek.

(#73195) Peaceliker válasza t0m4 (#73194) üzenetére


Peaceliker
őstag

Drh társalgó fb csoportban érdemes körbe nézni. Vagy hunwhoop

"Oh my Goa'uld!"

(#73196) t0m4 válasza Peaceliker (#73195) üzenetére


t0m4
csendes tag

Hat akkor vissza aktivalom magam fb-on es megnezem ezeket. Koszi a tippet.

(#73197) twine


twine
addikt

Hej Srácok!

Épül az új build... :D
Volt egy gyári "előre épített" Armattan marmotte gépem, amin már motorokat meg VTX-et cseréltem idő közben, de analogra terezett váz volt.
Most teljesen újra gondoltam, így épül 5"-on az első saját buildem...

Váz; Armattan Marmotte(analog)
ESC; MAMBA F55_128K BL32 4IN1 ESC 55A 6S
FC; CLRACING F7 HD MPU V1
VTX&Receiver; DJI O+ Air Unit
Motorok; T-Motor Velox 2306 V2 KV2400

Izgatott vagyok nagyon , mert mivel nem erre lett tervezve a váz, mindent mm-re kell álmodni..(szó szerint álmodni...éjszakákat méregettem meg álmodoztam már át, mit hogyan és merre vezessek,és kössek, hogy igazán "tiszta" ,tetszetős építés legyen, és bele is férjek.
MOst itt tart a mutatvány...Kábelharisnyázva,zsugorcsövezve, nagyjából már megálmodva...
Postán az FC....
CLRacingnek van MPU6000-el szerelt F7-es FC-je, amin ráadásul egy oldalon van az ESC csatalkozó és a DJI csati is...Ez azért nagy dolog mert majd' minden FC-n manapság a két ellentétes oldalra rakják. Nekem meg 180fokkal el lesz forgatva az ESC, hogy elférjen a z 1000uF kondi is kábelezés nélkül.
Szóval CLRacing nagyon jó(OScar Liang szerint is, meg a saját F4-es tapasztalatom szerint is...egy csoda mit kibírt az az FC), de elfogyott mindenhol a világon, és nem gyárják.....
Kivééééééve, egy webshopban angliában aki csak oda, és írországba szállít.
De jó fej volt a tulaj, írtam neki, emailt, hogy plííííííííííz, ha tényleg ott van neki a polcon, és kivételt tett, elküldte kis hazánkba "külön", uh. a héten átvehetem a településem kispostáján. :DD :C Nagy az öröm.

Emlékeztek még a pár évvel ezelőtti "twine"-ra?
"nem akarok építeni...hogy a fszmba lehet bindelni? segíííítseeeteeeeek! sz@r az egész utálom, eladom..." ;] :DDD

Hát idáig is eljutottam...Nagy élmény , és sok hosszú álmatlan éjszaka...de azt hiszem meg fogja érni a végén. :))

Lehetett volna másik vázat venni, nagyot-kényelmeset...De ez az Armattan váz nekem világra szóló nagy szerelem...megoldom ;] :D
Ja igen, és még egy TBS GPS-nek is találtam kultúráltan helyet. abban a "fejben" ami gyárilag megint csak nem jó, de kicsit "belenyúlva" már tökéletes...

Alig várom hogy repüljem a gépet...de még jönnek a piros soft mount gumibakok kínából, meg a goprohoz a 3/4-es menettel szerelt talpak..stb...

[ Szerkesztve ]

(#73198) twine válasza twine (#73197) üzenetére


twine
addikt

Ja és a Betaflight is beszarás mit fejlődött az utóbbi időkben. Rég nem frissítettem, de a napokban felraktam a 4.4-et, és még a régi őskövület F4-es FC-re feldobtam az új firmware-t, és a számat tátottam, mennyire kezd felhasználóbarát lenni....
Értem én hogy az "igazi férfi CLI-ben programoz", de azért jó hogy az ilyen amőbákra is gondolnak mint én :P ;] :DDD

(#73199) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,
Lenne két kérdésem.

Tegnapi repülésnél dji mini 3 pro + dji RC pro controller, néhány fájlnál szaggatva rögzítette a videót, és 38 meg 44fps-t ír ki, pedig 4k 60-van lett filmezve. Ez hogy lehetséges? Ilyen fps szám nincs is, a videó egy részé szépen megy, aztán meg elkezd akadni, majd megint visszavált smooth lejátszásra.

A másik kérdésem, hogy lehet beállítani adji rc pro kontrollert, hogy rögzítsen proxy videót? Tehát nem a kijelzőt vegye fel az adatokkal, hanem mentsen el egy alacsonyabb felbontású videót a saját micro sd kártyájára?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#73200) twine válasza trialboj (#73199) üzenetére


twine
addikt

Szia!

Ez a hiba akkor szokott előfordulni, ha nem megfelelő sebességű sd kártya van a gépbe dugva.
Viszont akkor konstans , és nem ennyire random, mint ahogy leírtad. Én ezt kártya hibának vélném így látatlanul.(Próbáld ki egy másik zsugával szvsz, még akkor is ha papíron megfelel a specifikációknak. Lehet hogy kezd elpusztulni vagy ilyesmi)

Szégyen vagy sem, én most hallom először, hogy proxy fileokat is létre lehet hozni. Nekem ez újdonság volt. Eddig a Phantomokhoz GO4-et használtam, most a mini3pro-hoz meg a "sima" kijelzős DJI RC-t vettem. Nem találkoztam ezzel a mnüvel benne, pedig mániákusan át szoktam túrni töviről hegyire a beállításokat.(Persze ettől a tévedés és tanulás jogát mindig fenntartom)
Én eddig abban a hitben éltem, hogy a GO4-ben és most az DJI RC-ben csak a "streamelt" képet lehet rögzíteni, amit látok repülés közben, illetve a "full videót", amit a madárba helyezett sd kártyára rögzít. A proxy filokkal most nagyon megleptél :B :B
Neked az RC PRO-hoz ennyit találtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.